Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.08. 11:58:18

gránit írta:
2023.05.08. 10:13:51

Azt meg megértem, hogy egyesek nem akarnak igazolásokat, és mindenképpen a saját nevelésű játékosokat szeretnék a csapatban látni.
Nem az igazolásokkal általában, hanem konkrétan a nevek egy részével kapcsolatban vagyok szkeptikus.
Minden lyukas helyre nem fogja futni minőségi érkező.

Kéne: Khv, Jhv, Középpályás, támadó(k)
Na ennyi pénz és bérkeret 100, hogy nincs.

Nekem a bal oldali támadó poszton nem lenne gond, ha jönne valami ütős erősítés, de Carrasco szerintem nem az, cserébe nem is fiatal és nem is olcsó. Pont ezt kéne lefedni olcsón akkor, mert fontosabbnak tűnik a többi probléma.

Amrabat szerintem totális zsákutca, Inigo kb ugyanez, plusz egyre többet sérült.
Ma ismét Diaz neve került elő Uruguayból Romanonál, ő 6 milliós igazolás lenne és 20 éves, Amrabat 30 milliós, 27 éves, most akkor mit szeretnénk?

Gündogan is többet sérült, Auba 1 éve alig játszik. Amikor legutóbb jött Auba 2-3 hétig nem játszott, most meg hónapok óta.

Cserébe nincs egy db dedikált jhv a keretben, kéne egy cserecsatár, de olyan akinek elég meccsenként 3-5-10 perc, hogy mutasson valamit.

És akkor ott az elefánt a porcelánboltban: Messi.
Hol akarja használni Xavi? Ha kp, akkor minek Gündogan? Ha támadóként és még kerülgetjük Roque/Auba egyikét, minek Carrasco?

De egyetértek Andrissal, várjuk ki a végét, egyenlőre fura.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.08. 10:13:51

Troym írta:
2023.05.08. 08:04:17

Minden is kéne.

De pont Carrasco szerintem kell a francnak. 30 éves, 20m és ezért kb kispad szint. Akkor már inkább ücsörögjön a cserepadon Yamal, vagy Abde, mindkettő ingyen van, mindkettő tehetséges, később piacképes és főleg 10 ill. 15 évvel fiatalabb, plusz gombokért játszanak Carrascohoz viszonyítva.
Baldet meg használjuk arra, amiben a legjobb. Még ott sem szerzett elég tapasztalatot. De ha mindenképp kell egy nyugdíjközeli szélső - mondjuk elképzelésem nincs minek - ott van Di Maria. Gondolom minimálbérért is aláír, ha Messi mellett játszhat.

Csatárnak meg mindegy kit hozunk, összenyomja majd a tét és a kevés játéklehetőség, mert gondolom senkinek nincs olyan illuziója, hogy nem időhúzó csere lesz a második számú 9-es. Messi és Lewa minden meccs minden percében pályán lesz, szóval egy cserecsatár akkor kerül majd gondolom pályára, ha valamelyik sérült, vagy hátrányban vagyunk, vagy 90. perc után a meccsen.
Kell néhány igazolás, ez tény és való. Különben megint megy majd a sírás, hogy ver minket a sors a sok sérüléssel, miközben a keret nagyon karcsú. Hat középpályással és egy rendes csatárral nem lehet nekivágni a következő szezonnak.

Ha Messi jön, nem hiszem, hogy "csatár" lesz, sokkal többet tudna adni egy mélyebb, irányító szerepkörben. Legalább egy csatár bőven jöhetne.

Hogy Carrasco beválna-e, nem tudni. A klub próbálja megszerezni. Ferrant adnák érte, ez esetben nem kellene fizetni, de nem biztos, hogy kell ő az Atletinek.

Azt meg megértem, hogy egyesek nem akarnak igazolásokat, és mindenképpen a saját nevelésű játékosokat szeretnék a csapatban látni. Az illúziókat azonban el kell hogy oszlassam, a klub egyáltalán nem bízik annyira a saját nevelésekben, mint amennyire néhány szurkoló szeretné. A legtöbb saját nevelésből nem lesz semmi, legalábbis a Barcelonában nem. A többségük kiköt középcsapatokban, kiscsapatokban, vagy még ott sem. Éppen ezért az egyesület fenn is tart egy segélyszervezetet azoknak a saját nevelésű játékosoknak, akik egész gyermekkorukat a labdarúgásra tették fel, de nem lett belőlük profi labdarúgó, máshoz viszont nem értenek, így nehezen találják a helyüket a munkaerőpiacon.

