Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.05.08. 12:43:23

Gazetta szerint megvan az egyezség Pjanic és a klub között a szerződés feltételeiről, már csak a Juveval kell lemeccselni a vételárat...
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.05.07. 20:11:35

Nem is mondtam, hogy jöjjön mindkettő.

Lautarora sincs nagy szükség, ha Fati és Braithwaite marad a csapatnál.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.07. 19:36:55

szbsz írta:
2020.05.07. 19:18:40
Amugy az idei év a legjobb példa rá hogy legalább 6-an kellenek... Főleg úgy ha az egyik Dembele :mrgreen:
Erre nagyon egyszerű a megoldás: jövőre a támadóink közül egyik se lesz Dembele :D
Lajos mögé viszont nagyon kéne valaki, akár Braithwaite, akár Lautaro, de nem mehetünk úgy neki zsinórban a kb. 3. szezonnak, hogy egy teljesen bizonytalan (de papíron legalább már nem sérült) Lajosunk van középre és kész.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.05.07. 19:18:40

MatyiG írta:
2020.05.04. 12:56:15
Mi a francnak 7 ember előre 3 posztra?
Mér abban az esetben ha jönne Ney meg Lautaro is hányan lennénk elől? Legalább 8-an szerintem.


Amugy az idei év a legjobb példa rá hogy legalább 6-an kellenek... Főleg úgy ha az egyik Dembele :mrgreen:
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Iniesta68
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2020.03.01. 15:55:56

2020.05.06. 15:05:13

Én csak Lautaro-t venném meg a Coutinho-Rakitic-Firpo-Langlet eladási pénzből.
A múltkor cikk a kölcsönzött játékosokról nagyon biztató volt.
Miranda, Todibo, Busquets, Wague, Trincao, Cucu, Alena mind jók lennének kiegészítő embernek (tartom Todibo azonnal jó kezdőbe is).
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2020.05.04. 13:09:39

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy ha akarunk és tudunk is venni egy minőségi középcsatárt, akkor hogy lesznek leosztva a játékpercek Suarezzel?! Martinezt nem ismerem, de gondolom ő klasszikus középcsatár, mint ahogy Suerez is. Egyszerre nem hiszem hogy sokszor lennének pályán, vagy ha igen egyikük szélre szorulna, ami nem nagyon fekszik nekik. Szóval lenne két horror drága igazolás, akik igencsak jól keresnek, és egymás cseréi...kell valaki előre, de azért ez elég érdekes lesz...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.05.04. 12:56:15

Mi a francnak 7 ember előre 3 posztra?
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.05.04. 11:44:25

Griezmann és Neymar mentalitásban ég és föld... a francia sokkal profibb. Semmi garancia rá, hogy visszatértével újra összeállna a világverő MSN. Suarez elfáradt, Messi már nem az a Messi mint egykor, Neymar meg aztán végképp megváltozott minden téren. Griez fél szezont játszott itt, valóban nem váltotta meg a világot de ezt ennyi idő után szerintem nem is lehet elvárni, hagyni kell neki még időt a beilleszkedésre.
Nálam jövőre elől: Messi Suarez Griez Cou Braithwaite, Trincao Fati.
Dembit kölcsönadnám hátha lesz valami hatása...
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.05.04. 11:01:44

El Pistolero írta:
2020.05.04. 01:08:48
Ney állítólag továbbra is lemondana a jelenlegi fizetéséről, hogy visszatérhessen. Ha mindenképpen ő érkezne, egyáltalán nem zavarna, ha be lenne cserélve Griezmannra és Umtitire. A kettejük bére konkrétan kitenné a brazilét.


Komolyan odaadnád Griezman-t Neymar-ért? A francia azt sem tudja mi az, hogy sérülés, a brazil arc meg már lassan nem tudja a futballpálya színét. Szép volt, jó volt Neymar, de a bulit választotta, azóta kiderült, hogy egy porcelán, nagyobb hülyeség lenne visszahozni, mint elengedni volt (tudom, hogy a Barca semmit sem tehetett). Azt sem lehet mondani, hogy fiatalabb, 1 év van köztük.
Hamarabb hoznám vissza Paulinho-t, ő felrázná a középpályát :D
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2020.05.04. 01:08:48

Nem igazságos Vidallal összehasonlítani Arthur állóképességét, a chilei rendelkezik még mindig az egyik legjobb erőnléttel a világon. :D A Sport és Mundo szerint a PSG Umtitivel pótolná Thiago Silvát, amit kihasználna a klub azzal, hogy beteszik a Neymar-dealbe, ezzel egyébként nem lenne kifogásom. Ney állítólag továbbra is lemondana a jelenlegi fizetéséről, hogy visszatérhessen. Ha mindenképpen ő érkezne, egyáltalán nem zavarna, ha be lenne cserélve Griezmannra és Umtitire. A kettejük bére konkrétan kitenné a brazilét.

