Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.06.04. 06:01:38

Középpályán Alena sokkal jobb játékos SR-nél. Jh-ben pedig Wague vagy Emerson.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.06.03. 20:14:46

márpedig nem adjuk oda Pepsinek a 4. kapitányunkat, a 6-1 hősét, a jövő alappillérét!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.06.03. 20:11:25

Az NSO a Mundo-ra hivatkozva írja, hogy Guardiola vinné SR-t a City-be.
Én azonnal aláírnám. Annyira nem kiemelkedő játékos, hogy máshonnan is ajánlatot kapjon, és Ő sem lesz már fiatalabb. Ha 28 éves koráig nem kapkodtak utána, akkor ezután se fognak.
Ez kb. az egyetlen esély, hogy pénzt lássunk belőle, és ha megy, akkor azzal szerintem Semedo maradása is biztossá válna.

De 99%-ban biztos vagyok benne, hogy maradni fog.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.06.03. 10:15:05

Most a fű alatt sok fiatal tehetség igazolása folyik. Ha komoly velük a szándék már a 2020 -21-es bajnokságban és nem üzleti spekulációra használják őket, akkor van remény.
Atax
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.08.09. 15:36:51

2020.06.02. 15:41:53

Bacsa írta:
2020.06.02. 14:44:28
Arthur valóban "csak" 23 éves, de az igazi klasszisok ebben a korban már bőven meghatározó játékosok voltak a klubjukban és a válogatottban (Xavi, Iniesta, hogy csak azokat mondjam, akit elvileg pótolnia kellene). Arthur pedig csak egy "tehetség" még mindig, illetve a 36 éves Xavi "gyorsaságán" játszik 23 évesen.
Ráadásul nem ez az első idénye a BArcanal, és lényegében semmit nem tudott eddig érdemben hozzátenni a csapat játékához. Szépen tologatja jobbra-balra a labdát, és ennyi. Ez édeskevés egy Barca szintű csapatnál.

Egyébként Minguella korábbi sportigazgató nemrég feltett nyilatkozata szerint sem BArca szintű játékos, pedig ő látott néhány játékost már a 79 éve alatt.
Hát én bőven vitatkoznék azzal, hogy ennyi idősen az igazi klasszisok meghatározók lennének. Van rá példa és ellenpélda is. Azért ezt így nem írnám le. Xavi és Iniesta ennyi idősen egyáltalán nem volt olyan szinten meghatározó, mint Pep kezdetétől. Se klubszinten se válogatottba.
Az, hogy az első idényben nem tudott hozzátenni, azért erősnek érzem, és azt hozzá is tenném, hogy az érkezőknek általában az első szezonja nem a legfényesebb nálunk. Időbe telik felvenni a ritmust, na meg ott az eredménykényszer is. Tény, hogy nem egy világklasszis szintet mutatott, de kezdésnek egyáltalán nem volt rossz. (Azért mennyire jó lett volna, ha Ő kezd Rakitic helyett a Liverpool ellen és tologatta volna a labdát.) -A második szezon meg olyan volt amilyen. Sérülések plusz a kialakult helyzet-Természetesen ha az látszik rajta, hogy sz*rik az egészre hosszútávon, úgy nyugodt szívvel megválnék tőle én is. De ne hamarkodjuk ezt el.
Ez pedig az Ő véleménye amit tiszteletben kell tartani. De azért vannak olyan nagy nevek még, akik ezt máshogy látják.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Atax 2020.06.03. 15:49:50-kor.
"Do not rush. Do not come and look for the ball. Take the space and we will take the ball to you" - Xavi
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.06.02. 15:10:39

Arthurral kapcsolatban továbbra is az a kabaré hogy fiatalkora ellenére nem bír 90 percet egy meccsen.

Tudni valamilyen egészségügyi problémájáról?
Ha nem, akkor a magatartásával és a szorgalom hiányával vannak bajok nála, ami nem vetít elő jó jövőképet, ezért is tudom elképzelni hogy a vezetőség túl akar adni rajta., van már itt elég kérdéses hozzáállású játékos, túl sok is.
Bacsa
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2020.01.29. 11:01:18

2020.06.02. 14:44:28

Arthur valóban "csak" 23 éves, de az igazi klasszisok ebben a korban már bőven meghatározó játékosok voltak a klubjukban és a válogatottban (Xavi, Iniesta, hogy csak azokat mondjam, akit elvileg pótolnia kellene). Arthur pedig csak egy "tehetség" még mindig, illetve a 36 éves Xavi "gyorsaságán" játszik 23 évesen.
Ráadásul nem ez az első idénye a BArcanal, és lényegében semmit nem tudott eddig érdemben hozzátenni a csapat játékához. Szépen tologatja jobbra-balra a labdát, és ennyi. Ez édeskevés egy Barca szintű csapatnál.

Egyébként Minguella korábbi sportigazgató nemrég feltett nyilatkozata szerint sem BArca szintű játékos, pedig ő látott néhány játékost már a 79 éve alatt.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.06.02. 14:42:08

De Jong, Tonelli, Puig, Arthur négyest elnézném
Atax
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.08.09. 15:36:51

2020.06.02. 13:45:20

Tényleg nem értem azt, hogy Arthur jó pár ember szemében nem Barca szint és hogy simán eladnák.

Először is helyén kell kezelni azt a tényt, hogy a srác 23 éves. Az mondjuk eléggé igaznak tűnik, hogy a magatartásával voltak gondok, de azért annyira még nem indult el a lejtőn, hogy emiatt kapásból offolni kéne. Én hiszek benne, hogy a mostani helyzet után ezek el fognak tűnni és egyre többet fog fejlődni.

Visszatérve a korához: Azt hiszem még Xavi is nyilatkozta egyszer, hogy a 23 éves Arthur-t nehogy már a prime 27-8 éves Xavihoz hasonlítsák. Xavi pl. abban a korban "olyan idősen" lépett szintet, amint egy olyan rendszer jött létre, ami teljesen kiaknázta a képességeit. Nyilván előtte se volt rossz, sőt... de ha visszalapozunk itt a fórumon, vagy akárhol, olvashatjuk, hogy mennyire nem tartották akkor annak, mint később. Ja meg pl. hogy Xavi és Iniesta nem működik együtt. :D Minden az esély megadásról és a megfelelő környezettől függ.

Szóval itt van ez a srác aki mind súlypontban, mozgásban, intelligenciában a lehető legközelebb áll fiatal tehetségként a Xavi és Iniesta féle középpályásokhoz, és sokan már most eladnák... Gondolkozzunk mielőtt ilyeneket mondunk.
"Do not rush. Do not come and look for the ball. Take the space and we will take the ball to you" - Xavi
Bacsa
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2020.01.29. 11:01:18

2020.06.02. 11:28:40

Pár napja valamelyik sportcsatornán adták a 2011-es MU elleni BL döntőt.
Általában a régebbi idők meccseire az jellemző, hogy a szép futball mellett minden lassabb, körülményesebb, vagyis mai szemmel elavult a játék.
Az a meccs pont az ellenkezőjét mutatta a Barca mai játékával összehasonlítva. Sokkal gyorsabb volt minden. A játékos folyamatos lendületes mozgásban voltak, és értelemszerűen a labda is sokkal gyorsabban járt, mint a mai (és az elmúlt pár év) Barcájában.
Még Busquets is lendületes volt, nyoma sem volt a mostani sétálgatásnak.
Ez a 9 éves meccs jól tükrözi a mai (és az elmúlt 2-3 év) Barca legfőbb problémáját. Busquets, Piquet lelassultak, elveszett a lendületük, Rakitic, Arthur soha nem voltak gyorsak, Semedo, Firpo lendületesek, de messze nem Alves és a korábbi Alba szint. Suárez se a régi már, és tetszik, nem tetszik, Messi sem huszonéves, bár még ő mindig meghatározó, de egyedül már nem képes valódi téttel bíró komoly meccseket eldönteni sorozatban.

