Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2023.06.27. 15:47:02

Kezdünk megint nagy sz.rban lenni... Hiába kezdtünk el talán valamelyest észszerűen igazolni az utóbbi időben, az eladások terén továbbra is siralmas a helyzet, abban a tekintetben egy dekával nem vagyunk előrébb mint voltunk 3-4 éve. Továbbra is ingyen, vagy minimális pénzekért tudunk csak megszabadulni bárkitől is, vagy még úgyse...

Most is hetek óta azt hangoztatják, hogy ahhoz, hogy igazolni és regisztrálni tudjunk bárkit is a nyáron, június 30-ig meg kell szabadulni a Lenglet, Umtiti, Collado, Dest kvartettől. Van még 3 nap addig, de még mindig itt van mind a 4 kolonc. Márpedig ha nem sikerül megszabadulni tőlük és a kb 60 milliós fizetésüktől péntekig, akkor b.szhatjuk az idei egész átigazolási szezont, és akkor kár reménykedni bármilyen igazolásban. Azt már meg sem említem, hogy ezt a 4 játékost mind olyan nevetséges összegért próbáljuk rásózni bárkire is, hogy az vicc kategóra. Értem én, hogy a leglényegesebb az lenne, hogy megszabaduljunk a fizetésüktől, de azért egy többszörös francia válogatott, idén a Tottenhambe stabil jó teljesítményt nyújtó, legjobb korban lévő Lenglet legjobb esetben is 5-10 millió közti összegért fog elmenni, mikor az angoloknál már minden jött-ment falábú, aki 2 görbét tud rúgni a labdába 40-50 milliónál kezdődik, szóval ez vicc kategória... A többiről ne is beszéljünk, egy amerikai válogatott, 22 éves Destet pár éve 25 millióért vettük, még most is fiatal, lenne benne potenciál egy megfelelő csapatban, erre a kutya se akar egy fillért se fizetni érte.

Szóval amilyen relatíve jó munkát végeznek Alemanyék az igazolások terén, eladásoknál ugyanolyan impotens [auto_cenzúra] vagyunk mint pár éve, és ez azért a szememben igencsak lehúzza a vezetőség összteljesítményét.
V I S C A E L B A R C A
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.27. 15:44:55

Ronaldinho&Barca írta:
2023.06.27. 15:29:45
Ha kivesszük a Dembele utálatot, akkor mit kapunk? Van egy 20 éves fiatal aki megtagadta a klub javallatát a sérülésére, lézeng a pályán, hatalmas arccal öntelt módon és 3-4-5-6 perceket kap. Majd tét nélküli meccsen rúg 4 gólt, hála égnek erre tudja a menedzsere verni a mellét és pont. Legalább menne kölcsönbe egy középcsapatba, ahol rendre kapna lehetőséget és magában is kicsit átértékelné a helyzetét. Szégyen a 10-es szám egy ilyen felfogású játékoson, akire a klub a végletekig várt.

Dembele még mindig a legjobb támadónk, ő benne van meg egyedül az x faktor, ha ő nincs akkor bajnoki arany sincs, hiába a sérülése - egyébiránt előtte nagyon hosszú ideig rendelkezésre állt, nem is akárhogyan.
Ha kivesszük a Fati utálatot mit kapunk? Eredményesebb, mint a többiek. Vagy ha ő lő gól az felet ér, Dembele góljai meg 1,5?
Mikor kellett volna 4 gólt rúgjon, ha akkor kapott elég lehetőséget, amikor már nem volt tét?
Padon ülve és 3-4-5 percek alatt nehéz gólkirálynak lennie valakinek, ez még Lewának se sikerülne.

