Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3911
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.04.30. 18:39:13

Offtopicba átvitték a témát, kérlek ott folytassátok! Semmi keresnivalója itt ezeknek.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1033
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.30. 13:04:01

davi10 írta:
2023.04.30. 12:28:32
Spanyolország amennyire én tudom többségében még mindig keresztény ország, ott nem hiszem, hogy nagyon tapsolnának egy ilyen állásfoglalásnak. Elég megnézni bármilyen ezzel kapcsolatos facebook-posztot a klub oldalán, nem örülnek a fanok.
Szerintem ennek nincs helye se az öltözőben, se a pályán.
A téma nem pont az Igazolások topikba való, de muszáj erre reagálnom, remélem, nem jár érte bünti.
Persze hogy katolikus ország, de egyúttal sokkal európaibb, mint a kelet-európaiak. Mondok egy idevágó példát, pl. a Barca Femeníben és a Fradi női csapatában is vannak a saját nemükhöz vonzódó lányok, a különbség csak az, persze a színvonalon kívül, hogy a Barca lányainak nem kell emiatt rejtőzködniük, a pletykáknak kitéve magukat, hanem ugyanolyan természetesen beszélhetnek, posztolhatnak a kapcsolataikról, mint ha férfiakkal élnének együtt.
A legismertebb ilyen lány történetesen a világ jelenlegi legjobbja, aranylabdás, világbajnok, BL-győztes. És ami nagyon fontos, a fiatalok példaképe, és Xavinak sem derogál fotózkodnia vele.
Erről az általad említett fanok is biztosan tudnak, nem titok.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1791
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.30. 12:43:23

Sajtó hírek szerint 6 ember áldozható be az FFP miatt: Garcia,Alba,Torres,Fati,Kessie,Raphi,az ő értékesítése nem prioritás,de ha gatyába nyúlnak érte a PL csapatok akkor mehet.
Off részhez:
Egyébként Spanyolország az LMBTQI-szubkultúra másik fellegvára az északi országokon kívül, felmérések szerint itt a legmagasabb a melegek elfogadottsága Európában, a társadalom 88 százaléka pozitívan áll hozzájuk. 2005 óta összeházasodhatnak a homoszexuális párok, és ugyanúgy örökbefogadhatnak, mint a heterók. Úgy látszik,hogy a politikai kereszténység,ami nálunk van, más,mint akiknek ez tényleg fontos.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6636
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.30. 12:28:32

brazilfan írta:
2023.04.30. 11:35:51
Rivaldo11 írta:
2023.04.30. 11:05:38
Azzal nincs is gondom, de az öltözőbe nem szerencsés dolog, ha ez túlzottan bekerül.
Ezt nem tudhatjuk, a játékosok közül még senki sem tiltakozott előre. Azt, hogy Németországban mi van, nem tudom, de szerintem Spanyolország nyitottabb társadalom.
Spanyolország amennyire én tudom többségében még mindig keresztény ország, ott nem hiszem, hogy nagyon tapsolnának egy ilyen állásfoglalásnak. Elég megnézni bármilyen ezzel kapcsolatos facebook-posztot a klub oldalán, nem örülnek a fanok.
Szerintem ennek nincs helye se az öltözőben, se a pályán.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1033
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.30. 11:35:51

Rivaldo11 írta:
2023.04.30. 11:05:38
Azzal nincs is gondom, de az öltözőbe nem szerencsés dolog, ha ez túlzottan bekerül.
Ezt nem tudhatjuk, a játékosok közül még senki sem tiltakozott előre. Azt, hogy Németországban mi van, nem tudom, de szerintem Spanyolország nyitottabb társadalom.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.30. 11:05:38

Azzal nincs is gondom, de az öltözőbe nem szerencsés dolog, ha ez túlzottan bekerül. Láthattuk a német válogatott esetében is, ott már korábbi legendák is felszólaltak, hogy elég a szivárványból, meg a politikából, a futballra kellene koncentrálni, normális nemzeti színű spirlführeres karszalaggal...Kimmich, Goretzka meg Neuer agyát teljesen elvitte már a szolidaritás. Nem kellene ide ez.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.30. 07:27:51

A Barcelona alapvetően egy politikus egyesület, maga a klubmodell is egy teljesen világos állásfoglalás. A történelem során mindig is az volt, most is az. A klub rendszeresen állást foglal aktuálpolitikai kérdésekben is, a népszavazás idején egy hatalmas D betűt festettek a lelátóra, fosztott már meg a klub nagyköveti pozíciójától olyan embert, aki a klub értékeivel összeegyezthetetlen elnökjelöltet támogatott (aki azóta szerencsére megbukott és külföldön bujkál) stb.

