Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.12. 15:13:07

nagyatyesz írta:
2020.05.12. 13:01:59
Én nem értem azokat, akik mindenáron szabadulnának Lenglettől. Ár-érték arányban jó vétel volt, nem keres kiemelkedően sokat, nem jár a szája (még) új szerződéséért, fizuemelésért, azért, ha padra kerül. Nem azt mondom, hogy nem tudnék elképzelni a helyére jobb középső védőt a kezdőbe, de 3. számú opciónak nehéz lenne a fentebb említettek okán jobb játékost találni.

Ha már védelem...ti hogy látjátok a szélső védő posztokat? Tudom sokan eladnák Albát, Firpot meg kb mindenki. SR-t sem szívesen látjuk a másik oldalon a kezdőben, Semedoval kapcsolatban sok a pletyka. No és itt van még Wagué és Emerson is félig. Egy Martinez bizniszbe bevonnátok Semedot? És akkor lenne jövőre egy SR és Wagué/Emerson pakk oda? Másik szélre ha marad Alba, ami szinte biztos, akkor kit hoznátok mellé? Cucut vissza? Mirandát? Vagy valami rutinos játékost? Nyilván nagy neveket és vágyálmokat lehet írni, de a realitás talaján maradva kit hoznátok?
Cucurella ez egyértelmű. Hatalmasat fejlődött a srác. Potom pénzért mindenképp vele kell megpróbálni. Hasonló képességű balvédőért horrror összegeket kérnék.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.12. 15:11:48

NovaProspekt írta:
2020.05.12. 09:22:22
Annyira nem erőltetném ezt az eladósdit én most speciel, amúgy is lehúznak minket, most meg még pézne sincs senkinek.
Ennek az évnek kellene lennie a "megtisztulás" évének. Minél több felesleges játékostól megszabadulni, csökkenteni a béreket. Eladni sose tudtunk így ez nem igazán oszt vagy szoroz. Előbb utóbb elkell kezdeni ezt.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2020.05.12. 13:01:59

Én nem értem azokat, akik mindenáron szabadulnának Lenglettől. Ár-érték arányban jó vétel volt, nem keres kiemelkedően sokat, nem jár a szája (még) új szerződéséért, fizuemelésért, azért, ha padra kerül. Nem azt mondom, hogy nem tudnék elképzelni a helyére jobb középső védőt a kezdőbe, de 3. számú opciónak nehéz lenne a fentebb említettek okán jobb játékost találni.

Ha már védelem...ti hogy látjátok a szélső védő posztokat? Tudom sokan eladnák Albát, Firpot meg kb mindenki. SR-t sem szívesen látjuk a másik oldalon a kezdőben, Semedoval kapcsolatban sok a pletyka. No és itt van még Wagué és Emerson is félig. Egy Martinez bizniszbe bevonnátok Semedot? És akkor lenne jövőre egy SR és Wagué/Emerson pakk oda? Másik szélre ha marad Alba, ami szinte biztos, akkor kit hoznátok mellé? Cucut vissza? Mirandát? Vagy valami rutinos játékost? Nyilván nagy neveket és vágyálmokat lehet írni, de a realitás talaján maradva kit hoznátok?
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.12. 09:58:42

NovaProspekt írta:
2020.05.12. 09:22:22
Annyira nem erőltetném ezt az eladósdit én most speciel, amúgy is lehúznak minket, most meg még pézne sincs senkinek.
Nekünk sincs ennyi pénzünk fizetésekre, muszáj elköszönni néhány játékostól. NSO-n írják, hogy a Real is már 20 misiért elengedi Bale-t, csak ne kelljen már állni a fizetését :D

RA7 listájával többnyire egyetértek. Firpo-t nem bírom, de ha nincs megoldva a pótlása akkor sajnos meg kell tartani.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.05.12. 09:22:22

Annyira nem erőltetném ezt az eladósdit én most speciel, amúgy is lehúznak minket, most meg még pézne sincs senkinek.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.12. 06:13:28

