Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.18. 09:27:23

Fecooo írta:
csababarca írta:Nah így hogy Chila búcsúzott a Copától, kíváncsi vagyok mennyire indulnak be a tárgyalások. mert ugye eddig az volt,hogy majd a copa végén lehet hivatalos.
Remélem a héten lezárják,plusz eldöntik mi legyen Cescel.
De jó lenne,ha végre kicsit belekezdene a vezetőség az igazolásokba,mert már minden csapat erősített,mi meg egy helyben toporgunk.
hát jah... ahogy írta vki korábban:

amire a Laporta-teamnek elég volt pár nap, arra a mostaninak több hét kell... Txikit azért húzták le sokan, mert gyorsan tárgyalt, nem törődött a pénzzel, most őszintén: a mostani átigazolásért felelős staff értékelhető? egyelőre sokkal rosszabbul tárgyalnak...
Hát kb... Igazából Rossel eddig olyan hú de sok jót nem csinált. Laporta hagyott neki egy fantasztikusan működő csapatot. Asszem Villát is már Laporta megszerezte, amiért dicsérhető Rossel, az Mascherano leigazolása, ami tényleg nagy húzás. De e mellett, a mezszponzorral, és egypár nyilatkozatával sztem sok embernél verte ki a biztosítékot, és a klub eddigi megítélésének sem tett jót annyira a munkássága.
Aztán eddig ezen a nyáron is eléggé szerencsétlenkednek. Sanchezt is nyújtják, mint a rétest, a Fabregas ügyből meg kabaré lett. Persze minden jó, ha a vége jó, de én már nagyon kíváncsi leszek, végül is kik érkeznek, s mennyiért.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.07.18. 09:20:35

arról nem is beszélve,hogy 1-1 nagyobb igazolás kivételével,ilyenkorra kb már kész volt a keret. Talán Ibra nem volt itt még ilyenkor a közelmúltban.
De amit a mostani vezetés csinál,az amatőrség.
Ha kell Pepnek Sánchez,akkor tegyék le érte a 40et,annyiért biztos elengedik,és kész. mert itt bohóckodnak,ebből meg az jön le,hogy nem is annyira kell nekünk a chilei.
Engem ez jobban idegesít,mint a 2-3 éve tartó Cesc mizéria,mert ott az Arsenal nem akarja eladni,így persze,hogy nehéz.
De Sánchez eladásában benne lenne az Udinese is,csak itt szöszölünk velük.

csiga tempó.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.18. 09:05:17

Fecooo írta: hát jah... ahogy írta vki korábban:

amire a Laporta-teamnek elég volt pár nap, arra a mostaninak több hét kell... Txikit azért húzták le sokan, mert gyorsan tárgyalt, nem törődött a pénzzel, most őszintén: a mostani átigazolásért felelős staff értékelhető? egyelőre sokkal rosszabbul tárgyalnak...
hát igen,kezdetben mennyit akartak sanchezért? 30at? most már a 40et is keveslik néha
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.07.18. 09:01:29

csababarca írta:Nah így hogy Chila búcsúzott a Copától, kíváncsi vagyok mennyire indulnak be a tárgyalások. mert ugye eddig az volt,hogy majd a copa végén lehet hivatalos.
Remélem a héten lezárják,plusz eldöntik mi legyen Cescel.
De jó lenne,ha végre kicsit belekezdene a vezetőség az igazolásokba,mert már minden csapat erősített,mi meg egy helyben toporgunk.
hát jah... ahogy írta vki korábban:

amire a Laporta-teamnek elég volt pár nap, arra a mostaninak több hét kell... Txikit azért húzták le sokan, mert gyorsan tárgyalt, nem törődött a pénzzel, most őszintén: a mostani átigazolásért felelős staff értékelhető? egyelőre sokkal rosszabbul tárgyalnak...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.07.18. 08:47:34

Nah így hogy Chila búcsúzott a Copától, kíváncsi vagyok mennyire indulnak be a tárgyalások. mert ugye eddig az volt,hogy majd a copa végén lehet hivatalos.
Remélem a héten lezárják,plusz eldöntik mi legyen Cescel.
De jó lenne,ha végre kicsit belekezdene a vezetőség az igazolásokba,mert már minden csapat erősített,mi meg egy helyben toporgunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.17. 18:02:26

sjd írta:Legyen kívánságod szerint (amúgy ha visszaolvasol, a téma amire reagáltam a vezetőség szerencsétlenkedéséről szólt, szóval nem igazán volt szó jó igazolásokról)
Idézet nem volt, így meg simán félreérthető, amit írtál. A kívánságom egyébként a többi edzőhöz kapcsolódott, de jó lesz ez is, ha már ennyit dolgoztál vele. :D
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.07.17. 18:00:07

sura írta:Miért akar egy szurkoló pénztárnoki fejjel gondolkodni és felülbírálni azokat, akik sokkal többet tudnak? Nem elég a bajnoki cím és a BL győzelem? Mi viszket?
Minek beszélgetünk/vitatkozuk? Valaki úgyis okosabb nálunk...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.17. 17:51:10

sura írta:Miért akar egy szurkoló pénztárnoki fejjel gondolkodni és felülbírálni azokat, akik sokkal többet tudnak? Nem elég a bajnoki cím és a BL győzelem? Mi viszket?
Ez az, amit én sem értek...
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2011.07.16. 21:57:54

Miért akar egy szurkoló pénztárnoki fejjel gondolkodni és felülbírálni azokat, akik sokkal többet tudnak? Nem elég a bajnoki cím és a BL győzelem? Mi viszket?
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.07.16. 21:37:00

barca99 írta: Olyan jól sikerült megnézni, hogy a rossz igazolásokról kiemeled, a jókat meg sem említed.
Legyen kívánságod szerint (amúgy ha visszaolvasol, a téma amire reagáltam a vezetőség szerencsétlenkedéséről szólt, szóval nem igazán volt szó jó igazolásokról)

-Oleguer: az elküldése messze a legnagyobb erősítése a csapatnak, sőt, még pénzt is kaptunk érte
-Dani Alves: már akkor a PD legjobb jobbhátvédje volt, a Barcába pont illik egy ilyen támadó szellemű hátvéd, szóval kb. 0% rizikófaktor
-Keita: gyakorlatilag lényegtelen volt, hogy illik-e a játékba, ennek megfelelően nagyon befürdeni se lehetett volna vele (ráadásul ő is a PD-ből érkezett, szóval a bajnoksághoz hozzá volt szokva)
-Maxwell: a játéka szintén illik a csapathoz, a képességei alapján lehet inkább meglepetés az igazolás, de azt hiszem ennek megfelelően nem is alkotott olyan maradandót, mint Abidal
-Mascherano: posztján a világ egyik legjobbja, ennek megfelelően benne se volt nagy kockázat (max annyi, hogy minden második meccsét előbb fejezi be, mint a csapattársak), de Masch beilleszkedését nem Pep játékosmegfigyelői, hanem edzői zsenijének tulajdonítanám inkább
-Villa: PD szezonban még 15 gól alatt nem termelt, a BL-címvédés előbb lesz meg, minthogy ő ne ontsa a gólokat
-Pique: na ő egyszerűen zseniális húzás volt

Pedro, Busquets stb.: azért azt ne felejtsük el, hogy Guardiola a B csapattól érkezett, azaz elég komoly rálátása volt ezen emberek képességeire és fejlődésére

Mindenesetre azt nem mondanám, hogy Piquen kívül volt olyan ember (na jó, Oleguer), akivel olyan hatalmas üzletet csináltunk volna, akiért fizettünk, az kb. annyit ér most is

szerk.: Afellayról, Adrianoról még nem mondanék véleményt
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2011.07.16. 20:52:12

Messithebest írta:
Mikaos írta:(3-4-3?)

Abban szerintem Alvesnak nem lenne helye, Abidalt nem fogjuk kivágni kezdőből, Puyol és Piqué meg szerintem alap hogy kellenek.
Sztem 3-4-3-at (klasszikus söprögetővel) csak azok a csapatok játszanak, akiknek nem összeszokott a védelmük. A miénk az, tökéletes a 4 védő egyénileg és összhangban is. Mi amúgy is inkább 2-5-3-at játszunk, középpályán a szélső védőkkel. Többet kell rotálni a játékosokat, játsszon Affelay, Thiago, Fontas és - ha jön - AS és Cesc is, ne csak perceket, mint tavaly.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.16. 20:37:34

AndrésGerardHernandez írta:Tudja valaki, hogy védőkkel hogy állunk? Feljött ez a Fontas gyerek és ennyi? Puyi szerintem, szívem nagy bánatára már nem sokat lép pályára, tehát szépen lassan, de határozottan az ő pótlásáról is gondoskodni kellene. Ha Abidal húzódik be akkor az örök kérdés: bal hátvéd?
Lehet ilyentájt tudni bármit is biztosra, vagy mindenki csak a ködben kémlelődik mécsessel a kézben? Átállunk egy másik felállásra valóban?
A brazil gyerek, Neymar kell ide egyáltalán, vagy csak jótékonysági vagyont adományozunk igazolás címen egy dél amerikai egyesületnek?
Egyébként mibe, hogyha ez a Neymar gyerek Európába jön a secója úgy tűnik el mintha ott se lett volna, azaz a mókust elengedi a ragasztó és visszaszalad egy fára?
Erre a szezonra még meg van oldva a védőkérdés, és reménykedjünk, hogy Fontás beérik annyira, hogy jövőre átveheti Puyol örökét. Ennek ellenére egy középhátvédet mindenképp kell igazolni jövőre.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.07.16. 20:37:28

Nem tudom,bennem felmerül a kérdés,hogy kíváncsi e rá valaki?
Kép
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.07.16. 20:34:32

Tudja valaki, hogy védőkkel hogy állunk? Feljött ez a Fontas gyerek és ennyi? Puyi szerintem, szívem nagy bánatára már nem sokat lép pályára, tehát szépen lassan, de határozottan az ő pótlásáról is gondoskodni kellene. Ha Abidal húzódik be akkor az örök kérdés: bal hátvéd?
Lehet ilyentájt tudni bármit is biztosra, vagy mindenki csak a ködben kémlelődik mécsessel a kézben? Átállunk egy másik felállásra valóban?
A brazil gyerek, Neymar kell ide egyáltalán, vagy csak jótékonysági vagyont adományozunk igazolás címen egy dél amerikai egyesületnek?
Egyébként mibe, hogyha ez a Neymar gyerek Európába jön a secója úgy tűnik el mintha ott se lett volna, azaz a mókust elengedi a ragasztó és visszaszalad egy fára?
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.16. 20:34:00

albicelesteX írta:http://barcanoticias.blog.hu/2011/07/16 ... gas_ugyben

Jó dolgokat mond az öreg meg minden,de...
...De rohadtul igaza van.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.07.16. 20:32:01

http://barcanoticias.blog.hu/2011/07/16 ... gas_ugyben

Jó dolgokat mond az öreg meg minden,de...
Kép
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2011.07.16. 20:14:53

LG írta:Hanem kiére szted? Hleb pl. nem ment kölcsönbe, de ő sem kapott túl sok lehetőséget, pedig ő Pep kérésére jött.
Nem Pep kérésére jött, Txiki volt szerelmes belé, már Rijkaardnál is megpróbálta leigazolni.
.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2011.07.16. 20:08:09

Mikaos írta:(3-4-3?)

Abban szerintem Alvesnak nem lenne helye, Abidalt nem fogjuk kivágni kezdőből, Puyol és Piqué meg szerintem alap hogy kellenek.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2011.07.16. 19:36:01

Azért Dani Alves és Piqué leigazolása nem kis húzások voltak Pep-től. És az sem volt kutya, hogy Busquets-et és Pedro-t is "leigazolta" a B csapatból.

Minden edzőnek vannak/voltak/lesznek pocsék igazolásai. Ferguson például majdnem minden évben kiad 30-40milliókat ilyen Anderson/Berbatov/Carrick-jellegű fazonokra.

No, de remélem, minél hamarabb hivatalossá válik Sanchez leigazolása. Cesc megszerzése esetén pedig alig várom, miféle újítással készül Guardiola (3-4-3 ?).
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.16. 19:13:15

LG írta:Hanem kiére szted? Hleb pl. nem ment kölcsönbe, de ő sem kapott túl sok lehetőséget, pedig ő Pep kérésére jött. Vagy Csiga....ő mondjuk az elején azért kapott lehetőséget, de aztán annyira rossz volt, h Pep inkább elfelejtette. Utóbbi ráadásul nem is hiányposztra érkezett.

Tény, h nagyon jó igazolásai is voltak, hisz emiatt lehet ennyire sikeres a klub, de rossz igazolásaival sok kidobott euró millió szárad a lelkén, illetve játékosok karrierje.
Én sem állítom az ellenkezőjét, csak azt mondom, hogy ez valószínűleg így működik, ha minden sikeres edzőnél voltak ilyen igazolások. Ilyen nincs, hogy Guardiola drágán igazol vacak játékosokat, a maradék top edzők nagy része pedig sosem bukott be.

A brazilokat hozhatta Txiki is, Keirrisonnál például olyanról is szó volt, hogy egyből megy a Villa-transzferbe. Nyilván tud ezekről Pep is, de szerintem inkább nem ellenzi ezeket, mint kifejezetten támogatná.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.16. 18:48:18

barca99 írta:
Egyébként abban nagyon biztos vagyok, hogy azok a játékosok, akik egyből kölcsönbe mennek, azok nem az ő kérésére jönnek.
Hanem kiére szted? Hleb pl. nem ment kölcsönbe, de ő sem kapott túl sok lehetőséget, pedig ő Pep kérésére jött. Vagy Csiga....ő mondjuk az elején azért kapott lehetőséget, de aztán annyira rossz volt, h Pep inkább elfelejtette. Utóbbi ráadásul nem is hiányposztra érkezett.

Tény, h nagyon jó igazolásai is voltak, hisz emiatt lehet ennyire sikeres a klub, de rossz igazolásaival sok kidobott euró millió szárad a lelkén, illetve játékosok karrierje.
Avatar
Gaga94
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.07.09. 13:28:17

2011.07.16. 18:41:09

Amúgy nem tudom nektek mi a véleményetek szívesen meghallgatok bárkit de csak szerintem nem kellene ebbe a csapatba Fabregas ??
Jó Barca nevelés, nem egy ügyetlen gyerek de szerintem egyszerűen nincs rá szükség. Középpálya elég erős most meg annak mi értelme, hogy elhozzák ide mondjuk kezdő lesz( Szerintem Iniesta feljebb lépne és igy végülis Pedro/Villa szorulna ki) és ezzel elveszik a lehetőséget a hatalmas tehetség, már most Xavi utódnak kikiáltott Thiagotól?
A végén még ugyanabba a hibába esnek mint anno Cescnél...
Vélemények?
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.16. 16:51:04

sjd írta:Engem egyébként Guardiola szerepe is érdekelne az egészben, azt már tudjuk, hogy az igazoláspolitikája katasztrofális, de nézzük meg jobban:
Olyan jól sikerült megnézni, hogy a rossz igazolásokról kiemeled, a jókat meg sem említed. Ez így kb. ennyit is ér. :) Mellesleg nagyon kíváncsi lennék a listádra azon edzők nevéről, akik huzamosabb ideig vannak egy klubnál, és nem volt, vagy ennél kevesebb rossz igazolásuk volt.

Egyébként abban nagyon biztos vagyok, hogy azok a játékosok, akik egyből kölcsönbe mennek, azok nem az ő kérésére jönnek.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2011.07.16. 16:37:44

sjd írta:Engem egyébként Guardiola szerepe is érdekelne az egészben, azt már tudjuk, hogy az igazoláspolitikája katasztrofális, de nézzük meg jobban:

-Csigrinszkij: a futballvilág terra incognitájáról érkezett, a lehető legnagyobb zsákbamacska, de Pep külön kérése miatt fizetünk 25 millát. Játszik körülbelül 3 meccsen, borzalmasan. 3 meccs alapján még nem lehetne kijelenteni, hogy nincs jövője a csapatnál, de aztán hirtelen a klubnál pénzügyi problémák jelentkeznek, olyannyira, hogy valakit el kell adni, hogy fenn lehessen tartani a klubot. Evidens, hogy az az ember lesz, aki nem mutatott még semmit, de relatíve sokat ér, és még a régi klubja is hajlandó visszavenni. Mindezt azok után, hogy két kiöregedő játékost méltányosságból ingyen engedtünk el egy olyan klubhoz, amelynek egyértelműen PR célokból kellettek, ennek megfelelően hajlandó lett volna tejelni is bőven.

-Ibra: ő is Pep kérésére érkezett, vele is sikerült bebukni, ez nagyjából nyilvánvalóvá lett a szezon végére. Pep ennek ellenére mindig megvédte a nyár folyamán, majd a nyár utolsó napján hirtelen elpasszoltuk szintén bagóért. Természetes ha valaki gyorsan akar megszabadulni egy játékostól, akkor azon nem kaszálhat sokat. Kérdés: ha nyilvánvaló volt, hogy mennie kell, akkor miért nem lehetett már nyár elejétől árulni? Az utódja már megvolt kb. júniusban, a világ legjobb csatáráról van szó, így még egy tisztességes összeget is ki lehetett volna húzni mondjuk egy Manchester Cityből

-Keirrison, Henrique stb.: megvettük őket, Pep minden évben kijelenti, hogy nem számít rájuk, de mindenesetre azért nem adjuk el őket, évről-évre egyre jobban elfelejtődnek

Szóval lehet, hogy a vezetőség is rosszul végzi a dolgát, de az edzőnk is mindent megtesz azért, hogy a játékosokkal a lehető legrosszabb üzletet csináljuk
Természetesen ehhez azért illik annyit hozzáfűzni, hogy a transzferek pontos összegét a kivülállók többnyire nem tudják, csak a sajtó akármilyen információi alapján saccolunk. Az átigazolások rejtett üzleti vonzatait pedig még annyira sem érthetjük, lehetnek itt akár olyan dolgok is a háttérben, amiről talán jobb is nem tudni (pl. pénzmosás). Szóval lehet itt fejszámolni, meg fejet csóválni, de amíg a csapat jól működik és jönnek az eredmények, addig kár mások pénzét siratni:)
Válasz küldése