Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.05.08. 23:12:00

Leon írta:Tudom,hogy mit értetek 4. védő alatt. :roll:
Tegyük fel jövőre lesz belül egy Piqué-Hummels kettős,egyik lesérül... pl 1-2hónapra, na L.E kit fog betenni?Nem,nem Barta a válasz hanem a tapasztalt "belső védőnket" Macheranot... #-o
Ha mindkettő sérült akkor meg mint idén (Puyol+Piqué sérült volt) lenne megint a masszív Barta-Mas tengely,kösz de nekem elég volt egy életre,nem Barta miatt...
Ezért kell középre legalább kettő kh:pl Hummels+XY és akkor kezdőnek ott van Piqué+Hummels,cserének meg Barta meg XY!És így Mascherano "sajnos" kimarad! :mrgreen:
Remélem érthető voltam! :D
És kit hoznál 4. számú védőnek? Komolyan érdekel. :)
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.08. 22:58:37

Tudom,hogy mit értetek 4. védő alatt. :roll:
Tegyük fel jövőre lesz belül egy Piqué-Hummels kettős,egyik lesérül... pl 1-2hónapra, na L.E kit fog betenni?Nem,nem Barta a válasz hanem a tapasztalt "belső védőnket" Macheranot... #-o
Ha mindkettő sérült akkor meg mint idén (Puyol+Piqué sérült volt) lenne megint a masszív Barta-Mas tengely,kösz de nekem elég volt egy életre,nem Barta miatt...
Ezért kell középre legalább kettő kh:pl Hummels+XY és akkor kezdőnek ott van Piqué+Hummels,cserének meg Barta meg XY!És így Mascherano "sajnos" kimarad! :mrgreen:
Remélem érthető voltam! :D
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.05.08. 21:52:09

Leon írta:Kihangsúlyoztad a lényeget:"csinált","volt"!De már sajnos közel sem olyan jó és hibát hibára halmoz,ráadásul a kh poszt is rá lett erőltetve!Adriánot írtam,hogy hülyeség eladni!
4 klasszis középső védő?Ne viccelj én egynek is örülnék! :D
Mert te nem az írtad, hogy "csinált"? Jövőbe azért még nem tudok látni. :)
Arról meg nem tehet, hogy középső hátvéd lett belőle.
Adrianot, mint hasonlat, úgy írtam.
Látom nem jött át a lényeg, nagyjából te írtad, hogy 4 klasszis védő kell, hisz neked negyedik(!!!) számú védőnek nem felel meg Mascherano, aki jövőre körülbelül annyit játszana, mint ebben a szezonban Puyol.
Na mindegy, hagyjuk.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.08. 21:32:38

Leon írta: Érdekes,hogy egyeseknek milyen szelektív a memóriája a szezont illetően... :roll:
A Real Madrid ellen a Barbenauban is mit csinált,vagy az előző Getafe meccsen,vagy tavaly a Milan ellen??Meg még ki tudja hány meccsen...
Huszadik számú belső védőnk se legyen,még csak rá se nézze a kh posztra ha pályán van! :mrgreen:

Pont ezért van arról szó, hogy 4. számú. Nem ő fog játszani Real, Atletico stb. csapatok ellen vagy a BL-ben. Hozzuk ide Hummelst meg Vertonghent, sőt Mangala sem árt, aztán Bartra meg Piqué koptassa a padot. #-o Nem lehet minden poszton klasszis a cserének a cseréje is.
Forca Barca!!!!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.08. 21:06:28

Kihangsúlyoztad a lényeget:"csinált","volt"!De már sajnos közel sem olyan jó és hibát hibára halmoz,ráadásul a kh poszt is rá lett erőltetve!Adriánot írtam,hogy hülyeség eladni!
4 klasszis középső védő?Ne viccelj én egynek is örülnék! :D
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.05.08. 20:10:07

