Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.04. 15:43:58

connor írta:
miihii írta:...
Elképesztő, hogy mennyire vakon vagytok és teszitek ezt mérhetetlen nagyképűen. Ha tudsz(tudtok) olvasni, akkor nem értem hol a kérdés pl. azzal kapcsolatban, hogy az átigazolásokra mit mondott? Vagy nem érted amit olvasol?
Az, hogy "azt a keretet készítem fel, amit adnak" az rohadtul nem egyenlő azzal, hogy megmondja kit szeretne és a vezetőség megpróbálja teljesíteni, ha nem megy ,akkor keresnek alternatívát. Ez szimplán annyit jelent - hogy értő olvasásból kisegítselek -, hogy neki annyi a feladata, hogy a kapott játékosanyagot felkészítse, abba nem tud beleszólni, hogy ki érkezzen vagy távozzon. Ha utóbbit akarta volna, akkor nem így fejezi ki magát, pláne nem azzal megtoldva, hogy "én is CSAK egy alkalmazott vagyok". Így az olyan emberek beszélnek, akiknek nincs elé önbizalmuk. Ehhez hasonlóakat mikor hallottál te egy SAF-tól, vagy Wenger-től, vagy Ancelotti-tól és még sorolhatnám.

De legalább azt végigolvasnád, amit leírtam. A 100 pontos mondatai igazak, bár közhelyek. Nyilván nem lehet mindig rekordokat döntögetni, mindig nyerni. Gratulálok megtapsolhatod magad.

Egyébként megint megvannak azok az elvakult emberkék, akik az aktuális vezetőedzőnek szobrot emelnek a fórumon és naponta 5ször imádkoznak hozzá. :roll:
Pep sem volt hibátlan, Tito sem az. Emlékszem, hogy hányan kritizálták Pep-et pl. Ibra leigazolása miatt, de a hozzád, hozzátok hasonló elvakult, (buta) emberek a legkisebb kritikára ugrottak, hogy Pep pedig Isten ő amit tesz az úgy van jól. Igen persze. És mindezt elképesztő bunkó és lenéző stílusban. Ha pedig a válasz hasonló stílusú, akkor ugattok a moderátorért. Az persze nem esik le egyiknek sem, hogy nem a véleménnyel van a baj, mert az lehet eltérő, hanem a válasz stílusával. Az pedig nyilvánvaló, hogy ez egy fórum. Ha nem tetszik a másik véleménye, ne olvasd el. Attól, hogy 5000 hszn-nél több van a nevetek mellett ugyanúgy laikusok vagytok. Csak az arc nagy - a nagy semmire. :roll:

Nnna, akkor először is: ezt a prosztó stílust viharos gyorsasággal fejezd be! Kifogásolod a stílusomat, amikor még csak a tiédhez csak nem is hasonlóban fejtettem ki a gondolataimat. Ezek a csodás jelzők nem férnek el itt a fórumon, tehát ha nagyon ragaszkodsz hozzájuk, akkor te sem fogsz...
Értem én, h nehéz lenyelni, ha vkinek más a véleménye, de azért ne boruljon ki belőled az óvoda.
Inkább próbáld meg az általad javasolt dolgokat alkalmazni és értelmezni a mondatokat, aztán máris nem lesz szükség erre az alpári vakerra. Azt meg szokd meg, h egy fórumon gyakran fogsz találkozni a tiéddel nem egyező véleménnyel, ilyen esetekben javaslom a kultúráltabb véleményformálást! De még azokban sem kellene a sok belegondolt marhaságot kifejteni, mint pl ez a hsz-számos meg a "Tito-hoz imádkozó" ostobaság, amit nem is tudom honnét eredő frusztráció mondatott...

Piszok egyszerűen írtam le, h mennyire más olvasata is van annak a félmondatnak, de leírom még egyszer, hátha másodszorra átmegy a ködön:

Tito kiválasztja azokat, akiket szeretne, de az adott játékosokkal a KLUB ül le tárgyalni, mint "pénzemberek". Ha levajazható a buli, akkor hozzák, ha nem, akkor jön a másik alternatíva. Tehát nem úgy működik, h az edző rábök valakire és hozzuk, kerül, amibe kerül, ez nem $hopping csapat! Innét kezdve meg fent áll a dolog, h azokat a játékosokat készíti fel az edző, akiket kap :idea: Ez sztem így egészséges, reális, logikus és nincs ezzel semmi baj. Ettől még van beleszólása, maximum annyi a játék, h nem feltétlenül azokat kapja, akiket első körben kiszemelt. Vannak felettesei, akik kimondják a döntő szót, ő pedig egy alkalmazott, aki ebből gazdálkodik. Tényleg nem bonyolult ez :roll:

De ha téged ennyire frusztrál, h vki másképp gondolkodik, akkor ez van, de tehetnéd kicsit kevésbé primitív módon...

