Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.05.09. 20:41:18

Akik nálam beton kezdő 2023-24:

Hair Stegen
Védelem: BACK
Középpálya: De Jong, Pedri
Támadó sor: Lewandowski, Dembele

Ez 8 jatekos ehhez kell még min. 2 minőségi jatekos. ( marmint mondjuk egy BL csoportrangadohoz nem az Elche ellen )
-
Gundogan ( free)+ Messi ( free) es nekem eleg !
-
3 idősebb rutinos klasszis jatekos a többiek mind fiatalok!

Ha ezt a 11 t lehetne kombinállni még klasszik jhv , tipikus vkp es bal oldali támadóval vagy az Alba -Messi tokeletes összhangban is maradhatott még valami a régiből.

Mar ha jön Messi … ha nem akkor is kell 2 “klasszis”!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.09. 20:12:14

csababarca írta:
2023.05.09. 19:54:53
Mondjuk olyan sok gólt az a kettő sem lőtt, nem tudom Neves 6 gólja mondjuk impozáns, de abból mennyi az a bomba amit hiányolunk másból? Komolyan kérdezem, nem élcelődésből.

Ami miatt velük szkeptikus vagyok, az az hogy angol középcsapatban evickélnek erejük teljében.
Nem is lenne baj ezzel, de angoloktól jövőkkel mindig szkeptikus vagyok.
Más az a foci, sokkal nagyobb területek vannak ott, lövőhelyzetek is kedvezőbbek mert nem zárnak úgy a csapatok.

Na mindegy, ha jó áron bármelyiket ide tudjuk hozni, az esélyt megkapják.
Most nincs kedvem összekeresni, de már idén is linkeltem ide tőle óriási bombákat, mikor épp róla volt szó itt, és azalatt vágott egyet. Ő amúgy arról híres, hogy kb az összes gólja 20 körülről jön.

https://www.youtube.com/watch?v=cfp_6jaFBlg Ha nincs kedved végignézni, nézd meg az első párat. Mind ugyanaz, a világ végéről bevarrja. Ez az összes gólja, nem egy válogatás a szebbekről, csak 10 hónappal ezelőtti, de szerintem a nagy minta miatt ez is jó.

Az angol foci nyitottabb, viszont a Wolves keveset támad egész csapattal, szóval itt nálunk sokkal, de sokkal többször kerülhet egy vkp is pozícióba, ez kiegyensúlyozza szerintem. Busi is sokszor ott van, csak hát...
És nyilván nem azt akarom, hogy lőjön 12-t, csak hogy legyen veszély, ki kelljen rá ugrani a védőknek, mert ha Businál van a laszti, csak röhögnek egyet és maradnak a falban. A veszéllyel már önmagában több teret nyithat egy Lewynek, vagy valaki más beinduló játékosnak.
Ezért akarok nagyon valaki olyat, akiben ez megvan. Jó lenne a változatosság kedvéért.
Meg még egy ilyen egy sorral előrébb. Nincs lóvé, nem kell klasszis, de legyen benne a gól, Soler megfelelt volna a nyáron, most is elfogandék egy ilyen kalibert is. Pedri az egyetlen támadó középpályásunk, bár igazából teljesen ő sem az. Ha kidől, végünk.

Nekem ha ez a kettő jönne, megfelelő lenne a nyári szezon. Támadóból meg legyünk meg számszerűen, aki megy, annak a helyére jöjjön valaki nyilván (Torres-Roque, meg mondjuk Abde még visszajöhetne Fati mellé, esetleg Fati helyére Carrasco, vagy Yamalt dobjuk a mély vízbe, nem vagyok nagyigényű jelen helyzetben), de nekem ez az 1-1 játékos kell a két kp posztra, hogy azt mondjam, előreléptünk. Gündogan megfelelne előre, de Tielemans is, aki jobb azon a 8-as poszton.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.05.09. 20:44:25-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.09. 19:54:53

Mondjuk olyan sok gólt az a kettő sem lőtt, nem tudom Neves 6 gólja mondjuk impozáns, de abból mennyi az a bomba amit hiányolunk másból? Komolyan kérdezem, nem élcelődésből.

Ami miatt velük szkeptikus vagyok, az az hogy angol középcsapatban evickélnek erejük teljében.
Nem is lenne baj ezzel, de angoloktól jövőkkel mindig szkeptikus vagyok.
Más az a foci, sokkal nagyobb területek vannak ott, lövőhelyzetek is kedvezőbbek mert nem zárnak úgy a csapatok.

Na mindegy, ha jó áron bármelyiket ide tudjuk hozni, az esélyt megkapják.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.09. 19:21:53

Ha Xavi tényleg Amrabatot szeretné, az nekem fura lenne, mert ő nagyon más, mint Busi. Egy harcos, agilis játékos, ezt nagyon szeretem benne, viszont nem a látása a fő erénye, és kereken 0 veszélyt jelent a kapura. Az elmúlt 2 szezonban összesen minden sorozatot belevéve 1 db góllal és 1 db gólpasszal rendelkezik, amit gólpontokban egy jobb kapus is lehoz. Ez nem lenne tragédia, ha valaki amúgy world class módon oldja meg a dolgát, csak nekem tele van a hócipőm a mínusz egy levédekezendő játékossal, és szeretném, ha olyan jönne, aki veszélyt jelent, akkor is, ha nem ez a fő kötelessége. Neves és Tielemans mindketten igazi királyok a bombagól kategóriában, és tudnak mellette focizni is. És mivel mi beszorítjuk az ellenfelek 90%-át, a jó lövőkészség gyakran szerepet is kaphatna.

Ha már Amrabatot akarná, nem tudom, miért nem kaphatna Kessié legalább EGYETLEN esélyt a poszton, akinek az erényei hasonlók, még ha kicsit kevéssé is agilis és fordulékony, de mindketten alapvetően fizikális, védekező játékosok, csak mellette bármikor benne van a gól is, el meri lőni, és lőttünk már gólt ilyen lecsorgóból is, pusztán azért, mert be merte vállalni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.09. 16:52:04

Pena 2026-ig hosszabbított.

Official: Barcelona and Iñaki Peña have reached an agreement to extend Peña's contract until 2026.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.09. 12:00:43

Nagybarcelona írta:
2023.05.09. 11:06:01


Ha ezen logika mentén indulunk el akkor èrthetetlen mièrt Casemiro a legjobb statisztikákkal rendelkező vèdekező játèkos, aki èvekig a Realban játszott. Persze az igaz, hogy felszabadításokban, blokkokban egy kisebb csapat játèkosa kiemelkedhet. Nevesnek nem is a vèdekezès az erőssège, de Zubimendinèl ès Amrabatnál sokkal jobb. Örülnèk ha Calhanoglu, Wirtz, De Bruyne, Bruno, Simons nevèt dobálnák a hírek, de Xavinak Busquets utódra van szüksège, az említett nevek drágábban sokkal gyengèbbek, mint a portugál. De Jongot többször kiemelte, hogy nem tudja elképzelni vkp-kènt, mert a helye előrèbb van a pályán.
Szóval szerintem 2 lehetőség lètezik, vagy marad Busquets ès nem igazolunk a kp-ra, vagy megy Busquets ès A lehetősèg Zubimendi, B opció Amrabat. Pènz függvènye. Nem fognak sok milliót költeni egy tkp-ra, mikor Pedri, Gavi ès De Jong is előrèbb egy sorral szerepel az elkèpzelèsekben. Neves lenne a C. opció, mert állítólag Laporta nagy kedvence, ès De Jonggal èvekre megoldhatnák a posztot Pedri mellett, hiszen mind2 játèkos tud előrèbb ès vkp-kènt is játszani.
Casemiro nem tudom hogy kerül ide, de a Madrid azért nem 60-70-80% labdabitrtoklással hozza a szezonjait, magyarán az ellenfelei többet támadnak ellene. (Az már csak saját véleményem, hogy nem szeretem Casemirot, de a témában felsorolt játékosoknál jóval magasabb szintet képvisel, azért csak nem véletlen volt 70millió még 30 évesen is.)

Az, hogy Xavinak mire van szüksége szerintem nem tudjuk, sőt az a 786 katalán újságíró sem, aki naponta írogat.
Eddig egyetlen nyilatkozatot hallottam klub személyzettől a nyári igazolások kapcsán, amikor Laporta azt mondta nem jön középpályás. Mondjuk gondolom ő is számolt Busival.

Neves meg olyan semmilyen, nem jól védekezik, de ez a fő feladata, mellette lő szezononként 4-5 gólt, de ennyi. Szerintem azon a poszton ennél több kell.
Ha majdnem mindenki kritizálja Busit, ő 34 évesen olyan amilyen, Neves 26 évesen sem jobb. Azért ne csináljunk már valamit, költsünk egy vagon pénzt, hogy a nyugdíj előtt álló Busi szintjét hozzuk ezután is.
A 27 éves Busi szintje a BL szint, nem a 34 évesé.
Amrabat meg 5 jó meccset játszott karrierje során, nem is értem hogy merül fel.
Ha meg pénz függvénye, ott van Kante, ingyen van és ennyi sérülés után is jobb, mint akiket emlegetnek.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.09. 11:08:05

bence0330 írta:
2023.05.09. 09:43:07

Ha sokminden írja ugyanazt, az már mindig gyanús. Illetve mint mondtam, meg ahogy te is mondtad, logikus, mivel nála akár még talán gyengébb játékosokért is ment a 80-100 millió.
Igen, gyanús.
Akkor viszont logikus lenne, ha a klub jelen gazdasági helyzetében rábólintana ilyen ajánlatokra.

Élek a gyanúperrel, hogy nincsenek ilyen ajánlatok érte.
De mindegy, majd nyáron kiderül.

Tőlem maradhatna is, mert FT-Fati kettősnél 10szer jobb mindenben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.09. 11:06:01

Troym írta:
2023.05.09. 10:00:24
Összehasonlítod egy angol kiscsapat és a spanyol bajnok játékosát, és kijön, hogy az angol kiscsapat védekező játékosa kicsivel több szerelést csinál?? Fura lenne, ha más eredmény lenne. Mire számítasz?
A wolves ellen gondolom vezetnek 15-25 támadást az ellenfelek, a Barca ellen 5-t. .
Ha ezen logika mentén indulunk el akkor èrthetetlen mièrt Casemiro a legjobb statisztikákkal rendelkező vèdekező játèkos, aki èvekig a Realban játszott. Persze az igaz, hogy felszabadításokban, blokkokban egy kisebb csapat játèkosa kiemelkedhet. Nevesnek nem is a vèdekezès az erőssège, de Zubimendinèl ès Amrabatnál sokkal jobb. Örülnèk ha Calhanoglu, Wirtz, De Bruyne, Bruno, Simons nevèt dobálnák a hírek, de Xavinak Busquets utódra van szüksège, az említett nevek drágábban sokkal gyengèbbek, mint a portugál. De Jongot többször kiemelte, hogy nem tudja elképzelni vkp-kènt, mert a helye előrèbb van a pályán.
Szóval szerintem 2 lehetőség lètezik, vagy marad Busquets ès nem igazolunk a kp-ra, vagy megy Busquets ès A lehetősèg Zubimendi, B opció Amrabat. Pènz függvènye. Nem fognak sok milliót költeni egy tkp-ra, mikor Pedri, Gavi ès De Jong is előrèbb egy sorral szerepel az elkèpzelèsekben. Neves lenne a C. opció, mert állítólag Laporta nagy kedvence, ès De Jonggal èvekre megoldhatnák a posztot Pedri mellett, hiszen mind2 játèkos tud előrèbb ès vkp-kènt is játszani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.05.09. 11:10:43-kor.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.09. 10:00:24

Nagybarcelona írta:
2023.05.09. 09:12:20

Busquets VS Neves
Szer. Közb. Felsz. Lecsel. Blokk
Busquets 2; 0,9; 1,1; 0,8;0,2
Neves 2,3; 1,5; 2,3; 1,2; 0,7
Szóval Neves többször szerel, lèp közbe/èr utól, szabadít fel, ès blokkol, 0,4-el többször cselezik ki meccsenkènt átlagban. Ès Xavi szerint nem tud vèdekezni. Amrabat, Zubimendi pedig messze-messze elmaradva mèg Busquetstől is. Guido Rodriguez vèdekezèsben a Liga egyik legjobbja, támadásèpítèsben kèrdèses, amiben pedig Neves az egyik legjobb a hosszú átadásaival, ès a távoli bombái is jól jönnènek, ami nálunk teljesen hiányzik. Nem kedvelem a portugálokat, de Neves a PL egyik legjobbja, de úgy látszik Xavinak akkor sem kell, ha tukmálnák rá, pedig a hírek szerint nagyon a Barcába vágyik.
Összehasonlítod egy angol kiscsapat és a spanyol bajnok játékosát, és kijön, hogy az angol kiscsapat védekező játékosa kicsivel több szerelést csinál?? Fura lenne, ha más eredmény lenne. Mire számítasz?
A wolves ellen gondolom vezetnek 15-25 támadást az ellenfelek, a Barca ellen 5-t. Nagyon nem vagyok Busi híve, de nekem ebből nem látszik mitől lenne jobb Neves. 26 évesen egy Wolvesig jutott, hogyhogy nem áll érte sorba mindenki, ha annyira jó? Az meg, hogy ide akar jönni, szerintem a Wolves teljes keretére igaz, ez nálam nem szempont, gondolom a világban maximum 50-100 olyan játékos van, aki ne akarna jönni.

Amrabat, Guido meg szerintem szóra sem érdemes 27 és 29 évesen mit várunk tőlük? Hirtelen előbukkan belőlük a világklasszis? Ha ez a választék, ne hozzuk védekező középpályást, jó lesz FdJ, Busi és Kessié, esetleg ott van az a 20 éves urugauy-i srác, akiről hetente cikkeznek. (talán Diaz).

Akkor jöjjön 1-2 kategóriával jobb támadó, vagy jhv, vagy egy támadóbb középpályás, akiben van valami perspektíva (Pl Veiga).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.09. 09:43:07

csababarca írta:
2023.05.09. 06:46:54
Jah értem, ilyenkor megbízható a sport, de amikor rossz hírt közöl, akkor aaa hagyjuk, lapozzunk, bulvár.

Az, hogy a Leeds mire bólintott rá teljesen irreleváns, mert már nálunk van. Az, hogy a Chelsea mit ajánl érte szintén irreleváns, látjuk mit értek el az igazolásaikkal. Na annyira is értenek hozzá.

Nem tudom van-e ajánlatunk rá, de ha itt valaki 80-at adna érte (kétlem), akkor lehet elengedni.
De ugyanezt mondom, ha Dembeléért, Fatiért, Gaviért, FT-ért jön ilyen pénz.
Ha sokminden írja ugyanazt, az már mindig gyanús. Illetve mint mondtam, meg ahogy te is mondtad, logikus, mivel nála akár még talán gyengébb játékosokért is ment a 80-100 millió. Egy hatalmas munkabírású, jó számokat hozó játékos egy hiányposzton, szerintem sima logika alapján is kicsengetnek érte ennyit, sport.es nélkül. De az nekünk nem teljesen mindegy, mit jelent az ára, meg mennyire ért hozzá a CFC? :) Enzo Fernandeznél, Fofanánál, Cucurellánál sem kérdezte meg a Benfica, a Leicester és a Brighton, hogy mennyire értenek hozzá, vagy hogy ér-e annyit, csak megkapták a 120, 80, 65 milliót. Sancho-ig, Maguire-ig, Antony-ig és a MU-ig meg nem is mennék el, a volt csapatuknak tökmindegy, megérte-e a MU-nak, vagy értek-e ennyit. A kereslet, a kínálat, és a ráfordítható keret határozza meg a játékosok árát, utóbbiból meg van bőven a PL-ben.

A felsoroltakért szerintem ekkora pénz nem jöhet Gavin kívül. Fati potenciálja bőven érne ennyit, csak hát... Torres leépült mentálisan, Dembélé sérülékeny és a PL-be nem is elég kemény.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.09. 09:12:20

Számomra jó kèrdès, hogy az állandóan sèrült Dembele 50, vagy Raphinha 80-èrt. Azt èn nem hiszem, hogy Dembele senkinek nem kellene, ennyit simán megèr a jelenlegi árak mellett. Nem akart ő távozni, nősült, gyereke született. Dembelèt nagyon kedvelem, de nem hiszem, hogy a Barcánál valaha is kihozzák belőle ami benne rejlik, ès itt folyamatosan sèrült

Busquets VS Neves
Szer. Közb. Felsz. Lecsel. Blokk
Busquets 2; 0,9; 1,1; 0,8;0,2
Neves 2,3; 1,5; 2,3; 1,2; 0,7
Szóval Neves többször szerel, lèp közbe/èr utól, szabadít fel, ès blokkol, 0,4-el többször cselezik ki meccsenkènt átlagban. Ès Xavi szerint nem tud vèdekezni. Amrabat, Zubimendi pedig messze-messze elmaradva mèg Busquetstől is. Guido Rodriguez vèdekezèsben a Liga egyik legjobbja, támadásèpítèsben kèrdèses, amiben pedig Neves az egyik legjobb a hosszú átadásaival, ès a távoli bombái is jól jönnènek, ami nálunk teljesen hiányzik. Nem kedvelem a portugálokat, de Neves a PL egyik legjobbja, de úgy látszik Xavinak akkor sem kell, ha tukmálnák rá, pedig a hírek szerint nagyon a Barcába vágyik. Szerintem viszi a MU, (max. 40 körül, egy èv van a szerződèsèből)ès így De Jongèrt sem fognak 80+ milliót fizetni. Bolondok lennènek.
Brozovicnak tavaly lejárt a szerződése, hosszabbított, most sokat sèrült ès valamièrt mintha szabadulnának tőle. Amúgy nem rossz játèkos, de az Inter olyan mint a Milan, mèg Kessiere nekünk kellene ráfizetni nem keveset, pedig 5 èvvel idősebb, szóval nem hiszem, hogy megèrnè, egy Kessie -Calhanoglu cserèben benne lennèk, az egyik legalábecsültebb játèkos, támadásban/kulcspasszokban extra, Pedri mellè tökèletes lenne a rotációba.

Carrasco számait úgy nèzzètek, hogy bal szárnyvèdőt játszik 532-ben. Nem rossz játèkos, nagyon jól cselez, ami nekünk nagyon kellene, a munkabírása kiemelkedő, mint Raphinhanak. Az Atletico-Simeone kapcsolat nem megfáradt, hanem Tebas őket is szivatja, nem tudtak kh-et igazolni, mint a Sevilla. Jövőre ha tudnak igazolni, (Cunhaèrt eleve 40 milliót kapnak), akkor komoly riválisunk lehetnek, a Reálnál pedig kinyílik a pènzcsap, szóval az idei játèkunk kevès lehet mèg a Ligában is. Èn kedvelem őket, de ezt a Busquets-Pedri-Gavi középpályát "meg fogják enni reggelire" az èlcsapatok. Az ilyen 2-300 milliós keretèrtèkű csapatok ellen jók leszünk talán 1-0-ra mint idèn :)
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.05.09. 06:49:48

Ez most egy strigula, de ha további egymondatos, pusztán személyeskedés tartalmú hozzászólásokat kezdesz gyártani, akkor nem számolgatom, hanem kiraklak egyből.
Andris
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.09. 06:46:54

bence0330 írta:
2023.05.08. 23:26:43


Davi idézett a sportból, ahol három PL nagycsapat érdeklődését írták, erre reagáltam, meg a többi játékosra is, nem csak rá. Mivel egész télen 70-80 körüli ajánlatokról szóltak a hírek főleg az Arsenaltól, és már nyáron is 70M-ra bólintott rá a Leeds a CFC-től, több csapat versenye esetén ez biztos, hogy feljebb megy, főleg, hogy a NC beszállt a buliba. A szintje, vagy hogy tényleg ér-e ennyit, eladási szempontból tökmindegy, pont azért írtam, hogy Antonynál nem rosszabb, és érte is kicsengették a 100 misit, a mi brazilunk munkamorálja meg kb a világon a legjobb a posztján, és a számai sem rosszak, ez a PL-ben szerintem már simán lehet 100. És ha nem akarjuk mindenáron eladni, akkor ennyit le is kell, hogy tegyenek érte, szerintem 80 alatt nem is állnánk szóba senkivel, ha már a csapatunk legjobb támadója fél éve.
Jah értem, ilyenkor megbízható a sport, de amikor rossz hírt közöl, akkor aaa hagyjuk, lapozzunk, bulvár.

Az, hogy a Leeds mire bólintott rá teljesen irreleváns, mert már nálunk van. Az, hogy a Chelsea mit ajánl érte szintén irreleváns, látjuk mit értek el az igazolásaikkal. Na annyira is értenek hozzá.

Nem tudom van-e ajánlatunk rá, de ha itt valaki 80-at adna érte (kétlem), akkor lehet elengedni.
De ugyanezt mondom, ha Dembeléért, Fatiért, Gaviért, FT-ért jön ilyen pénz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.08. 23:26:43

csababarca írta:
2023.05.08. 22:34:47
Már megint ez a Raphinhát vinném a pl top csapatok lemez került fel?
Ok.
Mennyiért?
Mert itt ez a kérdés. Gondolom elvinné a vasas is, csak mennyiért?

Egyébként ott egy mélykút Richarlison meg Anthony is vagyonokért ment el, szóval ez nem jelent semmit.

Én amondó vagyok, hogy tartsuk egyben ezt a keretet, Busquetsnek mutassunk ajtót, Yamalt próbálgassuk, meg a kpra jöjjön valaki és ennyi.
Meg egy rendes orvos/vagy valami a csapat mellé, hogy novemberre ne dőljön ki a fél keret.
Ez lenne a legfontosabb.

Nem itt ábrándozni Messikről, meg tucatspanyolokról. Azt hittem erről a vonalról már lejöttünk.
Davi idézett a sportból, ahol három PL nagycsapat érdeklődését írták, erre reagáltam, meg a többi játékosra is, nem csak rá. Mivel egész télen 70-80 körüli ajánlatokról szóltak a hírek főleg az Arsenaltól, és már nyáron is 70M-ra bólintott rá a Leeds a CFC-től, több csapat versenye esetén ez biztos, hogy feljebb megy, főleg, hogy a NC beszállt a buliba. A szintje, vagy hogy tényleg ér-e ennyit, eladási szempontból tökmindegy, pont azért írtam, hogy Antonynál nem rosszabb, és érte is kicsengették a 100 misit, a mi brazilunk munkamorálja meg kb a világon a legjobb a posztján, és a számai sem rosszak, ez a PL-ben szerintem már simán lehet 100. És ha nem akarjuk mindenáron eladni, akkor ennyit le is kell, hogy tegyenek érte, szerintem 80 alatt nem is állnánk szóba senkivel, ha már a csapatunk legjobb támadója fél éve.
Nyilván ha nem jön Messi, akkor meg kell tartani, ha maradni akar.

És igen, azt adom, hogy a stábbal is kéne valamit csinálni. Xavi látványosan nem tud mit kezdeni a támadóink formájával (kivéve Dembélé), erre kellene valaki, meg valami erőnléttel foglalkozó specialista. Kp-sból meg minimum egy, Nicoval nem tudom, mi van, 5.-6.-nak elférhetne. Ha nem jönne vissza, akkor egy támadó és egy védekező kp-s kell. A jobbhátvédet én hanyagolnám, míg ki nem derül, mit tud a mexikói Araujo.

Businak ajtót mutatni sajna tuti nem fogunk, vagy magától lép le, vagy marad. :( Napokon belül kiderül, ha minden igaz. Alapítsanak Albával meg Messivel egy Barcelona kontingenst Szaúd-Arábiában, és mossák le a pályáról CR7 csapatát párszor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.08. 22:34:47

Már megint ez a Raphinhát vinném a pl top csapatok lemez került fel?
Ok.
Mennyiért?
Mert itt ez a kérdés. Gondolom elvinné a vasas is, csak mennyiért?

Egyébként ott egy mélykút Richarlison meg Anthony is vagyonokért ment el, szóval ez nem jelent semmit.

Én amondó vagyok, hogy tartsuk egyben ezt a keretet, Busquetsnek mutassunk ajtót, Yamalt próbálgassuk, meg a kpra jöjjön valaki és ennyi.
Meg egy rendes orvos/vagy valami a csapat mellé, hogy novemberre ne dőljön ki a fél keret.
Ez lenne a legfontosabb.

Nem itt ábrándozni Messikről, meg tucatspanyolokról. Azt hittem erről a vonalról már lejöttünk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.08. 22:31:35

Messa írta:
2023.05.08. 21:28:22

Megint más: AS: Xavi harmadszor is kikosarazta Ruben Nevest - legutóbb ugye egy Neves +30M ajánlatról lehetett hallani Fati ellenében- , és nyomatékosította a szándékát Laporta felé, hogy nem szeretné a csapatban tudni a portugált. Az ok egyszerű, bár nem tartja rossz játékosnak, szerinte egyáltalán nem tud védekezni, emiatt pedig nem megfelelő Busquets helyettesének.
Szerintem már nem is harmadszor történt, legalábbis sokadjára olvasni erről.
Ma bedobta a spanyol média Guido Rodriguez és Brozovic nevét is. Előbbi állítólag félbe is szakította a hosszabbításról való tárgyalásokat a Betisszel az érdeklődésünk miatt. Egy év van hátra a szerződéséből, szóval olcsón meg lehetne szerezni. A minőség már más kérdés.
A horvát komoly fogás lehetne, de nem hiszem hogy sanszos.
Plusz Kantét is újra előszedték, mint lehetséges igazolást.

Uruguayból pedig komolyan nagyítózzuk Fabrizió Diazt (vkp). Nyilatkozott is arról, hogy mit szól a megkeresésünkhöz. Valószínűleg hivatalosan az Atleticbe kerülne egyelőre, de ez az előszezontól függ. (már ha tényleg jönne)

Illetve újra rákapcsoltunk az Arda Gülerért folytatott harcba, amit márciusban kezdtunk, csak most a PSG és az Arsenal is bekapcsolódott, ha minden igaz. A Fenerbache támadó középpályása, de tud irányítót, hamis kilencest, sőt jobbszélsőt is.
Most 18 éves, már tavaly bemutatkozott a válogatottban. A törökök legalább 20 milliót szeretnének érte, de mi egy opciós ajánlaton gondolkodunk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.05.08. 21:28:22

Feast4 írta:
2023.05.08. 18:10:23
Ebben ne is gondolkozz, a Barcelonából mivel az egész világ tudja, hogy el kell adnunk senki nem fog 50 felett (mér az is egy nagy szó lenne) igazolni.
Ilyen szempontból viszont teljesen kényelmes helyzetben vagyunk, mert 50-ért nem kell eladni és kész. Mi lenne benne az üzlet? 1 éve vettük drágábban, semmi ráció nincs benne hogy most kevesebbért eladjuk. Jól írta Bence, Raphinha nem lett kiárusítva, vele igazából win-win szituban vagyunk. Ha elviszi valaki, azt nagy pénzért fogja tenni, ha nem jön nagy ajánlat akkor meg itt marad, és az is jó.

Más: Zaha nevét a Sport után a Mundo is bedobta, állítólag elkezdtünk élénken érdeklődni iránta, ő meg nagyon hajlana rá hogy ide jöhessen, és elvileg kész minden ajánlatot háttérbe szorítani értünk. Én vagy 5 éve nem láttam játszani, valaki aki képben van vele meg követte a Palace-t az elmúlt időszakban elmondhatná mi újság vele, mit lehet várni tőle. Tud egy Carrasco szintet legalább azért?

Megint más: AS: Xavi harmadszor is kikosarazta Ruben Nevest - legutóbb ugye egy Neves +30M ajánlatról lehetett hallani Fati ellenében- , és nyomatékosította a szándékát Laporta felé, hogy nem szeretné a csapatban tudni a portugált. Az ok egyszerű, bár nem tartja rossz játékosnak, szerinte egyáltalán nem tud védekezni, emiatt pedig nem megfelelő Busquets helyettesének.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.08. 18:25:49

Feast4 írta:
2023.05.08. 18:10:23
Ebben ne is gondolkozz, a Barcelonából mivel az egész világ tudja, hogy el kell adnunk senki nem fog 50 felett (mér az is egy nagy szó lenne) igazolni.
Alapvetően igen, de ez inkább csak azokra vonatkozik, akiket el akarunk sózni látványosan, mert nem illik ide. Pl. Kessié, érte sajna szerintem sem kaphatunk 20-25-nél többet, de legalább ingyen jött, az sem rossz. Ferrán is ilyen, látványosan nagy rá a mez, ezt mindenki tudja és látja, nem fognak érte 50 misit perkálni, hiába érhet ennyit is megint akár egy másik klubnál. A két jobbszélsőnktől nem akarunk igazán megválni, max ha tényleg nagy összeget kapunk értük. Dembélénél ez eleve esélytelen, ha még ingyen sem akarta elvinni senki, plusz azóta megint lesérült ugye, még inkább ódzkodnak a vevők. Ő nem piacképes játékos ilyen múlttal, akármilyen ügyes, sőt, helyenként zseniális, pláne nem a PL-ben, ahol melózni is kéne. Talán most a PSG szemet vetehet rá, de ha megint egy ilyen munkamorálú játékost visznek oda Messi után, akkor magukra vessenek. Raphinha más eset, őt továbbra is vinnék a top PL csapatok, mi meg nem árusítottuk ki, fél éve húzóemberünk és messze a legjobb támadónk. Megszabadulni így nyilván nem akarunk tőle, látványosan semmiképp, úgyhogy ha valaki el akarja vinni, mélyen a zsebébe kell nyúlnia egy licitháború után, hiába mi vagyonk a balfék és csóró Barcelona. :)
Hasonló eset lenne, ha mondjuk Gavit vagy Pedrit akarnák elvinni, és mondjuk feltételezzük a játék kedvéért, hogy nagy összegért egyiktől megválnánk. Gavi 80, Pedri 90 körültől kezdődne szerintem. Nyilván ez alapvetően szóba sem kerül, csak plusz egy példa, ha jó alkupozícióból indulunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.05.08. 18:10:23

bence0330 írta:
2023.05.07. 15:04:10
Ezek mind korrekt hírek, Carrasco mintha magára talált volna, Chris top3 kb idén a csapatunkban, Raphinha helyében meg véletlenül sem maradnék itt, ha Dembélé itt lesz, nem is érzi jól magát így bizalom nélkül. Persze érte egy 70 körüli ajánlat az alap, de a Newcastle meg az AV ahogy beszállt a buliba, feltornászhatják 100-ig is, ha nem vagyunk palimadarak, tök jó összehasonlítás a brazil posztriválisa, akinél valamennyivel talán jobb, és érte is röppent a hatjegyű összeg.
Ebben ne is gondolkozz, a Barcelonából mivel az egész világ tudja, hogy el kell adnunk senki nem fog 50 felett (mér az is egy nagy szó lenne) igazolni.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.08. 15:34:40

Messa írta:
2023.05.08. 14:50:44
gránit írta:
2023.05.07. 22:17:31
Carrasco érkezésével két poszt is megoldódhat, ő jönne a balszélre, Balde meg mehetne a jobbszélre.
Baldé minek menne a jobbszélre? A világ egyik legtehetségesebb balhátvédjét ne pocsékoljuk már el jobbhátvéd poszton csak azért mert ott is "korrekt" teljesítményt tud nyújtani (ami kb a bal oldali teljesítményének a 60%-a). Baldé full ballábas, én frászt kapok amikor egy szélső hátvéd ellentétes lábú és nem tud levinni az alapvonalig egy labdát, mert nem tud beadni. Ilyenkor 10/10 alkalommal visszafordulás, visszapassz van. Isten ments hogy Baldét erre pazaroljuk el.
Hát, látod, a klubvezetés nem így gondolja.

Én jobbhátvédet nem is keresnék, három középhátvéddel állnék ki. A klub is valószínűleg ezt akarja, Carrascót is inkább támadószélsőként használnák. Szerintem nincs rá szükség, én inkább a középpályára és a csatársorba igazolnék.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.08. 15:18:08

Emberek! Mondja meg már valaki nekem, hogy ezt a jhv. posztot nem lehetne megoldani végre 7-8 év után?

Nincs senki ezen a poszton a piacon értelmes, sem a Masián?
Az, hogy Balde lenne e jobboson szerintem is agyrém. Nekem ugyanez a bajom Dembele baloldali játékával is. Persze, tud ott is hozni jó játékot néha. Az eredeti jobbosénak a felét. Így látom Balde helyzetét is. Ideje volna ezt a kérdést megoldani.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.05.08. 14:50:44

gránit írta:
2023.05.07. 22:17:31
Carrasco érkezésével két poszt is megoldódhat, ő jönne a balszélre, Balde meg mehetne a jobbszélre.
Baldé minek menne a jobbszélre? A világ egyik legtehetségesebb balhátvédjét ne pocsékoljuk már el jobbhátvéd poszton csak azért mert ott is "korrekt" teljesítményt tud nyújtani (ami kb a bal oldali teljesítményének a 60%-a). Baldé full ballábas, én frászt kapok amikor egy szélső hátvéd ellentétes lábú és nem tud levinni az alapvonalig egy labdát, mert nem tud beadni. Ilyenkor 10/10 alkalommal visszafordulás, visszapassz van. Isten ments hogy Baldét erre pazaroljuk el.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.08. 13:40:18

bence0330 írta:
2023.05.08. 13:11:43

Messi a középpályára esélytelen, max miatta állnánk át 4-2-3-1-re, vagy 4-3-1-2-re, amiben több a ráció, és akkor ő lenne a két támadó mögött. Esetleg 4-4-2, ahol Messi a visszavontabb támadó. Vagy valami ilyesmi.

Azért 4 támadót nem engedhetünk el, ha jönne is kettő a helyére, 3 támadónk lenne kb a szezonra + 1-2 masiás, ami vicc kategória.
3-5-2

Előre összesen három embert igazolnék, egyet a kezdőbe. Aztán kiderülne, ki ragadna meg a kezdőben. Figyelgetem a fiatalokat, lásd lentebb, lehet, hogy idén is lemaradunk egy "Alvarezről".

Dembelétől már évek óta nem látom, mit várunk. Állandóan sérült, alig játszik, olykor lő egy gólt, és azzal el is van pár hónapig.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.08. 13:11:43

gránit írta:
2023.05.08. 12:51:49
Középhátvédnek jönni fog Inigo. Jobbhátvédet nem biztos, hogy keresünk egyáltalán, ha Xavi inkább a háromvédős rendszert favorizálná. Amikor támadunk, már most is általában három hátvéddel játszunk. Ha Messi nem csatár lesz, jöhetne egy olyan csatár, aki nem csak csere, hanem Lewandowski mellett játszana. Középpályán Messi és Gündogan bőven elfér egyszerre. Ez a felvetés olyan, mintha azt kérdeztünk volna, hogy ha van Xavi, minek Iniesta. Elférnek egymás mellett. Emellett még két középpályást és két támadót igazolnék. Dembelét, Raphinhát, Ferran Torrest, Fatit elengedném, óriási pénzek szabadulnának fel ezzel.
Szegény Araujot továbbra is mindenki elfelejti, hogy nálunk van már jobbhátvédként. :D Messi a középpályára esélytelen, max miatta állnánk át 4-2-3-1-re, vagy 4-3-1-2-re, amiben több a ráció, és akkor ő lenne a két támadó mögött. Esetleg 4-4-2, ahol Messi a visszavontabb támadó. Vagy valami ilyesmi.

Azért 4 támadót nem engedhetünk el, ha jönne is kettő a helyére, 3 támadónk lenne kb a szezonra + 1-2 masiás, ami vicc kategória. Lewy és Messi 35 felett ráadásul. Arról nem is beszélve, hogy ebből az elküldendő kvartettből egyedül Dembélé keres sokat, de szerintem messze ő a legbiztosabb maradó, kb esélytelennek tartom a távozását, ha Xavi marad az edző, ami meg 99,99%. Szerintem még akkor is marad, ha nem hosszabbít, és ingyen távozik a következő nyáron, messze az edző kedvenc játékosa a keretből.

Szerintem HA Messi jön, akkor a támadók közül Torres fog távozni vagy kölcsönbe, vagy 30M körül, és Raphinha olyan 80-90 körül. Fati meg vagy kap még egy évet, vagy csak akkor távozik, ha nagyon komoly ajánlat jön érte.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.08. 12:51:49

Középhátvédnek jönni fog Inigo. Jobbhátvédet nem biztos, hogy keresünk egyáltalán, ha Xavi inkább a háromvédős rendszert favorizálná. Amikor támadunk, már most is általában három hátvéddel játszunk. Ha Messi nem csatár lesz, jöhetne egy olyan csatár, aki nem csak csere, hanem Lewandowski mellett játszana. Középpályán Messi és Gündogan bőven elfér egyszerre. Ez a felvetés olyan, mintha azt kérdeztünk volna, hogy ha van Xavi, minek Iniesta. Elférnek egymás mellett. Emellett még két középpályást és két támadót igazolnék. Dembelét, Raphinhát, Ferran Torrest, Fatit elengedném, óriási pénzek szabadulnának fel ezzel.
Válasz küldése