Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.07.04. 13:11:17

És mi lenne, ha AS-t "honosítanánk" a kp-n? :D Akkor így is felállhatnánk:

-------Sánchez/Ini-------Busi---------Sánchez/Rakitic---
---------Suarez/Messi------Messi/Suarez-------Neymar----

Ahogy sokan írták, AS egy melós játékos, ebben a felállásban Messi alá is játszhatna és ha Messi nem megy vissza védekezni, ott lenne AS.
Kép
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.07.04. 12:41:48

Off: Nagyon előnyös kép van kint Suárezről.... :lol:
Röhej hogy Mangalaért sajnáltunk 45-t kiadni, de Suárezért simán odaadjuk a dupláját... #-o
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.07.04. 12:31:54

Fecooo írta:lássuk az elmúlt pár év igazolási időszakait:

Thiago Silva drága, David Luiz drága, Marquinhos drága (volt anno...), vkit biztos kihagytam...
idén a védők ismét drágák (Mangala...), de a vámpírra van 90 milla... értem... de nem értem... retardált idióták... =D> #-o
És lenyilatkozzák, hogy a tárgyalások jól haladnak. Hát ha valaki képes kiadni ennyit egy Hannibal Lecterért jó, hogy haladnak a tárgyalások :D
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.07.04. 12:23:34

Fecooo írta:lássuk az elmúlt pár év igazolási időszakait:

Thiago Silva drága, David Luiz drága, Marquinhos drága (volt anno...), vkit biztos kihagytam...
idén a védők ismét drágák (Mangala...), de a vámpírra van 90 milla... értem... de nem értem... retardált idióták... =D> #-o

Az a baj, úgy csinálnak, mintha a támadó lenne csak játékos. A Védő nem. A Védő lehet selejt ha jó a támadó. Észbe kéne már kapni, higy egy jó védelem (egy jó védő) 40 körül kezdődik. Úgy fogunk járni, mint tavaly...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.07.04. 12:19:53

visca el barca írta:
Varatrix írta:Sokkal impulzívabb, gyorsabb focit látok a jelenlegi keret alakításába.
és ezt honnan lehet sejteni? abból h leigazoltunk eddig 1 játékost? :lol: sokan írjátok, hogy látjátok a változást, meg hogy majd 4-2-3-1 lesz meg egyebek én egyelőre azt látom h adott a világ legnagyobb klubja és eddig vett egy darab olyan játékost, aki talán alulról súrolja a szintet. :D
Azzal, hogy alulróül súrolja a szintet vitatkoznék, de én is azt kátom. Vettünk egy mezőnyjátéksot. Ez eddig nem nagy változás.
Kép
Avatar
blaugrana99
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013.03.27. 18:51:20

2014.07.04. 12:12:53

http://www.sport.es/es/noticias/barca/l ... ou-3352878" target="_blank Azért az a 75 jobban hangzik már,ha igaz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.07.04. 11:44:48

Varatrix írta:Sokkal impulzívabb, gyorsabb focit látok a jelenlegi keret alakításába.
és ezt honnan lehet sejteni? abból h leigazoltunk eddig 1 játékost? :lol: sokan írjátok, hogy látjátok a változást, meg hogy majd 4-2-3-1 lesz meg egyebek én egyelőre azt látom h adott a világ legnagyobb klubja és eddig vett egy darab olyan játékost, aki talán alulról súrolja a szintet. :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.07.04. 11:40:51

palesz77 írta:Hogyne alkudnának, hát 85-ről indult, most meg már 90.. Ilyen eredményes tárgyalások mellett elérjük a 100-at is!

Mindenesetre remélem, hogy ez nem igaz, és nagyon max 70-75 milliót adunk érte - már az is sok lenne.. Mondjuk mivel a 'Daily Mail' a forrása azoknak a cikkeknek amiket én olvastam, ezért annyira nem aggódok egyelőre, hogy igaz lenne a hír.
A Cadena Cope rádió egyik műsora hozta le először, hogy Suárez done deal 90M euróért. Ők pár fokkal hitelesebbek, mint a Daily Mail és társai de kizártnak tartom ezt a 90milliós összeget.
Azt viszont a Skysports is lehozta hogy még ezen a héten megszülethet a megállapodás a két klub között. Ők nem írnak vásárlási összeget, csak hogy a pool 80millió fontot kér mi pedig 60millió fontot adnánk.
Kép
Avatar
blaugrana99
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013.03.27. 18:51:20

2014.07.04. 11:25:02

Mondjuk voltak olyan hírek hogy a Pool nem nagyon akar engedni a vámpír árából.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.04. 11:14:15

A Juve még mindig hajt Alexisre, 30 milliót fognak kínálni érte elvileg.

Marquinhos meg úgy tűnik, hogy csak azért nem kezdte meg a felkészülést a többiekkel, mert pár nap extra szabit kapott..
blaugrana99 írta:Nekem nem az a bajom hogy érkezik a vámpír, hanem az hogy meg se próbálunk alkudni az árból. Vagy rosszul tudom??
Hogyne alkudnának, hát 85-ről indult, most meg már 90.. :lol: Ilyen eredményes tárgyalások mellett elérjük a 100-at is! 8)

Mindenesetre remélem, hogy ez nem igaz, és nagyon max 70-75 milliót adunk érte - már az is sok lenne.. Mondjuk mivel a 'Daily Mail' a forrása azoknak a cikkeknek amiket én olvastam, ezért annyira nem aggódok egyelőre, hogy igaz lenne a hír..
zsoltfree írta:- És a több mint egy klubbot is nyugodtan hanyagolhatjuk mos már az ilyen transzferekkel. (ha jól emlékszem egyébként ez a több mint egy klub még a mezszponzor előtt keletkezett, és azért is voltunk több mint egy klub mert 1 dolog volt csak a mezünkön, az UNICEF, de nekik mi fizettünk...)
Hát ööö.. Nem éppen.
""A Barcelona több, mint egy klub." Ezt a mondatot, mely a katalán fociklub jelmondata és szimbóluma is egyben, a hagyomány szerint először Nárcis de Carreras egykori klubelnök mondta ki 1968-ban. A kijelentésnek eredetileg politikai jelentése volt. A Barcelona ugyanis a Franco-diktatúrával szembeni katalán ellenállás szimbóluma volt; sokkal többet jelentett, mint hogy pusztán mint egy fociklubra tekintsenek rá a sok száz többi között. Egy nemzetiség és nép nyilvánította ki rajta keresztül szellemi függetlenségét."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.07.04. 10:58:57

Nekem amúgy az ugrott be, hogy ennyi zsével Agüerora is rámehettünk volna, viszont az inkább vallott volna a csapatra, szóval Kun jobban illik a jelenlegi szisztémánkba, így nekem ez az igazolás megint arra enged következtetni hogy kisebb nagyobb változások lesznek a játék képébe.

Sokkal impulzívabb, gyorsabb focit látok a jelenlegi keret alakításába. A labdabirtoklás is amolyan Tata-féle, hogyha szükség van rá, gyorsabban átjátszható középpálya. Nagy nyomás mind a védelembe mind a támadásokba. (Amolyan Bayern, Real foci)

Nekem ezzel nincs baj, de ha igazam van senki ne lepődjön meg, nem hiszem hogy ezzel egy év alatt eredmény lesz.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
blaugrana99
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013.03.27. 18:51:20

2014.07.04. 10:40:30

Nekem nem az a bajom hogy érkezik a vámpír, hanem az hogy meg se próbálunk alkudni az árból. Vagy rosszul tudom??
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.07.04. 10:23:29

Amennyiben a Bartomeu által közölt 120M eurós büdzsét vesszük alapul, akkor a Suarez transzfer elérheti a megszellőztetett 90M eurót.
Eddig a kiadási oldalon 24M (két kapus)+ 20M (Rakitic)= 44M euró áll, a bevételi oldal összege pedig 33M euró (Cesc), tehát az egyenleg 11M euró minusz.
Nézzük meg a lehetséges érkezők és a távozók esetében milyen számokkal kalkulálhatunk.
Érkezők: Suarez (90M), Marquinhos(40M), Mathieu(15M) és Cuadrado (35M), ez összesen 180M euró.
Távozók: Sanchez(40M), Alves(10M), Song(10M), Tello(10M) és a töltelékek(Cuenca, Bojan, DS, Afellay 5M), azaz összesen 75M euró.
Összesítve: az egyenleg 116M euró minusz.
Nyilván mindkét oldalon lehetnek/lesznek eltérések ezektől a számoktól, de alapjában véve a költségvetés hozható.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.04. 10:08:21

Ha tényleg jönni fog és tényleg 90-ért, akkor nagyon nem a szezon kezdetét fogom várni, hanem a következő elnökválasztást....

90-ért jön Suarez, és 33-ért megy Fabregas. Ezzel kapcsolatban pár dolog:
- Ezzel épp oda kerültünk amiért a Real Madridot utáltam az elmúlt években. (Kaká-Ronaldo-Bale)
- Most már minden klub indokolatlanul drágán fog eladni nekünk (bekerültünk a City-PSG-Madrid-Chelsea kategóriába), valamint indokolatlanul olcsón fog venni tőlünk. (ez most a védők igazolása előtt nagyon, de nagyon fog hiányozni...) =D>
- Ha jól emlékszem pont ez az elnökség szúrt oda párszor a Realnak, hogy ők hogy felverik az árakat... =D> :^o
- És a több mint egy klubbot is nyugodtan hanyagolhatjuk mos már az ilyen transzferekkel. (ha jól emlékszem egyébként ez a több mint egy klub még a mezszponzor előtt keletkezett, és azért is voltunk több mint egy klub mert 1 dolog volt csak a mezünkön, az UNICEF, de nekik mi fizettünk...)

Bravo-Bravo-Bravo =D>
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.07.04. 10:07:30

Fecooo írta:lássuk az elmúlt pár év igazolási időszakait:

Thiago Silva drága, David Luiz drága, Marquinhos drága (volt anno...), vkit biztos kihagytam...
idén a védők ismét drágák (Mangala...), de a vámpírra van 90 milla... értem... de nem értem... retardált idióták... =D> #-o
Szerintem a vb után robbantanak, sablon duma de én türelmes vagyok, idén előszőr realizálták ezt a problémát az igazi baj hogy eddig nem foglalkoztak vele.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2014.07.04. 10:00:57

lássuk az elmúlt pár év igazolási időszakait:

Thiago Silva drága, David Luiz drága, Marquinhos drága (volt anno...), vkit biztos kihagytam...
idén a védők ismét drágák (Mangala...), de a vámpírra van 90 milla... értem... de nem értem... retardált idióták... =D> #-o
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.07.04. 09:56:21

trey88 írta:Amúgy valahol hallottam vagy olvastam hogy Messi és Suarez jó haverok. Erről tudtok valamit?
A karrierútjukat figyelembe véve nem igazán hiszem, hogy olyan jó haverok lennének. Viszont az mindenképp biztató, hogy Messi szívesen látná a csapatban Luist. Már ha lehet hinni a híreknek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára danianevem 2014.07.04. 10:08:24-kor.
Avatar
trey88
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.24. 00:11:19
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest
Kapcsolat:

2014.07.04. 09:51:05

Amúgy valahol hallottam vagy olvastam hogy Messi és Suarez jó haverok. Erről tudtok valamit?
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.07.04. 09:39:43

A Sky Sports szerint már a hétvégén pont kerülhet Suarez átigazolási ügyére.
A liverpool 80M fontot (kb.100M euró) kér - ez a játékos kivásárlási ára - a Barca pedig 60M fontot (kb. 75M euró) ajánl a játékosért.
Az igazat megvallva, a vezetésről most már mindent el tudok képzelni, még azt is, hogy 90M-t kifizetnek Suarezért.
Az az érzésem Zubiéknál elmentek otthonról!
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.04. 09:37:55

nagyatyesz írta:
trey88 írta:Angol sajtóhírek még csak valószínűsítik, a spanyol információkban napra, de még inkább percre kész CadenaSer viszont már tényként közli, hogy Luis Suárez átigazolásának ügyében megállapodott egymással a Liverpool és a Barcelona. Az összeg mindegyik forrásnál megegyezik, végül 90 millió eurót fizetnek az uruguayi támadóért a katalánok.

nso

Ha ezek a gyökerek 90 milliót fizetnek érte, úgy hogy még el is van tiltva, én teljesen kikészülök. Totálisan segget csinálunk a szánkból. a bünti miatt 60 körül kéne elhozni! Lehet nekem rosszak az emlékeim, de mintha a szerződésben rögzített kivásárlási ára is alacsonyabb lenne pár millióval.
Ha folytatják a vezetőink a nagyszerű tárgyalási stratégiájukat, akkor Matyiő 25-30, Marquinhos 50-60 millió körül érkezhet. :mrgreen:
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2014.07.04. 09:36:51

Azért kíváncsi leszek, hogy ha 90-et fizetünk Suarezért akkor hogyan fog maradni pénzt bármilyen másik normális "Barca szintű" védőre. Ja, majd Mascherano jövőre is megoldja :P =D>
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.07.04. 09:31:27

trey88 írta:Angol sajtóhírek még csak valószínűsítik, a spanyol információkban napra, de még inkább percre kész CadenaSer viszont már tényként közli, hogy Luis Suárez átigazolásának ügyében megállapodott egymással a Liverpool és a Barcelona. Az összeg mindegyik forrásnál megegyezik, végül 90 millió eurót fizetnek az uruguayi támadóért a katalánok.

nso

Ha ezek a gyökerek 90 milliót fizetnek érte, úgy hogy még el is van tiltva, én teljesen kikészülök. Totálisan segget csinálunk a szánkból. a bünti miatt 60 körül kéne elhozni! Lehet nekem rosszak az emlékeim, de mintha a szerződésben rögzített kivásárlási ára is alacsonyabb lenne pár millióval.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.07.04. 09:27:21

Nagyon kíváncsi lennék mennyire is vannak betárgyalva a hátvédigazolások. Ami megnyugtat az, hogy csak nem olyan hülye még ez a vezetőség sem, hogy olyat állít, amit nem tud teljesíteni. Mert a nyilatkozataik alapján érkeznek középhátvédek, azaz legalább 2.