És ismételten jelzem azt is, h a post-jaim továbbra sem Tito soraira affektálnak, hanem a tiétekre, amik arra a félmondatra születtek meg. És itt érkeztünk meg ahhoz a részhez, ahol kb a postod fele ment is a levesbe, mert alaptalan :D (elvakult, szoboremelő agymenés)

Uh vegyél pár mélyebb levegőt, mielőtt nekiállsz kommentelni, mert ezzel a stílussal nem sokáig oszthatod az észt, te LÁTÓ, OBJEKTÍV, EGYÁLTALÁN NEM NAGYKÉPŰ LAIKUS :mrgreen:

(Sajnos most kénytelen voltam én is pár szebb jelzőt belecsempészni, de gondoltam, hátha te csak ebből értesz, így szükségszerű volt :cry: )

Végeredményben sztem ezt a beszélgetést itt fejezzük is be. Kifejtettük az álláspontjainkat, nem nagyon közeledtek (sőt!), így a közjó érdekében, a nyugalom fenntartása végett zárjuk rövidre. Nehogy a végén még jobban elfajuljon és MODIÉRT KELLJEN UGATNOM :mrgreen: [/b]
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.06.04. 15:38:16

Igen csapatszinten volt gondd idén a védekezéssel...Jogos ha ilyen szitukba hozzuk magunkat mind1 ki áll ott,gól...Idén szét volt esve a csapat mint csapat,szal ez nem meglepő...Ezen kell változtatni,egységesedni kell,és akkor sokat fogunk javulni hátul...A védekezés az egységen egymás kisegítésén múlik,ha ez nincs meg mind1 ki játszik...Jövőre ha lesz edző végig biztos vagyok benne hogy ez javulni fog...Hogy mennyire és elég lesz e az más kérdés...

Nagyon hiányzik Puyol...Ő egy csupaszív játékos volt aki ha kellett szétfejlte az ellenfél lábát,csak ne legyen gól...Ezen kívül volt tekintélye,nem véletlen ő a csk,és leordította a fejét bárkinek,és mindenki összehúzta magát...Nem véletlen hogy bárki játszott hátul,az évek alatt láttunk sok cifra megoldást,középályások rendre hátul nyomták,megoldották...Pique ehhez kevés,ő nem vezér...Egy jó munkás ha van vezére...De ő nem az...Ezért lenne jó Thiago Silva,ő egy igazi vezér...De fölös álmodozni róla,a nyár legnagyobb meglepetése volna ha ide tudnánk hozni,kb 1%esélyt látok rá...

És ez lesz nehéz,egy vezéregyéniséget találni hátra...Mert Alves,Alba,Pique nem az...Még Alvesben benne lenne,de ő többet van elől mint hátul...

Ivanovics nagyon rossz megoldás lenne,lássú körülményes,öreg...De nem is merül fel ténylegesen,a sajtó is csak azt írja hogy nem kell a Chelseanek...

David Luiz,nálam továbbra is xes...Fegyelmezetlen...Annyiból megoldás lehetne,hogy ha ő összekapja magát fejben akkor előrelépés a védelemben az tuti...De mivan ha nem,akkor lesz egy második fejben bizonytalan Piquenk...Hát nem tudom...Igazából nem tudok alternatívát mondani,jól feltette a kérdést itt vki,hogy akkor ki jöjjön...Aki minőségi javulást is hozhat,mert Barthra pl tényleg nagyon ígéretes,de nyílván nem bíznánk rá még egy szezont...Kell vki...És Barthra miatt nem kell 2 védő,mert amúgy énis osztom,hogy Mascherano vészmegoldásnak kis csapatok ellen jó,de ennyi...Puyol meg marha xes már sajnos bármikor lesérülhet fél évre...Ha hozunk vki stabil kezdőt,akkor fokozatosan be tudjuk építeni Barthrat,és megvagyunk...

Én mindenképp viszonylag nagy csapatból(BL induló) hoznék egy centert,akinek nem újdonság a nyomás...És aki vezéregyéniség is...

