Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.09.05. 16:43:49

visca el barca írta:
csababarca írta:főleg nem az idei nyár döbbenetes bénasága után.
Csaba, Te kiket igazoltál volna?
Nyár elején világos volt,hogy hozni kell egy csatárt, védőt, kapust, illetve megtartani a középpályát.
Csatár jött.Pipa. Villa elment potom pénzért.
Kapus nem jött,de maradt Valdes a nyakunkon, majd jövőre lelép röhögve, ingyen. Ezt még elviseltem.
Kp gyengült, elment Thiago, de legalább tisztességes pénzt kaptunk érte, így nyeltem egyet.
Védelembe nem jött senki, megint. Pedig mondjuk a Silva, Luiz, Agger, Sakho, Verthongen 5ből az utolsó 3 bőven hozható kategória,és erősítést is jelentettek volna. De valamiért nem sikerült, elég szégyen a klubra nézve, hogy jóformán szóba sem állt velünk egy játékos sem, vagy ha igen, egyből nemet mondott. Vezetőség szerintem nem akart Neymar után újabb nagy összeget kiadni, ezért sem erőltette pl Luiz vagy Thiago megszerzését. De másik 3 elfogadható áron jöhetett volna. Persze a két brazil jelentett volna igazán erősítést, de a védelmünk idén egyszerűen vicc. Piqué hullámzó, Masch szintén, plusz alaphiányosságok vannak jelen nála, mint khv, Bartra fiatal,rutintalan,sok a hiba, bár ezek ellenére is én őt erőltetném Piqué mellett, hátha.Jah meg van az öreg, aki már jóval többet sérült,mint egészséges,és ha egészséges se olyan,mint pl 2 éve.
És akkor még nem vettem számításba,hogy a szélsővédőink is inkább támadók, mintsem védekező emberek.

Számomra ez a leggyengébb átigazolási szezon,mióta barca- szurkoló vagyok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.09.05. 16:22:46

Chino írta:Én Courtois-t egyelőre jobb, "rutinosabb" kapusnak tartom, de már csak az ára és Mou miatt is Ter Stegen-t preferálnám.
Szerintem semmi esélyünk megszerezni Courtois-t, nem fogja eladni nekünk a Chelsea.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.05. 16:12:48

Én Courtois-t egyelőre jobb, "rutinosabb" kapusnak tartom, de már csak az ára és Mou miatt is Ter Stegen-t preferálnám. Emellett ő nagyon szívesen jönne, ez már a nyilatkozataiból is kiderült+ a szerződéshosszabbítást sem fogadta el.
Így több pénz maradna a fontosabb igazolásokra, amit egyelőre két poszton látok. Ha Roberto nem válna be én Gündögant látnám legszívesebben Xavi utódjaként, illetve újra nekimenni egy középső védőnek. Az előbbi ráadásul már könnybben is váltana klubot valószínűleg, mint idén és ha nem lesz nagy távozó, így bőven jók lennénk, mert az idei átigazolási pénzből maradt sajnos jövőre. De ez persze még a jövő zenéje csak a kapusposztmegoldása előrevetít néhány dolgot, mert szerintem a belgát nem kapnánk meg 30 alatt, sőt!
De lehet, hogy Csababarca-nak lesz igaza és elhozzuk Király Gabit vagy Szűcs Lalit és elmondhatjuk, hogy befoltoztuk a lyukat. Pintot én is megtartanám. Képességeit tekintve rengeteg csapatban elsőszámú hálóőr lenne, vagy hozzuk el majd Reinat a helyére. Ha akkora culé megelégszik a kupával vagy egy-két kisebb meccsel. :-D

látom megelőztek. :-)
Forca Barca!!!!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.09.05. 16:08:42

Courtois nálam már most TOP kapus, ráadásul olyan aki uralja a kapu környékét, ami egy ilyen alacsony csapatnál mint a miénk alapfeltételnek kellene lennie.. Mögé Pinto helyére elhozhatjuk Reinát is akár, a jóarc kerettag szerepére szerintem alkalmas :D
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2013.09.05. 16:06:52

zola8787 írta:Sajna sem ter Stegen-t, sem Courtois-t nem figyeltem eddig, de mindenki isteníti őket, akkor csak jó lesz bármelyikőjük jön. Egyet nem akarok, hogy ez a sz.ros "mi neveltük" téma ne jöjjön fel, és vissza ne hozzuk Reinát.
Első számú kapusnak semmi kép, de nagyon kevés pénzért és Pinto helyett nem lenne rossz választás, persze csak akkor, ha tűri a padot.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pitta19 2013.09.05. 16:09:02-kor.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.09.05. 16:01:23

Lionel85 írta:Courtois-nak annyi előnye van a némettel szemben, hogy ismeri a spanyol bajnokságot. Jól véd az Atléticóban, közelebb is van a vezetőséghez, mint ter Stegen. Reina már esélytelen a Napoli miatt, így én is a Courtois-t támogatók táborába lépek.
Ráadásul szerintem jobb kapus. Szóval többet tett le az asztalra, plusz neki van nemzetközi ntapasztalat. Őszinte legyek én például nagyobb tehetségnek tartom, mint mondjuk De Geat.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.09.05. 15:57:51

Lionel85 írta:Reina már esélytelen a Napoli miatt
tévedsz, igen is esélyes, hiszen csak kölcsönben van. a liverpoolhoz nem fog már visszamenni, így lényegében fillérekért elhozható. és ismerjük a filléreskedő rosellt... :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.09.05. 15:51:13

Belegondolva lehet, hogy jó döntést hozott a vezetőség, hogy VV-t még nem adták el. Azt ne mondjátok, hogy nem kereste meg őt senki, attól, mert nem írt róla az NSO...
Szerintem kapott megkereséseket, csak számára nem előnyös csapatoktól, aztán lehet, hogy ebben az évben annyira fog koncentrálni, mint még soha, nagyon bízom benne. Idén eddig nem lehet rá panasz, sőt! Az meg, hogy "de kaphattunk volna érte pííízt" az gáz a Barcelonára nézve, mi nem szoktunk játékosokért lóvét kérni :lol: Hajrá Victor, kápráztass el minket idén (is), aztán takarodj :lol:

Sajna sem ter Stegen-t, sem Courtois-t nem figyeltem eddig, de mindenki isteníti őket, akkor csak jó lesz bármelyikőjük jön. Egyet nem akarok, hogy ez a sz.ros "mi neveltük" téma ne jöjjön fel, és vissza ne hozzuk Reinát. Kapus poszton nem szabad skótoskodnunk (dá szép szó), hozni kell valamelyik fiatalt és nem a jövő nyár végén, szépen a téli szünetben már megszerezni az egyiket, aztán maradjon csak nyárig a csapatánál kölcsönbe.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.09.05. 15:42:52

Courtois-nak annyi előnye van a némettel szemben, hogy ismeri a spanyol bajnokságot. Jól véd az Atléticóban, közelebb is van a vezetőséghez, mint ter Stegen. Reina már esélytelen a Napoli miatt, így én is a Courtois-t támogatók táborába lépek.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.05. 15:38:25

Azt hiszem felesleges a belga srácról álmodozni. Amíg murinnyó a cselzinél van, kizárt dolog, hogy eladják nekünk. Amúgy is, Ter Stegen semmivel sem rosszabb, és bőven megszerezhető kategória.
Mindketten eszméletlen jó kapusok már most egyébként, úgyhogy igazából bármelyikük jön, méltó utódja lesz Valdésnek.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.09.05. 15:25:08

csababarca írta:főleg nem az idei nyár döbbenetes bénasága után.
Csaba, Te kiket igazoltál volna?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.09.05. 15:17:59

Gareth Tello írta:Courtois-t én is jobb kapusnak tartom, mint Ter Stegent, de a németnek is nagyon örülnék.

Most nem lesz szabad fukarkodni, az utóbbi évek egyik legfontosabb igazolása előtt állunk.

ebből megint vagy nem lesz semmi, vagy hoznak valami olcsó megoldást,mondjuk Király Gabit, vagy ilyesmi.
én már nem élem bele magam ilyenekben,hogy megfelelően pótoljuk Valdest, főleg nem az idei nyár döbbenetes bénasága után.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.09.05. 15:13:54

már előre látom az első ajánlatunkat kurtoáért :lol:

7.2 millio + 1.1 millio 20 meccs után + 0.7 millió még 40 meccs után + 1.1 millió ha 3 éven belül bajnok lesz + 2 barátságos meccs :lol:

oda kell csapnai 40-50 milliót és kész. 15 évre megoldhatja a problémát
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.05. 14:57:22

Courtois-t én is jobb kapusnak tartom, mint Ter Stegent, de a németnek is nagyon örülnék.

Most nem lesz szabad fukarkodni, az utóbbi évek egyik legfontosabb igazolása előtt állunk.
sjd írta:Gabriel Barbosa Almeidáról van szó, aki egy 17 éves csatár.
http://www.barcablaugranes.com/fc-barce" target="_blank ... youngsters
Tényleg, köszi. Érdekes, hogy két Gabriel is van a keretben. :D
Barcaman14 írta:Aztán március környékén bejelenti Valdés, hogy itt szeretné befejezni a pályafutását... :D
Ne hozd rám a szívbajt. :mrgreen:
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.09.05. 14:22:43

Manquilloban van lehetőség, majd ha Alves már nem lesz, akkor jöhet egy Montoya, MAnquillo kettős jobb oldalra. 8) :D Na de ez csak álmodozás.. Matyi: Mino már nincs a csapatnál, úgy hogy ő vele nem tudunk már számolni. Oier jó lenne második számúnak mondjuk. Egyébként én is a belgát preferálnám a kapuba, de a némettel sincs semmi gondom.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.09.05. 14:03:35

Gareth Tello írta:A főoldali cikkben említett játékosok:
- Gabriel: 20 éves, 196 centi magas kapus
Gabriel Barbosa Almeidáról van szó, aki egy 17 éves csatár.
http://www.barcablaugranes.com/fc-barce ... youngsters" target="_blank

Amúgy a Mundo ma hozta le, hogy Manquilloval új szerződést kötöttek, ami alapján 2018ig 15 millióra nő a kivásárlási ára. (Vagy valami ilyesmi, nem igazán sikerült lefordítani rendesen.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sjd 2013.09.05. 15:32:10-kor.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.09.05. 14:02:08

Minek második számú kapust venni?
Mino vagy Oier nem üti meg azt a szintet?

Amúgy én Courtois-t preferálom jobban, de Ter Stegen-nek is örülnék.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.05. 13:54:39

A legnehezebb feladat jövőre egyértelműen a kapuskérdés megoldása lesz. Főleg, ha a vezetőség nem számol Pintoval. Találni kell egy 1. számú kapust és nem ideiglenesen, hanem hosszútávra, plusz egy olyan embert, aki vállalja éveken át azt, amit Pinto. Bár nem értem, hogy Pintoval miért nem számolunk még 1-2 évig. Benne van a korban, de amennyit védett eddig azt ezután is tudja hozni, plusz amennyire ez lejöhet külső szemlélőnek, elég közvetlen figura, ami jót tesz a csapatösszhangnak.

Courtois-Ter Stegen: Előbbi fiatalkora ellenére is kiforrottabbnak tűnik, de a Chelsea elég rendesen megfogja kérni az árát, ha egyáltalán elengedik. Mivel Cech utódjának szánják. Ter Stegen is jó megoldás lenne, ráadásul olcsóbban is megúsznánk, úgyhogy szerintem jobban tesszük, ha nála fogunk próbálkozni elsősorban.

Aztán március környékén bejelenti Valdés, hogy itt szeretné befejezni a pályafutását... :D
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.09.05. 13:18:58

nekem is a két matracos gyerek tűnik stabilabbnak. 20 évesek sincsenek és már most sok-sok millióra taksálják őket. ahogy látom az egyik jobbhátvéd... montoyában mégsem bíznak?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.05. 13:12:31

A főoldali cikkben említett játékosok:
- Gabriel: 20 éves, 196 centi magas kapus
- Víctor Andrade: 17 éves jobbszélső
- Giva: 20 éves középcsatár
- Javier Manquillo: 19 éves jobbhátvéd
- Saúl Ñíguez: 18 éves középpályás (inkább támadó szellemű)

Ez a Manquillo gyerek elég jónak tűnik nekem, már a nagycsapatban is lehetőséget kapott többször, és a korosztályos válogatottakban is rendszeresen szerepel.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.09.04. 19:25:46

Vakmacska írta:Na, kiváncsi leszek, hogy Cunci és Affelay kapnak-e majd lehetőséget Tata-tól.
A téli szünetig előreláthatólag egyik sem fog felépülni, a januári átigazolási szezonban pedig ismét átadólistára kerülnek.
Kép
Kép
Kép
honda25
Jugador del Barça
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.05.03. 15:10:20

2013.09.04. 16:09:36

Majd szóljatok tavasszal, hogy álljak be középhátvédnek, mert lehet, hogy Busi és Song védőpáros fog ott játszani...
Hajrá Barca! És a Honda!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.09.03. 17:36:56

Na, kiváncsi leszek, hogy Cunci és Affelay kapnak-e majd lehetőséget Tata-tól.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.03. 11:25:40

Annyira azért nem látom elkeserítőnek ezt az átigazolási szezont. Ha úgy vesszük egyetlen posztra nem érkezett emberünk. De ha jobban megnézzük, 15 nap alatt lejátszottunk 5 meccset, amiből 2 egy igen erős Atma és egy Valencia idegenben, ezeken pedig kaptunk össz-vissz 3 gólt. Az tök mindegy, hogy ez most Valdesnek, a védelemnek vagy a gyors visszatámadásoknak köszönhető, a lényeg, hogy tényleg működik valami.
Ha Roberto nem válik be vagy nem játszatja Tata jövőre sztem Gündogan lenne az, akit el kellene hozni. Habár eddig neki is egy kiemelkedő szezonja volt, talán jövőre mozdítható lenne.
Én próbálom úgy felfogni a dolgot, hogy legalább megmaradt valamennyi pénz, amit jövőre játékosokra fordíthatunk.
Csatárkérdéssel nem kell szerintem foglalkozni, reméljük Deulofeu-nak sikerül egy jó szezont hoznia Angliában és vissza is kerül.
Forca Barca!!!!
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.09.03. 10:34:40

Elől pedig ha Neymar beválik, meglesznek Messivel, de Sanchez ha idén sem robbant, és Pedro is hozza az elmúlt 2 éves teljesítményét, akkor kell majd valaki előre is.
Sanchez már a felkészülési meccseken mutatta, hogy jó szezonja lesz. Pedro pedig szerintem tök jó eddig. Neymar ráijesztett.

A kp miatt nem aggódok, Fabregas másodvirágzását fogja élni az idén. A letámadás visszatérése miatt pedig Busquets nem lesz olyan szerencsétlen.

Védőt viszont kellett volna igazolni. Vagy az lesz, hogy Puyol tényleg egy viszonylag elfogadható teljesítménnyel tér vissza. Vagy kegyetlenül befürdünk és jön télen egy védő, akit nem fogunk tudni nevezni a BL-be mert esélyes, hogy egy olyan csapatból igazoljuk.

Gyanítom, hogy az utóbbi lesz.

Évek óta nem simáztuk le ennyire a Valenciát a Mestallaban.
Persze, a vége felé rezgett a léc. De szerintem csak a fiúk elkényelmesedtek...
Válasz küldése