A középpályával kapcsolatban még mindig rengeteget írnak, ki távozik, ki nem. A Sport címlapján most Puig és Alena szerepel, állítólag jövőre mindketten az első csapatban fognak szerepelni. Alenára igazán kíváncsi leszek, mit tud nyújtani Setién alatt. Hiába tartom jóval tehetségesebb, egészen kivételes képességekkel rendelkező játékosnak Riquit, rettentően tartok tőle, hogy nem fogja beváltani a hozzáfűzött ígéreteket, de őszintén remélem, hogy a folytatásban ő is nagyobb szerephez fog jutni. Egyébként mivel nincs olyan kimondott fénykorában lévő középpályás a keretben, simán elgondolkodnék David Silva ingyenes leigazolásán. Na persze tisztában vagyok vele, hogy a 34 évével ő is már túl van a csúcsán, azonban vele egy évre enyhülne az irányító kérdés. Túlságosan naiv gondolat az, hogy Puig a jelenlegi helyzete mellett jövőre legalább egy 2000-3000 perces szezont fog produkálni az első csapatban, Alenát pedig én nem tartom elég kreatívnak arra a pozícióra. Silvában szerintem még van annyi, hogy egy szezon felében kezdeni tudjon, a képességei pedig vitathatatlanok. Ha rajtam múlna ők ketten Puiggal felelnének a 8-as pozícióért, de persze elképzelhető, hogy csak az FM-edző beszél belőlem. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.05.03. 23:09:23

Pjanic Arthurnál is mélyebben szeret játszani, "előre" ő sem adna többet.

Bírom a bosnyákot, de én nem támogatom a cserét.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.05.03. 22:23:35

Én hoznam a bosnyákot, dolog hogy egy ideje nem talaja a formát a Juveban de itt magára találna szerintem. Arthur középszer, Xavihoz hasonlítani egyenesen röhej. Sem előre sem a védekezésben nem nyújt semmi extrát csak forgolódik mint a mérgezett egér, állóképességben meg a 33 éves Vidal is lenyomja :mrgreen: Ez a csereügylet mindenkinek jó lenne...
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.05.03. 18:07:06

Lehet mégse annyi, és hülyén írták. Most vagy 25 meccsenként 4,5 millió font, vagy 100 után 18 millió. Ezt nem tudja valaki? Mert ha minden 25. után 4,5, akkor "csak" ennyi pluszt jelentene kövi szezonban, mert lenyomott már 76 meccset - többet mint Arthur amúgy, csak fun factnek.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.03. 17:58:07

palesz77 írta:
2020.05.03. 17:39:00
Anyagi részhez meg annyit, hogy ha még 24 meccsen pályára lép, az kb +20 millió a Poolnak - 100 meccs akkor jön össze neki Barca színekben -, nem beszélve arról, hogy mekkora a fizuja.
Eddig még láttam rá valamennyi esélyt, hogy kap mégegy lehetőséget, de szerintem ez válóok lesz. Még ha Setien tudná is használni, szerintem le fognak szólni, hogy mennie kell.

Arthur-t meg akármennyire bírom, ha jövőre nem tud állóképességben szintet lépni, akkor én is elgondolkodnék az eladásán.
Az egyik, ha nem a leglabdabiztosabb emberünk, és megmutatta már, hogy tud ő kulcspasszokat adni, ha akar (és ha van kinek).

Az viszont tény, hogy ha nem bír kétszer egymás után 90 percet játszani, akkor nincs túl sok helye itt. 23 éves, nem 43. Emellett az idei szezonban mintha jobban kinyílt volna a csipája, fegyelmezetlenebb lenne. Úgy rémlik, hogy nem egy sárgát kapott kakaskodásért meg mert visszaszállt a keze. Tavalyról nem emlékszem ilyenre, pedig tavaly is faragták rendesen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.05.03. 17:39:00