Nehéz ügy...TS esélytelen...Marquinhos nagyon xes,közel nem biztos hogy beljebb lennénk vele...Ráadásul ráugrott Flo is,hogy felverje megint az árat...De egy mocskos...No nem írom le a véleményem Flo húzásairól...Amúgy jól csinálja,de undorító...David Luizzal sem biztos hogy beljebb lennénk,de jelenleg jobb nem nagyon jut eszembe...Még mindíg jobb mint senki,vagy egy sokkal tapasztalatlanabb...Lehet az új közeg összerántja újra a sárcot...

Vagy a vezetőség okoskodjon ki vmit,Verthongen pl...Úgyis a Tottenham vinné Villát,lehet bizniszelni...

De vki érkezzen,mert akármennyire is jövőre tuti nem lesz ennyire szétesett a középpályás védekezésünk ha lesz végig edző...Azért vannak bajok...Egy karizmatikus biztos pont helyrerázná a többieket is egy kicsit,és egyből más lenne a képlet...Ne várjuk sosem fogunk tudni rendesen védekezni ahogy egy angol csapat,soha nem is tudtunk,nem ez a játékunk...Mi uraljuk a játékot,a labdát,támadunk,nem hagyunk esélyt az ellenfélnek...Viszont ha meccsenként 5ször elfutnak ne legyen már belőle 4 gól...Annyit nem tudunk elől lőni,mégha Neymar és Messi meccsenként 5ször lecseleznek 8 embert akkor sem...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.04. 14:31:26

Az itt eltöltött ideje alatt fokozatosan egyre jobban megkedveltem Songot, de most elgondolkodtam azon, hogy talán jobban jártunk volna, ha tavaly a kameruni leigazolása helyett inkább egy Vertonghen-, Hummels- vagy Thiago Silva-szintű védőt veszünk. A hátsó részleg szerintem elég jó lett volna a Puyol-Piqué-Bartra-TS/Hummels négyessel, Mascherano pedig ez esetben főleg védekező középpályás lett volna, de besegíthetett volna a védelemben is néha. Ráadásul most nem kellene a védőigazolás kérdésén gyökölni...
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.06.04. 14:11:52

Na,na. Azért Barcelonán kívül is vannak olyan játékosok, akik tudnak focizni. Ivanovic tökéletes választás, és komoly erősítés lenne.

A kisfonok játéka nekem nagyon tetszik a védelemben is, de a középpályán meg hasznosabb lenne. Gyors, agilis, remekül olvassa a jatekot, és kiválóan helyezkedik. Lassan itt lenne az ideje komolyan elgondolkodni a két védekező középpályás játékon. Sergio és masch nagyon jól kiegészítések egymást. De Song is simán hozza a szintet. Mindhárom játékos nagyon technikás, simán képes komolyabb iranyitoi szerepet vállalni. Adriano/Alba vinne a balszárnyat, alvese meg maradna a jobb.

Thiagoval csak egy bajom van, hogy meg sem közelíti XAvi szintjét vedkezesben, és fegyelmezettsegben. Inkább ini cseréjének alkalmaznam.
És akkor mar csek egyetlen kérdés maradt. Hol fog jatszani fabregas?

Kell egy védő mindenképpen Puyi helyére aki kiemelkedő a levegőben.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.06.04. 13:55:07

visca el barca írta:én még mindig amondo vagyok h silva az egyetlen egy megoldás aki jobb mint bármelyik védőnk. a többi csak szerencselovag, aki vagy beválik vagy nem. én tul sok kulonbséget nem érzek pique, mascherano, kompany, vermaelen, luiz stb között.
Ebben egyet értek, Silva lenne a legjobb megoldás, de ő mozdíthatatlan,és jövőre is az lesz.
Szóval valaki kell, vagy Bartrát komolyabban elő venni, és játszatni folyamatosan.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.06.04. 13:53:54

LG írta:
Piqué, Puyol, Mascherano szinte tökéletes megoldják a feladatukat
Komolyan mondom ember, fogalmam sincs, hogy te mit néztél idén, de akár a tavalyi szezont is említhetném. Szinte minden komoly meccsen olyan zavarba vannak a belső védőink, mint Ádám anyák napján.
Pontosan ugyanazt láttam, de -úgy gondolom- világosan megindokoltam a hozzászólás további részében, hogy miért nem a középső védőket tartom hibásnak.
Az, hogy helyenként volt 1-2 személyes hiba, az mindig benne van a pakliban, bárkinél.
Én a konstrukcióban látom a problémát - még egyszer mondom: nem normális helyzet, hogyha több támadó rohamoz a két középső védőnkre.
Ezért nehogy már a középső védőket tegyük felelőssé!
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2013.06.04. 13:53:21

Egy védő elég....de az jó legyen, és főleg magas miközben gyors és technikás mint Abidal :)
-
Védekezés:
-
Itt teljesen szét estünk......egyrészt csapat védekezésben ami ugye elől kezdődik a letámadással, mivel ez gyakorlatilag eltűnt így valóban sokszor a védőink kerültek egy az egy elleni szitukba ahol sajnos többször alulmaradtunk(Lásd,Pique,Puyol,Masch,..) ami nem jó de arra sincs semmi garancia h mondjuk T Silvat egyedül senki nem tudja megverni hasonló helyzetben.....nyílván a cél h minél kevesebbszer kerüljenek ilyen kiszolgáltatott helyzetbe ! De a fizikai hátrányunkat (4 védőből ből 3 kicsi) valakivel muszáj megoldani hisz se Alves se Alba nem lesz magasabb(erősebb) és nem is várhatjuk....:)
-
Bayerntől kapott hazai góljainkat is érdemes megnézni:
-
1. Robben a jobb szélen teljesen szabadon egyedül(????) vehette át a labdát kényelmesen besétálhatott lövőpocizóra....Adriano csak tisztes távolságból nézte !

2. Pique beverte.... de már verve volt a védelem , egyszerű bepasszal mögénk kerültek , kpályás védekezes(4 a 6ba) ezuttal is nulla ..kocogtunk(Thiago,Song) a labdás után.

3. 3 az 5 ellen (Mandzsu,Müller,Ribery) a francia könnyedén elfut a bal
szélen Song (??) mellett (hol a jobb hátvédünk?) majd bead a törpe Adrianot pedig természetesen könnyedén lefejeli Müller (ismét)!!!


Odavágó:

1. Alvest könnyedén lefejeli Dante(még ha nem túl szabályosan is ) a megint szabadon érkező/álló Müllernek(megint hol a balhátvéd vagy valaki??) de fizikai hátrány akkor is egyértelmű ahogy Zlatan is lefejelte Alvest abból is gólt kaptunk !!! Borzasztó helyezkedés tolódás összevisza plusz a 160 cm szélső védelem....

2. Robben ezuttal is tök üresen kapja a passzt középről (!!) 1-1 be megveri (illetve Müller elüti) Alba-t....ismét [auto_cenzúra]


Bayern tökéletesen kihasználta és megmutatta mind a gyenge középpályás védekezésünket (Xavi-Busq-Iniesta ill. Fabregas-Song-Thiago...egyik sem működött) mind a (szélső) védők óriási fizikai (helyezkedési)hátrányát Alves,Alba,Adriano ....!

Szép feladat ezt helyrehozni !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.04. 13:47:08

én még mindig amondo vagyok h silva az egyetlen egy megoldás aki jobb mint bármelyik védőnk. a többi csak szerencselovag, aki vagy beválik vagy nem. én tul sok kulonbséget nem érzek pique, mascherano, kompany, vermaelen, luiz stb között.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.04. 13:36:08

csababarca írta:
visca el barca írta:
csababarca írta:én Mascheranot sem marasztalnám, illetve Puyolt nem erőltetném már nagyon.
az a baj h el akarsz adni mindenkit már legalabb egy luftot rugott életében. szerinted silva, hummels, meg a többiek még soha nem hibáztak életükben?

igy nehéz lesz dulore jutnunk, uhogy inkább nem is erőltetem. szerencsere ez az ivanovic fantáziálás csak a Ti fejetekben létezik.
Nehéz igen,mert Te meg nem érted meg az én indokaimat.
Puyol öreg,lassú, sérülékeny, nem lehet rá számítani már biztos kezdőként.
Mascherano meg egész egyszerűen nem védő. És ezt leírtam a luftja előtt is már, szóval nem egy hiba befolyásol.

Piqué mellé kell egy biztos társ, felőlem Bartra is lehet,csak építsük be, és hagyjuk egymás mellett játszani őket. Idén sztem Piqué mellett Puyol, Masch,Song,Adriano, Abidal és Bartra is játszott védőt. De ez nem egészséges,nincs összeszokottság, ami nélkül nagyon nehéz középső védőt játszani.