Az elmúlt évek hátvédhiánya miatt kis túlzással szinte mindegy ki érkezik, csak jöjjön valaki! :-) Na azért mégsem, de nekem mindegy, hogy Marquintos, vagy Mangala jön. Bármelyiknek örülnék, garantáltan erősödünk velük. A rutinosabb védő érkezésének emlegetett Matyiővel meg igyekszem megbarátkozni, mert sanszos, hogy jön. Csak pl az ő árát le kéne vinni 10 alá valahogy, akár játékosok bevonásával. A Valencia spanyol, nemzetközi kupákban is érdelet csapat, ami még vonzó is lehetne azoknak, akikre mi nem számítunk.

Röviden kicsit fm-ezve szerintem kis túlzással csak védőkre és kapusokra kell költeni. A többi poszt frissítése az eladási árakból finanszírozható lenne. Középen ment Cesc 35 körül, sanszos, hogy megy Song 10 körül. Itt van még Dos Santos és Affelay, valamint Xavi is. Az öreg, ha megy, akkor tuti ingyen fog menni. (amúgy szerintem mennie kell, mert ő olyan egyedi játékot képvisel, hogy amíg ő itt van, nem tudunk váltani) De összességében egy 50-es körül lehet a középpályán bevételünk. Ide jött egy Rakitic, Rafinha duó, ami a feléből megvolt. Még marad 25 körül, és bár azt mondták nem kell középpályás, én azért ha már Kroos elkelt, megpróbálnám elhozni Yayát ennyiért. Vele 2 legyet ütnén egy csapásra, sőt akár 3-at is, mivel lenne egy jó vkp-unk, aki egyben támadó középpályás is tud játszani, és középhátvédet is.
Elől meg ugye a Messi, Neymar, Pedro, Deu 4-es marad/jött, és megy Tello. Szerintem 12 körül reális áron mehetne. Az ő árából akár lehetne egy rutinosabb középcsatárt hozni amolyan b-tervnek, de mivel LE (vagy inkább a vezetőség) Suarezt akarja, így ő és Sanchez is eladási ára menni fog Suarez árába. Amit ha jól csinálnánk, simán lehetne 50 millió, amit max 10-15tel tolnék meg Suarezért. De a bevételi oldal még itt is nőhet egy Cuenca, Bojan értékesítésével. Tehát pontosan nullával ... :-)
A védelemből én még Danit elküldeném, és hoznék helyére egy deffenzívebb jobbhátvédet. Nem a kolumbiai fiút, mert ő gyors, jól cselez, jól lő, jól passzol, szépen fut...csak nem tud védekezni!
Nekem amúgy is komoly aggályaim vannak a védekezésünkkel, mert Neymar ebben nem jeleskedik, Messi kivonja magát a munkából, míg a sokat szidott Pedro - Alexis páros széthajtotta magát. Ha nem ők vannak/lettek volna ott jobb szélen, akkor még több gól kapunk Dani miatt. Na most ha jön Suarez, és megy Snchez, akkor összeáll a Neymar-Suarez, Messi 3-as, ami félelmetesen hangzik, de ki fog kimenni jobbra? Messi vagy Suarez? De mindegy is, mert egyik sem fog annyit menni, és futni, mint Sanchez vagy Perdo tette. Bár a középpályánk harcosabb lesz/lett, mivel Busi mellé remélem feltolják Mascot, Rakitic és Rafinha meg agilisebb, mint Cesc, meg Xavi volt. De a jobb oldali védelmet rendbe kell tenni!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.04. 09:23:39

90 millió? :shock: Ha ez igaz, akkor megint csúnya jelzőkkel illetném a vezetőséget. =D> Hát hogy tárgyalnak ezek, hogy a végső átigazolás összeg magasabb, mint amit eleve kért a klub? :lol:
Avatar
13l4cks!d3
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2009.05.27. 15:34:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2014.07.04. 09:09:02

En ma reggel mar 90 millio €-t olvastam, es az a helyzet, hogy nekem sem tetszik ez a dolog annyira. Ezt a penzt rettenetesen soknak es teljesen feleslegesnek tartom egy csatar igazolasat Messi/Neymar/Alexis mellett. Ha esetleg Suarez megis jonne es Messi kikerulne szelre, abban sem vagyok biztos, hogy Messi jo szezont futna. Bar lehet, hogy csak en nem bizom Messi kepessegeiben!
Tegyuk fel, hogy igazam lesz, akkor ki fog donteni arrol, hogy a 200 millios 4x aranylabdas Messi, vagy az ujonnan erkezett 90 millios Suarez fog kozepen jatszani?
Meg sok-sok kerdes merult fel bennem, de egyelore csak ennyit! :D
Kép
Válasz küldése