Coutinho itt 90%-ban azon a poszton játszott amiben a Poolos karrierje javát töltötte, a maradék időben meg középpályás volt 433-ban, ahonnan aztán hamar kikerült mert gyengébbek voltunk vele ott. Münchenben konkrétan 10-est is játszott, aztán mégse tartanak rá igényt, és nem a korona miatti büdzsécsökkentés az oka. Szélsőnek ide lassú és gyenge, akkor lenne hasznos a csapatban, ha ő lenne Messi szerepében, de arra ott van Leo aki vagy 50-szer jobban hozza ezt a szerepet. Messi alá játszani meg nem tud szélsőként. Középpályán meg harmatos és kiegyensúlyozatlan, mellé állóképessége sincs hozzá. Ha már Arthurnál ez probléma. Anyagi részhez meg annyit, hogy ha még 24 meccsen pályára lép, az kb +20 millió a Poolnak - 100 meccs akkor jön össze neki Barca színekben -, nem beszélve arról, hogy mekkora a fizuja. Úgyhogy azért marasztalni, hogy sokat buknánk rajta most, nem feltétlenül logikus.

Arthurt meg lehet szidni, de szerintem azért az is erős, hogy nem mutatta meg, hogy tud húzóember lenni. Most szezon elején a legjobbunk volt mezőnyben amíg Leo sérült volt - nem mintha az a léc olyan magason lett volna. Nem sírnám rojtosra a párnám ha elmenne, mert pl egy Partey 50 milliós kivásárlási árral rendelkezik ha jól tudom, de ha választani kéne a kettő közül, egyértelműen Coutinhot adnám el. Neki sajna nincs itt helye jelenleg. Bíztam benne én személy szerint, hogy van annyira jó, hogy középpályássá át lehessen nevelni, de 28 éves lesz mire visszajön, az alapvető hibái már sajnos megmaradnak úgy érzem. Azok miatt meg nem épp kompatibilis a középpályás szerepkörbe nálunk. Szélsőnek meg mindig is elvetélt ötlet volt.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.05.02. 15:44:27

Bacsa írta:
2020.05.02. 14:37:44

Nem igazán, de ő ritkán játszott a saját posztján.
Csak a posztján játszott. :D Egyszer csak leesik mindenkinek, hogy Coutinho nem belső középpályás (főleg nem 4-3-3-ban), és soha nem is volt. Sokkal inkább klasszikus 10-es, vagy szélső. Előbbi nem létezik nálunk (vagy Messi játszik kb azt) utóbbi helyen rendszeresen játszott Coutinho, láttuk, hogy.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.05.02. 14:56:38

Ezerszer inkább Arthurt tartom meg. Az ő játékára jobban szükségünk van, mint Coutinhóééra. A fizetése szerintem a negyede lehet, és utóbbiból pénzt is sokkal többet látnánk, ha eladnánk.
Bacsa
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2020.01.29. 11:01:18

2020.05.02. 14:37:44

MatyiG írta:
2020.05.02. 14:01:59
Coutinho is itt volt több, mint egy évig, O jobban bebizonyította, mint Arthur?
Nem igazán, de ő ritkán játszott a saját posztján.

Arthur azonkívül, hogy messze nem igazolta szerintem azt, hogy hosszútávon kulcsember lenne, pedig ezért lett hozva, ráadásul komoly hozzáállási problémákkal is küszködik. Nem igazán látni rajta, hogy nem csak szóban, hanem a pályán is odateszi magát.

Ezen kívül Coutinhón nagyon sokat bukna a Barca anyagilag, ha újra elpasszolnák. Akkor már inkább kapjon még egy utolsó utáni esélyt, aztán vagy beválik, vagy jövőre mehet ahova kell annyiért, amit adnak érte.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.05.02. 14:01:59

Coutinho is itt volt több, mint egy évig, O jobban bebizonyította, mint Arthur?
Bacsa
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2020.01.29. 11:01:18

2020.05.02. 11:37:30

Arthur 24 éves, itt van már több éve, és még mindig nem igazolja, hogy Barca szintű. Pjanicnak nem lenne annyi ideje, hogy beilleszkedjen mivel 30 éves, és 30 éves vagy annál idősebb játékost csak akkor hoznék, ha ingyen megszerezhető (pl. Cavani), de pénzért vagy más játékosért cserébe nem.
Egyébként pedig Pjanicot nem tartom Barca szintű játékosnak, hiba lenne a megvásárlása, csak az a baj, hogy nem ő lenne az első ilyen hibája a vezetésnek, így félek, hogy összejön az ő szerződtetése.

Szerintem a legfőbb gond a védelemben van. Mindkét oldalra kellene egy-egy meghatározó játékos, és középen is van gond az életkorok és Umtiti sérülékenysége miatt.

Elöl Suárez egyedül kevés a befejező csatár posztra, nem lehet tovább elodázni a pótlását.

A középpályán a De Jong Vidal, Busquets, Puig, Alena, Coutinho, Roberto középpályás sornak adnék egy évet, és Arthur, Rakitic kettőst adnám el Firpo és Umtiti mellett. A kapott pénzből lehetne venni talán három védőt.

A támadó meg kijöhetne önerőből, illetve ott van adott esetben Griezmann és Dembelé, akik azért még mindig nagy pénzt érnének, és így akár még a Lautaro, Neymar kettős is meglehetne.

És aztán jövőre lehetne foglalkozni a középpályával, Vidal, Busquets pótlásával, illetve ha nem válnak be, akkor Alena, Roberto, Puig pótlásával.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2020.05.02. 03:47:35

El Pistolero írta:
2020.04.29. 21:15:27
Én simán el tudom képzelni, hogyha nem rökönyödik bele abszolút a klub, akkor Barto mindent elkövet hogy Neymar ÉS Lautaro is érkezzen. Egyébként szerintem annyira nincs gond a kerettel: a vezetőség jobbhátvédet is keres, de igazából Sergi Roberto és Semedo is a legtöbb topklub kezdőjébe beférne, plusz bármikor el lehet hozni Emersont is aki óriási idényt futott és valószínűleg csak az EU-s helyek miatt nem csatlakozik már jövőre a kerethez.

Ami aggaszt, hogy az elmúlt napokban külön-külön lehozta Arthur eladását, többek közt a Sport, a Mundo, a Rac1 és az Ondo Cero is. Ez már túl sok ahhoz, hogy ne legyen valóságtartalma. Nagyon sajnálnám a srác eladását, még a brazil-betegsége mellett is pesszimistán becsülve legalább 4-5 évig a kezdőcsapat részét tudná képezni. A Mundo szerint egyébként a klub még azt is engedélyezte a Juvénak, hogy tárgyaljon Arthurral, aki nem szeretne távozni. Az említett lapok írnak egyébként olyanról is, hogy Pjanicot, Bentancurt vagy De Scigliót(!) vonnák bele az üzletbe, a Mundo említette meg egyedül De Ligtet - érte lehet igent mondanék, de valószínűleg az Ő fizetése sem lenne kevés. Valaki aki sok Juventust néz, mit tud Bentancurról? Ő már szóba került az előző nyáron is, mint opció és valamelyik az előbb felsorolt lapok közül azt írta, hogy már a Bocától le akarta igazolni a klub, ám végül az olaszokat választotta.

Egyébként úgy látom főleg védekezésben is erős középpályással hozzák szóba a csapatot, szóval még a végén igaz lesz a kb kettővel ezelőtt írt kommentem a 4222-ről. :D Szerintem - bár ez annyira nem egy szakértői megállapítás - akkor lehetne a legeredményesebb a klub, ha Leo ittlétéig megpróbálná a 442-t vagy 4231-et erőltetné, csak utóbbi meg eléggé felsült az elmúlt években és annyira nem is domináns. Idén már frusztrálóan üresek voltak a szélek, mert a Kecske és Griezmann is csak papíron játszanak ott, gyakorlatban középen. Valverde az első évének tavaszán amikor meg tudta játszani többször is egy Coutinho, Busquets, Rakitic, Dembelé - Messi, Suárez hatossal kezdett. Örülnék, ha hozzá hasonlóan - más nevekkel, pl Rakiticet nyugdíjazva - Setién is bejátszaná ezt a formációt. Viszont a lényeg, hogy szerintem akkor lehet ez a csapat újra a legjobb a világon, ha Messi középre kerülne teljesen és kapna maga mellé két szélsőt, felé pedig egy csatárt. Javaslom mindenkinek, hogy nézze végig a 16/17-es szezon azon meccseit, ahol Luis Enrique gyémánt 343-ban/3421-ben küldte ki a csapatot: 7 mérkőzés, 7 győzelem, 34 rúgott, 6 kapott gól. Igaz, egyet leszámítva mindig hazai pályán lépte meg ezt a felállást többek közt a Párizs, Sevilla, Valencia vagy akár a Celta ellen. Ennek ellenére egyszerűen nem látom akadályát, hogy miért ne lehetne használni jövőre is ezt a felállást legalább a Camp Nouban.
Arthur kapcsán említett csereopciók érdekes kérdés.
De Sciglio évek óta várat az igazi kiugrással, reálisan nézve rossz bolt lenne.
Pjanic nem rossz játékos, az sem biztos, hogy nem feküdne neki Barcában, de én őt a Juvéhoz is kevésnek tartom, nem is értettem igazán a leigazolását. Torinóból cserétől függetlenül is eladnám, ha bárki pénzt ad érte.
Bentancur játékát kedvelem, de ő is nagyon megosztó még Juve fanatikusok között is. Nem igazi alapember ,még. Talán hozzáállásbeli problémái lehetnek(Ahogy a brazilnak is a hírek alapján) mindenesetre, szerintem mindketten komoly klasszisok lehetnek, ha muszáj volna választanom, a háromból csak ő érné meg.
De Light meg sokkal értékesebb(drágább) jelenleg Arthurnál, igen sokat kellene ráfizetni, plusz keresni középpályást a helyére.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.04.30. 18:40:34

Azt csipem a legjobban, hogy sokan neveket irnak ilyen-olyan posztokra. Az sem számit, hogy a játékos jönne-e és éppen hozzánk. Az pedig végképp nem számit, hogy mennyibe
kerülne a vásár, plusz a fizetése. Aztán ki menjen, de kell-e és főleg annyiért valahova. Hogy lehet azt hinni, hogy DeLight 1 év után ott hagyná e a Juvét. Itt még lesznek keverések, de a tutit csak a végén tudjuk meg.
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2020.04.29. 21:15:27

Én simán el tudom képzelni, hogyha nem rökönyödik bele abszolút a klub, akkor Barto mindent elkövet hogy Neymar ÉS Lautaro is érkezzen. Egyébként szerintem annyira nincs gond a kerettel: a vezetőség jobbhátvédet is keres, de igazából Sergi Roberto és Semedo is a legtöbb topklub kezdőjébe beférne, plusz bármikor el lehet hozni Emersont is aki óriási idényt futott és valószínűleg csak az EU-s helyek miatt nem csatlakozik már jövőre a kerethez.

Ami aggaszt, hogy az elmúlt napokban külön-külön lehozta Arthur eladását, többek közt a Sport, a Mundo, a Rac1 és az Ondo Cero is. Ez már túl sok ahhoz, hogy ne legyen valóságtartalma. Nagyon sajnálnám a srác eladását, még a brazil-betegsége mellett is pesszimistán becsülve legalább 4-5 évig a kezdőcsapat részét tudná képezni. A Mundo szerint egyébként a klub még azt is engedélyezte a Juvénak, hogy tárgyaljon Arthurral, aki nem szeretne távozni. Az említett lapok írnak egyébként olyanról is, hogy Pjanicot, Bentancurt vagy De Scigliót(!) vonnák bele az üzletbe, a Mundo említette meg egyedül De Ligtet - érte lehet igent mondanék, de valószínűleg az Ő fizetése sem lenne kevés. Valaki aki sok Juventust néz, mit tud Bentancurról? Ő már szóba került az előző nyáron is, mint opció és valamelyik az előbb felsorolt lapok közül azt írta, hogy már a Bocától le akarta igazolni a klub, ám végül az olaszokat választotta.

Egyébként úgy látom főleg védekezésben is erős középpályással hozzák szóba a csapatot, szóval még a végén igaz lesz a kb kettővel ezelőtt írt kommentem a 4222-ről. :D Szerintem - bár ez annyira nem egy szakértői megállapítás - akkor lehetne a legeredményesebb a klub, ha Leo ittlétéig megpróbálná a 442-t vagy 4231-et erőltetné, csak utóbbi meg eléggé felsült az elmúlt években és annyira nem is domináns. Idén már frusztrálóan üresek voltak a szélek, mert a Kecske és Griezmann is csak papíron játszanak ott, gyakorlatban középen. Valverde az első évének tavaszán amikor meg tudta játszani többször is egy Coutinho, Busquets, Rakitic, Dembelé - Messi, Suárez hatossal kezdett. Örülnék, ha hozzá hasonlóan - más nevekkel, pl Rakiticet nyugdíjazva - Setién is bejátszaná ezt a formációt. Viszont a lényeg, hogy szerintem akkor lehet ez a csapat újra a legjobb a világon, ha Messi középre kerülne teljesen és kapna maga mellé két szélsőt, felé pedig egy csatárt. Javaslom mindenkinek, hogy nézze végig a 16/17-es szezon azon meccseit, ahol Luis Enrique gyémánt 343-ban/3421-ben küldte ki a csapatot: 7 mérkőzés, 7 győzelem, 34 rúgott, 6 kapott gól. Igaz, egyet leszámítva mindig hazai pályán lépte meg ezt a felállást többek közt a Párizs, Sevilla, Valencia vagy akár a Celta ellen. Ennek ellenére egyszerűen nem látom akadályát, hogy miért ne lehetne használni jövőre is ezt a felállást legalább a Camp Nouban.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.04.29. 17:08:34