Ivanovicra meg nem kell kihegyezni, bedobta a sajtó, én meg leírtam,hogy nem tartanám rossznak. Azt a szintet amit a mostani védőink hoznak, azt simán hozná ő is.
De ne jöjjön ide, játsszon a Puyol-Masch kettős a védelem közepén, tavasszal meg majd vakargatjuk a fejünket,hogy miért nem sikerült.
Ez a gond, hogy sokan úgy nézik az igazolásokat, hogy "ezt a szintet ő is lehozza". Pontosan ez a baj. Nekünk olyan játékos kell, aki minőségi javulást, megoldást jelent. És igen, ilyen marha kevés van és megkérik az árát, nem véletlenül. Emiatt nagyon bonyolult ez a hátvéd-kérdés.
Az pedig lehet, hogy Masch-nak nem ez az eredeti posztja, mégis nagyon jó teljesítményre képes ott. Én bevallom nyugodtabb vagyok, ha ő játszik mint amikor Piqué. Viszont, ha a spanyol fejben változna az egyik hely tökéletesen lenne betöltve.
Puyollal kapcsolatban igazad van, ez nem kérdés, de ha EGY megfelelő játékos érkezne, akkor lennének 4-en + Bartra. Ebben benne van a Kapitány, de ha egészséges ő is jó megoldás.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.06.04. 13:21:19

visca el barca! Igazad van, hogy a védekezéssel összességében is bajok vannak, de abban meg csababarcának adok igazat, hogy egyéni szinten is komoly gondok vannak.
Szerintem az egyik ok a meggyengült védelmünkre az Puyol sérülései, háttérbeszorulása. Ez az ember több mint 10 évig volt a védelmünk vezére. Sajnos mostanra viszont a sérülései végett ezt a szerepet már nem tudja betöltetni, és nincs olyan emberünk, aki erre képes lenne helyette. Elméletileg Pique-nek kéne most a védelem alapkövének lenni, de eléggé alkalmatlannak tűnik számomra a feladatra. A tehetsége meg lenne hozzá, de nincs meg az a szellemiség benne, mint ami megvan Puyolban, és ami most nagyon hiányzik onnan hátulról.
Ezen kívül persze más okok is vannak, de szerintem ha újra lenne hátul egy igazi vezérünk, már sokkal beljebb lennénk. A legjobb mondjuk az lenne, ha Puyolt elkerülnék a sérülések, és fontos meccseken bevethető lenne, de ebben inkább csak reménykedhetünk.
Piqué mellé kell egy biztos társ, felőlem Bartra is lehet,csak építsük be, és hagyjuk egymás mellett játszani őket. Idén sztem Piqué mellett Puyol, Masch,Song,Adriano, Abidal és Bartra is játszott védőt. De ez nem egészséges,nincs összeszokottság, ami nélkül nagyon nehéz középső védőt játszan
Pl. én épp ebben is látom Pique gyengeségét. Puyol mellett bárki játszhatott, akár Oleguer is, ő ugyanolyan klasszis teljesítményt tudott hozni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.06.04. 13:10:20

visca el barca írta:
csababarca írta:én Mascheranot sem marasztalnám, illetve Puyolt nem erőltetném már nagyon.
az a baj h el akarsz adni mindenkit már legalabb egy luftot rugott életében. szerinted silva, hummels, meg a többiek még soha nem hibáztak életükben?

igy nehéz lesz dulore jutnunk, uhogy inkább nem is erőltetem. szerencsere ez az ivanovic fantáziálás csak a Ti fejetekben létezik.
Nehéz igen,mert Te meg nem érted meg az én indokaimat.
Puyol öreg,lassú, sérülékeny, nem lehet rá számítani már biztos kezdőként.
Mascherano meg egész egyszerűen nem védő. És ezt leírtam a luftja előtt is már, szóval nem egy hiba befolyásol.

Piqué mellé kell egy biztos társ, felőlem Bartra is lehet,csak építsük be, és hagyjuk egymás mellett játszani őket. Idén sztem Piqué mellett Puyol, Masch,Song,Adriano, Abidal és Bartra is játszott védőt. De ez nem egészséges,nincs összeszokottság, ami nélkül nagyon nehéz középső védőt játszani.

Ivanovicra meg nem kell kihegyezni, bedobta a sajtó, én meg leírtam,hogy nem tartanám rossznak. Azt a szintet amit a mostani védőink hoznak, azt simán hozná ő is.
De ne jöjjön ide, játsszon a Puyol-Masch kettős a védelem közepén, tavasszal meg majd vakargatjuk a fejünket,hogy miért nem sikerült.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.04. 12:59:20

csababarca írta:én Mascheranot sem marasztalnám, illetve Puyolt nem erőltetném már nagyon.
az a baj h el akarsz adni mindenkit már legalabb egy luftot rugott életében. szerinted silva, hummels, meg a többiek még soha nem hibáztak életükben?

igy nehéz lesz dulore jutnunk, uhogy inkább nem is erőltetem. szerencsere ez az ivanovic fantáziálás csak a Ti fejetekben létezik.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.06.04. 12:53:39

visca el barca írta: luiz bőven elég lenne. minek két ember? nem a játékosok minosegevel van baj, hanem a komplett, csapatszintu védekezéssel. de aki nézi meccseket az láthatná. nem értem mit fujjatok ezt a vegyünk még 6 védő dumát.

attol h megvesszük ivanovicot, meg luiz ugyanugy at fog rajtunk rohanni mindenki. és ugyanugy bekontráznak.

nem egyéni hibákbol kapjuk a golokat. ugyanezek a védők vannak itt évek óta, akkor is ők játszottak mikor mindent megnyertunk és alig kaptunk golokat.
Elég egy ember, azért írtam,hogy akár jöhet kettő is,mert lenne helye, és én Mascheranot sem marasztalnám, illetve Puyolt nem erőltetném már nagyon.

Egyébként igazad van,részben, de rengeteg egyéni hibából is kapjuk a gólokat. Most hirtelen a real elleni szuperkupa visszavágó jut eszembe, ahol Piqué oda sarkalta vagy mit csinált a labdát Cé elé, ez volt az egyik kapott gól, a másiknál meg egy szálló labdát Masch nem tudott kiszámolni, és akkora lyukat rúgott,hogy sírtam rajta.

Szóval idén igenis egyéni hibák is kellettek a kudarchoz, amellett,hogy a csapatszintű védekezésünk is kuka volt, meg az egész védelmi sor nem volt jó együtt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.04. 12:46:34

Láttam Chelsae-meccseket hidd el, de egy jó ideje nem mérvadó, mivel jobbára vkp-t játszik, és a bizonytalanságát továbbra is tartom, hajlamos a buta hibákra, emellett ha igaz az a nyilatkozata ne is jöjjön.
Másképp látjuk a dolgokat, ennyi, de ettől szép ez a fórum. :wink:
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.06.04. 12:41:00

Chino írta:Ezt a Luiz-Ivanovic pakkot én se erőltetném. Luiz nagyon jó kis védő volt 2-3 éve, de mára rendkívül bizonytalan lett. Ilyen szempontból kézenfogva mehetnek Piqué-vel. Benne is folyamatosan megvan az ordító hiba lehetősége. Nekünk egy biztosabb kh kell, ráadásul egy jó ideje nem is játszik védőt. Ivanovic pedig jó fizikai felépítésű játékos, de kb ennyiben ki iys merül az összes pozitívuma. Inkább minőség kellene nekünk, mint mennyiség. Ennek a pakknak az árából talán TS is kijönne.
Akkor ajánlom, hogy több Chelsea meccset nézzél. :wink: Vagy brazil válogatottat. Az angolok ellen Dante 1 percet nem játszott, mert végig a Thiago Silva-David Luiz duó nyomta és félelmetesen jók voltak. Rendkívül jó védő a pali. Aztán Ivanovicsot egy átlagos játékosnak tartani... Itt van Jordi Alba, meg Dani Alves, a fülükön pörgetik a labdát, mégis a gólok nagy részét róluk kapjuk. Nem tudom, hogy miben lenne visszalépés Ivanovics? Ja támadásban, de ezért vannak a kp-n és a csatársorban, akik vannak. Ne hülyéskedjünk már! A világ legjobb védői közül 2, aztán úgy beszélünk róluk, mintha középszerű játékosok lennének. Thiago Silva meg el lett mondva, hogy 45 millió + a jelenlegi nagyjából 10 milliós fizetése... Ebből meg van a Luiz-Ivanovics pakk és a fizetésük talán még kevesebb is lenne.

Azt meg vki mondja már el, hogy kik lennének ideálisak? Mindenki le van húzva: Luiz, Ivanovics, Hummels, Marquinhos stb. Egyedül Thiago Silvát mondogatja mindenki, meg hogy rengeteg jó megoldás van. De senki nem tud 1 embert mondani. És most nem FM-re gondoltam, de már elképesztő, hogy egyesek mekkora baromságokat írnak.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.04. 12:36:36

csababarca írta:
visca el barca írta:komolyan van ember aki ivanovicban gondolkodik ? :oops: 30 éves, lassú, ezer jobb megoldás van nála.
Azt már nagyon jól megoldotta a fórumközösségünk,hogy ki ne.
De akkor ki? Kíváncsi vagyok a véleményedre,hogy ha Hummels, Thiago Silva kettős bukó, akkor ki jönne nálad szóba?
luiz bőven elég lenne. minek két ember? nem a játékosok minosegevel van baj, hanem a komplett, csapatszintu védekezéssel. de aki nézi meccseket az láthatná. nem értem mit fujjatok ezt a vegyünk még 6 védő dumát.

attol h megvesszük ivanovicot, meg luiz ugyanugy at fog rajtunk rohanni mindenki. és ugyanugy bekontráznak.

nem egyéni hibákbol kapjuk a golokat. ugyanezek a védők vannak itt évek óta, akkor is ők játszottak mikor mindent megnyertunk és alig kaptunk golokat.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.04. 12:27:14

Ezt a Luiz-Ivanovic pakkot én se erőltetném. Luiz nagyon jó kis védő volt 2-3 éve, de mára rendkívül bizonytalan lett. Ilyen szempontból kézenfogva mehetnek Piqué-vel. Benne is folyamatosan megvan az ordító hiba lehetősége. Nekünk egy biztosabb kh kell, ráadásul egy jó ideje nem is játszik védőt. Ivanovic pedig jó fizikai felépítésű játékos, de kb ennyiben ki iys merül az összes pozitívuma. Inkább minőség kellene nekünk, mint mennyiség. Ennek a pakknak az árából talán TS is kijönne.

Ha már a pénznél tartunk. Most nem tudom jól é-rtelmezem-e a dolgokat, de Rosell korábban azt nyilatkozta, hogy 50 milla van igazolásokra + amit az esetleges táűvozókért kapunk. Neymar 57 millió volt, de ebből egyelőre csak 10-et kellett kipengetni. Így az én olvasatomban van 40+7(tavalyról maradt cash) millió eurónk amihez jöhet még eladásból származó pénz. Lehet, hogy bonyolultabb a dolog, de ha tényleg sikerül a "fölös" játékosokat(Afellay, Cuenca, Bojan?, Fontás, Keirrison...) +Villat eladni elég pofás összeg maradhat védőre.
csababarca írta:
visca el barca írta:komolyan van ember aki ivanovicban gondolkodik ? :oops: 30 éves, lassú, ezer jobb megoldás van nála.
Azt már nagyon jól megoldotta a fórumközösségünk,hogy ki ne.
De akkor ki? Kíváncsi vagyok a véleményedre,hogy ha Hummels, Thiago Silva kettős bukó, akkor ki jönne nálad szóba?
Pepe átadólistára került, 20 körül vihető. :lol: :lol: :lol:
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.06.04. 12:16:46

visca el barca írta:komolyan van ember aki ivanovicban gondolkodik ? :oops: 30 éves, lassú, ezer jobb megoldás van nála.
Azt már nagyon jól megoldotta a fórumközösségünk,hogy ki ne.
De akkor ki? Kíváncsi vagyok a véleményedre,hogy ha Hummels, Thiago Silva kettős bukó, akkor ki jönne nálad szóba?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.04. 12:05:52

komolyan van ember aki ivanovicban gondolkodik ? :oops: 30 éves, lassú, ezer jobb megoldás van nála.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.06.04. 11:14:10

Barcaman1993 írta: Azért a Bayern ellen Bartraval a védelemben lazán ki lehetett volna próbálni a 2 vkp-s játékot. A nagycsapatok ellen mindenképpen ki kéne próbálni. Az előző szezonban annyiszor égtünk meg a nagyok ellen, ahányszor csak lehetett. Egyedül a gyengélkedő Milant, meg a strandról jövő Realt tudtuk megverni. Ez jövőre kevés lesz.

Egyetértek, de ez már Tito felelőssége,hogy gyáva volt változtatni. Talán a nyáron átgondolja a dolgokat, hogy mit is akar játszatni,és jó döntéseket hoz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.06.04. 11:08:27

csababarca írta:Vakmacsaka!

Nyilván idén az egész védekezési szisztéma rossz volt, de nem is lehetett megoldani,mindig teli voltunk hátul sérültekkel, plusz posztidegen játékosok játszottak hátul.
Azért a Bayern ellen Bartraval a védelemben lazán ki lehetett volna próbálni a 2 vkp-s játékot. A nagycsapatok ellen mindenképpen ki kéne próbálni. Az előző szezonban annyiszor égtünk meg a nagyok ellen, ahányszor csak lehetett. Egyedül a gyengélkedő Milant, meg a strandról jövő Realt tudtuk megverni. Ez jövőre kevés lesz.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.06.04. 10:55:56

Vakmacsaka!

Nyilván idén az egész védekezési szisztéma rossz volt, de nem is lehetett megoldani,mindig teli voltunk hátul sérültekkel, plusz posztidegen játékosok játszottak hátul.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.06.04. 10:50:11

csababarca írta:
Mikaos írta:...
Részben igazad van, részben nincs.
Adott 3 középső védő, az egyik öreg, a másik bizonytalan, a harmadik nem középső védő, csak próbálják vele azt játszatni.
Masch minden mozdulatán, helyezkedésén látszik,hogy nem zsigerből teszi,hanem gondolkozik előtte. ez nagy baj.
Piqué meg hiába tehetséges, mellé kell egy biztos valaki, aki korábban Puyol volt,és jól is működtek együtt. Puyol azonban már rég nem az,aki 2-3 éve volt, sokat sérült, sebessége is kopott.
Bartra nagy kérdőjel, én látom benne a potenciált. Ezért olyan megoldást, mint Marquinos nem keresnék,arra itt van Bartra.

De kevesek vagyunk hátul, nézd meg a top csapatok belső védőpárosát, megbonthatatlanok. Nálunk meg Piqué állandó, mellé rakosgatnak be mindenféle embert.
Nem véletlen,hogy legritkábban cserélnek az edzők bármilyen szinten középső védőt, mert azt a legrosszabb megbontani a csapat szempontjából.
Nálunk meg boldog-boldogtalan középső védőt játszik, ez nonszensz.

A kettőt azért írtam, mert én Puyolra már nem számítanék,max kiegészítőként, bocsánat érte.
Puyol szerintem már csak mutatóba fog néha játszani. Ha fog egyáltalán még játszani.
Nem csak a középső védő a gond, hanem a szélsők is, ahogy lentebb lett már írva. Szerintem Alba alkalmatlan védőnek. Rendre lepattan a támadókról, fizikailag képtelen felvenni a versenyt velük. Sprintelni tud, de sokszor simán kicselezik. Alves meg rendre elfelejt visszatérni, rengetegszer volt az, hogy Pedro védekezett a helyén. Ráadásul sokat szabálytalankodik, és a támadásoknál is finoman szólva bénázik. Az egy dolog, hogy az a feladata, hogy beadja a labdát. De az, hogy ő inkább a túloldalon a lelátóra rúgja ki 10-ből 8 esetben....
Én Montoyát sokkal többet játszatnám, és ha már megfelelően beilleszkedett és felnőtt a feladathoz, Alvestől is megszabadulnék. Montoyában sokkal több a potenciál, sokkal fegyelmezettebb a játéka.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.04. 10:42:07

Én örülnék, ha a nagy név dobálózások közepette a háttérben elhoznánk Ivanovicot. Hatalmas kincs egy olyan játékos, mint ő. Remek felépítésű, magas, ami nálunk nagyon kellene hátra illetve univerzális és fáradhatatlan játékos. Ráadásul nem is kéne olyan mélyen a zsebünkbe nyúlni.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.06.04. 10:40:40

Piqué, Puyol, Mascherano szinte tökéletes megoldják a feladatukat
Komolyan mondom ember, fogalmam sincs, hogy te mit néztél idén, de akár a tavalyi szezont is említhetném. Szinte minden komoly meccsen olyan zavarba vannak a belső védőink, mint Ádám anyák napján. Persze a La Liga töltelékcsapatai annyira gyengék, hogy még a védőink hibáit se tudják kihasználni, pl. egy Real ellen már nagy bajok lesznek a jelenlegi védőinkkel. Pique is már 2 éve rossz formában van, nem hinném, hogy most ez varázsütésszerűen megváltozna. Igazából én se bánnám, ha két védő is érkezne, de egy minimum kéne.
Válasz küldése