Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.29. 19:53:34

horybazs írta:nem az volt Luis Enrique nyilatkozata hogy 7 meccsenként cseréli a kapusait!?? Egy idényben ha sokáig eljutsz a sorozatokban akkor 50 tétmeccs van! A foci alaptörvénye meg az "hogy végy egy jó kapust!! Mik ezek a kommentek hogy fölösleges pénzkidobás?????

1, azért van mezszponzor, hogy értelmes dolgokra költsük a pénzt,.
Igen, végy egy jó kapust. Idehoztuk a világ egyik legnagyobb kapustehetségét, akinek pont arra lenne szüksége, hogy megkapja a bizalmat és ne ültessék le a padra 7 meccs után, ne kelljen versenyeznie egy másik játékossal. Inkább az kellene hogy segítsen neki beilleszkedni, felvenni a fonalat. Ahogy például De Gea-t se tették ki az első elég gyenge szezonja után és meg is lett az eredménye.

És nagyon jól írod. Értelmes dolgokra kell költeni a pénzt. Nem 10+ milliót kiadni egy olyan kapusra, aki nem is indokolt és sokkal égetőbb feladatok lennének. Mondjuk a védelem reformálása. Másrészt ne hidd, hogy olyan pénzek jönnek be mezszponzorból, hogy bármilyen igazolást is fedezzünk belőle.
horybazs írta:2 úgy kommentelitek hogy így meg úgy pénzkidobás, mintha a pénzügyi vagy gazdasági igazgatók lennétek!!
Nem vagyunk gazdasági igazgatók, de 3-4 millión buktak el olyan igazolások, amik szükségesek lettek volna. És mást se hallottunk, hogy adósság van, nincs pénz igazolásra. Ennek fényében nézd már mit művelnek.
horybazs írta:Szurkolói szemmel örüljünk hogy lesz 2 jó kapus is, a pénzügyeket meg hagyjuk az okosokra (meg aki ebben a pozícióban van a klubnál) Hiába Ter Stegen, a mai modern labdarúgásban igenis 2 db jó kapus is kell! Nem lehet a végtelenségig vészmegoldás Pintókkal élni!!! Komolyan nem értem hogy ellenezheti bárki Claudio Bravo érkezését......
Pinto sokáig tökéletes második számú kapus volt, de 38 évesen ne várjunk tőle csodát. Egy Caballero tökéletes lett volna. Olcsó, itt akar játszani, rutinos, elfogadja a padot és nem egy fogalmatlan játékos, bátran rá lehetett volna bízni a kupameccseket, sőt.
A mai modern labdarúgásban pedig nem két minőségi kapus, hanem legalább három minőségi hátvéd kell.

Viszont aki azt mondja, hogy Marquinhos=Mangala az el van kicsit tévedve. A francia egyelőre bőven a brazil előtt jár minden tekintetben, s nagy valószínűséggel ez túl sokat nem is fog változni, de ez még a jövő zenéje. Nem nagyon tudnék a 25-26 év alatti korosztályból nála jobbat mondani (igen, még az aranylabda-várományos Varane sem) és már nem csak egy tehetség.
Forca Barca!!!!
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.29. 19:43:04

komoyan mondom hogy ez elképesztő...
csak magába Tellot rátudnánk sózni a liverpoolra vagy az arsenalra 15milláért...kb...
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.29. 19:33:11

Keveslem ezt a 15 milliót Bravóért. 21 millió + Tello + Oier játékjogának 89,73%-a + 3 barátságos meccs + egy Iniesta által aláírt mez + Messi adóügyi tanácsadója + egy fél edzőközpont... Ez korrektebb lenne.
palesz77 írta:Én azon se csodálkoznék, ha egyszer csak robbanna a bomba, hogy leigazoltuk a példa kedvéért Mangalát mondjuk, volt már ilyenre precedens.
Mondjuk Adriano meg Maxwell nem volt olyan nagy üzlet, mint Mangala lenne, értem ezt főleg az érte fizetendő összegre. De el nem tudom mondani, mennyire örülnék, ha egyik nap hirtelen bejelentenék Mangala leigazolását. :) 35-40-et is simán kiadnék a srácért, vele és Bartrával (aztán esetleg Bagnackkal) jó pár évre meg lennének oldva a középhátvéd posztjával kapcsolatos problémáink.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.05.29. 19:22:02

nálam senki nem minősítette jobban a béka s.... alá a Barca Zubi féle balfácánokat, de azért egy dologgal vitatkoznék: Mathieu fikázása. szerintem igenis egy kifejezetten jó középső (szélső) védő, erős, magas kellően gyors és tapasztalt, és jól lép fel a támadásokkal! ajánlom emlékeitekbe , hogy tették taccsra Alveséket egy emlékezetes bajnokin azt hiszem tavaly(?) és elérhető áron meg is szerezhető (szemben a Thiagó S, Hummels,...stb álmodozásokkal)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.29. 19:07:31

Hát ezt a 12 milliót is sokallom. Oiert remélem belevonjuk, bár hogy ő aztán mennyit fog csökkenteni azt nem tudom. Így 11,3 millió lesz..? :lol: Arra is kíváncsi vagyok, hogy most ki hogy fog védeni.. Másoljuk a Madridot, hogy ligában MatS, kupában meg Bl-ben meg Bravo, hátha így leesik egy Bl majd nekünk is? Érdekes mindenesetre, nagyon kíváncsi vagyok ezt hogy oldja meg LE..

Villáért kapunk idén is pénzt ugye jól tudom? Plusz ha megy New Yorkba, azt is mi kapjuk, vagy legalábbis egy jó részét nem? Ilyen rémlik nekem.. Csak mert akkor mondjuk ha kapunk egy 5 milliót emiatt, akkor az olyan, mintha csak 7 millió lett volna Bravo. Legalábbis idei kassza szempontjából. Sajnos még így sem lett elfogadhatóbb a tény, hogy 2 számjegyű összeget adtunk egy második számú kapusért.. :roll:

Ezek után viszont ha megy majd a tökölődés, meg a garasoskodás a középső védő igazolásnál, akkor kijelenthetjük, hogy ez minden idők legszánalmasabb elnöksége/vezetősége. El se hiszem őket komolyan mondom..
horybazs írta:nem az volt Luis Enrique nyilatkozata hogy 7 meccsenként cseréli a kapusait!??
Azt még a Barca B-nél csinálta csak, de Romanál meg Celtánál se cserélgette tudtommal 7 meccsenként a kapusokat..
Tobias88 írta:
palesz77 írta:Én azon se csodálkoznék, ha egyszer csak robbanna a bomba, hogy leigazoltuk a példa kedvéért Mangalát mondjuk, volt már ilyenre precedens.
Mangala 40 millió és Marquinhos szint, ő sem világsztár.
Mondhattam volna Hummelst is, Verthongent, Suboticet, akárkit, akiről mostanában nem pletykálnak.. Direkt írtam, hogy Mangala csak egy példa. A bombát meg nem feltétlen arra értettem, hogy hiperszupersztár jön, hanem hogy leigazoltunk valakit..
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.05.29. 19:03:12

visca el barca írta:
horybazs írta:a mai modern labdarúgásban igenis 2 db jó kapus is kell!
dehogy kell. hány top klubot tudsz mondani ahol két minőségi kapus van?

az meg hogy 7 meccsenként váltják majd egymást a világ legnagyobb baromsága. remélem még sok ilyen idióta ötlete lesz :?
7 meccsenként anno még a b csapatban váltogatta a kapusait, sehol máshol.

Nálam amúgy nem Bravo lenne a második kapus, de ha 10 alatt elhozzuk akkor rendbe van.
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.29. 18:59:36

visca el barca írta:
horybazs írta:a mai modern labdarúgásban igenis 2 db jó kapus is kell!
dehogy kell. hány top klubot tudsz mondani ahol két minőségi kapus van?

az meg hogy 7 meccsenként váltják majd egymást a világ legnagyobb baromsága. remélem még sok ilyen idióta ötlete lesz :?
A Madridon kívül egy sem. Van általában egy jó, meg egy viszonylag jobb idősebb.

De igazából ez a Tellot ebbe az üzletbe belevenni dolog az ami nagyon baromság lenne. Belőle lehetne pénz!
Kép
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.05.29. 18:54:50

horybazs írta: ...
Szurkolói szemmel örüljünk hogy lesz 2 jó kapus is, a pénzügyeket meg hagyjuk az okosokra (meg aki ebben a pozícióban van a klubnál) Hiába Ter Stegen, a mai modern labdarúgásban igenis 2 db jó kapus is kell! Nem lehet a végtelenségig vészmegoldás Pintókkal élni!!! Komolyan nem értem hogy ellenezheti bárki Claudio Bravo érkezését......
Nem Bravo érkezésével van a gond, hanem az árával, már amennyiben igazak a hírek, hogy 12-15M-t fizet érte a Barca.
Ugyanakkor egy (kettő?) klasszis khv-ért meg nem hajlandó kifizetni a management 30-40 millió eurót.
Skótok voltunk 2012-ben (Thigo Silva), 2013-ban (David Luiz) és eddig úgy tűnik 2014-ben is (Luiz PSG). Amennyiben Mathieu az egyik legfontosabb átigazolási célpont, akkor nincs miről beszélni.
Bartomeu azt mondta, hogy alapvető változások lesznek, amelyek minden csapatrészt érintenek majd.
Jó lenne, ha ez ésszerűséggel és minőséggel is párosulna.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
kindeR
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.01.21. 19:21:17

2014.05.29. 18:53:12

Lehet, hogy nem volt a legstabilabb Pinto sokszor, de 1 évig még simán marasztalhatták volna.
nem szabad elfelejteni hogy lehet hogy jövőre nem igazolhatunk, és Pinto benne volt már a korban.
Kép
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.05.29. 18:39:26

horybazs írta:Hiába Ter Stegen, a mai modern labdarúgásban igenis 2 db jó kapus is kell! Nem lehet a végtelenségig vészmegoldás Pintókkal élni!!! Komolyan nem értem hogy ellenezheti bárki Claudio Bravo érkezését......
Nem ellenzem, ha megvesszük Benatia-t és Marquinhos-t és még Reus is érkezik Pedro távozásával. Csak épp ez az, hogy nem marad majd pénz mert 10 milliót kiadtunk egy második számú kapusra. Ugyan úgy ellenezném idehozni Aguero-t, Ronaldo-t és Falcao-t is, ha ez mellet nem lesz 4 középhátvédünk aki képes is játszani ott. (idén 2 volt, Masche alacsony, Puyol meg sérült)
94:39 6 - 1
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.29. 18:38:31

horybazs írta:a mai modern labdarúgásban igenis 2 db jó kapus is kell!
dehogy kell. hány top klubot tudsz mondani ahol két minőségi kapus van?

az meg hogy 7 meccsenként váltják majd egymást a világ legnagyobb baromsága. remélem még sok ilyen idióta ötlete lesz :?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
horybazs
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008.09.30. 15:03:36

2014.05.29. 18:30:22

nem az volt Luis Enrique nyilatkozata hogy 7 meccsenként cseréli a kapusait!?? Egy idényben ha sokáig eljutsz a sorozatokban akkor 50 tétmeccs van! A foci alaptörvénye meg az "hogy végy egy jó kapust!! Mik ezek a kommentek hogy fölösleges pénzkidobás?????

1, azért van mezszponzor, hogy értelmes dolgokra költsük a pénzt,

2 úgy kommentelitek hogy így meg úgy pénzkidobás, mintha a pénzügyi vagy gazdasági igazgatók lennétek!!

Szurkolói szemmel örüljünk hogy lesz 2 jó kapus is, a pénzügyeket meg hagyjuk az okosokra (meg aki ebben a pozícióban van a klubnál) Hiába Ter Stegen, a mai modern labdarúgásban igenis 2 db jó kapus is kell! Nem lehet a végtelenségig vészmegoldás Pintókkal élni!!! Komolyan nem értem hogy ellenezheti bárki Claudio Bravo érkezését......
"A dicséretekkel nem sokra mész, ellenben a pofonok, amiket kapsz, jó útra téríthetnek. A kritikák nem befolyásolhatnak negatívan, csakis arra használhatod őket, hogy fejlődjél." Dani Alves
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.05.29. 18:22:07

kristop írta: jó, mondjuk nem nagyon lehet mindenkinek megfelelni, nekem (és szerintem még sokaknak is) meg pont az lenne a bajunk, ha jackson martinez, dzeko, cavani nevek merülnének fel.
Miért? Egy Llorente féle játékos az jobb szerinted?
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.05.29. 18:14:43

Nervo írta:Llorentén én is meglepődtem hogy egyáltalán felmerült a neve a vezetőség listáján. Ilyenek mint Jackson Martínez, Dzeko, Cavani...stb.stb még csak pletyka szinten sem kerültek szóba, nem nekik pont ilyen Llorenték kellenek. Szomorú. Ha LE és a vezetőség tényleg ilyen emberekbe gondolkodik, akkor a következő szezon is bukta lesz várhatóan.
jó, mondjuk nem nagyon lehet mindenkinek megfelelni, nekem (és szerintem még sokaknak is) meg pont az lenne a bajunk, ha jackson martinez, dzeko, cavani nevek merülnének fel.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.05.29. 18:07:15

zsoltfree írta: Más posztokat pedig ne is említsek. Llorrente? Előttem vannak azok a meccsek amikor nem bírtunk betalálni és jöttek az idegesítő döntetlenek és vereségek. Na én pont Llorrentében nem látok semmit, ami majd ezekre a szitukra megoldás lehetne.
Llorentén én is meglepődtem hogy egyáltalán felmerült a neve a vezetőség listáján. Ilyenek mint Jackson Martínez, Dzeko, Cavani...stb.stb még csak pletyka szinten sem kerültek szóba, nem nekik pont ilyen Llorenték kellenek. #-o Szomorú. :? Ha LE és a vezetőség tényleg ilyen emberekben gondolkodik, akkor a következő szezon is bukta lesz várhatóan. :|
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.05.29. 18:02:43

12 millió Bravo-ért? Vicc. És majd ha veszünk egy védőt jön majd hogy nincs pénzünk másikra... De 2. számú kapus az kell annyi pénzért, amennyiért kapus sem nagyon szokott átigazolni...

Csak hogy értsétek, ha ennyiért megvennénk Bravot, a 9. LEGDRÁGÁBB KAPUS LENNE A VILÁGON!

Amúgy lehet nem a vezetőség a hibás kapus ügyben, hanem megadják Luis Enrique-nek azt ami jár neki, a keret összeállítás jogát. Ter Stegen már előre meg lett véve, de LE lehet hogy alapban nem őt vette volna. Csak remélni tudom, hogy Reus - Marquinhos - Benatia 3as benne van a terveiben a mesternek és esetleg még Yaya Toureban is gondolkozik :D

A Santosi 3 kölök akire pénzt tettünk le azok pár év múlva is beérhetnek simán, Thiago Silva se 20 évesen lett világklasszis...
palesz77 írta:Én azon se csodálkoznék, ha egyszer csak robbanna a bomba, hogy leigazoltuk a példa kedvéért Mangalát mondjuk, volt már ilyenre precedens.
Mangala 40 millió és Marquinhos szint, ő sem világsztár.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Tobias88 2014.05.29. 18:34:42-kor.
94:39 6 - 1
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.29. 17:19:57

Chino írta:Én egyszerűen azon vagyok kiakadva, hogy egy második számú kapust jobban kergetünk, mint hátvédet, ami a legkényesebb és legfontosabb szegmens. Ráadásul egy olyat, aki nem biztos, hogy kapásból elviselné a padot. Legalábbis az alapján, hogy egy BL szereplése esélyes csapat kapitánya és a chilei válogatott kapusa. Na most ő idejönne egy 22 éves kapustehetség mögé, ráadásul 15 millió körül. Pont ez a poszt, ahol nincs szükség versenyhelyzetre, főleg most Ter Stegen érkezésével. Nem hiszem, hogy jót tenne neki.
Abszolút egyetértek. Ez a kérdés a fontossági sorrendben valahol a végén kullog. Először a lényeges dolgokkal kéne foglalkozni, második számú kapust kis túlzással augusztus 30.-án is ráérünk igazolni. Azt meg nagyon remélem, hogy nem szánunk 10 milliónál többet egy 31 éves kapusra, aki minden bizonnyal Pinto szerepkörét venné át, mert ez szerintem viccnek is rossz. :roll:

Lehet, hogy nem volt a legstabilabb Pinto sokszor, de 1 évig még simán marasztalhatták volna.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.29. 17:06:40

Én egyszerűen azon vagyok kiakadva, hogy egy második számú kapust jobban kergetünk, mint hátvédet, ami a legkényesebb és legfontosabb szegmens. Ráadásul egy olyat, aki nem biztos, hogy kapásból elviselné a padot. Legalábbis az alapján, hogy egy BL szereplése esélyes csapat kapitánya és a chilei válogatott kapusa. Na most ő idejönne egy 22 éves kapustehetség mögé, ráadásul 15 millió körül. Pont ez a poszt, ahol nincs szükség versenyhelyzetre, főleg most Ter Stegen érkezésével. Nem hiszem, hogy jót tenne neki.

A védőproblémát pedig félmegoldásokkal akarják megoldani. Mathieu meg Fazio!? Pontosan klasszis védőre lenne szükségünk. Oda kellene a versenyhelyzet. Ha egy cserekapus(?)ért kiadunk 10+ milliót nem vagyunk képesek letenni 30-40 milliót egy minőségi kh-ért!? Vicc. Inkább veszünk 15-ért egy Mathieu-t. Gratula. Ráadásul van egy olyan érzésem, hogy ha meg is szerezzük Marquinhost ugyanaz lesz vele, mint Songgal. Amikor idejött vele is úgy kampányoltak, hogy vkp-ként és védőként is bevethető. Láttuk mi lett. Nemhogy egy távozót pótolnánk posztra (Alves), hanem veszünk egy félmegoldást. Ez annyira jellemző.
És a tetejébe jön a duma, hogy még a vb előtt le akarják zárni az igazolásokat. Jó úton haladnak.

Én se vagyok híve annak, hogy szórjuk a pénzt, de ha eredmények kellenek és a vezetőség is bevallotta, hogy változások kellenek a keretben, akkor ideje lenne megtenni a lépéseket.

Csak abban tudok reménykedni, hogy a háttérben már alakulnak a dolgok és a tegnapi gyűlésen nagyjából tisztázták a dolgokat, úgyhogy van valami tisztább kép és beindul a gépezet.
Ahhoz képest, hogy a vb előtt le akarják zárni az igazolásokat eddig jött egy kapus, aki kb fél éve le van zsírozva + egy 17 éves srác a B-be, aki szintén el van intézve pár hónapja. (+a két kölcsönadott) =D>

Amitől viszont jobban tartok, hogy vagy B vagy félmegoldásokkal intézik a dolgokat. Középre jön egy Mathieu-féle fantasztikum, Alves helyét megoldják Montoyaval és Adrianoval középre vagy előre meg hoznak egy felesleges/nem feltétlenül szükséges bombaigazolást, hogy a seggük biztos legyen a székben. Ezt mind azzal együtt, hogy valószínűleg két évre előre kellene gondolkodni.

Lehet, hogy türelmetlen és túlságosan borúlátó vagyok, de félek, hogy vissza fogjuk sírni mi a Gaspar-korszakot, ennek a dilettáns vezetőségnek köszönhetően és nem lesz egy új Antic-unk.
Forca Barca!!!!
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.05.29. 16:58:29

Varatrix írta:Bravo elméletileg akár órákra van a Barcától. A tárgyalások előrehaladott állapotban vannak, Claudioval teljes a megegyezés, és 95%-ban megállapodtak a Sociedaddal. A szokásos "apróságok" hiányozhatnak, mint az aláírás. :D

Az áráról egyenlőre semmi.

Mundo
A Goal.com azt írja, hogy 9M-t fizet a Barca, de ez az összeg 12M-ra is felmehet.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.05.29. 16:50:33

Bravo elméletileg akár órákra van a Barcától. A tárgyalások előrehaladott állapotban vannak, Claudioval teljes a megegyezés, és 95%-ban megállapodtak a Sociedaddal. A szokásos "apróságok" hiányozhatnak, mint az aláírás. :D

Az áráról egyenlőre semmi.

Mundo
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.29. 16:21:08

Nekem sem tetszik ez a vezetőség.

Amit középhátvéd szinten művelünk évek óta az egy vicc.

előző szezon:
Oké, még tavaly bíztunk abban hogy Puyol felépül, bár sokat kihagyott, és már nem volt fiatal. A védelem másik oszlopa Pique, aki jó, bár nem neveznék világklasszisnak, ráadásul szerintem az első itteni éve óta önmagához képest is picit gyengébb. Bartra ígéret ugyan, de Fontás és Muniesa s és egy középhátvédposzton kényszerpályás Mascherano középhátvéd négyessel. is így indultak anno, és azért ne építsünk egy szezont egy felnőtt ligában tapasztalatlan középhátvédre. Aztán volt még egy Mascherano, aki kényszerpályán középhátvéd. Oké, elég jó ezen a poszton is, de azért voltak fura megmozdulásai.

Idei év annyiban változott, hogy Puyol elment. Nem értem, hogy egy olyan csapatban ahol a világ legjobbjai szaladgálnak, ott miért nincs egy, azaz egy olyan védő sem aki világklasszis. Mint anno volt Puyol, vagy Terry, Cannavaro, Nesta, ilyesmi. A szélen még nagyjából jók vagyunk, bár idén az is változik, de azért a középhátvéd poszt mindig is nagyon fontos volt a labdarúgásban és nálunk pedig egy gyenge pont. Egy ilyen csapatban egyszerűen kell, kötelező, létszükség egy olyan középhátvéd akitől becsokiznak a védők és egy falként funkcionál, aki szökőévente hibázik, és szinte soha sem sérült, egy igazi ikon. Mellette lehetnek jó hátvédek mint Pique, fiatal tehetségek mint Bartra, sok sérülés esetén más poszton játszók mint Mascerano.

Egyik válasz a miért nincsre az ár lehet. Oké, megértem, hogy már bizonyos klubokkal nem lehet és nem is érdemes versenyezni játékosok vásárlásában: City, PSG. DE. Itt jön a képbe a vezetőség! Nehogy már mondjuk a tavalyi év előtt egy Barcelona átigazolásokért felelős embere ne tudjon egy olyan ajánlatot tenni egy játékosnak személyesen (Thiago Silva), hogy az ne kezdje el verni az asztalt, hogy igen is ő nálunk akar játszani. Nagy pénzt itt is kaphatott volna, és ilyen játékosoknál a presztizs (6 kupás Barcelonában Puyol utódja lehet), a lehetséges kupákért való versengés (nem egy francia bajnokságban játszik hanem egy spanyolban egy Real és Athletico ellen) és a leendő csapattársak (Messi, Neymar, Iniesta, Xavi, Alves....) nagyon jó ajánlólevél lehet! Egyébként itt Thiago Silva mellett ugyan ez történt Marquinhossal is.

Oké, ez volt tavaly. És idén mi történik? Égető leszereplés, és kötelező minőségi középhátvéd vásárlás mellett mi történik? Az elsődleges célpont David Luizt megint elviszi előlünk a PSG! Egy olyan klub jobb ajánlatot tud adni a játékosnak (aki az egyik angol élklubból jött) aki csak egy francia bajnokságban szerepel! Kik a PSG középhátvédei? Silva, Luiz, Marquinhos, és Alex. Ilyen erős konkurenciát is bevállalt, és nem hozzánk jött ő sem.

Most hol tartunk? Egy PSG-nél magát féltő, ráadásul fiatal Marquinhosnak udvarolunk, ami még elég bizonytalan, ráadásul ez a játékos nem volt egy stabil kezdő még a PSG-ben sem! A többi névről ne is beszéljünk: Matthieu - agyrém. Benatia jó lehet, de arra kíváncsi lennék, és nem tudom hogy ő benne benne van-e az a korábban említett jövendőbeli világklasszis szint. Más neveket hallani? Nem nagyon, de amiket olvasok, azokat inkább le sem írnám. Tavaly legalább még Hummelsről pletykáltak. Más posztokat pedig ne is említsek. Llorrente? Előttem vannak azok a meccsek amikor nem bírtunk betalálni és jöttek az idegesítő döntetlenek és vereségek. Na én pont Llorrentében nem látok semmit, ami majd ezekre a szitukra megoldás lehetne. Bravot pedig nagyon remélem hogy nem 15 körül hozzuk el egy padra. Ráadásul idén még a kapusunk is új, ami még egy sarkalatos pont lehet a csapatnak. Oké, a németnek én örülök, de azért eddig közel sem olyan szinten és olyan csapatban játszott mint a jelenlegi. Remélem be fog válni, és jelenleg kb ő az egyetlen megoldás arra a posztra, ráadásul jó áron is jött, de nem akarok olyan kapus blamákat minden évben mint Valdes előtt volt (Enke, Dutruel, Bonano, Hesp). Mellékesen szerintem egy normális vezetőség tudta volna marasztalni Valdest is. Ja, és az új kedvencem Thiagot is hagyták elherdálni....Áh

Kár, hogy vezetőség nem jön új, mert anno igen csak jókat, csendesen, gyorsan és jó áron igazoltunk: Ronaldinho, Deco, Giuly, Marquez, Eto, Gio.... Ők mind jó vétel voltak, és nagyon megérték az árukat.

Rossel is idehozott sztárokat: Henry, Fabregas, Ibra, Villa, de azért volt bukás is szépen. Ráadásul az ilyen Neymar transzferek sem mentek éppen simán, arról nem is beszélve hogy eléggé demotiváló lehet egy brazil ligában bizonyított tininek ilyen fizut kiosztani az elején....

Érthetetlen hogy Európa egyik élcsapata vagyunk és évek óta lenyúlják előlünk a célpontokat. Így volt tavaly, és 2 éve is....
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.05.29. 15:42:12

palesz77 írta:Montoyával meg én is számolnék, én bírom a srácot, a szezon végén kemény 2 meccset játszott, de azokon mindkettőn a csapat legjobbjai közt volt - talán legjobbja is -, nagyon kíváncsi lennék mit tudna hozni egy teljes szezonnyi bizalommal. Úgyhogy nálam ő lenne az első számú jobbhátvéd jövőre, elé nem hoznék senkit.
Bár én nem látok benne olyan sokat mint esetleg te, de bízom benne, hogy azoknak lesz igaza akik szép jövőt jósolnak neki!
Ennek ellenére mégsem tartom jó ötletnek ezt amit mondasz, hogy nézzük meg mit tud HÁTHA beválik.
A körülmények nem adottak ehhez a lépéshez. Mert teszem azt nem válik be, nagyon nem, akkor nem csak fél vagy egy évet nézegetnénk őt a kezdőben hanem nagy valószínűséggel 2 évet kéne vele kihúzni akár milyen rossz is. Ne feledkezzünk meg arról, hogy nagy valószínűséggel el leszünk tiltva 1 évig az igazolásoktól. Tehát aki most a csapat tagja vagy most nyáron lesz az, ugyan azokkal kell nekivágnunk nem csak a következő de az az utáni szezonnak is, nem lesz módunk változtatni!
Akár kiket igazolunk vagy nem igazolunk 2 évre előre kell gondolkodni. Ennek fényében élég karcsúnak érzem, hogy Montoya legyen a kezdő jobboson.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.29. 15:26:36

Marquinhos lenyilatkozta, hogy a 'Touloni ifjúsági labdarúgótorna' után fognak összeülni a PSG-vel megvitatni a jövőjét. A tornának elsején lesz vége, szóval addig - gondolom - nem lesz komoly fordulat az ügyben, erre várni kell még pár napot..
neobarca írta:Én csak azoknak a nevét vázoltam, akikkel komolyabban összehoztak minket. Fölösleges itt bárkiről álmodozni, akik még csak fel sem merülnek a vezetésben.
Am én Montoyát sem felejteném el jobb oldalon. Kedvelem a srácot, sztem van benne potenciál.
Jaaa, értelek. Én azon se csodálkoznék, ha egyszer csak robbanna a bomba, hogy leigazoltuk a példa kedvéért Mangalát mondjuk, volt már ilyenre precedens. Adriano, meg anno Maxwell is egyik napról a másikra jött emlékeim szerint, de biztos sok ilyen volt még. Úgyhogy ezért nem aggódok annyira Mathieu miatt, simán benne van, hogy olyan fog jönni aki még szóba se került, vagy csak említés szintjén - Mangala, Verthongen stb.. Bár ez alapján Mathieuvel járnánk szinte a legjobban.. :lol:

Montoyával meg én is számolnék, én bírom a srácot, a szezon végén kemény 2 meccset játszott, de azokon mindkettőn a csapat legjobbjai közt volt - talán legjobbja is -, nagyon kíváncsi lennék mit tudna hozni egy teljes szezonnyi bizalommal. Úgyhogy nálam ő lenne az első számú jobbhátvéd jövőre, elé nem hoznék senkit - szerk.: mögé viszont igen, akár egy rutinosabb, bátran bevethető játékost, vagy egy fiatal jobbhátvédet, akivel versenyeznének a posztért, vagy esetleg Marquinhost játszatnám ott is, ha még egy Benatia kaliberű középhátvéd is jön( meg ha jön egyáltalán a Brazil).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.05.29. 15:55:09-kor.
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.05.29. 14:46:27

Én csak azoknak a nevét vázoltam, akikkel komolyabban összehoztak minket. Fölösleges itt bárkiről álmodozni, akik még csak fel sem merülnek a vezetésben.
Am én Montoyát sem felejteném el jobb oldalon. Kedvelem a srácot, sztem van benne potenciál.
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.29. 14:27:47

fazio nevét korábban én is feldobtam,szerintem sem lenne rossz választás ráadásul nem hiszem hogy 15milliónál többe lenne-sőt-
jól fejel és erős,a gyorsaságáról nem tudok nyilatkozni sajnos,de nem azt sem gondolom hogy jelenleg alapemberrel számolnánk vele.

ez a barvo nevetséges kategória,30millió??? jó tudom ez kivásárlási ár,és tippem szerint 10en pármillióért mozditható lehet,de akkor is sokallom,terstegen is ennyi volt minimum,és nem jobb kapus a csillei.főleg ugy hogy egyértelmű hogy nem ő rá kell építeni a barcát.
nehez tudoom elhinni hogy nem találunk jobb alternatívát,castilla,vagy Fernandes(osasuna) is hasonlóan jó kapus,fiatalabb és olcsóbb is lehet,bár Caballero lenne a legjobb választás egyértelműen.

ami viszont érdekes az az... hogy ha Bravóra kiadunk több milliót akkor ez nekem azt tükrözi hogy van/lessz pénz a védelemre.

és ami még pozitív csalódás,hogy Kapussal kezdjük az igazolást,illetve védelemmel,persze ez alapvető!! de a mostani barca vezetőségétől nem néztem volna ki hogy felérik ezt a szintet.
Válasz küldése