Érdekes,hogy egyeseknek milyen szelektív a memóriája a szezont illetően... :roll:
A Real Madrid ellen a Barbenauban is mit csinált,vagy az előző Getafe meccsen,vagy tavaly a Milan ellen??Meg még ki tudja hány meccsen...
Huszadik számú belső védőnk se legyen,még csak rá se nézze a kh posztra ha pályán van!
Ősszel a legjobb középső védőnk volt.
Ja, meg mit csinált az Arsenal ellen a BL-ben 3 éve, meg az Atma ellen az idegenbeli bajnokin, meg a City ellen, meg még ki tudja hány meccsen... :)
Szerintem legyen 4 világklasszis középső védőnk, úgy lenne csak a korrekt, nem?! :)
Ennyi erővel adjuk el Adrianot is, nem elég jó cserének ő sem. :)
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.08. 19:47:48

S.Agüero írta:
Leon írta:Szerintem mindenképp kellene valami 2. kh mert Maschernano elégtelen oda,én soha az életben nem akarom meglátni azon a poszton! :evil:
Igen, mert aztán nagyon sokat játszana Mascherano 4. számú középső védőként. Annyit, mint Puyol, azaz a kupameccseken, meg 1-2 bajnokin. Játszhatott vagy ezer percet az egész szezon alatt. Abból szerintem majdnem a fele csak kupameccs...
Én egyébként nem feltétlen hoznék 2 középső védőt. Piqué alap, mellé elhoznám Vertonghent, cserének Bartra tökéletes, sőt, 4. számúnak meg ott lenne Masche. :)
Érdekes,hogy egyeseknek milyen szelektív a memóriája a szezont illetően... :roll:
A Real Madrid ellen a Barbenauban is mit csinált,vagy az előző Getafe meccsen,vagy tavaly a Milan ellen??Meg még ki tudja hány meccsen...
Huszadik számú belső védőnk se legyen,még csak rá se nézze a kh posztra ha pályán van! :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.08. 19:34:35

Alfa írta:
S.Agüero írta:
Leon írta:Szerintem mindenképp kellene valami 2. kh mert Maschernano elégtelen oda,én soha az életben nem akarom meglátni azon a poszton! :evil:
Igen, mert aztán nagyon sokat játszana Mascherano 4. számú középső védőként. Annyit, mint Puyol, azaz a kupameccseken, meg 1-2 bajnokin. Játszhatott vagy ezer percet az egész szezon alatt. Abból szerintem majdnem a fele csak kupameccs...
Én egyébként nem feltétlen hoznék 2 középső védőt. Piqué alap, mellé elhoznám Vertonghent, cserének Bartra tökéletes, sőt, 4. számúnak meg ott lenne Masche. :)
Szerintem pedig lehetne hozni egy gyengébb játékost kevesebb pénzért és Bartrat betenni a kezdőbe mert szerintem világklasszis lehet belőle és szerintem összeállhat egy olyan páros mint anno Puyol-Piqué csak most Piqué lenne a "tanár" és kettem együtt sztem jól nyomnák
Na ezzel alá is írnánk a halálos ítéletünket.

Mascherano nem értem miért nem jó 4. számú védőnek, ugyanaakkor Busquets alternatívája. Védőként játszana kupában vagy ha sérülés esetén be kell szállni, esetleg rotálásnál. Azért idén is szinte végigvitte az egész szezont. Akkor negyedik számúnak miért nem jó?
Forca Barca!!!!
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.05.08. 19:26:02

S.Agüero írta:
Leon írta:Szerintem mindenképp kellene valami 2. kh mert Maschernano elégtelen oda,én soha az életben nem akarom meglátni azon a poszton! :evil:
Igen, mert aztán nagyon sokat játszana Mascherano 4. számú középső védőként. Annyit, mint Puyol, azaz a kupameccseken, meg 1-2 bajnokin. Játszhatott vagy ezer percet az egész szezon alatt. Abból szerintem majdnem a fele csak kupameccs...
Én egyébként nem feltétlen hoznék 2 középső védőt. Piqué alap, mellé elhoznám Vertonghent, cserének Bartra tökéletes, sőt, 4. számúnak meg ott lenne Masche. :)
Szerintem pedig lehetne hozni egy gyengébb játékost kevesebb pénzért és Bartrat betenni a kezdőbe mert szerintem világklasszis lehet belőle és szerintem összeállhat egy olyan páros mint anno Puyol-Piqué csak most Piqué lenne a "tanár" és kettem együtt sztem jól nyomnák
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.05.08. 19:19:45

