Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.10.27. 12:19:46

Nero. írta:Egy olyan támadószellemű hátvédre gondolok mint Alba vagy Alves volt. Hogy a kezdőbe vagy a padra azt majd az aktuális forma eldönti. Roberto nem rossz, de ne lepődjünk meg ha a nagyobb meccseken Mascherano lesz a kezdő JH.
Én meglepődnék, ha a nagy meccseken nem Robi kezdene, szerintem megérdemli a bizalmat. És pont a támadójáték segítéséhez tud sokkal többet hozzátenni, mint Masch, az argentin játszatása akkor lenne indokolt, a védekezést akarja stabilabbá tenni LE, viszont ez támadójátékban visszaüt, mint ahogy láttuk a City ellen. Igen, lenne benne ráció, hogy a Klasszikuson kezdjen Masch, mert Ronaldot ő nagyobb eséllyel megfogná, ennek ellenére én SR-t kezdetném, tavaly ősszel is büntette őket, igaz, akkor támadóként. :mrgreen:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.10.27. 11:56:09

Egy olyan támadószellemű hátvédre gondolok mint Alba vagy Alves volt. Hogy a kezdőbe vagy a padra azt majd az aktuális forma eldönti. Roberto nem rossz, de ne lepődjünk meg ha a nagyobb meccseken Mascherano lesz a kezdő JH.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.27. 08:33:32

Nero. írta:Jobbhátvédet kellene venni de évek óta hiány van a poszton, ... Iniesta helyettesét kell majd megtalálni (Arda, Gomes, Rafinha jók de a felét se tudják annak amit Ini) nemtudom ki kellene de azért ma már nincs hiány klasszis irányitókból.
Miért kéne? Mármint ha kezdőbe érted, egyelőre úgy néz ki Robi elég jól megoldja Alves pótlását..

Verratti meg lehetne Ini utódja is akár, ahogy Tromort77 és LG is írta még anno, nem feltétlen kell azonos profilú embernek átvennie a "vezér" szerepet a középpályán. A lényeg, hogy valaki vegye kézbe a dolgokat, és érezhetően emelkedjen ki, adjon a támadásokhoz is valami pluszt. Arra meg az olasz tökéletes lehetne. Nem azt mondom, hogy ő kell, én nyilván örülnék részben, mert nagyon komálom - bár Samper ha kicsit keményedne, egy idő után szerintem lehetne hasonlóan jó nekünk ingyen is -, de nem véletlen figyeli a klub szerintem.
TripleH írta:Ha már Verratti, egyszer szívesen megnéznék egy Busi-Verratti-INIESTA középpályát, lenne ott bőven varázslat. :)
Javítva. 8)
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.10.27. 05:17:39

Ha már Verratti, egyszer szívesen megnéznék egy Busi-Verratti-Pastore középpályát, lenne ott bőven varázslat. :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.10.26. 22:21:20

Samper írta:
Nero. írta: Mesélj nekem erről, valami új cucc?

Verratti: Nem tudom hol lenne neki a helye a csapatban. Középpályán most bőven megvagyunk, Iniesta pótlása lesz majd feladat (lehetetlen egyébként), de szerintem ő eggyel hátrébb játszik.
Verrati akkora spiler, hogy érdemes lenne miatta átrendezni a csapatot, ha ide pottyantanák. Azért írok pottyantást, mert nagy pénzért inkább máshová kéne egy klasszis.
Persze majd Veratti úr miatt elkezd teljesen mást játszani az a Barca ami komolyabb statokkal rendelkezik mint a Cruyff, Rijkaard vagy a Guardiola féle társaság. Jobbhátvédet kellene venni de évek óta hiány van a poszton, Enrique nem fog 60at fizetni Bellerínért de lehet nem is lenne jó ide. Iniesta helyettesét kell majd megtalálni (Arda, Gomes, Rafinha jók de a felét se tudják annak amit Ini) nemtudom ki kellene de azért ma már nincs hiány klasszis irányitókból.

Amúgy egyelőre úgy ahogy rendben van a keret egyedül Pacotól kellene több mert hiába védik sokan a srácot ez eddig nagyon gyenge.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.10.26. 22:02:40

Nero. írta: Mesélj nekem erről, valami új cucc?

Verratti: Nem tudom hol lenne neki a helye a csapatban. Középpályán most bőven megvagyunk, Iniesta pótlása lesz majd feladat (lehetetlen egyébként), de szerintem ő eggyel hátrébb játszik.
Verrati akkora spiler, hogy érdemes lenne miatta átrendezni a csapatot, ha ide pottyantanák. Azért írok pottyantást, mert nagy pénzért inkább máshová kéne egy klasszis.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.10.25. 06:03:06

Értem én a tiki-takás csapat iránti nosztalgiát,De be kéne már látni, hogy mind az akkori játékosok zöme, mind a szisztéma fölött eljárt az idő.

Amit viszont képtelen vagyok megérteni, az a fel-fel tűnő tehetségekkel kapcsolatos ókonzervativ felfogás, hogy ráér még, fejlődjön egy - két évet a B-ben és fokozatosan építsék be. Ma ez már nem működik. Valakit vagy megpróbálnak gyorsan felhozni, vagy le kell mondani róla és el kell engedni.Az elengedést is morogva fogadjátok. Természetesen akit megpróbáltak felhozni és nem válik be, azt is el kell adni: jöjjön a következő.
És akkor a kívülről igazolások. Igen, Neymar és L. Suarez sztár volt ás bevált. Eleinte volt is fogaknak csikorgatása velük kapcsolatban, de ezt teljesítményük legyőzte. Viszont ebből nem követlezik, hogy minden sztárnak hozzánk kell jönni - nem kell örökké nyálat csorgatni. Nem akarunk galaktikusok lenni és a sztárok egy része nálunk alighanem leégne. Az a jó igazolás, akiben a jószemű játékosfigyelő meglátja a potenciális sztárt és viszonylag olcsón idehozza. Őt viszont nem kell azzal fogadni, hogy ki ez, előbb bizonyítson stb. Hogy bizonyítson a szerencsétlen, ha nem kapja meg a bizalmat és minden hibáját felvésik a kéménybe.

Végül itt van az edző és a klubkassza kérdés. Az edző akkor érdemli meg a bizalmat, ha látszik, hogy mit épít és azzal sikert is ér el. LE kérdésében lehet igennel is, nemmel is válaszolni - ez a szezon fog dönteni. A klubkassza ügyében tájékozatlanok vagyunk. Egy szegmensét tudjuk úgy-ahogy megítélni, az adásvételt. Akkor vagyunk elégedettek, ha újakra nem, vagy csak kevéssel költünk töbet, mint amennyit a távozó felnőttekből és ifikből összeszedünk.De akkor nem kell siránkozni, hogy ha az edző egyetértésével piacképes játékosokat eladunk, vagy ifiinket nem az elavult módszerekkel kölcsönadjuk, hanem eladjuk visszavásárlási opcióval.

Összevéve a merészebb csapatépítés és a nagyobb forgási sebesség híve vagyok - néhány klasszis horgony állandóságával, akikkel azonosítjuk csapatunkat.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.10.25. 00:26:23

Nero. írta: Verratti: Nem tudom hol lenne neki a helye a csapatban. Középpályán most bőven megvagyunk, Iniesta pótlása lesz majd feladat (lehetetlen egyébként), de szerintem ő eggyel hátrébb játszik.
Szívesen láttam volna itt Verratti-t, mondjuk Rakitic helyén, de jelenleg olyan sok tehetséges és jól teljesítő középpályásunk van, hogy azt mondom kár lenne az olaszért. Denis így is keveset játszik. A másik része a dolognak pedig az, hogy más csapatrészeinket is meg kellene erősíteni, Verratti meg nem lenne olcsó játék. Jobbosunkra kell valakit venni lehet már a télen Roberto mellé, a középhátvédeink közül pedig Mathieu-nek mindenképp menni kell a nyáron és ha ne adj Isten Marlon beválna a B-ben őt sem feltétlenül kellene az A-ba dobni, egyből a mély vízebe, ráadásul kevés játéklehetőséggel. Mert azért azt valljuk be, hogy Piqué és Umtit elég biztosak és ha (és ez egy nagy "HA") még közvetlenül mögéjük akarnánk Marlont felhozni, Mascherano-t akkor is pótolni kellene, mert nem hinném, hogy elviselné a 3. csere szerepkörét. Tehát akárhogy is forgatom, valószínűleg kell egy középhátvédet igazolnunk a nyáron.
Ha a védelmünk rendben van, akkor lehet majd Verratti-ra gondolni. Ezt idén is szépen elszúrtuk a nyáron.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.10.24. 22:44:47

Samper írta:Ti úgy gondoljátok, hogy Puyol és Abidal bármikor játékra jelentkezik és mindenki más csak pótlék?
Mesélj nekem erről, valami új cucc?

Verratti: Nem tudom hol lenne neki a helye a csapatban. Középpályán most bőven megvagyunk, Iniesta pótlása lesz majd feladat (lehetetlen egyébként), de szerintem ő eggyel hátrébb játszik.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.10.24. 22:32:13

Ti úgy gondoljátok, hogy Puyol és Abidal bármikor játékra jelentkezik és mindenki más csak pótlék?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.24. 22:18:06

Barca are alert on situation of PSG player Verratti, who at the moment, isn't getting along well with new coach Emery & is unhappy. [sport]

Gyere kicsi gyere! [-o<
Nero. írta:Ne piszkáld, ha esetleg holnap a Marlon gyerek játszani fog és ne adj Isten még jó is lesz akkor pláne nem lehet majd lelőni ezzel a témával. :twisted:
Az mondjuk szinte borítékolható, mert eddig piszok jól keni.. :D Lehet tényleg gyémántot fogtunk vele, de még ráér beépülni.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.10.24. 21:38:28

S.Agüero írta:
Samper írta:A holnapi pihentetésekből látszik, hogy Umtiti és Digne már tagja az "alapcsapatnak".
Hát Digne-t nyilván pihenteti, mivel nincs Alba... :D
Ne piszkáld, ha esetleg holnap a Marlon gyerek játszani fog és ne adj Isten még jó is lesz akkor pláne nem lehet majd lelőni ezzel a témával. :twisted:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.10.24. 18:24:37

Samper írta:A holnapi pihentetésekből látszik, hogy Umtiti és Digne már tagja az "alapcsapatnak".
Hát Digne-t nyilván pihenteti, mivel nincs Alba... :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.10.24. 18:15:26

A holnapi pihentetésekből látszik, hogy Umtiti és Digne már tagja az "alapcsapatnak".
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.10.22. 17:05:50

palesz77 írta: Uj nev a kalapban amugy - bar mar volt rola szo -, Bruno Perest, a Roma jobbhatvedjet figyeljuk elmeletileg.
Vigyétek, vigyétek! :D
Hatalmas csalódás nekem eddig Rómában a pali...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.22. 14:56:28

Hector Bellerin (Arsenal): "If Barcelona contacted me I wouldn't pick up my phone!". [dw channel]

Mondjuk a szurkoloknak nyilvan ezt kell nyilatkozni, Pogba is ezt tette nyaron. Kivancsi leszek most hosszabbit-e, az lesz igazan arulkodo szerintem, de en meg mindig remelem, hogy nem jon ide nagy csindadrattaval, jo nekunk SR, moge kell valaki.

Uj nev a kalapban amugy - bar mar volt rola szo -, Bruno Perest, a Roma jobbhatvedjet figyeljuk elmeletileg.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.10.18. 09:12:26

A szokásos sportújságírói kacsák mellett azért szaporodtak el a Barca igazolásokról szóló hírek, mert Robert dolgozik. De mindez nem jelenti azt,hogy tényleg tudnánk, hogy kikre számíthatunk télen, vagy jövő nyáron. Ezért észrevételezni a híreket nem vezet sehová.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.17. 11:50:38

Barcelona have an agreement with Palmeiras to buy defender Yerry Mina (22) for €9M in summer 2017 and for €10M in summer 2018. [Cadena Ser]
Messias2 írta:Van valaki, aki bármit tud mondani a srácról?
Uruguay ellen jól játszott, Suáreznek a videó alapján eléggé meggyűlt vele a baja, mellé fejelt egy szép gólt. Sokra tartják, de ez ugye nem jelent semmit. Annyi kiderül ebből is, hogy a labdával jól bánik, fizikálisan meg szintén jónak tűnik, a sebessége kérdéses mondjuk, az nem nagyon derül ki. Akit jobban érdekel, a Flamengo ellen, Paraguay ellen, a Corinthias ellen. Ügyesnek tűnik, de azért hasra nem vágódtam ezek alapján.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.10.17. 11:25:13

Samper írta: Tök mindegy, hogy én elengedem-e, ha LE elengedi. Ha ezt teszi, rosszul teszi, de ellenpróba nincs.
Jelenleg Marlon kölcsönben van a B-ben, te valamiért nagyon beleakarod magyarázni, hogy vagy használja Lucho vagy el is áshatja magát. Az ellenpróba az meg mi a fitty fenét akar neked jelenteni?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.10.17. 07:49:45

TripleH írta:
Samper írta:
Ott van Umtiti - pés talán Marlon is.
Engedd mar el ezt a Marlon az első csapat dolgot egyelőre, jelenleg örülhet ha egy-két kupameccsen pályára léphet.
Tök mindegy, hogy én elengedem-e, ha LE elengedi. Ha ezt teszi, rosszul teszi, de ellenpróba nincs.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.10.16. 20:08:48

TripleH írta:
Samper írta:
Ott van Umtiti - pés talán Marlon is.
Engedd mar el ezt a Marlon az első csapat dolgot egyelőre, jelenleg örülhet ha egy-két kupameccsen pályára léphet.
Mascheranot a kozeppalyan kell jatszatni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.10.16. 17:17:02

Ott van Umtiti - pés talán Marlon is.
Ja, csak Umtiti ballábas, nem fog 3 védős rendszerben a jobboldalt játszani... :roll:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.10.16. 17:14:51

Én azt hittem először a Valenciás Mina, még akartam is írni, hogy egyszerűbb lenne megvenni a Valencia tulajdonjogát mintsem egyenként a játékosokat. :D Aztán látom hogy ez nem is Santi Mina. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.10.16. 16:42:14

palesz77 írta:Jair Mina (Yerry Mina's agent): "A preliminary agreement was signed and there's a possibility that the boy could arrive at Barca. There are other high level teams interested in Yerry, and his departure to Barcelona depends on circumstances and his desire." [Caracol]
Van valaki, aki bármit tud mondani a srácról?
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.10.16. 16:26:56

Samper írta:
Ott van Umtiti - pés talán Marlon is.
Engedd mar el ezt a Marlon az első csapat dolgot egyelőre, jelenleg örülhet ha egy-két kupameccsen pályára léphet.
Válasz küldése