A szivárványos karszalag pedig teljesen beleillik a klub értékeibe, állásfoglalásába, ezt a klub hivatalosan is kinyilatkoztatta. A klub hivatalosan is szolidaritását fejezi ki mellettük, teljesen normális, ha a klub játékosai ezt egyénileg is megteszik. Alapvetően is normális, de a Barcelonában meg pláne. Aki nem ért egyet ezekkel az értékekkel, az keressen magának egy másik klubot. Igazolások tekintetében abszurd lenne, ha olyasvalakit utasítanánk el, aki pont a klub értékeit képviseli.

https://www.fcbarcelona.com/en/club/new ... gtbi-pride
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.29. 13:49:35

Kimmichet soha az életben. Nem szeretném ha bárki politikát vinne az öltözőbe, TSen sem szeretnék szivárványos karszalagot látni soha. Kimmich tuti nem bírná ki, hogy ne fejezze ki szolidaritását bizonyos csoportok iránt.
Gnabry nagy fogás lenne, Torres és Fati után elorelépés, szerintem kellene is neki a környezetváltás, meg tudna újulni. Persze maradjunk a földön, nyilván esely nincs rá.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.29. 10:02:24

Fernando írta:
2023.04.28. 20:24:20
Az oké, de "mibű"? Nekem egyik sem kéne az általad felsorolt duóból. A holland vagy Gnabry előbb.
Próbálok reálisan neveket írni az adott helyzetünkben minden tèren. Sem edzőt, sem játèkosokat nem ezeket választanám, ha lenne pènz. Èn èvek óta szeretnèm Haalandot, De Bruynet, Salaht, Laporte-t, De Ligtet, Kimmichet stb. Barca mezben látni, de ennek nincs realitása. A Bayernek van 3 minősègi jhv-je jelenleg, ha Cancelo maradna, amit nem hiszek, Coutinho 2.0 üzlet, de 70 millióèrt biztos nem, Pavard ès Mazraoui akkor is elègedetlen. Valamilyen konstrukcióval, (kölcsön, rèszlet, játèkos) hátha el lehetne hozni. Gnabri szerintem nem fog távozni, de Manè valószínűleg igen. 31 èves, minősègi, de nehezen kezelhető játèkos. Gravenberchet sokáig figyeltük, nem tudom jelenleg milyen formában, szinte csak csere, lehet egy De Beek 2.0 eset. A 300 milliós várt profitból lenne pènz, de csökkenteni kell a bèrkeretet, mert irreálisan magas. Inigo, Gündogan nem rossz megoldás, de akkor Alonso/Garcia ès/vagy Kessie/Busquetsnek távoznia kell szerintem. Kitartok amellett, hogy egy minősègi kp-ra lenne szükség a kezdőbe, erre áldoznèk komolyabb összeget. Nyáron meglátjuk.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.04.28. 20:24:20

Nagybarcelona írta:
2023.04.28. 18:08:22
Állítólag kiárusítást tart a Bayern :)
Mane, Gnabry, Mazraoui, Gravenberch
Mane ès Mazraoui nálunk hiányposzt.
Az oké, de "mibű"? Nekem egyik sem kéne az általad felsorolt duóból. A holland vagy Gnabry előbb.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.28. 18:08:22

Állítólag kiárusítást tart a Bayern :)
Mane, Gnabry, Mazraoui, Gravenberch
Mane ès Mazraoui nálunk hiányposzt.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.28. 09:10:48

Gránit:
Hasonlóan látom. Pedri ès Gavi nagy tehetsèg, de nem látom a helyüket egyszerre a kezdőben. De Jong előrefelè túl keveset mutat, vèdekezèsben sem az igazi. Írom úgy, hogy az egyik legkedveltebb játèkosom a jelenlegi keretben. Ideje lenne rábízni a Vkp-s posztot, Busquets maradásával jövőre is fix kezdő lesz. Továbbra is tartom, hogy egy minősègi kp-ra lenne szükség, aki tud kulcspasszokat osztogatni. Dembelen ès Pedrin kívül nincs is nagyon ilyen a csapatban, talán Raphinha, ha magára találna. Minősègi bal szèlsőre nem nagyon lesz pènz, max Dembele játszhatna bal oldalon, Raphinha pedig a jobbon. A kp-n De Jong ès Pedri mellè kellene valaki, aki tud helyzetet teremteni. Fiatalabb korosztályban Xavi Simons, Rayan Cherki, idősebben Calhanoglu, Luis Alberto, köztes megoldásban, aki vèdekezèsben ès támadásban is szó-szó (ami nálunk De Jong, Gavi) Merino, Neves, Gündogan, Soler, Tielemans. Èn az első kategóriából választanèk, kreatív kp-t. Ès elèrhetetlen játèkosokat nem írtam, mint De Bruyne vagy Bruno Fernandes. Bernardo Silva szerintem nem èr 80 + milliót, aki kb. Pedri számait hozzá vèdekezèsben, kulcspasszokban. Mcallister 80+ millió lesz, szóval elèrhetetlen. De Paul jó lehetőség lenne, max beszámítani Griezmann 20 millióját. Viszont az Atleticoban nagyon tudása alatt játszik.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.27. 19:37:55

Zsolti írta:
2023.04.27. 09:28:20

Par kollega emlitette De Pault. Nagyon jo focista, kedvencem, de ebben a lotyogesben vele se mennenk sokra.:/
Az egyik én voltam, tegnap Xavi topic-jában is megemlítettem.

Nem feltétlenül jobb, mint Pedri vagy Kessié. Mac Allisterrel együtt igazoltam volna le tavaly nyáron, idén nyáron is leigazolnám őket, egy csomagként. Egyik sem igazán kimagasló, de ketten együtt nagyon erősek, a válogatottban is megvan a kémia kettejük játékában. Ez az, amit az elmúlt években nem sikerült építenünk. Kémiát. A középpályán is rengeteg játékos megfordult, egymásnak adták a kilincset a szerzeményeink, erős kémia pedig nem alakult ki, most sincs. Márpedig a támadások építéséhez kell a kémia. Enélkül hiába van nálunk a labda, tanácstalanok vagyunk vele. Mac Allister és De Paul szerezték a legtöbb labdát a világbajnokságon, együtt nagyon erősek. Egyik sem igazán kreatív, egyik sem lenne karmester, de egy karmester mellett mindkettő nagyon sokat tud adni egy csapatnak.

Ez persze Kessié-ékre is igaz, hogy egy karmester mellett egész jó másodhegedűsök lehetnének, csak hol a karmester? Töltelékemberektől várjuk a csodát, miközben ők csak egy motor tartozékai lehetnének. Mac Allister és De Paul játékában viszont megvan az a kémia, ami már régóta nincs a csapatunkban.

De Jong itt van már régóta, részese volt hatalmas kudarcoknak, én tőle csodát nem várok már. Nem annyira bicskanyitogatóan körülményes, mint az első barcelonai évében, de ennyi, semmi több. Írták páran az elmúlt hetekben, hogy mennyivel színvonalasabb a játékunk, ha ő is játszik... Hát... Nem... Itt van évek óta, és nem jutunk vele sem egyről a kettőre.

Gavinak ezen a meccsen sem volt sok értelmes megmozdulása. Teljes tévedés őt ebben a pozícióban szerepeltetni. Ebbe a szerepkörbe legalább Araújo fizikumával rendelkező játékos kellene. aki egyetlen mozdulattal odébb tudja tenni az ellenfelet, minden látványos ámokfutás nélkül, mert annyira erős, hogy könnyedén, minden feltűnés nélkül képes erre. Ahhoz, hogy Gavi odébb tudja tenni az ellenfelét, birkóznia kell, rángatnia kell az ellenfelét, a bíró pedig ezt lefújja, sárga lapot ad. Ezzel szemben egy Araújo úgy tudja látványtalanul, egy finomnak tűnő, valójában nagyon határozott mozdulattal odébb tenni az ellenfelét, hogy fel sem tűnik, a bírók gyakran le sem fújják, annyira könnyedén odébb tudja rakni az ellenfelet. Gavi ezt csak akkor tudja megtenni, ha ráncigálásba kezd, a labda így gyakran marad az ellenfélnél, ő meg kap egy sárgát.

Pedrit tartanám meg a kezdőben egy Mac Allister, De Paul, Gündogan, Messi csomag mellett. Busquets-cel nem hosszabbítanék, a többiek, Kessié, Gavi, Roberto, de Jong, mennének a padra.

Ami a klub stratégiáját illeti, Carrasco jöhet, Ferrant adnák érte. Így Carrasco játszhatna balszélsőt, Balde meg jobbszélsőt.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.27. 09:37:23

Messi visszaahozatala rendkívül kockázatos.
Ha negatív oldalról nézem, akkor az edző a haverja. Aki tolja azt a focit, ami ők együtt játszottak fénykorukban egy csomó rendkívüli játékossal együtt kétségtelenül ragyogóan, csak még egy jelző is illik rájuk, megismételhetetlenül. A jelen és a jövő már nem erről a fociról szól nemzetközi szinten semmiképp.
Ő itt király lenne, sokaknak megint gát, és visszalépés a kezdőben, mert cserepadosként aligha akarna visszajönni.

Ha pozitív oldalról nézem, nagyon sokat tudna segíteni a fiataloknak. A legjobb passzokat lötyögve is a világon még mindig ő osztja ki, a labdát még mindig oda rúgja, ahova akarja cm pontossággal és nem a vakvilágba. Még mindig a legjobb szabilövője, ami nálunk most konkrétan nulla, zéró. Szóval volna ráció az ő játékában most is, csak nagyon tudni kéne őt hova rakni, és vele is emberileg sok dolgot megértetni, és lerendezni. Nem tudom, hogy ez lehetséges e.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2023.04.27. 09:28:20

Kedvelem Messit, de neki szerintem mar lefott. Ha visszahozzak addig ugyan ugy menni fog ez a totyogos biszibaszi ezer passzos nihil.

Par kollega emlitette De Pault. Nagyon jo focista, kedvencem, de ebben a lotyogesben vele se mennenk sokra.:/
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19540
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.04.26. 21:46:19

Xavi topikban szó volt iranyitokrol, középpályásokrol

Azért lehetne opciókat keresni,tudom nem "sztárok" meg nem Barca szint egyesek szerint,de Almeida,Veiga a fiatalok közül. Darder,Merino akik remek szezont futnak,vagy a rutinos Parejo. De a Betisben is van ügyes kp-s de nem jut eszembe a neve.

De egy City is pl nem Realtol,Juventustol vett embereket. Monaco,Benfica,Wolfsburg,Bournemuth, Aston Villa is adott esetben

Pedri Las Palmastol jött,Torre ha jól rémlik Santander. Lehet ám szemezgetni spanyolhonban bőven,s hát a stílushoz is itt könnyebb találni embert
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15420
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.26. 21:40:28

MatyiG írta:
2023.04.26. 21:15:24
Catalunya Radio szerint Messivel teljes a megállapodás.

Mellette korábban ugye Inigo Martinez és Gundogan volt, akiről ezt írták a lapok.
Kezdésnek nem rossz. Még Grimaldo és egy támadó aztán megvagyunk.
Mindegyikkel szemben van kis szkeptikusság bennem.

Messi esetében a motiváció és a védekezés kérdéses.
Inigo MArtinez mondjuk éppen jó lesz 4. khv-nek a mostaniak mögé, és akkor EG-t el lehet zavarni. (Amúgy is, ezt a szintet egy B-s is lehozza)
Gündoganban talán nincs, szerintem 2 évet még a FDJ-Pedri kettős mögött Gavival okosba rotálva, vagy négyen egyszerre fent jó lehet.
Grimaldo nekem a d'Artagnan bajusz miatt van meg, fogalmam sincs 27 éves létére milyen védő lett. És hogy kell e egy ilyen korban lévő védő Baldé mögé.

De egyikkel sincs bajom egyébként.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.04.26. 21:33:00

Lewa mögött Messi, jobbon Dembélé, balon Baldé, mögöttük középen FdJ, Pedri, Gavi/Gündogan, hátul Konde, Araújo, Chris.
Szerintem.

----------x----------
x--------x--------x
-----x--------x-----
----------x----------
---x-----x-----x---
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7110
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.26. 21:27:03

Tegyük fel, hogy jön. Hová? Nálunk nincs ilyen konkrét 10-es, irányító poszt. Jobboson meg ott van a két legjobb jelenlegi támadónk, pont oda nem kéne senki, és így ők ki fognak szorulni, pedig mindketten túl jók a padozáshoz.
Ha nem lenne Lewy, lehetne hamis kilencesféleség is, de így nyilván nem. Lehetne valamelyik nyolcas, de ahhoz meg kevés a melója. Vagy átállunk 4-2-3-1-re, ott lenne igazán helye, viszont akkor meg Gavi és Pedri hal meg.

Fel kell, hogy forgassuk miatta az egész rendszert és csapatot. Remélem, megéri.

Nekem ez nagyon fura, de ha majd végleges lesz, akkor átállítom az agyam, és szerintem csak arra figyelek, hogy élvezzem a játékát és kész.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.04.26. 21:15:24

Catalunya Radio szerint Messivel teljes a megállapodás.

Mellette korábban ugye Inigo Martinez és Gundogan volt, akiről ezt írták a lapok.
Kezdésnek nem rossz. Még Grimaldo és egy támadó aztán megvagyunk.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.04.26. 21:00:04

szerintem Leo egy argentin válogatott stílusú kerettel adhatna nekünk sokat, ahol kéttüdejű bunkók vannak a kp-n akik nyomokban focizni is tudnak. Egyébként a kicsiket megverjük nélküle is, a nagyok ellen meg itt sem villogott a vége felé. A vb-vel kivitte a futballt, nem tudom elképzelni, hogy itt motivált lenne, ahol ő a kiskirály, az edző meg haver.
Elindult valami, döcög ugyan és vannak fenntartásaim xavival szemben, de igazat adok Andrisnak abban, hogy hagyják dolgozni, lássuk meg mi sül ki belőle.
Messi visszatérése két évvel visszavetné a csapatot a pályán és szerintem a keret finomhangolásával+egy jobbhátvéddel két év alatt erősebbek leszünk Messi nélkül mint Messivel.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.04.26. 20:24:58

davi10 írta:
2023.04.26. 19:53:19
Andris írta:
2023.04.26. 17:21:50
Csak egy megjegyzés, és csak részben ide: a védekezős és gólkapós rekordjainkat, meg egyáltalán a fantasztikus védekezésünket azért ne tulajdonítsuk kizárólag a védősornak.
Persze az egész csapat benne van, ahogy a kevés rúgott gólban is.
Azért én még hozzátenném az ellenfél ügyetlenkedését is.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6636
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.26. 19:53:19

Andris írta:
2023.04.26. 17:21:50
Csak egy megjegyzés, és csak részben ide: a védekezős és gólkapós rekordjainkat, meg egyáltalán a fantasztikus védekezésünket azért ne tulajdonítsuk kizárólag a védősornak.
Persze az egész csapat benne van, ahogy a kevés rúgott gólban is.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4475
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.04.26. 19:32:43

Christensen alap emberünk, óriási érték a dán, a szezon fogása volt Xaviék részéről. Ha valakit őt tényleg nem szabad elengedni, még nagyobb pénzért sem. Szezonokon át szívtunk a védelemmel, jó lenne azt a traktust egyben tartani.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.26. 17:21:50

davi10 írta:
2023.04.26. 15:38:13
Az Araujo - Christensen duó megbontása szerintem nagyon nagy baklövés lenne. Ez a duó rekordkevés góllal hozza a ligát, és össze is vannak már szokva, ráadásul mindketten elég jó korban vannak. Ballábas védő ide, spanyol vér oda, ezt a kh duót nem szabad megbontani, ezt remélem Xavi is látja.
Szerintem is hatalmas marhaság lenne, és tényleg igaz, hogy TS mellett ők ketten a legstabilabbak a hátsó ötösben.
Én még 70-80 millióért se fontolnám meg, semelyiküket, Koundét se. Végre találtunk három topshelf középső védőt, és egészségesek is tudtak maradni..

Csak egy megjegyzés, és csak részben ide: a védekezős és gólkapós rekordjainkat, meg egyáltalán a fantasztikus védekezésünket azért ne tulajdonítsuk kizárólag a védősornak. Fantasztikusak az embereink most ott, de amikor védekezünk, az egy totális csapat effort, még Raphi meg Lewy is aktívan kiveszik a részüket belőle. Na meg a 4 középpályást használó rendszer se mindegy. Egyáltalán az, ahogy az egész csapat magasan letámad, és saját térfélen is tud zárni. Ez egy teljesen tudatos, szisztematikus csapatvédekezés, és ugyanannyira kulcs pl Busi, Frenkie inteligenciája benne, vagy épp Gavi és Pedri hihetetlen munkabírása és munkavállalása, mint a szuper védőink képességei, vagy éppen TS formája. Nem simán a védelmünk jó, hanem a csapatvédekezésünk.

Ezt is amúgy muszáj figyelembevenni az igazolásoknál, és talán ez a legnagyobb ellenérv az én fejemben Messivel kapcsolatban, mert amúgy nem sok van. Akárhogy is, ő azért védekezésben csak max fél embert jelent. Támadásban viszont szerintem kettőt is, még mindig.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése