Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7177
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.11. 13:41:30

Messa írta:
2023.05.11. 13:21:58
Nagybarcelona írta:
2023.05.11. 11:58:08
Közben a hírek szerint (Javi Miguel, aki Busquets visszavonulását először megírta) Xavi közölni fogja Fatival, Kessievel, Albaval ès Torreval, hogy nem számít rájuk, Ferran nem fog távozni, mert túl nagy lenne a vesztesèg az áron aluli eladásával.
Csóri Pablo Torre mi az istent csinált hogy máris nem számít rá Xavi? Könyörgöm, a gyereknek a cipőjében több spiritusz meg tehetség van mint SR-nek volt valaha. Hihetetlen. Játszott 200 percet a szezonban, esélye nem volt igazán megmutatni magát. Meg mellesleg a jelenlegi helyzetünkben még is mi ebben a biznisz hogy esetleg eladjuk? Kis pénzért jött, annyiért is fog menni, fizetése abszolút nem számottevő. Végtelenül csalódott lennék ha ez igaz lenne.
Egy érvet tudok elképzelni, és az ugyanaz, mint Puignál lehetett a fő gond: pici, gyenge. Bár szerintem mindketten agilisabb játékosok, mint pl. SR. No nem mintha SR egy elnyomhatatlan izomkolosszus lenne, de az ő jelenlétét a klubnál én már nem is próbálom meg értelmezni. A csávó egy lassú, gyenge középszer, már 2-3 éve folyamatosan sérült, nyilván nem a jövő, és hamarabb számítunk rá, mint bármelyik Masiás, vagy idhozott tehetségre.
Amúgy meg ugyanaz van Torréval, mint Puignál anno: azt még teljesen megértem, hogy nem kezdeti őket valaki a fenti okból kifolyólag. De hogy bajban miért nem lehet(ett) bedobni őket, amikor mindketten egyértelműen képesek voltak színt vinni a támadójátékba, és már megérte volna a kockáztatás, azt nem értem.
Ha Alemany ezen hülyeségek miatt ment el, teljesen megértem, így nem lehet dolgozni.
Xaviból ezt nem néztem amúgy ki. Azt igen, hogy a haverokkal nem tud bánni, de azt gondoltam, hogy rajtuk kívül ő volt Masiásként a fiataloknak fog esélyt adni, de ilyesmiről szó nincsen. Nála tényleg csak egy extraklasszis tehetség kaphat 1-2 percnél többet, Yamal.
Nem tudom, hogy ez a brutál nyomás vette így el a kísérletező kedvét, vagy eleve ilyen beállítottságú.
Albát csak a fizuja miatt tudm elfogadni, mai napig az egyik legjobb balbekk, főleg támadásban. Alig játszott, és még így is ő gólpontokban a legjobb a ligában asszem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.05.11. 13:21:58

Nagybarcelona írta:
2023.05.11. 11:58:08
Közben a hírek szerint (Javi Miguel, aki Busquets visszavonulását először megírta) Xavi közölni fogja Fatival, Kessievel, Albaval ès Torreval, hogy nem számít rájuk, Ferran nem fog távozni, mert túl nagy lenne a vesztesèg az áron aluli eladásával.
Csóri Pablo Torre mi az istent csinált hogy máris körön kívülre került? Könyörgöm, a gyereknek a cipőjében több spiritusz meg tehetség van mint SR-nek volt valaha. Hihetetlen. Játszott 200 percet a szezonban, esélye nem volt igazán megmutatni magát. Meg mellesleg a jelenlegi helyzetünkben mégis mi ebben a biznisz hogy esetleg eladjuk? Kis pénzért jött, annyiért is fog menni, fizetése abszolút nem számottevő. Végtelenül csalódott lennék ha ez igaz lenne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Messa 2023.05.11. 14:03:37-kor.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.05.11. 12:02:36

Troym írta:
2023.05.11. 10:42:14
A mundo meg árakat írt a Busi pótlásaként felmerült nevekre.
Amrabat - 50m
Neves 40-50m
Brozovic 40m
Zubimendi 50m
a szintet sajnos egyik sem üti meg, még ingyen sem kellenének, nem hogy 50 milliókért. gündöganra kell rámenni, ha megnyerik a bl-t, hátha könnyebb szívvel jön/engedik el.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.11. 11:58:08

Troym írta:
2023.05.11. 10:42:14
Nagybarcelona írta:
2023.05.11. 09:43:58
A többi részt még érteném is, meg azt is, hogy pár játékos távozása elengedhetetlen bármiféle regisztráláshoz, igazoláshoz. De a nem futballcsapat jellegű bérek érthetetlenek. Senki nem írja elő, hogy mondjuk a biztonságiak az egyesület alkalmazottai legyenek, és ne alvállalkozó.
Ugyanígy nem értem a görhokis csapat, ha holnaptól ki lenne szervezve, megszűnne, mint bérköltség?
Mert gondolom a LaLiga nem mondhat semmit, hogy egy fociklub hány alkalmazottat fizet, milyen egyéb szakosztályokat működtet.

De hogy ne offoljam szét.

AS szerint legalább felmerült névként Bruno Guimarães. Na ő frankó lenne, bár nem tudom egy olajsejk csapattól hogy lehet bárkit elhozni, gondolom sehogy.