Leon írta:Szerintem mindenképp kellene valami 2. kh mert Maschernano elégtelen oda,én soha az életben nem akarom meglátni azon a poszton! :evil:
Igen, mert aztán nagyon sokat játszana Mascherano 4. számú középső védőként. Annyit, mint Puyol, azaz a kupameccseken, meg 1-2 bajnokin. Játszhatott vagy ezer percet az egész szezon alatt. Abból szerintem majdnem a fele csak kupameccs...
Én egyébként nem feltétlen hoznék 2 középső védőt. Piqué alap, mellé elhoznám Vertonghent, cserének Bartra tökéletes, sőt, 4. számúnak meg ott lenne Masche. :)
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.08. 19:09:46

Szerintem mindenképp kellene valami 2. kh mert Maschernano elégtelen oda,én soha az életben nem akarom meglátni azon a poszton! :evil:
Ha Song megy akkor jó lesz Busi helyettesének.Más esetben kivágnám a csapatból.
Adrianot eladni én is nagy bűnnek tartom és szerintem nem is fogják.
Alexist remélhetőleg viszi a Juve,így egy klasszis támadó érkezése borítékolható,már csak azért is,hogy vezetőség megint verhesse a mellét a nyár bombaigazolásán.
Az ára,képessége és a motivációja (többször is mondta,hogy a Barca az álmai csapata) miatt is Reust tartom a legvalószínűbbnek ide.
Aguero csak akkor jöhet ha kiveri a balhét a Mancitynél de még így is elkérnének érte 50-60 milliót,ami csak azután férne bele a költségvetésbe (legalábbis nálam) ha megvan a kapus+1-2klasszis kh.
Nálam a többi poszt kb rendben van.A töltelék menjen és kész. :)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.05.08. 19:03:46

ter Stegen, Vertonghen, van Persie, Draxler [-o<
Így lenne a tuti :) 120 misi körül megvalósulhatna. Álom lenne
"And my heart will leave you never."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.08. 18:38:32

Zozzy 5 írta:Jövőre...

A Pique melletti első számú KH-ért ne sajnáljuk a pénzt, kardinális kérdés és a siker/kudarc megalapozója lehet ez a döntés. Nem akarom leírni a szokásos neveket, az a lényeg, hogy ha kell, akkor menjünk el akár 40M-ig is, ha megtaláljuk a tökéletes embert. Persze nyilván nem probléma, ha ez az ember olcsóbban is megszerezhető. Kell még egy KH, ez is vitán felül áll nálam, én itt szívesen látnám a Valiente gyereket, aki saját nevelés és jól teljesít idén, bár a Valladolid csak 17., de a whoscored szerint 7.2-es átlagosztályzata KH poszton (egy egyébként jobb, mint a sokszor felmerült Inigo Martinezé), és amikor élőben láttam, akkor is meggyőzött, többek között ellenünk is szépen odatette. Ezen az alapon Fontás sem elvetendő, hasonlóan jó a mutatója, LE-t ismeri. A kérdés csak az, hogy ők mennyire szeretnének "hazajönni" 4. számú embernek. A lényeg az, hogy viszonylag kevesebb pénzért simán megoldható a 4. számú ember, akár spanyolból, akár máshonnan, Dél-Amerikából. Ja, és hajrá Bartra, tessék kiszorítani Piquet, ha tudja! :)?
A kh kérdésben egyetértünk, de ez nem meglepő. A 2. számú hátvéd kérdésben már nem vagyok olyan biztos. Valahogy egyre inkább Masch maradása mellet foglalok állást. Tűri a padot akár 4. számú védőként is, Song távozása esetén sem kell a helyére igazolni (és, ha Luizt igazoljuk, akkor pláne nem). Fontás hiába saját nevelés nagyon nem szeretném itt látni. Ezek a whoscored mutatók semmit sem számítanak, néha pont az ellenkezőjét tükrözik. Ha maradna az argentin akkor a Song-ért kapott összeget egy az egyben rá lehet fordítani más játékosra.
Zozzy 5 írta:Alvestől ésszerű megválni a lejáró szerződése miatt, bár én még benne látom a potenciált arra, hogy egy jövőre feljavuló csapattal arányosan ő is utoléri magát. Ha viszont megy, akkor tekintettel arra, hogy a baloson egy nem pejoratívan értelmezendő futóbolond Alba van, én szívesebben látnék egy szigorú, komoly bekket Alves helyén, persze nem tudhatom, hogy LE milyen szerepkört szán ennek a posztnak. Az viszont szerintem bebizonyosodott, hogy az egyensúly, ami megvolt az Alves-Abidal duóval, az felbomlott Albaval, ezért ezt korrigálni kéne. Nem is feltétlen kell nagy név szerintem, a védekezést oldja meg, ha meg odakerül, akkor a beadása lehetőleg ne stadionon kívülre érkezzen. Ilyen bekk van bőven.
Adrianoval nem tudom mi lesz, ha megy, akkor hozzanak vmi hasonló kalibert, de benne felmerül Planas is a "B"-ből, vele mi van?
Alvessel több gond van, a pályán mutatott teljesítménye mellett. Lehet, hogy egy évre még jó lenne, de egyrészt egy huncut kanyit se kapnánk érte, másrészt, ha a következő átigazolási időszakban sem ténykedhetünk marad egy 33 éves Alvesünk, aki Montoya mögött nem hiszem hogy maradna, szóval megszívnánk. Danilo neve nem tudom miért nem merült fel, nálam még mindig ő No. arra a posztra. Nagyon jó játékos, pont beleillene a koncepcióba. Nem annyira támadó típusú mint Alves, de attól sem ijed meg ha feljebb kell merészkedni, védekezésben pedig ég és föld. Ráadásul még fiatal is (22).
Adrianot semmi pénzért nem adnám. Ilyen játékost ennyi pénzért az életben nem találnánk. Ráadásul 8-10 milliónál többet kizárt hogy kapnánk érte.
Planas egy kis/középcsapat szintű játékos. Egy-egy meccsre fel lehet hozni, de kb. ennyi van benne. Amellett, hogy már nem is olyan fiatal, kiemelkedő képességekkel sem bír. Grimaldonál szerintem már csak a rutinja miatt jobb, illetve annyi előnye van, hogy középen is bevethető.