Pablo Torrét is nagyon sokszor emlegetik, miközben pályára léphetett vagy ötször... Nem a saját nevelésű játékosokkal fogjuk feltölteni a lyukas pozíciókat.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.08. 09:54:43

Mascherano14 írta:
2023.05.08. 09:29:57
Én nagyon bírom Carrasco játékát, de azért pénzt adni, mikor hasonlót adna ingyen a fiatalabb Abde? Szerintem se üldözzünk sok pénzért nyugdíj előtti játékosokat. Messit se.
Carrascoért én sem adnék pénzt. Abde, bármikor. Őt is egy gépiesen cselező futóbolondnak tartom, de alapvetően gyors, vannak bizonyos labdás skilljei, lővőtechnikája, és azért mégse egy kőbuta Adama.

Sok pénzért senkit nem üldözünk. Illetve tisztázzuk, hogy mit jelent a sok pénz.. :D Korábban sok pénzt adtunk a játékosoknak, részben ez vitte csődközelbe a klubot, de most meg a ló túlsó oldalán vagyunk szerintem, kényszerből.
BL szinten is használható játékosokra épp hogy, vagy nem is elég az a fizetési plafon, amit Messire adnánk, amit pl Lewának adtunk (ez egyes infok szerint a "bruttó" huszon milliók alja, nettó kb ennek a fele). Persze ezer féle info van, az se tisztázott számomra, hogy a bruttó alatt mely cikkek és oldalak mit értenek, mert ugye igazából a klub számára nem a valódi bruttó az érdekes, hanem a teljes bérköltség, ami több mint a bruttó, és annyiba kerül nekünk igazából. A lényeg, hogy akárhogy is, de más nagy klubok vezető fizetéseihez képest ez inkább alacsony, elvileg.

Mindenesetre ha ingyen jönnek játékosok, pl Messi vagy Gündogan, akkor az sok pénzbe nem kerül, egész pontosan nullába. A fizetésük meg (elvileg) kőbe van vésve, ami a maximumot illeti, és nem olyan irtó magas ez a maximum. Pénzünk ennyi lenne, de ugye vannak azok a bizonyos szabályok, amik miatt az is lehet, hogy 3 forintos fizetéssel se regisztrálhatunk majd senkit. Ha csak el nem adjuk a fél csapatot, ami meg nonszensz.

Szóval várjuk ki a végét, kérdés h kiket, és mennyi játékost kellene eladni, hogy pl hozhassunk egy Messit ingyen és egy nemzetközi viszonylatban alacsony fizetésért. Mert hogy erről van szó, sok pénzért senkit sem "üldözünk". :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.05.08. 09:29:57

Én nagyon bírom Carrasco játékát, de azért pénzt adni, mikor hasonlót adna ingyen a fiatalabb Abde? Szerintem se üldözzünk sok pénzért nyugdíj előtti játékosokat. Messit se.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.05.08. 09:04:18

Szerintem a francia bajnokságból a legnehezebb belőni a játékosokat.

Góllövőlista:
1. Mbappé - 24
2. Lacazette - 24
3. Jonathan David - 21
4. Lois Openda - 19
5. Habibou Diallo - 18
6. Folarin Balogun - 18
7. Elye Wahi - 17
8. Terem Moffi - 17
9. Ben Yedder - 17
10. Messi - 15

Azt nézve, hogy Lacazette tavaly az Arsenalban 4 gólt lőtt, azelőtt 13-at és 10-et, azért mutatja, hogy mennyire árnyalhatóak ezek.
més que un club
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.08. 08:04:17

gránit írta:
2023.05.07. 22:17:31
Carrasco érkezésével két poszt is megoldódhat, ő jönne a balszélre, Balde meg mehetne a jobbszélre.

Csatár is kellene, mert Lewandowskin kívül nincs van nagy góllövőnk. Elye Wahin elgondolkodnék, 20 éves, 17 gólja van jelenleg a francia bajnokságban. Harapós csatár, egy francia középcsapatból, olcsón megkapnánk.
Minden is kéne.

De pont Carrasco szerintem kell a francnak. 30 éves, 20m és ezért kb kispad szint. Akkor már inkább ücsörögjön a cserepadon Yamal, vagy Abde, mindkettő ingyen van, mindkettő tehetséges, később piacképes és főleg 10 ill. 15 évvel fiatalabb, plusz gombokért játszanak Carrascohoz viszonyítva.
Baldet meg használjuk arra, amiben a legjobb. Még ott sem szerzett elég tapasztalatot. De ha mindenképp kell egy nyugdíjközeli szélső - mondjuk elképzelésem nincs minek - ott van Di Maria. Gondolom minimálbérért is aláír, ha Messi mellett játszhat.

Az meg szintén "nagyon megéri", ha eladjuk majd Kessiét 25millióért, majd jön egy Amrabat 35-ért, aki 27 évesen Seria A szinten is közepes. Akkor érteném meg Kessié távozását, ha olcsóbban tudnánk olyan profilú középpályást hozni, akire Xavinak mondjuk szüksége van. Nem tudom kéne-e neki adott esetben Kamada, Tielemans, de pl közülük az egyik. Ingyen is vannak, korban sem verik a 35-t.