A mundo meg árakat írt a Busi pótlásaként felmerült nevekre.
Amrabat - 50m
Neves 40-50m
Brozovic 40m
Zubimendi 50m

Szerintem egyik sem életszerű, jó lesz Kante és/vagy Göndogan ingyen.
Guimaraes szerintem esèlytelen, max ha elcserèljük Raphinhara :)
Szerintem Amrabat 30+ millió, egy èves szerződèssel
Neves 40, a Wolverhamptonnal jó a viszony, szerintem játèkost is lehetne bevonni, Abde, Nico, Fati elvileg èrdekelnè őket, Mendes a menedzsere, erre lenne a legnagyobb esèly, de Xavinak nem kell
Zubimendi tegnap nyilatkozta nem akar távozni, 60 a kivásárlási ára
Brozovicnak gondolom beszámítanák Kessiet (Kessie+15-20) egy 31 èves játèkosèrt, aki tavaly hosszabbított, ès valamièrt mintha szabadulnának tőle, statjait is leromlottak, ès sèrült is volt. Ha már Inter, inkább Calhanoglu, tegnap is kapufa, gólpassz, ès De Jong játszhatna a helyèn. Persze Xavi dönt, mindenhol azt írják Zubimendi a jelölt, Amrabat az elèrhető, ès kedvelt játèkos, nincs olyan opció a hírek között, hogy ne vkp-t igazolnánk Busquets helyère. Pontosan ezt kifogásolja Nevesben, èn pedig pont ezt èrtèkelem. Előrefelè is gyengèk vagyunk, ha nem lesz pènz 2 kp-ra, Neves ès De Jong is tudna hátrèbb ès előrèbb is játszani, ami a többiről nem mondható el, szemèly szerint De Jongot ès Nevest is jobbnak tartom vèdekezèsben is a többi említettnèl. Gündogan valószínűleg Kessie helyett jönne.

Közben a hírek szerint (Javi Miguel, aki Busquets visszavonulását először megírta) Xavi közölni fogja Fatival, Kessievel, Albaval ès Torreval, hogy nem számít rájuk, Ferran nem fog távozni, mert túl nagy lenne a vesztesèg az áron aluli eladásával.

Tovább nehezíti az átigazolási helyzetet, hogy 15,7 millió euróra bírságolta az adóhatóság a Barcát "Arda, Song, Audi, repülő" ügyben.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2550
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.11. 10:42:14

Nagybarcelona írta:
2023.05.11. 09:43:58
A többi részt még érteném is, meg azt is, hogy pár játékos távozása elengedhetetlen bármiféle regisztráláshoz, igazoláshoz. De a nem futballcsapat jellegű bérek érthetetlenek. Senki nem írja elő, hogy mondjuk a biztonságiak az egyesület alkalmazottai legyenek, és ne alvállalkozó.
Ugyanígy nem értem a görhokis csapat, ha holnaptól ki lenne szervezve, megszűnne, mint bérköltség?
Mert gondolom a LaLiga nem mondhat semmit, hogy egy fociklub hány alkalmazottat fizet, milyen egyéb szakosztályokat működtet.

De hogy ne offoljam szét.

AS szerint legalább felmerült névként Bruno Guimarães. Na ő frankó lenne, bár nem tudom egy olajsejk csapattól hogy lehet bárkit elhozni, gondolom sehogy.

A mundo meg árakat írt a Busi pótlásaként felmerült nevekre.
Amrabat - 50m
Neves 40-50m
Brozovic 40m
Zubimendi 50m

Szerintem egyik sem életszerű, jó lesz Kante és/vagy Göndogan ingyen.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.11. 09:43:58

Elvileg ami a mèdiában megjelent, vezetők nyilatkozták, nem ilyen Sun, Goal fèle pletykalapok, illetve az èves gazdasági jelentèsben:
Az egèsz klub bevètelèt nèzik, ès az összes kiadást, amiben benne van minden szakág, minden vezető, dolgozó, mèg a szertáros is (Nem tudok èvekre visszamenőleg linkelni, ès pontos számokra nem emlèkszem).
Tehát 600 (millió) körüli bevètelre számítanak, 800 milliós kiadással idèn. A gazdasági karokból 500 millió idènre lett elkönyvelve, így 300 millió körüli profittal számolnak. Tavaly 400 millió körül volt a bèrkeret, az új igazolásokkal, hosszabbításokkal, amortizációs költsèggel 600 millió körül van a bèrtömeg, 150-200 volt pár ève minden más szakágnak költsège (gondolom vannak ki nem fizetett bónuszok, átütemezett bèrek is) szóval látszik, hogy a csökkentès kötelezèse jogos, az nem, hogy 300 milliós profit mellett nem engedik regisztrálni a 70 ès 80 milliós Gavit ès Araujot, az előbbi szerződèse alapján ingyen távozhat, ha nyáron sem sikerül regisztrálni. Megkötik a klub kezèt, nem hagyják igazolni, amiből a klub èrtèket teremthet, a mèdiában nyilvánosságra hozva hátrányos helyzetbe hozzák a klubot, mert mindenki megtudja, hogy eladási kènyszerben van. Ide rengeteg dolgot lehetne mèg írni. A lènyeg, hogy az UEFA FFP-je szerint a felnőtt keret költsège 70%-a lehet a bèvètelnek.

A La Liga nem szólhat bele a Barca Athletic fizetèseibe, hiszen a La Ligaba az első ès második osztály csapatai tartoznak bele, de már Torrenèl is azt feltèteleztèk, hogy az első csapatba igazolták. Túl sok feltètelezèst enged meg a La Liga FFP-je, ami számomra ès gondolom a vezetősègnek is komolytalanná ès Barca ellenessè teszi az egèsz szankcionálást, különösen ha visszamenőleg módosítanak a szabályokon (Gavi szerződèse, elkölthető 15%+ban a gazdasági karokból, amit a CVC csapatainak megengedtek)

Andrisnak abban igaza van, hogy Busquets szerződèse lejárt, így a jövő èvi FFP-be nem számít bele, de 36 milliós fizetèse felszabadul a 600 milliós bèrtömegből, aminek elvileg 40%-a beilleszthető jelenleg, az új hírek szerint 100 milliós játèkos eladással ès 200 milliós bèrcsökkentèssel 1 az egyben tudunk igazolni, ès beilleszteni az új bèreket. Akkor viszont az új játèkosok bère majd 24/25-ben fogja megsèrteni az FFP-t, ha megint 600 körülire emelkedik, ha közben nem emelkedik a klub bevètele a jelenlegi várt 600-ról.

A kölcsönben lèvő játèkosok papíron visszatèrnek, így azok is a bèrtömeget terhelik jövőre, (+amortizáció)ezèrt kellene szabadulni tőlük, ami úgy nehèz, hogy eladási kènyszerben vagyunk, ès Tebaseknak köszönhetően erről mindenki tud. Ezèrt lenne fontos ingyen, olcsón igazolni, alacsony amortizációs költsègen, növelni egyben a klub èrtèkèt. Busquets helyère tegyük fel èrkezik ingyen a 30 milliós Gündogan, mèg ha emeltebb 8 milliós nettó fizetèssel, akkor az jó az FFP-nek ahogy az is, ha az említett Soler, Neves áron alul èrkezik, hiszen èrtèket teremtenek, ha nem válnának be, akkor el lehet őket adni. Raphinha, Kounde nem rossz, tartják az árukat, sőt. Kessie jó üzlet, Christensen bomba igazolás anyagilag is, hiszen elvileg 60 körül èrdeklődnek iránta. Leva szó szó, 25 bruttó+ èvi 15 millió amortizációs költsèg. Ferran óriási bukás 12 bruttó bèr, 14 amortizációs költsèg/èv, ha 25-èrt távozik a 60 helyett, akkor az vesztesègkènt jelenik majd meg. Szóval elèg bonyolult a helyzet, ès szerintem csak a felszínt kapargatom. Remèlem èrthető volt a "csapkodás" ellenère is, ès így jobban be lehet határolni milyen a helyzet, ès milyen átigazolásokra számíthatunk. Kivève ha Tebas enged, amit kötve hiszek. Valószínűleg idènre a feljogosított BLM (kereskedelmi egysèg) 49%-nak eladására kèszültek 250+ millióèrt, az új szabályok szerint viszont ennek csak 5%-a mehetne a keretre.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2550
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.10. 23:33:57

Andris írta:
2023.05.10. 21:28:44

Maskent fogalmazok: van a Barcanak x darab ervenyes munkaszerzodese. Ebben a jatekosoke is benne van, Laportae is, a Barca Tv stabjae, es a portasoke is. A kolcsonjatekosoke is, akiknek nincs jovore mar elore rogzitett kolcson deal.
Szoval minden jovore kifizetendo ber tudhato, amire szerzodes kotelezo a Barcat.
Ehhez kepest kell eladni, kolcsonadni, es persze akit lehet, azt elbocsatani.

Nem kesz terv van, hanem van egy fix kiindulasi alap, ez az osszes letezo szerzodesben rogzitett ber. Ehhez kepest kell javitani, machinalni.
Tudom off, de tényleg kíváncsi lettem
Ezt magyarázd el, tényleg nem egyértelmű nekem.
Azt értem, hogy egy focistának van mondjuk 3 év hátra a szerződéséből, kiszámolható, hogy keres még nálunk mondjuk 30 millió Eurót és mondjuk ha 30 millióért vettük, azt leírjuk 0-ra a szerződés végéig.
Ez éves szinten 10millió + 7,5 millió ugye?
Mi van egy portással? Ők gondolom olyan átlagos lemmingek, mint mi, velük hogy kell számolni? Hozzáadják a bérkerethez a 5000 Euró havi bruttót?
Tehát szélsőségesen nézve ez a 2 ember 17,5m +60k Euró?

Másik ami nem tiszta, hogy a többi szakosztály bérkerete miért számít a LaLigának? Ha van 8-10 szakosztály, akkor nehezebb megfelelni a fociszövetség FFP szabályainak, mint ha csak férfi futball van?
Még azt érteném, ha mondjuk a női foci fizetései és bevétele beszámít, de mondjuk a görhoki csapat figyelembe vétele érthetetlen.
És ha kiszervezik az összes többi szakosztályt egy FCBarcelona2 egyesületbe? Mert valahogy a TV csatorna bezárása is pikkpakk kész.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.10. 21:28:44

davi10 írta:
2023.05.10. 21:19:23
Andris írta:
2023.05.10. 21:13:32
Mivel Businak Junius 30.an lejar a szerzodese, ezert a felszabadulo bertomeg konkretan nulla cent. Amikor arrol beszelnek, hogy fel kell szabaditani, akkor nem az ideihez kepest, hanem a jovo evi varhatohoz kepest kell szamolni.
Mondjuk ez nekem sántít, még szerintem a klubnál se tudják ki lesz itt jövőre főleg hogy van egy rakat játékos kölcsönben. Nem értem hogy lenne egy kész tervünk jövőre ezekkel plusz a levegőben lógó szerződésmódosításokkal, amiket a Liga már hónapokkal ezelőtt véleményezett volna.
Maskent fogalmazok: van a Barcanak x darab ervenyes munkaszerzodese. Ebben a jatekosoke is benne van, Laportae is, a Barca Tv stabjae, es a portasoke is. A kolcsonjatekosoke is, akiknek nincs jovore mar elore rogzitett kolcson deal.
Szoval minden jovore kifizetendo ber tudhato, amire szerzodes kotelezo a Barcat.
Ehhez kepest kell eladni, kolcsonadni, es persze akit lehet, azt elbocsatani.

