Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.12. 14:12:42

soadroli írta:
2024.02.12. 14:07:44
🔵 Barça dream of hiring Xabi Alonso to replace Xavi.
🔴 Barça admire Xabi's style and plan to make moves to sign him quickly. His father, Periko Alonso, played for Barça. [Diario Sport]
kis pletyka mára :mrgreen:
Írjanak ki valami aukciót, biztos vagyok benne, hogy a szurkolók összedobnák az 1 éves fizuját.
De szerintem nála már le van zsírozva a Liverpool, nálunk meg tartok tőle, hogy Conceicao.

Kicsit off, de a SPORT szerint Laporta elutazott Mallorca-ra, hogy sunyiban meggyőzze Alemany-t, hogy térjen vissza, aki nemet mondott. A klub tagadja, hogy ilyenre sor került volna. Az Ő visszatérését nagyon adnám, valahogy nagyon nem bízom Deco-ban.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.02.12. 14:07:44

🔵 Barça dream of hiring Xabi Alonso to replace Xavi.
🔴 Barça admire Xabi's style and plan to make moves to sign him quickly. His father, Periko Alonso, played for Barça. [Diario Sport]
kis pletyka mára :mrgreen:
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.12. 12:02:39

Troym írta:
2024.02.12. 11:05:50

Nekem a bajom vele, hogy korlátozottan használható. Egyedüli szűrőként nem jó, támadó középpályásnak nem jó, csak egy bizonyos szerepkörben jó, ha van mögötte olyan, aki a védekezésbeli gyengeségeit állandóan javítgatja és olyan is, aki előtte mindent szervez támadójátékban. Egy (állítólag) 80-100 milliós játékostól ez karcsú, hogy "mindenre is jó", semmiben nem kiemelkedően jó.
BtB-ként tökéletes és ő indítja az összes támadásunkat, gyakorlatilag visszalép a védők vonalába és ott veszi fel a labdát, amivel megindul előre, hasonlóan, mint anno Busquets (bár annyira nem ment hátra, ami a sebességével is magyarázható) és onnan kezd osztogatni. Erre nem tudom ki lenne alkalmas. Talán Gündogan, bár nem ez a profilja. Ez baromi fontos, ahogy korábban is kulcs volt ez a szerepkör. Amellett elég biztos pont, Gündogannak is nagyobb szabadságot tud biztosítani és kontráknál is ő a legelső aki visszaér. Ha nem is omlana össze a kp vele, de hatalmas lyuk lenne, főleg, hogy a németben sincs már sok szezon, Pedri pedig elég sűrűn sérült.
Én semmiképp sem engedném el. Max. ha minőségben tudjuk pótolni 2 emberrel, de az is kockázatosabb.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.12. 11:05:50

A sporton lévő mai cikk szerint nincs teljesen kizárva Xabi Alonso, mint jelölt.
Ugyan a RM játékosa volt, de gyerekkora egy részét Katalóniában töltötte, apja itt volt játékos a Barcában és a Sabadellben .
Hátha...

Szerintem ő jó lenne.
baas11 írta:
2024.02.11. 13:16:30
Ha kivesszük a kezünket a zsebéből … mi a baj De Jonggal ?
Nekem a bajom vele, hogy korlátozottan használható. Egyedüli szűrőként nem jó, támadó középpályásnak nem jó, csak egy bizonyos szerepkörben jó, ha van mögötte olyan, aki a védekezésbeli gyengeségeit állandóan javítgatja és olyan is, aki előtte mindent szervez támadójátékban. Egy (állítólag) 80-100 milliós játékostól ez karcsú, hogy "mindenre is jó", semmiben nem kiemelkedően jó.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.07. 19:57:03

bence0330 írta:
2024.02.07. 19:31:26
gránit írta:
2024.02.07. 19:15:25
Inkább ő játsszon, mint de Jong, és mellé egy vkp.
Tudom, hogy nagyon nem csíped a tagot, de ha egy alapkezdő lesz bármelyik edzőnél, az TS-en és Araujón kívül DJ lesz, szóval ebben ne nagyon reménykedj. Ha német edző jön, akkor meg pláne. Amúgy szerintem DJ volt kb az egyetlen játékos, aki Koeman alatt igazán jó volt, átmenetesebb volt a játék, ez könnyen lehet, hogy egy német edzőnél hozná ki magából a maxot.

Mondjuk DJ szerintem Xavinál is nagyon top szint.

(Én is eladnám ilyen fizetéssel 3 játékosért mondjuk, a fentiek abban a fényében olvasandók, hogy nálunk marad, ami szerintem 99%).

Amúgy kevés pénzét, EG-t beleboltolva nyilván top fogás lenne AG, nem lenne nagy rizikó benne. És lenne némi tapasztalat a középpályán, aki azért öregnek még messze nem mondható. Nyilván benne van egy Cou 2.0, aki átjön egy rendszer tökéletes darabkájaként és itt meghal, de nem mindegy, hogy tizedannyit se kéne fizetni érte.
Ki tudja. Arról is volt szó, hogy ne reménykedjek 3-5-2-ben, aztán számtalanszor játszottunk azóta olyat. Xavit emiatt dícsérem is.

Flick és Conceicao is előszeretettel játszik 4-2-3-1-gyel, így valóban nagyon valószínű lenne egy AG + de Jong mélységi középpálya. Így azt gondolom, abban igazad van (bár én egy rendes vkp-t játszatnék AG mellett), hogy ketten együtt játszanának. Ebben az esetben viszont nagy valószínűséggel Gavi szorulna ki a kezdőből. Ha az új ember bármelyiket is kiszorítja, akkor ő az én emberem.

Mitoma meg egybevág a 4-2-3-1-gyel, hogy előre a balszélre legyen emberünk. Bár ezt a verziót ezekkel a játékosokkal elég gólszegénynek érzem. Xavi azt jól látta, hogy a jelenlegi keretnek inkább fekszik a többcenteres megoldás, és azóta javult is valamicskét a góltermés. Előbb igazolnék a korosodó Lewandowski helyett egy másik középcsatárt, mint egy szélsőt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.07. 19:31:26

gránit írta:
2024.02.07. 19:15:25
Inkább ő játsszon, mint de Jong, és mellé egy vkp.
Tudom, hogy nagyon nem csíped a tagot, de ha egy alapkezdő lesz bármelyik edzőnél, az TS-en és Araujón kívül DJ lesz, szóval ebben ne nagyon reménykedj. Ha német edző jön, akkor meg pláne. Amúgy szerintem DJ volt kb az egyetlen játékos, aki Koeman alatt igazán jó volt, átmenetesebb volt a játék, ez könnyen lehet, hogy egy német edzőnél hozná ki magából a maxot.

Mondjuk DJ szerintem Xavinál is nagyon top szint.

(Én is eladnám ilyen fizetéssel 3 játékosért mondjuk, a fentiek abban a fényében olvasandók, hogy nálunk marad, ami szerintem 99%).

Amúgy kevés pénzét, EG-t beleboltolva nyilván top fogás lenne AG, nem lenne nagy rizikó benne. És lenne némi tapasztalat a középpályán, aki azért öregnek még messze nem mondható. Nyilván benne van egy Cou 2.0, aki átjön egy rendszer tökéletes darabkájaként és itt meghal, de nem mindegy, hogy tizedannyit se kéne fizetni érte.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.07. 19:15:25

gránit írta:
2024.02.07. 06:04:15
Roquét más csapatok is vitték volna, de ő a Barcelona játékosa akart lenni.
Chino írta:
2024.02.07. 16:59:54

Roqueval kapcsolatban kicsit más volt a helyzet

ha nem ide akart volna jönni, inkább a pénzt választja, egy 3 milliós fizetésnél biztos kapott volna magasabbat
Erről beszéltem.
Chino írta:
2024.02.07. 16:59:54
Hátul ott van Koundé, Araujo, Inigo most már Cubársi, (Alonso) és ha kell bármikor hátramehet a dán.
Az csúnya lenne, ha Alonso maradna. Az ő távozásával 6,2 millió euró kapásból felszabadul az FFP-keretből.

Maradna remélhetőleg Araújo, emellett Martinez, Koundé (számomra ő nem "remélhetőleg", de ha távozik, oda is kellene igazolás), Cubarsí, remélem, Riad, és Christensent vissza lehetne vonni, ha arra van szükség. Én igazolnék a hátsó alakzatba, mert Martinez és Christensen is sokat küszködnek sérüléssel, Koundé amúgy is max tartalék lenne nálam.
Robcsyy írta:
2024.02.07. 11:30:07
Barcelona have decided to sign Aleix García, and they have already informed the player and his agent. The club think they can sign him for around €15m, or even cheaper if Girona accept a swap deal.

— @mundodeportivo

nem az edzővel együtt kellene igazolni? :roll:
Szerintem is meg kellene várni az új edzőt. Ezért is kellene minél hamarabb megegyezni az új edzővel, hogy minél hamarabb elkezdhessünk felkészülni a nyári igazolásokra.

AG jó igazolás lenne, főleg, ha EG-val és Romeuval csökkentenénk az árát. Inkább ő játsszon, mint de Jong, és mellé egy vkp.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.07. 19:10:43

soadroli írta:
2024.02.07. 17:12:37
Barcelona have been following Brighton's Mitoma. Ansu Fati could be included in the deal to sign Mitoma in the summer.— @sport
Ő amúgy ügyes gyerek, de érzésre idén Ő is többet volt sérült, mint egészséges. Fati meg sajnos úgy néz ki, egyelőre Brighton-ban se váltotta meg a világot, szóval lehet érdemes lenne elgondolkozni a cserén.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.02.07. 17:12:37

Barcelona have been following Brighton's Mitoma. Ansu Fati could be included in the deal to sign Mitoma in the summer.— @sport
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.07. 16:59:54

Deluigi írta:
2024.02.07. 16:08:48

6.6 milliot keres a 24 millios osszkeresetu csapatban, valoban o viszi a primet

az o keresere lett kolcsonadva, mert jatekperceket akart es azt itt nem igertek neki, igy belementek a kolcsonadasba

Savinho maris visszamegy a Citybe (nyartol), a tobbiekrol nem tudok semmit, de nem kizart, hogy szetesik a csapat jovore, szoval siman johetnek hozzank a jobbak (ha akarnak)

Biztosan visszaesnek. Savinho máris elment, Aleix Garcia is nagy eséllyel távozik, Dobvykot is ha minden igaz viszi a Real, EG is kérdéses.
Bár ha sikerül megint egy hasonló nyarat összehozni, lehet hogy kitartanak bár ilyen eredménnyel kétlem. A Bl indulás is hozhat egy kis tőkét, a City is megdobhatja őket egy-két emberrel.

EG-t, ha vissza is jön Laporta biztosan dobja akár vissza kölcsönbe vagy akár 2-3 millióért is mehet amerre akar.

A Sport szerint Araujora egyre jobban feni a fogát a Bayern és akár egy 100 millió körüli összeget is kiadnának, hosszú időre meg akarják erősíteni a védelmüket. Kicsit kétlek ekkora összeget, bár ha de Ligtre 2 éve kifizettek 70 milliót, akkor idén 80-90 nem elképzelhetetlen, máshova úgysem nagyon kell költeniük.
Vele kapcsolatban ráadásul nem is vagyunk annyira kényszerhelyzeten, mert nem olyan játékos akitől muszáj szabadulnunk, mert annyira meg vagyunk szorulva. Szerintem Yamal és ő az akit mindenképp meg akar tartani a klub.
Forca Barca!!!!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.07. 16:08:48

Chino írta:
2024.02.07. 15:21:23
Nem tudom mennyit keres, én nem hiszem, hogy annyira kiemelkedően magas bére lenne, de elképzelhető, pontos infom nincs róla.
A kölcsönt nem valószínű, hogy ő sírta ki, boldog-boldogtalantól meg kellett szabadulni nyáron, akár kölcsönbe, akár áron alul véglegesen. EG ráadásul egyértelműen nélkülözhetővé vált, főleg hogy Inigo is érkezett.
Visszajönnie nincs értelme. Stabil kezdő egy ligában top 3 helyezett csapatban, jövőre indulhatnak a BL-ben, a válogatottba is van esélye visszakerülni. Ha választhat, hogy abban a jelenleg felsőkategóriás csapatban marad kezdő vagy 23 évesen visszajön 4.-5. számú játékosnak, amivel a felfelé ívelő karrierjét törné meg ő se lenne hülye az utóbbi mellett dönteni. A klub sem nagyon törné magát érte, Laportáék (jogosan) igyekeznek minden nélkülözhető játékostól megszabadulni, ha még pénzt is kapnak érte az már csak ráadás.
6.6 milliot keres a 24 millios osszkeresetu csapatban, valoban o viszi a primet

az o keresere lett kolcsonadva, mert jatekperceket akart es azt itt nem igertek neki, igy belementek a kolcsonadasba

Savinho maris visszamegy a Citybe (nyartol), a tobbiekrol nem tudok semmit, de nem kizart, hogy szetesik a csapat jovore, szoval siman johetnek hozzank a jobbak (ha akarnak)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.07. 15:21:23

dingdong írta:
2024.02.07. 14:40:11
Chino írta:
2024.02.07. 12:35:59

Egy jó ideje már szó van róla, 14-15 millióra millió saccolják és EG-t plusz Romeut is bele akarják vonni az üzletbe. Az előbbi elég jó szezont fut a Gironában, szóval nem elképzelhetetlen, hogy szeretnék megtartani, 8-10 milliót legalább ér. Legújabban Torret is említették, de remélem ez kacsa, habár ez is edzőfüggő. Ha Míchel jönne én biztos vagyok, hogy A. Garcia és Torre is jönne, az utóbbi időben elég komolyan használja és nagyon elismerően beszélt róla. AG pedig maga is jönni szeretne, a meccs előtti interjújában megemlítette hogy álma lenne a Barcában játszani, aminek nem is örültek Gironában.
Az egy kiváló üzlet lenne csak jelenleg EG kiemelkedően a legjobban fizetett játékos a Gironában. Nem tudom, hogy abból mi vállalunk-e valamit de szerintem illetve remélem nem. Mindenesetre nagyon nagyon lejebb kéne adnia. Kinézem belőle mert ezt a kölcsönt is ő sírta ki magának de a differencia biztosan komoly lenne. Romeu meg talán magától is belátja, hogy mi az ő szintje (egyébként szerintem a jelenlegi girona sem a szintje). Aleix Garciával ekkorát biztosan nem lőnénk mellé az fix.
Nem tudom mennyit keres, én nem hiszem, hogy annyira kiemelkedően magas bére lenne, de elképzelhető, pontos infom nincs róla.
A kölcsönt nem valószínű, hogy ő sírta ki, boldog-boldogtalantól meg kellett szabadulni nyáron, akár kölcsönbe, akár áron alul véglegesen. EG ráadásul egyértelműen nélkülözhetővé vált, főleg hogy Inigo is érkezett.
Visszajönnie nincs értelme. Stabil kezdő egy ligában top 3 helyezett csapatban, jövőre indulhatnak a BL-ben, a válogatottba is van esélye visszakerülni. Ha választhat, hogy abban a jelenleg felsőkategóriás csapatban marad kezdő vagy 23 évesen visszajön 4.-5. számú játékosnak, amivel a felfelé ívelő karrierjét törné meg ő se lenne hülye az utóbbi mellett dönteni. A klub sem nagyon törné magát érte, Laportáék (jogosan) igyekeznek minden nélkülözhető játékostól megszabadulni, ha még pénzt is kapnak érte az már csak ráadás.
Forca Barca!!!!
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.07. 14:40:11

Chino írta:
2024.02.07. 12:35:59
Robcsyy írta:
2024.02.07. 11:30:07
Barcelona have decided to sign Aleix García, and they have already informed the player and his agent. The club think they can sign him for around €15m, or even cheaper if Girona accept a swap deal.

— @mundodeportivo

tudom nem értek hozzá, de nem az edzővel együtt kellene igazolni? :roll:
Egy jó ideje már szó van róla, 14-15 millióra millió saccolják és EG-t plusz Romeut is bele akarják vonni az üzletbe. Az előbbi elég jó szezont fut a Gironában, szóval nem elképzelhetetlen, hogy szeretnék megtartani, 8-10 milliót legalább ér. Legújabban Torret is említették, de remélem ez kacsa, habár ez is edzőfüggő. Ha Míchel jönne én biztos vagyok, hogy A. Garcia és Torre is jönne, az utóbbi időben elég komolyan használja és nagyon elismerően beszélt róla. AG pedig maga is jönni szeretne, a meccs előtti interjújában megemlítette hogy álma lenne a Barcában játszani, aminek nem is örültek Gironában.
Az egy kiváló üzlet lenne csak jelenleg EG kiemelkedően a legjobban fizetett játékos a Gironában. Nem tudom, hogy abból mi vállalunk-e valamit de szerintem illetve remélem nem. Mindenesetre nagyon nagyon lejebb kéne adnia. Kinézem belőle mert ezt a kölcsönt is ő sírta ki magának de a differencia biztosan komoly lenne. Romeu meg talán magától is belátja, hogy mi az ő szintje (egyébként szerintem a jelenlegi girona sem a szintje). Aleix Garciával ekkorát biztosan nem lőnénk mellé az fix.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.02.07. 14:22:57

Hansi Flick would love to coach Barça. [Fabrizio Romano]
na ha már ő is lehozta, akkor kezdek bizakodni.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.07. 12:35:59

Robcsyy írta:
2024.02.07. 11:30:07
Barcelona have decided to sign Aleix García, and they have already informed the player and his agent. The club think they can sign him for around €15m, or even cheaper if Girona accept a swap deal.

— @mundodeportivo

tudom nem értek hozzá, de nem az edzővel együtt kellene igazolni? :roll:
Egy jó ideje már szó van róla, 14-15 millióra millió saccolják és EG-t plusz Romeut is bele akarják vonni az üzletbe. Az előbbi elég jó szezont fut a Gironában, szóval nem elképzelhetetlen, hogy szeretnék megtartani, 8-10 milliót legalább ér. Legújabban Torret is említették, de remélem ez kacsa, habár ez is edzőfüggő. Ha Míchel jönne én biztos vagyok, hogy A. Garcia és Torre is jönne, az utóbbi időben elég komolyan használja és nagyon elismerően beszélt róla. AG pedig maga is jönni szeretne, a meccs előtti interjújában megemlítette hogy álma lenne a Barcában játszani, aminek nem is örültek Gironában.
Forca Barca!!!!
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.02.07. 12:14:46

Robcsyy írta:
2024.02.07. 11:30:07
Barcelona have decided to sign Aleix García, and they have already informed the player and his agent. The club think they can sign him for around €15m, or even cheaper if Girona accept a swap deal.

— @mundodeportivo
Legyen egy Romeu +10 millió, ennyiért bomba deal lenne. A liga legjobb középpályása idén a tag, jöhetne.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2024.02.07. 11:30:07

Barcelona have decided to sign Aleix García, and they have already informed the player and his agent. The club think they can sign him for around €15m, or even cheaper if Girona accept a swap deal.

— @mundodeportivo

tudom nem értek hozzá, de nem az edzővel együtt kellene igazolni? :roll:
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.07. 11:28:32

gránit írta:
2024.02.07. 06:04:15
Peter írta:
2024.02.07. 01:36:42
A brand még él, a terméke ugyanakkor (a férfi labdarúgás) folyamatosan évről évre elvesztette a csúcsminőség minősítést. A brand még nem kopott el, viszont a termékéről ugyanez már nem mondható el.
Bevétele a klubnak ugyanakkor látszólag nem csökkent jelentősen, ezért is írtam úgy, hogy a brand él.
Egyetértek. Roquét más csapatok is vitték volna, de ő a Barcelona játékosa akart lenni. A klub nimbusza megkönnyíti a játékosigazolást. Ezért kell menni minden évben a trófeákért, nem lehet éveket elengedni, mert akkor felnőne egy olyan generáció, amelyben kevesebben álmodnának arról, hogy a Barcelona játékosai legyenek.

Christensenre visszatérve, elképzelhető, hogy azért is vetjük be új pozícióban, mert nem valószínű, hogy jön minőségi vkp a nyáron. Ebben az esetben viszont hárul leszünk eggyel kevesebben. A Betis-nek kölcsönadott Riad remélem, visszajön. 3,5 millióért adtuk kölcsön a Betis-nek, 7 milliós viszavásárlási opcióval.

https://www.barcablaugranes.com/fc-barc ... chadi-riad
Roqueval kapcsolatban kicsit más volt a helyzet, mert valóban érdeklődtek más klubok (akik a mi anyagi helyzetünket tekintve biztosan jobb ajánlattal éltek), de a játékos akarata mellett sokat számított, hogy André Cury a managere, aki korábban a Barcánál dolgozott mint (brazíliai?) játékosmegfigyelő, így kapcsolat is volt.
Nyilván a klub is "feltérképezte" a srácot és ha nem ide akart volna jönni, inkább a pénzt választja, egy 3 milliós fizetésnél biztos kapott volna magasabbat, de Cury személye is sokat nyomott a latba.
Ez csak kis adalék a leigazolásával kapcsolatban.

Christensen vkp-ként való szerepeltetése szerintem nem ezen múlt, főleg,hogy ki tudja a következő edző számolna-e így vele. Hátul ott van Koundé, Araujo, Inigo most már Cubársi, (Alonso) és ha kell bármikor hátramehet a dán. Xavi előszeretettel taktikázgatott hasonló módon. (volt amikor bejött, volt amikor nem).
Mondjuk azt nem lehet tudni milyen változások lehetnek hátul. Többször írtak Koundé távozásáról, Araujo sincs teljes "biztosnságban", szóval ott is lehet bármi. Ebben a tekintetben is az új edző személye döntő lesz. Xavi például ragaszkodott Koundéhoz, ha pénzzé kell tenni valakit lehet, hogy Flick vagy akárki nem fog harcolni a franciáért.

És ott van az is, hogy az új edző hozni akar valakit a volt csapatából.

Kimmichel kapcsolatban ugyanakkor most valamivel könnyebb lehet a dolog, mert amellett hogy a német nem akar hosszabbítani, lejáró szerződésűként sokkal olcsóbb lehet és most elvileg megtalálták az utódját Pavlovic személyében. És ehhez még hozzájárulhat a játékos akarata. Ha tényleg Flick jönne, az pláne plusz pont.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2024.02.07. 11:30:39-kor.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.07. 10:31:33

Troym írta:
2024.02.07. 09:21:18
Ha már Roque, mindenki azt írta, hogy 30millió az ára és a többi összeget csak akkor kell fizetni, ha beválik a srác.
A Mundo lehozta a konstrukciót:

- €30m fixed, €31m in variables
- €5m installments paid every 6 months for the fixed fee
- €5m in variables paid every season that Vitor plays more than 50% of the matches, until reaching €25m
- €5m in variables if Vitor Roque earns a top three finish in the 'FIFA the Best'
- €1m in variables if Vitor wins the Ballon D'or

Nyárra már 35nél járunk, és igazából csak az utolsó 6 milliót érzem nem fix költségnek, ha csak még 3 szezont marad, akkor már 50 milliónál járunk.
Nagyon nagy kockázatot vállaltunk. Remélem be fog válni, eddig ígéretes.
A sérülés ellen védve vagyunk így, vagy ha nagyon béna lenne, egyik esetben sem játszana feltétlen a meccsek 50%-án. Azért az már most látszik, hogy nagyon béna biztos nem lesz, bár persze Ferrán is milyen kezdés után omlott össze ennyire, szóval ki tudja.

De ja, ez nem 30 millió lesz nyilván, hanem 45-50 Reméljük, 61. :D

Most szerintem nagyon fontos lenne a nyár miatt Guiu-t próbálgatni néha. Ha a két kölyök is beválna, akkor nem kéne oda költeni akkor sem, ha Lewy megy, és megoldhatnák sok-sok évre a posztot. Osztoznának a perceken, meg be tud szállni oda Ferrán is simán.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.07. 09:21:18

Ha már Roque, mindenki azt írta, hogy 30millió az ára és a többi összeget csak akkor kell fizetni, ha beválik a srác.
A Mundo lehozta a konstrukciót:

- €30m fixed, €31m in variables
- €5m installments paid every 6 months for the fixed fee
- €5m in variables paid every season that Vitor plays more than 50% of the matches, until reaching €25m
- €5m in variables if Vitor Roque earns a top three finish in the 'FIFA the Best'
- €1m in variables if Vitor wins the Ballon D'or

Nyárra már 35nél járunk, és igazából csak az utolsó 6 milliót érzem nem fix költségnek, ha csak még 3 szezont marad, akkor már 50 milliónál járunk.
Nagyon nagy kockázatot vállaltunk. Remélem be fog válni, eddig ígéretes.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.07. 06:04:15

Peter írta:
2024.02.07. 01:36:42
A brand még él, a terméke ugyanakkor (a férfi labdarúgás) folyamatosan évről évre elvesztette a csúcsminőség minősítést. A brand még nem kopott el, viszont a termékéről ugyanez már nem mondható el.
Bevétele a klubnak ugyanakkor látszólag nem csökkent jelentősen, ezért is írtam úgy, hogy a brand él.
Egyetértek. Roquét más csapatok is vitték volna, de ő a Barcelona játékosa akart lenni. A klub nimbusza megkönnyíti a játékosigazolást. Ezért kell menni minden évben a trófeákért, nem lehet éveket elengedni, mert akkor felnőne egy olyan generáció, amelyben kevesebben álmodnának arról, hogy a Barcelona játékosai legyenek.

Christensenre visszatérve, elképzelhető, hogy azért is vetjük be új pozícióban, mert nem valószínű, hogy jön minőségi vkp a nyáron. Ebben az esetben viszont hárul leszünk eggyel kevesebben. A Betis-nek kölcsönadott Riad remélem, visszajön. 3,5 millióért adtuk kölcsön a Betis-nek, 7 milliós viszavásárlási opcióval.

https://www.barcablaugranes.com/fc-barc ... chadi-riad
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.07. 01:36:42

gránit írta:
2024.02.06. 16:44:29
Egy nagy klubnak rá kell mennie a nagy nevekre. Ezek sem mindig válnak be, de ezek nélkül nincs BL-cím. Kell utánpótlás is, és jó, ha vannak játékosmegfigyelőink világszerte, de a nagy vételek nélkül a legnagyobb célok elérhetetlenek.
A brand még él, a terméke ugyanakkor (a férfi labdarúgás) folyamatosan évről évre elvesztette a csúcsminőség minősítést. A brand még nem kopott el, viszont a termékéről ugyanez már nem mondható el.
Bevétele a klubnak ugyanakkor látszólag nem csökkent jelentősen, ezért is írtam úgy, hogy a brand él.....de a termék megfelelő irányú változásárt kiált....

Hitelképes termékmenedzser hozhat magával akár nagyobb neveket nagyobb vételek nélkül is, a többi pedig már csak rajtuk fog múlni.

Egyébként nagyon kiváncsian várom, hogy ki lesz ősztől az edző. Szerintem az is benne van, hogy Xavi marad. Ez a kis vihar a pohárban lehet egy taktikai próbálkozás része is, de amennyiben komoly elhatározás is van mögötte, alakulhatnak még úgy a dolgok, hogy ennek ellenére maradni fog.
Sok függ attól is, hogy kit és milyen feltételekkel (egyáltalán nem a fizetésére gondolok) látna szivesen a vezetőség.
Például miben, hogyan, milyen mértékig kérne, kaphatna szabad kezet. Simán benne van, hogy akit a vezetőség hozna, az hozná a "saját" elképzeléseit, ami a vezetőségnek nem tetszene.
Karakter, mentalitás, habitus. Érdekes fejlemények várhatnak még ránk szurkolókra....

Mindenesetre Lucho óta valamennyi edzőnk első nyilatkozatai, első lépései után nagyjából borítékolni lehetett a folytatást, elég kiszámítható volt sajnos az élet forgatókönyve.
Annyiban talán más a mostani helyzet, hogy elvileg nem kísért a múlt, fogékony, nyitott felfogásúnak tűnik a jelenlegi keretünket.
A megfelelő edzői szemlélet átadása szempontjából ez egyáltalán nem elhanyagolható.....
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.02.06. 20:46:27

Joan Laporta is pushing for a German coach to replace Xavi at the Barça job. @fansjavimiguel
na helyes.
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.06. 19:32:45

A Balde sérüléssel felszabadult FFP keretnek meglett a helye, a kosárcsapat leigazolta Ricky Rubiot. (Hivatalos) Egyesületi szintén lehet jobb befektetés, mint egy 20. Számú cserejátékos a focicsapatba.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.02.06. 17:44:30

Feast4 írta:
2024.02.06. 11:59:45


Ezt elfogadom, de ha megnézed Pl. a Real igazolásait, vakra mentek Hazarddal 150 milla körül utána észbe kaptak és nem ugrottak neki az igazolásoknak mint a hülye, Rodrygo 45 millió, Vinicius 45 millió, Mendy 48 millió, Valverde saját nevelés, ebből be is jött 3, utána jól sült el Camavinga 31ért, aztán kicsit emeltek a téten Tchouaméni 80, végül most lőttek a mai árakban is nagyot Bellingham 103.
Egyedül Cavavinga-t sajnálom tőlük, meg egy picit Valverde-t, de őt már nem annyira. Tőlünk, pedig Depay-t, vele csúnyán elbánt a Barca, pedig jelenleg is hasznos lenne.
Válasz küldése