Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
kamcore
Jugador del Barça
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.08.12. 13:39:17

2013.09.05. 23:21:34

Ha a Barca (Real, PSG, Bayern, Monaco, City, orosz klubok) akar venni valakit, akkor tökmindegy, hogy mennyibe kerül, plusz 10 millióval kell számolni minimum. Na most ez a vezetőségnek nem tetszik, mert azért ha 20 millióba kerül valaki, ami még mindig nem kevés pénz akkor konkrétan 30 millióért adnák a Barcának.

Na most azért persze, az olajosoknál ez úgymond "nem pénz", de mi, akik konkrétan hitelekből, BL, meg bajnokság pénzből élünk nem igazán pozitív. Az, hogy nem akarják elherdálni a pénzt ilyen-olyan védőkre, mondhatni érthető. Rossel alapból is egy fhhhhaszarc, nem bólint rá ilyenekre. :(

Van két majdhogynem bombabiztos védőnk (igen, örülnék ha felfognák az emberek, hogy Masch tanár úr védő, régen volt már vkp, el lehet felejteni a 'pool-os korszakot), meg két olyan védő, akire alkalomadtán számíthatunk. Mondjuk Bartra szerintem megmarad az örök másodhegedűsnek, de szerintem nem itt fogja folytatni a pályafutását. Ha edzésen van tőle jobb, akkor nem fogják játszatni, alapból nem a hátvédeket rotálják. Ha szerencsénk van elég, ha nem, akkor nem, de a sikerhez alapból kell nem kevés szerencse, lásd Chelsea BL győzelme.

Tavaly besz_ptuk, ez tény. Most pedig inkább bíznak a szerencsében, mintsem abban, hogy csak kidobálják a pénzt. Kérdés, hogy mennyire logikus. Gondolom szem előtt követték a hitel törlesztést, meg hogy egyáltalán csak simán egy védő érkezése megoldás lenne-e minden problémánkra. Lehet januárban hozunk valami BL-t látott, esetleg spanyol nemzetiségű, de inkább La Ligában játszó játékost. Ott van a Bilbao, AtMad, Valencia, Sevilla, tessék szépen szemezni, eddig csupa jó igazolásaink voltak hazai környezetből.

Szélsőkkel nincs baj, Fabregas isten, Neymar jó lesz, Iniesta nem kérdés, a két flop elől még mindig Pedro meg Alexis. Én nagyon örülnék, ha nem csak helyzetei, meg szép elfutásai, edzésen ollózásai lennének a srácoknak, hanem inkább legyenek a helyi Gomezek, pattanjon el tőlük 20 méterre a labda, de akkor már a kapuba... :)

Messi pedig ül a Barcelona trónon, bal keze Adriano, jobb keze Fab4, (ja, a trón előtt meg CR térdepel :)))) ), Tata pedig viszi a hátán az egészet a BL-címhez vezető úton, ami a Bayernnel van kikövezve. Bizony, jól megtapossuk őket! :)
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.09.05. 23:17:13

bartráról nekem nincs konkrét kialakult képem, volt, mikor meggyőzött, de egyébiránt abszolút nem látom benne azt, hogy ő a jövő barcelonájában pique párja lehetne majd.
azt viszont biztosra veszem, hogy akkora hímestojásnak és csodagyereknek nem tűnik, hogy az ő játékpercei miatt tegyük kockára a szezont.

most ha bejön, és tényleg kibontakozik bartra, lehet majd rá számítani bármikor, akkor spóroltunk 20 milliót, viszont ha kevés lesz, akkor úgy állunk, hogy a pique-mascherano pároson kívül nincs megbízható (bár ez utóbbi kettő sem konstans az, de mindegy) középhátvédünk.
És amúgy, hogyan képzeled el a kibontakozását? Majd a padról fogja megállítani mondjuk a Bayernt a BL elődöntőben, vagy mi?
Szép minden amit leírsz, de sosem fog kibontakozni, ha ennyire számítanak rá. Kockára meg nem hiszem, hogy az tenné a szezont, hogy gyakrabban játszik-e vagy sem.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2013.09.05. 22:33:32

Engem az ami aggaszt a dologban, hogy a Barca akart hátvédet venni, de nem tudott. És ez engem zavar, hogy a kedvenc csapatom, amelyik talán a legjelentősebb kulb jelenleg, de legalább top3-as nem TUD játékost venni. Pedig ha végig gondoljuk, Abidalt is,Fontást is és Muniesát is elengedték, gondolom azért, mert ott még biztosak voltak benne hogy jön valaki. És később is nyilatkozta Rosell egyértelműen, hogy még érkezni fog valaki. Aztán mégse, ennek az okára lennék kíváncsi. A sok arab agyatlan eurómilliárdos miatt? vagy nem volt elég agresszív a tárgyalás? vagy nem jutott eszükbe a vezetőknek olyan játékos aki megfelelő és megszerezhető lenne?
Tök mindegy melyik a válasz, mindegyik aggasztó.
szakmai érveket most kár felhozni, lerágott csont, Puyol életkora, Mascerano sárgái és eltiltásai stb.
Bárki ránéz a keretre, egyértelmű, hogy a hátsó alakzat egyből gyengusnak tűnik.
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.09.05. 22:25:33

Ez oké, de a padon (sőt, akkor lelátón) sosem lesz Agger-szintű játékos belőle. Ha meg jött volna a dán, egyértelműen előtte lenne, szóval nem kapná meg a lehetőséget. Ezért mondtam, hogy én örülök neki, hogy Bartra mellett döntöttek, nem akkora kaliber Agger, még akkor sem, ha egyértelműen erősítés lenne.
bartráról nekem nincs konkrét kialakult képem, volt, mikor meggyőzött, de egyébiránt abszolút nem látom benne azt, hogy ő a jövő barcelonájában pique párja lehetne majd.
azt viszont biztosra veszem, hogy akkora hímestojásnak és csodagyereknek nem tűnik, hogy az ő játékpercei miatt tegyük kockára a szezont.

most ha bejön, és tényleg kibontakozik bartra, lehet majd rá számítani bármikor, akkor spóroltunk 20 milliót, viszont ha kevés lesz, akkor úgy állunk, hogy a pique-mascherano pároson kívül nincs megbízható (bár ez utóbbi kettő sem konstans az, de mindegy) középhátvédünk.
ez egy wolfsburgnál vagy mittudomén torinonál beleférne, de egy barca szerintem nem rizikózhat ekkorát, mert hatalmasat eshetünk pofára.

ezzel pedig nem azt akarom mondani, hogy sakho, luiz, silva vagy agger biztos megoldás lett volna, hiszen mindenkiben van rizikó.
csak idegesít, hogy pont ott garasoskodunk meg spórolunk, ahol tavaly elment a szezon.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.05. 21:28:34

csababarca írta:
És sok változást nem láttam,VV bravúrozik többet, ennyi.
Ezt mondtam egyébként lentebb én is,hogy Bartrát nézegetném szívesen, nézzük meg mit tud, hamár nem igazoltunk hátra.
Pedig elég sok a változás, és ezt nehéz nem észre venni. De mind1. Az az igazság, hogy lehet felhozni érveket amellett, hogy kellett volna egy védő, és amellett is, hogy nem.
Nyilván az előbbinél sokkal több, de ha jött volna egy Agger, akkor Bartra nem sok jóra számíthatna, pedig ki tudja milyen védővé nőheti ki magát. A múlt szezont én nem venném nála alapul, annak ellenére, hogy nem teljesített rosszul. Ráadásul egyből a mély vízbe lett bedobva egy szétesőben lévő csapatba. Mert igenis a BL elődöntőben, sőt kicsit előtte is, mutatkoztak ilyen jelek. Mégis megállta a helyét és lehetett rá számítani. Az idei évben, ha kap elég lehetőséget megmutathatja, hogy van-e helye a csapatban vagy nem lehet rá építeni. Ez persze Tata-tól is nagyban függ. Én teljesen megértem, hogy eddig nem játszatta, a sikeres szezonkezdet nagyon fontos, főleg egy új edzőnél, A Valencia és az Atma elleni meccsek pedig kiélezettek voltak és az utóbbin egy kupa is múlt. Szóval teljesen érthető, hogy inkább a biztosabb megoldást választotta. Később lehet majd rotálni. Jövőre viszont Bartra akárhogy is teljesít kelleni fog egy védő. A Kapitánynak talán ez lesz az utolsó szezonja, ha nem is akasztja szögre a cipőt, jövőre tényleg nem lehet már érdemben számolni vele. :-( Akkor pedig ott lesz Piqué, Masch, Bartra. Az argentín tűri a padot, Bartra pedig ha kiugró teljesítményt is mutat egy Luiz (csak mondtam valakit)-Piqué páros mögött elég lehetőséget kaphat.
Forca Barca!!!!
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.09.05. 20:40:42

shutterisland írta:összetenném a kezem, ha bartrából agger szintű játékos lenne valaha is.

nem real mardid vagyunk, hogy egy simán top 20-as védő érkezése nem jelent semmit, mert van előtte egy pepe-ramos-varane trió.

óriási erősítés (és főleg minőségi mélységet adó igazolás) lett volna a dán.
Ez oké, de a padon (sőt, akkor lelátón) sosem lesz Agger-szintű játékos belőle. Ha meg jött volna a dán, egyértelműen előtte lenne, szóval nem kapná meg a lehetőséget. Ezért mondtam, hogy én örülök neki, hogy Bartra mellett döntöttek, nem akkora kaliber Agger, még akkor sem, ha egyértelműen erősítés lenne. Ha meg Puyol neadjisten ismét megsérül rövid időn belül, lehet igazolni télen. Így legalább kiderül, mire számíthatunk, feltéve, ha megkapja az esélyt. De ha Jonathan megkapta, neki is meg kell lassan.

Egyébként attól, hogy az ellenfélnek is van nagy/több helyzete, szerintem szépen látszik a változás, sokkal több van benne, mint hogy Valdés jobb és kész.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.05. 20:01:22

Chino írta:Azért ez nem ennyire egyszerű. Ha jól tudom 2016-ig van szerződése. Ha ő úgy dönt, hogy menni akar és nem hosszabbít, akkor Mou és az egész Chelsea a fejére állhat és ha van egy kis eszük eladják, mivel így még viszonylag jó összeget csikarhatnak ki érte. Ők egyedül az összegen vitatkozhatnak. Persze, ha Courtois maradni akar nincs miről beszélni, csak arra akartam célozni, hogy ez nem úgy megy, hogy ha a Chelsae nem akarja eladni, akkor nem jön.
Így van.
Megnéztem, Cech még csak 31, szóval bőven van még pár éve a Chelsea kapujában, nem hiszem, hogy elmenne vagy a padra tennék Courtois miatt.
Szóval ha Courtois eljöhet Barcelonába első számú kapusnak jövőre, akkor én a helyében azonnal rábólintanék a katalán ajánlatra, sokkal inkább, minthogy még éveket várjak arra, hogy a Chelsea kapujába kerülhessek.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.09.05. 19:11:25

visca el barca írta:
Lionel85 írta:Reina már esélytelen a Napoli miatt
tévedsz, igen is esélyes, hiszen csak kölcsönben van. a liverpoolhoz nem fog már visszamenni, így lényegében fillérekért elhozható. és ismerjük a filléreskedő rosellt... :D
Azt nem tudtam, hogy kölcsönben van. Akkor nyáron vissza lehet majd térni az ügyre. Courtois vagy Reina.
Kép
Kép
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.09.05. 18:44:36

Aggerrel nem lennénk igazából előrébb, csak Bartra elől vennék el a perceket.
összetenném a kezem, ha bartrából agger szintű játékos lenne valaha is.

nem real mardid vagyunk, hogy egy simán top 20-as védő érkezése nem jelent semmit, mert van előtte egy pepe-ramos-varane trió.

óriási erősítés (és főleg minőségi mélységet adó igazolás) lett volna a dán.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.09.05. 18:31:09

barca99 írta:
csababarca írta:Persze elfogadom ha más véleményen van valaki,max. kételkedek kicsit,hogy látta e a tavalyi közepes-nagycsapatok elleni meccseinken lehozott védőteljesítményeket.
És tudom,csapatvédekezés,meg miegymás,de mit sem ér ez,ha utolsó emberként lyukat rúg valaki,stb
Pont azt kellene megérteni, hogy utolsó emberként lyukat rúgni bárki bármikor rúghat, ezért teljesen mindegy, hogy igazoltunk vagy sem. (Gondolom az etalon Thiago Silva gólpassza a saját tizenhatosán belül az idei KK-n megvan.)

Egyelőre úgy látom, sokat fejlődött a csapatvédekezés, ez pedig sokkal nagyobb nyereség, mint a tavalyi csapatvédekezés plusz egy Thiago Silva akár. Persze a legjobb a kettő együtt lenne. :) De azért látszik a javulás tavalyhoz képest,

Már régebben is írtam, nincs sok bajom a vezetőséggel, azért meg főleg nem, mert nem csináltak valami látszatintézkedést egy közepes arccal. Sakhoval (jó, mondjuk benne még lehet potenciál), Aggerrel nem lennénk igazából előrébb, csak Bartra elől vennék el a perceket. Most legalább itt lesz a lehetőség, 10-15 meccsen (legalábbis én ezt feltételezem Martinoról, a veszélytelenebb csapatok ellen megadja majd neki a lehetőséget) megmutathatja magát, aztán vagy hosszabbít, vagy lelép, ha kevés. Nyilván rizikós a dolog, de négy középhátvédnél nem igazán szokott több lenni egy olyan csapatnál, aki négyvédős rendszerben játszik. Kockáztatunk, de legalább egy saját nevlés láthatja előnyét.

És sok változást nem láttam,VV bravúrozik többet, ennyi.
Ezt mondtam egyébként lentebb én is,hogy Bartrát nézegetném szívesen, nézzük meg mit tud, hamár nem igazoltunk hátra.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.09.05. 18:25:15

csababarca írta:Persze elfogadom ha más véleményen van valaki,max. kételkedek kicsit,hogy látta e a tavalyi közepes-nagycsapatok elleni meccseinken lehozott védőteljesítményeket.
És tudom,csapatvédekezés,meg miegymás,de mit sem ér ez,ha utolsó emberként lyukat rúg valaki,stb
Pont azt kellene megérteni, hogy utolsó emberként lyukat rúgni bárki bármikor rúghat, ezért teljesen mindegy, hogy igazoltunk vagy sem. (Gondolom az etalon Thiago Silva gólpassza a saját tizenhatosán belül az idei KK-n megvan.)

Egyelőre úgy látom, sokat fejlődött a csapatvédekezés, ez pedig sokkal nagyobb nyereség, mint a tavalyi csapatvédekezés plusz egy Thiago Silva akár. Persze a legjobb a kettő együtt lenne. :) De azért látszik a javulás tavalyhoz képest,

Már régebben is írtam, nincs sok bajom a vezetőséggel, azért meg főleg nem, mert nem csináltak valami látszatintézkedést egy közepes arccal. Sakhoval (jó, mondjuk benne még lehet potenciál), Aggerrel nem lennénk igazából előrébb, csak Bartra elől vennék el a perceket. Most legalább itt lesz a lehetőség, 10-15 meccsen (legalábbis én ezt feltételezem Martinoról, a veszélytelenebb csapatok ellen megadja majd neki a lehetőséget) megmutathatja magát, aztán vagy hosszabbít, vagy lelép, ha kevés. Nyilván rizikós a dolog, de négy középhátvédnél nem igazán szokott több lenni egy olyan csapatnál, aki négyvédős rendszerben játszik. Kockáztatunk, de legalább egy saját nevlés láthatja előnyét.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.09.05. 17:46:38

tehát ha leigazoljuk sakhot akkor nagyjából elégedett vagy?
nem nekem címezted, de én például ha elégedett nem is, de sokkal inkább nyugodtabb lettem volna mint most.

láthatjátok, puyollal megint cink van, vele szinte csak szellemként számolhatunk.
a mascherano-pique páros alapvetően nem vészes (bár egy bl és bajnoki címre törő csapatnál ez azért elég hülyén hangzik, hogy "nem vészes") viszont ha egyik lesérül, sárgázódik, máris jön a lutri.

na nem mondom, hogy sakho 100%-os megoldás, benne is lett volna kockázat, mert kiben nincs, bale-ben is van 100 millerért, pláne egy sakhoban.
kölcsönbe simán hozhattuk volna, így nagyon pengeélen táncolunk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.09.05. 17:22:22

Maximálisan elégedett a két brazil egyikével lettem volna, de elfogadtam volna helyettük mást is.

Nah mindegy,én úgy gondolom,hogy kellett volna védőt igazolni,már tavaly is kellett volna,láttuk mi lett.
Ez van, drukkolok természetesen a csapatnak,de a vezetőség nullára viszgázott a nyáron a szememben.
Persze elfogadom ha más véleményen van valaki,max. kételkedek kicsit,hogy látta e a tavalyi közepes-nagycsapatok elleni meccseinken lehozott védőteljesítményeket.
És tudom,csapatvédekezés,meg miegymás,de mit sem ér ez,ha utolsó emberként lyukat rúg valaki,stb
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.05. 17:21:06

Capon írta:
Chino írta:Én Courtois-t egyelőre jobb, "rutinosabb" kapusnak tartom, de már csak az ára és Mou miatt is Ter Stegen-t preferálnám.
Szerintem semmi esélyünk megszerezni Courtois-t, nem fogja eladni nekünk a Chelsea.
Azért ez nem ennyire egyszerű. Ha jól tudom 2016-ig van szerződése. Ha ő úgy dönt, hogy menni akar és nem hosszabbít, akkor Mou és az egész Chelsea a fejére állhat és ha van egy kis eszük eladják, mivel így még viszonylag jó összeget csikarhatnak ki érte. Ők egyedül az összegen vitatkozhatnak. Persze, ha Courtois maradni akar nincs miről beszélni, csak arra akartam célozni, hogy ez nem úgy megy, hogy ha a Chelsae nem akarja eladni, akkor nem jön. Mondjuk a kivásárlási ára sem tudom mennyi, de nem hiszem, hogy túl magas, akkor meg pláne nem lehet mit csinálni.
Ez hasonlít pl. Villa esetére. Hiába adott volna a Spurs kilenc milliót érte, ő nem akart oda menni. Vagy Neymarért is hiába kínált többet a Real, (ha kínált) ha ő ide akart jönni, mondhatták neki, hogy a másik csapat többet adna menj oda. Szerződés ide vagy oda a játékosok akarata is számít, nem is keveset.

Sakhoval azért lettünk volna előrébb, mert ha nem is jobb, mondjuk Mascheranonál, ingyen jött volna és sérülés esetén bedobható, vagy tudunk rotálni, mert egy kb. 60 meccses szezonnak nézünk elébe.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.09.05. 16:54:06

tehát ha leigazoljuk sakhot akkor nagyjából elégedett vagy?

és ha őt leigazoljuk akkor mi változik? semmi. fejelni jobban tud mnt mascherano és annyi. ha ő játszik az argentín helyett, és ha átrohannak a kp-n, rá is hárman hozzák a labdát, csodát ő sem tud tenni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.09.05. 16:43:49

visca el barca írta:
csababarca írta:főleg nem az idei nyár döbbenetes bénasága után.
Csaba, Te kiket igazoltál volna?
Nyár elején világos volt,hogy hozni kell egy csatárt, védőt, kapust, illetve megtartani a középpályát.
Csatár jött.Pipa. Villa elment potom pénzért.
Kapus nem jött,de maradt Valdes a nyakunkon, majd jövőre lelép röhögve, ingyen. Ezt még elviseltem.
Kp gyengült, elment Thiago, de legalább tisztességes pénzt kaptunk érte, így nyeltem egyet.
Védelembe nem jött senki, megint. Pedig mondjuk a Silva, Luiz, Agger, Sakho, Verthongen 5ből az utolsó 3 bőven hozható kategória,és erősítést is jelentettek volna. De valamiért nem sikerült, elég szégyen a klubra nézve, hogy jóformán szóba sem állt velünk egy játékos sem, vagy ha igen, egyből nemet mondott. Vezetőség szerintem nem akart Neymar után újabb nagy összeget kiadni, ezért sem erőltette pl Luiz vagy Thiago megszerzését. De másik 3 elfogadható áron jöhetett volna. Persze a két brazil jelentett volna igazán erősítést, de a védelmünk idén egyszerűen vicc. Piqué hullámzó, Masch szintén, plusz alaphiányosságok vannak jelen nála, mint khv, Bartra fiatal,rutintalan,sok a hiba, bár ezek ellenére is én őt erőltetném Piqué mellett, hátha.Jah meg van az öreg, aki már jóval többet sérült,mint egészséges,és ha egészséges se olyan,mint pl 2 éve.
És akkor még nem vettem számításba,hogy a szélsővédőink is inkább támadók, mintsem védekező emberek.

Számomra ez a leggyengébb átigazolási szezon,mióta barca- szurkoló vagyok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.09.05. 16:22:46

Chino írta:Én Courtois-t egyelőre jobb, "rutinosabb" kapusnak tartom, de már csak az ára és Mou miatt is Ter Stegen-t preferálnám.
Szerintem semmi esélyünk megszerezni Courtois-t, nem fogja eladni nekünk a Chelsea.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.05. 16:12:48

Én Courtois-t egyelőre jobb, "rutinosabb" kapusnak tartom, de már csak az ára és Mou miatt is Ter Stegen-t preferálnám. Emellett ő nagyon szívesen jönne, ez már a nyilatkozataiból is kiderült+ a szerződéshosszabbítást sem fogadta el.
Így több pénz maradna a fontosabb igazolásokra, amit egyelőre két poszton látok. Ha Roberto nem válna be én Gündögant látnám legszívesebben Xavi utódjaként, illetve újra nekimenni egy középső védőnek. Az előbbi ráadásul már könnybben is váltana klubot valószínűleg, mint idén és ha nem lesz nagy távozó, így bőven jók lennénk, mert az idei átigazolási pénzből maradt sajnos jövőre. De ez persze még a jövő zenéje csak a kapusposztmegoldása előrevetít néhány dolgot, mert szerintem a belgát nem kapnánk meg 30 alatt, sőt!
De lehet, hogy Csababarca-nak lesz igaza és elhozzuk Király Gabit vagy Szűcs Lalit és elmondhatjuk, hogy befoltoztuk a lyukat. Pintot én is megtartanám. Képességeit tekintve rengeteg csapatban elsőszámú hálóőr lenne, vagy hozzuk el majd Reinat a helyére. Ha akkora culé megelégszik a kupával vagy egy-két kisebb meccsel. :-D

látom megelőztek. :-)
Forca Barca!!!!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.09.05. 16:08:42

Courtois nálam már most TOP kapus, ráadásul olyan aki uralja a kapu környékét, ami egy ilyen alacsony csapatnál mint a miénk alapfeltételnek kellene lennie.. Mögé Pinto helyére elhozhatjuk Reinát is akár, a jóarc kerettag szerepére szerintem alkalmas :D
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2013.09.05. 16:06:52

zola8787 írta:Sajna sem ter Stegen-t, sem Courtois-t nem figyeltem eddig, de mindenki isteníti őket, akkor csak jó lesz bármelyikőjük jön. Egyet nem akarok, hogy ez a sz.ros "mi neveltük" téma ne jöjjön fel, és vissza ne hozzuk Reinát.
Első számú kapusnak semmi kép, de nagyon kevés pénzért és Pinto helyett nem lenne rossz választás, persze csak akkor, ha tűri a padot.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pitta19 2013.09.05. 16:09:02-kor.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.09.05. 16:01:23

Lionel85 írta:Courtois-nak annyi előnye van a némettel szemben, hogy ismeri a spanyol bajnokságot. Jól véd az Atléticóban, közelebb is van a vezetőséghez, mint ter Stegen. Reina már esélytelen a Napoli miatt, így én is a Courtois-t támogatók táborába lépek.
Ráadásul szerintem jobb kapus. Szóval többet tett le az asztalra, plusz neki van nemzetközi ntapasztalat. Őszinte legyek én például nagyobb tehetségnek tartom, mint mondjuk De Geat.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.09.05. 15:57:51

Lionel85 írta:Reina már esélytelen a Napoli miatt
tévedsz, igen is esélyes, hiszen csak kölcsönben van. a liverpoolhoz nem fog már visszamenni, így lényegében fillérekért elhozható. és ismerjük a filléreskedő rosellt... :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.09.05. 15:51:13

Belegondolva lehet, hogy jó döntést hozott a vezetőség, hogy VV-t még nem adták el. Azt ne mondjátok, hogy nem kereste meg őt senki, attól, mert nem írt róla az NSO...
Szerintem kapott megkereséseket, csak számára nem előnyös csapatoktól, aztán lehet, hogy ebben az évben annyira fog koncentrálni, mint még soha, nagyon bízom benne. Idén eddig nem lehet rá panasz, sőt! Az meg, hogy "de kaphattunk volna érte pííízt" az gáz a Barcelonára nézve, mi nem szoktunk játékosokért lóvét kérni :lol: Hajrá Victor, kápráztass el minket idén (is), aztán takarodj :lol:

Sajna sem ter Stegen-t, sem Courtois-t nem figyeltem eddig, de mindenki isteníti őket, akkor csak jó lesz bármelyikőjük jön. Egyet nem akarok, hogy ez a sz.ros "mi neveltük" téma ne jöjjön fel, és vissza ne hozzuk Reinát. Kapus poszton nem szabad skótoskodnunk (dá szép szó), hozni kell valamelyik fiatalt és nem a jövő nyár végén, szépen a téli szünetben már megszerezni az egyiket, aztán maradjon csak nyárig a csapatánál kölcsönbe.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.09.05. 15:42:52

Courtois-nak annyi előnye van a némettel szemben, hogy ismeri a spanyol bajnokságot. Jól véd az Atléticóban, közelebb is van a vezetőséghez, mint ter Stegen. Reina már esélytelen a Napoli miatt, így én is a Courtois-t támogatók táborába lépek.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.05. 15:38:25

Azt hiszem felesleges a belga srácról álmodozni. Amíg murinnyó a cselzinél van, kizárt dolog, hogy eladják nekünk. Amúgy is, Ter Stegen semmivel sem rosszabb, és bőven megszerezhető kategória.
Mindketten eszméletlen jó kapusok már most egyébként, úgyhogy igazából bármelyikük jön, méltó utódja lesz Valdésnek.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése