Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.08.23. 16:35:46

Cancelo csüti jön a Sport szerint. Azt is írják, h Alonso meg marad. Fatiról szintén azt olvastam, h itt akar bizonyítani, blabla, már nem emlékszem, hogy hol. Gondolom nem jöttek azok a 100 milliós ajánlatok a PL-ből :mrgreen:
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.23. 16:34:49

Peter írta:
2023.08.23. 15:36:37

"Nekem az a jövőkép, amire néhány évig lehet építeni. Szerintem az általam felsorolt játékosok közül egyik sem ilyen. Akire nem lehet ilyen távon építeni, az számomra csak tűzoltás vagy nevezhetjük bárminek, de nem a fejlődés záloga. Átmenetileg hozhat akár javulást is, de ettől még ugyanúgy be kell tölteni majd a posztját. "

Nagy Pistát nem nevezhetem meg, mert a klub rendelkezésére állnak olyan lehetőségek és pármilliós költségvetés, hogy legyen már valamennyire elvárható, hogy felfedezik Nagy Pistát.
És szerinted a keretben többségben vannak a "tűzoltó" játékosok?

Nem Nagy Pistára gondoltam, olyanra, akit egy PL/La Liga csapat bagóért vitt mondjuk tavaly, és berobbant. Mint nálunk Pedri.
csababarca írta:
2023.08.23. 15:59:22
Világos.
De szerintem Peter általában leírja amit kifogásol.
És általában akkor teszi, amikor valaki érkezik szentté avatni Laportát és Xavit.

Élőbe és bajnokiba 1-1 kommentet írok, felesleges.
Itt a megoldás, be kell nézni az élőbe... :D

Guille-vel pedig sajnos egyet kell értenem, senki nem avatja szentté se Laporta-t se Xavi-t, de vannak emberek, akik már a minimális pozitívumok megemlítésére is ugranak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2023.08.23. 16:33:04

Szerinten az sem igaz, higy nem keres a vezetőség Pedri, Araujo szerű játékosokat. Nézzétek meg kiket igazoltak a B-be. 16-18 éves nagyon tehetséges fiatalokat. A csapat gerince így is fiatal, szerintem 2-3 harminc körüli játékosra igenis szükség van.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.23. 16:24:16

Jó ez a vita a Barca Igazolások topokban :)
Végül is teljesen mindegy, hogy hol van, a szándék az írások mögött, ami szerintem a lényeg. Persze, vannak erősen különböző vélemények a játék, az edző, konkrét játékosok, mindenben. A lényeg, hogy jó indulatú legyen. Ez a negatív hozzászólásokban is megvan.
Nekem sem tetszik a játékunk, az állandó kifogás keresésünk( Xavi), de akkor is ki kell tartani a csapat mellett, ha nem megy a szekér elég jól.
Szerintem elég kevés olyan hozzászólás van, ami nem menne el zsíros kenyérrel, de ez persze a szubjektív véleményem.

Talán még sikerül igazolni egy jobbhátvédet(nekem Fresneda jobban tetszene), meg egy előre játékost, de lehet, hogy Fati megtartása is már eredmény volna.
,, Idegen hazai pálya, épülő, alakuló csapat, meglepne, ha pont most tudnánk hatalmasat előre lépni. El kell fogadni sajnos, és fejlődni, mert másként nem fog menni idővel sem.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.23. 16:02:21

davi10 írta:
2023.08.23. 15:29:45
Ha ugyanazt a véleményt, konkrét lépések nélkül, a válaszok teljesen figyelmen kívül hagyásával írja valaki, az szerintem sírni jár ide.
Némi utóirat.

Ennek tükrében minek minősül vajon a bíró, a körülmények, a gazdasági helyzet, a kényszermegoldások minősítése és a folyamatos ezekre való hivatkozás?
A folyamatos Barto érára hivatkozás....
Meg az egyébként domináltunk, de ......
Voltak helyzeteink, de .......
Kézben tartottuk a meccset, csak .....
Elcsaltak tőlünk ezt azt a legfontosabb pillanatban.....
Ha egyben lett volna a gálakezdő.....
Cserélt volna, ha......
Ha nem cserélt volna.......
Ezt miért fújta be vagy éppen miért nem fújta be a bíró?
Statjaink szuperek voltak, de ......
Ziccer lett volna, ha Lewa van éppen ott....
Elpattant tőle a labda, máskor tuti bevarrta volna.....
tudnánk játszani szépen és jól, de az ellenfél elrontja a játékunkat....
stb stb stb
Szerintem sem sírni kell, hanem szembenézni a valósággal és tenni ellene.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.23. 15:59:22

davi10 írta:
2023.08.23. 15:29:45
csababarca írta:
2023.08.23. 14:31:11
.
Ha ugyanazt a véleményt, konkrét lépések nélkül, a válaszok teljesen figyelmen kívül hagyásával írja valaki, az szerintem sírni jár ide. Természetesen lehet mindenkinek más a véleménye, de ez a platform elsősorban arra van, hogy ezekkel érdemi vita alakuljon ki, ahogy veled is szokott, ne csak annyi, hogy jó magyar szokás szerint "minden és mindenki sz.r".