Dembele irányába ez nem utálat, egyszerűen sérült állandóan. Ez sima megfigyelés. Tőlem Y, Z, bármilyen faktor lehet bárkiben a kórházi ágyán fekve sokra nem jutunk vele. A hosszabb időre rendelkezésre állt az a szezon fele.
Amúgy nem mondtam, hogy Fati jobb, mint Dembele. Azt mondtam, hogy mivel Dembele rengeteget sérült FT meg gyenge, ő lőtt gólokat, visszaverekedte magát a spanyol válogatottba, kap lehetőséget, miért kéne mennie? Mert a fórumon páran nem kedvelik? Akkor SR-Alonso-EG rég nagyon messze járna.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.27. 15:39:53

bence0330 írta:
2023.06.27. 14:53:01
Troym írta:
2023.06.27. 14:45:55
Arthur annyiért ment el. Kb 35-ért jött. Nekem az eladása jogos volt, Pjanic idehozása volt halott ötlet.
Ja, akkor összekevertem, pardon, bár ennyire noname játékosért ezen a poszton tán az is kicsit sok volt. Igen, Pjanic mondjuk cserében valamennyire tán érthető volt sportszakmailag, anyagilag nyilván nem. Szerintem ő alapvetően egy ideillőbb játékos volt sokkal, el tudtam volna képzelni 1-2 évig még Xavi rendszerében.
A jó öreg Arthur Meloról el is felejtkeztem múltkor, mikor Roquevel kapcsolatban összeszedtem a besült brazil tehetsèg -igazolásainkat. Talán azèrt, mert Arthur "Xavi utódkènt" èrkezett 35 millióèrt, most pedig Roque az "új Suarez".

"Elhalkultak" a hírek Arda Gulerről, akièrt a lapok (Sport is) szerint apuci 20 milliós aláírási pènzt szeretne kapni.

Közben lehet jobban meg kellene becsülni a lapok által lehozott B opciókat, Brozovicot ès Guido Rodriguezt, az előbbit 23 millióèrt vinnèk arábiába 20 milliós fizetèssel. Az utóbbinak egy èv maradt a szerződèsèből. Oriol Romeutól ès a 34 èves amúgy règen nagyon jó játèkos Parejotol csak jobb igazolások lehetnènek, főleg ha Xavi nem számol Frenkievel pivotkènt.

Igazából örülök Gündogan èrkezèsènek, ha csak Inigo èrkezik közèphátvèdnek Alonso ès Garcia helyère, akkor is azt mondom, hogy erősebb a keret. A kèt spanyolon nem kell mit magyaráznom, Busquets-Gündogan cserèvel ha vègre Frenkie lesz a "kènyszer" vkp-s, akkor is előrèbb vagyunk támadásban, minthogy Busquets lassító felfogású játèkát figyeljük. A nagyobb csapatok ellen Busquetssel is nyeltük a gombócokat, szóval De Jong ès Gündogan egyszerre a kezdőben mèg vèdekezèsben is lehet előrelèpès. Szerintem úgy is 4 kp-al fogunk felállni a komolyabb meccseken, így kp-t igazolnèk mèg, hogy Pedrit ès Gavit ne játszassuk túl. Roque ha jön, szurkolni fogok neki, de mennyivel leszünk vele előrébb, mint Fatival vagy Ferrannal, akik azèrt nem olyan bènák, mint amit Xavi kihozott belőlük, de ők se nagyon játszottak Lewa helyèn mèg a kieső csapatok ellen sem, Lewa ki is fújt tavaszra. Ha Dembele szokásos sèrülèsèvel számolok, lehet inkább a 2 támadós felállást erőltetnèm a 4 kp-s előtt Lewa mellett egy agilis támadóval, aki nálam a 12 milliós kivásárlási árával Dybala, aki szemèlyèben ilyen olcsón minőségi játèkost nem nagyon tudnánk szerződtetni, az árát meg visszahozza mezeladásból :) (tudom, nem így megy, de valószínűleg megèrnè ezt az összeget, mèg ha bal lábas támadó is, de nekem Raphinha sem volt meggyőző).
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.06.27. 15:34:05

Troym írta:
2023.06.27. 15:25:18
A "lenyűgöző" pivot jelöltek alapján meg Gündogan lesz De Jong mellett hátul, Gavi meg középpályán.
Az szép halál lesz. Főleg, hogy mindketten a baloldali félterületben érzik jól megukat. Gündi játszott már dupla pivotban, de ott rodri volt mellette, és ő maradt hátul, fdj ezt nem tudja.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.06.27. 15:29:45

Troym írta:
2023.06.27. 14:45:55
Messias2 írta:
2023.06.27. 14:33:50
Nagyon arcpirító, hogy fati és ferran sem hajlandó meghallgatni az ajánlatokat, pedig xavi megmondta nekik, hogy maradnak idén is percemberek. felmerült.
Fati spanyol válogatottban játszik újra, lőtt 4 gólt az utolsó hónapban, 20 éves, Dembele meg mindig sérült. Miért kéne azt gondolja, hogy rossz helyen van? FT szerintem szintén azt gondolja, hogy van összesen 5 támadó, ebből Dembele úgyis kidől, akkor már csak 4, rotálva miért ne játszhatna?
Ha kivesszük a Dembele utálatot, akkor mit kapunk? Van egy 20 éves fiatal aki megtagadta a klub javallatát a sérülésére, lézeng a pályán, hatalmas arccal öntelt módon és 3-4-5-6 perceket kap. Majd tét nélküli meccsen rúg 4 gólt, hála égnek erre tudja a menedzsere verni a mellét és pont. Legalább menne kölcsönbe egy középcsapatba, ahol rendre kapna lehetőséget és magában is kicsit átértékelné a helyzetét. Szégyen a 10-es szám egy ilyen felfogású játékoson, akire a klub a végletekig várt.

Dembele még mindig a legjobb támadónk, ő benne van meg egyedül az x faktor, ha ő nincs akkor bajnoki arany sincs, hiába a sérülése - egyébiránt előtte nagyon hosszú ideig rendelkezésre állt, nem is akárhogyan.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.27. 15:25:18

davi10 írta:
2023.06.27. 15:02:48
Mert 20 évesen perceket fog kapni. Ha lehúz mégegy szezont nálunk ennyi perccel, azután még ennyire se fognak kapkodni utána és 23 évesen mehet levezetni.

Xavi előbb tolja fel Gavi-t, minthogy berakja Fati-t a kezdőbe, ennél egyértelműbbé nem tudja tenni, hogy rossz helyen van.

Szvsz előbb lesz itt Abde kezdő, mint akár Fati, akár FT, mindkettőjükre nincs szükség, sőt, a jelenlegi formájuk alapján egyikükre se.
FT-nek legalább volt 1 tényleg nagyon jó meccse, ahol megmutatta, hogy valahol mélyen van benne valami, Fati-n már ez se látszik. A legjobb lenne, ha valamelyikük összekapná magát, de az elmúlt 1 év alapján én ezt nehezen tudom elképzelni.
Honnan veszed? Fati a második legeredményesebb játékos. 200 percenként van bajnoki gólja, Raphinanak és Dembelenek 300, FT-nek meg 400. Az eladási ötlet is inkább FFP, mint szakmai alapú, mert FT olyan drága volt, hogy mindennemű eladás veszteség lenne. Attól még szakmailag nem feltétlen FT van előrébb rangsorolva.

Abde meg szerintem menni fog, mert biztos nem akar megint cserepadon ülni, nekünk meg kell a pénz, most nem csak bérekre nincs pénz, de konkrétan átigazolási díjakra sincs.

A "lenyűgöző" pivot jelöltek alapján meg Gündogan lesz De Jong mellett hátul, Gavi meg középpályán.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.27. 15:17:23

bence0330 írta:
2023.06.27. 14:42:03
Mindenki borzongott ettől az egésztől...
Mindennek az alapja elmaradt....a rogyadozó építményt előbb bontani kellett volna.....az összes dilettáns vásárlás egy rogyazodozó alapot szolgált megmenteni.....csak homokba dugtuk a fejünket.....és bizony ennek még ma is isszuk a következményeit, lásd lejjebb
davi10 írta:
2023.06.27. 15:02:48
Milyen példák zajlottak a szemük előtt? Mit láttak, hallottak vajon?
A koloncoktól nem véletlenül kell megszabadulni, minden tekintetben blokkolják a jövőt.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.27. 15:15:27

davi10 írta:
2023.06.27. 15:02:48
A legjobb lenne, ha valamelyikük összekapná magát, de az elmúlt 1 év alapján én ezt nehezen tudom elképzelni.
Főleg,ha igaz,amit olvasni lehet,hogy ha a két srác nem távozik, szinte kizárt,hogy a nyáron regisztrálni lehet a brazil csodagyereket.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.27. 15:02:48

Troym írta:
2023.06.27. 14:45:55
Messias2 írta:
2023.06.27. 14:33:50
Nagyon arcpirító, hogy fati és ferran sem hajlandó meghallgatni az ajánlatokat, pedig xavi megmondta nekik, hogy maradnak idén is percemberek. felmerült.
Fati spanyol válogatottban játszik újra, lőtt 4 gólt az utolsó hónapban, 20 éves, Dembele meg mindig sérült. Miért kéne azt gondolja, hogy rossz helyen van? FT szerintem szintén azt gondolja, hogy van összesen 5 támadó, ebből Dembele úgyis kidől, akkor már csak 4, rotálva miért ne játszhatna?
Mert 20 évesen perceket fog kapni. Ha lehúz mégegy szezont nálunk ennyi perccel, azután még ennyire se fognak kapkodni utána és 23 évesen mehet levezetni.

Xavi előbb tolja fel Gavi-t, minthogy berakja Fati-t a kezdőbe, ennél egyértelműbbé nem tudja tenni, hogy rossz helyen van.

Szvsz előbb lesz itt Abde kezdő, mint akár Fati, akár FT, mindkettőjükre nincs szükség, sőt, a jelenlegi formájuk alapján egyikükre se.
FT-nek legalább volt 1 tényleg nagyon jó meccse, ahol megmutatta, hogy valahol mélyen van benne valami, Fati-n már ez se látszik. A legjobb lenne, ha valamelyikük összekapná magát, de az elmúlt 1 év alapján én ezt nehezen tudom elképzelni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.27. 14:53:01

Troym írta:
2023.06.27. 14:45:55
Arthur annyiért ment el. Kb 35-ért jött. Nekem az eladása jogos volt, Pjanic idehozása volt halott ötlet.
Ja, akkor összekevertem, pardon, bár ennyire noname játékosért ezen a poszton tán az is kicsit sok volt. Igen, Pjanic mondjuk cserében valamennyire tán érthető volt sportszakmailag, anyagilag nyilván nem. Szerintem ő alapvetően egy ideillőbb játékos volt sokkal, el tudtam volna képzelni 1-2 évig még Xavi rendszerében.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.27. 14:45:55

Messias2 írta:
2023.06.27. 14:33:50
Nagyon arcpirító, hogy fati és ferran sem hajlandó meghallgatni az ajánlatokat, pedig xavi megmondta nekik, hogy maradnak idén is percemberek. felmerült.
Fati spanyol válogatottban játszik újra, lőtt 4 gólt az utolsó hónapban, 20 éves, Dembele meg mindig sérült. Miért kéne azt gondolja, hogy rossz helyen van? FT szerintem szintén azt gondolja, hogy van összesen 5 támadó, ebből Dembele úgyis kidől, akkor már csak 4, rotálva miért ne játszhatna?
bence0330 írta:
2023.06.27. 14:42:03
Vagy az Arthur ügy 80 körül, ha jól rémlik. Mindenki borzongott ettől az egésztől...
Arthur annyiért ment el. Kb 35-ért jött. Nekem az eladása jogos volt, Pjanic idehozása volt halott ötlet.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.27. 14:42:03

Peter írta:
2023.06.27. 14:37:59
bence0330 írta:
2023.06.26. 19:23:33
az jutott eszembe, hogy hol tartanánk, ha hasonló igazolásokkal operáltunk volna 16 körültől...

