Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.26. 13:56:23

bunga írta:
2024.03.26. 12:24:16
Szívesen olvasnék interjut Rafa Marquezzel, hogy a nála játszók, illetve az általa oda kinézett fiatalok között kikben lát stabil la Ligaba való játékost. Az, hogy mi hiányposzt, csak ennek ismeretében dönthető el. De ha Deco valakiben ezek közül nem lát fantáziát, akkor azt el kell adni, nem pedig gyarapítani a sorbanállást.
Egy interjút felesleges ezért csinálni. Sok játékosra felesleges terhet rakna, soknak meg az önbizalmát rombolná.
Ezt házon belül oldják meg. Xavi is rendszeresen követi az utánpótlást, egy Toni Fernandezt sem azért hívott fel mert megtetszett neki a neve vagy Guiu-t aki az Atleticben sem játszott.Tartják a kapcsolatot rendszeresen beszélnek, hívják fel őket edzésekre, kifelé nem kell erről senkinek tudnia. Látszik az azon is, hogy ki mennyit játszik vagy kit rendelnek fel edzésre, cserepadra.

A spanyol U19-es válogatott meccsének most lett vége az osztrákok ellen. A spanyolok nyertek 2:1-re, Fort kezdőként végig játszotta a mérkőzést, Guiu a 60. percben szállt be.
Forca Barca!!!!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.03.26. 12:24:16

Szívesen olvasnék interjut Rafa Marquezzel, hogy a nála játszók, illetve az általa oda kinézett fiatalok között kikben lát stabil la Ligaba való játékost. Az, hogy mi hiányposzt, csak ennek ismeretében dönthető el. De ha Deco valakiben ezek közül nem lát fantáziát, akkor azt el kell adni, nem pedig gyarapítani a sorbanállást.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.26. 09:32:18

Annak kapcsán, amit a Roque topikban is nehezményeztem, akit a jövő emberének szerződtettünk az aktuálisan égető probléma befoltozása helyett:

"Vitor Roque volt az FC Barcelona egyetlen téli igazolása. Annak ellenére, hogy Gavi súlyos sérülése miatt a csapat igényei mások voltak, a klub sportvezetése és edzői stábja megegyezett a brazil csatár érkezésének előrehozásában, ahelyett, hogy egy középpályást szerződtettek volna. Ebben az is közrejátszhatott, hogy a klub Deco elmondása szerint egész egyszerűen nem talált Gavi profilú játékost a piacon."

Nem néztem utána Deco szavainak, de most adottnak veszem, hogy ezt mondta.
Ezek szerint ők is így gondolkodtak, viszont nem értem, hogy mi az, hogy Gavi profilú játékost nem találtak. Léteznek csapatok Gavi nélkül, mi is létezünk így, szerintem kb bármilyen stílus jó lett volna, csak kp-s legyen, és mondjuk ne fiatal, hogy rögtön be lehessen dobni. Xavi szerencsére bravúrosan megoldotta a középpályát úgy, hogy alig maradtunk ott, de ez egyrészt nagy mázli, másrészt meg kidőlhet bármikor még egy ember. Eleve van egy teszkós Gavink. Azt meg nehezen hiszem el, hogy ne találtunk volna egy olyan erős közepes valakit, aki akár fél év kölcsönre örömmel jött volna Barcelonába.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.24. 13:13:40

bence0330 írta:
2024.03.24. 11:46:37
Hát, többen gondoljuk így a fórumon, de alapvetően úgy látom, hogy a futballvilág általános véleménye is ez. Mondanám, hogy nézz meg pár highlightsot, de azt persze bárkiről össze lehet vágni jó dolgokat. Itt azért tudom ajánlani mégis, mert azért ő annyira extra, hogy még ott is látszik, hogy érinti a labdát, hogy lő, hogy cselez, hogy készít elő, sok a Messi-szerű megmozdulás is. KDB skilljeivel rendelkezik, csak jobb szerintem 1v1-ben, és még egy kicsit elegánsabb. Az elegancia a legjobb szó rá, legalábbis számomra. A sérülése előtt is simán a legjobb 21 éven aluli játékosként volt emlegetve csak az háttérbe szorította, de már egy éve egészséges, és azóta újra lenyűgöző. Szerintem jobb, mint Bellingham, sokoldalúbb. Persze majd bizonyítania kell egy igazi nagy csapatban is. De ebben a pillanatban én benne látom a leginkább korszakos játékost, akit ha beteszel egy csapatba, egyedül szintekkel emeli a színvonalát. Más poszt, de talán még Yamalnál is tehetségesebb. Persze remélem ez a véleményem megváltozik, mikor Yamal 18 fölé ér, akkorra fog kiderülni. :)

Csak számokkal: 28 gólpontnál jár 36 meccsen, támadóközéppályásként. De a sérülése előtt 18 évesen is hasonlókat hozott már, ez azért fontos szerintem, mert Alonso rendszerére is rá lehetne fogni a dolgot, de itt erről szó nincs.
Wirtz a posztján egyértelműen top 3. Ilyen idős KDB-t nem ismertem, de szerintem az ő szintjén mozog és 24-25 évesen ha nem jön újabb sérülés ott is lesz. . Nehéz itt felállítani sorrendet, életkor, bajnokság stb. plusz a Bayer mostanában kicsit megtévesztő. Frimpong is 8/8, Grimaldo 9/12 stb. Viszont az látszik, hogy a német külön dimenzió, de ennek megfelelően az ára is az Főleg, hogy bővn van még a szerződéséből, 100 %-os Golden Boy várományos stb. és a City is kivetette rá a hálóját. Nagyon sok minőségi játékost el kellene adni, hogy esély legyen rá. Ha valaki vinni is fogja az 100 millió fölött lesz. Egy Araujo-De jong duónak biztos mennie kellene, emellé még esetleg egy Raphinha. Aztán ki tudja hogy tud-e annyit adni, illetve aggasztó, hogy igaz rövid de nagyon sokféle sérüléssel küszködött már ilyen fiatalon.

Szóval Barca szurkoló ide vagy oda reális esély szerintem 1-2 %.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.24. 12:57:22

NovaProspekt írta:
2024.03.24. 11:30:09
Tényleg ilyen jó Wirtz? Kérdezem, mert azon kívül, hogy van ez a srác, nem tudok róla semmit.
Olyan játékos, aki miatt érdemes leülni meccset nézni, mert nem csak a sablont tolja. Mostanában sok B04 meccset nézek, és azt gondolom, amit Bence is írt, abban a csapatban ő az extra. A többiek simán jó játékosok, akiknek a teljesítményét erősen felhúzza Xabi Alonso remekül működő rendszere, de Wirtz más. Ő ott az agy, akit minőségben nem tudnának pótolni, ha távozna, bármennyire is tehetséges edző Xabi.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.03.24. 12:55:12

Értem. Köszi! :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.24. 11:46:37

Hát, többen gondoljuk így a fórumon, de alapvetően úgy látom, hogy a futballvilág általános véleménye is ez. Mondanám, hogy nézz meg pár highlightsot, de azt persze bárkiről össze lehet vágni jó dolgokat. Itt azért tudom ajánlani mégis, mert azért ő annyira extra, hogy még ott is látszik, hogy érinti a labdát, hogy lő, hogy cselez, hogy készít elő, sok a Messi-szerű megmozdulás is. KDB skilljeivel rendelkezik, csak jobb szerintem 1v1-ben, és még egy kicsit elegánsabb. Az elegancia a legjobb szó rá, legalábbis számomra. A sérülése előtt is simán a legjobb 21 éven aluli játékosként volt emlegetve csak az háttérbe szorította, de már egy éve egészséges, és azóta újra lenyűgöző. Szerintem jobb, mint Bellingham, sokoldalúbb. Persze majd bizonyítania kell egy igazi nagy csapatban is. De ebben a pillanatban én benne látom a leginkább korszakos játékost, akit ha beteszel egy csapatba, egyedül szintekkel emeli a színvonalát. Más poszt, de talán még Yamalnál is tehetségesebb. Persze remélem ez a véleményem megváltozik, mikor Yamal 18 fölé ér, akkorra fog kiderülni. :)

Csak számokkal: 28 gólpontnál jár 36 meccsen, támadóközéppályásként. De a sérülése előtt 18 évesen is hasonlókat hozott már, ez azért fontos szerintem, mert Alonso rendszerére is rá lehetne fogni a dolgot, de itt erről szó nincs.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.03.24. 11:30:09

Tényleg ilyen jó Wirtz? Kérdezem, mert azon kívül, hogy van ez a srác, nem tudok róla semmit.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.03.24. 09:29:12

bence0330 írta:
2024.03.23. 22:45:09
Wirtz régóta az első játékos régóta, aki egymaga a különbséget jelentheti.
Áthoztam.
Nemrég nyilatkozta Wirtz, hogy Joao Felix a példaképe :)
El kell adni 2 nagyobb értékű játékost, (De Jong, Pedri+az aprókkal reméljük lesz 1az1 igazolásokban, vagy megy még Raphinha, jön 12 millióért Dybala :) )hozni Aleix Garciát 10-15-ért, egy évre Felixet kölcsön, a maradékot pedig betolni Wirtz leigazolásába, elvileg Barca szurkoló. Mehet +30-50 változó, ha aranylabdás, BL győztes lesz, akkor már megérte.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.21. 17:27:31

bence0330 írta:
2024.03.21. 12:01:03
FcBarcelona1 írta:
2024.03.21. 11:51:12
Elférne egy olcsó, rutinos padozó csatár Lewa mögé, aki tud csereként gólokat szerezni, mint Auba, Luuk, Ben Yedder, Taremi
Persze ha lesz pénz, várom a nagy neveket :)
Ezzel a résszel nem értek egyet. Mind jó játékos, Ben Yedder szerintem még ebben a korban is a tökéletes Barca kilences, de Lewy mögé most igazoltunk nagy pénzért egy srácot, aki lőtt két gólt csereként egymás után, azóta nem kapott egyetlen percet sem a posztján. Már ő is felesleges, nemhogy még hozni valakit... Plusz itt van Guiu, és itt van Ferrán, aki remekelt centerként a sérülése előtt, 4 kilencesünk van, vagy ilyen poszton jól bevethető játékos. Szerintem egyedül ez és a jobbszélső poszt az, ahol gondolkodni sem kell vételen. A többivel kb egyetértek, kh csereszint kell, egy jobb-balszélső, minél kétposztosabb annál inkább, és egy balszélső, aki esetleg tkp-t is tud, az nagy fogás lenne. Meg persze egy csere kapus, de nem tudom, le tudunk-e akasztani olyat, aki elüldögél TS mögött, olcsó, és ha bevetjük, azonnal helyt tud állni. Pena is százszor jobb annál, amit nálunk mutatott, de nálunk totál más elvárások vannak, mint bárhol, középpályás szintű labdakezelés alap, stb. Szerintem nem véletlen, hogy az elmúlt években egy cserekapus sem vált be itt, egyik sem volt rossz, csak nem vagyunk hajlandóak legalább ideiglenesen átalakítani a játékunkat, ha nincs ott egy kvázi mélységi irányító, hanem csak egy átlagos kapus. Főleg, hogy Pena még igazából rossz sem volt lábbal, csak kiemelkedő sem.
Alighanem egy 35+-os nagyobb név lenne a legideálisabb a posztra, de szerintem nem nagyon lesz cserekapus a következő években, aki nálunk megállja a helyét.
Középcsatárnak biztosan itt lesz Lewy, ha ő menne akkor lehetne gondolkodni valakin, de Roquét meghagyni, hogy ő majd levédi azt a posztot necces. Ugyanúgy lehet belőle klasszis játékos, mint kuka. Ráadásul még nagyon fiatal. Nekem van egy olyan érzésem, hogy azért nem játszik, mert meg akarunk spórolni 5 milliót. Ha huzamosabban játszana/bemutatkozna a BL-ben lehet, hogy aktiválódna az első változó, ami fájna a klubnak. Amikor idejött tényleg nagyon keservesek voltunk, leginkább helyzetkihasználásban, de ez úgy ahogy rendbejött, nem volt égető a brazil, szerintem ezért jegelik. Esetleg úgy gondolkodnak hogy ha a lenygel lesérülne vagy hasonló és muszáj lenne játszania, ne menjen el sok játékperc. Persze ez csak egy ötlet, hogy így van-e azt nem tudom. A változókat évente számolják, az átigazolási díját meg félévente, (4 évre) így jöhet ki végül a 60

Ezen a poszton majd Toni Fernandezre leszek kíváncsi, akit valamiért Xavi felhozott mostanában edzésekre. Engem személy szerint kicsit meglepett, mert hiába sokan mentek válogatoottba egy 15 éves srácot akkor sem nagyon szoktak felhívni az A csapathoz. Amúgy már az U18-ban játszik (a keret legfiatalabb játékosa), jövőre vagy két év múlva úgy járhat mint Cubarsí, ha így folytatja.

A cserekapus szerintem most harmadlagos szempont. Ha csak egy.két helyen kellene foltozgatni és lenne pénz, akkor lehetne vele foglalkozni, de jelenleg pénzt kiadni felesleges. Olyan aki jobb, mint Pena, megvannak a képességei, tűri a valószínűleg 0 játékpercet és olcsón/ingyen megszerezhető nem tudom hogy él-e. És azért ter Stegen se olyan hogy minden szezonban számolni kell több hónapos kieséssel. Amúgy Pena az első pár meccsén egész ígéretes volt, utána ment valami félre. Ha most látnánk valakit, aki úgy véd mint ő a törököknél egyből az lenne hogy hozzuk, aztán látjuk mi történik.

Fayét simán fel lehet hozni jövőre az első csapatba. Sőt, megtartani is valószínűleg csak így tudjuk. Kinőtte az Atleticet és több csapat is harapna rá, főleg Franciaországból ahol akár kezdő is lehetne. Sergivel talán újra jól kezdődik a játékosfelderítés. Mikát például a horvát másodosztályból hozták el másfél millió euróért, most pedig ott van a szenegáli felnőtt válogatottban, télen pedig 9 millióért vitte volna a Lille(?).
Darvich+Fayé került össz vissz 4 millióba.

Ráadásul most nagyon kiterjesztette a klub külön Afrikára is a nagyítót.
Ehhez kapcsolódik, hogy volt olyan cikk, amiben azt írták, hogy Odurot már a felnőtt csapatba hoznák, ha a Bayern vagy a Chelsea (volt itt is próbajátékon nem csak nálunk) elől el tudjuk hozni. Nyáron betölti a 18-at, szóval a leigazolásának sincs akadálya. (+Diarra télen)

A távozók közül Alonsoval nem hosszabbítanak, legalábbis ezt kommunikálták, Sr-rel kapcsolatban viszont most már el tudom képzelni, hogy megtoldják egy évvel alaccsonyabb fizetésért. Inigo is pattan szerintem és ha AG-t hoznánk a Gironából belerakhatnánk az árába Romeut Eric Garciával egy csomagban.

Decoék vkp pozícióba nagyon erőltetik Onanát, akit 60 alatt nem engedné az Everton, kivéve ha kiesnek, akkor lemegy 40-re. Szerintem ebből max. egy Aleix Garcia játékosbevonással vagy jó esetben Wieffer lesz.
Nálam Raphinha kérdéses kicsit. Az szinte biztos hogy jövőre már Yamal lesz a kezdő a posztján viszont rotálni, sérülés esetén beszállni kell valaki, de ehhez a brazilt túl jónak tartom és belőle komoly pénzt lehetne látni. Mondjuk ő nem olyan, hogy elmegy az arabokhoz, pedig már a harmadik ajánlatot is elküldték érte 80 millió fölött.
Jó fantáziálgatni a kreatív középpályásról, mint Wirtz (bár nálam Kobbie Mainoo lenne a top, csak hát a MU-ban van), de szerintem inkább abban bízhatunk, hogy Darvich robbant, mint hogy ide hozzunk valakit. Apropó Darvich. A hollandok ellen meglótte a győztes gólt. =D>

Mondjuk az esetlegesek igazolásokról nehéz még érdemben beszélni. Kérdés az edző személye, ott vannak még a regisztrációk, a bevétel sem tudni mennyi lesz. Vannak bizonyos nyitott források, mint a Bl, a Barca One, (mezszponzor,) a BS eladásából való tartozás, játékosértékesítés (Fati, Lenglet?) stb., szóval még sok a nyitott kérdés.

Bocs a hosszú hsz-ért, köszi ha elolvastad!
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.21. 17:25:18

Lehet mérgelődni, duzzogni, csalást, politikát kiáltani, sőt akár beperelni is Tebast, de akkor sem lesz nagyobb FFP keretünk idén nyáron. Bepereljük teszem azt és akár 2028-ban a bíróság majd igazat ad nekünk és elismeri, hogy nagyobb keretünk is lehetett volna 4 évvel korábban.

Addig viszont ez a keret
-2-1 szabály
-14-15 felnőtt játékos
- 270 -> 200 millió bérkeret
Semmiféle plus bevételünk nincs, mert a studiost nem fizette ki a vevő és alapból BL 8ba jutással számoltak Laportáék.
Úgyhogy lesz talán 2 érkező, plusz kölcsönjátékosok térhetnek vissza.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.03.21. 12:50:23

bence0330 írta:
2024.03.21. 12:01:03
Nekem semmi bajom Alonsoval, Robertoval vagy akár Romeuval, de a helyet foglalják, a szűkös fizetési keretben. Èvek óta hiányzik egy rutinos csatár, akit fejenlövünk a labdával, hogy bepattanjon róla, ha kell a gól. A Realban pl. Joselu már 8 gólos a bajnokságban. Luukot (Aubat/Depayt)meg kellett volna tartani. Roque, Ferran és Guiu szerintem nem tudna ilyen mértékben befolyásolni az eredményt. Lewa fizetése ehhez túl magas, nem is viselné a csere szerepét. Dzeko, Giroud pedig túl idős. Tőlem jöhet Lukaku is, ha elbírja a padot, és megelégszik ilyen 1-2 milliós fizetéssel, mint Luuk. Szerintem nem venne el perceket a fiataloktól, mert más helyzetben lennének bevethetőek. A többivel szemben valószínűleg igazad van, Aubanak magas a fizetése, Taremit elvileg viszi az Atletico, Ben Yedder rutinja lehet jól jönne ingyen. Persze az új edzőnek jobban ki kellene majd használni az 5 cserét, ès a 36 éves Lewyt is jó lenne sokkal többet pihentetni. Minőségi csatárra biztos nem lesz pénz, jövő nyáron arra kell tartalékolni (Haaland :) )
Vagy Roque váljon be.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.21. 12:01:03

FcBarcelona1 írta:
2024.03.21. 11:51:12
Elférne egy olcsó, rutinos padozó csatár Lewa mögé, aki tud csereként gólokat szerezni, mint Auba, Luuk, Ben Yedder, Taremi
Persze ha lesz pénz, várom a nagy neveket :)
Ezzel a résszel nem értek egyet. Mind jó játékos, Ben Yedder szerintem még ebben a korban is a tökéletes Barca kilences, de Lewy mögé most igazoltunk nagy pénzért egy srácot, aki lőtt két gólt csereként egymás után, azóta nem kapott egyetlen percet sem a posztján. Már ő is felesleges, nemhogy még hozni valakit... Plusz itt van Guiu, és itt van Ferrán, aki remekelt centerként a sérülése előtt, 4 kilencesünk van, vagy ilyen poszton jól bevethető játékos. Szerintem egyedül ez és a jobbszélső poszt az, ahol gondolkodni sem kell vételen. A többivel kb egyetértek, kh csereszint kell, egy jobb-balszélső, minél kétposztosabb annál inkább, és egy balszélső, aki esetleg tkp-t is tud, az nagy fogás lenne. Meg persze egy csere kapus, de nem tudom, le tudunk-e akasztani olyat, aki elüldögél TS mögött, olcsó, és ha bevetjük, azonnal helyt tud állni. Pena is százszor jobb annál, amit nálunk mutatott, de nálunk totál más elvárások vannak, mint bárhol, középpályás szintű labdakezelés alap, stb. Szerintem nem véletlen, hogy az elmúlt években egy cserekapus sem vált be itt, egyik sem volt rossz, csak nem vagyunk hajlandóak legalább ideiglenesen átalakítani a játékunkat, ha nincs ott egy kvázi mélységi irányító, hanem csak egy átlagos kapus. Főleg, hogy Pena még igazából rossz sem volt lábbal, csak kiemelkedő sem.
Alighanem egy 35+-os nagyobb név lenne a legideálisabb a posztra, de szerintem nem nagyon lesz cserekapus a következő években, aki nálunk megállja a helyét.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.03.21. 11:51:12

gránit írta:
2024.03.20. 20:19:15
Négy ember szerintem nem elég a védelembe, és különösen ebben a szezonban láthatjuk, hogy nincs olyan, hogy elég ember. Soha nem lehet elég emberünk. Ez az a csapatrész, amit semmilyen sérüléshullám nem rengethet meg. Oda egy ötödiket mindenképp hoznék. Fayét sokan dicsérik. Elég jól áll most a B csapat, 1 pontra az első helytől. Christensent meghagynám egy sorral fentebb, és mellé igazolnék egy szervező, de ütközi, szerelni is tudó mélységi középpályást.

Jorginho lehet, hogy hosszabbít, sajnos. Azért talán még van esély rá. Vkp mindenképp kell, ha nem ő, akkor más. Aleix Garcia nekem nem kéne, ő is a két szét között a pad alá esete számomra.

https://www.beinsports.com/en-us/soccer ... 2024-02-29

A PSV-nek valóban van opciója Destre. Nagy kár lenne érte, őt mindenképp megtartottam volna annak idején, a Milanba sem küldtem volna el. Sok esélyt nem adott neki Xavi.

Az a szerencse, hogy Cancelo maradni akar, de így is perkálhatunk majd. Ha csatárt nem igazolunk, akkor nagyon kiszolgáltatjuk magunkat Lewandowski formájának. Lehet, hogy benne van még egy erős év, de az is lehet, hogy nincs. Roque, Guiu, Ferran ott vannak, előbbi kettőről kérdés, hogy a pad helyett szükség esetén fel tudnának-e nőni a feladathoz. Fatit én eladnám.
Hasonlóan látom. Szerintem nyáron sem tudunk nagyon igazolni, eladások függvényében 1a2-höz. Örülnék Osimhen, Lautaro, Kimmich, Wirtz, Xavi Simons, Kubo, Williams, Kvara, Leao féle játékosoknak, de szerintem idén ez nem reális.
Destnek adnék egy esély, mert két szélen bevethető, de fix, hogy viszik 10 millióért. Ezen felül
Lenglet lehet 5-10, Todiboért kaphatunk 5-10, Abde 5-10 (mindkettő részesedés az eladásból)
Garcia 10
Távozhat Kounde, Raphinha, Christensen vagy De Jong, de ezekre nincs nagy esély, pedig értük kaphatnánk 50+ milliókat fejenként.
Reálisan nézve 1 védő távozhat, akkor visszahozzák Riadot, Minguezat vagy Marmolt 5. védőnek, Faye lehet még opció.
Távozik valószínűleg ingyen Romeu, Alonso, Roberto
Ha belefér, ingyen kellene erősíteni a keretet,
Vkp:
Rabiot/Guido/Ndidi/Jorginho
Bhv: Miranda/Sergi Cardona/Cucurella kölcsön
Jó lenne Cancelot megtartani, kölcsön, vagy 20-30-ért
Felixet egy újabb évre kölcsön, mert nincs bal szélső játékosunk, jobbra pedig Raphinha, Yamal és Ferran is inkább itt tudna jobban teljesíteni.
Nálam menne még Ferran (inkább jsz, csere támadónak ott van Guiu, Roque 40-ért)és Fati, ha kapunk értük pénzt, utóbbi akár kölcsön, beszámítva játékosba egy spanyol csapathoz.
Aleix Garcia viszont szerintem kihagyhatatlan üzlet, 10-20-ért hozható, Garcia, Torre, Romeu beszámítható. Vkp-s és kp-s-ként is játszhat, és kiemelkedő kulcspasszokban, ès nyilatkozata alapján itt szeretne játszani.
Bal szélre, tkp-t is jó lenne igazolni, mivel szerintem nem lesz pénz az említett nagyobb nevekre, talán Baena beleférne, aki bal szélső, tkp-s, régóta figyeli a Barca. A bajnokságban van 2 gólja és 9! gólpassza. Kellenek a kreatív emberek. Elférne egy olcsó, rutinos padozó csatár Lewa mögé, aki tud csereként gólokat szerezni, mint Auba, Luuk, Ben Yedder, Taremi
Vkp-nak érdekes lehetne még Wieffer vagy Veerman leigazolása.
Persze ha lesz pénz, várom a nagy neveket :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FcBarcelona1 2024.03.21. 12:12:39-kor.
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2024.03.21. 01:59:10

Tebas azt teszi amire utasítják.
Várható volt hogy lesznek következményei annak a függetlenedési szándéknak pár évvel ezelőttről.
Lehet mondani hogy ennek semmi köze a politikához, de szerintem nagyon is van.
A klub most issza meg ennek a levét.
Csak a lényeget nem látják a konfliktus generálói.
Ha kicsinálnák a Barcát, a taliga is pont ugyanolyan dögunalmas bajnoksággá válna mint a Bundás vagy a ligön...
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.03.20. 21:26:57

Arra azért kíváncsi lennék hogy amikor tebasz megállapította a 200 milliót,akkor abba beleszámolta e már a bl bevételeket is?Eladtunk játékosokat,sokan kölcsönbe vannak egyszerűen nem értem ezt a 200 milliós határt.Ennek kb már most megkereste a Barsza az 1/3.át.Eddig a csapat kb keresett 50 milliót a BL-ben,(ehez még jöhetne bő 30,de azt most ne számoljuk) es ebbe még nincs benne az uefa kofficiens alapján járó díj.Nem tudom pontosan,de olyan 10-ik helyezet körül lehet a csapat a bl rangsorban,ami azt jelenti hogy helyezésenként 1.137 millió szorozva.(ennyien vannak utánunk a32 csapatból) 22=25 millió euró.Na és akkor még mindig van egy nagy bevételi forrás a BL.ből,mégpedig a marketpoll bevételek.Mindig az adott ország bajnok csapata kapja a legnagyobb szeletett a tortából,(legalábbis én így tudom)ami jelen esetben a Barsza.Min 100 millió jön az idei Bl.ből legrosszabb esetben is.Na de még így sem felelünk meg az 1:1-nek?Így is el kell adnunk 2-3 minőségi játékost?Márpedig tebasz ezt kürtölte világgá nem oly rég egy konferencián.Simán fel kellene jelenteni,mert ezzel hatalmas hátrányba hozta a csapatot,hisz mindenki nyomott áron akar majd vásárolni tőlünk.emiatt.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.20. 20:19:15

Négy ember szerintem nem elég a védelembe, és különösen ebben a szezonban láthatjuk, hogy nincs olyan, hogy elég ember. Soha nem lehet elég emberünk. Ez az a csapatrész, amit semmilyen sérüléshullám nem rengethet meg. Oda egy ötödiket mindenképp hoznék. Fayét sokan dicsérik. Elég jól áll most a B csapat, 1 pontra az első helytől. Christensent meghagynám egy sorral fentebb, és mellé igazolnék egy szervező, de ütközi, szerelni is tudó mélységi középpályást.

Jorginho lehet, hogy hosszabbít, sajnos. Azért talán még van esély rá. Vkp mindenképp kell, ha nem ő, akkor más. Aleix Garcia nekem nem kéne, ő is a két szét között a pad alá esete számomra.

https://www.beinsports.com/en-us/soccer ... 2024-02-29

A PSV-nek valóban van opciója Destre. Nagy kár lenne érte, őt mindenképp megtartottam volna annak idején, a Milanba sem küldtem volna el. Sok esélyt nem adott neki Xavi.

Az a szerencse, hogy Cancelo maradni akar, de így is perkálhatunk majd. Ha csatárt nem igazolunk, akkor nagyon kiszolgáltatjuk magunkat Lewandowski formájának. Lehet, hogy benne van még egy erős év, de az is lehet, hogy nincs. Roque, Guiu, Ferran ott vannak, előbbi kettőről kérdés, hogy a pad helyett szükség esetén fel tudnának-e nőni a feladathoz. Fatit én eladnám.
Troym írta:
2024.03.20. 20:17:24

- gondolom megy SR és Alonso.

Magyarán 2-1 szabály, 16 fős keret, 2 regisztráció, 3 szerződés hosszabbítás + új edző
Na ez a kezdőpont.

Nem látom miből futná bármelyik igazolás fizujára, ha közben a 270 milliós bérkeretet 200-ra kell csökkenteni.
Pont ezért nem hiszem, hogy Roberto menni fog, mivel ilyen szűken vagyunk. Aki van és használható, azt meg kellene tartani. Sajnos sokat sérült, de azt látom, hogy az utóbbi időkben összekapta magát. Talán jót tett az önbizalmának, hogy ő a csapatkapitány. Ha egy fél szezont le tud húzni, mélységnek az is fontos lehet. Alonso szerintem megy, fél éve nem is játszik egyáltalán.

Most is sokkal nagyobb az éves keretünk, mint 270 millió, ki tudja, a Liga mennyire veszi ezt komolyan, mert eddig is komolyan vehetetlen volt. Igazából tőlük függ, mennyit engednek. Hogy mennyit, az biztos, hogy a számoktól teljesen független. Azt se felejtsük, hogy a 19 fős keret úgy 19 fős, hogy a fiókcsapatokból folyamatosan vetjük be az embereket, akik hivatalosan nem az A csapat tagjai.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2024.03.20. 22:14:18-kor.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.20. 20:17:24

Szépek a tervek.

De nincs regisztrációja a következő szezonra:
- Roquenak
- Inigonak
- szerződést kell hosszabbítani Cubarsi, Fort, Guiu hármasnak (mindhárom szerződése 2025-ben lejár)
- kell bérkeret az új edzőnek + stábnak
- el kell adni Romeut
- gondolom megy SR és Alonso.
- a két kölcsönjátékos "hazatér"

Magyarán 2-1 szabály, 14 fős keret, 2 regisztráció, 3 szerződés hosszabbítás + új edző
Na ez a kezdőpont.

Nem látom miből futná bármelyik igazolás fizujára, ha közben a 270 milliós bérkeretet 200-ra kell csökkenteni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2024.03.20. 20:25:34-kor.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.20. 19:11:53

gránit írta:
2024.03.20. 15:25:15
Cserekapus, hátvéd (Faye, Riad vissza 7 millióért, de Kjaer szerződése például lejár), védekező középpályás (Jorginho ingyen), támadó középpályás (Wirtz jó lenne, de az ára alighanem túl magas lenne, Lewis Fergusont hoznám, aki a Bolognában remekel), csatár. Felixet én sem tartanám meg. A baloldalra jöhet vissza Dest, akit Xavi elüldözött, de a következő edzőnek kellhet, és Valle is visszajöhetne a kölcsönből. Cancelo-t meg kellene tartani, és játszhatna egy kicsit fentebb. Az Atleti ellen egy érdekes, 2-4-3-1-es felállásban játszottunk, akár ő is játszhat egy előretoltabb szélsőt, ahogy a 3-2-4-1-ben is.
Hátvédre szerintem pont nincs szükség, még akkor sem, ha Inigo megy. Ha Fayét sikerül megtartani lesznek öten. Még abban az esetben is megvannak, ha Chris feljebb lép, Koundé kimegy a jobbosra és egy lesérül. Végszükségben pedig még ott van Mbacké. Ezért felsleges igazolni, főleg pénzért, akár saját nevelés volt akár nem.
A középpálya ami létszükséglet. Ide szerintem még két ember is érkezhet. A Jorghinho, Aleix Garcia, Wieffer trióből jöhet valaki, de akár kettő is. Mondjuk egyik sem lenne ingyen, mert az olaszra az Arsenalnak van opciója, de EG bevonásával Garcia pár milliónál többe nem kerülhet.
Wirtz álomkategória. Nem csak nekünk, de több nagycsapatnak is. Nála az alsó ár is 90 millió körül lenne.
Ha valahogy Kimmichet meg tudnánk szerezni az hatalmas lépés lehetne.
De a legfontosabb Cancelo megtartása lenne, egy kölcsön+opcióval nagyon jó üzletet köthetnénk. Felixet szerintem megpróbáljuk újra kölcsönvenni.
Dest biztosan menni fog, az Eindhovennek 10 milliós opciója van rá, ő sem hiszem, hogy visszajönne cserének. Elüldözve sem volt, nem teljesített úgy hogy a fizetése megérje, Xavi nem számlt vele. Az hogy így észbe kapott szerintem senki nem gondolta, talán még ő maga sem. A Milanban szinte perceket sem kapott, szóval nem tűnt hatalmas hibának a kölcsöne.

Viszont az egész nagyban függ az edző személyétől. Még a személyét sem tudni, mit akar játszatni. Vele a legnagyobb kérdőjele, hogy Fatival mit akar.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.20. 15:25:15

Cserekapus, hátvéd (Faye, Riad vissza 7 millióért, de Kjaer szerződése például lejár), védekező középpályás (Jorginho ingyen), támadó középpályás (Wirtz jó lenne, de az ára alighanem túl magas lenne, Lewis Fergusont hoznám, aki a Bolognában remekel), csatár. Felixet én sem tartanám meg. A baloldalra jöhet vissza Dest, akit Xavi elüldözött, de a következő edzőnek kellhet, és Valle is visszajöhetne a kölcsönből. Cancelo-t meg kellene tartani, és játszhatna egy kicsit fentebb. Az Atleti ellen egy érdekes, 2-4-3-1-es felállásban játszottunk, akár ő is játszhat egy előretoltabb szélsőt, ahogy a 3-2-4-1-ben is.
NewNagyatyesz
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2024.01.14. 23:53:37

2024.03.20. 13:47:20

Szerintem idén a bal oldali támadó posztot kellene elől rendbe tenni. (középpályát, szélső védőket, cserekapust is természetesen). Jobb oldal bőven kielégítő a Yamal, Raphinha, Torres trióval, közepén Lewa tuti marad, cserélném ott van Roque, Guiu. Jobb oldal nekem elég harmatos. Torres cserélnek jó, elé kellene valaki. Fati nem az a klasszikus szélső, aki sikeres az egy az egy elleni játékban, plusz azok a fránya sérülések. Roque nem tudom mit tud ezen a poszton. Felixet én sem marasztalnám. Nem rossz, de nem is túl jó. Ráadásul gondolom az Atletico sem adna olcsón.
Jövőre én biztos vagyok benne, hogy Laporta az új stadionba hozni fog egy csatárt, ezért is kellene most a jobb oldali támadó posztra igazolni.

Természetesen azert vannak itt problémásabb posztok, szóval csak azok után, ha lesz rá esély
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.03.20. 12:49:42

Hát én az elején imádtam Felix-et, de sajna, ahogy az ő, úgy kb az én (és az összes többi szurkoló) lelkesedése is alább hagyott.
Ha ez élete klubja, az ember egy kicsit nagyobb lelkesedést várna tőle. Cancelo-n látszik a tűz, ahogy gólja, gólpassza után kimegy a szurkolókhoz, üti a mellkasán a Barca címert.

Jövőre felépül Torres, ott van Roque, visszajön egy angliai kaland után Fati is. Felix-re 1 centet nem költenék.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.03.20. 10:10:34

Chino írta:
2024.03.19. 16:06:49
Canceloval nehéz lesz az ügy, mert a City nyáron mindenképp el akarja adni és kérők is vannak, 40 millió körül szeretnének kapni érte. Annyi pénzt nem nagyon tud a klub a kiköhögni, ha más erősítést is akar, plusz akkor már menne a fizetése az FFP-be. Deco-ék most egy olyan megoldást akarnak, hogy kölcsönveszik egy újabb évre, de már kötelező vásárlási opcióval. Ha ezt sikerül véghezvinni, az nagy pacsit érne, a Citynek úgysem létkérdés a pénz és Cancelo is mindenképp itt akar maradni.
Cancelo azért szvsz maradna, ahogy írtad is. A City-vel tudtunk azért a múltban egyezkedni, plusz az itteni szereplése Cancelo-nak meggyőző volt, de nem visszhangzott annyira a sajtó tőle, hogy nagyon beálljanak a sorba érte a klubok. Szerintem ki tudjuk majd ezt az átigazolást bulizni nyáron.

Felix lesz a nagyobb kérdőjel; egyáltalán kell-e majd ide nekünk. Maradni maradna ő is szerintem itt. Az Atlético-ban maradása sehogy sincs neki mindenesetre.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2024.03.19. 18:05:32

Mókás, hogy sokan azt hiszik, hogy a játékosok fejlődése ugyanaz lett volna, ha itt maradnak, mint így hogy elmentek, és állandóan játszottak.

Aztán van három jó meccsük és emberek visszasírják néha még az olyanokat is olvastam mint Puig, Ilias.

Azt is elfejetik páran, hogy az aprópénzért is le kellett hajoljunk és a vezetőségnek betenni néha lóvét annyira nem tudtunk regisztrálni játékosokat.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.19. 16:06:49

Az utóbbi hetekben egyre több hír jelenik meg, hogy Deco-ék nyáron le szeretnék igazolni Mats Wieffert a Feyenordból. Nem nagyon ismerem, holland válogatott vkp, a szerződése viszont 2027-ig szól. Az Atma már télen le akarta igazolnii, de a hollandok nem engedték és inkább Vermeerent vitték el.
Ez is annyira tipikus, hogy nagyon érdekelte Xaviékat a belga, de Bergvall addig-addig húzta az agyunkat, hogy a matracosok 18 millióért elvitték.
Ha valaki látta már Wieffert mondhatna pár szót róla.

Illetve felmerült Lazar Samardzic neve is az Udineseből, akit már a Hertha utánpótlásából el akartunk hozni, de a Lipcse lecsapott rá. Nagyon jó szezont fut, a Nápoly és az Inter is vinné, a kivásárlási ára 35 millió euro.

Canceloval nehéz lesz az ügy, mert a City nyáron mindenképp el akarja adni és kérők is vannak, 40 millió körül szeretnének kapni érte. Annyi pénzt nem nagyon tud a klub a kiköhögni, ha más erősítést is akar, plusz akkor már menne a fizetése az FFP-be. Deco-ék most egy olyan megoldást akarnak, hogy kölcsönveszik egy újabb évre, de már kötelező vásárlási opcióval. Ha ezt sikerül véghezvinni, az nagy pacsit érne, a Citynek úgysem létkérdés a pénz és Cancelo is mindenképp itt akar maradni.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése