Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.05.14. 23:49:25

Poszi írta:
Ter Stegent Nyilván azt is nézni kell, hogy passzjátékban milyen, hogy be tud e csatlakozni a játékba lábbal is...stb
A tizenhatos sarkáig csak ki tudja passzolni... De talán támadásokat is jól szervezi, vagy milyen passzjátékot vártok itt egy kapustól? :lol:
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.14. 23:17:51

Poszi írta:
Ter Stegent Nyilván azt is nézni kell, hogy passzjátékban milyen, hogy be tud e csatlakozni a játékba lábbal is...stb
A helyzetkihasználása jobb mint Alexisé az fix :mrgreen:
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2013.05.14. 23:10:51

lamademon írta: Az idézett kolléga igenis lehülyeállatozta azokat, akik más elképzeléssel bírnak
Szerintem olvasd el még egyszer amit írtam és ahogyan írtam (milyen szövegkörnyezetben szerepelt az általad idézett kifejezés), de segítek kicsit: "költői kérdés", irónia... Nem kell minden szót illetve kifejezést véresen komolyan venni, kifordítani, és kiszínezni. De ha szó szerint értelmezed, akkor sem mondhatod, hogy szidtam TS-t, mivel általánosságban beszéltem, és olyan játékosokra értendő a kifejezés akik a pénz miatt mennek egy kisebb csapatba mint a Barca. És rögtön utána írtam is, hogy nem vagyok teljesen tisztában az üggyel, tehát lehet nincs is igazam, és más körülmények játszottak szerepet...stb Szóval szerintem mielőtt így belekötsz valakibe, értelmezd a mondatait, és ne próbáld kiforgatni a szavait, és ne mindenkibe a rosszat lásd. Részemről ennyi, nem kívánok tovább ezzel foglalkozni, mert fölösleges, van jobb dolgom is. Mások értették amit ki akartam fejezni, te nem. Ez van... A másik meg, hogy fölösleges szétoffolni ezzel a topicot, és tudom, hogy kerülni kell a személyeskedést a szabályzat szerint, válaszra sem szabad méltatni... De belém kötöttek, és muszáj volt megvédenem magam.

Hogy ne legyen teljesen off, most hogy Valdes "lelécel", kíváncsi vagyok kit hozunk a helyére. Ter Stegent preferáljátok sokan, bevallom őszintén, nem nagyon ismerem a munkásságát. De ha ennyien írjátok, hogy jó, akkor biztos van benne valami. Nyilván azt is nézni kell, hogy passzjátékban milyen, hogy be tud e csatlakozni a játékba lábbal is...stb
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Poszi 2013.05.15. 00:15:29-kor.
lamademon
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.25. 09:41:48

2013.05.14. 22:51:23

btamas83 írta: Körülbelül 2éve szóltam utoljára hozzá bármihez is az eurobarca fórumán, de ezt nem tudtam kihagyni.......
Barcelona a világ egyik legszebb és legtisztább városa....azért, mert Te a Ciutat Vella városrészben foglaltál szállást(occóéé) ne ebből indulj ki, de ahozzászólásod tööbi részéből kiderül, hogy a focihoz sem értesz többet, mint a turizmushoz...ahhoz pedig külön gratulálok, hogy 2 hozzászólással sikerült kivívnod a legtöbbet hozzászóló fórumtagok ellenszenvét.
Sztem nyugtázd, hogy ez a véleménynyilvánítás nem Neked való és hagyd rá még ideje korán....sok embert megkímélnél. Forca Barca
Na erre, mondják, hogy ha csendben maradtál volna...
Semmi személyeskedés nem volt irányodban, vagy bárki olyan irányában, aki nem érdemelte volna meg. És az sem alpári stílusban. Erre te személyeskedni akarsz a "occó" izéddel. Szánalom szigete vagy, kedves felhszanó barátom. Az idézett kolléga igenis lehülyeállatozta azokat, akik más elképzeléssel bírnak a SAJÁT életükről (azaz igazolási politikájukról), mint... nos mint ő. Irhatja, hogy ő tiszteli legjobban, de akkor mit keresett ott az a bizonyos mondat.
Te meg mit veszed magadra amit a városról írtam? Hogy csodaszép? Mert az. De TE biztosan jobban tudod mint én, merre jártam, mit láttam, hol szálltam. Én azt szóltam meg, hogy éjszaka sétálok a város nem a legalja részén, és hogy ott mit tapasztalok. Nem összehasonlítás, hogy Pesten mi van-mi nincs, hanem hogy ott mi van. Szóval nem értem a világfjdalmadat te büszke hungarokatalán. A VÁROS szép. Nem mondtam mást.
Erre meg a focihozzáértésem kérdőjelezed. Ennyiből? Te... minek nevezzelek...

Ja még valami. Gratulálsz, hogy kivívtam itt ellenszenvet?
Ez esetben sajnálom, hogy olyanokkal osztozom egy csapat iránti szertetemben, akik lehülyeállatoznak valakit, csak mert nem akar ideigazolni, bármilyen okból. Van annak értelme? Megszólni valakit? Van?
Mégha - ismtélem - mégha csak pénz miatt is? Miért?
És mert próbálom megvilágítani, hogy talán nem kéne lehülyeállatozni, nos ezért még én vagyok a barom. Oké, vágom. Köszi... puszi...
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.14. 21:55:16

visca el barca írta:az a legnagyobb baj, h mindenki irja, hogy igy nem kell neymar, ugy nem kell neymar. nézzetek szét h mennyire kevés klasszikus balszélső játékos van, aki fiatal és TALÁN megütné a szintet: el-sharaaway, meg iker munian és ennyi. kiváncsiságból megnéztem a transfermarkton, h kik azok aki balszélsők és 10 millio felett vannak: dzsudszak, griezzman, ola john, podolski, diego costa meg hasonlók. ezek aztán nagy alternatívák...
Ha tényleg igaz hogy a Bayernbe megy Neymar és ilyen áron akkor én azt mondom menjen oda. Nagyon bírom a játékát, a Santosban megnéztem több meccsét, de ennyit senki nem ér, talán még maga Messi sem.
A másik kérdés hogy Neymar hogy illeszthető be a Barcába, egyáltalán az európai fociba, azért ha valaki megnézi Neymart egy Santos meccsen elgondolkozik néha hogy az a stílus és megoldások mennyire lennének életképesek Európában. Zseniális az ember, de félek az történne vele ami akkor történt mikor a Barca játszott pont a Santosszal két éve. Könnyedén szerelték állandóan, nem nagyon élt meg a védők mellett. Itt az nem fog menni hogy 10 biciklicsel egymás után és hasonlók ( pedig marha jól csinálja :-))
Ennyi pénzből kis túlzással meg lehetne venni két középső védőt meg egy befejező csatárt középre ha Villa elmegy esetleg.
Ki fog játszani a bal oldalon? Hát majd Tello, tudom sokan ellenzik, de miért ne játszhatna, mostanában ahányszor játszik mindig bizonyít.
Az is elgondokodtató hogy biztos hogy Neymar típusú játékosra van-e szüksége a Barcának, nem valaki olyanra inkább aki a beadásokat belövi végre nem úgy mint Villa meg Alexis idén?
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.14. 21:47:19

btamas83 írta: Barcelona a világ egyik legszebb és legtisztább városa....azért, mert Te a Ciutat Vella városrészben foglaltál szállást(occóéé) ne ebből indulj ki, de ahozzászólásod tööbi részéből kiderül, hogy a focihoz sem értesz többet, mint a turizmushoz...ahhoz pedig külön gratulálok, hogy 2 hozzászólással sikerült kivívnod a legtöbbet hozzászóló fórumtagok ellenszenvét.
Sztem nyugtázd, hogy ez a véleménynyilvánítás nem Neked való és hagyd rá még ideje korán....sok embert megkímélnél. Forca Barca
Teljesen adom. El kell menni várost nézni és gyönyörű képet lehet kapni a városról. Budapest szintén nagyon szép város, de Barcelona még 1 lapáttal rátesz. Ezt a szegényezést meg nem tudom honnan vette az úriember. Spanyolország igaz gazdaságilag nagy kakiban van, de Barcelona messze kirí, mert a turizmus (kultúrális, sport) miatt itt virágzik az élet. Azt meg had ne kelljen mondanom. Sétálok a La Ramblan, meg a Diagonálon, aztán mindenkinek a kezében Zara-s táskák. Had ne mondjam nem egy kínai. Persze Budapesten is, ha bemegy az ember a Hős utcára, akkor azért az nem ugyanaz, mint az Andrássy út...

Aztán a focis részhez: Vkik a focit szeretik, vkik a birkózást. Ha focit akar látni az ember, akkor nyugodtan nézzen meg egy spanyol bajnokit, ha nem, akkor nyugodtan egy angolt. Bármilyen elfogultság nélkül mondhatom, hogy a spanyol sokkal élvezhetőbb. Leülök megnézek egy MU-Chelseat és 20 perc elkapcsolom a TV-t, mert zéró futball van benne, helyzet nélkül lejátszanak meccseket. Erről konkrétan ez a véleményem. Azt meg nem mondom, hogy el kell menni, láét ni kell ezeket a fiúkat élőben 1x focizni, aki megteheti. Innen úgy osztjuk őket, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, de amiket én ott láttam... Csak ámultam. Az agyonosztott Fabregas, meg a mindig lesajnált Keita olyanokat művelt a labdával, hogy csak néztem...

Persze off ez az egész, de azért egy kis tisztán látás, mert élménybeszámolás azért megvan. :D

Csak, hogy legyen on is. :D Neymar ne tököljön, hanem jöjjön már. 50 millióból egyébként érdekes lesz ez az átigazolás időszak. Bartomeu azt mondta, hogy kapust, védőt, csatárt kell venni. Neymarért 10-et lepakoltunk, még 30-35. Nagyon remélem, hogy a védő Hummels lesz, az megint legalább 30. Kapus meg a franc tudja. Valdes elvileg menni akar, ha 10-15-öt kapunk érte, akár egy kis pénzzel megfejelve beszerezhetünk egy normális portást a helyére. Neymar ára mindenképpen 2 csatár eligazolásából fedezhető. A maradék 40-50-nek elégnek kell lennie védőre. Elvileg kijöhet, de csak, ha 2 csatár távozik.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.14. 21:26:26

http://translate.googleusercontent.com/ ... RA_jSU498A

Ennyiből érdekes lesz kapust, védőt és Neymar-t igazolni. Legutóbb még a duplájáról volt szó. :roll:
Mindenesetre ezzel kb. le is zárhatjuk a találgatásokat, hogy hány játékos fog érkezni.
btamas83
Barça C
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2010.05.16. 21:37:06

2013.05.14. 21:25:27

lamademon írta:
Poszi írta: Ki az az elvetemült hülye állat (már elnézést a kifejezésért), aki egy PSG-t választ egy Barca helyett?
Hozzáteszem, lehet rosszul látom, lehet más körülmények miatt történt így. Ez csak egy vélemény... ;)
Bárki, aki nem akar a Barcelonába igazolni az az? Eléggé rózsaszín szemüvegen át láthatod a futball-(és általában a)-világot, ha azt hiszed, mindenkinek az a vágyálma. Miért ne lehetne, hogy valakinek más stílus jön be? Próbálnál egy igazi angol drukkert leültetni 36 spanyol meccsre egy szezonba. Megdöglene a "(neki)unalomtól", mivel nincsenek percenkénti pályafelszántós száguldozások, hanem kényelmes (neki!)sörfocis passzolgatások, meg "barszás brodvéj a sok kamugéptől.

Lehet a környezetet utálja. Én mentem el barcelona meccsre, életem egyik legszebb élménye, de maga a város hányinger. Csodaszép építészet mindenhol, alatta saját mocskában dagonyázó koldusok, na ez szó szerint. (Bár lehet valakinek pont az jön be..., tőlük elnézést...)

Lehet, személyes probléma miatt nem akar. Ilyenkor azért családnak is lehet beleszólása, bármi.

Ott van pl. Valdes. Mindenki szidja, amiért elmegy, amiért ki akarja próbálni magát másban, más ligában. Fröcsögnek, hogy ennyire nem tiszteli a klubbot. Te jó ég.
Mikor máskor kéne kipróbálnia magát más ligában, más kultúrában, ha nem sok siker után? 45évesen valami 3. osztályban? ÉÉÉS ha történetesentöbb pénzért megy el? Azért milyen jogon kérsz tőle számon bármit is? Bárki is...
Valdes többet tett a barcáért, mint mi, az ÖSSZES felhasználó itt együttvéve, és mégis szapulják legtöbben... szánalom...

Jöjjön, aki itt akar játszani, de nem kell szidni, aki nem. Nem vagy te olyan nagy arc, hogy bárkit leszólj. Ennyi, béke...
Körülbelül 2éve szóltam utoljára hozzá bármihez is az eurobarca fórumán, de ezt nem tudtam kihagyni.......
Barcelona a világ egyik legszebb és legtisztább városa....azért, mert Te a Ciutat Vella városrészben foglaltál szállást(occóéé) ne ebből indulj ki, de ahozzászólásod tööbi részéből kiderül, hogy a focihoz sem értesz többet, mint a turizmushoz...ahhoz pedig külön gratulálok, hogy 2 hozzászólással sikerült kivívnod a legtöbbet hozzászóló fórumtagok ellenszenvét.
Sztem nyugtázd, hogy ez a véleménynyilvánítás nem Neked való és hagyd rá még ideje korán....sok embert megkímélnél. Forca Barca
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.14. 21:11:34

grecki írta:
lamademon írta:

Lehet a környezetet utálja. Én mentem el barcelona meccsre, életem egyik legszebb élménye, de maga a város hányinger. Csodaszép építészet mindenhol, alatta saját mocskában dagonyázó koldusok, na ez szó szerint. (Bár lehet valakinek pont az jön be..., tőlük elnézést...)
ezt komolyan? gondolom nem pesti vagy, ezexerint. :lol:
Na ja, én is szívesen élnék egy olyan hányinger városban, mint Barcelona. :D
(Na meg én még utoljára úgy tudtam, hogy a luxusvillák meg az Audi R8-asok belülről mindenhol ugyanúgy néznek ki, legalábbis nagyrészt ezt látja egy focista a városból)
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2013.05.14. 21:10:01

lamademon elég rendesen félreértelmezted a hozzászólásomat! Direkt odaírtam, hogy saját vélemény, sőt még azt is, hogy lehet más körülmények miatt történt így, te még idézted is, tehát nem értelek, vagy lehet csak szimplán belém akartál kötni. :o A másik, hogy pont nem én vagyok az aki szidja a játékosokat, olvass kicsit vissza és meglátod, épphogy ellenkezőleg védeni szoktam, mondjuk inkább a Barca játékosait, de én egy rossz szót nem mondtam Thiago Silvára, csak annyit, hogy nem szimpatikus. A saját véleményemet meg had írjam már le, elvégre szólásszabadság van. Azt meg te sem gondolod komolyan, amit írtál!? Ha 10 játékost megkérdeznénk abból 9 tuti, de még lehet 10 is inkább a Barcát választaná a PSG-vel szemben, ha a pénzkérdést nem néznénk.
De ha már Te megjegyezted, hogy nem kell a játékosokat szidni (hozzáteszem jogtalanul), akkor én megjegyezném, hogy szerintem meg fölösleges olyanokba belekötnöd, akikkel nem egyezik a véleményed, és támadólag fellépni... ;)

visca el barca, remélem neked lesz igazad, én örülnék a legjobban ha igazad lenne (mármint ha tényleg hozzánk jön Neymar), és beválik...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Poszi 2013.05.14. 21:19:11-kor.
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2013.05.14. 20:42:57

lamademon írta:

Lehet a környezetet utálja. Én mentem el barcelona meccsre, életem egyik legszebb élménye, de maga a város hányinger. Csodaszép építészet mindenhol, alatta saját mocskában dagonyázó koldusok, na ez szó szerint. (Bár lehet valakinek pont az jön be..., tőlük elnézést...)
ezt komolyan? gondolom nem pesti vagy, ezexerint. :lol:
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.14. 20:39:50

Varatrix írta:Hívjuk vissza Ronaldinhot!
Félidőben szórakoztathatná a közönséget. :lol:
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.14. 20:37:50

Röpködnek itt a nevek szép sorban, de ah belegondolunk akkor akiket komolyan lehet venni az Neymar és Thiago Silva.
Kapus biztos kelleni fog, mivel Valdes biztos dobbant. Egyébként jól teszi, így legalább pénzt is látunk érte. Helyette jelenleg tényleg Ter Stegen tűnik a legjobb megoldásnak a mozdítható kapusok közül. Reina-t nem szeretném itt látni, bár az elég valószínű, hogy a bajnoki címvédés nem ezen az igazoláson múlna, de a kupákban kulcsposzt is lehet.
Kp. nevek is felmerültek, de ha Cesc nem dobbant, akkor nem lesz szükség senkire. Egyébként nem hiszem, hogy Fabre idén lelépne, nem is szabadna még elengedni - egyelőre.
A védelemben úgy tűnik Thiago Silva a favorit. Jelenleg annyiban jobb, mint Hummels, hogy egy kicsivel gyorsabb, így a kontráknál több esélye lesz szerelni. Hummels viszont jóval fiatalabb és valószínűleg olcsóbb is lenne. Én meg leszek elégedve bármelyikük is jön, csak közülük jöjjön valaki.
Csatárposzton Neymar neve biztosnak tűnik. Ha igaz lenne az a hír, hogy 10 milliót letettünk érte és még 25 körül kell fizetni az jó lenne. Egyébként egy olyan játékosért, aki jövőre ingyen igazolható lenne és menni is akar elég jó összeg ez is. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a Bayern és Real ajánlatainak a forrását a Santos-nál kell keresni, akik kicsivel többet szeretnének kisajtolni belőlünk. Azt, hogy Neymar milyen lesz/lenne itt senki sem tudhatja. A technikai képzettsége megvan ahhoz, hogy jó legyen itt. Fiatal játékos még, akit "alakítani" is lehet még. (Egy karakteres edző kellene csak hozzá, ami jelenleg nálunk "hiányposzt" :roll: ).
Egyébként Neymar az utóbbi években szinte folyamatosan szimpatizált a Barca-val és a játékosainkkal. Főleg Messi-vel. Én úgy gondolom nem egy rossz dolog és nem is utolsó, hogy olyan ember jöjjön, aki tiszteli a csapatot. Pedig gondolom pl. 2011 decemberében(Klub VB) még nem volt előszerződés meg semmi.
Ugyanez a véleményem Rooney-ról is, bár az ő neve nagyon bulvár egyelőre. Amikor rólunk nyilatkozott, mindig szimpatizált. Emlékszem, amikor Pepe kézre taposásánál egyből megvédte Messi-t a neten. Lehet egyébként nem jelent sokat, de szimpatikus gesztus volt fellépni egy olyan enyhén szólva undorító sportszerűtlenség ellen.
lamademon
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.25. 09:41:48

2013.05.14. 20:20:50

Poszi írta: Ki az az elvetemült hülye állat (már elnézést a kifejezésért), aki egy PSG-t választ egy Barca helyett?
Hozzáteszem, lehet rosszul látom, lehet más körülmények miatt történt így. Ez csak egy vélemény... ;)
Bárki, aki nem akar a Barcelonába igazolni az az? Eléggé rózsaszín szemüvegen át láthatod a futball-(és általában a)-világot, ha azt hiszed, mindenkinek az a vágyálma. Miért ne lehetne, hogy valakinek más stílus jön be? Próbálnál egy igazi angol drukkert leültetni 36 spanyol meccsre egy szezonba. Megdöglene a "(neki)unalomtól", mivel nincsenek percenkénti pályafelszántós száguldozások, hanem kényelmes (neki!)sörfocis passzolgatások, meg "barszás brodvéj a sok kamugéptől.

Lehet a környezetet utálja. Én mentem el barcelona meccsre, életem egyik legszebb élménye, de maga a város hányinger. Csodaszép építészet mindenhol, alatta saját mocskában dagonyázó koldusok, na ez szó szerint. (Bár lehet valakinek pont az jön be..., tőlük elnézést...)

Lehet, személyes probléma miatt nem akar. Ilyenkor azért családnak is lehet beleszólása, bármi.

Ott van pl. Valdes. Mindenki szidja, amiért elmegy, amiért ki akarja próbálni magát másban, más ligában. Fröcsögnek, hogy ennyire nem tiszteli a klubbot. Te jó ég.
Mikor máskor kéne kipróbálnia magát más ligában, más kultúrában, ha nem sok siker után? 45évesen valami 3. osztályban? ÉÉÉS ha történetesentöbb pénzért megy el? Azért milyen jogon kérsz tőle számon bármit is? Bárki is...
Valdes többet tett a barcáért, mint mi, az ÖSSZES felhasználó itt együttvéve, és mégis szapulják legtöbben... szánalom...

Jöjjön, aki itt akar játszani, de nem kell szidni, aki nem. Nem vagy te olyan nagy arc, hogy bárkit leszólj. Ennyi, béke...
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.05.14. 20:09:13

Hívjuk vissza Ronaldinhot!

Kíváncsi vagyok mi a valóságtartalma a Bayernes hírnek, elég konkrétnak tűnik de még nem eléggé.

Reus ide nevetséges ötlet lenne szerintem. Valami tök random (de nagynév) fog kikerülni a kalappból, ha úszik az eredeti üzlet.

Gondolkoztam szésőn aki beillene ide, hát nem könnyű feladat. Talán Matát tudnám elképzelni de ez eléggé abszurdum.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.05.14. 19:54:40

sjd írta:
visca el barca írta:mennyire kevés klasszikus balszélső játékos van, aki fiatal és TALÁN megütné a szintet: el-sharaaway, meg iker munian és ennyi.
tökéletes, hol kell aláírni? :D
(ja és [grammarnazi]El Shaarawy, Muniain[/grammarnazi])
Marco Reus!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.05.14. 19:40:52

Alcantara írta:Azoktól kérdezném akik azt írják Neymar drága, kockázatos stb...

Mennyi idő alatt térülhet meg szerintük a vételára, ha a szerződés megkötésekor, marketing vonzatait nem adjuk neki oda, hanem a klub birtokolja?
(Aki itt Kikót veti fel alternatívaként, annak csak annyit mondanék, hogy azt a 2-3 milliós vételárat sem hozta vissza az ő mezeladása, ha volt ilyen egyáltalán. Pláne az ő játéktudása nem alternatíva.)

Szerintem 1 év, de lehet, hogy sokat mondok. Az ő leigazolásában egyszerűen nincs anyagi kockázata a klubnak, mint anno Ibránál volt.

Mellesleg a játéktudása sem lenne zsákbamacska. De ez már csak szubjektív vélemény.
Azért mikor Ibra idejött, 10ből 4mez Ibrás volt kb. És csak 1 évig volt itt.

Kockázat pénzügyileg 0 Neymarban. Egyszerűen úgyis visszajön a pénz, főleg hogy jövőre VB. A lényeg annyi, hogy tud-e Messi alá játszani.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.05.14. 19:29:40

Azoktól kérdezném akik azt írják Neymar drága, kockázatos stb...

Mennyi idő alatt térülhet meg szerintük a vételára, ha a szerződés megkötésekor, marketing vonzatait nem adjuk neki oda, hanem a klub birtokolja?
(Aki itt Kikót veti fel alternatívaként, annak csak annyit mondanék, hogy azt a 2-3 milliós vételárat sem hozta vissza az ő mezeladása, ha volt ilyen egyáltalán. Pláne az ő játéktudása nem alternatíva.)

Szerintem 1 év, de lehet, hogy sokat mondok. Az ő leigazolásában egyszerűen nincs anyagi kockázata a klubnak, mint anno Ibránál volt.

Mellesleg a játéktudása sem lenne zsákbamacska. De ez már csak szubjektív vélemény.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.14. 19:17:37

visca el barca írta:mennyire kevés klasszikus balszélső játékos van, aki fiatal és TALÁN megütné a szintet: el-sharaaway, meg iker munian és ennyi.
tökéletes, hol kell aláírni? :D
(ja és [grammarnazi]El Shaarawy, Muniain[/grammarnazi])
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.14. 19:16:22

kova4 írta:
visca el barca írta:az a legnagyobb baj, h mindenki irja, hogy igy nem kell neymar, ugy nem kell neymar. nézzetek szét h mennyire kevés klasszikus balszélső játékos van, aki fiatal és TALÁN megütné a szintet: el-sharaaway, meg iker munian és ennyi. kiváncsiságból megnéztem a transfermarkton, h kik azok aki balszélsők és 10 millio felett vannak: dzsudszak, griezzman, ola john, podolski, diego costa meg hasonlók. ezek aztán nagy alternatívák...
viszont azt se kéne elfelejteni, hogy van egy jó pénzért megvásárolt kiko-nk is, akit néha játszatni is lehetne jövőre... :roll:
arra gondolsz akit 2-3 millioért vettünk, JOBB szélső és idén 29 meccsen 1 golt lőtt? :D köszi, nem :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kova4
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2013.02.10. 11:14:12

2013.05.14. 19:13:54

visca el barca írta:az a legnagyobb baj, h mindenki irja, hogy igy nem kell neymar, ugy nem kell neymar. nézzetek szét h mennyire kevés klasszikus balszélső játékos van, aki fiatal és TALÁN megütné a szintet: el-sharaaway, meg iker munian és ennyi. kiváncsiságból megnéztem a transfermarkton, h kik azok aki balszélsők és 10 millio felett vannak: dzsudszak, griezzman, ola john, podolski, diego costa meg hasonlók. ezek aztán nagy alternatívák...
viszont azt se kéne elfelejteni, hogy van egy jó pénzért megvásárolt kiko-nk is, akit néha játszatni is lehetne jövőre... :roll:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.14. 19:00:40

Poszi írta:Csak én gondolom úgy, hogy ez a Neymar gyerkőc óriási nagy rizikó? Mindenki úgy várja, mint a Messiást, aztán egyáltalán nem biztos, hogy beválik majd, ha esetleg sikerül leigazolnunk! Persze erre lehetne mondani, hogy aki nem mer az nem nyer, de akkor is ez túl drága mulatság ahhoz, h kísérletezgessünk. Mert bármennyire is őrült a mai piac, 50 millát akkor sem ér, de szerintem még 30-at sem! Főleg ha azt nézzük, hogy jövőre lejár a szerződése! Ezek a hírek meg, hogy a Real 120 millkacsokit adna érte, vagy a Bayern 85-öt szerintem hatalmas nagy kacsák, ha meg nem akkor őrült mindkét klub vezetősége. Komolyan nem értem miért van ekkora felhajtás e kölök körül. Nehogy az legyen majd, mint anno Robinho-nál és a többi Pelé utódjának kikiáltott játékosnál, hogy ideérkezik az öreg kontinensre, mint nagy celeb meg Isten, azt majd jól besül... Persze ha netán idejön hozzánk remélem nem így lesz, és ez csak az én szerény véleményem,de nem tudom... :S
Bevallom nem is túl szimpatikus a srác, de ez változhat persze, ha meggyőz a jó játékával, normális viselkedésével...stb

A Thiago Silva vs. Hummels sztorihoz még annyit, hogy szerintem is jobban járnánk Hummels-szel, mint ahogy azt előttem Hunter91 fórumtársam leírta. Nekem eleve az már nem szimpatikus, ha egy játékos annak ellenére, hogy hívja a Barca (mert ugye tavaly is már tár karokkal fogattuk volna), elmegy egy (valljuk be a Barcához képest noname) csapathoz, csak a pénz miatt. Mert nekem ez eléggé így jött le, hogy az miatt ment oda. Ki az az elvetemült hülye állat (már elnézést a kifejezésért), aki egy PSG-t választ egy Barca helyett?
Hozzáteszem, lehet rosszul látom, lehet más körülmények miatt történt így. Ez csak egy vélemény... ;)
Persze, hogy rizikó idáig melyik csatárigazolásunk nem volt rizikó? Sőt Fabregast is tutira vettük és még mindig nincs meg a rendes helye a csapatban. Ez nem kísérletezgetés, ő az aki végre posztra érkezne és minőségi javulást jelenthetne, azonkívül a jelenkori futballvilág talán legnagyobb tehetsége. Kockázatos? Persze. Drága? Igen. De egy Aguerot sem kapsz meg 40 alatt. Nem szívesen mondom ezt, mert sok madridistától mást se hallani (főleg CR esetében), de az az igazság, hogy marketingszempontból "eladható" játékos, ami sokat számít a vezetőségnél. Azonkívül nem csak javulást hozhat, hanem talán egy kis látványt is. Lehet, hogy pont ebbe fog belebukni, ki tudja! Az idő majd eldönti, már ha tényleg itt köt ki, ami távolról sem biztos.
Robinhoval kár hasonlítgatni, mivel 1. akkor, amikor ő jött még nem voltak ilyen elszállt árak (asszem 24 milla) 2. nem volt ő olyan flop, mint azt sokan vallják. Meg merem kockáztatni, sokan akik hangoztatják nem látták a Realban focizni. Ugyancsak jól kergette Madridban a labdát, a törés ott történt, mikor összekülönböztek a vezetősséggel és eligazolt.

Azt pedig nem tudjuk, hogy Silva miért választotta a PSG-t. Ha a pénzért, akkor most elég jó eséllyel indulunk a megszerzéséért, kivéve, ha az arabok drasztikusan meg nem emelik a fizetését. Az pedig közel sem biztos, hogy Hummelst tényleg komolyan gondolták, olyan sok hírt felőle se lehetett hallani.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.14. 18:52:28

az a legnagyobb baj, h mindenki irja, hogy igy nem kell neymar, ugy nem kell neymar. nézzetek szét h mennyire kevés klasszikus balszélső játékos van, aki fiatal és TALÁN megütné a szintet: el-sharaaway, meg iker munian és ennyi. kiváncsiságból megnéztem a transfermarkton, h kik azok aki balszélsők és 10 millio felett vannak: dzsudszak, griezzman, ola john, podolski, diego costa meg hasonlók. ezek aztán nagy alternatívák...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.05.14. 18:36:55

Neymar mióta a Bayerné? A HirTV-n most mondták be...
Az Origo is írja. De maga a Bayern meg cáfol :D
, kit hoznál ide. Quaresmát?
akár....
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2013.05.14. 18:35:17

Én is azon az állásponton vagyok, miszerint nem nagyon kell erősíteni. Csak szépen nyugodtan fel kell építeni a sérülteket, a fiatalokat beépíteni, a sztárjainkat formába hozni. A motivációval szerintem nem lenne gond (az a Bayern elleni összesített 7-0 mindenkiben benne lesz még egy darabig).
Tulajdonképpen csak egy kapusra lesz szükség, ha Valdés már nyáron lelép.
Nálam így nézne ki a csapat:
? / Pinto
Piqué/Bartra Mascherano/Puyol/Abidal
D. Alves/Montoya J. Alba/Adriano
Busquets/Song
Xavi/Thiago Iniesta/Cesc
Pedro/Alexis Tello/Deulofeu
Messi/Villa

(Azt persze tudjuk, hogy ezek a játékosok rendkívül flexibilisek, és több poszton is bevethetők, tehát nyugodtan lehet variálni a posztokon, sőt még a felálláson is. Láttuk Pep alatt, hogy olykor működött a 3-4-3 is. Ezt is elő lehetne venni jövőre. Azt pedig már az idén láttuk, hogy a nagyobb csapatok ellen akkor tudjuk legjobban kihasználni Messit, ha tényleg hamis 9-est játszik és előtte van egy center (Villa).)
Válasz küldése