Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.22. 12:57:48

visca el barca írta:ilyenkor ugye azért a jatekosnak is van beleszolása? ergo ha ő nem akar elmenni mu-ba akkor hiába fizetik ki a lovettát...:roll:
Szerintem van. A kivásárlási árnál, ha a vevő klub felmutatja azt az összeget, azzal az eladó klubot lehet kikerülni, legalábbis a Götze ügyből ezt a kövekeztetést lehetett levonni.

Nagyon remélem, hogy nem szúrjuk ezt el, mert akkor Vilanova közellenség lenne Barcelonában. Illetve nekem már ígyis kimondottan szúrja a szemem, hogy a 100 pontra hajt, és nem a fiatal tehetségeket játszatja inkább, Deulofeura például az egész Culé nép kíváncsi pár meccsen, szvsz.
MQuC írta:Miért, szerinted úgy van, hogy, ha a MU vagy bárki, akár mi is meg akarunk szerezni valakit, akkor, ha átutaltuk az összeget, azzal lakatot tettünk rá? :D És már pakolhat is és a csapata vezetősége csapkodja az asztalt? :lol:
Szerinted mit csinált a Dortmund, ahogy már mondtam, Götze esetében? A kivásárlási ár erre lett kitalálva a játékosoknak, hogy legyen menekülő út.
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.22. 12:03:19

Miért, szerinted úgy van, hogy, ha a MU vagy bárki, akár mi is meg akarunk szerezni valakit, akkor, ha átutaltuk az összeget, azzal lakatot tettünk rá? :D És már pakolhat is és a csapata vezetősége csapkodja az asztalt? :lol:
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.22. 11:59:54

odaát olvastam

"Na, a MU és a Bayern készül lecsapni Thiagóra. Elvileg 90 milla a kivásárlási ára, de van benne egy záradék, hogy ha nem lép pályára bizonyos számú mérkőzésen, akkor csak 18 millió. És idén ez történt."

ilyenkor ugye azért a jatekosnak is van beleszolása? ergo ha ő nem akar elmenni mu-ba akkor hiába fizetik ki a lovettát...:roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.05.22. 08:06:05

én már leírtam, hogy a védő posztra Hummels a legjobb, mert: nem ábránd mint T.Silva, van olyan jó játékos - szerintem. inkább abban az összefüggésben ér meg egy mondtot ismét, hogy Tito nem akarja?! na ez még egy igen határozott rossz-pont nálam ami Titót illeti, ez az ember az akit sajnos elsősorban cserélni kellene, ha a Barca újra a világ legjobbjaihoz akar tartozni, és ebben egyetlen górénak kellene a sarkára állniúgy hívják: S.Rosell.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.05.22. 08:04:17

Ha az átigazolási hírek negyedét elhiszi az ember, az már sok... Örülök, hogy körvonalazódik a Neymar-transzfer és már a felkészülési időszakban a csapattal lehet, sokat számítana szerintem a beilleszkedésén.
"And my heart will leave you never."
ggbuffon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:23:36

2013.05.22. 01:43:46

ki találta ki ezt a baromságot, h Thiago Silva öreg? Pont ideális korban van, 28éves, 4-5év lazán benne van, talán több is, attól függ milyenek a génjei..árban valóban sokba fájna és aligha hiszem h Párizsban azon agyalnának, h miképp lehetne túl adni rajta, ahogy Ancelotti-t is megpróbálják maradásra bírni

Én egyébként a védőkérdésről már korábban is írtam, h szerintem nem elsősorban személyfüggő, azaz szerintem addig édesmindegy kit hoznak, amíg a csapat szerkezete változatlan marad. Tito sokkal lazább formulát követ a pressing terén, ez idén rögtön fel is fedte h így bizony a védelem finoman szólva is sebezhető, hisz a középpályán Busquets nem klasszikus szűrő, az ellenfelet gyakorlatilag kiengedik a szorításból, Xaviéknak meg annyi esélyük van fizikai párharcokban mint nekem Mike Tyson ellen..ráadásul azzal h mind2 oldalon egy-egy gyaloggalopp rohangál brutális területek maradnak mögöttük, amit Busquets egyedül nemtud megoldani

Én Tito helyében inkább azon gondolkodnék, h Busquets legyen a Xavi utód, mert a képességei megvannak hozzá, mögé meg lehet rakni egy Mascherano-t (h miért akarnak belőle középső védőt csinálni, az számomra az évtized baromsága) Thiago szerintem max Iniesta posztján jöhetne számításba, de leginkább nincs is igazán posztja..Iniestát meg nem mostanában fogja kiszorítani.

Egyébként ha már érthetetlen módon megint Piquevel számolnak mint "alapkővel", mellé mindenképpen olyan játékos kell, aki vezérbika hátul.

Neymar: én nemigazán tartom sokra a srácot, egy valóságos médialufis celeb lett igazán kézzel fogható eredmények felmutatása nélkül..legalábbis én már nagyon sok brazil meg argentín csodagyerekre emlékszek, akik hasonló eredményekkel büszkélkedhettek, aztán mentek is vissza pár év múlva oda ahonnan jöttek..kérdés h lesz-e benne kellő alázat arra h tanuljon és fejlődjön..25-30M-nál többet egy jövőre lejáró szerződésű, európai tapasztalat nélküli játékosért nem szabad adni, akkor sem ha azt eredményezi, h elviszi más..
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.21. 22:43:08

Nem kicsit féltem a csapatot a nyártól. Bár Neymar érkezése egyre valószínűbb, de a fel-fel röppenő pletykák nagy része nem túl biztató.
1. A védőkérdés nem néz ki túl jól. Hummels elutasításával egy olyan üzlettől buktunk Tito miatt(?), aki hosszú távú megoldás lehetett volna hátra. Az nálam marhaság, hogy hasonló típusú védő, mint Piqué. Meg egyébként is miért nem lehetett volna pl. egy Mascherano-Hummels alapkezdőben gondolkodni? Tulajdonképpen ott tartunk, hogy rámegyünk egy kb. megszerezhetetlen kategóriába tartozó védőre (Silva) és ha nem sikerül akkor majd hozunk helyette pótléknak egy olyan pojácát, mint Csigrinszkij volt, akit a saját nevelésű védőink is simán felül tudnak múlni. Nálam pl. Marquinhos egy az egyben ez a kategória.
2. Thiago elküldése. A fejem fogom a falba verni, ha a vezetőség ezt meglépi. A legtehetségesebb játékosunk arra a feladatkörre, amit most első sorban Xavi tölt be. Főleg, ha azt az egyszezonos török-németet hozzák a helyére...
3. Valdes ingyenes elengedése. Kéri vagy nem kéri nem érdekel. Ugyanúgy ahogy Abidal esetében is a hosszabbítással kapcsolatban: nem egy jótékonysági alapítvány vagyunk. Ez ma már üzlet is nem csak sport. A tököm is tele van már azokkal, akik "més que un club"-ot harsognak minden kérdésben. Persze fontosak a gesztusok a játékosok, a szurkolók, a munkatársak irányában, de ez a szlogen nem arra lett kitalálva, hogy mindenkin a végletekig segítsünk. A profi futballhoz profi hozzáállás kell. Valdes tehát mehet, ha fizetnek érte - normális esetben.
Az meg, hogy Reina pótolná egy vicc.
4. Nyári program. Egyelőre már van 5 barátságos meccsünk a nyárra, plusz a Gamper. Ennél többet remélem nem terveznek a klubnál, mert ha a katalán szövetség kitalálja, hogy ugyanmár legyen megint katalán szuperkupa/kupa, akkor szinte képtelenség lesz normális alapozást végezni a csapattal, beépíteni az új embereket, amire rámehet a következő szezon. Azt is soknak találom, hogy utazunk Lengyelországba,Norvégiába, Németországba, Indiába és még keletebbre is. Ha már megyünk keletre turnézni nem lett volna elég egy országon belül maradni...
socio66

2013.05.21. 22:05:00

kevés meccsét látom, szóval az inkonzisztencia lehet hogy valóban jellemző rá, viszont jó felépítésű, és kiemelkedően technikás, ami elég ritka a piacon.
S.Agüero írta: Amúgy ha már c verzió, akkor nálam vagy Kompany játszik
maradjunk azért a realitás talaján, én is tudok írni olyan védőket, akik jobbak lennének, mint luiz mondjuk, csak nincs értelme, mert mozdíthatatlanok.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.05.21. 21:55:57

csabimo írta:
socio66 írta:david luiz végképp el lett vetve, mint opció?
nagyon lement az ázsiója a srácnak, pedig nálam egy 'c' verzióként odaférne a kívánságlistára.
Adom :) nem is volna nagy pénz.. kérdés ha Mou odamegy kell-e neki?.. szerintem igen.
Minimum 30, azok után, hogy pár éve vették 40 körüli összegért.
Amúgy ha már c verzió, akkor nálam vagy Kompany játszik, vagy Sakho. Ha meg nem jön senki, akkor is ott van Bartra, lehet beépíteni.
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2013.05.21. 21:46:30

socio66 írta:david luiz végképp el lett vetve, mint opció?
nagyon lement az ázsiója a srácnak, pedig nálam egy 'c' verzióként odaférne a kívánságlistára.
Adom :) nem is volna nagy pénz.. kérdés ha Mou odamegy kell-e neki?.. szerintem igen.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.05.21. 21:45:07

socio66 írta:david luiz végképp el lett vetve, mint opció?
nagyon lement az ázsiója a srácnak, pedig nálam egy 'c' verzióként odaférne a kívánságlistára.
Az a baj vele, hogy pont olyan, mint a jelenlegi védőink. Nagy átlagban jól teljesít, de meccsenként akad egy hibája, ami életveszélyes, igazából eléggé hullámzó a srác. Én nem tartom akkora játékosnak. Ilyen típusú, inkább támadásban erős védőből már van elég a csapatban.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
socio66

2013.05.21. 21:39:50

david luiz végképp el lett vetve, mint opció?
nagyon lement az ázsiója a srácnak, pedig nálam egy 'c' verzióként odaférne a kívánságlistára.
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2013.05.21. 21:37:01

davi10 írta:Ha igazak a pletykák örülök, hogy végül nálunk kötött ki, és ahogy nézem nem is került olyan sokba, maradt még pénz Hummelsre meg egy normális kapusra.
Hummels marad a Dortmundban sajnos!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.21. 21:12:03

Ha igazak a pletykák örülök, hogy végül nálunk kötött ki, és ahogy nézem nem is került olyan sokba, maradt még pénz Hummelsre meg egy normális kapusra.

Bírom a srácot, minden klubba jól jön egy brazil cselgép. Viszont azt nem szabad elfelejteni, hogy Európai csapatok ellen 1 tapasztalata van a srácnak, azért egy Brazil bajnokság nem olyan erős. Remélem állni fogja a sarat, de az első pár meccsen nem szabad csodát várni tőle.
Tito-t nem tartom se akkora géniusznak, se akkora jó értelembe vett "diktátornak", mint Guardiolát, de remélem elboldogul vele.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
blaugrana99
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013.03.27. 18:51:20

2013.05.21. 20:55:19

JOseppe írta:A sport.es szerint már Leo üdvözölte Neymart a klubnál. :) Akkor csak összejön végre a dolog. :lol: Azt is taglalják az újságirók az oldalon, hogy állitólag a jövő hónapban fog érkezni a brazil. :wink:
Azért ők ketten nagyon büntetnének ott elől. :) :) :) Remélem most már lezárul ez az egész ügy.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.05.21. 20:51:13

Azért 27,5 millióért már én is azt mondom, hogy megéri, szerintem kb olyan 25-öt ér, ez még belefér nálam. Szép munka Rosell-től, ha igazak a hírek.
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.05.21. 20:16:55

A sport.es szerint már Leo üdvözölte Neymart a klubnál. :) Akkor csak összejön végre a dolog. :lol: Azt is taglalják az újságirók az oldalon, hogy állitólag a jövő hónapban fog érkezni a brazil. :wink:
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.05.21. 18:48:19

Legújabb:

Az elmundo deportivo, és SPORT szerint Neymar aláírt egy hivatalos kötelezvényt, miszerint a Konföderációs Kupa vége után hivatalosan is bejelentik az FC Barcelonába való igazolását. Muricy Ramalho a Santos edzője elmondta, hogy szerették volna Neymart a 2014-es VB idejéig Brazíliában tartani, azonban a futball egyben üzlet is. Scolari szerint ezzel a Barca Messi mellett egy újabb klasszissal erősödik majd. A hírek szerint a Santos először elutasította a Klub 14 millió eurós ajánlatát, viszont a 17,5 milliós ajánlatot már elfogadta. Ne feledjük, ennyit fizet a klub a Santos-nak, ami azonban csak a játékos tulajdonjogának 55%-át teszi ki, a másik két cégnek is fizetni kell a brazil játékos aláírásáért.

http://www.sport.es/es/noticias/barca/n ... na-2396173

http://www.mundodeportivo.com/20130521/ ... 66312.html
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.05.21. 17:15:51

http://www.fociclub.hu/?p=23948
nem tudom h tiltott-e, és mennyire hiteles, de akkor már belinkelem. Se Hummels, se Thiago Silva? :D
Amúgy az utolsó sorok bántóak, de sajnos igazak... legalábbis az idénre vonatkozóan :(
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.21. 16:48:50

hát ha hummelsben van 8 év, akkor silvában is van legalabb 4...

a futballszurkolok legnagyobb betegsége, hogy aki 30 éves az öreg. hány védőt soroljak fel neked aki 33-34 évesen olyan magas szinten focizik h elképesztő?

mellesleg hummels sztem is egy kicsit tulértékelt, tipikusan az a jelenség, h van egy csapat amelyik jo idenyt fut 1-2 éve és minden játékosa már világsztárként van kezelve. ebből a dortmunból egyedül götze log ki, nem véletlenul pont őt vette meg a bayern... nem hulyék ők sem. reus, lew4ndowsk1, gundogan sztem totál átlag játékosok. hummels meg tényleg lassu (bár piquéhez képest gyorsvonat) és bár nem rossz játékos, de ha mondjuk egy 10-es skálán 7-8, akkor silva 10. én is sokkal szivesebben látnám a brazilt, de őt már rég elcsesztük, tavaly kellett volna megvenni....arról már nem is beszélek, h van mellette egy subotic, aki legalabb olyan jol jatszik, még sincs tulsztarolva...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2013.05.21. 16:46:35

Én pont örülök sokakkal ellentétben, hogy nem Hummels jön ide. Legalábbis így, hogy Pique bombabiztos még jövőre. 2 lassú égimeszelő középső védő nálunk, akiket folyton lekontráznak.. Maradjunk annyiban, hogy nem a legjobb megoldás lenne. Minimum egyiküknek gyorsnak/dinamikusnak kéne lennie szerintem, ha jól tudom Silva inkább az. Őt elnézegetném itt szívesen, amennyit láttam játszani eddig rendre meggyőző volt, nem ügyetlen a gyerek. Hummels is ügyes és meggyőző rendre ha látom, egyedüli baja, hogy pont olyan mint Pique - mármint stílusra, formailag jelenleg sokkal jobb -, akiből egy is elég középre. Mondjuk ha Gerard barátunk így folytatja a mélyrepülését lehet jövőre az ő helyére elhozzuk a Németet - már ha tényleg marad Dortmundban -, de remélem visszatér a helyes útra. Plusznak meg ugye ott van még Bartra is, akibe szerintem lenne potenciál, csak ahhoz kéne játszania is, hogy ki tudja hozni azt magából. Majd talán jövőre..

A Neymaros cikkek meg nem tudom miről szólnak, de gondolom arról, hogy bármelyik pillanatban bejelenthetik - ha nem akkor javítsatok. Őszintén kétlem, hogy a konföderációs kupáig elhoznánk akár, de ne legyen igazam. Csak valahogy nem illene a képbe ez a gyors igazolás.. :D Bár lehet az idei saga a középső védőről fog szólni.. Meglátjuk, mindenesetre tényleg jó lenne ha már az átigazolási szezon első napján itt pózolna, de sajna nem látok rá sok esélyt. :?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.05.21. 16:45:58

3-4 évnél tovább a mai fociban senki nem marad jóformán egy csapatnál, nálunk meg pláne nem a sajátneveléseken kívül.
Persze vannak kivételek, Alves pl.
Szóval Thiago Silvával se lenne semmi baj ha jönne, bár én is Hummels párti vagyok inkább, de ez nem érv TS ellen,hogy öreg. egy védőnél más a kor, TS pedig elég jó fizikálisan.
Nekem mindegy,csak jöjjön egy középhátvéd és nehogy az legyen,hogy megint veszünk egy középpályást,akit hátra erőltetünk.


Amúgy a minap gondolkoztam el, hogy mennyire stabilak tudnánk lenni hátul is egy Busi-Touré kettős védekező középpályás szekcióval. :shock: kár hogy sose próbáltuk meg, szerintem orvosolhatná a bajainkat, főleg,hogy bármelyikük be tud lépni a támadásokba, Yaya pláne nem jön zavarba,ha elől kell kreatívnak lenni.
Kár hogy ez már csak álom marad.

Neymarról nem tudok mit mondani, nem tudom értelmezni a vezetőség elképzeléseit, de akár még jól is kijöhetünk belőle. az biztató,hogy a Santosban is szélen érzi magát a legjobban, szóval talán nem lesz szélen zavarban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2013.05.21. 16:48:28-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.21. 16:34:56

Hunter91 írta:Egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy miért egy pályafutása végén járó drága játékost akarunk igazolni. 2 év múlva pedig ismét lecseréljük TS-t?

Most fizetünk érte 40-45 millát. Két év múlva pedig eladjuk 10 millióért a Monaconak, vagy bárkinek. Mi ebben az üzlet?

Hummels most 30-ért megszerezhető. 8 évig kirobbanthatatlan lenne a kezdőből. Akkora h.lye a vezetőség, hogy szinte fáj.

A másik marhaság az lenne, ha kicsengetnénk több tíz milliót a Romának egy olyan játékosért, akit nem lehet minden meccsen játszatni, mivel fiatal és még ingatag a formája.

Kétségeim vannak, hogy itt maradna 8 évig, ahogy abban is hogy TS a pályája végén járna. 3-4 év lazán benne van. Hummels pedig egyelőre nem a legbiztosabb megoldás. 1-2 év legalább kellene, hogy ő se kövessen el olyan amatőr hibákat mint a jelenlegi védelmünk szokott. TS egyből tudná orvosolni ezt, az egyik legjobb kh jelenleg. Ha pedig a német nem akar jönni, akkor fejre is állhat a vezetőség, vagy felajánlhatnak érte is 40-45-öt.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése