Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.06.05. 13:28:43

csababarca írta:
Szélen is bevethető? totál szélső játékos, én még nem láttam középsővédőt játszani. Ellenünk is vagy balhátvéd volt,vagy baloldali szélső középpályás.
Ilyen meg nem kell nekünk, Adriano/Alba kettős lehozza a szezont.
Mathieu az utóbbi időben középhátvédet is szokott játszani a Valenciában. :wink: De eredetileg tényleg balhátvéd.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.06.05. 13:13:10

Barcaman1993 írta:Mathieu elvileg 8 millióért hozható lenne. Nem rossz az ár-érték arányában, ráadásul a szélen is bevethető. Nagy meccseken akár balhátvéd posztot is betölthetné.
Szélen is bevethető? totál szélső játékos, én még nem láttam középsővédőt játszani. Ellenünk is vagy balhátvéd volt,vagy baloldali szélső középpályás.
Ilyen meg nem kell nekünk, Adriano/Alba kettős lehozza a szezont.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.05. 11:56:00

Gareth Tello írta:A SPORT szerint a Chelsea 30 millió eurót kér David Luizért, a Barça viszont 25 milliónál nem hajlandó többet fizetni a brazilért. :roll:
Itt jön be a képbe a már említett Rami, mint vészmegoldás. Remek lenne. :lol:
vagy a vezetőség igazán kiszúrhatná már william gallast is, ingyen van, plusz az a jó benne hogy fiatal, nem balhés és végre el lehetne venni messitől a 10est.

nekem annyira nem szimpi david luiz, csak mégis vicces, hogy 5milliókon baszakszunk, miközben "elvileg" thiago silvákat akarunk leginkább megszerezni.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2013.06.05. 11:41:13

Barcaman1993 írta:Mathieu elvileg 8 millióért hozható lenne. Nem rossz az ár-érték arányában, ráadásul a szélen is bevethető. Nagy meccseken akár balhátvéd posztot is betölthetné.
He? Nagy meccseken Isten óvjon minket, hogy ő játsszon! Amúgy ezek elég balfék elgondolások, mert ha a jelenlegi védőinknél egy fokkal gyengébbet akarunk teszem azt 4. számú khv-nek, akkor az legyen már Bartra!

Ha nem jön tényleg világklasszis szint, akkor fölösleges bárkit hozni!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.05. 11:36:12

A SPORT szerint a Chelsea 30 millió eurót kér David Luizért, a Barça viszont 25 milliónál nem hajlandó többet fizetni a brazilért. :roll:
Itt jön be a képbe a már említett Rami, mint vészmegoldás. Remek lenne. :lol:
Barcaman1993 írta:Mindjárt jönnek a nem Barca szint hsz-ek. :D
Nem Barça-szint a gyerek sajnos. =;

Mekkorát néznék amúgy, ha eladnánk Piquét a Monacónak 50 millióért, a pénzből pedig megvennénk az Inigo Martínez gyerek mellett Carlos Martínezt is a Sociedadból, plusz a Rami-Mathieu párost, és összeállna a csodás Carlos Martínez-Rami-Inigo Martínez-Mathieu védelem. :lol:
Masi sajnos nem férne be. :(
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.05. 10:54:22

atyaég egyre jobb nevek :? :lol:

meglássátok tesvíreim' még a végén tényleg masi lesz ebből :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
csabi1216
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.05.07. 12:47:31

2013.06.05. 09:55:14

A sport pont es megemlítette Ramit a Valenciából. Ő jelenleg 27 éves, és 190 cm magas. Kínálat, pletyka van bőven. Remélem megtaláljuk a legjobb megoldást a védelem közepére. Továbbá Tito és az edzői stáb egyik fontos feladatának annak kellene lennie, hogy a csapatvédekezésen javítson.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.06.05. 09:47:17

Hogy tovább borzoljam a kedélyeket a spanyol sajtó újabb neveket dobott be. A Valencia 2 játékosát: Mathieu és Rami. Mathieu elvileg 8 millióért hozható lenne. Nem rossz az ár-érték arányában, ráadásul a szélen is bevethető. Nagy meccseken akár balhátvéd posztot is betölthetné. Ramitól viszont kiráz a hideg. Nem rossz védő, de akkora baromságokra képes, hogy az vmi hihetetlen. Kicsit olyan érzésem van vele, mintha ő lenne a védők Reinája. Vele kapcsolatban 10 millió eurót említenek.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.06.04. 22:14:32

Lionel85 írta:Inigo Martínezről ki mit tud? Hallottam, hogy sokadik lehetőségként ő is benne volt a pakliban. Ő annyiban lenne könnyebb helyzetben, hogy a spanyol bajnokságon belül váltana csapatot, ismeri a bajnokságot, ismeri a légkört, "csak" egy nagyobb csapatban kéne játszania. Szerintetek?
Elég jól nyomja a pali. A 4. Sociedad húzóembere volt. Megpróbálni meglehetne, de mondjuk nálam továbbra is David Luiz lenne a favorit. Mindjárt jönnek a nem Barca szint hsz-ek. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.06.04. 21:26:24

Inigo Martínezről ki mit tud? Hallottam, hogy sokadik lehetőségként ő is benne volt a pakliban. Ő annyiban lenne könnyebb helyzetben, hogy a spanyol bajnokságon belül váltana csapatot, ismeri a bajnokságot, ismeri a légkört, "csak" egy nagyobb csapatban kéne játszania. Szerintetek?
Kép
Kép
Kép
Avatar
Deeperintodark
Barça B
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2010.12.27. 00:04:09

2013.06.04. 17:35:05

Relax, most kezdődött csak az átigazolási szezon. még van idő
Jelenleg még átigazolási időszak sincs, Július 1...[/code]
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.06.04. 17:19:25

lui1698 írta:Szerintem tuti, hogy lesz védő igazolás még. El is mondta valamelyik górénk, hogy tervek között van. Nem lesz szerintem akkora hírverése, mint a Neymar dolognak, szépen fű alatt hoznak valakit oszt' csókolom.
Ha így lessz, akkor nem hinném hogy Hummels-TS kaliberü védő fog érkezni, hiszen ilyen neveket nehéz hírverés nélkül igazolni... Igazából mindegy is hogy ki érkezik a védelem közepére, lényeg hogy olyan teljesítményt nyújtson, aminek következménye az, hogy sokáig kirobbanthatatlan lesz a kezdőből. :)
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Krisztian91
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2008.03.23. 19:02:00
Kapcsolat:

2013.06.04. 17:11:12

messideco írta:Pihennek a tárgyalóink jelenleg? Semmit sem lehet olvasni a további célpontokról. (vagy Neymar megszerzését elégségesnek tekintik a nyárra? -- Valdés marad, Adriano kh?)
Relax, most kezdődött csak az átigazolási szezon. még van idő :wink:
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.04. 17:00:17

illetve most az eladásoknak kéne nagyobb prioritást kapni, nem csak vásárolgatni kell...
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.06.04. 16:46:56

messideco írta:Pihennek a tárgyalóink jelenleg? Semmit sem lehet olvasni a további célpontokról. (vagy Neymar megszerzését elégségesnek tekintik a nyárra? -- Valdés marad, Adriano kh?)
Szerintem tuti, hogy lesz védő igazolás még. El is mondta valamelyik górénk, hogy tervek között van. Nem lesz szerintem akkora hírverése, mint a Neymar dolognak, szépen fű alatt hoznak valakit oszt' csókolom.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.06.04. 16:45:22

Kicsit túlkapod a dolgot, június 30-ig még tart a szezon, 1-jétől nyílik meg hivatalosan is az átigazolási szezon, tegnap mutatták be egy új igazolást. Nem pörögtél egy kicsit túl? A sajtómunkások mintha elhitették volna veled, hogy ez a téma annyira pörgős, mint ahogy ők bemutatják. :D
Avatar
kamcore
Jugador del Barça
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.08.12. 13:39:17

2013.06.04. 16:42:59

Nem hinném, hogy itt meg fognak állni, egy védőt biztos hogy fogunk igazolni. És én személy szerint marhára örülnék egy "noname" embernek, általában ők okozzák a legnagyobb meglepetést.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.06.04. 16:28:13

Pihennek a tárgyalóink jelenleg? Semmit sem lehet olvasni a további célpontokról. (vagy Neymar megszerzését elégségesnek tekintik a nyárra? -- Valdés marad, Adriano kh?)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.06.04. 16:06:43

Ha nem tudtok szépen játszani szétültetlek benneteket :)

Egyébként az évek alatt megjelent számos igazolásokkal kapcsolatos cikkből szerintem egyértelműen lejön, hogy 3 féle képen szokott történni a dolog.
Vagy az edzőnek van konkrét elképzelése kit akar, ekkor közli a kívánságát.
Máskor nincsen konkrét elképzelése ekkor csak annyit mond, hogy pl. középső védőt szeretne.... ekkor az ezzel foglalkozó személyek utánanéznek kik lehetnek a legjobb megoldások és közlik az edzővel.
A harmadik verziónál a sportvezetés lát hiányosságot a keretben egy poszton vagy csak jó alkalom adódik egy játékos leigazolására és ekkor felvetik az edzőnek a lehetőséget aki dönt, hogy kell-e neki a játékos vagy sem.

Ha abszolút nem erről van szó és nem ezen megy a vita, akkor csak belepofáztam :)
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.04. 15:43:58

connor írta:
miihii írta:...
Elképesztő, hogy mennyire vakon vagytok és teszitek ezt mérhetetlen nagyképűen. Ha tudsz(tudtok) olvasni, akkor nem értem hol a kérdés pl. azzal kapcsolatban, hogy az átigazolásokra mit mondott? Vagy nem érted amit olvasol?
Az, hogy "azt a keretet készítem fel, amit adnak" az rohadtul nem egyenlő azzal, hogy megmondja kit szeretne és a vezetőség megpróbálja teljesíteni, ha nem megy ,akkor keresnek alternatívát. Ez szimplán annyit jelent - hogy értő olvasásból kisegítselek -, hogy neki annyi a feladata, hogy a kapott játékosanyagot felkészítse, abba nem tud beleszólni, hogy ki érkezzen vagy távozzon. Ha utóbbit akarta volna, akkor nem így fejezi ki magát, pláne nem azzal megtoldva, hogy "én is CSAK egy alkalmazott vagyok". Így az olyan emberek beszélnek, akiknek nincs elé önbizalmuk. Ehhez hasonlóakat mikor hallottál te egy SAF-tól, vagy Wenger-től, vagy Ancelotti-tól és még sorolhatnám.

De legalább azt végigolvasnád, amit leírtam. A 100 pontos mondatai igazak, bár közhelyek. Nyilván nem lehet mindig rekordokat döntögetni, mindig nyerni. Gratulálok megtapsolhatod magad.

Egyébként megint megvannak azok az elvakult emberkék, akik az aktuális vezetőedzőnek szobrot emelnek a fórumon és naponta 5ször imádkoznak hozzá. :roll:
Pep sem volt hibátlan, Tito sem az. Emlékszem, hogy hányan kritizálták Pep-et pl. Ibra leigazolása miatt, de a hozzád, hozzátok hasonló elvakult, (buta) emberek a legkisebb kritikára ugrottak, hogy Pep pedig Isten ő amit tesz az úgy van jól. Igen persze. És mindezt elképesztő bunkó és lenéző stílusban. Ha pedig a válasz hasonló stílusú, akkor ugattok a moderátorért. Az persze nem esik le egyiknek sem, hogy nem a véleménnyel van a baj, mert az lehet eltérő, hanem a válasz stílusával. Az pedig nyilvánvaló, hogy ez egy fórum. Ha nem tetszik a másik véleménye, ne olvasd el. Attól, hogy 5000 hszn-nél több van a nevetek mellett ugyanúgy laikusok vagytok. Csak az arc nagy - a nagy semmire. :roll:

Nnna, akkor először is: ezt a prosztó stílust viharos gyorsasággal fejezd be! Kifogásolod a stílusomat, amikor még csak a tiédhez csak nem is hasonlóban fejtettem ki a gondolataimat. Ezek a csodás jelzők nem férnek el itt a fórumon, tehát ha nagyon ragaszkodsz hozzájuk, akkor te sem fogsz...
Értem én, h nehéz lenyelni, ha vkinek más a véleménye, de azért ne boruljon ki belőled az óvoda.
Inkább próbáld meg az általad javasolt dolgokat alkalmazni és értelmezni a mondatokat, aztán máris nem lesz szükség erre az alpári vakerra. Azt meg szokd meg, h egy fórumon gyakran fogsz találkozni a tiéddel nem egyező véleménnyel, ilyen esetekben javaslom a kultúráltabb véleményformálást! De még azokban sem kellene a sok belegondolt marhaságot kifejteni, mint pl ez a hsz-számos meg a "Tito-hoz imádkozó" ostobaság, amit nem is tudom honnét eredő frusztráció mondatott...

Piszok egyszerűen írtam le, h mennyire más olvasata is van annak a félmondatnak, de leírom még egyszer, hátha másodszorra átmegy a ködön:

Tito kiválasztja azokat, akiket szeretne, de az adott játékosokkal a KLUB ül le tárgyalni, mint "pénzemberek". Ha levajazható a buli, akkor hozzák, ha nem, akkor jön a másik alternatíva. Tehát nem úgy működik, h az edző rábök valakire és hozzuk, kerül, amibe kerül, ez nem $hopping csapat! Innét kezdve meg fent áll a dolog, h azokat a játékosokat készíti fel az edző, akiket kap :idea: Ez sztem így egészséges, reális, logikus és nincs ezzel semmi baj. Ettől még van beleszólása, maximum annyi a játék, h nem feltétlenül azokat kapja, akiket első körben kiszemelt. Vannak felettesei, akik kimondják a döntő szót, ő pedig egy alkalmazott, aki ebből gazdálkodik. Tényleg nem bonyolult ez :roll:

De ha téged ennyire frusztrál, h vki másképp gondolkodik, akkor ez van, de tehetnéd kicsit kevésbé primitív módon...

És ismételten jelzem azt is, h a post-jaim továbbra sem Tito soraira affektálnak, hanem a tiétekre, amik arra a félmondatra születtek meg. És itt érkeztünk meg ahhoz a részhez, ahol kb a postod fele ment is a levesbe, mert alaptalan :D (elvakult, szoboremelő agymenés)

Uh vegyél pár mélyebb levegőt, mielőtt nekiállsz kommentelni, mert ezzel a stílussal nem sokáig oszthatod az észt, te LÁTÓ, OBJEKTÍV, EGYÁLTALÁN NEM NAGYKÉPŰ LAIKUS :mrgreen:

(Sajnos most kénytelen voltam én is pár szebb jelzőt belecsempészni, de gondoltam, hátha te csak ebből értesz, így szükségszerű volt :cry: )

Végeredményben sztem ezt a beszélgetést itt fejezzük is be. Kifejtettük az álláspontjainkat, nem nagyon közeledtek (sőt!), így a közjó érdekében, a nyugalom fenntartása végett zárjuk rövidre. Nehogy a végén még jobban elfajuljon és MODIÉRT KELLJEN UGATNOM :mrgreen: [/b]
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.06.04. 15:38:16

Igen csapatszinten volt gondd idén a védekezéssel...Jogos ha ilyen szitukba hozzuk magunkat mind1 ki áll ott,gól...Idén szét volt esve a csapat mint csapat,szal ez nem meglepő...Ezen kell változtatni,egységesedni kell,és akkor sokat fogunk javulni hátul...A védekezés az egységen egymás kisegítésén múlik,ha ez nincs meg mind1 ki játszik...Jövőre ha lesz edző végig biztos vagyok benne hogy ez javulni fog...Hogy mennyire és elég lesz e az más kérdés...

Nagyon hiányzik Puyol...Ő egy csupaszív játékos volt aki ha kellett szétfejlte az ellenfél lábát,csak ne legyen gól...Ezen kívül volt tekintélye,nem véletlen ő a csk,és leordította a fejét bárkinek,és mindenki összehúzta magát...Nem véletlen hogy bárki játszott hátul,az évek alatt láttunk sok cifra megoldást,középályások rendre hátul nyomták,megoldották...Pique ehhez kevés,ő nem vezér...Egy jó munkás ha van vezére...De ő nem az...Ezért lenne jó Thiago Silva,ő egy igazi vezér...De fölös álmodozni róla,a nyár legnagyobb meglepetése volna ha ide tudnánk hozni,kb 1%esélyt látok rá...

És ez lesz nehéz,egy vezéregyéniséget találni hátra...Mert Alves,Alba,Pique nem az...Még Alvesben benne lenne,de ő többet van elől mint hátul...

Ivanovics nagyon rossz megoldás lenne,lássú körülményes,öreg...De nem is merül fel ténylegesen,a sajtó is csak azt írja hogy nem kell a Chelseanek...

David Luiz,nálam továbbra is xes...Fegyelmezetlen...Annyiból megoldás lehetne,hogy ha ő összekapja magát fejben akkor előrelépés a védelemben az tuti...De mivan ha nem,akkor lesz egy második fejben bizonytalan Piquenk...Hát nem tudom...Igazából nem tudok alternatívát mondani,jól feltette a kérdést itt vki,hogy akkor ki jöjjön...Aki minőségi javulást is hozhat,mert Barthra pl tényleg nagyon ígéretes,de nyílván nem bíznánk rá még egy szezont...Kell vki...És Barthra miatt nem kell 2 védő,mert amúgy énis osztom,hogy Mascherano vészmegoldásnak kis csapatok ellen jó,de ennyi...Puyol meg marha xes már sajnos bármikor lesérülhet fél évre...Ha hozunk vki stabil kezdőt,akkor fokozatosan be tudjuk építeni Barthrat,és megvagyunk...

Én mindenképp viszonylag nagy csapatból(BL induló) hoznék egy centert,akinek nem újdonság a nyomás...És aki vezéregyéniség is...

Nehéz ügy...TS esélytelen...Marquinhos nagyon xes,közel nem biztos hogy beljebb lennénk vele...Ráadásul ráugrott Flo is,hogy felverje megint az árat...De egy mocskos...No nem írom le a véleményem Flo húzásairól...Amúgy jól csinálja,de undorító...David Luizzal sem biztos hogy beljebb lennénk,de jelenleg jobb nem nagyon jut eszembe...Még mindíg jobb mint senki,vagy egy sokkal tapasztalatlanabb...Lehet az új közeg összerántja újra a sárcot...

Vagy a vezetőség okoskodjon ki vmit,Verthongen pl...Úgyis a Tottenham vinné Villát,lehet bizniszelni...

De vki érkezzen,mert akármennyire is jövőre tuti nem lesz ennyire szétesett a középpályás védekezésünk ha lesz végig edző...Azért vannak bajok...Egy karizmatikus biztos pont helyrerázná a többieket is egy kicsit,és egyből más lenne a képlet...Ne várjuk sosem fogunk tudni rendesen védekezni ahogy egy angol csapat,soha nem is tudtunk,nem ez a játékunk...Mi uraljuk a játékot,a labdát,támadunk,nem hagyunk esélyt az ellenfélnek...Viszont ha meccsenként 5ször elfutnak ne legyen már belőle 4 gól...Annyit nem tudunk elől lőni,mégha Neymar és Messi meccsenként 5ször lecseleznek 8 embert akkor sem...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.04. 14:31:26

Az itt eltöltött ideje alatt fokozatosan egyre jobban megkedveltem Songot, de most elgondolkodtam azon, hogy talán jobban jártunk volna, ha tavaly a kameruni leigazolása helyett inkább egy Vertonghen-, Hummels- vagy Thiago Silva-szintű védőt veszünk. A hátsó részleg szerintem elég jó lett volna a Puyol-Piqué-Bartra-TS/Hummels négyessel, Mascherano pedig ez esetben főleg védekező középpályás lett volna, de besegíthetett volna a védelemben is néha. Ráadásul most nem kellene a védőigazolás kérdésén gyökölni...
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.06.04. 14:11:52

Na,na. Azért Barcelonán kívül is vannak olyan játékosok, akik tudnak focizni. Ivanovic tökéletes választás, és komoly erősítés lenne.

A kisfonok játéka nekem nagyon tetszik a védelemben is, de a középpályán meg hasznosabb lenne. Gyors, agilis, remekül olvassa a jatekot, és kiválóan helyezkedik. Lassan itt lenne az ideje komolyan elgondolkodni a két védekező középpályás játékon. Sergio és masch nagyon jól kiegészítések egymást. De Song is simán hozza a szintet. Mindhárom játékos nagyon technikás, simán képes komolyabb iranyitoi szerepet vállalni. Adriano/Alba vinne a balszárnyat, alvese meg maradna a jobb.

Thiagoval csak egy bajom van, hogy meg sem közelíti XAvi szintjét vedkezesben, és fegyelmezettsegben. Inkább ini cseréjének alkalmaznam.
És akkor mar csek egyetlen kérdés maradt. Hol fog jatszani fabregas?

Kell egy védő mindenképpen Puyi helyére aki kiemelkedő a levegőben.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.06.04. 13:55:07

visca el barca írta:én még mindig amondo vagyok h silva az egyetlen egy megoldás aki jobb mint bármelyik védőnk. a többi csak szerencselovag, aki vagy beválik vagy nem. én tul sok kulonbséget nem érzek pique, mascherano, kompany, vermaelen, luiz stb között.
Ebben egyet értek, Silva lenne a legjobb megoldás, de ő mozdíthatatlan,és jövőre is az lesz.
Szóval valaki kell, vagy Bartrát komolyabban elő venni, és játszatni folyamatosan.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.06.04. 13:53:54

LG írta:
Piqué, Puyol, Mascherano szinte tökéletes megoldják a feladatukat
Komolyan mondom ember, fogalmam sincs, hogy te mit néztél idén, de akár a tavalyi szezont is említhetném. Szinte minden komoly meccsen olyan zavarba vannak a belső védőink, mint Ádám anyák napján.
Pontosan ugyanazt láttam, de -úgy gondolom- világosan megindokoltam a hozzászólás további részében, hogy miért nem a középső védőket tartom hibásnak.
Az, hogy helyenként volt 1-2 személyes hiba, az mindig benne van a pakliban, bárkinél.
Én a konstrukcióban látom a problémát - még egyszer mondom: nem normális helyzet, hogyha több támadó rohamoz a két középső védőnkre.
Ezért nehogy már a középső védőket tegyük felelőssé!
Válasz küldése