Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2014.05.13. 21:41:30

Leon írta:A Marca is lehozta a hírt David Luizról így eléggé esélyes a dolog:

http://www.marca.com/2014/05/13/en/foot" target="_blank ... 78511.html

Engem nem érdekel,hogy mennyibe kerül (36ot írnak) csak legyen már itt egy világklasszis védő!
Ha már a a Hummels(sérülékeny,esetenként lassú), T.Silva (30éves ráadásul szoc segélyre szorul) kettős közül egyik sem jön akkor a 189 cm magas legjobb korban lévő sérüléseket elkerülő és gyors David Luiz idekerül akkor elmondhatjuk,hogy van ismét egy top ötben lévő kh-nk.! 8)
Egy Piqué/Barta +David Luiz+Alba négyessel már is bivalyerős lesz a védőfalunk,egyedül Alves helyére kellene valaki értelmes egyén.De ha nem az sem baj,egy Adriano+Montoya kettőssel én simán neki mernék állni a szezonnak.
A hátsó alakzatunk szerintem eddig jól alakul és kb 50 millióbl meg is van oldva a jó kapus+klasszis középső védő kérdés,tessék kicsit jobban örülni! :D
Előre kellene valami jó erősítés,de most,hogy Reus lenyilatkozta,hogy marad a BVB-ben ,Aguero felé hajlok! :roll:
Mert mi van ha Messinek jövőre sem lesz nagy kedve játszani,akkor kb egyedül Neymar marad aki megoldja a dolgokat ameddig le nem sérül...
Egy problema van, hogy Reus es Agueron kivul mas nagy tamado spiler neve nem is merult fel. En a nemetet szivesebben lattam volna nalunk, egyszeruen zsenialis es neki aztan lett volna sikerehsege az biztos. Viszont ha az argentin jon akkor se leszek szomoru. :mrgreen: Csak nem tudom elkepzelni a vezetosegrol, hogy ennyire melyen a zsebukbe nyuljanak. (pedig nem artana)
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.13. 21:31:47

Chino írta:Egy olyan játékosról beszélünk akire az aktuális csapatában nem is nagyon számítanak, két év múlva lejár a szerződése és úgy néz ki elkötelezett a Barca felé. És így adjunk érte 36-39 milliót??? WTF
Szerintem 30, de maximum 32 a plafon. Efelett szóba sem érdemes állni velük. Arról nem is beszélve, hogy a Chelsea-nél van olyan anyagi háttér, hogy ne kelljen minden egyes fillérért harcolni. Nehogy azt mondják már, hogy Abra-papának ezen múlik, hogy megszerezze Costát. Ennyiért Hummelst is el lehetne már hozni, de Vertonghent is bőven alatta. Azért ne csináljunk már hülyét magunkból. Ha a vezetőség meg akarja buktatni magát, a legjobb irányban halad.
Egyetértek. Mondjuk én a vezetőségre eleve régóta nagyon haragszom mert egyik baklövést követik el a másik után és bőven sárosak abban, hogy ilyen helyzetbe került a csapat mostanra amilyenbe. Ez egy újabb baklövés lenne.
Nem David Luizzal magával van bajom, hanem ezzel az árral. Azért gondoljunk bele tényleg, Reus 35 millió lett volna állítólag ( jó tudjuk már nem fog jönni, de az most mindegy ), most komolyan egy David Luizért ki fogjuk adni ezt az összeget érte meg nem adtuk ki??
A másik meg hogy ha már tényleg ennyi, akkor inkább egy Vertoghen vagy akár egy Laporte jöjjön. Utóbbi ugyan állítólag szintén ennyibe kerül, de tuti hogy meg lehetne állapodni a Bilbaóval, ők sem hülyék, tudják hogy annyit senki nem fog Laporte-ért adni. Szerintem 20-22m-ért simán eladnák.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.13. 21:04:04

A Marca is lehozta a hírt David Luizról így eléggé esélyes a dolog:

http://www.marca.com/2014/05/13/en/foot ... 78511.html" target="_blank

Engem nem érdekel,hogy mennyibe kerül (36ot írnak) csak legyen már itt egy világklasszis védő!
Ha már a a Hummels(sérülékeny,esetenként lassú), T.Silva (30éves ráadásul szoc segélyre szorul) kettős közül egyik sem jön akkor a 189 cm magas legjobb korban lévő sérüléseket elkerülő és gyors David Luiz idekerül akkor elmondhatjuk,hogy van ismét egy top ötben lévő kh-nk.! 8)
Egy Piqué/Barta +David Luiz+Alba négyessel már is bivalyerős lesz a védőfalunk,egyedül Alves helyére kellene valaki értelmes egyén.De ha nem az sem baj,egy Adriano+Montoya kettőssel én simán neki mernék állni a szezonnak.
A hátsó alakzatunk szerintem eddig jól alakul és kb 50 millióbl meg is van oldva a jó kapus+klasszis középső védő kérdés,tessék kicsit jobban örülni! :D
Előre kellene valami jó erősítés,de most,hogy Reus lenyilatkozta,hogy marad a BVB-ben ,Aguero felé hajlok! :roll:
Mert mi van ha Messinek jövőre sem lesz nagy kedve játszani,akkor kb egyedül Neymar marad aki megoldja a dolgokat ameddig le nem sérül...
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.13. 20:54:16

Egy olyan játékosról beszélünk akire az aktuális csapatában nem is nagyon számítanak, két év múlva lejár a szerződése és úgy néz ki elkötelezett a Barca felé. És így adjunk érte 36-39 milliót??? WTF
Szerintem 30, de maximum 32 a plafon. Efelett szóba sem érdemes állni velük. Arról nem is beszélve, hogy a Chelsea-nél van olyan anyagi háttér, hogy ne kelljen minden egyes fillérért harcolni. Nehogy azt mondják már, hogy Abra-papának ezen múlik, hogy megszerezze Costát. Ennyiért Hummelst is el lehetne már hozni, de Vertonghent is bőven alatta. Azért ne csináljunk már hülyét magunkból. Ha a vezetőség meg akarja buktatni magát, a legjobb irányban halad.
Forca Barca!!!!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.05.13. 19:39:35

A Barcelona az utóbbi mondjuk 10 évben rengeteg érthetetlen igazolást hajtott végre. Akár igazolt, akár eladott, az az esetek túlnyomó részében anyagilag hátrány volt a csapatra nézve. Legutóbb ugye elnököt buktatott a Neymar-transzfer, most is egy olyan játékosról cikkeznek 36-39 millió euróért, amennyit soha nem ért és nem is fog. A Barcelona vezetőségét azonban a pénz sosem tántorította el, még ha az adott játékos nem is ért annyit. Most is így van. Nagyon remélem, hogy Luiz a maga megérdemelt árán érkezik, vagy egyáltalán ne jöjjön ennyiért. Lehetne fiatalabb, olcsóbb játékost szerezni, de nem egy olyat, akinek az árát felnyomja mourinho.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.05.13. 19:04:59

39 millió egy cserejátékosért? #-o Világ hülyéi vagyunk, ha ennyiért elhozzuk. Mi miért nem kérünk ehhez hasonló összegeket a játékosainkért? Song 20-25, Alexis 40, Mascherano 25 stb... Nyilván nem adnának ennyit értük, de nem is 10 milliónál végződne a licit pl. Songnál...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2014.05.13. 18:56:34

Chino írta: Luiz 39 milliója szerintem kacsa. Tavaly is 35 milliós volt az árcédula, idén pedig már eggyel kevesebb év van a szerződéséből plusz az edző sem ragaszkodik hozzá. Ha kiadunk érte annyit még dilettánsabb a vezetőség mint gondoltam.
Szerintem az a +4M kulonfele bonuszokbol jonne ossze. Ahogy mar irtak elottem, ebbol akarjak fedezni Costa arat, de a vezetoseget ismerve nem adunk erte 39 milliot.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.13. 18:50:04

palesz77 írta:
Ugyan ez igaz Alexisre is, rém szimpatikus csávó, de a komoly meccseken ő sem tényező általában. Viszont mindkettőjüket semmikép sem adnám el, kell ilyen ember is a csapatba mint ők, csak nem kezdőként kéne számolni velük.
Ez idén pont nem igaz rá. A komoly meccseken is lehet számítani rá, illetve nem egyszer az ő góljaival mentettünk pontot/pontokat.
Mind a kettőt hatalmas hiba eladni, főleg ha Tello is megy. Így még ha Deulofeu jön is kell két ember előre, és 4. számúnak nem fogsz olyat találni, aki bírja a padot és megfelelő minőséget képvisel. Mert lehet szidni Pedrot, (mert valószínűleg ő marad) jobbat a helyére nem nagyon találni. Ha megy az plusz egy igazolás, ahogy Busi mögé is kell valaki ha Song és Masch is távozik, ezek pedig azt fogják eredményezi, hogy kompromisszumos megoldások születnek majd, amivel ahelyett, hogy előrelépnénk vissza fogunk egyet.
Luiz 39 milliója szerintem kacsa. Tavaly is 35 milliós volt az árcédula, idén pedig már eggyel kevesebb év van a szerződéséből plusz az edző sem ragaszkodik hozzá. Ha kiadunk érte annyit még dilettánsabb a vezetőség mint gondoltam.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.13. 18:34:39

Leon írta:Állítólag az Arsenal vinné a csodálatos Pedro-Sánchez duót!
Én egy 40ért azonnal adnám is oda őket! 8)
Sanchezért egyébként 20-25 körül adnának,de Pedro áráról még nem mondtak semmit,vajon miért? :mrgreen:
Én is megörültem, amikor Pedros hírt olvastam, de sajnos a Daily Mail a fő forrása a cikknek, ami kb a Blikk színvonalán van.. :?

Itt meg David Luizról újabb cikk. 36 vagy 39 millió lesz eszerint az ára a Costa ügy miatt elvileg - ahogy már veb lejjebb írta is. Kicsit sokallom érte - még úgy is, hogy neki örülnék a legjobban -, a múltkori 25 millió szimpatikusabb volt valahogy.. :D
Varatrix írta:Pedrot idén nyáron is csak védeni tudom. :D

15 gólos csere csatár, ahány percet ő játszott, bomba teljesítmény. Ha őt nem zavarja a keretben elfoglalt helye, úgy én ragaszkodom a megtartásához.

Persze értem én hogy nekünk Reusok meg Agüerok kellenek, még ha valaki padozna is...
Nekem az a fő bajom vele, hogy eszméletlenül súlytalan. A nagyok ellen meg aztán főleg, most gyorsan megnéztem, egyedül a Bilbao ellen lőtt gólt, de emlékezhetünk az is mi volt.. Pár éve még emlékszem, hogy rendre gólokat lőtt a rangadókon, sok pontot mentett nekünk, de ez egy ideje már hiányzik - kivétel a Bilbao és a Levante elleni meccsek. Igazából nem zavar ha marad, mindenáron nem is válnék meg tőle, de ha valaki jó pénzt ad érte, akkor nem fogok szomorkodni ha elmegy.

Ugyan ez igaz Alexisre is, rém szimpatikus csávó, de a komoly meccseken ő sem tényező általában. Viszont mindkettőjüket semmikép sem adnám el! Kell ilyen ember is a csapatba mint ők, csak nem kezdőként kéne számolni velük.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.05.13. 18:25:52

Pedrot idén nyáron is csak védeni tudom. :D

15 gólos csere csatár, ahány percet ő játszott, bomba teljesítmény. Ha őt nem zavarja a keretben elfoglalt helye, úgy én ragaszkodom a megtartásához.

Persze értem én hogy nekünk Reusok meg Agüerok kellenek, még ha valaki padozna is...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2014.05.13. 18:18:50

Leon írta:Állítólag az Arsenal vinné a csodálatos Pedro-Sánchez duót!
Én egy 40ért azonnal adnám is oda őket! 8)
Sanchezért egyébként 20-25 körül adnának,de Pedro áráról még nem mondtak semmit,vajon miért? :mrgreen:
Mert pedrito felbecsulhetetlen erteku. :mrgreen: Viccet felreteve mehetnek kezenfogva az agyusokhoz.
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.13. 18:09:54

Állítólag az Arsenal vinné a csodálatos Pedro-Sánchez duót!
Én egy 40ért azonnal adnám is oda őket! 8)
Sanchezért egyébként 20-25 körül adnának,de Pedro áráról még nem mondtak semmit,vajon miért? :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.05.13. 16:53:14

Szerintem Songot, ha nem akar mindenáron menni megkéne tartani. Nyereséggel úgyse tudjuk eladni.... És szerintem Fontás-sal sincs baj, 4. számú kh-nak tökéletes.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.05.13. 14:23:43

Egyre kíváncsibb vagyok az igazolásainkra. Összegezve az eddigieket.
JELEN PILLANATBAN ami 100%: Puyol és Valdes távozik. Valdes helyére Ter Stegen érkezik a kezdőbe.
Ami VALÓSZÍNŰ:
Tata távozik és a helyére érkezik Luis Enrique.

Pinto távozik a helyére majd jön valaki, alternatívákról még nem nagyon írnak. Csak ötletelés van. Oier is távozik, kérdés, hogy akarunk-e három kapust a felnőtt keretbe, vagy elég-e kettő és ha nagyon nagy a gáz, akkor jön valaki a B-ből. SZERINTEM felesleges három kapus. Először is nagyon kicsi a valószínűsége annak, hogy mindkét kapusunk megsérül. Ebben az esetben pedig jobb lenne egy B-ben folyamatosan védő kapust betenni a kezdőbe, mint egy olyat, aki a szezonban még 1 percet sem védett.

A visszavonuló Puyol helyére a kezdőbe igazolunk egy klasszis középhátvédet, Piqué mellé. Luiz tűnik most a legesélyesebbnek. Annyiban jó lenne, hogy vész esetén vkp-t is tud játszani, de én (VÉLEMÉNY) tartanék kicsit attól, hogy nem lesz képes sem ő sem Piqué felvenni az irányító szerepet, így összehangoltan védekezni, tolódni. Ami baj. Akkor már inkább legyen Piqué helyén Bartra, aki fejben jóval erősebb a kevesebb meccsrutin ellenére. Mascherano távozik, a helyére pedig igazolunk egy fiatalabb hátvédet. Nevek röpködnek, de nem lehet megmondani most még, hogy ki igazából a favorit.

A szélső védőknél egyedül Alves jövője a kérdéses, ha ő megy, akkor valaki biztos érkezik erre a posztra, a kérdés, hogy Montoya elé, vagy mögé. Erről egyelőre semmit sem tudni. Adriano pletykaként merült csak fel, hogy távozik, remélem, hogy nem okozunk magunknak plusz gondot az ő eladásával.

A középpályán egyedül Iniesta és Busquets helye biztos. A többiek közül bárki távozhat. Sokat erről még nem lehet tudni. Fabregás-ról esik a legtöbb szó, ami a korát tekintve nem csoda (Xavi-val ellentétben). Nyilván ha nem töltelék ember (Dos Santos) távozik, akkor a helyére jön is valaki. Valószínűsíthető Rafinha visszatérése, Roberto kárára.

Elöl Tello szinte biztos távozik, ahogy a Sánchez - Pedro duó egyike is. Kérdés, hogy ki jön a helyükre. Nevek vannak csak, biztosat nem lehet mondani. Nyilván az olyan töltelékektől is szabadulna a klub, mint Afellay vagy Cuenca, kérdés, hogy lesz-e aki elviszi őket. Deulofeu-val is kérdés, hogy mi lesz, Bojan valószínűleg nem kap még egy esélyt (helyesen).

Kérdőjelek tehát vannak, vélemények nyilván szurkolónként változnak. Én is sokszor leírtam, hogy kiket küldenék le, kik közül válogatnék, stb. Végül úgysem mi döntünk.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.05.13. 14:06:42

csak fontast ne, légyszi. jó ő ott a celtában, még negyedik számúnak is kevés.

egyébként a támadóharmad változtatásával még mindig az a probléma, hogy nincs a piacon olyan játékos, aki jó lenne a jobbszélünkre jelenleg. csak csatárok, meg balszélsők, akik "egyébként tudnak ott is játszani, életükben kétszer próbálták már". és szerintem ezekből már mindannyiunknak elege van. ja, de ha neymart ide rakjuk, meg messit oda, akkor lenne hely valakinek egy másik helyen és védekezni meg a fórum fog.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.13. 13:36:53

MichaaBee írta:Az mekkora biznisz lenne, el se hiszem, hogy a mi vezetőségünk ilyet csináljon... :D
én sem, de hátha :D masch 15, alves 10, sanchez 30-35, meg ehhez hozzácsapják a 60-at, 120-ból azért már lehet venni 3-4 épkézláb játékost.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.05.13. 13:21:09

visca el barca írta:állitolag costa 39 millios árát egy az egyben fedezni akarják luiz eladásával... hát ismerve a veztőségünket ebből fontas lesz :lol:
Akkor már jobban járnánk, ha ezt a 39-et inkább az Atléticónak perkálnánk. :D

Fontás egyébként 1 millióért 4. számú hátvédnek tökéletes, ha Mascheranót eladjuk a Napolinak 15-20 körül. Az mekkora biznisz lenne, el se hiszem, hogy a mi vezetőségünk ilyet csináljon... :D
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.13. 12:59:29

állitolag costa 39 millios árát egy az egyben fedezni akarják luiz eladásával... hát ismerve a veztőségünket ebből fontas lesz :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2014.05.13. 10:31:50

[quote="Jester"]Hm? Most akkor tényleg jön Luiz? Mert eddig azt hittem, hogy csak fantázia az egész...

http://www.thetimes.co.uk/tto/sport/foo ... 088040.ece" target="_blank
Barca Barca Baaarca
Jester
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2014.04.30. 08:37:51

2014.05.13. 09:23:17

Hm? Most akkor tényleg jön Luiz? Mert eddig azt hittem, hogy csak fantázia az egész...

http://www.thetimes.co.uk/tto/sport/foo" target="_blank ... 088040.ece

http://barcanoticias.blog.hu/2014/05/11" target="_blank ... a_jatekosa
Nyilvánvaló miért keringenek nevek. Azért mert Fabregas nem adja le azt a teljesítményt amiért idehozták anno, és nem csak egy meccsen nem hanem legtöbbször nem.
Azt nem kellene figyelembe venni, hogy a poszt amin Fabregas kiemelkedő teljesítményt nyújtott az Arsenalban az itt foglalt? És nem is nagyon ugyanaz...
100% pure awesomeness
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.13. 08:15:54

Cooltiszo írta:Amerikai foci egyik nagy szabálya, ami véleményem szerint a focira is leginkább igaz: mindig inkább 1 évvel korábban küldj el valakit mint 1 évvel később.
Nagy igazság. Pep többek között azért is ment el mert felismerte hogy ismét váltani kellene, el lehet olvasni a könyvét és benne van még ha burkoltan is. Egyrészt a vezetőség nem akarta/merte meglépni a változtatásokat, másrészt ő meg túlzottan kötődött már ehhez a csapathoz hogy hozzányúljon radikálisan. Gondoljunk bele, hogy ez nem most volt ám, hanem két éve már. És azóta sem történt semmi.
A vezetőség felelőssége óriási abban hogy a csapat ilyen állapotba jutott amiben van.
Az egész amúgy egy természetes folyamat, minden csapat életében eljön és szükségszerű a visszaesés csak nálunk az egészet ahogy kezelték azzal elnyújtják ezt a folyamatot meglehetősen.
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.05.13. 06:20:07

Ha fenyeget, hogy mégiscsak kapunk átigazolási tilalmat, akkor most kell nagy purgálás és ide kell hozni sok jó azonnal bevethető, valamint ígéretes játékost. LE - nek nem az a feladata, hogy ő találja ki, hogy ki kellene neki, hanem az, hogy rendezze a sorokat és menet közben alakítson belőlük eredményes csapatot. A B-be - nagyon helyesen! - felhozták a sikeres ifiedzőt: vele is jó munkakapcsolatot kell kialakítani LE-nek, mert az átigazolási tilalom alatt csak onnan jöhet új ember. Aki pedig nem illeszkedik be az új rendbe, azt el kell adni, hiszen arra a tilalom nem vonatkozik. 2016-ban pedig rovancsolás és új vezetőségválasztás. Ha sikeresek, akkor maradhat a Bartomeu - Zubi - LE háromszög, ha nem, jönnek újak.
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2014.05.13. 00:57:18

Őszintén remélem, hogy igenis komoly átalakítások fognak következni, nem csak ímmel ámmal.

Motiválatlanok a srácok? Igen. Iszonyat tehetségesek? Igen. Új edzővel majd harapni fognak? Nem.
Vannak játékosok, akik bármennyit nyernek, továbbra is nyerni akarnak, bármi történik is (Puyol ennek a mintapéldánya). Eddig Messi is ilyennek tűnt, remélem az idei év inkább kisiklás mint trend. Xavi sose volt ilyen, Ini is hasonló, de nem olyan karakter, aki feltüzeli a csapatot.

Minden generációnak van egy ciklusa, ami nem több 3-5 évnél. Nekünk volt egy Ronaldinho-Deco-Eto'o generációnk, aki a csúcsra ért (Xavi és Ini nem voltak top 3 legfontosabb játékosok). Ők csúcsra értek együtt, nagy csapat volt, máig gyönyörű emlékekkel. Számomra Deco a modern középpályás mintapéldánya, imádtam az egész palit. Ez a generáció is szépen kifutott.

Jött Guardiola, kezdő lépésként kirakta Decot, Dinhot és Eto'o is átadólistán volt az elejétől. Mind korszakos játékos, sokan akkor sem értették. Pep meghúzta amit meg kellett, de nem volt olyan nehéz dolga mint most LE-nek lesz, ugyanis egyik sem saját nevelés, valamint az új gerinc nagy része már házon belül volt (Messi, Ini, akiknek HELY és felelősség kellett hogy kitejesedjenek). Ugyanezeket a beszélgetéseket lefolytattuk akkor, Dinhot mivel lehet motiválni, így is többet jelent a csapatnak mint bárki, Deco nem [auto_cenzúra], csak úgy tűnik, stb stb stb. Amerikai foci egyik nagy szabálya, ami véleményem szerint a focira is leginkább igaz: mindig inkább 1 évvel korábban küldj el valakit mint 1 évvel később.

Most lejárt az újabb generáció, akkor is ha homokba dugjuk a fejünket. Mindent nyertek a srácok, minden nagy meccset lejátszottak már. Új projektet kell felépíteni, új gerincet kialakítani és erre felépíteni a fiatalokat.

Kik nem férnek nekem jövőre bele a csapatba: Xavi (34 éves, amíg itt lesz nem fog folyamatosan padozni, viszont mellette senki se fog kiteljesedni), Alves (imádom, de itt az ideje új szeleknek), Pedro, Alexis (nem hiszem hogy ilyen közegben ki lehetne belőle nevelni a rossz beidegződéseit már, hiába akar jobban mint a csapat fele).

Akik jövőre kell hogy villantsanak, vagy meg kell válni tőlük: Cesc (kell neki 1 évet adni úgy hogy nincs előtte Xavi, legyen rajta teher, vagy felnő a feladathoz, vagy semmi értelme annak hogy itt van), Piqué.

Érkezők:
- erőforrás allokáció szempontjából és szimpátia alapján is Reusra esne a választásom előlre.
- középpályára Rafinha vissza, aki legyen 3. számú középpályás, kellene még egy rotációs ember. Ha Cesc nem javul, akkor jövő nyáron kell ide nagyon komoly befektetés (Gündogan, talán Pogba).
- Védelem: jobbhátvéd, aki remélem védekezni is fog tudni, és középsővédő (a favoritom Laporte, fontos magot alkothatnának Bartraval pár éves időtávon belül).

Ha ezek a változások elmaradnak, akkor még egy lépest teszünk hátrafelé jövőre, akkor is ha korbáccsal veri majd őket LE.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.13. 00:05:35

Iniesta visszaesett? Az ősszel nem volt a legjobb formában, de aakor is oktatott, tavasszal pedig talán egyedül ő az aki konstansan jól játszik és meg tudja teremteni a különbséget. amellett Albaval iszonyatosan érzik egymást és Neymarral is jóban vannak. Ha valakire nem lehet panasz idén az ő és Alba.

Ha Cesc ennyire gyenge ki az aki jobb megoldás lenne a helyére? Kroos? Koke? #-o
Ha nem kapja meg a bizalmat ne is várjunk tőle csodát. Vele kapcsolatban pedig tipikusan csak a rosszra emlékeznek. Az hogy hányszor húzott ki minket a sz...ból a gólpasszaival, góljaival. Csak erről hajlamosak megfeledkezni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.12. 23:28:03

Nyilvánvaló miért keringenek nevek. Azért mert Fabregas nem adja le azt a teljesítményt amiért idehozták anno, és nem csak egy meccsen nem hanem legtöbbször nem. Xaviról meg már volt szó sokszor, az ő helyére teljesen világos hogy kell valaki szintén + van egy Iniesta aki szintén úgy néz ki lassan leszállóágba került, persze ő még jó már ha éppen formában van ( mostanában ő sincs ).
Most két lehetőség van: végignézzük ahogy lassan hanyatlik tovább ez a csapatrész vagy kezdünk vele valami. Utóbbi úgy néz ki nem megy már házon belül ergo igazolni kell.
Van egy harmadik lehetőség is amit lent írtam, vagyis remélni hogy Enrique érkezésvel ez a csapatrész magára talál és újra szárnyal majd. Én nem nagyon bízom ebben őszintén szólva.[/quote]

És hogy alátámasszam még egy dologgal amit mondasz és amit én mondtam 8 igenis kell a középpáylán változtatni) a Barca ereje éveken keresztül a Xavi, Iniesta Messi hármasban volt. Elképesztő mennyiségű labdát tettek be jó helyre Messi és az éppen aktuális támadósor elé. Ha egy elment nem volt gáz jött a következő. Sorra jött. Olyan nyomás alatt tudtak tartani egy csapatot, hogy egyszerűen már sajnáltam nézni. Xavi megöregedett, de a hármas nem lett Fabregas, Iniesta, Messi. Ini visszaesett igaz ő is csak önmagához képest Messinek jött egy hosszabb sérülés és láss csodát ott vagyunk ahol most. A középpálya adogat a támadócsor sétálgat a védelem meg nem tudom mit is csinál igazából.
Kép
Válasz küldése