Viszont ő vagy megmenti Xavit, vagy a végét jelenti, szerintem
És ez a gondolatmenet nem is volt a "valós idejében" népszerű
Dehogynem volt! Nem hiszem, hogy sok ember értett egyet Coutinho 180 milliós, vagy a 120+-os Griez-Dembélé témával. Griezzel pl kb senki. Vagy az Arthur ügy 80 körül, ha jól rémlik. Mindenki borzongott ettől az egésztől...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.27. 14:37:59

bence0330 írta:
2023.06.26. 19:23:33
az jutott eszembe, hogy hol tartanánk, ha hasonló igazolásokkal operáltunk volna 16 körültől...

Viszont ő vagy megmenti Xavit, vagy a végét jelenti, szerintem
....de nem operáltunk és nem is akartunk operálni....
És ez a gondolatmenet nem is volt a "valós idejében" népszerű, tudom, hogy mitől lettem én fekete bárány itt a fórumon.... :wink:

Néhány napja éppen arról írtam, hogy a mostani "divat" szerint minden évben hozunk egy "megmentőt", amivel önmagában semmi probléma nem lenne, ha ezzel párhuzamban a "koloncokat" használhatókra cserélnénk.
Xavi végét - szerintem - csak önmaga jelentheti, neki a legnagyobb ellenfele saját maga.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.06.27. 14:33:50

Nagyon arcpirító, hogy fati és ferran sem hajlandó meghallgatni az ajánlatokat, pedig xavi megmondta nekik, hogy maradnak idén is percemberek. Úgy néz ki nem nagyon érdekli őket a karrierjük. Ami nagyobb baj, hogy umtiti-lenglet párosért meg nem repkednek az ajánlatok, és ha ez így marad, akkor gündi regisztrálása is gond lehet. Nem véletlen, hogy fdj elengedése megint felmerült.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.27. 11:53:02

Messias2 írta:
2023.06.27. 11:44:09
bence0330 írta:
2023.06.27. 11:33:00
A VB óta gyenge középszer Lewy, de nem azért, mert hirtelen megöregedett pár nap alatt, hanem mert széthajtották, és ezt érthető módon nem bírta. Most lesz mögötte egy Roque, minimum le lehet majd cserélni a győztes meccseken, mert idén még ez sem történt meg. A tartalék védők tényleg hullagyengék... Koundé meg szerintem nem rossz jobb bekk, és ott van J. Araujo is, akiről még nem tudjuk, hogy milyen szint, de echte az a posztja legalább.
35 éves lesz, és brutál szezonokon van túl, én simán el tudom képzelni, hogy benne ennyi volt. cr is ilyen korban kezdett el rossz lenni.

roque közel sem biztos, hogy ősszel már itt lesz, akkor bajban vagyunk pénzügyileg. most úgy néz ki egyelőre marad brazilíában.

j.araujo a hullagyenge mls-ből jött, és perceket se nagyon kapott, ő szerintem rosszabb lehet mint bellerin.
CR sem úgy gyengült be, hogy egyik pillanatról a másikra elfelejtett gólt lőni. Sőt, a góllövés kb ugyanúgy megy még mindig neki, pár árnyalattal gyengébben nyilván, csak már sokat vett el a csapattól minden más értelemben, elsősorban mentálisan. Lewynél ilyenről szó szincs szerintem, kétszerannyit melózik, mint CR7 idősebb korában, és 1-1 önző megmozuláson kívül példaértékű minden, amit csinál. Megfelelően rotálva szerintem simán vághat 35-40 gólt minden sorozatban még, ha messze jutunk.

Araujo azért nem kapott perceket, mert lekéstünk a transzferrel, ergo regisztrálni sem tudtuk, nem játszhatott jogilag. Messi sem kapott volna perceket sem, még 24 éves korában sem ilyen körülmények között. :D
Ettől még lehet gyenge, de olyan jól sültek el ezek az 5 misis igazolásaink mostanában, hogy én még bizakodó vagyok.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.27. 11:51:59

Szerintem a védelem nem a világ legjobbjai között van.

