Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2013.07.04. 18:58:57

pep71 írta:
Initom írta:Busi a legjobb vkp a világon :)

Aki nem látja meg benne, játék közben a tudását azt csak sajnálni tudom...ő egy zseni,szimulálás ide vagy oda. :roll:
Teljesen egyetértek, nem is tudom, hogy lehet azt írni, hogy nem látni benne potenciált meg stb.. azok szerintem nem Barca meccseket néznek.

azért akkor van aki egyet ért :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Initom 2013.07.04. 19:06:09-kor.
Abi & Tito
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.07.04. 18:55:03

Initom írta:Busi a legjobb vkp a világon :)

Aki nem látja meg játék közben a tudását azt csak sajnálni tudom...ő egy zseni,szimulálás ide vagy oda. :roll:
Teljesen egyetértek, nem is tudom, hogy lehet azt írni, hogy nem látni benne potenciált meg stb.. azok szerintem nem Barca meccseket néznek.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2013.07.04. 18:52:48

Busi a legjobb vkp a világon :)

Aki nem látja meg benne játék közben a tudását azt csak sajnálni tudom...ő egy zseni,szimulálás ide vagy oda. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Initom 2013.07.04. 19:06:31-kor.
Abi & Tito
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.07.04. 18:48:45

Mind a kettőben látjuk hasznát, labszerzésben és kihozatalban is, mit mondtam most ebben ellent magamnak? Megszerezni, majd kihozni a labdát, vagy passzolni nem lehet egymás után? :roll:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.07.04. 18:39:28

visca el barca írta:
Sanama írta:Most akkor mire is jó Busi?
én nem tudom, mintha az emberek nem néznének meccseket, csak a rádióból hallanák...

mitől jó? attól h ő a tökéletes csapatember. összekötő kapocs a védelem és a kp között, mindig megjátszható, a kp-s háromszögelések gyanitom 90%-a átmegy rajta. ha rámennek 3-an xavira, ő akkor is megtalálja a rést h kipasszoljon businak, aki gondolkodás nélkül (nem ugy mint song aki 3 percig azon gondolkodik mit csináljon) teszi is tovább a golyót és már is mozog ujra tiszta helyzetbe.

ezenkivul ha ha alves fennragad legtöbbször ő segít be a helyére.

számomra ezerszer hasznosabb tagja a csapatnak mint volt yaya (és még mielőtt lehülyéztek itt nem egyéni képességekről beszélünk)

de ez egy olyan dolog, ha valaki elkönyvelte magában h csak az apja miatt van itt, azt felesleges gyozkodni (nem rád gondolok, hanem általánosságban)
irónia..., mivel S.Agüero teljesen ellent mondott magának, csak rá akartam kérdezni, hogy akkor most mire gondol....Hogy most a labdaszerzésben jó, vagy a kihozatalban,vagy mire gondol.
szú szá.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2013.07.04. 18:16:34

visca el barca írta:
Sanama írta:Most akkor mire is jó Busi?
én nem tudom, mintha az emberek nem néznének meccseket, csak a rádióból hallanák...

mitől jó? attól h ő a tökéletes csapatember. összekötő kapocs a védelem és a kp között, mindig megjátszható, a kp-s háromszögelések gyanitom 90%-a átmegy rajta. ha rámennek 3-an xavira, ő akkor is megtalálja a rést h kipasszoljon businak, aki gondolkodás nélkül (nem ugy mint song aki 3 percig azon gondolkodik mit csináljon) teszi is tovább a golyót és már is mozog ujra tiszta helyzetbe.

ezenkivul ha ha alves fennragad legtöbbször ő segít be a helyére.

számomra ezerszer hasznosabb tagja a csapatnak mint volt yaya (és még mielőtt lehülyéztek itt nem egyéni képességekről beszélünk)

de ez egy olyan dolog, ha valaki elkönyvelte magában h csak az apja miatt van itt, azt felesleges gyozkodni (nem rád gondolok, hanem általánosságban)
Teljesen egyetértek azzal amiket itt előttem elmondtál, illetve azt hozzátenném, hogy nem lehet összehasonlítani egy romboló-labdaszerű vkp-val mert ő nem ebbe a típusba tartozik. Posztja miatt szerez labdákat, nem is csinálja rosszul, de nem ez az ő fő erőssége. Ő a technikájából, és a futballintelligenciájából él, amit labdakihozatalok során nagyon jól tud kamatoztatni. Sőt néha beszáll a támadásokba is, általában nem is rosszul, illetve a cselei számomra üde színfoltjai a néha unalmas labdajáratásunknak. Az legészrevehetetlenebb poszton játszik, én is játszottam ezen, így tudom, hogy sokat kell dolgozni a mezőnyben stb..., de általában nem te lövöd a gólt, vagy nem te adod a gólpasszt, így sokan, akik csak nézik a meccsek, de nem látnak azok észre sem veszik mennyire fontos részét képezik a csapatnak. Pep hasonló poszton is játszott, így ő többször hangsúlyozta nem véletlenül, hogy mennyire fontos tagja a csapatnak.
Mindezek mellett megvannak a butaságai amiket elhagyhatna, de lehet akkor még ennyit se beszélnének róla.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.04. 17:59:56

Sanama írta:Most akkor mire is jó Busi?
én nem tudom, mintha az emberek nem néznének meccseket, csak a rádióból hallanák...

mitől jó? attól h ő a tökéletes csapatember. összekötő kapocs a védelem és a kp között, mindig megjátszható, a kp-s háromszögelések gyanitom 90%-a átmegy rajta. ha rámennek 3-an xavira, ő akkor is megtalálja a rést h kipasszoljon businak, aki gondolkodás nélkül (nem ugy mint song aki 3 percig azon gondolkodik mit csináljon) teszi is tovább a golyót és már is mozog ujra tiszta helyzetbe.

ezenkivul ha ha alves fennragad legtöbbször ő segít be a helyére.

számomra ezerszer hasznosabb tagja a csapatnak mint volt yaya (és még mielőtt lehülyéztek itt nem egyéni képességekről beszélünk)

de ez egy olyan dolog, ha valaki elkönyvelte magában h csak az apja miatt van itt, azt felesleges gyozkodni (nem rád gondolok, hanem általánosságban)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.07.04. 17:30:27

S.Agüero írta:
djtrack írta:lehet hogy megköveztek de én Busiban nem látok olyan klasszis labdaszerzőnek mint Makelele vagy fénykorában lévő Essien aki felszántotta a pályát...Davids,Emerson-t nem is emlitek....aki rombol amikor kell megállitja az embert nem csak szinészkedik a pályán....
Nem is az a dolga, hogy felszántsa a pályát, hanem hogy labdát szerezzen, és odaadja azt Xavinak vagy Iniestának, erre pedig ő tökéletes, sőt...
Nem egy btb játékos Busi, inkább a labdakihozatalban látjuk előnyét.
Most akkor labdaszerzés a feladata, de abban nem látjuk hasznát, mert a kihozatalban látjuk hasznát? Nem igazán értem én. Most akkor mire is jó Busi?
Tény hogy nem egy klasszikus VKP, és én továbbra sem értékelném annyira magas szintre mint sokan. Igen vannak szép testcselei, meg kinőtte a 2évvel ezelőtti rizikós játékát, de az agyamat azért még mindig nem dobom el tőle.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.04. 16:50:30

djtrack írta:lehet hogy megköveztek de én Busiban nem látok olyan klasszis labdaszerzőnek mint Makelele vagy fénykorában lévő Essien aki felszántotta a pályát...Davids,Emerson-t nem is emlitek....aki rombol amikor kell megállitja az embert nem csak szinészkedik a pályán....
még jó hogy nem látod, mert sergionak nem ez a feladata és nem is ért nagyon hozzá.

az a baj, ha az ember meghallja azt a fogalmat h védekező kp, elképzel magában egy 90 kilós színizom, 6 tüdős négert, aki 90 percig rohangál, csuszik-mászik mint egy gép.

ma már kevesen játszanak ilyen játékossal, sok edző feleslegesnek tartja. régebben nagy divat volt, h azt mondtad a vkp-nek, hogy fiam, te semmivel ne foglalkozzál, ne támadj, ne védekezz, ne menj pontrugasokhoz, csak az a feladatod, hogy megállitsd az ellenfél labdás játékosát.

ma már ez komplexen a 10 mezőnyjátékos feladata.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.07.04. 16:29:08

djtrack írta:lehet hogy megköveztek de én Busiban nem látok olyan klasszis labdaszerzőnek mint Makelele vagy fénykorában lévő Essien aki felszántotta a pályát...Davids,Emerson-t nem is emlitek....aki rombol amikor kell megállitja az embert nem csak szinészkedik a pályán....
Nem is az a dolga, hogy felszántsa a pályát, hanem hogy labdát szerezzen, és odaadja azt Xavinak vagy Iniestának, erre pedig ő tökéletes, sőt...
Nem egy btb játékos Busi, inkább a labdakihozatalban látjuk előnyét.
Avatar
djtrack
Capitá del Barça
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2008.02.22. 10:20:09
Tartózkodási hely: csikszereda

2013.07.04. 16:14:15

lehet hogy megköveztek de én Busiban nem látok olyan klasszis labdaszerzőnek mint Makelele vagy fénykorában lévő Essien aki felszántotta a pályát...Davids,Emerson-t nem is emlitek....aki rombol amikor kell megállitja az embert nem csak szinészkedik a pályán....
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.04. 16:13:57

Alexis eladásában hála Istennek nem gondolkozik a vezetőség. Lehet, hogy sorra k..ta el a helyzeteit, viszont ő legalább helyzetbe tudott kerülni. A bajnokság utolsó 6-8 meccsén pedig már úgy játszott amit elvártunk tőle. Mezőnyben is nagyon jó, nem ismer elveszett labdát, nagyon kellett oda Alves elé.
Csatárra szerintem nincs szükségünk, főleg, hogy itt van még Tello, mint jolly-joker, jövőre ráadásul nagy valószínűséggel jön vissza Deulofeu.

A Thiago Silva projekt még csak most kezdődik, egy hónapig még biztos eltart, az, hogy milyen eredménnyel nagy kérdés.
David Luiz nagy kérdés, a válogatottban jól játszott (nemcsak a KK-n), a Chealse-ben viszont elég rapszodikus volt az elmúlt szezonban, bár sokat játszott vkp-t. Kicsit hasonlít Piqué-hez abból a szempontból, hogy nem a legmegbízhatóbb, hajlamos a buta hibákra. Ugyanaz a véleményem mint a spanyol esetében. Egy Puyol mellett nem félteném, de Piquével párban elég veszélyesek lehetnek. Ezt leszámítva szerintem top védőnek számít. Ez persze szubjektív, lehet rajta vitatkozni.

Bartra-t mindenesetre jó lenne minél többet látni a pályán, akár Mascherano kárára. A képességei megvannak, ha rutint, tapasztalatot szerez kiváló védővé válhat. Ugyanez igaz Montoya-ra. Alves helyzete a szezon végén szerintem elég kérdőjeles lesz, a spanyol pedig jól helyettesítette, a vb pedig biztos jót tett neki.
Forca Barca!!!!
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.07.04. 16:00:51

S.Agüero írta:
corol írta:Rooney és Torres??? Na ne - kis túlzással ez a két csatár lenne nálam az utolsó akit a Barcába leigazolnék.
Alexis szerintem is példás mentalitású játékos, hasonlóan küzd, csíp, harap csatár létére mint Neymar.
Amennyiben a helyzeteinek csak az 50%-át értékesítette volna, ma Messi mellett őt istenítenénk. Feltétlen helyet adnék neki a csapatban. Egyszer csak vége szakad a páratlan pech sorozatának.
Látom az iróniát nem sikerült felfedezned a hsz-emben. :D
Persze elnéztem, de én igazából Rooney-ra ugrottam, az általad így a szövegösszefüggésben egyértelműen iróniaként hozzátett Torres csak hab volt a tortán. Egyetértünk, valahol írtam már én is Torghelle Sanyit is. :lol:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.07.04. 15:42:19

corol írta:Rooney és Torres??? Na ne - kis túlzással ez a két csatár lenne nálam az utolsó akit a Barcába leigazolnék.
Alexis szerintem is példás mentalitású játékos, hasonlóan küzd, csíp, harap csatár létére mint Neymar.
Amennyiben a helyzeteinek csak az 50%-át értékesítette volna, ma Messi mellett őt istenítenénk. Feltétlen helyet adnék neki a csapatban. Egyszer csak vége szakad a páratlan pech sorozatának.
Látom az iróniát nem sikerült felfedezned a hsz-emben. :D
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2013.07.04. 15:33:10

Azért kicsit belegondolva David Luiz elérhetetlen lesz nekünk.
Mourinho... nem kell folytassam ugye? :evil: :?
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2013.07.04. 15:32:20

Ha tizből ötöt berugna Ő lenne a menő. Jó a kettő is, de lehet tulzás is.
Kontráknál jó, a tiki-takához nincs elég tere.
Fecó
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.07.04. 15:15:04

BrO írta::D Tényleg tök fura, h mindenki kidobná Alexist....Sztem ő volt tavalyi szezon egyik legjobbja.....jójó tudom én, h 10ből 5öt rúg be, de annyira nagy harcos, hogy az nemigaz.
Ha 10ből 5öt berúgott volna akkor semmi problémánk nem lett volna vele. Jó az 20ból 1nek is. Hosszú hónapokig azon röhögtünk, hogy ezt is kihagyta, most is elcsúszott vagy isten tudja mit csinált éppen a góllövés helyett.
Én azért bízom benne, hogy még egyszer nem lesz ilyen szerencsétlen szezonja. Rengetegszer került gólhelyzetbe méghozzá ajtó ablak helyzetekbe amiket nagyobb kunszt volt kihagyni mint berúgni. Simán úgy érzem, hogy legalább 15 gól maradt benne a bajnokságban.


Rooneyt el tudnám képzelni egy egész más játékrendszerben. A mostaniban viszont nem, posztja sincsen, vagy a vonal mellett szaladgálna ő is? Ja persze Messit kell kirakni szélre...
Egyébként nem kis túlzásnak érezném a Messi, Alexis, Neymar, Rooney névsort a fizetési igényekkel nem is számolva.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.07.04. 15:00:39

Rooney és Torres??? Na ne - kis túlzással ez a két csatár lenne nálam az utolsó akit a Barcába leigazolnék.
Alexis szerintem is példás mentalitású játékos, hasonlóan küzd, csíp, harap csatár létére mint Neymar.
Amennyiben a helyzeteinek csak az 50%-át értékesítette volna, ma Messi mellett őt istenítenénk. Feltétlen helyet adnék neki a csapatban. Egyszer csak vége szakad a páratlan pech sorozatának.
BrO
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.06.18. 13:11:39
Kapcsolat:

2013.07.04. 14:18:52

:D Tényleg tök fura, h mindenki kidobná Alexist....Sztem ő volt tavalyi szezon egyik legjobbja.....jójó tudom én, h 10ből 5öt rúg be, de annyira nagy harcos, hogy az nemigaz. Rajta sosem látod, h megáll oszt bambul, mert labdátveszített, ha a 85percben 4-0ál áll be, akkor is képes egy labdáért küzdeni. Rajta láttam (mert sajnos Puyi sérült volt) a legnagyobb odaadást, a legnagyobb szívet. Szerintem semmi keresnivalója itt Rooneynak. Amit ő tud, Alexis is tudja.(kis túlzással:D) Több esélyt adnék ugyanakkor Sergi Robertonak, Fabregasnak meg Songnak is! Ter Stegen-Dani-Pique-Luiz/Masch-Alba-Busquets-Xavi/Fabregas-Ini-Neymar-Alexis-Messi
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.07.04. 13:08:44

bennike123 írta:Nekem ez lenne a kezdő sorom, benne lennétek?
----------------Ter stegen---------------
Alves-----Pique-----Hummels-----Alba
-----------------Sergio------------------
--Xavi/Gundogan-------Iniesta--------
-Messi--------Rooney--------Neymar-

Cserék:Pinto,Montoya,Mascherano,Bartra,Adriano,Song,Sergi,Fabregas,Alexis,Tello,(Deulofeau)
Én mondjuk még elhoznám TS-et, Luizt és Torrest. Ennyi igazolás kevésnek tűnik nekem. :? Vélemények ?



... :roll:
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.07.04. 13:03:21

SuperMessi írta:A SPORT.ES szerint miután Silva nem nyilvánította ki egyértelműen hogy mit szeretne, az elsődleges cél immáron Luiz.
A kupa előtt még azt mondtam, hogyha nem jön Thiago Silva, akkor nem is kell védő. De a kupa alatt megváltozott a véleményem - habár David Luiz tudásával és teljesítményével sosem volt problémám, inkább a gyermeteg, idétlen hozzáállása miatt kritizáltam, ugyanakkor most már eljutottam oda, hogy majdnem mint legjobb lehetőség tekintek rá. Az a hatalmas küzdeni akarás, amit mutatott, azt csak egy hasonló hajú úriembertől láttam. És ha belegondolok, hogy anno mind Dani Alves-től, mind Mascherano-tól nagyon tartottam a viselkedésük miatt, akkor talán itt az ideje, hogy eloszlassam a kételyeimet ezzel kapcsolatban.
SuperMessi írta:Beszélnek 25+Villáról Rooneyért cserébe. Mondjuk ezt sokallom, annak ellenére hogy örülnék Roonak
Szerintem teljesen reális ár, Villa kb. 10-12-t ér. Más kérdés, hogy én ingyen sem hoznám el, mert egyszerűen nincs már hely a csapatban ott elől.
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2013.07.04. 12:53:41

Nekem ez lenne a kezdő sorom, benne lennétek?
----------------Ter stegen---------------
Alves-----Pique-----Hummels-----Alba
-----------------Sergio------------------
--Xavi/Gundogan-------Iniesta--------
-Messi--------Rooney--------Neymar-

Cserék:Pinto,Montoya,Mascherano,Bartra,Adriano,Song,Sergi,Fabregas,Alexis,Tello,(Deulofeau)
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2013.07.04. 12:29:40

A SPORT.ES szerint miután Silva nem nyilvánította ki egyértelműen hogy mit szeretne, az elsődleges cél immáron Luiz. Beszélnek 25+Villáról Rooneyért cserébe. Mondjuk ezt sokallom, annak ellenére hogy örülnék Roonak

P
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2013.07.04. 11:12:05

Azt azért nagyon remélem, hogy nem igaz az, hogy ha Thiago Silva nem jön, akkor nem igazolunk védőt. Azt aláírom, hogy nem a padra keresünk védőt, de kell valaki mindenképpen, és azért vannak még a piacon, akik lehet egy fokkal gyengébbek a brazilnál, de azért elég jók lehetnek ide. pénz van rá, ha 32 millát ajánlottunk Silváért.
Ő lenne a legjobb ez oké, de ha nem jön nem várhatunk még egy évet, akkor rá kell menni a komolyabb alternatívákra, David Luiz sem rossz pl. de vannak még Thiago Silvánál így is mind szinte könyebben megszerezhető.
Kép
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2013.07.04. 10:56:51

http://www.marca.com/2013/07/04/futbol/ ... 20869.html az irjak hogy qutar lehte a kulcs thiago silva leigazolasaban lehet benne valami.
Barca Barca Baaarca
Válasz küldése