Bacsa írta:
2020.04.29. 15:40:10
Régen volt ennyire rengeteg átigazolási hír/pletyka a csapat kapcsán. Talán ez jelzi legjobban, hogy a keret mennyire nem jó még rövid távon sem, és valóban jelentős átalakítás, megújulás szükséges.

Mindkét oldali szélső védő, középső védő, középpálya, befejező csatár.

Lényegében mindenhova kellene valaki, ami minimum 6-7 új játékost jelentene.
Meg azt se felejtsük el, hogy az újságírók is unatkoznak :D

Én nem látom ennyire rossznak a helyzetet, a 6-7 új játékost meg túlzásnak érzem.

Hátra 1 kh és 1 bhv, ha okosan csináljuk, akkor Firpo-t és Umtiti-t eladjuk, Kurzawa jön ingyen + Todibo + ha felnő a feladathoz Araujo. Itt jó esély van pluszba kijönni belőle. A jhv kérdőjel, szerintem jöhet ide Wague vagy Emerson, ugyanúgy a Semedo-Robi páros lesz ott, szerencsére úgy néz ki, hogy Setien a portugált preferálja.
Kp-ra QS azt mondta, hogy megnézi Coutinho-t, Alena nem tudom hogy tolja a Betis-ben, Puig-ot meg tarkón kell vágni, hogy tanuljon meg védekezni. De szerintem ha Arthur összekapja magát, akkor a meccsek nagyrészébe a Busi-DeJong-Arthur hármas fog játszani.
Előre pedig azért nem tűnik vállalhatatlannak a Messi-Suarez-Griezmann-Fati-Trincao-Braithwaite sor. Nyilván a portugál gyerek egyelőre kérdőjel, de elég jó számokat hoz, a dán meg elvileg tud középen játszani, szóval ha lehet ott is használni, akkor itt se ég a ház.

Az, hogy nyáron elhozzuk egyszerre Neymar-t és Lautaro-t már szinte lehetetlennek tűnik, de én nem is bánom.

Nálam az érkezők: Kurzawa, Lautaro, igény esetén egy kp és egy kh
Távozók: Firpo, Umtiti, Dembele, Rakitic, Coutinho-t QS-re bíznám

TS-nel meg azonnal hosszabbítani, nem tudom hogy áll a rangsorban, de simán megérdemli, hogy a legjobban fizetett kapus legyen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Bacsa
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2020.01.29. 11:01:18

2020.04.29. 15:40:10

Régen volt ennyire rengeteg átigazolási hír/pletyka a csapat kapcsán. Talán ez jelzi legjobban, hogy a keret mennyire nem jó még rövid távon sem, és valóban jelentős átalakítás, megújulás szükséges.

Mindkét oldali szélső védő, középső védő, középpálya, befejező csatár.

Lényegében mindenhova kellene valaki, ami minimum 6-7 új játékost jelentene. Ez hatalmas pénzt igényel, és abból nincs sok "köszönhetően" az elmúlt évek nem túl sikeres játékos politikának.

Adott esetben spórolási célból el tudnám pl. képzelni az ingyen szerződtethető Cavanit. Tudom, hogy nem fiatal, de 2-3 jó éve m,ég lehet, Suárezzel jól kijön a válogatottban, és a Messi, Dembelé, Cavani, Suárez, Fati sor nem nézne ki rosszul.

Ha nem sikerül jól eladni (és erre komoly esély van), akkor Coutinho jöhetne a középpályára vissza, és a De Jong, Puig, Busquets (ő "szent tehén"), Coutinho, Vidal, Alena sor megoldaná a következő szezont.
Arthur, Rakitic, Firpo, Semedo/Roberto, Umtiti árából pedig talán kijöhetne Tagliafico, és két másik védő ára a saját erővek kiegészítve.
És 2021-ben az idei tapasztalatok alapján (Dembelé, Coutinho, Fati) foglalkozni a középpályával és a támadó sorral, Suárez, Vidal, Busquets hosszútávú pótlásával.
Válasz küldése