Türelem kell és lehet ott mondjuk 3-5 év múlva és sokkal jobb, mint nálunk az elmúlt 5-8 évben volt, de attól még európai szinten közepes.
Balde kb olyan mint Gavi. Vannak lenyűgöző meccsei, máskor meg igenis gyenge (korából adódóan ez természetes) Araujo és Christensen tényleg top50 védők a világban, de már Kounde sem azon a szinten játszott, a többiek meg szóra sem érdemes.
Az alap védelem kapott simán 4 gólt a Manchestertől 2 meccsen és talán 1 hiányzó volt a Madrid elleni 0-4nél.

A középpálya szintén ugyanez. Gavi szintén hullámzó, ahogy Balde, Frenkie nem tud egyedüli vkp szerepet hozni, Pedri sérülékeny. Kessiet Xavi nem szereti ott használni, ahol jó lehetne.
Itt is azt mondom 3 év.

Elöl meg... :roll: mondjuk hogy Lewa jelenleg talán még a szűk elit tagja, ha kipihent és mindenki egészséges a keretben, a többiek szerintem nem tartoznak európai szinten a top10-20 játékosok közé különböző okok miatt. (sérülékenység, stressztűrés, fizikai állapot, stb)

A transfermarkt értékek ugyan sokat nem mondanak, de ha mégis azt néznénk, akkor a 9. legértékesebb a csapat értéke úgy, hogy sok játékos esetén inkább azt érzem, hogy a potenciális jövőkép alapján és nem a jelenlegi erősségük alapján vannak ott értékek. Ott pl 800m úgy a csapat értéke, hogy abból Pedri-Gavi-Balde 250m. Mai tudásuk és használhatóságuk alapján annyit tuti nem érnek, de a jövőben jó eséllyes nagy klasszisok lehetnek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2023.06.27. 11:53:18-kor.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.27. 11:44:38

Messias2 írta:
2023.06.27. 11:25:32
ez a top5 keretezés nagyon erős, meg hogy egyik legjobb védelem. A kezdő hátvédsor tényleg brutál, de ahogy kiesik valaki, bezuhan az egész, annyira gyengék a tartalékok, klasszikus rb meg továbbra sincs, és koundé tavasszal megmutatta, mennyire instabil tud lenni. Azt érzem, hogy a földöntúli ter stegen teljesítmény miatt kezdjük túlértékelni a védelmünket, azért elég sok ziccert engedtünk egész évben.

a középpálya tényleg a szűk elit, de hatosunk továbbra sincs, ami nagyon nagy probléma lehet, mert fdj alkalmatlan egyedüli pivotnak. lewy sajnos már nagyon nem top2 9-es, a vb óta középszer leginkább.

pár évvel ezelőtthöz képest tényleg jobb a keret, de ez egy bl top4-hez továbbra is nagyon kevés lesz.
Miért Lenne nagyon kevés?
Az Inter és a Milan kerete mivel jobb? A City és jó formájában a Bayern picit kiemelkedik, de egy jó sorsolással legalább 6-7 csapat pályázhat a legjobb 4re-köztük mi is.
Értem én hogy megégtünk az uccsó 2 kiírásban, de nem lesz ez mindig így.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.06.27. 11:44:09

bence0330 írta:
2023.06.27. 11:33:00
A VB óta gyenge középszer Lewy, de nem azért, mert hirtelen megöregedett pár nap alatt, hanem mert széthajtották, és ezt érthető módon nem bírta. Most lesz mögötte egy Roque, minimum le lehet majd cserélni a győztes meccseken, mert idén még ez sem történt meg. A tartalék védők tényleg hullagyengék... Koundé meg szerintem nem rossz jobb bekk, és ott van J. Araujo is, akiről még nem tudjuk, hogy milyen szint, de echte az a posztja legalább.
35 éves lesz, és brutál szezonokon van túl, én simán el tudom képzelni, hogy benne ennyi volt. cr is ilyen korban kezdett el rossz lenni.

roque közel sem biztos, hogy ősszel már itt lesz, akkor bajban vagyunk pénzügyileg. most úgy néz ki egyelőre marad brazilíában.

j.araujo a hullagyenge mls-ből jött, és perceket se nagyon kapott, ő szerintem rosszabb lehet mint bellerin.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.27. 11:33:00

A VB óta gyenge középszer Lewy, de nem azért, mert hirtelen megöregedett pár nap alatt, hanem mert széthajtották, és ezt érthető módon nem bírta. Most lesz mögötte egy Roque, minimum le lehet majd cserélni a győztes meccseken, mert idén még ez sem történt meg. A tartalék védők tényleg hullagyengék... Koundé meg szerintem nem rossz jobb bekk, és ott van J. Araujo is, akiről még nem tudjuk, hogy milyen szint, de echte az a posztja legalább.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.06.27. 11:25:32

ez a top5 keretezés nagyon erős, meg hogy egyik legjobb védelem. A kezdő hátvédsor tényleg brutál, de ahogy kiesik valaki, bezuhan az egész, annyira gyengék a tartalékok, klasszikus rb meg továbbra sincs, és koundé tavasszal megmutatta, mennyire instabil tud lenni. Azt érzem, hogy a földöntúli ter stegen teljesítmény miatt kezdjük túlértékelni a védelmünket, azért elég sok ziccert engedtünk egész évben.

a középpálya tényleg a szűk elit, de hatosunk továbbra sincs, ami nagyon nagy probléma lehet, mert fdj alkalmatlan egyedüli pivotnak. lewy sajnos már nagyon nem top2 9-es, a vb óta középszer leginkább.

pár évvel ezelőtthöz képest tényleg jobb a keret, de ez egy bl top4-hez továbbra is nagyon kevés lesz.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.27. 10:45:08

bencoo32 írta:
2023.06.27. 06:21:48
Örülök hogy érkezett, üdv a csapatban.
De az utóbbi időben gondoljunk csak EG, FT esetére, anno mi ment itt a fórumon. Húú EG micsoda igazolás lesz hisz PL-ben játszik 19 évesen, Guardiola bízik benne micsoda játékos.. aztán láttuk milyen. FT dettó. Szóval az utóbbi időben nem nagyon jöttek be a City-től érkező játékosok. Úgy hogy én picit fenntartással kezelném ezt.
Szerintem EG-ről senki nem mondta, hogy hú, micsoda játékos lesz, csak látatlanban kapta a szokásos sz..lavinát, kb ugyanúgy, mint Christensen, vagy bárki, aki nem elismert klasszisként érkezett, és néhányan nagyon beváltak, néhányan meg nem, de akkor még nem lehetett tudni egyikről sem. És páran (köztük én is), azt mondtuk, hogy várjuk már meg, amíg láthatjuk játszani, mert a Cityben 4 baromi jó játékos volt előtte, az jelenthette volna azt, hogy egy kutyaütő, meg azt is, hogy azért egy jó közepes játékos. Mellette meg spanyol válogatottban jellemzően stabilabb védő volt, mint Pau Torres, pedig ő nem kutyaütő. Sajna nem jött be. Ferránban jogosan lehetett bízni, ő nem klasszis, de elég magas szint, még itt is úgy kezdett, ő a nyomást nem bírta - utólag már lehet látni az interjúiból, megnyilvánulásaiból is, hogy ő szerintem egy nagyon "jófiú", akinek nem való ekkora nyomás - nem szégyen, sokan buktak ebbe bele. Szóval ő beleillik a sormintádba, de nem volt klasszis játékos, ráadásu nagyon fiatal is.

Gündogan meg tényleg sok éve klasszis, az elmúlt két évben még abból is a felső polcosok közül való.

Viszont ő vagy megmenti Xavit, vagy a végét jelenti, szerintem. Ha év végére nem tud stabilan jól játszó, jó ütemben rotált kp-t összehozni ebből a klasszis anyagból, vagy ha Gündogan is mélyen maga alatt fog teljesíteni (ezt nem hiszem azért), akkor bajban lesz. Most szerintem európa top5 keret lesz a kezei alatt, a világ egyik legjobb védelmével, 3 klasszis plusz egy nagyon jó középpályással, top2 9-essel, top10-es jobbszélsőkkel, és még Lewy mögött is egy brazil csodagyerek lesz, plusz még mindig a világ egyik legígéretesebb balszélsője van a kezei közt, belőle is ki lehet majd hozni többet.

Én félek attól, hogy ez kicsit túl sok nyomás lesz neki, és jelenleg még nem tart ott tapasztalatban, fejben, érzelmileg, hogy ebből kihozza a maxot.

Plusz ez a keret Xavi mentalitását ismerve az összes B-s játékos sorsát eldöntötte, talán Yamal kivételével, aki nagyon extra. Semelyik játékrészbe nem lesz esélye se felkerülni senkinek, még kb padra sem. Ha SR, EG és Alonso nem lenne, akkor tán ez az 5.-6. kp-s poszt, egy balbekk és egy kh poszt nyitott lenne a padon vészhelyzetben, de hát...
Sokan fognak a következő 1-2 évben távozni, akiknek talán nem kellene, de ha sikeres lesz a csapat, ez legyen a legnagyobb gondunk. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.26. 20:40:17

bence0330 írta:
2023.06.26. 19:23:33
Az előző átigazolási szezont és ezt az eddigit nézve az jutott eszembe, hogy hol tartanánk, ha hasonló igazolásokkal operáltunk volna 16 körültől... jó szemű ingyenesek, néhány minőség jobb pénzért, nyilván oda, ahol lyuk is van (nem 120-180 közt, hanem 50-70-ekért), és egy-két jobb fiatal pénzért, meg pár ilyen Fayé szintű 1-2 millás rápróbálás. Akkor még Messi is itt volt vonzerőnek, Xavi neve sem kicsi, de azért Leoé más szint...
Igen,ez lehetett volna egy működő stratégia,bár ennek alkalmazásával, nehezebben lehet sittre kerülni,meg pénztmosni...
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2023.06.26. 19:35:38

bence0330 írta:
2023.06.26. 19:23:33
Az előző átigazolási szezont és ezt az eddigit nézve az jutott eszembe, hogy hol tartanánk, ha hasonló igazolásokkal operáltunk volna 16 körültől... jó szemű ingyenesek, néhány minőség jobb pénzért, nyilván oda, ahol lyuk is van (nem 120-180 közt, hanem 50-70-ekért), és egy-két jobb fiatal pénzért, meg pár ilyen Fayé szintű 1-2 millás rápróbálás. Akkor még Messi is itt volt vonzerőnek, Xavi neve sem kicsi, de azért Leoé más szint...
Plusz ha nem adjuk a világ legjobb fizetését mindenkinek, Messitől, Piquen, Busin át Lengletig, Untitiig, Robertoig.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.26. 19:23:33

Az előző átigazolási szezont és ezt az eddigit nézve az jutott eszembe, hogy hol tartanánk, ha hasonló igazolásokkal operáltunk volna 16 körültől... jó szemű ingyenesek, néhány minőség jobb pénzért, nyilván oda, ahol lyuk is van (nem 120-180 közt, hanem 50-70-ekért), és egy-két jobb fiatal pénzért, meg pár ilyen Fayé szintű 1-2 millás rápróbálás. Akkor még Messi is itt volt vonzerőnek, Xavi neve sem kicsi, de azért Leoé más szint...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.26. 17:16:47

Messias2 írta:
2023.06.26. 15:42:29
brozovic szerintem jobb opció lenne parejonál, utóbbi maximum a ligában lenne megoldás, bl-ben szanaszét lehetne támadni (kb mint busit).
Brozovic azt mondom jó választás, simán segítség lehet, de értetlenül állok azelőtt, hogy Busit azért nem próbáltuk legalább rotációban megtartani, hogy a helyére egy ugyanannyi idős Parejo, vagy egy középkategóriánál gyengébb Romeu képbe kerüljön.
Miféle megoldásra van szükségünk a ligában, amit Parejo / Romeu tud, de mondjuk a jelenlegi 5 alap középpályás (Gavi, Pedri, Gündogan, Frenkie, Kessie) és a fiatalok (Nico, Casado, Torre) nem tudnak megoldani, főleg 4-3-3 felállásban?
BL-t inkább szóba sem hozom, még időhúzó cserének sem tenném be egyiket sem.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése