Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.12.16. 10:38:44

Kit kell igazolni Villa helyére? Senkit! Adott a támadó harmadban jelenleg még Messi, Pedro, Sanchez, Cuenca, Adriano (itt jegyezném meg, hogy a brazil nem hátvéd, hanem szélső, rá lehet bízni a tartalék támadó szerepkörét!), esetleg a középpályásaink egy része feltolható, mint Iniesta, Fabregas, Thiago, végszükség esetén Guardiola még lehozza a meccsek 95%-át egy kapussal és tíz középpályással. Sovány? Az, de ebbe a csapatba nem lehet csak úgy behúzni egy játékost, nehéz beilleszkedni, a játékrendszerbe beletanulni, erre nagyon kevesen képesek rövid idő alatt.

Egy esetben helyesném az igazolást, ha valami nagy üzlet lenne kilátásban, mint amilyen Afellay megszerzése volt.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.12.15. 20:07:34

Én úgy vagyok vele, hogy nem kell, de el lehet gondolkodni igazoláson.
Tiszta sor, hogy egyből a B csapatra gondolunk és ez így is van rendjén, ahogy a Pep interjúba is volt "Amikor felmerül egy potenciális probléma, akkor elsőként mindig az első csapat, majd a B együttes keretében nézek szét, hogy megtaláljam a megoldást az adott problémára".
Ez rendben is van. Viszont szerencse a szerencsétlenségben, hogy Villa pont a téli átigazolási időszak előtt sérült meg és nem utána. Így van lehetőségünk reagálni erre a sérülésre. Mert mi van ha még egy támadónk megsérül? Ami akár a következő meccsen meg is történhet. Akkor már csak 2-en maradnak.
Ha több olyan fiatal támadó van a B csapatban akikre akár 2-3 hónapot is nyugodt szívvel rá tudunk bízni, akkor nincsen semmi probléma, de az eredményeket szinte így is tutira hozni kell különben abszolút lemaradunk a Madrid mögött!!
Szóval szerintem nem az a kérdés hogy Villat pótolni tudjuk-e az idény hátralevő részében hanem az hogy egy újabb sérülést is meg tudunk-e oldani házon belül ugyan ezen a poszton!!!

Ha ebben az esetben sincs szükség új játékosra akkor értelem szerűen nem kell senkit sem igazolni, de ne azért ne igazoljunk senkit hogy spóroljunk mert arra rámehet az egész szezonunk is amiért egész idáig harcoltak a srácaink.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.12.15. 19:26:35

Hleb Köpedelem volt a hozzállása a dolgokhoz isten mentsen meg tőle.
Silva Bírom a tagot de akkor van esély normális árra ha hasonlót balhét ver mint Cesc vagy Alexis
Torres Válogatottban ő sem alkotott túl nagyot sosem , sőt Villa bármikor lejátszotta a pályáról még akkor is mikor Poolban csúcsformáját futotta. De elgondolkodnék rajta max 15millió magasságában.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.12.15. 19:04:19

Inkább Pep álljon be, minthogy Hlebet újra Barca-mezben lássam...
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2011.12.15. 18:52:58

Én azon a hibrid véleményen vagyok, hogy kellene igazolni Villa pótlására játékost, de remélem, hogy nem fogunk.

Egyfelől szerintem nagyon kevés oda az ember, és ha valaki a csatársorba sorolja Iniestát/Fabregast azzal nem számol, hogy az idei évre némileg tehermentesített középpálya újfent brutál terhelés alá kerülne, másfelől azt a nézetet is osztom, hogy Cuenca egyelőre még nem érett arra, hogy érdemben pótolja Villát (mert Villában azért csak ott volt, hogy kulcshelyzetekben szr formában is villanthat vmit (pl: szuperkupa/Bl.döntő), míg - a tévedés jogát fenntartva - Cuencában ezt még nem érzem).

A másik oldalon, ha valakit hozunk az illeszkedjen be gyorsan, pótolja minőségben a támadószekciót. Ahhoz, hogy jól illeszkedjen a csapatba és hasznos tudjon lenni optimális esetben jól kell ötvöznie egy klasszikus befejező csatár kegyetlenségét a kapu előtt, Barca szintű középpályások kombinatív képességét, és a klasszikus szélsők erényeit (sebességét, kreativitását, egy az egy elleni párharcok megnyerésének képességét (és emellett legyn meg a letámadáshoz és egyéb taktikai utasítások maradéktalan betartásához is a kellő fegyelme). Pontosítva ezen három (négy) képességcsoportból lehetőleg mindegyiket elfogadható szinten kellene művelnie (egyébként szvsz ebből is látszik, hogy Sánchez mennyire nagy fogás, hiszen ő mindegyikben magas szintet hoz).

Ilyen játékost megvenni télen, csak horribilis összegért lehet és egyébként se sok szaladgál a környéken, kölcsönvenni meg szerintem lehetetlen. Eleve fonák helyzet adódna, ha végleg vennénk valakit, hiszen gyakorlatilag azzal gyakorlatilag felmondólevelet küldenénk Afellaynak és Villának a kórházba, kölcsönbe viszont csak az alább megénekelt Faubert-kaliberű (na jó nála egy-két szinttel jobb, de ide még mindig felesleges) játékosokat tudnánk hozni.

A felmerült Torres opció után ugyan lelkendezik a szívem, de az eszem mindenével tiltakozik ez ellen, hiszen egy Villánál jóval statikusabb botrányosan gyenge formában lévő erőcsatár idehozatala csak Messi szélre történő visszahozatalával lehetséges, ami meg véleményem szerint inkább csak megköti Leot.

Ha már muszáj valakit, akkor a korábbi felvetések közül egy Malouda (nem feltétlenül ő, őt nem is csípem csak a játékospiaci karakterét tekintve hasonló)-típusú szélsőt kellene hozni kölcsönbe. Vagy akkor már tényleg Hlebnek adni egy utolsó utáni esélyt.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.12.15. 18:51:08

A keretünk így is bombaerős, ez tény. Viszont ami problémát jelenthet, az a fáradtság, Xavi sem fiatal már stb, a tavaszi nagy hadjáratra ismét el lesz fáradva, ki lesz facsarva a csapat, ha mindig ugyanazok játszanak. Márpedig Villa, és majd Keita kiesése valószínűleg ezt eredményezi. Viszont így most Cuenca előtt nyílik meg a lehetőség a bizonyításra...
Avatar
K900
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.07.19. 19:10:29
Tartózkodási hely: "My heart is in Brazil, and the Nou Camp stadium".

2011.12.15. 18:46:08

Barcaman1993 írta: Nem is értem ezzel mit akarsz mondani? Nem értem miért a Real támadószekciójához hasonlítod őket?Egyrészt a Real ellen úgyse ők nyomnák, másrészt a védőkkel találkoznának és nem a támadókkal... De ha okosan elolvasod a másik hszemet, akkor észrevehetted volna, hogy egy elég ésszerű megoldást írtam...
Azért mert nálunk Messin, Pedrón, és Alexisen kivül nincsenek minőségi támadóink.Szted egy Cuenca meg 1 Sergi Roberto minőségi erősités???Rendben van hogy Cuenca tehetséges,de nagy csapatokkal szemben még nem lehet vele számolni.Real csak 1 példa volt egyébként.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.12.15. 18:43:14

Szerintem sem kell igazolni, Villát és Ibit sajnálom, de nem esett vissza a támadójátékunk semmivel.

Bő a keret, igazolni nem kell, mert beruháztunk már erre az évre - nem is rosszul 8) - másrészt elárulnánk a srácokat.

Ráadásul töltelék ember nem kell, két játékos hozhat még fejlődés ide, azokat meg úgy sem vesszük meg.

Silva+Suárez.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.12.15. 18:28:57

K900 írta:
Barcaman1993 írta:Előre ott van Soriano, akár Dos Santost, vagy Sergi Robertot középre.Hleb marad, úgyse veszi meg senki...
Egy Benzema,CR7,Di Maria,Higuain,Özil ötössel szted fel veszi a versenyt???Gondolkozunk már egy kicsit.Nem fukarkodni kell a lóvéval,hanem lépni kell.Kikel mondani hogy Villa szezonja egy csőd volt,sérülés ide vagy oda.Ideje lenne távoznia.Helyette kell nézni valakit.Őt meg nehogymár egy Sergi Roberto vagy egy Soriano pótolja???ez vicc ugye???
Hát tesókám súlyosan el vagy tévedve. Nem is értem ezzel mit akarsz mondani? Nem értem miért a Real támadószekciójához hasonlítod őket? Egyrészt a Real ellen úgyse ők nyomnák, másrészt a védőkkel találkoznának és nem a támadókkal... De ha okosan elolvasod a másik hszemet, akkor észrevehetted volna, hogy egy elég ésszerű megoldást írtam...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.12.15. 18:12:25

nekem az a véleményem, hogy felesleges lenne támadót hozni.
pedro,alexis,messi,cesc,ini,thiago,cuenca...így hirtelen, akiket be lehet vetni elöl, vagy elöl is.
a két sérült pedig fel fog majd épülni a kövi. szezonra, és majd meglátjuk, mi lesz velük.

messi és sanchez szerintem alapkezdő lesz, és az, hogy ki lesz mellettük a 3., az nagyban függ az ellenféltől is.
kisebb csapatok ellen bőven játszhat ebből a felsorolásból bármilyen kombináció...
Avatar
K900
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.07.19. 19:10:29
Tartózkodási hely: "My heart is in Brazil, and the Nou Camp stadium".

2011.12.15. 17:55:34

Barcaman1993 írta:Előre ott van Soriano, akár Dos Santost, vagy Sergi Robertot középre.Hleb marad, úgyse veszi meg senki...
Egy Benzema,CR7,Di Maria,Higuain,Özil ötössel szted fel veszi a versenyt???Gondolkozunk már egy kicsit.Nem fukarkodni kell a lóvéval,hanem lépni kell.Kikel mondani hogy Villa szezonja egy csőd volt,sérülés ide vagy oda.Ideje lenne távoznia.Helyette kell nézni valakit.Őt meg nehogymár egy Sergi Roberto vagy egy Soriano pótolja???ez vicc ugye???
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.12.15. 17:52:45

Igazából teljes csapatmunkával, sok erőfeszítéssel és sérülések elkerülésével kiböjtölhető ez az időszak. Én abban látom a megoldást, hogy Cesc középen játszik elől, Messi, Alexis pedig ki szélre. Így marad Pedro és Cuenca. Ha Cesc előremegy és Keita el egy rövidke időre, akkor pedig Thiago több lehetőséget kap és előfordulhat, hogy Mascheranora több szükség lesz a kp-n. Ha Mascherano pedig előre kerül, akkor a Maxwell-Adriano-Fontás 3-as kerül előtérbe. Igazából "nincs itt semmi gond", ha több ehhez hasonló nem történik...Animo David :!:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.12.15. 17:32:49

Ha most Laportáék lennének azt mondanám hogy télen nem lesz játékos mozgás, de Rosellék sokkal agresszívebbek a piacon. Kíváncsi vagyok lesz e valami... Én hosszútávú embert inkább nyáron hoznék, miután eldőlt Villa sorsa. Egyenlőre ha jön is támadó, csak kölcsön venném. (én.)

Hosszútávú esetben viszont én Llorentét, vagy Muniaint elnézegetném nálunk.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.12.15. 17:31:58

Sejtettem hogy feléled a topic Villa sérülés után! A 3 csatárunk megvan! Cuenca-ra lehet számítani, ezt most már nyugodtan kijelenthetjük. Fabrgasra szintén sokszor számított Pep elől, a középpályáról Keita fog hiányozni, de ezzel együtt is szerintem meg tudjuk oldani a problémát.

Csillagászati összegért nem fog érkezni télen senki, legalábbis nagyon remélem! :roll: És ahogy socio is írta, középszerű játékosok nem kellenek, kölcsönbe sem, sokkal inkább bíznám a fiatalokra a keretfeltöltést!

Vagy a visszatérő Hleb?! :D
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.12.15. 17:26:10

Hát ez a Villa ügy vmi borzasztó. Egy ilyen "sörmeccsen" egy ilyen sérülés... Egyértelműen nem kell hozni senkit. Nagy érvágás a srác, de Afellay sérülésénél márciust mondtak nekünk. Decemberben talán ha 1 bajnokink lesz, meg egy kupa, ami már szinte lefutott. Magyarul januárt és februárt kell vhogy "kibekkelni" míg Ibi felépül. Ez mondjuk 2-2,5 hónap. Esetleg erre az időszakra végső esetben átállhatnánk egy 4-4-2-re, ahol már nem lenne gond a csatárokkal. Csak bírjuk erővel... És jó sorsolást a BL-ben...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2011.12.15. 17:07:25

ferninho írta:Egy isten... :lol:
Igaz, hogy mióta nálatok volt eltelt 1-2 év, megkopott régi fénye, de én piszkos mód örülnék neki.
A Real tökretette az ő fantasztikus karrierjét is. :roll: :lol:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2011.12.15. 16:51:02

ab1daL írta:vagy esetleg megpróbál a vezetőség kölcsönvenni
erre az opcióra tudok ajánlani egy nagyon jó játékost :wink:
Egy isten... :lol:
azóta se tudom, hogy gondolták...
amúgy megfogjátok oldani házon belül, biztos nem igazoltok télen senkit.
madridista
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.12.15. 16:38:48

Sajnálom Villa sérülését, akármilyen tré formában is volt, legalább játszani tudott, most már ez sem opció. Remélem mihamarabb felépül!

Nem akarok offolni, meg nevekkel dobálózni, de a helyzet jelenleg a következő: 3 igazi csatárunk van: Messi, Pedro, Alexis. Egy igazi támadó csere: Cuenca. Az rendben van, hogy Iniesta, Cesc, Thiago, Adriano, és ha nagyon kell, akkor akár Alves is tud feljebb játszani, de kimondott támadó csak Cuenca a cseresorban. Vagy felhoz Pep még valakit a B-ből, vagy esetleg megpróbál a vezetőség kölcsönvenni, vagy ha olyan a piac, akkor valakit olcsón elhozni.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2011.12.15. 16:32:57

kanty írta:Silva nem szélső.
Amúgy szerintem nem igazolunk senkit, Guardiola megoldja a fiatalokkal, ha szükséges.
Emlékeim szerint a Valenciában balszélsőt, aválogatottba 4-4-2-nél szintén, gondolom nálunk is 4-3-3-ba azt játszana...

De aki ismeri a klubbot az tudja h kit fogunk venni télen VILLA helyett: senkit... :wink: Nagyon jó lesz ez az idő arra h a fiatalokat probálgassuk..
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.12.15. 16:22:53

csabimo írta:
socio66 írta:az a baj,hogy még ha a szándék meg is lenne a vezetőségben egy új igazolás iránt,télen nem nagyon lehet minőségi játékost találni.
középszerű emberek pedig nem kellenek,mert azt a fiatalok is simán lehozzák,ezt láttuk cuencától is.
én szívem szerint bepróbálkoznék silváért, borzasztóan illene a csapatba minden téren,és szerintem benne is meglenne a hajlandóság hogy otthon játsszon,a világ legjobb csapatában.
csak hát gondolom csillagászati vételára és fizetése lenne.
Hűűű azt nagyon adnám én is!!! Végre egy igazi szélső, nem középcsatárok a szélen cimű változat...Nem tudom hogy Overmars óta volt-e egyáltalán igazi szélsőnk? Arra viszont emlékleszek h anno Arshavint nézegettük oda és azóta sem vettünk szélsőt csak középcsatárokat :)

ŐŐŐŐ igen, a fizetése az biztos h Brutál :) szerintem télen nem lenne rá esély, h elhozzuk max nyáron, addig meg még sok víz lefolyik a ....
Silva nem szélső.
Amúgy szerintem nem igazolunk senkit, Guardiola megoldja a fiatalokkal, ha szükséges.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2011.12.15. 16:13:23

Bale?
Avatar
krosz31
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.11.04. 13:08:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2011.12.15. 16:13:12

csabimo írta:
socio66 írta:az a baj,hogy még ha a szándék meg is lenne a vezetőségben egy új igazolás iránt,télen nem nagyon lehet minőségi játékost találni.
középszerű emberek pedig nem kellenek,mert azt a fiatalok is simán lehozzák,ezt láttuk cuencától is.
én szívem szerint bepróbálkoznék silváért, borzasztóan illene a csapatba minden téren,és szerintem benne is meglenne a hajlandóság hogy otthon játsszon,a világ legjobb csapatában.
csak hát gondolom csillagászati vételára és fizetése lenne.
Hűűű azt nagyon adnám én is!!! Végre egy igazi szélső, nem középcsatárok a szélen cimű változat...Nem tudom hogy Overmars óta volt-e egyáltalán igazi szélsőnk? Arra viszont emlékleszek h anno Arshavint nézegettük oda és azóta sem vettünk szélsőt csak középcsatárokat :)

ŐŐŐŐ igen, a fizetése az biztos h Brutál :) szerintem télen nem lenne rá esély, h elhozzuk max nyáron, addig meg még sok víz lefolyik a ....
Silva nem lenne rossz de ő talán már sok lenne...elég fabregas is, ő is jól megoldja ott elől...de ha mindenképpen kell egy szélső akkor ott van marko marin is...fiatal,technikás és szélső vagy gareth bale aki piszok gyors és jól lő meg passzol
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2011.12.15. 16:05:47

socio66 írta:az a baj,hogy még ha a szándék meg is lenne a vezetőségben egy új igazolás iránt,télen nem nagyon lehet minőségi játékost találni.
középszerű emberek pedig nem kellenek,mert azt a fiatalok is simán lehozzák,ezt láttuk cuencától is.
én szívem szerint bepróbálkoznék silváért, borzasztóan illene a csapatba minden téren,és szerintem benne is meglenne a hajlandóság hogy otthon játsszon,a világ legjobb csapatában.
csak hát gondolom csillagászati vételára és fizetése lenne.
Hűűű azt nagyon adnám én is!!! Végre egy igazi szélső, nem középcsatárok a szélen cimű változat...Nem tudom hogy Overmars óta volt-e egyáltalán igazi szélsőnk? Arra viszont emlékleszek h anno Arshavint nézegettük oda és azóta sem vettünk szélsőt csak középcsatárokat :)

ŐŐŐŐ igen, a fizetése az biztos h Brutál :) szerintem télen nem lenne rá esély, h elhozzuk max nyáron, addig meg még sok víz lefolyik a ....
socio66

2011.12.15. 15:57:11

az a baj,hogy még ha a szándék meg is lenne a vezetőségben egy új igazolás iránt,télen nem nagyon lehet minőségi játékost találni.
középszerű emberek pedig nem kellenek,mert azt a fiatalok is simán lehozzák,ezt láttuk cuencától is.
én szívem szerint bepróbálkoznék silváért, borzasztóan illene a csapatba minden téren,és szerintem benne is meglenne a hajlandóság hogy otthon játsszon,a világ legjobb csapatában.
csak hát gondolom csillagászati vételára és fizetése lenne.
andris871120
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007.06.25. 18:03:08

2011.12.15. 15:51:47

Ha lehet az a optimális ha kölcsönvesszük Torrest. Ha formába lendül nagy erősítés lehet.
Válasz küldése