Igen, közel ingyen Oriol a szint. Másra nincs, vagy legalábbis nem volt pénz. Alternatívát nem hallottam, hogy kit lehetett volna még ingyen hozni, csak a köpködés van úgy, hogy az adott játékos még egy percet se játszott.

Olyan játékosokat soroltam, akik a csapat felsorolásból Araujo és Pedri kivételével érdekes módon kimaradtak, pedig sokkal inkább játszanak ők, mint Alonso meg Inigo. Kérdeztem, hogy mondjuk Alonso melyik fiatal fejlődését akadályozza, többek között erre se kaptam választ.

És nem a rózsaszín szemüveg a jellemző, csak szerintem a te szemed valamiért ezt hamarabb kiszűri, de lehet nincs igazam. Elég csak benézni az élőbe, vagy a bajnoki topicba a meccsek után :D
Világos.
De szerintem Peter általában leírja amit kifogásol.
És általában akkor teszi, amikor valaki érkezik szentté avatni Laportát és Xavit.

Élőbe és bajnokiba 1-1 kommentet írok, felesleges.
Jah hogy mások miket írnak.
hát igen, erről is megvan a véleményem, hogy xy élőben végigpanaszkodik egy meccset, majd véletlen valahogy nyerünk, és akkor minden megváltozik, egyből nagyon jó lesz a játék, meg remek meccs volt stb.
Én ettől vagyok ki többek között, sokan csinálják ezt.
Pl. én letojom, hogy nyertünk 2-0-ra, az eredménynek örülök, de ettől az egész játék és meccs ocsmány volt a szememben, és nagyon gyenge.

Guille írta:
2023.08.23. 15:34:45
Az a rinyálás benne, mikor hétről hétre pár ember leírja UGYANAZT a gondolatmenetet minden egyes alkalommal, és mindig kizárólag a negatívumokat nézve.


Te is kiforgatod ezt mindig Csaba, hogy a pozitív emberek nincsenek elővéve, bezzeg szegény kritikusokat üldözik itt a fórumon! Miközben meg rohadt cinikusan üzengetsz minden második kommentedben 1-1 embernek. A különbség meg az, hogy nincs olyan ember a fórumon, aki szerint minden csodás a csapat körül. A legoptimistábbak is maximum azt mondják: jelenleg kb. ez a realitás. Ennél elvakultabb véleményt nem olvastam itt. Viszont elég sokan vannak, akik szerint kb. minden sz*r.
Nem a kritikával van a baj, hanem a folyamatos károgással, és sokan tényleg sportot űznek belőle.
Értem.
De akik meg dicsérnek, ugyanazokat írják le szintén, az miért más? engem meg az zavar, pl vannak fórumerek, akik ugyanazokkal a panelekkel dolgoznak, ha szóba kerül egy játékos, de ez már messzire vezet.

Már bocsánat, de az egyszerű paranoia sok esetben.
Nem igaz, hogy minden második kommentben, de amikor unalomig olvasok nem igaz állításokat, akkor azt meg fogom jegyezni cinikusan, de általában először nyíltan jelzem.

Ha észrevetted, már pont ezek miatt az emberek miatt fórumozok jóval kevesebbet, mert a hiperérzékenység már tetőfokára hágott, és ha tükör van tartva, akkor már megy a mószerolás, meg üzengetés.
Igen, tény nem vagyok könnyű eset, és nehezen viselek el bizonyos embertípusokat. (most itt ez más, mert csak az írásra hagyatkozhatok, mivel személyesen senkit nem ismerek.)
De mivel nem akarok itt anyázásig menő vitákat lefolytatni, inkább kevesebb alkalommal ragadok klaviatúrát.
Most ez egy ilyen alkalom, mert szerintem indokolatlanul lett betámadva valaki.
De majd ő se fog írni a fórumra, mint jó sokan már elmentem innen ezen mentalitás miatt, ami elkezdett 4-5 éve itt uralkodni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.08.23. 15:52:17

drobika írta:
2023.08.23. 15:45:11
Cancelo miért nem kellett a Citynek, és a Münchennek sem?

Van erre ,, nem pletyka ,, szintű infó. Mert tényleg nem igazán volna jó megint belenyúlni abba a tutiba...
Én úgy tudom, hogy a City-ben magatartásbeli problémái voltak ami Pep-nek nem tetszett. Hogy ez konkrétan mit jelent (bulizgat, késik, nem tartja be az utasításokat stb) azt szerintem senki nem fogja tudni. De gyanús, hogy 2 nagy csapat se tudott vele mit kezdeni.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.23. 15:45:11

Cancelo miért nem kellett a Citynek, és a Münchennek sem?

Van erre ,, nem pletyka ,, szintű infó. Mert tényleg nem igazán volna jó megint belenyúlni abba a tutiba...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.23. 15:36:37

davi10 írta:
2023.08.23. 15:29:45
Ha ugyanazt a véleményt, konkrét lépések nélkül, a válaszok teljesen figyelmen kívül hagyásával írja valaki, az sírni jár ide.
Konkrétan sírva írtam példával, hogy mit jelent a néhány év jövőkép és tűzoltás közti különbség.

Idézem ismét.... :wink:

"Nekem az a jövőkép, amire néhány évig lehet építeni. Szerintem az általam felsorolt játékosok közül egyik sem ilyen. Akire nem lehet ilyen távon építeni, az számomra csak tűzoltás vagy nevezhetjük bárminek, de nem a fejlődés záloga. Átmenetileg hozhat akár javulást is, de ettől még ugyanúgy be kell tölteni majd a posztját. "

Nagy Pistát nem nevezhetem meg, mert a klub rendelkezésére állnak olyan lehetőségek és pármilliós költségvetés, hogy legyen már valamennyire elvárható, hogy felfedezik Nagy Pistát.

Igen, lehet sírásnak mondani azt, amikor 2017 - 2019-től a szemünk előtt omlik össze egy előtte szilárdan álló építmény saját hibás döntések sorozatának következményeként.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.08.23. 15:34:45

Az a rinyálás benne, mikor hétről hétre pár ember leírja UGYANAZT a gondolatmenetet minden egyes alkalommal, és mindig kizárólag a negatívumokat nézve.

Én tökre megértem, hogy valakinek nem tetszik a koncepció, nem tetszik Xavi ténykedése, nem tetszenek az igazolásaink, nem tetszik a klubvezetés, de nem lehet valahogy elfogadni, hogy jelenleg ez van, és attól, hogy beírjuk minden nap a fórumra, hogy Xavi mindenkit megkapott, gyenge a keret, rossz a játék, Laporta hazug, attól semmi sem fog változni? És esetleg zavaró ez sokaknak.
Ami szintén nem baj, csak miért kell meglepődni ezen hétről hétre? Ha ennyire nehéz elfogadni a csapat körüli helyzetet, nem érdemes követni, de én sem látom értelmét az állandó sírásnak, amit páran tolnak. Én pl. nem nagyon nézek MU meccseket évek óta, nem pedig naponta beírom nekik a fórumra, hogy de [auto_cenzúra] csapat vagyunk, Ten Hag egy kókler!

Ha Xavit rossz edzőnek tartjuk, miért várjuk, hogy majd a következő meccsen jól fogunk játszani? És a következő meccs után megint leírjuk, hogy de rossz volt, és milyen hülye, hogy nem Ferrant játszatta, akit az előző szezonban aláztunk ronggyá, mikor őt játszatta. Kijelentjük, hogy EG lesz az új VKP, mert Xavi imádja (mer ugye hülye szegény), majd mikor EG a csapat közelébe sem kerül, sunnyogunk. Mikor olcsó VKP-t igazolunk, akkor előre leírjuk 30x, mennyire sz*r lesz a csávó. Sorolhatnám ezeket napestig.

Szóval senkinek nem a véleményével van a baj, de gyakran tök idegesítő századszorra ugyanazokat a panaszkodó lemezeket olvasni (aminek a nagy része, feltételezés, rosszmájúság, önismétlés, álmodozás). Kicsit olyan ez, mint mikor egy bizonyos idős ember, már minden alkalommal ugyanazt a panaszáradatot tolja le neked.

Te is kiforgatod ezt mindig Csaba, hogy a pozitív emberek nincsenek elővéve, bezzeg szegény kritikusokat üldözik itt a fórumon! Miközben meg rohadt cinikusan üzengetsz minden második kommentedben 1-1 embernek. A különbség meg az, hogy nincs olyan ember a fórumon, aki szerint minden csodás a csapat körül. A legoptimistábbak is maximum azt mondják: jelenleg kb. ez a realitás. Ennél elvakultabb véleményt nem olvastam itt. Viszont elég sokan vannak, akik szerint kb. minden sz*r.
Nem a kritikával van a baj, hanem a folyamatos károgással, és sokan tényleg sportot űznek belőle.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.23. 15:29:56

FCBsteve írta:
2023.08.23. 14:07:17
Eléggé konkrét vélemény, csak sok szempontból nincs semmi realitása... Persze, ettől még lehet folyamatosan ismételgetni, de... 😉
Azért nincs realitása, mert a klub másik utat preferál.
Felfoghatjuk ezt úgy, hogy egy ország (Barca), de több politikai párt. Győzött a mostani irány, "Ellenzékbe" kerülve az marad csak, hogy figyeled a kormány munkáját és elfogadod.
Szurkolsz, hogy sikerüljön nekik, mert egy hajóban ültök, de a véleményedet ugyanakkor szembesítheted vele, ha másképp csinálnád.... :wink:
A többit az idő majd eldönti.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.23. 15:29:45

csababarca írta:
2023.08.23. 14:31:11
.
Ha ugyanazt a véleményt, konkrét lépések nélkül, a válaszok teljesen figyelmen kívül hagyásával írja valaki, az szerintem sírni jár ide. Természetesen lehet mindenkinek más a véleménye, de ez a platform elsősorban arra van, hogy ezekkel érdemi vita alakuljon ki, ahogy veled is szokott, ne csak annyi, hogy jó magyar szokás szerint "minden és mindenki sz.r".

Igen, közel ingyen Oriol a szint. Másra nincs, vagy legalábbis nem volt pénz. Alternatívát nem hallottam, hogy kit lehetett volna még ingyen hozni, csak a köpködés van úgy, hogy az adott játékos még egy percet se játszott.

Olyan játékosokat soroltam, akik a csapat felsorolásból Araujo és Pedri kivételével érdekes módon kimaradtak, pedig sokkal inkább játszanak ők, mint Alonso meg Inigo. Kérdeztem, hogy mondjuk Alonso melyik fiatal fejlődését akadályozza, többek között erre se kaptam választ.

És nem a rózsaszín szemüveg a jellemző, csak szerintem a te szemed valamiért ezt hamarabb kiszűri, de lehet nincs igazam. Elég csak benézni az élőbe, vagy a bajnoki topicba a meccsek után :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.23. 14:31:11

davi10 írta:
2023.08.22. 22:22:57


A folyamatos rimánkodásod mellett mostmár érdekelne, hogy szerinted ennyi pénzből kiket kellene hozni. Arda Gülerek, Vitor Roque-k 30 misiért mennek, és te a Lewandowski transzfert ekézed :D És azzal gondolom nem árulok el nagy titkot, hogy nincs feltalálva a spanyol viasz azzal, hogy "hozzunk 5-6 Pedrit meg Araujo", nálunk sokkal jobb anyagi helyzetben lévő csapatoknak is ugyanez a célja.

Jön (közel) ingyen Oriol, Inigo, Alonso, az se jó.
Cancelo ha jönne, hiányposztra, az se jó.
Kounde, Christensen, Araujo, FDJ, Pedri, Gavi (2 golden boy) mind hosszútávú megoldásnak néz ki, mellettük még ott van a potenciál Fati-ban, Roque-ban, meg talán FT is kezdi összeszedni magát. De jövőkép az nincs.
Lewandowski, Bellerin, Oriol meg Alonso melyik fiatalnak a fejlődését akasztotta meg?

Kicsit tényleg lejjebb tekerhetnél már a folyamatos cél nélküli sírásból, kifejezetten unalmas már, és a szezon még el se kezdődött.
De miért rinyálás az, ha leírja a véleményét?
Én is számtalanszor elmondtam, hogy nem kötelező költeni.
Mert ahogy sorolod, jött közel ingyen Oriol, Inigo, Alonso, stb. Ez a szint?

Cancelo rendben, de valószínűleg nem véletlen ebrudalták ki mindenhonnan, ahol előfordult.
Majd nálunk megtér.

Utána felsoroltad azokat az embereket, akikre Peter egy rossz szót nem írt, ez a goldenboyos zárójeles megjegyzés szintén mire jó, mikor pl Gavi esetében full értelmetlen, mert máig sem érti senki mire kapta.

A jövőkép nem csak igazolásokban értendő.
Elhiszem, hogy Ti látjátok mondjuk 3-5 éves távlatban a klubmodellt, én nem látom.
Mert ezek az emberek akikről beszélgetünk, ezek most egy random kupac játékos, semmi több. Nincs csapat.
Persze ha nyerünk akkor örülnek, meg egymásra borulnak.

Igen, vannak jó irányok, amiket Te is írtál, és valóban a túlélés is fontos volt ebben az elmúlt két évben.
De közben azért érdemes a hibákra is figyelmet fordítani, észrevenni a nagy "építkezés" közepette, hogy még marha sok meló van, főleg a kispadon kellene tanulnia Xavinak, mert rettenet botrány az a foci, amit most játszunk. Nem tudom, hogy ez Xavi elképzelése-e, vagy egyáltalán át tudja-e adni az általa elképzelteket.

És még valami: nem Lewa leigazolásával van a baj. Hanem azzal, hogy ha rossz sincs leszedve, vagy padoztatva, míg valaki egy hiba után száműzve van. (kivéve ha saját nevelés, akkor golden boy)
Szóval jó, hogy Lewa itt van, de igenis, rossz formában van, nem ad semmit a csapatnak, és most úgy néz ki lennének olyanok, akik viszont tudnának adni. Ezt egy edzőnek érzékelnie kellene, és cselekedni.


Ne mindegy, nem ér ez ennyit, hogy egymással vitatkozzunk, de egyszer látnám már amikor nem csak a rinyálás van elővéve, meg szankcionálva, hanem az orbitális túlzások, kamuzások/hazugságok, dogmaszerű kijelentések is, amiket egy-két kattintással a neten bárki meg tud cáfolni.
De akkor álljunk bele azokba, akik kicsit próbálják nem a rózsaszín szemüvegen keresztül nézni azt, ami szeretett klubunk körül zajlik.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.23. 14:07:17

Peter írta:
2023.08.23. 13:37:19
davi10 írta:
2023.08.22. 22:22:57
Szerintem elég konkrét vélemény ez, főleg 2019-től kezdve.
Eléggé konkrét vélemény, csak sok szempontból nincs semmi realitása... Persze, ettől még lehet folyamatosan ismételgetni, de... 😉
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.23. 13:37:19

davi10 írta:
2023.08.22. 22:22:57
2019 óta eredendően, szemléletből adódóan teljesen más irányú "klubvezetési modell" mögé álltam volna be.
"Restart" egy világos szemlélet, ezerszer írtam róla. Példának többször felhoztam az Ajax vagy a Monaco fiatalos menetelését, azzal a kiegészítéssel, hogy a Barca márkanévvel, nemhogy egyben lehet tartani, hanem folyamatosan erősíteni lehet a csapatot.

Értem én, hogy van akinek folyamatos cél nélküli sírás ez az elképzelés, de egyelőre nem láttam azt a másik elképzelést, ami javuló pályára tette a klub általános helyzetét az elmúlt 4 - 7 évben, aminek a pálya is az egyik tartozéka. Amennyiben erre a javuló pályára kerül a klub tartósan és meggyőzően, azt szurkolóként nyilván dicséretesnek és támogathatónak is fogom tartani.

Arról írtam konkrétan, hogy olyan kvalitású fiatalokra költenék inkább, mint Araujo, Pedri. Ez azt is jelenti értelemszerűen, hogy ezeket a srácokat igyekezzünk mi megtalálni, ne egy dortmundi vagy bármilyen lépcső után kelljen megvenni. Persze akinek van pénze az megteheti, hogy kényelmesen kész játékost vásárol.
Akinek viszont nincs erre éppen pénze az legyen élelmes és életképes.
Mutasson hatékonyságot a szakmai hozzáértés, ez elvárható lehet egy Barcelonánál.

Nekem az a jövőkép, amire néhány évig lehet építeni. Szerintem az általam felsorolt játékosok közül egyik sem ilyen. Akire nem lehet ilyen távon építeni, az számomra csak tűzoltás vagy nevezhetjük bárminek, de nem a fejlődés záloga. Átmenetileg hozhat akár javulást is, de ettől még ugyanúgy be kell tölteni majd a posztját.

Nekem ugyanakkor a klub helybentopija és az e körül forgó, ezt megmagyarázni próbáló állandó, folyamatos, a gazdasági helyzetre meg a körülményekre hivatkozó céltalan sírás az unalmas rimánkodás.

Barcelona vagyunk?
Kicsit furcsa a füleimnek azt hallani, olvasni, szembesülni a pályán 2023 őszén a világ labdarúgásán belül, hogy mondjuk Alonso vagy Inigo kezd éppen.....esetleg Oriol vagy Robi....Eric....vagy abban reménykedni, hogy a 35 elmúlt Lewa vajon visszatalál a góllövéshez....azon tanakodni, hogy vajon Gündogan beleszürkül vagy sem.....olyan Cancelot várni, aki két kíváló klubot is megjárt rövid időn belül.....

Szerintem elég konkrét vélemény ez, főleg 2019-től kezdve.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.23. 13:24:15

Tudja valaki, hogy a Cancelo biznisz hol áll?
Mert ha kútba esik és Fresneda sem jön, mert nem tartjuk tűzben a vasat, akkor könnyen előfordulhat, hogy megint nem lesz új jhv...
Egy hét van vissza a boltzárig...
Fati megy vagy marad?
Szerintem reálisan ezek most a legnagyobb kérdések.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.23. 10:03:46

Nagybarcelona írta:
2023.08.23. 09:43:22

... Depay, Alba, Kessie, Bellerin, ès talán mèg Busquets is, ...
A fenti listából azért, különböző okok miatt, mindegyikük távozása támogatható volt...
Kessie és Bellerin (számomra) szint alattiak voltak, Depay-al az öltözőben lehetett gond, Alba (Busi) a fizetése miatt...
Ha nem így alakul, nincs Gündo és a többi igazolás most nyáron...
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.23. 09:43:22

Asensi írta:
2023.08.22. 21:22:23


Időnként felmerül a kérdés bennem, hogy egy hozzászólás írója a Barcelonának, vagy ellene szurkol. Én úgy gondolom, hogy az "egyszezonos" megmentők névsorát egyrészt bővíteném Aubameyang, Christensen, Iñaki Peña vagy İlkay Gündoğan nevével. Másrészt megkérdezném, hogy a kipécézett játékosokkal (pl. Romeu, Cancelo, Inigo) mi is a probléma két bajnoki után?
Egy csapat nem állhat 11 játékosból, és a tapasztalatok szerint nem lehet 11 fiatallal eredményeket elérni, főleg úgy, hogy a "a földkerekség összes létező bajnokságából" vásároljuk össze.
Én a Barcelonának szurkolok. Elfogadom, hogy Xavi többet ért egy csapat összerakásához és együtt tartásához mint én. Sőt azt is, hogy nem minden úgy alakul ahogy azt a klubvezetés elképzelte...
Ja és kicsit túlzó igény 5-6 Pedri és Araujó szintű fiatal.
Nagyjából egyetèrtek.
?
Kounde-Araujo-Christensen-Balde
De Jong
Pedri-Gavi
Raphinha-Roque-Fati/Ferran
Van egy teljesen fiatal csapatunk, akik èvekre meg fogják tudni oldani a BL szereplèst ès a címekèrt való harcot. Nekem semmi bajom nincs a kerettel, ilyen anyagi helyzetben. Szerintem Laportáèk nagyon is jól tevèkenykednek. A megemlített fiatalok mellè kell a rutin is a BL szereplèshez.
Sőt, nekem inkább azzal van bajom, hogy elpazaroltunk apróèrt olyan játèkosokat, akik tovább erősíthetnèk a keretet. Aubameyang, Depay, Alba, Kessie, Bellerin, ès talán mèg Busquets is. Az igazolásokkal èn sem èrtek teljes mértékben egyet, legyen szó Lewaról, Raphinharol, Kounderol, Cancelorol, de azèrt, hogy jobban szerepeljünk, címeket nyerjünk, bevètelt, szponzorokat szerezzünk, szüksèg van az azonnali jó teljesítmènyre, így ezen döntèseket elfogadom. A közvetítèsi jogdíjak eladása miatt a jelenben kell újraèpíteni a klub imázsát. Persze jöhetünk azzal, mièrt volt szüksèg a gazdasági karokra, de rengetegszer próbáltam megmagyarázni, nem fogok mègegyszer belemenni, fogadjuk el, hogy a klub èrdekèben ezt választották, mert a La Liga FFP-je mellett ezt látták a jövőre nèzve a legbiztonságosabb megoldásnak, a cèlok èlèrèsèèrt. A Realnak anno bejött, láthatjuk a mostani anyagi helyzetüket.
Nem gondolom, hogy a sikeres szereplèst 18-23 èves játèkosokkal el tudjuk èrni, ès a jelenlegi helyzetünkben nagyon könnyen visszaeshetnènk egy közèpcsapattá, amíg arra várunk, hogy majd csak összeèrnek a fiatalok, főleg úgy, hogy lassan 4-5 ligában több lesz a pènz ès a "vonzóerő" a piacon elèrhető játèkosokat vagy a saját játèkosainkat is figyelembe vève. Jelenleg mèg mind kereterőssègben, mind anyagiak tekintetèben a felszínen vagyunk.

Xavi szempontjából egyszerűen nem èrzem, hogy egy irányba eveznènek a vezetősèggel. Persze idèn ez majd elválik, leghamarabb a BL csoportkör után. Ahogy a sikerekre sincs garancia, úgy arra sem, hogy más edzővel ne lenne látványosabb, eredmènyesebb a játèkunk. Idèn elválik, egyelőre bízom a vezetősèg döntèseiben.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.23. 07:58:00

Peter írta:
2023.08.23. 03:57:31
Mindenesetre a klubnak 2019 óta tartósan nem sikerült javuló pályára állnia, így egyelőre nekem sincs miért változtatni a 2019 óta kialakult véleményemen.
Nem azt kértük, hogy változtass a véleményeden, hanem hogy ne csak a sírást kelljen tőled olvasni. Érdemi reakció most sem érkezett, sem a többiekre, sem az általam feltett kérdésekre.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.23. 03:57:31

A culé is "szavazhat" erre, arra, amarra, de ettől még ugyanolyan szurkoló marad, mint bárki más, viszont továbbra is fenntarthatja a "szavazáskori" véleményét.
A forgatókönyvet úgyis az élet írja, azaz a csapat pályán.
A székházon belül is lehetnek többféle vélemények, hát még a szurkolók között.
Mindenesetre a klubnak 2019 óta tartósan nem sikerült javuló pályára állnia, így egyelőre nekem sincs miért változtatni a 2019 óta kialakult véleményemen. A fórum nem felejt.... :wink:
A véleményem minősítését majd a pályán és a klubnál történő események idővel megfelelően beárazzák.
Előre leírom, én örülnék a legjobban a mielőbbi cáfolatnak.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.08.22. 22:43:03

davi10 írta:
2023.08.22. 22:22:57
Peter írta:
2023.08.22. 19:53:32
Az összesepert maradék pénzünkke......
A folyamatos rimánkodásod mellett .....
+1
Köszönöm!

Annyit fogjon már fel a sok nihilista, csak az hogy a világ tavalyi 4. legjobb játékosa idejött ingyen akkora húzás, amiért mindenfajta szakmai díjat oda lehetne adni. És nem ő az egyetlen.
Teljesen posztra igazolunk, a sallangtól jó ütemben szabadulunk. Eme rimánkodós kisebbségérzet - melyet az itteni Barca szurkolók egy része is bemutat - miatt volt évtizedeken át a madridnak mentális előnye velünk szemben.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.08.22. 22:30:34

A tavalyi BL kiesés egyértelműen a védelem - rossz időszakban történt - meggyengülésének/megrövidülésének róható fel, nem Lewandowski múlott (a nemzetközi porondon is szerzett 6 gólt), a Real előtt meg kb. minden szerény képességű ugyebár megnyerheti a bajnokságot, az amúgy sem számít (egyeseknél), csak a selfi a megfelelő kupával (ja, egyeseknél még tejben-vajban is egy generációt igényel).

Sokan egy kívánság műsorként fogják fel az egészet, a "szakértelem" már-már pedofília üzemmódra korlátozódik, mint ha minden csak azon múlna éppen hány fiatalnak adnak esélyt (a csapat kaliberéhez képest itt amúgy is kifejezetten soknak a versenytársakhoz képest) és mintha minden fiatal őstehetséget fillérekért lehetne elhozni a nem létező konkurencia orra elől. Persze, nyugodtan fel lehet "tenni" a pályára jamaicai futó válogatottat is, biztos a leggyorsabbak lennének, ami persze a foci eredményességével egyáltalán nem arányos, de legalább meg lehetne nyugtatni a szakértőket.

Tulajdonképpen ide is kellene némely túlárazott (bújtatott) szponzori szerződés, háttér kifizetések pár évig (évtizedig), hogy utána folyamatosan castingoljon a szakvezetés, egyszer úgy is bejön majd, ha mégsem, akkor majd csinálhatják tovább nyugodtan, amíg be nem érik a "munka" (max. erőfölény).

Igen, a "minden [auto_cenzúra]" zsűrizős attitűd manapság alap kritérium, a démonizálás elengedhetetlen kellék (persze, ha sokat alkalmazzák egy idő után már az aktuális tények sem számítanak, mert hinni kell a fos létjogosultságában), az identitás meg kidobandó vacak, ha az elkényeztetett gyermek nem rámolhatja le a polcot naponta vagy nem lehet a világ tetején.

Már kíváncsian várom - ha már a labdarúgás egyik legnagyobb alakjával és számos más club legendával is meg lehetett folyamatosan tenni -, hogy egy idő után majd még kiket lehet bőszen köpködni, mert hát anélkül manapság nehéz túlvészelni a hétköznapokat az elkényeztetett gyerekeknek.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.22. 22:22:57

Peter írta:
2023.08.22. 19:53:32
Az összesepert maradék pénzünkkel továbbra is ducolgatunk, tüzet oltunk. Eközben ketyeg az idő, a meglévő fiatalok fejlődését is meg-megakasztjuk "egyszezonos" megmentőkkel, ami ugye a csapatépítésnek sem éppen a legideálisabb. Jobb híján Alonso, Bellerin, Romeu, Cancelo, Inigo ..... teljesen adhoc névsor.
Nagyon úgy fest, bármi áron, de meg akarjuk úszni a valóban komoly szakmai kihívást jelentő valódi csapatépítést.

Nem hiszem el, hogy Araujo, Pedri szintű fiatalokból ne lehetne 5 - 6 alkalmas srácot találni a meglévők mellé a földkerekség összes létező bajnokságából - az értelmetlenül elköltött ráadásul percekig megmentőkre szánt pénzből - és nyomni egy valódi restart gombot.
Ehelyett szaladunk önmagunk "nagy barcelonai" illúziói után és kótyavetyéljük az éveket valamint a maradék pénzünket. A világ labdarúgása pedig maximum a múltunk miatti tisztelet okán nem nevet, hanem kicsit fejet csóválva figyel minket.
Ott vannak mögöttünk a 2 év BL továbbjutás elmaradása miatti milliók. Egy céltudatosan felépített fiatal CSAPAT éppen ennyi idő alatt, jóval kevesebb pénzből, legalább olyan esélyekkel indulna a jelenlegi csoportkörnek, mint a mostani brigád.
Persze ehhez céltudatos és megfelelő szakmai háttér lenne szükséges.
A folyamatos rimánkodásod mellett mostmár érdekelne, hogy szerinted ennyi pénzből kiket kellene hozni. Arda Gülerek, Vitor Roque-k 30 misiért mennek, és te a Lewandowski transzfert ekézed :D És azzal gondolom nem árulok el nagy titkot, hogy nincs feltalálva a spanyol viasz azzal, hogy "hozzunk 5-6 Pedrit meg Araujo", nálunk sokkal jobb anyagi helyzetben lévő csapatoknak is ugyanez a célja.

Jön (közel) ingyen Oriol, Inigo, Alonso, az se jó.
Cancelo ha jönne, hiányposztra, az se jó.
Kounde, Christensen, Araujo, FDJ, Pedri, Gavi (2 golden boy) mind hosszútávú megoldásnak néz ki, mellettük még ott van a potenciál Fati-ban, Roque-ban, meg talán FT is kezdi összeszedni magát. De jövőkép az nincs.
Lewandowski, Bellerin, Oriol meg Alonso melyik fiatalnak a fejlődését akasztotta meg?

Kicsit tényleg lejjebb tekerhetnél már a folyamatos cél nélküli sírásból, kifejezetten unalmas már, és a szezon még el se kezdődött.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2023.08.22. 21:22:23

Peter írta:
2023.08.22. 19:53:32
Az összesepert maradék pénzünkkel továbbra is ducolgatunk, tüzet oltunk. Eközben ketyeg az idő, a meglévő fiatalok fejlődését is meg-megakasztjuk "egyszezonos" megmentőkkel, ami ugye a csapatépítésnek sem éppen a legideálisabb. Jobb híján Alonso, Bellerin, Romeu, Cancelo, Inigo ..... teljesen adhoc névsor.
Nagyon úgy fest, bármi áron, de meg akarjuk úszni a valóban komoly szakmai kihívást jelentő valódi csapatépítést.

Nem hiszem el, hogy Araujo, Pedri szintű fiatalokból ne lehetne 5 - 6 alkalmas srácot találni a meglévők mellé a földkerekség összes létező bajnokságából - az értelmetlenül elköltött ráadásul percekig megmentőkre szánt pénzből - és nyomni egy valódi restart gombot.
Időnként felmerül a kérdés bennem, hogy egy hozzászólás írója a Barcelonának, vagy ellene szurkol. Én úgy gondolom, hogy az "egyszezonos" megmentők névsorát egyrészt bővíteném Aubameyang, Christensen, Iñaki Peña vagy İlkay Gündoğan nevével. Másrészt megkérdezném, hogy a kipécézett játékosokkal (pl. Romeu, Cancelo, Inigo) mi is a probléma két bajnoki után?
Egy csapat nem állhat 11 játékosból, és a tapasztalatok szerint nem lehet 11 fiatallal eredményeket elérni, főleg úgy, hogy a "a földkerekség összes létező bajnokságából" vásároljuk össze.
Én a Barcelonának szurkolok. Elfogadom, hogy Xavi többet ért egy csapat összerakásához és együtt tartásához mint én. Sőt azt is, hogy nem minden úgy alakul ahogy azt a klubvezetés elképzelte...
Ja és kicsit túlzó igény 5-6 Pedri és Araujó szintű fiatal.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.22. 19:53:32

Lewa pörgő topic kapcsán nekem megint az örökzöld csapatépítés jut eszembe.

Kiraktunk rá - ha jól emlékszem - 50 milliót és 3 éves szerződést nem aprópénz fizetéssel.
Valahogy úgy fogalmaztam amikor idejött, hogy 19-re lapot húzott Laporta.
A "lendülete" elvitt minket ugyan egy bajnoki címig, de előjött a vele való és előre borítékolható köhögős, lassuló üzemmód. BL-hez hozzátenni képtelen volt. Ha valamilyen kalapból, akkor a BL kalapból lehetne némi teljesítményért cserébe valami pénzhez jutni.

Az összesepert maradék pénzünkkel továbbra is ducolgatunk, tüzet oltunk. Eközben ketyeg az idő, a meglévő fiatalok fejlődését is meg-megakasztjuk "egyszezonos" megmentőkkel, ami ugye a csapatépítésnek sem éppen a legideálisabb. Jobb híján Alonso, Bellerin, Romeu, Cancelo, Inigo ..... teljesen adhoc névsor.
Nagyon úgy fest, bármi áron, de meg akarjuk úszni a valóban komoly szakmai kihívást jelentő valódi csapatépítést.

Nem hiszem el, hogy Araujo, Pedri szintű fiatalokból ne lehetne 5 - 6 alkalmas srácot találni a meglévők mellé a földkerekség összes létező bajnokságából - az értelmetlenül elköltött ráadásul percekig megmentőkre szánt pénzből - és nyomni egy valódi restart gombot.
Ehelyett szaladunk önmagunk "nagy barcelonai" illúziói után és kótyavetyéljük az éveket valamint a maradék pénzünket. A világ labdarúgása pedig maximum a múltunk miatti tisztelet okán nem nevet, hanem kicsit fejet csóválva figyel minket.
Ott vannak mögöttünk a 2 év BL továbbjutás elmaradása miatti milliók. Egy céltudatosan felépített fiatal CSAPAT éppen ennyi idő alatt, jóval kevesebb pénzből, legalább olyan esélyekkel indulna a jelenlegi csoportkörnek, mint a mostani brigád.
Persze ehhez céltudatos és megfelelő szakmai háttér lenne szükséges.
Válasz küldése