Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.04. 16:31:06

Fernando írta:
2023.02.04. 12:08:48
ha a sallangon túl tudunk adni,
Umtiti alig játszik Lecceben, Dest értéke minimális, mert értékelhetetlen a teljesítménye, Trincao szintén zenész, Lenglet se túl acélos, plusz bárkit eladunk csak a negyedéért hozhatunk mást, és 3 szerződés nincs regisztrálva / meghosszabbítva. Én kicsit szkeptikus vagyok a nyárral kapcsolatban. Ha szerződést kötünk akár ingyen is bárkivel, megint alig fogjuk tudni regisztrálni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.04. 15:10:13

Fernando írta:
2023.02.04. 12:08:48
Szerintem ha nem lesz váratlan távozó és ha a sallangon túl tudunk adni, 1-2 okos igazolassal és 1-2 fiatal beepitese után egy nagyon jó kis csapatunk is lehet jövőre, ami európai szinten is megallja a helyét.
Ez egy teljesen logikus gondolatmenet.
Ugyanakkor, ha ehhez okosan, következetesen és racionálisan tudtuk volna magunkat tartani, akkor már most is jóval előrébb tartanánk.
Szóval ez hiába tűnik számunkra egyszerű dolognak, mégis túl szép ahhoz, hogy igaz legyen.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.02.04. 12:08:48

Szerintem ha nem lesz váratlan távozó és ha a sallangon túl tudunk adni, 1-2 okos igazolassal és 1-2 fiatal beepitese után egy nagyon jó kis csapatunk is lehet jövőre, ami európai szinten is megallja a helyét.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.04. 11:33:51

Troym írta:
2023.02.03. 21:49:49

A nyári aktivitásunk szerintem 2-3 ingyen igazolható játékos és 1 20m alatti igazolás lesz.

szerk: kihagytam, hogy gondolom pár kölcsönadott játékos visszatér és marad szerintem Nico és Abde.
Dest meg nem tudom kell-e bárkinek akár 3-4 millióért egy ennyire gyenge szezon után és talán Trincao is visszaesett, szerintem őt se veszi meg a Sporting.
Plusz kihagytam a francia csodahátvéd duót, ők is gondolom minket "erősítenek" következő szezonra, mert senkinek nem fognak kelleni.
Ezekkel az "ingyen" igazolásokkal, lehet nagyot nyerni, ha jól emlékszem, lesz 1-2 használható spíler, akiknek lejár a szerződésük nyáron. A támadósort kellene újra gondolni, mert kevés a gól,ill. jobb bekk kellene. Engem nem zavar, ha 'kukázunk', Galliani volt ennek nagy mestere.
Akiket kölcsön adtunk, finoman szólva sem játszottak, és fejlődtek sokat.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.02.04. 11:07:37

grgly50 írta:
2023.02.04. 10:29:05
Megindul az agyam, avagy üldözési mánia?
Én csak a médiában megjelenő hírekből, álhírekből szedek infót, így azokból tudok véleményt formálni. Itt a fórumon, a hozzászólások tulnyomó része ebből a szempontból irreleváns.
Szóval: Ezt a spanyol igazolási szabályzat kialakítását nagyban befolyásolhatja a katalán függetlenedési gondolkodás. Nyílván ez nem szimpatikus álláspont. S a Barcában vannak egy páran akik nyíltan kiállnak mellette.
A másik a gazdálkodás, betartás a Liga elképzelésnek, a Szuper kupa létrehozásának eröltetése.
Ezeket Tebas mind-mind személyes támadásnak tekintheti, s ott tart be, ahol csak tud. S most nagy lehetősége van/lett, hogy tönkre tegye a királyi csapat riválisát.
Ahogy itt olvasgatok, már a 23/24-es szezon is elmegy. Hol a vége?
Azert az éremnek két oldala van. Hatalmas adósságot halmoztunk fel az elmúlt pár évben. Gigantikus fizetések, csillagászati átigazolási díjak, kifeheritett konyvelesek. Abszolút nem baj ha kívülről húznak egy határt, nyilván ez most kellemetlen egy darabig, de szükségszerű. Nem kerültünk volna ebbe a helyzetbe vagy minimum nem ennyire, ha nem lettek volna ezek meg. A teória szerintem ott bukott meg, hogy nem csak minket érint ez így, ha szetnezel pl a kisebb és kozepcsapatok háza táján. Ha mi nem a Barca lennénk és nem lenne ekkora presztízs és marketing értéke a brandunknek már lehuzhattuk volna a rolót. Tovabbmegyek, nyilván nem egy az egyben ugyanaz a helyzet, de nem lepődtem volna meg egy tetemes pontlevonason sem (lsd. Serie A), amilyen és amekkora fajsúlyos dolgok láttak napvilágot.

Tény, hogy rossz látni, hogy merre tart a mai foci és hogy mennyire a milliárdosok játszótere lett. Lásd PL vagy több esetben a Ligue 1, de ha visszanezzuk a futballtörténelmet láthatjuk, hogy ezek nagyjából 10-20 éves fellangolasok, jön egy új tulajdonosi kör, az előző raunt, inkább a F1 érdekli már stb. Koszonom inkább maradjon a klub a sociok kezében és nézzek pár évig egy fiatalokbol és tehetsegekbol álló csapatot, mint hogy hetente jöjjön nyáron 100 millióért valaki, aki amint kiderül hogy totál bukta elucsorog még 5 évet a padon.

Szerk.: hogy ne hagyjam teljesen figyelmen kívül a Tebas, Real vonalat:

Valószínűleg a spanyol szövetség hiába is próbál pártatlan és semleges lenni, mindig is a "Királyi gárda" szája íze szerint alakitott több dolgot is. Sajnos amíg a fél spanyol fővárost felhuzo Perez ül a madridiak élén addig ez nem is lesz másként. De ez is a mi identitasunk, lassan egy evszazada "széllel szemben hugyozunk" spanyolhonban. Ez nem most alakult ki. Tebas pedig valószínűleg egy alkalmatlan ember erre a feladatra és érezhető a személyes ellentét az ő hozzaallasaban. Ettől függetlenül nem őket kell elsősorban hibaztatni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fernando 2023.02.04. 11:36:59-kor.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.02.04. 10:29:05

Megindul az agyam, avagy üldözési mánia?
Én csak a médiában megjelenő hírekből, álhírekből szedek infót, így azokból tudok véleményt formálni. Itt a fórumon, a hozzászólások tulnyomó része ebből a szempontból irreleváns.
Szóval: Ezt a spanyol igazolási szabályzat kialakítását nagyban befolyásolhatja a katalán függetlenedési gondolkodás. Nyílván ez nem szimpatikus álláspont. S a Barcában vannak egy páran akik nyíltan kiállnak mellette.
A másik a gazdálkodás, betartás a Liga elképzelésnek, a Szuper kupa létrehozásának eröltetése.
Ezeket Tebas mind-mind személyes támadásnak tekintheti, s ott tart be, ahol csak tud. S most nagy lehetősége van/lett, hogy tönkre tegye a királyi csapat riválisát.
Ahogy itt olvasgatok, már a 23/24-es szezon is elmegy. Hol a vége?
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.03. 21:49:49

Szerintem azért akarták hirtelen Araujot, mert felszabadult annyi bérkeret, ami nyáron nem biztos, hogy lesz. Nyáron visszakerülünk 1:4 szabály alá, szinte csak ingyen jöhet játékos, ő is alacsony bérért.
A nyári aktivitásunk szerintem 2-3 ingyen igazolható játékos és 1 20m alatti igazolás lesz.

szerk: kihagytam, hogy gondolom pár kölcsönadott játékos visszatér és marad szerintem Nico és Abde.
Dest meg nem tudom kell-e bárkinek akár 3-4 millióért egy ennyire gyenge szezon után és talán Trincao is visszaesett, szerintem őt se veszi meg a Sporting.
Plusz kihagytam a francia csodahátvéd duót, ők is gondolom minket "erősítenek" következő szezonra, mert senkinek nem fognak kelleni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.03. 21:30:39

Mivel ezek a konstrukciójú igazolások nagyon jól sültek el az elmúlt években, érdekes lett volna, de alighanem nem fogunk belehalni. Mondjuk én sem értem ezt az utolsó pillanatos témát, még ha IT hiba is volt, akkor is a mi sarunk. Ha a 3 top védőnk egészséges marad, akkor nagyobb meccseken az egyikük lesz a szélen, a kisebbeken meg majd SR, vagy akár Baldé is megoldja, ha muszáj.

Arról van infó, hogy ettől még tervezzük-e megszerezni nyáron, vagy ő csak ilyen vészmegoldás lett volna?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2023.02.03. 21:29:57

Troym írta:
2023.02.03. 21:19:25
na nem jön Araujo
Mondjuk én amúgy se értem, máshol se nem csak nálunk, dehogy miért kell az utolsó nap utolsó órájában intézni mindent? Ez miért jó? Jobb kapkodni? Igy hátha olcsóbb?
Engem ez nagyon idegesít.
Remélem a nyáron lesz egy értelmes, és szabályos, de hatékony igazolási időszakunk. Nem kell most forradalmasítani a csapatot, de erősíteni, fejleszteni muszáj lesz. Van egy jó alap, de folytatni kell az építkezést.
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.03. 21:19:25

na nem jön Araujo
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.03. 16:07:28

Subinho írta:
2023.02.03. 13:24:50
Tudom, nem várható januárban új igazolás, érthető módon, mert kb. kész a keret, de azért mégis, néhány észrevétel, ami eszembe jutott.
Depay távozásával felmerült Aube visszahozatala a Chelse-ből, ahol sajnos nem megy olyan jól neki, mint nálunk, padozik, Félix is előtte vagy gyakorlatilag. Egy kölcsön jó lett volna szezon végéig. Belegondolok, ha Depay nem makacsolja meg magát és elmegy nyáron....
Cancelo: Ti értitek, hogy az évekig alapember Cancelo, aki posztján az egyik legjobb, miért nem kellett hirtelen Pepnek? Pillanatok alatt elment kölcsönbe a BM-be. Nem mondom, hogy kell nekünk, de azért elnézegettem volna Barca mezben.
Kessié nem úgy volt, hogy elmegy, mert nem játszik? Elengedtem volna, ekkora egy tohonya lassú embert rég láttam már itt.
Nico: szó volt róla, h esetleg visszajöhet, ha Kessié megy. Vele mi a helyzet? Tudja valaki, mi van vele?
Bellerin: abszolút érthetetlen igazolás volt az övé, akkor sem értettem, azóta sem, hogy miért kellett ő ide. Eljött a Betisből a biztos kezdő pozícióból, itt meg játszott kb. 2x, akkor is fogalmatlan volt teljesen. Értem miért nem marasztalták, de hogy Bellerin most elment Portugáliába, ahelyett hogy maradt volna a Betisben?
Ezeket a dolgokat nem értem....
Aube visszahozatalának nem lenne sok értelme. Legalábbis az ő szemszögéből. Lewy kirobbanthatatlan, amennyit rotálva lenne még kevesebb lehetőséget kapna, mint az angoloknál. Nyilván jól nézne ki, ha sérülés/eltiltás/rotálás esetén lenne egy jó csere, de ez neki nem hiszem, hogy megérné. Plusz a bére miatt sem menne a dolog. Araujo és Balde is vár még a sorára. Túl jó ahhoz, hogy ennyi meccset kapjon, plusz ki tudja, hogy ott folytatná-e, ahol itt abbahagyta. Arra pedig nagyon kevés az esély, hogy a Chelsea nekünk kölcsönadja vagy bagóért elhozható legyen.
Cancelo nem hiszem hogy ide jött volna. Gondolom valami személyes probléma volt közte és Pep között. Egy jelenlegi BL-ben érdekelt/esélyes Bayern és egy EL-ben szereplő Barca között választani, azért nem nagy dilemma. Ott is stabil kezdő, több pénzt is kap és nyáron le is igazolják. Ez minden csak nem érthetetlen.
Kessié lenyilatkozta, hogy semmiképp nem akar elmenni, Xavi is azt mondta mindenképp számít rá, inkább a fórum véleménye volt az, hogy menjen.
Bellerin szintén nem érthetetlen. Nem tudtunk jh-t igazolni, Foyth drága volt, Meunier-t nem engedte a Dortmund, az utolsó pillanatban elhoztuk Bellerint egy egyéves szerződéssel. Az, hogy Xavit végül nem győzte meg az más kérdés.
Szerintem mindegyik dolog teljesen viágos
Subinho írta:
2023.02.03. 13:24:50
A jelenlegi keret sztem elég jó, tele vagyunk baromi jó játékosokkal. 2 poszttal van csak bajom. Lewa cseréje, illetve Ferran Torres helye. Eddig védtem, mert nagyon bíztam benne, de kb. azt az utat járja be mint Coutunho. Idejön, úgy számol, hogy kezdő, alapember. Jó kezdés, jönnek a gólok is, aztán kiszorul a csapatból, versenyezni kellene, bizonyítani, de görcsös lesz, nem megy neki, aztán egyre rosszabb. Várjuk, hogy majd marára talál, de sajnos egyre gyengébb lesz. Azért hozom ide Cou-t, mert ő is ilyen volt, aztán amikor versenyeznie kellett Dembelével, vagy a veterán Iniestával és nem ő jött ki belőle, akkor elment a kedve az egésztől. Azért hoztam ide ezt, mert úgy gondolom, ha Ferrannál nem történik valami nagy áttörés, sztem ő lesz a következő csere, vagy eladás a nyáron valami angol közép csapatba.
Torres egy nagy kérdőjel. A Valenciában, a Cityben is elég jó volt, sőt, jelenleg a válogatottban is jól tolja, de itt valahogy képtelen nemcsak kiegyensúlyozott, hanem jó teljesítményre. Az hogy mentális probléma vagy egyéb, nem tudni. Mindkét félnek az lenne a legjobb, ha továbbállna.
Forca Barca!!!!
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.02.03. 13:26:11

davi10 írta:
2023.02.03. 09:45:23
bence0330 írta:
2023.02.03. 09:10:05
Ha sikerül, akkor mindenképp a B-be érkezik, nem vagyok képben, hogy ez eredetileg is így volt-e tervezve.
99%-ig biztos vagyok benne hogy nem. :D Gavi-t is alig engedték az első csapathoz regisztrálni, Őt se fogják csak úgy.
De igen, elvileg mindkét fél optimista.

Amúgy nekem új infó volt tegnap, hogy ez nem sima kölcsön, 2 misit fizetünk a játékjoga 50%-áért, nyáron még 2-t 40%-ért, 10% marad a Galaxy-nál.

Bellerin-nél haszontalanabb szerintem nem igazán lehet, fiatal is, meg a neve is jó ajánlólevél :D
B-ről volt szó végig, és játszana a felnőtt csapatban - ha szerephez jut!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.03. 13:24:50

Tudom, nem várható januárban új igazolás, érthető módon, mert kb. kész a keret, de azért mégis, néhány észrevétel, ami eszembe jutott.
Depay távozásával felmerült Aube visszahozatala a Chelse-ből, ahol sajnos nem megy olyan jól neki, mint nálunk, padozik, Félix is előtte vagy gyakorlatilag. Egy kölcsön jó lett volna szezon végéig. Belegondolok, ha Depay nem makacsolja meg magát és elmegy nyáron....
Cancelo: Ti értitek, hogy az évekig alapember Cancelo, aki posztján az egyik legjobb, miért nem kellett hirtelen Pepnek? Pillanatok alatt elment kölcsönbe a BM-be. Nem mondom, hogy kell nekünk, de azért elnézegettem volna Barca mezben.
Kessié nem úgy volt, hogy elmegy, mert nem játszik? Elengedtem volna, ekkora egy tohonya lassú embert rég láttam már itt.
Nico: szó volt róla, h esetleg visszajöhet, ha Kessié megy. Vele mi a helyzet? Tudja valaki, mi van vele?
Bellerin: abszolút érthetetlen igazolás volt az övé, akkor sem értettem, azóta sem, hogy miért kellett ő ide. Eljött a Betisből a biztos kezdő pozícióból, itt meg játszott kb. 2x, akkor is fogalmatlan volt teljesen. Értem miért nem marasztalták, de hogy Bellerin most elment Portugáliába, ahelyett hogy maradt volna a Betisben?
Ezeket a dolgokat nem értem....
A jelenlegi keret sztem elég jó, tele vagyunk baromi jó játékosokkal. 2 poszttal van csak bajom. Lewa cseréje, illetve Ferran Torres helye. Eddig védtem, mert nagyon bíztam benne, de kb. azt az utat járja be mint Coutunho. Idejön, úgy számol, hogy kezdő, alapember. Jó kezdés, jönnek a gólok is, aztán kiszorul a csapatból, versenyezni kellene, bizonyítani, de görcsös lesz, nem megy neki, aztán egyre rosszabb. Várjuk, hogy majd marára talál, de sajnos egyre gyengébb lesz. Azért hozom ide Cou-t, mert ő is ilyen volt, aztán amikor versenyeznie kellett Dembelével, vagy a veterán Iniestával és nem ő jött ki belőle, akkor elment a kedve az egésztől. Azért hoztam ide ezt, mert úgy gondolom, ha Ferrannál nem történik valami nagy áttörés, sztem ő lesz a következő csere, vagy eladás a nyáron valami angol közép csapatba.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.02.03. 10:36:25

bence0330 írta:
2023.02.03. 09:10:05
Troym írta:
2023.02.02. 14:50:55

Ma döntenek róla, estére le kell, hogy záruljon az ügy. Elvileg van remény, mert IT hiba miatt történt a dolog, a felek bizakodóak (sport.es és Romano).
Ha sikerül, akkor mindenképp a B-be érkezik, nem vagyok képben, hogy ez eredetileg is így volt-e tervezve.
A srác is mexicoi, a B edzője is mexicoi - érthető, hogy az lenne eleinte a bázisa.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.03. 09:45:23

bence0330 írta:
2023.02.03. 09:10:05
Ha sikerül, akkor mindenképp a B-be érkezik, nem vagyok képben, hogy ez eredetileg is így volt-e tervezve.
99%-ig biztos vagyok benne hogy nem. :D Gavi-t is alig engedték az első csapathoz regisztrálni, Őt se fogják csak úgy.
De igen, elvileg mindkét fél optimista.

Amúgy nekem új infó volt tegnap, hogy ez nem sima kölcsön, 2 misit fizetünk a játékjoga 50%-áért, nyáron még 2-t 40%-ért, 10% marad a Galaxy-nál.

Bellerin-nél haszontalanabb szerintem nem igazán lehet, fiatal is, meg a neve is jó ajánlólevél :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.03. 09:10:05

Troym írta:
2023.02.02. 14:50:55
Kiderült mit döntött a FIFA Araujo kapcsán? Jöhet v. nem a 18 mp késés miatt?
Ma döntenek róla, estére le kell, hogy záruljon az ügy. Elvileg van remény, mert IT hiba miatt történt a dolog, a felek bizakodóak (sport.es és Romano).
Ha sikerül, akkor mindenképp a B-be érkezik, nem vagyok képben, hogy ez eredetileg is így volt-e tervezve.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.02. 14:50:55

Kiderült mit döntött a FIFA Araujo kapcsán? Jöhet v. nem a 18 mp késés miatt?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.02. 14:44:21

A tegnapi hajtós meccs után, és Tebas újabb szórakozása után ránéztem a nyáron lejáró szerződésű játékosok listájára.

Nagyon nem lepődtem meg, a felével már valamelyik pletykalap összehozott minket, de ha jól okoskodunk akkor lehet minőséget hozni szinte mindegyik hiányposztra.
Csomó ismerős név is volt, pl. Semedo is szabadon igazolható lesz nyáron, én nem ellenkeznék, ha ingyen megpróbálnánk visszahozni. Főleg mert más jhv nem is nagyon van a listán :D

Azt viszont durva volt látni, hogy a Real-nál a "maradék" nagy öregnek lejár idén (Benzema, Kroos, Modric), ha ott mindhárman felállnak a szezon végén akkor nagy bajok lesznek.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.02.01. 18:09:20

Chino írta:
2023.02.01. 16:03:36
Én inkább arra gondolttam, hogy Brazíliában van nagy divatja, hogy hirtelen kikiáltanak új Messinek 90 %-ban csatárt és 30-40 millióért viszik Európába.
Éppen tegnap gondoltam, hogy megnézek pár videót Lucas Romanról, hát az egyiknek pont az a címe, hogy The New Messi, Magic Skills & Goals. Pedig nem brazil gyerek.
Odegaard, a 8 évvel ezelőtti „új Messi”, meg nem is dél-amerikai.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.01. 16:03:36

brazilfan írta:
2023.02.01. 14:51:59
Chino írta:
2023.02.01. 13:59:26
… és nem 30-40-50-ért aktuális brazil csodagyerekeket.
Nem emlékszem olyanra, hogy brazil csodagyerekeket vettünk volna. Az utóbbi években leigazoltak közül talán Malcomot, Arthurt és Matheus Fernandest lehetne közéjük sorolni, a többi brazilnak volt európai múltja, föl lehetett térképezni, hogy mire képesek és mire nem.
Valamelyik kommentelő kitalálta ezt a brazil csodagyerekezést, pedig szerintem a francia zsenikkel sem ártana óvatosnak lenni: Lenglet, Umtiti, Todibo, Digne, Mathieu, Griezmann, szintén csak a közelmúltból, de egyikük se lett Barca-legenda.
Akkor ide lehetne sorolni az összes besült igazolást. A fentirekből igazán Todibo volt az aki fiatalon, Európában szinte teljesen ismeretlenül jött. De neki sem feltétlenül a képességeivel volt a baj, hanem egy mentális roncs volt. Akárhová került sehová nem tudott beilleszkedni, folyamatos problémák voltak vele. Ahogy hallani lehetett semmi alázat nem volt benne, le se tojta az edzőket.
Én inkább arra gondolttam, hogy Brazíliában van nagy divatja, hogy hirtelen kikiáltanak új Messinek 90 %-ban csatárt és 30-40 millióért viszik Európába.
Mondjuk Endrick lehet hogy meg fogja érni, bár 72 milliót nem biztos hogy megérte kidobni rá.
És ezt nem feltétlenül magunkra mondtam, hanem en bloc az európai klubokra.
brazilfan írta:
2023.02.01. 16:01:07
Messa írta:
2023.02.01. 15:28:11


Douglas 4 mill., Marlon 5 mill., Henrique 8 mill., Keirrison 14 mill. körül, egyik sem 30-50 milliós.
Henrique, Keirrisson még 2010 előtt, Douglas azt hiszem 2014-ben érkezett. Azokat az árakat ne hasonlítsuk már a mostaniakhoz.
14 millióért akkor már komplett játékosokat lehetett venni. Kb. amikor Keirrisson jött, akkor volt Adriano 9, Mascherano meg 20, Alves bődületes áron 35.

Ezeket a 4,8,14-eket bátran beduplázhatod.

De ezeken a játékosokon mint Wesley, Araujo, Lucas Roman bukni nem nagyon lehet. Max visszamennek kölcsönből és nem érvényesítjük az opciót vagy bukunk rajtuk 1-2 milliót, mint utóbbi esetében történhet. Én személy szerint nagyon kíváncsi a srácra. A videók alapján iszonyatosan robbanékony és az a labdavezetése tisztára Messit idézi. Ahogy kapkodja a lábát és ugyanazokat a testcseleket csinálja. Viszont az a mozdulat, ahogy lőni szokott..,. Szinte elröhögöm magam rajta. :lol:
De én még Torrét is ide sorolnám. Még fél éve sincs itt. Pedrit az első egy-másfél évében rengetegen SR 2.0-nak bélyegeztek, meg hogy a semmire lett Golden boy stb. Aztán később tudjuk-
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.02.01. 16:01:07

Messa írta:
2023.02.01. 15:28:11
brazilfan írta:
2023.02.01. 14:51:59
Nem emlékszem olyanra, hogy brazil csodagyerekeket vettünk volna. Az utóbbi években leigazoltak közül talán Malcomot, Arthurt és Matheus Fernandest lehetne közéjük sorolni, a többi brazilnak volt európai múltja, föl lehetett térképezni, hogy mire képesek és mire nem.
Pedig volt azért korábban egy Douglas, Marlon, Henrique, Keirrison is, meg nem régről Emerson ugye.
Douglas 4 mill., Marlon 5 mill., Henrique 8 mill., Keirrison 14 mill. körül, egyik sem 30-50 milliós.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.01. 15:45:31

brazilfan írta:
2023.02.01. 14:51:59

Nem emlékszem olyanra, hogy brazil csodagyerekeket vettünk volna. Az utóbbi években leigazoltak közül talán Malcomot, Arthurt és Matheus Fernandest lehetne közéjük sorolni, a többi brazilnak volt európai múltja, föl lehetett térképezni, hogy mire képesek és mire nem.
Valamelyik kommentelő kitalálta ezt a brazil csodagyerekezést, pedig szerintem a francia zsenikkel sem ártana óvatosnak lenni: Lenglet, Umtiti, Todibo, Digne, Mathieu, Griezmann, szintén csak a közelmúltból, de egyikük se lett Barca-legenda.
Nem a náció a lényeg, hanem a kiválasztás,hogy ne higgyünk el mindent a dörzsölt, minden hájjal megkent ügynököknek. Olvastam, hogy a pool sikereiben és igazolásaiban nagy szerepet játszott, hogy együttműködtek a helyi fizika vagy matematika tanszékkel, akik komoly modellekkel kiszámolták,hogy milyen profilú játékost kell igazolniuk. Aztán megromlott a viszony, és meglehet nézni, hol tart most a Liverpool. Komoly scout, és monitor tevékenységgel lehet megtalálni az ide illő játékosokat. Nem lenne rossz, ha a Kisfőnökhöz hasonlóan több Barcás edző lenne az u21-es csapatoknál :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.02.01. 15:28:11

brazilfan írta:
2023.02.01. 14:51:59
Nem emlékszem olyanra, hogy brazil csodagyerekeket vettünk volna. Az utóbbi években leigazoltak közül talán Malcomot, Arthurt és Matheus Fernandest lehetne közéjük sorolni, a többi brazilnak volt európai múltja, föl lehetett térképezni, hogy mire képesek és mire nem.
Pedig volt azért korábban egy Douglas, Marlon, Henrique, Keirrison is, meg nem régről Emerson ugye.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.01. 15:14:51

brazilfan írta:
2023.02.01. 14:51:59
Chino írta:
2023.02.01. 13:59:26
… és nem 30-40-50-ért aktuális brazil csodagyerekeket.
Valamelyik kommentelő kitalálta ezt a brazil csodagyerekezést, pedig szerintem a francia zsenikkel sem ártana óvatosnak lenni: Lenglet, Umtiti, Todibo, Digne, Mathieu, Griezmann, szintén csak a közelmúltból, de egyikük se lett Barca-legenda.
Azért kacérkodtunk Endrickkel és most is valami Vitor Roque 17 éves csatár a nagy vágyak egyike.
Portugál játékosok is hasonló karriereket futnak be, mint a franciák ld. Trincao, Semedo
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.02.01. 15:02:01

Xavi kijelentette, hogy szükség esetén a B-ből és az U-19-ből lehet felhozni játékost. Ha erre sor kerül, akkor kiderülhet, hogy a kispadra nem is érdemes igazolni, mert jobb a házikoszt. Akkor megváltozhat az egész igazolási politikánk.
Válasz küldése