Zozzy 5 írta:Elől meg...Neymar - Messi adott. Sanchezzel nekem nincs bajom, de ha beleszerelmesedett a Juve, akkor vigyék, úgy érzem, hogy ő is, mi is inkább nyerünk ezzel. Pedrotól nem szívesen válnék meg, nála inkább azt érzem, hogy kibontakozhatna ő újra, csak meg kell találni a módját neki és az edzőnek közösen. Deulofeu engem annyira az Evertonban nem nyűgözött le, de ha Sanchez megy, akkor ahogy Rafinha is, ő is adja magát.
Feltétlen nagy költekezést én eddig csak a kezdő KH posztjára írtam, itt lenne a másik, kell egy klasszis ember még előre. Müller, Reus, Agüero, Mandzukic nevek repkedtek, nyilván egyikkel sem lennénk gyengébbek. Valakit hozzanak, mert előre nagyon kell a frissítés.
Alexis helyére nekem sincs ötletem. Ha Reus itt mindenki szerint a jobboson megállná a helyét, akkor biztos úgy van, sok Dortmund meccset nem láttam mostanában.
Az egész igazán attól függ LE hogyan képzeli majd el a csapatot.
Deulofeuval az a gond, hogy pont a legrosszabbkor sérült le huzamosabb ideig. Amikor Martínez lenyilatkozta, hogy most jön el Gerard ideje szinte abban a percben összeszedett egy komoly sérülést, amiből visszatérni sem könnyű így nem mutathatta meg igazán mit is tud. Úgyhogy én nem ítélkeznék felette. Tello helyére tökéletes lenne, de csak akkor ha többet játszik nála, különben nincs értelme visszahozni.

Rakitic szerintem is nagyon jó játékos, de pont ez a "gond" vele. A kezdőbe nem nagyon fér be, a padra pedig luxus, főleg, ha Rafinha-val is akarunk kezdeni valamit, ha meg Cesc helyére hoznánk több mint valószínű, hogy visszaesés lenne. Emellett újra nézhetnénk Xavit a kezdőben.
Forca Barca!!!!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.08. 15:42:25

Jövőre...

Kapus poszt adott, a tartalék személyét oldják meg, maradhat Pinto is - főleg, ha ez Messinek tényleg ennyire szívügye -, feljöhet Masip is, vagy szerezhetünk vmi Caballero-féle arcot, nekem tökmind1.

A Pique melletti első számú KH-ért ne sajnáljuk a pénzt, kardinális kérdés és a siker/kudarc megalapozója lehet ez a döntés. Nem akarom leírni a szokásos neveket, az a lényeg, hogy ha kell, akkor menjünk el akár 40M-ig is, ha megtaláljuk a tökéletes embert. Persze nyilván nem probléma, ha ez az ember olcsóbban is megszerezhető. Kell még egy KH, ez is vitán felül áll nálam, én itt szívesen látnám a Valiente gyereket, aki saját nevelés és jól teljesít idén, bár a Valladolid csak 17., de a whoscored szerint 7.2-es átlagosztályzata KH poszton (egy egyébként jobb, mint a sokszor felmerült Inigo Martinezé), és amikor élőben láttam, akkor is meggyőzött, többek között ellenünk is szépen odatette. Ezen az alapon Fontás sem elvetendő, hasonlóan jó a mutatója, LE-t ismeri. A kérdés csak az, hogy ők mennyire szeretnének "hazajönni" 4. számú embernek. A lényeg az, hogy viszonylag kevesebb pénzért simán megoldható a 4. számú ember, akár spanyolból, akár máshonnan, Dél-Amerikából. Ja, és hajrá Bartra, tessék kiszorítani Piquet, ha tudja! :)

Alvestől ésszerű megválni a lejáró szerződése miatt, bár én még benne látom a potenciált arra, hogy egy jövőre feljavuló csapattal arányosan ő is utoléri magát. Ha viszont megy, akkor tekintettel arra, hogy a baloson egy nem pejoratívan értelmezendő futóbolond Alba van, én szívesebben látnék egy szigorú, komoly bekket Alves helyén, persze nem tudhatom, hogy LE milyen szerepkört szán ennek a posztnak. Az viszont szerintem bebizonyosodott, hogy az egyensúly, ami megvolt az Alves-Abidal duóval, az felbomlott Albaval, ezért ezt korrigálni kéne. Nem is feltétlen kell nagy név szerintem, a védekezést oldja meg, ha meg odakerül, akkor a beadása lehetőleg ne stadionon kívülre érkezzen. Ilyen bekk van bőven.
Adrianoval nem tudom mi lesz, ha megy, akkor hozzanak vmi hasonló kalibert, de benne felmerül Planas is a "B"-ből, vele mi van?

Középen nem tudom mit akar LE, de Xavi remélem elfoglalja helyét jövőre a padon. Rafinha adja magát, Fabregas nem tudom, mit akar, vagy mit akarnak vele, bennem nem merült fel eddig, hogy mennie kéne, de ha letesznek érte 40 körüli összeget, akkor szerintem megfontolandó, hogy nem lenne-e érdemes kicsit itt is váltani, és esetleg az Iniesta mellett játszó emberkének vmi B2B szerepkört szánni. De mondom, ez elég komplex, ehhez szét kell nézni a piacon, hogy van-e erre megfelelő kp (Pogba nem hangzik rosszul, de...), plusz az egyértelmű távozásra Fabregas nem szolgált rá.
Song...Ha megy, akkor kell valaki, igazából Busquets alapkezdő, szóval ide sem kell világmegváltó ember, értse a dolgát, végezze el és tudatosítsa, hogy a padra jön. Vagy: tudom, tudom, Mascherano már rég nem itt játszik, de olyan nagy kárt VKP alternatívaként nem csinálna, más kérdés, hogy maradna-e ilyen feltételek mellett.

Elől meg...Neymar - Messi adott. Sanchezzel nekem nincs bajom, de ha beleszerelmesedett a Juve, akkor vigyék, úgy érzem, hogy ő is, mi is inkább nyerünk ezzel. Pedrotól nem szívesen válnék meg, nála inkább azt érzem, hogy kibontakozhatna ő újra, csak meg kell találni a módját neki és az edzőnek közösen. Deulofeu engem annyira az Evertonban nem nyűgözött le, de ha Sanchez megy, akkor ahogy Rafinha is, ő is adja magát.
Feltétlen nagy költekezést én eddig csak a kezdő KH posztjára írtam, itt lenne a másik, kell egy klasszis ember még előre. Müller, Reus, Agüero, Mandzukic nevek repkedtek, nyilván egyikkel sem lennénk gyengébbek. Valakit hozzanak, mert előre nagyon kell a frissítés.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.08. 14:41:32

diagonal írta:Filipe Luis nekem kifejezetten tetszik mint ötlet.
végül is tényleg szükségünk van 20 millioért egy 3. balhátvédre. :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.08. 14:30:52

DaVeR írta:Akit én hoznék az átigazolási időszakban azok ők:
Kapus:
Ter Stegan mellé ha már ő szinte hivatalos akkor
Diego Alvest a Valenciából. Őt szerintem egy 6M ért ellehetne hozni

Védő:
David Luiz a maga 27 évével elég rutinos jó játékos de szerintem 30M alatt elnem tudnánk hozni.
Filipe Luis úgy gondolom már bizonyította az ATMA-ban hogy valóban jó játékos de szerintem egy 20M ba ő is kerülne.

Alves helyére hoznék valakit, de sajnos nem tudok olyan játékost mondani akire azt mondanám, biztos jobb teljesítményt tudna nyújtani. Talán Danilo..

Középpálya:
Ivan Rakitic már jó pár meccs óta figyelem és nagyon tetszik a játéka mozgékony ügyes pontos jól passzoló játékos. Szerintem egy 25M ból meglehetne szerezni.. Talán..

Julian Draxler.. Én őt nagyon szívesen látnám a csapatban csak helye nem lenne, hisz ő Balszélső.. Pedig hatalmas potenciál van benne de luxus lenne egy ilyen játékost megvenni, hogy esetleg jobb oldalt próbálkozzon. Én úgy gondolom mivel mindenki őt akarja kb 40M lenne..

Csatár:
Kun Agüero.. Az egyetlen csatár akit eltudnék jelen pillanatban képzelni, hogy beválna. Gyors ismeri a spanyol focit technikás minden helyzetből gólt tud rúgni és nem mellesleg Messi kedveli ami megelőlegezhetné, hogy össze is játszana vele.. De Agüero szerintem 60Malatt nem kapnánk meg..

Tehát nállam az összköltség Draxlert leszámítva: 141M..
De az eladásokkal együtt talán 100M ból megúszhatnánk de ez csak az én kis álom elképzelésem. :)

Ki mit gondolna egy ilyenről?
David Luiz nem lenne rossz talán, de biztos hogy borsos lenne az ára, főleg meg ha Mou is beleszólhatna. Filipe Luis nekem kifejezetten tetszik mint ötlet. Még Eder Alvarez Balanta is jó lenne, aki állítólag felmerült de tudtommal egyrészt Martino ötlete volt másrészt kb. senki nem nagyon tudja kicsoda csak Martino ( meg én :D ).
Rakitic nagyon ügyes, jó kis játékos, de attól tartok kevés lenne a Barcába. Egy Sevillába tökéletes, sőt akár egy Juventusban is az lehetne mondjuk, a Nou Campban szerintem nem.
Draxlert én nem ismerem eléggé hogy véleményt mondjak róla, de nyílván jó ha a fél világ akarja.
Elől én Reust favorizálnám, de ő alighanem iszonyat pénzbe kerülne. Lehet meg is érné, kitűnő játékos. Fejben is az ami nagyon fontos. Nagy nyereség lehetne. Aguerót meg ismerjük, klasszis. Mondjuk ha úgy merülne fel hogy Aguero vagy Suárez akkor gondolkodás nélkül Suárezt választanám:-) De ő fel sem merül, állítólag 80 millió az ára. Aguero nem tudom mennyi, nem biztos hogy sokkal kevesebb. Messi szava sokat fog számítani alighanem, ha akarja az fél siker mert nyilván nagy előny lenne olyat igazolni akivel Messi pályán és pályán kívül is jól kijön.

Ha Dani Alves elmegy a helyére egyértelműen a dél-amerikai piacon néznék körül, rengeteg hihetetlen tehetséges játékos van ott tényleg, nem mondom hogy aki láthatóan nagy karriert fog befutni az olcsó mert nem az, de mondjuk onnan lehet igazolni 15-20m -ért egy olyan játékost aki akár olyan pályát befuthat mint Angel di María. Nekünk meg szerintem pont egy ilyen ember kellene arra a posztra ( csak másik szélre, de az most mindegy ). Ugyanez ha Európából akarunk kész befutott játékost lehet 40-50-60m is sajnos.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.08. 14:08:13

Érdekes a helyzet mert Messi Aguerot akarja aki ha jön ott lesz középen,Leo akkor vagy kimegy jobbra vagy be Aguero mögé. Leo szempontjából jobb döntés lenne Reus mert ő simán kimenne jobbra (játszott már ott is és jól) ő meg maradna bent középen és lődözné tovább az évi 50-x mennyiségű gólját.Ráadásul jobbról végre egy igazi nagyágyúval játszhatna össze,nem a felemás formában lévő bizonytalan Alexissel! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2014.05.08. 14:06:36

Akit én hoznék az átigazolási időszakban azok ők:
Kapus:
Ter Stegan mellé ha már ő szinte hivatalos akkor
Diego Alvest a Valenciából. Őt szerintem egy 6M ért ellehetne hozni

Védő:
David Luiz a maga 27 évével elég rutinos jó játékos de szerintem 30M alatt elnem tudnánk hozni.
Filipe Luis úgy gondolom már bizonyította az ATMA-ban hogy valóban jó játékos de szerintem egy 20M ba ő is kerülne.

Alves helyére hoznék valakit, de sajnos nem tudok olyan játékost mondani akire azt mondanám, biztos jobb teljesítményt tudna nyújtani. Talán Danilo..

Középpálya:
Ivan Rakitic már jó pár meccs óta figyelem és nagyon tetszik a játéka mozgékony ügyes pontos jól passzoló játékos. Szerintem egy 25M ból meglehetne szerezni.. Talán..

Julian Draxler.. Én őt nagyon szívesen látnám a csapatban csak helye nem lenne, hisz ő Balszélső.. Pedig hatalmas potenciál van benne de luxus lenne egy ilyen játékost megvenni, hogy esetleg jobb oldalt próbálkozzon. Én úgy gondolom mivel mindenki őt akarja kb 40M lenne..

Csatár:
Kun Agüero.. Az egyetlen csatár akit eltudnék jelen pillanatban képzelni, hogy beválna. Gyors ismeri a spanyol focit technikás minden helyzetből gólt tud rúgni és nem mellesleg Messi kedveli ami megelőlegezhetné, hogy össze is játszana vele.. De Agüero szerintem 60Malatt nem kapnánk meg..

Tehát nállam az összköltség Draxlert leszámítva: 141M..
De az eladásokkal együtt talán 100M ból megúszhatnánk de ez csak az én kis álom elképzelésem. :)

Ki mit gondolna egy ilyenről?
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.08. 13:54:42

Sylvinho írta:Miért számít minden hozzászólásban esszenciának, hogy Messi nem engedne a középcsatári pozícióból?
Mert ez kulcskérdés lesz a jövő Barcelonáját illetően amennyiben Messi marad. Guardiola ahogy ő mondta "góltermelő szörnyet" gyártott Messiből. És Messi imád gólt lőni, ez elég nyílvánvaló. Új szerepkörben való játszatása esetén meg kellene vele értetni, hogy attól nem lesz kisebb játékos ha esetleg több gólpassza lesz majd mint gólja és más is villog rajta kívül elől.
Luis Enrique egyik legnagyobb feladata lesz szerintem (is) hogy Messi helyét hogy találja meg illetve Messi klasszisát hogy tudja leghatékonyabban a csapat szolgálatába állítani úgy, hogy közben Messi egója sem sérüljön és a régi kedvvel játsszon ismét. Könnyű nem lesz, de kulcskérdés lesz a jövőbeli eredményességünket illetően az 100%.
Sylvinho
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.05.08. 13:07:14

2014.05.08. 13:15:53

Üdv Mindenkinek!

Miért számít minden hozzászólásban esszenciának, hogy Messi nem engedne a középcsatári pozícióból? Játszott már Larsson, Eto'o, Henry, Villa mögött is és rendre termelte a gólokat, sőt visszavont csatárként jóval nagyobb szabadsága volt. Mióta nincs igazi csatárunk, aki lekötné a védők figyelmét, szabad terület híján nem működik a korábban félelmetes passzjátékunk a kapu előtt. Én egy állandó, technikás, klasszis középcsatárt látnék újra szívesen a csapatban. Szép napot!
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.05.08. 11:50:06

visca el barca írta:a mundon már fontasról cikkeznek :lol: mondom én h jönnek a töltelékek :lol:
Jah, a végén majd az lesz hogy Bartóék rájönnek Enriqúével karöltve, hogy mégis inkább maradjon Masch azon a poszton úgyis már van elég rutinja. :D Vagy majd jön esetleg Pogba, és majd kiképezzük őt is kh-nak. :mrgreen:
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2014.05.08. 11:18:16

üdv. hát én nagyon sajnálnám ha Sánchez elmenne mert szerintem ő jobb játékos mint Pedro, a támadók közül inkább Pedro-t adnám el mert nagyon gyengén játszik évről évre (bár azért idén rúgott 14-15 gólt), mert ugyan Alexis sincs a topon, de ő sokkal jobb fizikumú és nem büdös neki a védők közötti munka, rendre harcol a védőkkel és jó pár fizikai párharcot is megnyert már (ez Pedroról nem mondható el). én is osztom azt a véleményt h spanyol bajnokságban is lehet találni olyan játékosokat akik jók lennének nálunk és nem sztár igazolások, pl. én továbbra is tartom azt h középcsatárnak jó lenne Bacca a sevillából, mert felesleges ide valami sztár középcsatárt igazolni mert úgyis Messi fog középcsatárt játszani a meccsek 80%-ában, viszont ha meccs közben váltani kéne akkor jöhetne be Bacca. erős, jó a fejjátéka és képes belőni a helyzeteit, nem feltétlenül kell ide labdazsonglőr, olyan kell aki képes lefejelni a labdát és a harcosságával lefoglal 2-3 védőt és így a társaknak nyílna hely h kapura törhessenek. sevillába egyébként van még egy pár jó játékos aki szerintem erősítés lehetne, pl. középpályán Rakitic aki a liga egyik legjobban passzoló középpályása, a másik meg ha elmegy Adriano akkor ez az Alberto Moreno gyerek mert ő is ügyes és még nagyon fiatal(21 éves). a középhátvéd gondokat is szerintem meglehetne oldani a ligán belüli játékosokból pl. Laporte, Musacchio, Iñigo Martínez. szóval szerintem az igazolások 80%-át meg lehetne ligán belüli játékosokból oldani. én egyedül a jobbhátvéd posztra nem tudok kit mondani, mert nem láttam játszani ezt a Cuadrado gyereket te a transfermarkt.com-on középpályásnak írják nem védőnek, és azt mondjátok h olyan a játékstílusa mint Alvesnek, ez mind szép és jó, de akkor ebből arra következtetek h ő se tud jól védekezni mert állandóan fent kolbászol. én szívesebben látnám itt Azpilicueta-t, csak őt nem fogja sajnos elengedni a chelsea.
mvik
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.05.08. 11:10:33

defender3 írta:hank1ee elvileg Fontás alap posztja a kv és csak másodlagos a vkp a transfermarkt.de szerint. Ami jó még, h magas, amire szükség lenne a védelem tengelyében.
Tudom, mindkét poszton bevethető, és elsősorban kh, nálunk is azt játszott, de idén nem egyszer tolta a középpályán, még kk-ként is.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.08. 11:08:47

bence-barca írta:
MQuC írta:a TOP 80 legalább annyira gyönyörű itt, mint a rádiókban a TOP 100 :D azt még én is össze tudom válogatni, belevágok mindent és mindenkit...
Cikk írója leírt azokat, akiket eddig valaha is elhozott Fifaban a csapatába és jól fejlődtek. :lol:
Ronaldo meg Diego Costa neve mért nem merült fel? :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.08. 11:02:07

MQuC írta:a TOP 80 legalább annyira gyönyörű itt, mint a rádiókban a TOP 100 :D azt még én is össze tudom válogatni, belevágok mindent és mindenkit...
Cikk írója leírt azokat, akiket eddig valaha is elhozott Fifaban a csapatába és jól fejlődtek. :lol:
Válasz küldése