Nem kesz terv van, hanem van egy fix kiindulasi alap, ez az osszes letezo szerzodesben rogzitett ber. Ehhez kepest kell javitani, machinalni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.10. 21:19:23

Andris írta:
2023.05.10. 21:13:32
Mivel Businak Junius 30.an lejar a szerzodese, ezert a felszabadulo bertomeg konkretan nulla cent. Amikor arrol beszelnek, hogy fel kell szabaditani, akkor nem az ideihez kepest, hanem a jovo evi varhatohoz kepest kell szamolni.
Mondjuk ez nekem sántít, még szerintem a klubnál se tudják ki lesz itt jövőre főleg hogy van egy rakat játékos kölcsönben. Nem értem hogy lenne egy kész tervünk jövőre ezekkel plusz a levegőben lógó szerződésmódosításokkal, amiket a Liga már hónapokkal ezelőtt véleményezett volna.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.05.10. 20:15:56

Én azért őszintén remélem hogy ezt a szóban forgó 7-8 nevet inkább a média keringeti napról napra, hol egyiket hol másikat nagyobb hangsúllyal. Remélem Xavi (meg Alemanyék) fejében megvan már a pontos haditerv, hogy kit miért hova és mennyiért szeretnének idehozni. De komolyan a létező legkülönfélébb profilú középpályások forognak a pletykákban. Simons, Gündogan, Zubimendi, Neves, Amrabat, Tielemans, Guido Rodriguez, Soler meg ki tudja még kik... Még csak nagyvonalakban sem hasonlítanak egymásra, közös metszetük sincs igazán.

A Sport megint Amrabatot szedte most elő, elvileg Xavinak nagyon bejön az ő játéka. Ezt duplán nem tudom hova tenni, vagy szimplán csak kacsa. Ha van játékos, akit a felsorolt nevek közül egyáltalán nem tudok elképzelni itt az pont ő, pláne Busquets pótlására. Xavit ismerve nagyon nehéz elhinnem hogy bele van szerelmesedve a játékába.

Egyébként nagyon bízom benne hogy Kessiét pénzzé tesszük és egy 25 körül fogunk azért kapni érte. Szimpatikus csávó meg minden de köze nincs ehhez a játékhoz amit mi játszunk. Ez esetben 2 érkező is simán lehetne a középpályára.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.10. 18:59:05

bence0330 írta:
2023.05.10. 18:29:20
Nem vagyok annyira képben Solerrel, csak annyit tudok róla, hogy azért mégiscsak megvette a PSG, illetve hogy kifejezetten gólerős, szeret lövöldözni távolról is és jól érkezget, ezt mondjuk még a PSG előtt nézegettem. Előbbi azt jelzi, hogy minimum erős középszer, azárt ők ilyen SR-féléke nem vennének meg, utóbbit meg nagyon akarom látni abban, aki idejön, merjen lőni és érkezni is. Amúgy értem az előrelépésről írtakat, de az is egy előrelépés, ha egy erős középszer vethető be mondjuk SR (8-as poszton Kessiét is említhetném) helyett, ergo darabszámra megvagyunk úgy, hogy azért az a padon ülő nem olyan, hogy ne merjük bedobni, mint Torrét, vagy be merjük, mint SR-t, csak hát akkorát gyengülünk vele, hogy rossz nézni.

Szóval szerintem pont kell 1-2 ilyen középszer, ha elfogadom, hogy az, maradjunk az erős középszernél. Nyilván akkor, ha ingyen van vagy max 20-25 misi. Alighanem sokkal kisebb lenne a gáz Pedri kiesésével, ha ő ülne a padon, nem a bevetehtetlen fentiek. Kamada játékát imádom, még ha nagyon kontrás profil is, nekem ő is megfelel, vagy bárki, aki azért közepesnél jobb, csak legyen legalább 5 tényleg értelmezhető, európai szinten is bevethető középpályásunk, és csak azután legyen 1-2 ilyen random Nico meg SR a sorban. Ha van lóvé, nyilván jöjjön egy felső polcos is, nincs ellenemre, csak nem tudom, hogy ez mennyire reális most. Szerintem offoljuk a mostani nyáron a témát, és 24-ben jön Wirtz.
Èn is így látom. Solert nem a szedett-vedett PSG-ben kell megítèlni. De Mind1 is, az a hajó elment,nem is a szemèlyre, hanem az üzletre fektetnèm a hangsúlyt, hiszen 40-ről indulnak a közepes játèkosok is. Nálam egy Soler, Fábián Ruiz, Neves nem közèpszer, (Soler Valenciaban 11 gól 5 gólpassz, előtte, 11 gól 8 gólpassz, mèg ha voltak benne büntetők is, akkor a mi kp-ink milyenek?)az előbbi 2 jóval áron alul(Transfermarkt) kelt el. Ha a hír igaz lenne, egy Fati=Neves+ 30, erősen elgondolkodnèk. Nekem Depay-jal ès Aubaval sem volt semmi bajom, többet èrnek, mint Ferran 60 millióèr, ès ezzel nem azt akarom mondani, hogy ők mekkora sztárok. Itt tartunk most, ès valahogy el kell kezdeni az èpítkezèst, amit jól leírtál. Ingyen, olcsón, áron alul igazolni, felèpíteni egy masszív csapatot, aztán lehet lecserèlni a 40-milliósat egy jobbra, ha lesz pènz. Kamada ingyen tökèletes lenne pl. Pedrit rotálni, aztán lehetne pl. Wirtz árát csökkenteni, ha nem válik be, ha lesz jövőre pènz.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.10. 18:41:14

csababarca írta:
2023.05.10. 18:19:04
Én egy szóval sem írtam, hogy Bernardo Silvát kellene hozni 80 millióért.
Ezt Te írtad most.
Olvasd el mit írtam.

De ha már kérdezted, annyiban biztos jobb lenne, hogy sokkal jobb játékos Solernél.

Olyan embert kell hozni, aki előrelépést jelent, nem csak azért hozzunk valakit, hogy darabszámra meglegyünk.
Had ne én okoskodjam ki, hogy ki fér bele és mennyiért, ez a klub dolga.

Én csak arra reflektáltam, hogy az ilyen opciókat, mint Soler felejtsük el, mert amellett, hogy olcsó, semmivel nem lennék vele előrébb, mint bárkivel a mostani csapatból.
Bernardot èn hoztam fel, mert a mèdia szerint ő Xavi álma. A szemèlyes vèlemènyem szerint egy Soler 18 millióèrt többet èr, mint egy 29 èves Bernardo 80+ millióèrt, mèg ha Bernardot jobb játèkosnak is tartom. Eleve nem igazolnèk 50+ millió fölött a Coutinho, Griezmann, Dembele bukták után. Lehet a La Liga 50-èrt sem enged igazolni, összesen. A felkapott kp-sok pedig 60-ról indulnak, akik lehet annyira sem válnának be mint az olcsóbbak. A piac pedig tele konkurens milliárdos klubokkal. Christensent is sokan közèpszernek tartották. Igazolni pedig muszáj lesz, hiszen írtam lejebb, többen távoztak a keretből.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7177
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.10. 18:29:20

Nem vagyok annyira képben Solerrel, csak annyit tudok róla, hogy azért mégiscsak megvette a PSG, illetve hogy kifejezetten gólerős, szeret lövöldözni távolról is és jól érkezget, ezt mondjuk még a PSG előtt nézegettem. Előbbi azt jelzi, hogy minimum erős középszer, azárt ők ilyen SR-féléke nem vennének meg, utóbbit meg nagyon akarom látni abban, aki idejön, merjen lőni és érkezni is. Amúgy értem az előrelépésről írtakat, de az is egy előrelépés, ha egy erős középszer vethető be mondjuk SR (8-as poszton Kessiét is említhetném) helyett, ergo darabszámra megvagyunk úgy, hogy azért az a padon ülő nem olyan, hogy ne merjük bedobni, mint Torrét, vagy be merjük, mint SR-t, csak hát akkorát gyengülünk vele, hogy rossz nézni.

Szóval szerintem pont kell 1-2 ilyen középszer, ha elfogadom, hogy az, maradjunk az erős középszernél. Nyilván akkor, ha ingyen van vagy max 20-25 misi. Alighanem sokkal kisebb lenne a gáz Pedri kiesésével, ha ő ülne a padon, nem a bevetehtetlen fentiek. Kamada játékát imádom, még ha nagyon kontrás profil is, nekem ő is megfelel, vagy bárki, aki azért közepesnél jobb, csak legyen legalább 5 tényleg értelmezhető, európai szinten is bevethető középpályásunk, és csak azután legyen 1-2 ilyen random Nico meg SR a sorban. Ha van lóvé, nyilván jöjjön egy felső polcos is, nincs ellenemre, csak nem tudom, hogy ez mennyire reális most. Szerintem offoljuk a mostani nyáron a témát, és 24-ben jön Wirtz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.05.10. 18:41:19-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15433
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.10. 18:19:04

Én egy szóval sem írtam, hogy Bernardo Silvát kellene hozni 80 millióért.
Ezt Te írtad most.
Olvasd el mit írtam.

De ha már kérdezted, annyiban biztos jobb lenne, hogy sokkal jobb játékos Solernél.

Olyan embert kell hozni, aki előrelépést jelent, nem csak azért hozzunk valakit, hogy darabszámra meglegyünk.
Had ne én okoskodjam ki, hogy ki fér bele és mennyiért, ez a klub dolga.

Én csak arra reflektáltam, hogy az ilyen opciókat, mint Soler felejtsük el, mert amellett, hogy olcsó, semmivel nem lennék vele előrébb, mint bárkivel a mostani csapatból.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.10. 18:08:57

csababarca írta:
2023.05.10. 17:03:41
Megint repkednek itt az ilyen Soler nevek, meg Xavi Simmons.
Az a Soler egy sima tucat spanyol, semmi, felesleges, lehozza ezt bármelyik La Masias tizedannyiért.
Xavi Simmons meg ha jól emlékszem maga akart menni, legalábbis nem annyira kapálózott a maradásért.

De egyébként se ilyen játékosra van most szükségünk, van két stabil csikónk, Pedri és Gavi, ott van Torre akivel lehet bohóckodni és fiatal.
Ide harcedzett arcok kellenek, vagy tényleg nagy tehetségek.

Még Xavi Simmonsért sírhatunk, de az ilyen Solereket felejtsük már el.
Olyat találunk saját házunk táján is, de a spanyol ligában kéttucat ilyen van, akiket olcsóbban ide lehetne hozni, ha ennyire kell egy középszer játékos.

Megint kezdődik az, hogy valaki itt a megmondó ember, és mindent jobban tud mint a másik, meg beleáll valakibe, mert nem néz meg egy holland bajnokit... :lol:
Komolyan, egy időhurok ez a fórum.
Általában egyetèrtek veled, de az egyik mondatokban kritizálod a közèpszer Solert, ès aki felhozta, a másik mondatdban pedig aki leszólja a másikat látatlanba egy játèkos kapcsán.
Soler egyèbkènt 6,89 a whoscored-on kp-kènt, PSG-ben 3 gól 2 gólpassz, sokszor csak cserekènt pályára lèpve (ezèrt az alacsony pontszám egy putri PSG-ben), 18 millióèrt, válogatott 14 meccs 4 gól. Kíváncsi lennèk melyik La Masias hozza le, ès kit lehetne hasonló èrtèkben igazolni, aki tudna hozzáadni a csapat játèkához, hiszen ez egy átigazolási topic. Bernardo Silva 80+ millióèrt mennyivel lenne jobb, mint egy 18 milliós Soler? Busquets távozásával szüksèg lesz kp-ra, kèrdès mit enged a La Liga. Akkor Mit mondjunk a 100 hírben lehozott Bernardo Silva 80+, Zubimendi 60, Amrabat 40 milliós Xavi cèlpontokról? Amikor egy Sancet, Veiga 40 millió, Merino, Zubimendi pedig 60 millió. Enzo 120 volt, MacAllister 100 ès a PL hasonszőrű frekventált kp-ai. De egyèbkènt a Seria A-ból is azèrt nem vittèk sosem Albertot, Milinkovic-Savicot, Fábián Ruizt, mert 60+ millióra tartották őket, ahogy Nevest 80-100 millióra a PL-ben. Szerintem inkább èrdemes olcsón elhozni egy tapasztalt kp-t, akiről kiderül, hogy nem olyan jó a Barcaban (Kessie), mint 100+ milliókat kifizetni Coutinhokèrt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.05.10. 18:26:18-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15433
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.10. 17:03:41

Megint repkednek itt az ilyen Soler nevek, meg Xavi Simmons.
Az a Soler egy sima tucat spanyol, semmi, felesleges, lehozza ezt bármelyik La Masias tizedannyiért.
Xavi Simmons meg ha jól emlékszem maga akart menni, legalábbis nem annyira kapálózott a maradásért.

De egyébként se ilyen játékosra van most szükségünk, van két stabil csikónk, Pedri és Gavi, ott van Torre akivel lehet bohóckodni és fiatal.
Ide harcedzett arcok kellenek, vagy tényleg nagy tehetségek.

Még Xavi Simmonsért sírhatunk, de az ilyen Solereket felejtsük már el.
Olyat találunk saját házunk táján is, de a spanyol ligában kéttucat ilyen van, akiket olcsóbban ide lehetne hozni, ha ennyire kell egy középszer játékos.

Megint kezdődik az, hogy valaki itt a megmondó ember, és mindent jobban tud mint a másik, meg beleáll valakibe, mert nem néz meg egy holland bajnokit... :lol:
Komolyan, egy időhurok ez a fórum.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2023.05.10. 16:44:53

Nem úgy volt, hogy Busi elmegy akkor egyben kell rendeznunk mindent, amivel tartozunk felé? Mintha az remlene, hogy gazdaságilag akkor jártunk volna jobban ha marad még 1 évet. Valakinek van erről pontosabb infója?
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2550
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.10. 16:32:52

Nagybarcelona írta:
2023.05.10. 15:26:57

Már sokadszorra úgy alkotsz vèlemènyt, hogy nem láttad a játèkost játszani, vagy nem nèzed a statjait.
Xavi Simons "ingyen" távozott a PSG-től, mi Torret 5 millióèrt vettük, ami azt hiszem 20-ra emelkedhet.

Akkor kiket hozzunk, mert jelenleg (Auba, Depay, Pique, Bellerin, Busquets távozásával) rövid a pad.
Az hogy minden európai csapat meccsét nem követem minden héten egyértelmű, bocs de azt se hiszem el hogy te igen. Tényleg minden angol, spanyol, olasz, francia csapat meccsét megnézed?
Statokat nézek, de csak szigorúan statok alapján az általad sorolt játékosok nagy része meg igenis közepes.
Torre érkezése szerintem nem hiba, max a konstrukció ahogy vettük, amúgy ügyes kölyöknek tűnik.
Simons egyrészt nem túl szépen távozott, másrészt mai fejjel azért tetszik neked, mert kapott 30-40 meccset egy holland élvonalban. Nálunk annyit játszott volna, mint Torre és dühöngenél, hogy minek kellett ide, jöhetett volna helyette XY.

Pjanicot meg csak azért hoztam fel, mert tucatjátékos volt magas bérrel, de biztos lett volna meccs, ahol lehetett volna használni.
Kb Soler is ilyen. De ha már statok: állandóan whoscored mindenkinek a Biblia. Soler 23 meccsen , 6.52 átlag a francia ligában, ami a 18. legmagasabb a PSG 20-22 fős keretében. Minek sírjunk utána?

Kiket hozzunk? Először tartsuk meg, akikkel tervezünk hosszabb távon. Utána hozhatunk 2-3-4 ingyen igazolást feltölteni a keretet, de ha valakiért pénzt is adunk, így FFP szempontból is többet "kockáztatunk" az legyen olyan is.
De ha már FociManager:
Én kb ezt csinálnám:
1. minden szerződéshosszabbítás regisztrálása
2. Abde és Nico maradna a csapatnál
3. Ndicka ingyen Inigo helyett, de ezt már buktam :)
Eddig kb már el is dőltek.

4. Gündogan ingyen nem rossz, ha nincs Busi, ha ő nem jön, akkor Kantenak egy 1 éves ajánlat
5. Top jhv akár 50-70millióért is
6. Kamada, de csak mert ingyen van
7. Neymar-Dembele vagy Neymar-Raphinha csere (szerintem jobban járnánk)
8. Auba v Messi, én előbbit preferálnám, könnyebben viselné a padon ülést

Ez 1 db vásárlás pénzért, a többi ingyen jönne.
Eladási oldalon:
1. EG
2. Alonso v. Alba
3. Torre kölcsön
4. FT kapcsán minimum egy kölcsön, de inkább eladni
5. Dembele v Raphinha, mert nem kell két jobb oldali támadó, főleg ha Messi is jön, aki nálam nem jönne, de a valóságban fog.

Így lenne 4 középhátvéd, végre lenne jobbhátvéd, jönne 2 középpályás ingyen (Kante, Kamada), előre +1 ember (Auba), plusz egy kis átrendezés a cserével.

Na ebből kb semmi nem fog megvalósulni :D
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.10. 16:03:30

Busquets fizetéséből legalább 4 játékos fizetésére futja. Gündogan fizetése jelenleg évi bruttó 7,28 millió angol font, ami 8,37 millió euró, és ezt a szerződést még 2019-ben kötötte. Eljönne ő 8 millió euróért, csak nem kell palimadárnak lenni. Sok játékosunknak nem azért van akkora fizetése, mert kevesebbért ne jött volna. Hanem azért, mert palimadarak voltunk.

Kétszer akkora a teljes bértömegünk, mint az Internazionalénak. Háromszor akkora, mint a Milannak. Tényleg óriási a bértömegünk, csak a Real Madridot és a PSG-t valamiért nem büntetik emiatt.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.10. 15:26:57

Troym: ez nem így működik. Ha 40 millióèrt igazolsz, 4 èvre, a játèkos bère mellett èvi 10 milliós amortizációs díj terheli a bèrtömeget. Ez az alap, ebben igazad van. Ha Gündogan eljön "ingyen", az aláírási pènz, ügynöki díj egyelőre nem terheli az FFP-t, az èrtèke viszont pozitívan jelenik meg az FFP-ben. Amortizációs díjakat nem nèztünk Ferran, Lewa, Raphinha, Kounde esetèben? Ezt konkrètan többször megjegyeztem.
Már sokadszorra úgy alkotsz vèlemènyt, hogy nem láttad a játèkost játszani, vagy nem nèzed a statjait.
Xavi Simons "ingyen" távozott a PSG-től, mi Torret 5 millióèrt vettük, ami azt hiszem 20-ra emelkedhet.
Soler ès Fábián fizetèse ès amortizációja összesen tehelnè kb. Busquets èves bèrèvel a bèrtömeget, második èvben az áruk is kijött volna belőle. Nem sztárok, de nem èrtem, hogy kiket szeretnèl itt látni. Ezen a szinten vagyunk most. Most Pjanicot ès Nicot hasonlítod Solerhez, Fabianhoz vagy Neveshez? Pjanic állítólag 14 milliós nettó bèrrel èrkezett 60 (papíron) millióèrt. Ha az első rèszèt figyelembe vesszük a kommentemnek, Pjanic 40 milliót "foglalna" a bèrtömegben. Már írtam, èn is szeretnèk De Bruyne, Salah, Leao, Haaland, Macallister, Enzo Fernandes játèkosokat itt látni, de nem ez a realitás. A Liverpoolnak bejött a 24-28 èves alulèrtèkelt (nem felkapott) játèkosok leigazolása, akikből sztárokat csináltak. Nálunk van elèg fiatal tehetsèg, kellene mellèjük pár legjobb korban lèvő játèkos, akik közül a legfelkapottabbakat nem tudjuk megfizetni. Akkor kiket hozzunk, mert jelenleg (Auba, Depay, Pique, Bellerin, Busquets távozásával) rövid a pad. Szerintem a kockázat is ezekben a játèkosokban a legalacsonyabb, aki ingyen èrkezik, azon nem veszíthetünk, nem úgy, mint a 55+10 milliós Torresen. Ha valakièrt fizetünk, az viszont hiányposztra èrkezzen, jó korban, lehetőleg már bizonyítottan. Raphinha, Kounde szerintem ezèrt is nem rossz igazolás, ha el is adnánk őket, nem hiszem, hogy veszítenènk rajtuk. Más kèrdès, hogy nem lehetett volna e hasznosabban elkölteni azt a pènzt. Ezèrt nem áldoznèk jhv-re 50 milliót, ha lehetne sem, mert van fontosabb hiányposzt, jelenleg a kp-t tartom a leggyengèbbnek, ráadásul Xavi előszeretettel játszat egyszerre 4 kp-t.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2550
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.10. 14:46:51

Nagybarcelona írta:
2023.05.10. 13:37:38
Busquets távozásával, ami várható volt a 36 milliós fizetèse, FFP, új ajánlat összefüggèsèben, mèg nagyobb hiba volt Xavi Simons (ingyen) ès Soler valamint Fábián Ruiz 20-20 milliós "elvesztegetèse". Most ott tartunk, hogy szüksèg lenne minimum egy, de inkább 2 minősègi kp-ra, (Vkp,Tkp) akik közül az egyik jó lenne, ha ingyen èrkezne. Kessievel szerintem látványosan nem tudunk semmit kezdeni, így szerintem ő is távozni fog. Gündogan, Tielemans, Rabiot, Kante ingyen megszerezhető, cserènek egyikük tökèletes lenne, ès mehetne komolyabb összeg egy minősègi kp-ra, ha az FFP engedi, de remèlem ezzel számoltak Busquets elengedèsèvel(alacsony ajánlott bèr). Egyèbkènt a 6-7 milliós átlag nettó fizetèssel Busquets bèrèbe 3 játèkosè beilleszthető, de az FFP miatt kellene egy ingyen èrkező, aki értéket növel.
Busi béréből biztos nem futja 3 játékos, mert ez a számolgatás addig igaz, ameddig ingyen jön valaki, de a "jelöltek" közül majdnem mindenki pénzbe kerülne. Ha jön Gündogan ő magasabb bért kérne, Neves, Amrabat, Guido meg Zubimendi meg még pluszban 40-60 milliós átigazolás díj a fizetésükön túl.
Akkor meg van értékcsökkenés is.

Egy 40 milliós középpályás 4 éves 10 millió bruttó szerződéssel meg évi 20 millióval terheli FFP-t plusz az aláírási pénz negyede gondolom. Ez olyan 22-25 millió összesen. És akkor nagyon alacsony bért adunk nemzetközi szinten.

Xavi Simons vagy 4-5 éve elment, mi volt a hiba vele kapcsolatban? Hogy nem igazoltunk le tavaly nyáron 20 évesen 15 felnőtt meccsel a lábában? Vannak saját nevelésű középpályásaink, akiket szintén inkább kölcsönadtunk, ha idehoztuk volna se játszott volna egész évben. Azért ment a holland ligába, hogy játszhasson.

A másik 2 játékos kapcsán én nem érzem, hogy lemaradtunk valamiről. Vagy ilyen magas minőségben nyomja Ruiz és Soler? Elismerem nem nézek nagyon PSG meccseket jó, ha 4-et láttam, de Soler emlékeim szerint az egyik leggyengébb volt és a statjai is hasonlót mutattak. Azóta ennyire feljavult, hogy bánnunk kell, hogy nem jött?
Ők is 20millió körül "terhelnék" FFP miatt a csapatot, ennyit megérne bármelyik?

Ennyi erővel kár, hogy nem maradt Pjanic. Elment szeptember 5-én, nem tudtuk pótolni, addigra kölcsönadtuk Nicot is, pedig sokszor jól jött volna valamelyik a 4 kp felállásban.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.10. 13:37:38

Busquets távozásával, ami várható volt a 36 milliós fizetèse, FFP, új ajánlat összefüggèsèben, mèg nagyobb hiba volt Xavi Simons (ingyen) ès Soler valamint Fábián Ruiz 20-20 milliós "elvesztegetèse". Most ott tartunk, hogy szüksèg lenne minimum egy, de inkább 2 minősègi kp-ra, (Vkp,Tkp) akik közül az egyik jó lenne, ha ingyen èrkezne. Kessievel szerintem látványosan nem tudunk semmit kezdeni, így szerintem ő is távozni fog. Gündogan, Tielemans, Rabiot, Kante ingyen megszerezhető, cserènek egyikük tökèletes lenne, ès mehetne komolyabb összeg egy minősègi kp-ra, ha az FFP engedi, de remèlem ezzel számoltak Busquets elengedèsèvel(alacsony ajánlott bèr). Egyèbkènt a 6-7 milliós átlag nettó fizetèssel Busquets bèrèbe 3 játèkosè beilleszthető, de az FFP miatt kellene egy ingyen èrkező, aki értéket növel.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.05.09. 20:57:19

Kessie nem tudja azt vertikálisan játszani mint Busquets. És ezért nehéz utódot találni,mert a pozíciós játékhoz elengedhetetlen,hogy legyen olyan ember aki folyamatosan megjatszhato,megtudja tartani. Látszódott nem egyszer hogy szinte megakadt rajta a tamadasepites. Elkeri,rögtön fejben tudni kell három opciót a többiek hol helyezkednek. Ebben volt Busquets kiemelkedő, s ezt nehéz pótolni.

Lövések meg nem így működik,mert lehet valaki relatíve sok gólt lő távolról,de mennyi százalék? Minimális, többi nagy része lepattant és jön a kontra. Más úgy lodozni,hogy mögötted van 4-5 ember,vagy Busquets szerepkörben aki a két belső védőt biztosítja és 7 ember van előtte,kettő mögötte.
Kép
Kép
Kép
Avatar
sanika01
Barça B
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2008.01.20. 19:47:08

2023.05.09. 20:48:44

bence0330 írta:
2023.05.09. 20:12:14
Most nincs kedvem összekeresni, de már idén is linkeltem ide tőle óriási bombákat, mikor épp róla volt szó itt, és azalatt vágott egyet. Ő amúgy arról híres, hogy kb az összes gólja 20 körülről jön.
Ha azt nézzük, hogy gyakorlatilag sosem lővünk távolról kapura, így még az is megtörténhet, hogy Nevesből is "kinevelnék" a távoli lővéseket. Nem gondolom, hogy a jelenlegi csapatból senki nem tudna 18-20-ról is elengedni néha egy veszélyes lővést, mégse látunk szinte soha. Lehet, hogy pont ezért nem akarja Xavi? :)

Pedig egyetértek, nagyon jó volna néha így ilyen tipusú játékos. Főleg azokon a napokon, amikor már nincs más út, a beadások helyett lehet hatásosabb lenne. :)
"Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans win." - Gary Lineker
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.05.09. 20:41:18

Akik nálam beton kezdő 2023-24:

Hair Stegen
Védelem: BACK
Középpálya: De Jong, Pedri
Támadó sor: Lewandowski, Dembele

Ez 8 jatekos ehhez kell még min. 2 minőségi jatekos. ( marmint mondjuk egy BL csoportrangadohoz nem az Elche ellen )
-
Gundogan ( free)+ Messi ( free) es nekem eleg !
-
3 idősebb rutinos klasszis jatekos a többiek mind fiatalok!

Ha ezt a 11 t lehetne kombinállni még klasszik jhv , tipikus vkp es bal oldali támadóval vagy az Alba -Messi tokeletes összhangban is maradhatott még valami a régiből.

Mar ha jön Messi … ha nem akkor is kell 2 “klasszis”!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Válasz küldése