Iniesta68 írta:
2020.05.12. 06:06:58
Egyet értek, sok fiatalnak a keretben a helye.: Alena, Puig, Todibo, Cucu.
És lehet vevőt keresni: Lenglet, Firpo, Rakitic, Coutinho számára.
Első körben Umtiti, Firpo, Rakitic, Dembele, Coutinho ötös fogat közül kellene elpasszolni, lehetőleg minél többet.
Iniesta68
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2020.03.01. 15:55:56

2020.05.12. 06:06:58

Egyet értek, sok fiatalnak a keretben a helye.: Alena, Puig, Todibo, Cucu.
És lehet vevőt keresni: Lenglet, Firpo, Rakitic, Coutinho számára.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.12. 04:57:39

Imádkozzunk hogy Barto ne költsön és ne hozza még nehezebb helyzetbe a csapatot. Bár csak most lenne elnök választás, ez a nyár jó lenne a "lomtalanításra" és a kölcsönben lévő fiatalok kipróbálására. Lásd Chelsea(még ha nekik nem is volt más választásuk). Elég sok tehetséges fiatal bizonyított náluk, nálunk is meglehetne adni az esélyt ebben az átmeneti évben. Biztosan lenne olyan poszt ahol gyémántra lelnénk és ez a fiatalos lendület a top4-ben bent tartana. Máris jobban átlátható lenne hol is marad lyuk a keretben. Minek össze vissza igazolni, ha jó pár fiatal tehetség ott van tálcán kínálva. Egyedül akkor igazolnék ha valami hatalmas lehetőség nem adódna mondjuk egy de Bruynére. Amilyen anyagi helyzetben vagyunk ez lehetne a legköltséghatékonyabb megoldás és közben meglehetne szabadulni pár felesleges játékostól, ami nem egy év alatt menne végbe, de remek kiinduló pont lenne a fiatalok+lomtalanítás az első évben.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.05.11. 08:21:14

Umtiti az utóbbi évek sérülékenysége és visszaesése miatt amúgy sem lesz nagy üzlet.
Kép
Bacsa
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2020.01.29. 11:01:18

2020.05.09. 16:07:00

Umtiti az első edzésen megsérült.
Belőle sem lesz sok pénz.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.05.09. 13:07:21

Nyilván nem az ismerősöm Facebookon, de szerintem Todibo a nehezen kezelhető, nagyhangú típus, és gondolom az edző nehezen tudott vele emiatt dolgozni. A spagettihaj is erre enged következtetni, ami pár hónap alatt már meg is volt neki, miután leigazoltuk (tudom, ebből kiindulni hülyeség lenne, de mindennel együtt ez is egy jel). Én sajnálnám elkótyavetyélni, mert igazán jó védő az ilyen nagyhangú csávókból lehet majd, és ugye eddig is jól teljesített. Csak neki kellene a csapatba egy Puyol, Xavi, Mascherano figura, aki ugye kiosztja a pofonokat ( :mrgreen: ), ha nagyon elkanászodik a gyerek. Arthur ugyanez nekem, bírom a srácot, de ő is egy életrevalóbb srácnak tűnik nekem, akit az öltöző mulyái (bocsi) nem tudnak kordában tartani, úgyhogy megy nála a party hard Neymarral, meg valahogy fizikailag azóta sem tudta magát összekapni. Sajnos ha a jelenlegi csapatba használható fiatalt akarunk beépíteni, itt a visszahúzódóbb, alázatosabb, nyugisabb karakterek maradhatnak meg, viszont tőlük meg általában nem várhatjuk majd, hogy felelősséget vállalnak a pályán Piquéék helyett. Vagy megnyerjük a lottót egy ter Stegennel, De Jonggal, akiknek nem nagy az arcuk sem, de mellé hozzák maguktól a sztahanovista germán mentalitást anélkül, hogy bárkinek rájuk kellene szólnia a csapatból. De ez meg ugye a ritkább.

Umtitihez bekapcsolódva szerintem azért nem őt adjuk el, mert ő már egyszerűen nem akar elmenni innen, miután kialkudta magának a nagy pénzt (sok pénz, pálmafás tengerpart, és nem cseszegeti a klubnál senki). Todibo aprót keres csak itt, neki bármelyik klub tud még emelni, ha eladásra kerül. Rakitic-csel kapcsolatban meg én is azt gondolom, hogy ő innen már csak a Sevillába megy, ingyen. Az tudvalevő vele kapcsolatban, hogy azóta is Sevillát tekinti otthonának, a feleség és családja ugye ottani, rendszeresen hazalátogat, szóval szíve csücske a hely még mindig. Talán nyilatkozgatta is, hogy szívesen vissza is térne a jövőben. Csak ugye a ruppótlan Sevilla nem fogja máshogy megadni a fizetését, csak ha ingyen igazolják le, ami nekünk szívás.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.05.09. 12:59:43

Szerintem viccen kívül nagyobb rá a kereslet a jelenlegi piacon. Legutóbb az Evertont mondták 25 millióért, szerintem rá találunk vevőt, amikor leigazoltuk akkor is vagy 4-5 nagy klubbal versenyeztünk. Umtitit viszont eddig csak a PSG-vel hozták össze. Fizuját szerintem nem sokan akarják kipengetni jelenleg, ő meg nem hiszem, hogy annyira menni akarna, úgyhogy elsőre nekem komplikáltabbnak tűnik belőle pénzt csinálni mint Todiboból.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.09. 11:54:43

palesz77 írta:
2020.05.09. 10:41:41
davi10 írta:
2020.05.09. 10:26:35
Tényleg nem tudom, miért tolják ennyire feltűnően őt Todibo helyett, valamit nagyon rosszul csinálhat a francia edzésen, mert meccseken eddig nem láttam tőle rossz megmozdulást.
Szerintem egyértelműen az áll a háttérben, hogy ingyen(?) jött, és kb 25 millióért el tudjuk passzolni, miközben a büdzsé romokban és kell a pénz. Araujo itt van ingyen tűzoltónak - kíváncsi leszek mondjuk, nem vagyok túl nyugodt az ötlet miatt -, Todibo meg jó lesz kis költségvetés korrigálásra.
Ha úgy vesszük Todibo is ingyen van tűzoltónak :D Csak Ő talán a tűzoltó szerepkörnél is messzebb viheti.
Ha anyagi oka van annak, hogy el akarják passzolni, akkor nem értem miért jobb megoldás eladni őt, mint Umtiti-t. Most még rendes áron el tudnánk passzolni, mert épp egészséges :D
Todibo-ért pedig szerintem senki nem fog 25 milliót adni, nálunk nem játszott sokat, a Schalke-nál meg hiába verekedte be magát a kezdőbe, nincs rá pénz. Más csapatnál szerintem nem is ismerik a nevét, nem belőle fogunk meggazdagodni. A fizuja meg nem hiszem, hogy tényező lenne.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.05.09. 11:31:38

Összeségében elmondható, hogy az utóbbi években azok a játékosok váltak be akiket nem értettünk, hogy mégis ,,miért-hova?’’ legjobb példa Vidal(lehet nincs is nagyon több), de Coutinhotol kezdve Arthur, De Jong azért hagytak/hagynak nemi kívánnivalót maguk után...
Szóval gyere csak Pjanic gyere gyere :mrgreen:
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Bacsa
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2020.01.29. 11:01:18

2020.05.09. 11:21:26

Ritka összhang van Rakitc ügyében, mindenki szabadulna tőle - én is. A gond ott van, hogy ő nem akar menni, max. a Sevillába, onnan meg nem jönne pénz.

Lehet, hogy durciból Rakitic betesz a BArca terveinek, pedig az elmúlt másfél évben többet ártott, mint használt a csapatnak a tesze-tosza játékával.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.05.09. 10:41:41

davi10 írta:
2020.05.09. 10:26:35
Más: szintén a SPORT szerint a klub Araujo-t választotta 4. számú kh-nak, már intézik neki a spanyol papírokat. Tényleg nem tudom, miért tolják ennyire feltűnően őt Todibo helyett, valamit nagyon rosszul csinálhat a francia edzésen, mert meccseken eddig nem láttam tőle rossz megmozdulást.
Szerintem egyértelműen az áll a háttérben, hogy ingyen(?) jött, és kb 25 millióért el tudjuk passzolni, miközben a büdzsé romokban és kell a pénz. Araujo itt van ingyen tűzoltónak - kíváncsi leszek mondjuk, nem vagyok túl nyugodt az ötlet miatt -, Todibo meg jó lesz kis költségvetés korrigálásra.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.09. 10:26:35

NovaProspekt írta:
2020.05.09. 07:42:33
[SPORT] | Barcelona have offered Inter their pick among six players to seal a swap for Lautaro Martinez

They have made Samuel Umtiti, Junior Firpo, Nelson Semedo, Arturo Vidal, Rafinha & Jean-Clair Todibo available to reduce Lautaro's fee.
:D :D :D
Kicsit érdekes, hogy a 2 játékos, akitől a leginkább szabadulni akarunk (Rakitic, Coutinho) nincs a listán. De még Dembele is odafért volna :D

Ha van bármilyen valóságtartalma, akkor az Inter mocskos nagy üzletet csinálhat. Semedo, Todibo (+ Vidal akit régóta akarnak) és még gondolom vagy 60 misit kérnek.

Más: szintén a SPORT szerint a klub Araujo-t választotta 4. számú kh-nak, már intézik neki a spanyol papírokat. Tényleg nem tudom, miért tolják ennyire feltűnően őt Todibo helyett, valamit nagyon rosszul csinálhat a francia edzésen, mert meccseken eddig nem láttam tőle rossz megmozdulást.
Bár ha megtartják 4. számúnak és hivatalosan még a B keret tagja marad, akkor nem mindegy, hogy van-e EU-s papírja?
Amúgy nem írják ki a 3. számú, szóval simán lehet, hogy Umtiti-t elpasszolják és Todibo lép a helyére :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.05.09. 09:14:30

Fájdalmas nézni mennyire semmi értelme nincs az átigazolási politikánknak. Ha a kp-t akarják megerősíteni tegyék ki a féket és kezdjék el beépíteni a posztjára De Jongot. Mellé próbálják meg elhozni Kantét, a “stílust” pedig felejtsék el. Nem fogunk megélni az 1500 passz/meccsből többé, most is csak azért sikerül többé-kevésbé mert itt van Messi aki külön liga még 33 évesen is. Váltani kell, nem lesz még egy Xavi, Iniesta duó a kp-n.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.05.09. 07:42:33

[SPORT] | Barcelona have offered Inter their pick among six players to seal a swap for Lautaro Martinez

They have made Samuel Umtiti, Junior Firpo, Nelson Semedo, Arturo Vidal, Rafinha & Jean-Clair Todibo available to reduce Lautaro's fee.

Kitettük megint a portékát a Sport szerint. Számomra az ilyen hírek hallatán válik egyértelművé, hogy semmi nem lesz az egészből.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.05.08. 18:33:25

Nem igazán értem minek ide mégegy 30-as középpályás. Értem én, hogy Raktétától meg akarnak szabadulni, de szerintem semmi értelme elhozni Pjanic-ot, akármilyen jó játékos is (nem láttam sokat játszani, de tudom, hogy 3 éve is mentünk érte).
Maximum akkor van értelme elhozni, ha a kezdőbe jön, de azt nem hiszem. Az egyetlen értelmes forgatókönyv ami most beugrik, hogy Arthur-tól is szabadulni akarnak. NemEU-s hely van még, szóval max ellazázta az otthoni edzést.

Remélem ez még mindig csak a Gazetta-s újságírók unatkozásának agyszüleménye.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2020.05.08. 18:09:35

zola8787 írta:
2020.05.04. 11:01:44
Komolyan odaadnád Griezman-t Neymar-ért? A francia azt sem tudja mi az, hogy sérülés, a brazil arc meg már lassan nem tudja a futballpálya színét. Szép volt, jó volt Neymar, de a bulit választotta, azóta kiderült, hogy egy porcelán, nagyobb hülyeség lenne visszahozni, mint elengedni volt (tudom, hogy a Barca semmit sem tehetett). Azt sem lehet mondani, hogy fiatalabb, 1 év van köztük.
Hamarabb hoznám vissza Paulinho-t, ő felrázná a középpályát :D
Megértem az álláspontod, sokan nem szívesen látnák őt viszont. :D Azzal számoltam, hogy a vezetőség mindent meg fog érte tenni és ha jön, nem biztos hogy jó ötlet egy Griezmannt kispadra tenni. Egyébként valószínűleg Grizi teljesítménye javulni fog, Suáreznek is hónapok kellettek, pedig ő már akkoriban is jobban láthatóan jobb összhangban volt a csapattársaival, de nekem így is kérdés, hogy a francia jövőbeli teljesítménye elég lesz-e. Egyébként nagyon kedvelem Őt, bárcsak mindenki annyira motivált lenne a csapatban. Annyira érdekes számomra, egy 10 gólos bajnoki szezon 10 gólpasszal annyira nem tűnik elérhetetlennek, különösen Barcelonában, viszont Pedro, Villa és Alexis Sánchez is csak egyszer tudta ezt hozni, Neymar kétszer, bár a maradék két szezonjában is csak egy 1-1 kanadai ponttal maradt le erről.

A Gazetta szerint sikerült megegyezni Pjaniccsal, Arthurt vagy Rakiticet adhatja érte a klub. Hát maradjunk annyiban, hogy nem mindegy :D Arthur idén feleannyi játékperc alatt ugyanannyi gólpasszt osztott ki és eggyel több gólt szerzett, valamint az xA mutatója is jobb, mint a bosnyáké. A Juventus hivatalos honlapja szerint idén Pjanic 27 helyzetet alakított ki a bajnokságban, Arthurról sajnos nem találtam adatot, ami nem SofaScore, de aszerint ebben a statisztikában is jobb, mint a brazil. Szerintem óriási hiba lenne még mindig odaadni egy 30 éves középpályásért. Ebből a srácból világklasszis lehet, nem érdemes elpazarolni. Ha már játékosra cserélnénk be egyedül a Bernardo Silva, De Bruyne duó egyikéért adnám oda - nyilván erre tudjuk mennyi az esély - esetleg Luis Albertóra, aki a világ egyik legjobb irányítója lett az elmúlt években. Középső középpályás poszton 25 meccsen 13 gólpasszt adott és 3 kulcspasszt oszt ki meccsenként. Összehasonlítva, nálunk az első ebben a mutatóban Messi 2,5-el, a második Suárez 1,1-el. Vele kapcsolatban beteszek ide egy hőtérképes képet ami azt mutatja ki után tölthetne be egy óriási űrt, igaz az URL-cím spoilerez: https://barcauniversal.com/wp-content/u ... lberto.png
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.05.08. 17:35:43

MatyiG írta:
2020.05.08. 13:20:03
Rakéta+10 misiert jöhet.
A járvány előtt 70 millió volt az értéke a TM- szerint.
A juve egyik legértékesebbje, azt hiszem csak CR meg Dybala előzi meg, talán de Ligt de az utóbbi 2 jóval fiatalabb... Szóval mehet a Rakéta+10 de akár még 20 is :)
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.05.08. 15:04:54

Sokat olvasni a Valenciarol is.
thalasz
Barça C
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010.12.13. 08:26:27
Tartózkodási hely: Budapest XI.

2020.05.08. 14:53:39

MatyiG írta:
2020.05.08. 13:20:03
Rakéta+10 misiert jöhet.
Rakitic ha megy, legfeljebb a Sevillába (ha mégis a Juvéba, megkövetlek...)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.05.08. 13:20:03

Rakéta+10 misiert jöhet.
Válasz küldése