Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.26. 17:59:47

Sokan írják, hogy vagy Marquinhos, vagy Benatia, meg hogy ha jön Marquinhos, akkor nem kell Benatia, mert így meg is vagyunk... Nos, nem igazán értem ezeket... Idén az alábbi 4 standard védő volt (lett volna): 1. Piqué, 2. Puyol, 3. Masch, 4. Bartra. Puyol kiesett, így a helyére kell egy 2. számú védő, mivel biztos, hogy Piquével kezdődik jövőre is a védelem és nem akarhatjuk, hogy ez az ember Mascherano legyen, aki ugyan ügyes beugrónak, de láthattuk, állandó kezdőnek nem... Masch vagy elmegy, vagy visszamegy vkp-nak Song helyére és akkor Song megy el... szóval kell egy 3. védő is és +Bartra.
Ezért kellenek mindketten, mert Piqué, Benatia alap kezdők nálam és ott van még 2 fiatal tehetséges hátvéd, akiké a jövő. Valamelyikük biztosan bent fog maradni hosszú távon a kezdőben, mert Piqué sem az igazi mostanában, ill. az is lehet, hogy Benatia nem válik be... Szóval kell ez a 4 védő játékos mindenképp és ezzel igaz, hogy nem Thiago Silvát, vagy David Luist igazolunk, de azért ők is elég jók! Egyébként azt kéne mielőbb eldönteni, hogy mi lesz Masch sorsa... Vagy ő, vagy Song menni fog sztem.

ui.: Marquinhost én sem láttam még jobb szélső hátvédnek, gondolom beugróként játszott ott, sérülések miatt, nemtom, de nem erre kéne sztem alapozni...
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.05.26. 17:39:57

A Mundo szerint a lehetséges célpontok: Marquinhos, Benatia, Immobile. :wink:
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2014.05.26. 17:00:52

Chino írta:...
Nálam elég sokat nyom a latba, hogy megszerezhető mindkettő. Sokan írták, hogy nem ügyetlenek, és az, hogy a szakmai(!) vezetés - nem Zubizarreta és kis csoportja - gondolt rájuk, nekem elég. El kell kerülni, hogy elhúzódjon az ügy, legalább a vb előtt az egyiknek jönnie kell. (Mondjuk én azonnal megvenném mindkettőt, de nem én tárgyalok.)

A szélső kérdéshez annyit, hogy nem játszatnám egyiket sem szélsőnek, de ha a part szakad, jó ha ki lehet oda tolni. Puyol is játszott már oldalt, szóval kb. ennyire lenne nálam szélsővédő akármelyikőjük is, mint amilyen Puyol volt bármikor. :)

Btw fogalmam sincs, hogy ki kéne Alves helyére, de tőle mindenképpen megválnék. Montoya kevés lesz stabil kezdőnek. De Alves 20(?) milliójából eshet valaki oda is, vannak ügyes kölykök még Dél-Amerikában.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.26. 16:26:47

Chino írta:Nekem csak egy kérdésem lenne. Ki az aki ténylegesen látta Marquinhost a jobboson játszani. Mert szép itt mondogatni, de -nem megbántva senkit- akik ezzel érvelgetnek lefogadom, hogy a fele sem láttam max. egy meccsnél többször. Abból pedig, hogy a transfermarkton fel van tüntetve, mint sec.pos. még annyit sem jelent mint egy youtube video.
Ennyi erővel Adjuk el Songot meg Maschot, mert Danilo is tud vkp-t játszani.
Szóval csak kíváncsiságból ki tudna objektívan és érdemben hozzászólni ehhez.

Vagy éppen a Benatia témához. Én össz-vissz egy embertől olvastam érdemleges hozzászólást ebben a témában és már mindenki a Messiást látja benne. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem válna be, mert én is egyetlen meccsen láttam, a többi infom csak a haverjaimtól származik, szóval annyira kompetens nem vagyok.

Amúgy erről a Pedro-Pool dologról tud valaki valamit vagy ez is csak egy ilyen légbőlkapott kacsa.
Én bevallom Benatiát egyszer se láttam játszani, Marquinhost se annyiszor, hogy tudjak véleményt alkotni róla. Azért gondolom csak, hogy a Brazil tud jobbekket is játszani, mert itt hallottam már pár embertől, hogy a PSG-ben is szokott ott, meg a Romában is játszott azon a poszton néha talán - úgy rémlik még amikor tavaly írt róla az egyik itteni Romadruker elemzést akkor ezt is említette, de ebbe nem vagyok biztos. Plusz transfermarkton pár meccsnél azt írták, hogy jobbhátvéd volt, szóval ez passzol is. De én alapból Montoyát szeretném a jobboldalon látni jövőre, kapja meg végre az esélyt.. A Brazil csak beugrós lenne helyette, ha úgy adódik.

Benatiat meg szintén a "leírások" miatt szeretném csak, ezek alapján annyiban jobb mint az eddig jelöltjeink - Hummels-Laporte párosra gondolok -, hogy gyorsabb náluk. Pique mellé pedig ilyen védő kell, nem még egy tankhajó. Emellé pedig mindkettőjükről néztem youtube videókat is, amik ha másra nem is jók, de ezeket a fizikai adottságokat azért lehet belőlük látni.. Nem volt túl objektív tudom, csak gondoltam elmondom az én "forrásaim". :D

A Pedros hírt meg én egyelőre csak a 'Daily Mail'-től hallottam - vagy 'Daily Mirror', már nem is tudom mi a neve -, úgyhogy szerintem csak légből kapott pletyka volt sajnos.. :? A támadóink felét összehozták már a Poolal kétlem, hogy komolyabb alapja lenne.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2014.05.26. 16:15:40

Én Alexist semmiképp sem adnám el, az idei volt az itteni szezonjai közül a legjobb.. inkább menjen Pedro, ő már tényleg nem tud többet... jöhetne helyette Reus, és akkor megvagyunk, illetve esetleg egy Klose kaliberű középcsatár aki tűri a padozást. védelembe továbbra is a Benatia-Marquinhos duóra szavazok.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.26. 15:58:40

Nekem csak egy kérdésem lenne. Ki az aki ténylegesen látta Marquinhost a jobboson játszani. Mert szép itt mondogatni, de -nem megbántva senkit- akik ezzel érvelgetnek lefogadom, hogy a fele sem láttam max. egy meccsnél többször. Abból pedig, hogy a transfermarkton fel van tüntetve, mint sec.pos. még annyit sem jelent mint egy youtube video.
Ennyi erővel Adjuk el Songot meg Maschot, mert Danilo is tud vkp-t játszani.
Szóval csak kíváncsiságból ki tudna objektívan és érdemben hozzászólni ehhez.

Vagy éppen a Benatia témához. Én össz-vissz egy embertől olvastam érdemleges hozzászólást ebben a témában és már mindenki a Messiást látja benne. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem válna be, mert én is egyetlen meccsen láttam, a többi infom csak a haverjaimtól származik, szóval annyira kompetens nem vagyok.

Amúgy erről a Pedro-Pool dologról tud valaki valamit vagy ez is csak egy ilyen légbőlkapott kacsa.
Forca Barca!!!!
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.05.26. 15:37:24

Subinho írta:Hát, ehhez csak gratulálni tudok!!! Komolyan, Filipe Luis és a jobb oldal? Herrera, Pogba Iniesta és Cesc helyett??? Xavi padon, az még OK, de a többi... Na meg Suarez! Minek? Hova? Legyen megint egy 60 millás Ibra projektünk, aki a padon ül és 1 év múlva 15-ért adjuk el???

Sokkal inkább kéne azzal foglalkozni ebben a topikban, hogy miért akarják eladni Alexist, aki idén, amíg megkapta a bizalmat, termelte szépen a gólokat, aztán a szezon második felére valahogy mégis kimaradt a csapatból... nem is értem miért??? Erre őt eladjuk, Pedrot meg nézhetjük jövőre is, ahogy itt szerencsétlenkedig, meg hátra passzolgat!!!

Marquinhos szép fogás lenne, DE ő egyedül nem elegendő hátra!!! Kell még valaki. Mivel David Luisról lemaradtunk, meg kell venni még Benatia-t IS! Így már jó lenne a hátsó alakzat és Alvestől függ, hogy jobbosra kell-e még valaki. Ha igen, akkor nem Cuadradot kéne oda, aki nem védő, hanem egy jobb oldali védőt, mint pl. Van Der Wiel! Nem is értem, ő miért nem opció???

A középpálya sztem megvan, nem azzal van a baj, hanem a szerepekkel. Gondolok itt a Cesc vs. Xavi dologra. 4. kp-nak meg S.Roberto helyett jön Rafinha, így ott sztem megvagyunk.
Vkp dolog meg vagy Song, vagy Masch (hátul nem lesz helye!), az egyiknek mennie kell!

Támadósorba meg nem Suarez kell, hanem olyan, aki illik ebbe a csapatba, olyan, aki ha kell kimegy szélre, mert Messike nem fog, ebben biztosak lehettek, ha meg LE kiteszi oda, besértődik és még ennyit sem fog futni. 20 millás fizetéssel meg nem fog padozni, abban mindenki biztos lehet! Elsősorban Alexist kéne megtartani és Pedro helyett venni szélső támadót, aki akár mindkét oldalon bevethető... Messi ugyebár Agüerot szeretné. Nos őt én is szeretném, csak a kérdés, tudna-e ő a jobb szélen játszani??? Ha nem, akkor ő sem a megfelelő nekünk!

Ha már FM-ezünk, ez lenne reális jövő szezonra:

ter stegen, cabalero, masip, - piqué, benatia, marquinhos, bartra - jordi alba, adriano, van der wiel, montoya - busquets, mascherano, xavi, iniesta, cesc, rafinha - neymar, alexis, messi, deulefou, tello


Pontosan én is így látom , Alexist nem szabad eladni. Helyette Pedro szerencsétlenkedését nézhetjük , aki már 3 éve keresi önmagát. 5 ös vonalról tudja bepasszolni a gólokat erre volt képes az idei szezonban. Alexis pedig milyen bomba gólokat rúgott , fantasztikus. Sokan mondják , hogy Pedróból nehéz pénzt csinálni. Szerintem hülyeség , mert az UTD simán vinné , meg az Arsenal is megvenné szerintem. Alexist nagyon sajnálni fogom ha elmegy , nem lesz nekünk még egy ilyen jó szélsőnk , mint ő. Caballerot én is megvenném , jó kapus. Egy dologban nem értek egyet nálad , ha megvennénk Marquinhost akkor fölösleges lenne Benatia , mert így Bartrat végleg kiszorítjuk. Szélre meg ha Montoya nem tud játszani , ott van Marquinhos. Akkor az oké lenne ha Benatia lenne középen , de akkor Bartra edzéseken kívül a büdös életbe nem rúgna itt labdába , azt meg ugye nem akarjuk. Elég lenne Marquinhos , meg esetleg még egy JHV. Középpálya ugye megoldva , csak szerintem majd át kell szervezni , Busquets idei szűrése nem volt az igazi. Előre meg ha elmegy Alexis akkor jöjjön Agüero , hogy Pedro még véletlenül se játszhasson. Ha pedig Alexis marad , akkor meg van oldva.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.05.26. 15:30:36

Azért nem olyan meglepő ha mondjuk Alexisért senki nem akar fizetni 30 milliót se.
Ha biztos helye lenne és úgy akarná kivásárolni egy klub a szerződéséből, mert nekik márpedig ő kell, akkor biztos 30 fölött lehetne eladni.
De így ilyen körülmények közt, mikor szinte nyílt titok, hogy meg akarnak szabadulni tőle, a kutya nem fog fölé licitálni, örülhetünk ha 20-22be elmegy.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.05.26. 15:28:51

Varatrix írta:Amúgy azon gondolkozom, hogy kb az év fogása lesz ár-érték arányban, annak aki megszerzi.

Szerintem legalábbis nagyon tud a csávó, csak nem passzol ide.
Én is így gondolom. Nagyon jó adottságai vannak, remekül lát a pályán, nagyon erős, nehéz elválasztani a labdától és a támadásokat is jól tudná segíteni, csak nem itt... legalábbis nem abban a szisztémában, amiben idén játszott a csapat és nem annyi játékidővel, amit idén kapott... Neki személy szerint a váltás lenne a legjobb döntés, úgy vélem, mert jó néhány másik európai topcsapatban stabil kezdő lehetne. 15 misiért meg ajándék.

A felsorolt védők (Marquinhos, Benatia) közül én egyiket sem láttam játszani, szóval nem is fejtegetném, hogy ideillenek vagy nem. :mrgreen: Viszont ha az igaz, amit itt sokan írnak, hogy Marquinhos bevethető a jobboldalon és nem is kutyaütő szintet hozhatna, akkor gondolkodás nélkül mehetne érte a 30 milla. Én valahogy jobban örülnék egy védekező típusú jobb bekknek, hogy újra meglegyen az a stabilitás, mint anno az Alves-Abidal párossal, és ami idén hiányzott az Alves-Alba páros esetében... Taktikailag ez igényelne némi változtatást, de szerintem bőven vállalható lenne.

Más kérdés, hogyha ki lenne adva Albának, hogy pajtás, ott a lehetőség, menjél előre, akkor ő menne előre, de egy probléma van - Neymar nem védekezik messze annyit, hogy ha Jordi felmegy és nem ér vissza, abból ne legyen komoly bajunk... Szóval abban az esetben működne szerintem ez a védekező jobb bekk és támadó bal bekk felállás, ha Neymar jövőre jóval többet és jobban védekezik (idén nem egyszer szerzett így fölös sárgát), vagy nem ő játszik a bal szélen. Mivel utóbbi gyakorlatilag elképzelhetetlen, szerintem az előbbi az alapfeltétele a pólusváltásnak.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.26. 15:23:32

Egy bombaigazolást mindenképp "várok". Az. hogy ki lesz még kérdőjel, talán Reus. Bartoék foggal-körömmel próbálják majd megszilárdítani a pozíciójukat, arra pedig a legjobb megoldás egy nagy igazolás.
De hogy a védelmet nem próbálják még összerakni vicc. Május végére már azt vártam, hogy ha nem is igazolunk, de már komoly tárgyalásokat fogunk eszközölni és nem csak a kacsák röpködnek össze-vissza. Én Marquinhost annyira nem támogatom. Persze szépen hangzik egy Marquinhos-Benatia(?)-Piqué-Bartra kvartett, de ezzel már a ló túlsó oldalára esnénk. Egy stabil párost kellene megtalálni, ahová Bartra is rendszeresen beugorhat, ha pedig ég a ház bevethető egy Masch szintű negyedik hátvéd. A védelem közepe akkor működhet igazán jól, ha van egy ütőképes, összeszokott páros. Ez nem olyan mint mondjuk a szélső pozíció, hogy jót tehet a folyamatos rotáció. Amellett Bartrat negyedik számú hátvédként bűn elpazarolni. Persze ott a másik oldal, hogy megvannak a kvalitásai a brazilnak, hogy top 3-as kh legyen, de nagyobb szükségünk van most egy 27-28 éves rutinos játékosra. Nálam ez továbbra is Vertonghen lenne, de nagyon elhallgattak a hangok vele kapcsolatban. Sajnos. Jobbhátvédnek pedig olyan embert igazoljunk, aki tényleg odavaló. Ha a brazil mégsem jön és Alves végül megy a PSG-be van der Wiel-t szerintem olcsón el lehetne hozni és nem hiszem, hogy ellenére lenne, mert lenne két ember mellé/elé. Szerintem tökéletes lenne. Védekezni is jól tud, de a támadásokat is tudja támogatni. És 15-ből szerintem bőven megúsznánk. Esetleg Alves +4-5 millió. Habár nálam még mindig Danilo lenne a befutó. 2 év múlva akár a világ legjobb jobbunkója lehet. Simán benne van. Nem tudom mások mennyit látták, de én figyelemmel követtem és nagyon nagy potenciál van benne.

A középpályát nem kellene bolygatni. Ennél az Iniesta-Cesc-Xavi-Rafinha négyesnél jobbat nem nagyon tudnánk összerakni. Bár nem tudom LE tervez-e átalakítást. Én személy szerint Halilovic-hoz is nagy reményeket fűzök. Ha Xavi véglegesen kiesik és Ini is kevesebbet fog bírni benne van a pakliban, hogy a horvát vagy Rafinha lesz a jövő kp-jának húzóembere.
Illetve kupában vagy ha nagyon ég a ház Denis is feljöhet egy-egy meccsre.

A támadóalakzat még nagy kérdőjel, ha Alexis távozik. Én ide tudok elképzelni egy nagy igazolást. Lehet, hogy Reus lesz az, akkor viszont pláne nem kell a kp-ra senki, mert azt ő is meg tudja oldani.

A legfontosabb igazolás mindenesetre már megvan Lucho személyében. Az, hogy hogyan fog elsülni még kérdés, de először mindenképp ezt kellett letudni és személy szerint ezt a vezetőség számláján pozitívan könyvelem el, viszont ha Alexist tényleg eladják ilyen áron, igazolhatnak bárkit nálam elásták magukat. Ha ilyen Callejonok voltak 15 milliók, meg Higuanok 40 milliók, akkor a chilei is ér minimum ennyit a mai árak mellett.
Forca Barca!!!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.05.26. 15:09:23

Goikoechea írta: Amennyiben menne Song 15 misiért,
Amúgy azon gondolkozom, hogy kb az év fogása lesz ár-érték arányban, annak aki megszerzi.

Szerintem legalábbis nagyon tud a csávó, csak nem passzol ide.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.26. 14:50:20

La Pulga írta:Viszont ha ennyire áron alul akarjuk eladni Alexist, akkor bedobhatnánk Vidalt az üzletbe egy plusz húszassal

Az felejtős. Padozni ő nem jön!
Kép
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2014.05.26. 14:38:46

Az milyen. hogy valaki már átjavította Benatia jelenlegi klubbját Barcára a wikipedian? :D

A vezetőség tényleg szánalmas eladás terén millió példa van rá. Ha sikerül megállapodni Benatiaval, és Alves helyén játszana Marquinos, akkor nem is lenne rossz védelmünk 55 milláért amiből lejön Alves ára, tehát úgy 40 misiből meg is lenne a védelem.

Amennyiben menne Song 15 misiért, és Mascherano 15 misiért, helyükre visszatérhet a hőn szeretett Yaya akit 30 misiért el is engednének. Részemről a visszatérő Rafinha és Xavi Fabregas cserével rendben is lenne a középpálya. Sergi Roberto mehet kölcsönbe.

Előre? Ha megy Alexis 25-ért és Tello 10 milláért, máris ki lehetne pengetni az összeget Reusért, 35 millióért el is engednék. Pedro, meg Deulofeu padozhat.

A csapat meg lenne újítva 40 Millióból + Ter Stegen ára nem is olyan sok szerintem.
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2014.05.26. 13:19:09

Tartom, az első igazolásnak egy új elnökség kell, hogy legyen. SAjnos erre nincs reális esély. Bartoék csak egyre mélyebbre küldik a Klubot. Drágán vesznek és olcsón adnak el. Ha csak 2 év múlva jön új elnök, akkor addigra anyagilag is hátrányba fogunk kerülni, még nehezebb lesz újra felemelni a csapatot, hacsak nem lesz olyan pénzcsap az új elnök mögött, mint Pereznél.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.26. 13:14:24

Ezt az Alves-Fabregas-Alexis 3-asból akarunk 80 milliót cikket én nem venném túl komolyan. Egy az, hogy most bejönne 80 millió adott esetben. És? Annyi pénzből nem tudnánk még azokat a lyukakat se befoltozni, amik ennek a 3-asnak a hiánya miatt keletkeznének, nemhogy még plusz igazolásokra költeni.. A másik meg, hogy Fabregasnál említik a Mu-t, és az Arsenalt, amikor pont ma írta a !!SPORT!! - ők írták ezt is amiről szó van -, hogy egyiküknek sem kell már.. :roll: Nagyjából annyi realitása van ennek a cikknek, hogy az írója az utóbbi idők pletykái alapján keresett 3 embert akiknek komolyabb értéke is lehet a piacon - meg még szóba is került hogy távoznak - aztán ebből rittyentett egy ilyen semmitmondó irományt.. Kb 4 óra eltéréssel írtak 2 cikket, amik totál ütik egymást.. =D> Megváltás lesz már a VB komolyan emiatt is, mert addig legalább majd kicsit alábbhagy ez a szintű kacsainvázió, és azzal fognak foglalkozni az újságírók is.
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2014.05.26. 12:55:17

Viszont ha ennyire áron alul akarjuk eladni Alexist, akkor bedobhatnánk Vidalt az üzletbe egy plusz húszassal
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.05.26. 12:23:27

BarcafanTomee írta:Non-szensz ez az Alexis ügy, 30 alatt semmiképpen nem szabadna eladni. Ha Pedrót tavaly tényleg 40 ért vitte volt a PSG akkor Alexis min 50 :D Sajnos mivel Pedro sajátnevelés nem fogják eladni, pedig neki kéne szerintem is menni.
Alexishez annyit még, hogy tudja valaki mennyiért vettük? Mert szerintem jogosan kéne többet kapnunk érte, ismertebb, jobb játékos lett azóta mióta itt van, plusz jó szezont futott, tehát logikus lenne, hogy nyerni kéne az üzleten. Lehet, hogy sokakban a sok szerencsétlenkedés jut róla eszébe, de szerintem lekűzdötte és sikerült neki kilábalni. A különbséget még mindig nem teremti meg, de láthattuk mekkora gólok vannak benne és, hogy mennyit dolgozik a pályán a csapatért.

szerk: most olvasom a sporton, hogy Cesc, Alexis és Alves trióért akarnak kapni 80 milkát. Akárhogy is de ez kevés. Más csapat Cesc-et 50 alatt nem adná el, AS 30-35, Alves 15 talán még jogos, ha Arbeloa is megért annyit akkor meg főleg, sőt!

De továbbra is tartom, hogy Fabregast nem szabad eladni, inkább menjen a Pedro Alexis duó ha annyira kell a pénz.
Alexis 26 millió és további 11 millió euróért érkezett anno. Alsó hangon is minimum 35-40-ért kéne továbbadni.

Ez a Fabregas-Alexis-Alves=80 millió euró ez meg már több, mint bosszantó. Ahogy levezetted előttem. Ezekért az emberekért minimum 100 milliót kéne kapnunk, röhej az egész. Persze Fabregas ne menjen, ahogy Alexis helyett is Pedro távozzon, de egyre elképesztőbb, hogy a vezetőség mekkora baklövéseket követ (követhet) el. Marquinhos, meg Benatia esetében meg 30-35 milliókról beszélünk... Illene már felkötni a nadrágot!
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
weisz001
Barça C
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2004.12.13. 12:20:56

2014.05.26. 12:22:42

Ennek a keretnek örülnék a következő idényre:

Ter stegen, Caballero, Masip, Piqué, Benatia, Marquinhos, Bartra, Alba, Adriano, Danilo, Montoya, Busquets, Mascherano, Xavi, Iniesta, Fabregas, Rafinha, Neymar, Sanchez, Messi, Reus, Deulefou, Tello


Akiből pénz lenne: Pedro, Song, Alves =kb. 45M
Akire költeni kell: Marquinhos, Benatia, Danilo, Reus =kb. 100M
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.05.26. 12:13:38

Non-szensz ez az Alexis ügy, 30 alatt semmiképpen nem szabadna eladni. Ha Pedrót tavaly tényleg 40 ért vitte volt a PSG akkor Alexis min 50 :D Sajnos mivel Pedro sajátnevelés nem fogják eladni, pedig neki kéne szerintem is menni.
Alexishez annyit még, hogy tudja valaki mennyiért vettük? Mert szerintem jogosan kéne többet kapnunk érte, ismertebb, jobb játékos lett azóta mióta itt van, plusz jó szezont futott, tehát logikus lenne, hogy nyerni kéne az üzleten. Lehet, hogy sokakban a sok szerencsétlenkedés jut róla eszébe, de szerintem lekűzdötte és sikerült neki kilábalni. A különbséget még mindig nem teremti meg, de láthattuk mekkora gólok vannak benne és, hogy mennyit dolgozik a pályán a csapatért.

szerk: most olvasom a sporton, hogy Cesc, Alexis és Alves trióért akarnak kapni 80 milkát. Akárhogy is de ez kevés. Más csapat Cesc-et 50 alatt nem adná el, AS 30-35, Alves 15 talán még jogos, ha Arbeloa is megért annyit akkor meg főleg, sőt!

De továbbra is tartom, hogy Fabregast nem szabad eladni, inkább menjen a Pedro Alexis duó ha annyira kell a pénz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.26. 11:51:02

ez a 20 millio alexisért tényleg vicces. mai elszabadult árakon alsó hangon is 40 millió euró.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
csabcsi007
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2008.01.15. 14:58:56

2014.05.26. 11:00:39

Szurkolóként nem volt elég a a tavaszi szenvedéses, lélektelen játékot végig nézni, de ezek az igazolási tervek teljesen kiverik a biztosítékot. A vezetőségnek kellene távozni elsőnek...
Eladni Fabregast, aki a legtöbb meccsen lépett pályára, ill. Alexist, aki küzdött, hajtott és a 2. legeredményesebb góllövő volt. GRAT =D>
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.26. 10:52:59

Napi Benatia.

Eszerint szívesen játszana nálunk. Azt is írják még - már ha jól sikerült kisilabizálnom a google fordítós szövegből -, hogy 25 millió alatt nem engednék, ennyit simán leraknék érte a vezetőség helyében, a mai árakon ez egy kifejezetten jó vétel lenne. De még 30-35 is beleférne, csak ne vigye el senki más az orrunk elől.. Mellé még jöhet Marquinhos, Alves mehet, és kész is lenne a védelem.

Alexis ügy meg.. Nehogy már 30 alatt eladjuk. Meg úgy amúgy se adjuk, de 20-25-ért Pedrot kéne eladni, nem a chileit - meg alapból is őt kéne. Amellett, hogy nem tudunk normális árat kérni általában egy focistánkért sem, az a legnagyobb bajunk, hogy szerelmesek vagyunk a saját nevelésekbe, és sokkal nehezebben válunk meg tőlük. Ha Alexis nevelkedett volna itt, és Pedro jön máshonnan, lehet már ezt a szezont se kezdi itt, de a mostani után biztos menne. Mindegy, ha marad is Pedrito, remélem csak utolsó számú csere lesz, és Deulofeut többet fogjuk játszatni, benne legalább van potenciál..

szerk.:

Fabregas

Na, ez mindenképp jó hír, ez alapján maradni fog.. Reméljük tényleg így van! [-o<
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.05.26. 11:17:17-kor.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.05.26. 10:39:39

Tényleg gáz lenne 20-25 millió körül eladni Alexist. Az olasz csapatokkal szóba sem kéne állni, ők tudnak a legjobban alkudozni...Milan is mekkorát mikor Ibrát elvitték tőlünk...
30 alatt én semmiképp nem adnám el, jó szezonja volt, fiatal.
Pedrot viszont elvihetni valaki 20 körül, pezsgőt is bontanék abban a pillanatban.
Fabregast is felajánlotta állítólag a vezetőség több csapatnak, így biztosan nem fognak érte annyi pénzt kapni, mintha valakinak nagyon kellene és ők hívnák...
A baj az, hogy nem is erről kéne szólnia az idei átigazolásnak, hanem a védők szerződtetéséről.
Még a VB előtt lekéne igazolni két jó Középhátvédet és akkor utána lehetne alakítani még a keretet, ha eladásra kerülne egy-két játékos.
Avatar
splinter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2009.03.12. 21:31:22

2014.05.26. 10:12:45

barca-miki94 írta:Fgyeljetek ide!! én szerintem itt már Messinek vége van..ugyan ez volt annó R10-el is, emlékezetek vissza. Neymar? hát...ez már nem a bazil bajnokság ugy hogy Neymarnak változtattni kell a játékán, egy szóval azt akrom mondani hogy az egész Barca kivan égve! Iniesta és Xavi? 1. Lassúak 2. Nincs újításuk, tehát már nem csak a szélsőkel hanem a középpályásokal is bajba vagyunk. A védőkröl meg nem is beszélek! tehát egy új generáció kell, az én kezdő 11-em a 2014/15-ős szezonra:
KAPUS: Ter Stegen VÉDŐK: (jsz) Filipi Luis (kh) Gerard Piqué (kh) Marquinhos (bsz) Jordi Alba KÖZÉPPÁLYÁSOK: (kvk) Sergi Busquets (bk) Paul Pogba (jk) Ander Herrera CSATÁROK: (bcs) Neymar (kcs) Luis Suarez (jcs) Leo Messi. Én szerintem ennyi tehát a Barcának kb 6 vagy 7 játékost kellene igazolnia. A többiek: Alves, Pedro, Xavi, Iniesta és stb...azok meg a kispadon lennének, ennyi szerintem.
A legjobb, hogy mennyire tisztában vannak pl a FIFA és az UEFA előírásokkal.
Mind a BL-ben, mind egyéb nemzetközi ligában meg van adva, hogy egy adott csapat, adott nemzetiségű játékosátlagának meg kell lenni. Mivel olyan nemzet mint a fifában, hogy Rest Of World nincs még, így a Barcát spanyolnak kell nevezni. Nem tudom most h mi a megadott százalék mennyiség haza/nemzetközi játékosarányban, de szívesen megkeresem, de az általad megadott 'keret' kb 3% os spanyol volt :)
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.26. 10:04:16

Én ezt tenném: kedves Juve, Liverpool, stb. Alexis fontos tagja a csapatnak, jó szezont futott, hozta a gólokat, így ha kell, min. 35 az ára, mehet a licit, ki fizet többet, vagy ha ez sok, akkor 20-ért oda tudjuk adni Pedrot... ez az ár természetesen alkuképes... :lol:
Válasz küldése