Csatárnak meg mindegy kit hozunk, összenyomja majd a tét és a kevés játéklehetőség, mert gondolom senkinek nincs olyan illuziója, hogy nem időhúzó csere lesz a második számú 9-es. Messi és Lewa minden meccs minden percében pályán lesz, szóval egy cserecsatár akkor kerül majd gondolom pályára, ha valamelyik sérült, vagy hátrányban vagyunk, vagy 90. perc után a meccsen.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.07. 22:17:31

Carrasco érkezésével két poszt is megoldódhat, ő jönne a balszélre, Balde meg mehetne a jobbszélre.

Csatár is kellene, mert Lewandowskin kívül nincs van nagy góllövőnk. Elye Wahin elgondolkodnék, 20 éves, 17 gólja van jelenleg a francia bajnokságban. Harapós csatár, egy francia középcsapatból, olcsón megkapnánk.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.05.07. 18:01:41

bence0330 írta:
2023.05.07. 15:04:10
Ezek mind korrekt hírek, Carrasco mintha magára talált volna, Chris top3 kb idén a csapatunkban, Raphinha helyében meg véletlenül sem maradnék itt, ha Dembélé itt lesz, nem is érzi jól magát így bizalom nélkül. Persze érte egy 70 körüli ajánlat az alap, de a Newcastle meg az AV ahogy beszállt a buliba, feltornászhatják 100-ig is, ha nem vagyunk palimadarak, tök jó összehasonlítás a brazil posztriválisa, akinél valamennyivel talán jobb, és érte is röppent a hatjegyű összeg.

Kessiét sajnálnám 25 misiért, mikor 2 évig a világ egyik legmagasabban jegyzett játékosa volt a posztján (szerintem most is az, csak nem nálunk), és 50-60 közötti értéke volt. Ha az a kérdés, hogy nem játszik nálunk vagy eladjuk 25-ért, akkor persze az utóbbi, csak zavarna, hogy ennyire lehúztuk őt is, 25-nél jóval többet ér a PL árakat figyelembe véve.
Lassan kezd összeállni a csapatunk, nagyon nem kellene változtatni. Középpályára és előre, mindenképpen kell ember.
Kessie-t akkor érdemes elengedni 25 ért, ha valami értelmes játékos jön az árából. Amúgy a Real elleni meccsein kívül, nem is játszott jó meccset. És ott is csak a gól miatt lehet kiemelni.
Dembele meg hatalmas kérdőjel, játszat a bal oldalt is, akár el is igazolhat, vagy elsérül, Raphinha-t ha elengedik, úgyse lesz aki pótolja.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.05.07. 15:38:15

Ha lesz valami a Barca Blaugrenes híréből, hogy Messi Busquetsszel és Albaval együtt akar a szudiakhoz menni, akkor a Barcanál új szakasz kezdődik. Viszont mind a védelemben, mind a középpályán valóban kellene egy-egy tip-top igazolás.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.07. 15:04:10

Ezek mind korrekt hírek, Carrasco mintha magára talált volna, Chris top3 kb idén a csapatunkban, Raphinha helyében meg véletlenül sem maradnék itt, ha Dembélé itt lesz, nem is érzi jól magát így bizalom nélkül. Persze érte egy 70 körüli ajánlat az alap, de a Newcastle meg az AV ahogy beszállt a buliba, feltornászhatják 100-ig is, ha nem vagyunk palimadarak, tök jó összehasonlítás a brazil posztriválisa, akinél valamennyivel talán jobb, és érte is röppent a hatjegyű összeg.

Kessiét sajnálnám 25 misiért, mikor 2 évig a világ egyik legmagasabban jegyzett játékosa volt a posztján (szerintem most is az, csak nem nálunk), és 50-60 közötti értéke volt. Ha az a kérdés, hogy nem játszik nálunk vagy eladjuk 25-ért, akkor persze az utóbbi, csak zavarna, hogy ennyire lehúztuk őt is, 25-nél jóval többet ér a PL árakat figyelembe véve.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.05.07. 15:39:49-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1798
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.07. 14:49:16

davi10 írta:
2023.05.07. 14:44:02
Napi SPORT:

- Christensen nem eladó, sőt elvileg hosszabb szerződést is ajánlanánk neki.
- Kessie után érdeklődik a Tottenham, 25 misiért engedné el a klub
- Carrasco jönne, 18 misis opciónk van rá, de lejjebb szeretnénk alkudni.
- Gündogan is jönne, nála még a fizetésen megy az alkudozás
- Raphinha lehet, hogy visszatér a PL-be, más források szerint a Chelsea, az Arsenal és a Newcastle is bejelentkezett érte
Ezek jó hírek/pletykák, Carrasco-t nem hoznám,mivel a hasonló profilú Zaha-nak lejár a szerződése,így jobban beilleszthető lenne az ffp-be. Raphit csak akkor engedném el,ha jó mélyen a zsebükbe nyúlnak az érdeklődők.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.07. 14:44:02

Napi SPORT:

- Christensen nem eladó, sőt elvileg hosszabb szerződést is ajánlanánk neki.
- Kessie után érdeklődik a Tottenham, 25 misiért engedné el a klub
- Carrasco jönne, 18 misis opciónk van rá, de lejjebb szeretnénk alkudni.
- Gündogan is jönne, nála még a fizetésen megy az alkudozás
- Raphinha lehet, hogy visszatér a PL-be, más források szerint a Chelsea, az Arsenal és a Newcastle is bejelentkezett érte
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.06. 14:04:34

Szerintem azt muszáj látnunk, hogy Xavi milyen irányba kezdte el vinni a csapat szerkezetét, játékát.
Tökmindegy, hogy hogy rajzoljuk fel, és hogy ki hogyan nevezi meg a pozíciókat hátul. Valójában egy 3 és 4 védő közötti hibrid védelmet játszat Xavi, ami játékszituációtól függően 2, 3 vagy 4 játékost hagy a leghátsó sorban. De a szituációk legnagyobb részében (amikor nincs ful felépített, nem kontra jellegű, labdajáratós támadása az ellenfélnek) gyakorlatilag egy három középső védős felállásunk van. Koundé az idei játékpercei 98%-ában nem jobbhátvédet, hanem harmadik középső védőt játszik.Nem kényszerből, hanem látványosan, tudatosan. Ez részben a stabilitásunk kulcsa, részben meg amúgy is felesleges lenne feltolni, annyira a széleken játszik Dembelé és többnyire Raphi is.

Na most szerintm ez itt a kulcs. Vagy feladjuk az eddigi alapot, és szerzünk valódi jobbhátvédet (olyat, aki jó is), vagy maradunk a kvázi három középső védős témánál, ahol viszont fix kezdő Kondé, Araujo, és Christensen is. Ha bármelyikkel bármi gond van, máris Eric Garciához kell nyúlni, vagy azon felül vészmegoldások vannak csak, mint Alonso, Frenkie, vagy valami ifista. Láthattuk idén, hogy mik a lehetőségek, nyilván nincs más, nincs pl valami csodajátékos az ifik közt, akire stabil első csereként lehetne számítani jelenleg. Esetleg pár év múlva.
Szerintem csere védőt sokkal könnyebb találni középre, mint jobbhátvédet a kezdőbe. A piacon is tízszer könnyebb, de a mi anyagi lehetőségeink közepedte meg végképp. És még mindig ott lenne, hogy akkor álljunk vissza a klaszikus négy védős rendszerre, holott idén ez nagyon jól működött, sőt, soha nem volt ilyen jó védelmünk talán. (A rekord statisztikák és a stabilitás amúgy már nem a védelem érdeme, hanem a komplett csapaté.)
Kizártnak tartom, hogy Christensent el akarnánk adni.

Én nemtom, ki ez az Inigo, nem is érdekel olyan nagyon, mert nem akarok csalódni. Ha ő a legjobb opciónk azok közül, akikre pénzünk lehet, akkor jöjjön. Úgyis csere lesz, és valljuk be, EG vagy Alonso szintjét megugrani nem egy nagy feladat.
Ami a kiszivárgott szerződéstervezetet illeti, tőlem megnyilatkozhattok erről, de pár dolgot vegyünk figyelembe, általánosságban is mind igaz:
1. A kiszivárgott lehet 100% kamu is. Vagy csak 90%. Vagy csak 2% kamu, de az pont a fizetés.
2. Vagy csak pontatlan, pl az nem (jól) szivárgott ki, hogy ez a fizu mit takar: függő részek és fix részek aránya, függő részek feltételei, arányai, stb.
3. A szerződéstervezet csak egy ajánlat, egyik vagy másik fél részéről, nem olyasmi, ami csak aláírásra vár, hanem alku tárgya.
4. A bruttó 9 millió az nettó 4-5 millió közé tehető azt hiszem, ez pedig egy igen alacsony fizetés. Nem csak európa szinten, hanem még a jelenlegi keretünk szintjén is. Ennél szerintem a keret bő fele többet keres most is, és a maradék se lehet nagyon messze. Alapvetően én sem adnék talán ennyit neki, ha véletlen igaz volna, de azt ne gondoljuk, hogy ez olyan baromi elrugaszkodott.


Más, részben:
Lassan közeledik az átigazolási szezon. Szerintem amíg nincs tisztázva a hosszabbítások, profi szerződések, regisztrációk, és Messi helyzete, addig bármilyen más potenciális igazolásról (Gündogan, Inigo, ez a firpong vagy ki a tököm, vagy bárki más) teljesen felesleges beszélni. A sajtó év közben is termeli a kacsákat, de most meg aztán végképp beindul a fantáziájuk. Ne üljetek fel neki, tök fölösleges egyelőre bármilyen igazolási hírről messze leágazó beszélgetéseket kezdeni, mert annyira kevés hitelt lehet nekik adni.
Amiről sokkal érdekesebb beszélni, hogy kik lehetnek a távozók, milyen hiányposztjaink vannak egyáltalán, vajon kiket hozhatunk vissza kölcsönből, fel az ifiből, illetve esetleg hogy milyenek lesznek a lehetőségeink a szabályzatok szerint (számomra továbbra se tiszta, legkevésbé sem, és még nem láttam cikket, ami ezt jól összeszedte volna az idei nyárra, hozzászólást meg végképp, bár próbálkozások voltak).

Messit biztos megpróbáljuk, ahogy a hosszabbításokat és profi szerződéseket is. Ehhez tuti hogy fizukat kell csökkenteni, játékosokat kell eladni. Én leginkább most arról beszélnék, hogy szeritnem ki melyik kalapba tartozik:
Érinthetetlenek: MATS, Koundé, Araujo, Christensen, Baldé, Gavi, Pedri, Frenkie, Dembelé
Elvihetik valami egetrengető, PSG típusú (akkor is elviszem, a k. anyátokat) típusú ajánlatért: Lewa, Inaki Pena, Nico
Elvihetik egy nagyon jó (nettó profit) ajánlatért: Raphi, Ferran
Elvihetik már egy közepes ajánlatért is: Alba, EG, Alonso, Kessié, Fati, Roberto

Ilyen 3-5 milliókért senkit se érné meg eladni szvsz, még Robertot se. Max Albát, akinek a fizuján is hatalmasat spórolnánk valszeg. Őt muszáj lenne eladni.
Roberto akármennyire is nem 11be való, és nem is 12. ember, szerintem a jelen fizujáért már egy ilyen szintű joker játékosnak is van helye a padon. Úgyse kell senkinek pénzért.
Busival én egy alacsony fizuért új szerződést kötnék, mert szerintem további lyukat ütne az amúgy is rémesen gyenge játékoskeretünkön (padunkon) a távozása, amit jelen állás szerint nincs esélyünk se befoltozni. Albára is érvényes, tőlem megtarthatjuk, de akkor Busi fizetésére módosítsuk az övét is (sajnos Albának még van 1 éve a szerződésből, nincs kényszer). Akkor viszont Alonsonak van pápá.

Akiktől mindenképp szabadulnék, az azt hiszem Fati, Kessié, EG, és Alba/Alonso.

Nico, Abde, Yamal, Torre, Riad - leginkább őket nézegetném gyakrabban jövőre, meg az előszezonban, mint feltörekvők.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.06. 11:18:59

Troym: nagyjából egyetèrtek. Koundeval szerintem nincs semmi baj jhv-kènt, szerintem kell hátra 3 ember a mi stílusunkban. Nekem az se baj, ha támadásban nem annyira jó, de a vèdelem stabil, ès a bhv szabadon futkározhat előre. Albán sok minden múlik, ha marad, több játèkidőt kellene kapnia, gólpasszokban, támadásban a csapat egyik legjobbja mèg mindig, nem kellene Baldet is leèpíteni ilyen fiatalon. Ha Alba megy, az ingyenes Grimaldo (vagy Guerreiro ingyen)kihagyhatatlan, 27 èves, támadásban, pontrúgásban extra. Maximum Kounde mellè hoznèk egy támadni tudó fiatal jhv-et, a saját nevelèsű Arnaut, játèkosok bevonásával akár. Ha lenne pènz, Foyth (olcsóbban 50-től), vagy az egy èves szerződèssel rendelkező Pavardot. Szerintem Menuier (jó règen tetszett a játèka), ès hasonlók nem megoldások.
A kp-t èn nagyon gyengènek èrzem Busquets már nem, Gavi mèg nem kezdő szintű. Pedri sokat sèrült, mert túlhajtjuk, ès így a formája is változó. Frenkie jó lenne, de sosem fogjuk már megtudni mit tudna a posztján? Talán így is ő a legmegbízhatóbb kp-unk, de 37 milliós bruttó bère, ès mivel èrte jó pènzt kaphatnánk, valamint amièrt nem spanyol, minden átigazolási szezonban az eladható kategóriába fogja helyezni.
Szerintem a legfontosabb igazolás egy minősègi kp-s lenne, aki nem Amrabat vagy Zubimendi sok pènzèrt. Gündogan ingyen azèrt minősèget jelenthetne. Nem tudom eldönteni, hogy támadó vagy vèdekező kp-sra lenne szüksèg. Gündogan pontosan fèlmegoldás, ahogy pl. Neves is az lenne. Kevès a kiosztott kulcspassz, ès az átlövès, így a támadóinknak is sokkal nehezebb, főleg a szèlsőknek, akikre 2 ember zár. Èrdekes számomra, hogy Valverde, Koeman ès Xavi alatt sem a 433 volt a legeredmènyesebb, a jelenlegi minősègi vèdelmünkkel, elgondolkodnèk a 532-n, ahol a szèlső vèdők szètbtudnák húzni az ellenfelek vèdelmèt, ès az egy szem támadónk sem egyedül szenvedne elől.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.05.06. 09:44:02

attól félek, azért akarják inigot-akárki is ő-mert christensenre ráadják a kabátot. remélem nem így lesz, de nem lepődnék meg, középszerű edzőnek középszerű játékosok kellenek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.06. 09:22:47

Troym írta:
2023.05.06. 07:48:11
Roque szép és jó, de még sosem játszott Európában, akkor már inkább Abde, olcsóbb is és van Laliga tapasztalata.

Upd: közben pont mai cikkek sora jelent meg, hogy kiszivárgott Inigo szerződése és 9m bruttó bére lesz. Az 5.sz középhátvédnek. Egy legatyásodott csapatnál. Logikus. Araujo, Christensen, Kounde előtte van/lesz a sorban és gondolom Alonso is, ha már annyira kellett ide még 1 évre.
Az ára miatt értem az érvet, de nem egy poszt. Ha Fatiék mennek, akkor nyilván kell balszélső, tőlem Abde is maradhat, bár ő nyilvánvalóan limitált képességű, viszont lehet, hogy azt hozni is tudja, plusz harcos, védekezik, stb. Egy center viszont mindenképp kell, már egyenesen horror néznem Lewy szenvedését, ahogy továbbra is 16 percet töltött a padon idén. És május van. Jó lenne, ha jövőre nem tennénk így tönkre a világ alighanem 2. legjobb centerét, kell neki csere.

Inigo... Koundén sok múlik, hogy hol kell játszania. Ha nem tudunk jobbhátvédet hozni, vagy Julian Araujoról TÉNYLEG kiderül, hogy nem jó (mert tartom, ha ő ekkora égés után, hogy miattunk nem tudott focizni fél évig, még csak lehetőséget sem fog kapni pár brahimeccsen, az az undorító kategória lesz... azon túl, hogy már nem bízom Xaviban ezen a téren azok után hogy pl. fél év edzés után el akarta küldeni Baldét Alonso kedvéért), akkor tényleg kell egy megbízható khv, aki alighanem játszani is fog.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.06. 07:48:11

Olyan ez a lista, mint amikor leárazás van az outletben. A méretedben csak rózsaszín cipő van a többi 38 alatti, vagy 45 feletti méret, téged meg bosszant, hogy nem tudsz semmit venni és valami elemi béna cuccot veszel, vagy olyat amire nem futja . Azért ne vegyünk senkit, hogy vegyünk. Legyen szerződése azoknak, akik itt vannak, nézzük meg alaposabban a kölcsönökkel mi legyen, vegyünk 2 játékost, de azzal oldjunk meg 1-1 komolyabb gondot.
Vegyünk 1 jó jhvet, akkor hátul kész vagyunk, plusz az előre játéka miatt a góllövés is javulhat.
Ezzel Kounde középre kerül és nem kell Inigo szintű játékosokat idehozni. Amúgy sem értem, mert itt van Alonso is, akkor neki minek új szerződés?

Roque szép és jó, de még sosem játszott Európában, akkor már inkább Abde, olcsóbb is és van Laliga tapasztalata.

Messi elférne, de ne azon az áron, hogy nincs normális szerződés Gavi, Araujo, Balde, meg még ki tudja kiknek.

Gundogan meg szerintem nem megoldás, ha nem futja egy fiatalabb, magas szinten játszani képes játékosra, akkor ne vegyünk senkit most oda. Fogadjuk el, hogy van 5-6 kp most is a keretben és majd 2024ben vegyünk valaki jót.
Az a cikkek fele, hogy Messi is középre jönne, akkor nem kell más még középpályára.
Ilyen Amrabat félék meg szóra sem érdemes.

Szóval legyen 2 érkező ember ( Frimpong, Messi) de az olyan is és ne kezdjünk összegereblyézni mindenkit.

Upd: közben pont mai cikkek sora jelent meg, hogy kiszivárgott Inigo szerződése és 9m bruttó bére lesz. Az 5.sz középhátvédnek. Egy legatyásodott csapatnál. Logikus. Araujo, Christensen, Kounde előtte van/lesz a sorban és gondolom Alonso is, ha már annyira kellett ide még 1 évre.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.06. 06:45:06

Troym:
Ez a lista mèg csak-csak, Messi az Messi, de leírtam, mièrt nincs semmi esèly a leigazolására.
Gündogan ingyen jó, Gavi helyère/mellè kellene valaki, èn szeretnèk egy minősègi kp-t is a kezdőbe, aki nem Gavi ès nem Gündogan
Carrasco jó kis játèkos egy èves szerződèssel 10+ millióèrt nem rossz igazolás, egy jó csere szint egy komoly csapatban, Raphinha árának töredèke
Aubat el sem kellett volna adni, Lewanak nincs cserèje, bal szèlsőt is tud játszani.
Inigo a liga egyik legjobb vèdője, ráadásul bal lábas, ami nálunk nincs, mert Alonso nem az, ès ingyen èrkezne cserènek
Az ilyen Amrabat, Zubimendi fèle közèpszereket èn sem èrtem. Silva, Foyth, Laporte fèlèk jók, de túl sokba kerülnek.
Roque én nem èrtem mit látnak benne, èn szemèly szerint semmit, Barbosa ingyen ott az akadèmián, de távozik mint Jutgla, mi pedig Roquet kergetjük állítólag 40+ millióèrt, akinek a számai a brazil (területi???) bajnokságban sem meggyőzőek.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.05.05. 23:52:31

Troym írta:
2023.05.05. 22:32:09
baas11 írta:
2023.05.05. 21:48:22
Annyit olvastam h meg mielőtt Alemany hivatalosan is lelép Jul.1 , ezt még tető alá kell hozza .:

A lista maga a katasztrófa. Nem csodálom, hogy elmegy Alemany.

Mik a céljaink? Bajnoki arany így is megvan.


Cserébe adjunk el mindenkit, mert FFP amúgy nem lesz meg, hogyha közben még regisztráljuk be Araujo, Gavi, Balde, Yamal, Pena szerződéseit. (Inkább nem is írom le SR és Alonso szerződéseit, meg Busi évődését) Mindezt úgy, hogy kb senki nem szeretne távozni.
A cél nyilvan a címvédés mi mas, de gondolod h le hozunk még egy evet 20as xa ra 9 kapott góllal es 11 db megnyert 1-0 ás meccsel ?
-
BL: mondjuk csoportból tovább jutás mar nagy szó lenne ..

Ebből a 6 -osbol Messi es Gündogan akik egyértelmű minőség a többi lutri de hat szegény ember ugye ….mondjuk Carrascoval tuti veszélyesebb lenne a bal oldalunk mint Torres vagy Fatival !

Vagy neked mi lenne az elkezelesed akkor?
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.05. 22:32:09

baas11 írta:
2023.05.05. 21:48:22
Annyit olvastam h meg mielőtt Alemany hivatalosan is lelép Jul.1 , ezt még tető alá kell hozza .:

1. Messi / mert ez az otthona
2. Inigo Martinez / mert nincs jhv
3. Ilkay Gündogan / mester, es mert Gavi 80% kung- fu 20% foci ez meg kevés )
4. Sofian Amrabat / Busquets ..
5. Auba vagy Roqe / Lewa csere
6. Yannick Carrasco / mert bal oldalon rettegesben tartjuk Európa jhvedeit Torres Fati párossal

Oszt jónapot :-)
A lista maga a katasztrófa. Nem csodálom, hogy elmegy Alemany.
Mik a céljaink? Bajnoki arany így is megvan.

Tőlük várjuk a BL feltámadást?
Inigo meg Amrabat, plusz 36 éves Messi, 1 éven játékon kívüli Auba? Gündogan még csak-csak, Carrasco egy vicc, fél éve nem véletlen akarta elzavarni az AtMa.

Cserébe adjunk el mindenkit, mert FFP amúgy nem lesz meg, hogyha közben még regisztráljuk be Araujo, Gavi, Balde, Yamal, Pena szerződéseit. (Inkább nem is írom le SR és Alonso szerződéseit, meg Busi évődését) Mindezt úgy, hogy kb senki nem szeretne távozni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.05. 22:19:26

baas11 írta:
2023.05.05. 21:48:22
2. Inigo Martinez / mert nincs jhv
Nem vagyok túlzottan képben a sráccal, de tudtommal ő egy ballábas középső védő, aki néha balhátvédet játszik, a jobbhátvéd poszthoz szerintem semmi köze, azért sem érti senki, mit akarunk vele azon kívül hogy többedik cserének látatlanban is jobb, mint Garcia,
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.05.05. 21:48:22

Annyit olvastam h meg mielőtt Alemany hivatalosan is lelép Jul.1 , ezt még tető alá kell hozza .:

1. Messi / mert ez az otthona
2. Inigo Martinez / mert nincs jhv
3. Ilkay Gündogan / mester, es mert Gavi 80% kung- fu 20% foci ez meg kevés )
4. Sofian Amrabat / Busquets ..
5. Auba vagy Roqe / Lewa csere
6. Yannick Carrasco / mert bal oldalon rettegesben tartjuk Európa jhvedeit Torres Fati párossal

Oszt jónapot :-)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.05.05. 18:52:39

Ja, nagyon gyenge volt Messi a VB-n.
Ezt komolyan írtad :)
Lehet, a 20-as éveihez képest igen, de azért nem legyünk komolytalanok.

Olyan megoldásai voltak, amik nélkül a büdös életben nem nyertek volna VB-t az argentinok, nem beszélve a számtalan objektív cselekménnyel (gólok, gól/kulcspasszok), amit nehéz letagadni még a legelvakultabb Messi gyűlöletben élőknek is.
Nélküle ez a VB nem nagyon lett volna emlékezetes, a zsenialitását számtalanszor bizonyította, de nehogy már útban a 35 felé azt várjuk el tőle, amire egy évtizede képes volt.

Megjegyzem, olyan feltételekkel, amiért ide érkezhet, semmit sem befolyásol a csapat jövője szempontjából, sem anyagi, sem sportszakmai okból.
Persze rossz májúan mindent bele lehet magyarázni, de ha olyan feltételekkel érkezik, ahogy azt a hírekben hallani lehet, akkor a Barca anyagilag nagyon jól fog járni ezzel az újabb búcsútánccal, azzal a figyelemmel, ami a személyéből a csapatra irányul, s, ami egy picit továbbtartja fent a már jelentősen megkopott glóriát.
Simán lehet ez még egy AC Milan út, nem nehéz ennyit zuhanni ilyen feltételrendszerek és "csúcsra járatott" lelkületű fogyasztói társadalom mellett.

Messinek ez csak érzelmileg üzlet, de csodálkoznék azon, ha eldobna százmilliós fizetést ezért cserébe.
Persze, akkor mindenki lesz...hatja, aki folyamatosan azért basztatta, hogy mennyire pénzéhes. Semmi sem garantálja, hogy az életben még egyszer akárcsak megközelítőleg ekkor suskát adjanak neki, amivel az arabok most előálltak, már csak a életkorából adódóan is.

Szerintem max. két évről lesz szó és ennél az egyletnél nincs olyan anyagi lehetőség, hogy válogassanak a következő évtized legjobb focistái között.
Jó esetben egy-egy szerencsés "olcsó" vagy ingyenes igazolás (Araujó, Christensen) és az up-ból érkező tehetségek azok, akikre lehet számítani és így kellene folyamatosan az elit környékén járni, ami nagyon nem egyszerű feladat valós és jelentős tulajdonosi/tőkési viszonyokkal rendelkező csapatokkal szemben.
Itt még az is nagy szó, hogy ha az értékeket meg tudják tartani a következő években is.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1860
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.05.05. 18:36:06

Kovbal88 írta:
2023.05.05. 17:56:24
Magához képest nagyon gyenge volt.
a jelenlegi barca jatekosokhoz kepest viszont meg mindig hatalmas plusz
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.05.05. 17:56:24

Cseri írta:
2023.05.05. 17:16:41
Nálam akik érinthetetlenek lennének:MATS,Ara,Chris,FDJ,Pedri,Baldé,Lewy,Koundé
Jó pénzért mehetne:Dembi,Raphi,Gavi
A többiek mehetnének szinte bármennyiért.
Bejövő oldalon pedig:idén nyáron is,és amennyire tudom, jövőre is, több használható játékosnak jár le a szerződése,akiket elhoznék.
Hátra:Martinez,Semedo
Középre;Tielemans,Gundogan,Kamada
Előre:Messi,Zaha
Jövőre:Leao,Lewy helyett H.Kane:),Rashford
FM vége :)
Nagyon jól hangzi, de ahogy írtad ez FM sajnos. Raphinha biztos marad, Dembele meg világ legjobbja lenne, ha be tudná fejezni az akcióit, nem a lelátóra küldené a labdát.
Mondjuk Alba szerintem még szint, neki a fizetése lehet a gond, azért nem játszatják. Torresnek esze van menni fog, ennyi játéklehetőséggel fölösleges itt maradnia.
Annyi, hogy én Messi-t nem igazán akarnám visszahozni, nekem, már a VB-n se tetszett. Magához képest nagyon gyenge volt.
Válasz küldése