Ez egy folyamat tetőzése a sorozatos elhibázott átigazolások miatt. Az utolsó pillanatban van most a Barcelona, hogy a szakadék előtt megálljon, és visszaforduljon a folyamat.

Ehhez haladéktalanul meg kell válni a kerékkötőktől (Rakitic, Busquets, Arthur, Firpo), az állandóan sérült Umtititől, Dembelétől, a becsődölt Coutinhotól.
Aztán helyettük nem észnélküli költekezéssel olyan játékosokat venni, akik sikeréhesek, motiváltak, és valódi erősítést jelenthetnek. Akik már nem tehetségek, hanem bizonyították a képességeiket tartósan és nem egy kifutott szezonban. Persze ez a legnehezebb, mert az ilyen játékosok drágák. De ha körültekintően szétnézne a szakmai stáb, akkor találhatnak olyan játékosokat, akik lejáró, vagy 1 év múlva lejáró szerződésűek, és így olcsóbban megszerezhetőek.
Akár 30-on felüli játékost elhoznék adott esetben spórolási célból és időnyerésből, aki 2-3 évre átmenetileg megoldás lehet (Vidal jó példa erre), aztán évente lehetne egy-egy "nagy igazolás".
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.06.01. 15:17:40

Samper írta:
2020.06.01. 06:44:44
Az öregek MELLÉ lehetetlen jól igazolni. Helyettük meg egy lelépő vezetőség egy lelépő edzővel nem merhet. Ezért gondolkoznak öregekben, akiknek ötül a többi öreg. A helyett, hogy ígéretes fiatalokat hoznának, akik a jövő csapatába készülnek.
Nem csak az öregekkel van baj hiába mindent rájuk akarnak kenni néhányan.. Egyszerűbb, mint belátni hogy mellettük vannak kutyaütők és nem fordítva, tisztelet a kivételnek..
Ha nem lettek volna 5 éven át az el hibázott igazolások, akkor most jönnének Busquetsék utódjai szép lassan, de ehelyett még jobb hátvédet, szélsőt, meg irányítókat hajkuraszunk..
Nyílván lassabbak meg több pihenő kéne nekik, de az ő lassulásukat a korábban távozók megfelelő pótlása "láthatatlanná" tenné. Piqué, Busquets, Mesei, Suarez 30as tengely megfelelő pótlásokkal a Real triplázása környékén járna ezt ki merem jelenteni..
Ha őket jövőre mind kivesszük a képletből és olyan pótlásokat hozunk mint a többiek helyett akkor lesz rosszabb is mint Milan szint.
Nem, nem rájuk kell építeni ezt egy szóval se mondom, de amíg mindig Neymar utódokat meg Xavi utódokat keresünk azt is elhibázva akkor addig nem tudom sokan mit várnak majd Messi pótlására.. Szidhatjuk Albat(meg is érdemli), Busquetset, Suarezt amikor csetlik botlik de sajnos így is jobban teljesítenek mint pl a Firpo gyerek..
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.06.01. 14:37:31

hajnesz írta:
2020.06.01. 13:39:24
Jöttek, csak épp egyik sem játszik, vagy csak keveset. Az már megint egy más kérdés, hogy az a rendszer, keret és/vagy az edző hibája. Mi lesz, ha véletlenül Pjanics beválik? Őt is itt tartjuk 5 évig kártyázni, mert majd nem akar elmenni öreg korára?
Ezekből, akiket hasraütésszerűen írtam, 3 játszik, 2 nem, 1-ről meg még nem tudjuk, milyen lesz. Ennél jobb arányt nem fogsz látni sehol sem, ha fiatalokról van szó, pláne nem egy top csapatnál. A kártyázást meg egy fiatal is elkezdheti, Umtiti is csak addig vágyódott el, amíg a zsíros szerződést ki nem bulizta. Nála pedig aztán többet hozzátesz a csapathoz a szintén pókerkirály, de vén Rakitic és Vidal is.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.06.01. 13:39:24

NovaProspekt írta:
2020.06.01. 13:11:27

Hagyjad, itt egyes fórumtársak szerint 25 év felett már öreg a játékos, 30 év felett meg már múzeumban kellene mutogatni. :mrgreen:

Annyira tényleg nem gáz a helyzet, igazolunk öreget meg fiatalt is, ahogy mindig is tettük. Csak egy-egy Vidal meg Pjanics leigazolásakor mindenki felhördül, holott egy Vidalra is jutott egy Arthur, Lenglet és egy Malcom. Vagy Griezmannra De Jong, Trincao, Todibo. Alattunk is Sampernek ismét vérben forog a szeme, de ezeket nem nézi valamiért.
Jöttek, csak épp egyik sem játszik, vagy csak keveset. Az már megint egy más kérdés, hogy az a rendszer, keret és/vagy az edző hibája. Mi lesz, ha véletlenül Pjanics beválik? Őt is itt tartjuk 5 évig kártyázni, mert majd nem akar elmenni öreg korára?
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.06.01. 13:11:27

Arthur8 írta:
2020.06.01. 12:31:30
Én is utálom a mostani vezetőséget akárcsak a többség , de szerintem, ha jövőre lelépnek, akkor még pont van idő visszairányítani a jó útra a csapatot anélkül, hogy Milan 2 válna a Barcából. Nincs olyan borzalmas állapotban a csapat a fiatal játékosokat tekintve.
Hagyjad, itt egyes fórumtársak szerint 25 év felett már öreg a játékos, 30 év felett meg már múzeumban kellene mutogatni. :mrgreen:

Annyira tényleg nem gáz a helyzet, igazolunk öreget meg fiatalt is, ahogy mindig is tettük. Csak egy-egy Vidal meg Pjanics leigazolásakor mindenki felhördül, holott egy Vidalra is jutott egy Arthur, Lenglet és egy Malcom. Vagy Griezmannra De Jong, Trincao, Todibo. Alattunk is Sampernek ismét vérben forog a szeme, de ezeket nem nézi valamiért.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.06.01. 12:31:30

Én is utálom a mostani vezetőséget akárcsak a többség , de szerintem, ha jövőre lelépnek, akkor még pont van idő visszairányítani a jó útra a csapatot anélkül, hogy Milan 2 válna a Barcából. Nincs olyan borzalmas állapotban a csapat a fiatal játékosokat tekintve.
Ter Stegen már nem kifejezetten fiatal, de simán van még akár 7-8 éve, amikor a világ egyik legjobb kapusa lehet. A védelem, ami egyértelműen erősítésre szorul, de még itt is van 1-2 lehetőség a jövőre nézve. Ott van Lenglet, aki nem világklasszis és valószinűleg nem is lesz az jövőben sem, viszont siman lehet egy stabil, megbízható csapattag, illetve ott van Araujo, akit nem láttam sokat játszani, de valamiért őt Todibo elé helyezték. Én egyébként eléggé valószínűnek tartom, hogy jövőre Pique lesz a soron , akit próbálunk helyettesíteni és én De Ligt megszerzésére nagy esélyt látok, akinek a Juvés karrierje egyelőre nem sikertörténet,de benne mindenképp ott van a lehetőség , hogy a következő generáció világklasszis védőjévé váljon. A védelem két széle, ahol nem látom egyelőre a jövőképet, pedig nagy erősítésre szorul.
A középpályán kifejezetten sok fiatal van, akiből lehet nagy játékos. Szerintem De Jongban és Arthurban is ott a világklasszis szint, lehet már csak egy jól működő rendszer hiányzik nekik, illetve szerintem nem 23-24 évesen kell tőlük azt várni, amit tudott Xavi a történelem egyik, ha nem a legjobb Barcájában karrierje csúcsán 29 évesen. Ott van a középpályán még Puig, akit sokszor már most szeretnénk többet látni a pályán, de még csak most lesz 21 éves és egy olyan Barcába kell bekerülni, ahol minden meccset szép játékkal nyerni kell és a játékost és edzőt 3 rossz meccs után mindenki szétszedi és elzavarná. Iniestának pont 20-21 évesen volt az első olyan szezonja , amikor már rendszeresen lehetőséget kapott az akkor feltörekvő Barcában egy sikertelenebb időszak után kevésbé nagy elvárásokkal. Szerintem Puignak is van ideje és ha elég jó előbb utóbb meg fogja kapni a lehetőséget. Egy kölcsön is sokkal jobbat tehetne neki, mint hogy Barcelonában koptassa a padot. Ott van még Alena és az új igazolás Pedri is ( aki lehet winger, nem tudom pontosan).
Elől ott van a saját nevelés Ansu Fati, aki végre az utánpótlásból érkezett és első ránézésre úgy tűnik, hogy sokkal több van benne , mint az elmúlt 10 évben bárkiben, aki az utánpótlásból jött, de azért majd még kiderül, hogy fejlődik a továbbiakban, de minenképp nagy ígéret. Most nyáron jön Trincao, egy olyan igazolás, akit követelni szoktunk, egy fiatal tehetség, akiért nem 100+ millát szorunk ki , hanem 31 millióért mindenfajta hype és az árcédula miatti plusz nyomás nélkül elhozunk, így ha nem válik be akkor sem akkora bukta. Néztem a sráccal és az edzőivel is nyilatkozatot, illetve néztem róla videót. Ez alapján egy nagyon tehetséges és szimpatikus játékosnak tűnik, aki mentálisan erős és baromi jó munkamorálja van. Ezt a gyereket Portugáliában az egyik legnagyobb tehetségnek tartják, egy polcra helyezik Joao Felixel, akit ugye egy fél év- év paradés teljesítménye miatt 120 millióért vitt az Atletico, ahol hatalmas nyomás is van rajta emiatt. Én nagyon várom, mi lesz ebből a srácból, de neki is kell időt adni.
Előre Suarez helyére tényleg jónak tűnik Lautaro , ha elhozzák, bár brutálisan sok pénzt kérnek érte, amiben megint ott a hatalmas bukás lehetősége is.
Szerintem, ha a következő egy évet kihúzzák ezek a fiatalok itt vagy akár kölcsönben úgy, hogy nem cserélgetik el őket Pjanic szerű 31 éves értelmetlen igazolásokra, akkor a következő vezetőség egész jó alapokra építkezhet.
Viszont úgy vagyok vele, hogy szerintem át kell kicsit állítanunk nekünk Barca szurkolóknak az agyunkat, hogy az a fajta dominancia, illetve csodafoci, tele saját nevelésekkel, a történelem legjobb játékosával a világ egyik legjobb edzőjével, az az egyszeri és megismételhetetlen kategória. Akkor minden tökéletesen összeállt, ezért is lett egy korszakos csapat. Mennyire szerencsések vagyunk, hogy láthattuk ezt a csapatot. Ennek ellenére szerintem a Barca egy jó vezetéssel simán megmaradhat egy BL győzelemre esélyes csapatnak a Messi utáni korszakban is, csak valószinűleg már nem minden párharcnak az egyértelmű esélyese lesz , mint Pep idejében, hanem egy lesz a világ 5-10 legjobb csapatából. Ha ez így marad én már boldog leszek , mert akkor nem kell majd Milan szerű összeomlásról beszélni.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.06.01. 06:44:44

Az öregek MELLÉ lehetetlen jól igazolni. Helyettük meg egy lelépő vezetőség egy lelépő edzővel nem merhet. Ezért gondolkoznak öregekben, akiknek ötül a többi öreg. A helyett, hogy ígéretes fiatalokat hoznának, akik a jövő csapatába készülnek.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.05.31. 19:42:33

én bírom a tagot csak nem értem, milyen megfontolásból eredtünk most ennyire utána. fizucsökkentés szemszögéből abszolút hülye döntés lenne egy 30 éves veteránt idehozni, az ilyen arcok már azon pörögnek, h az utolsó zsíros szerződésüket aláírják vhol.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.05.31. 18:12:37

Pjanic és Barca...???? Megfogalmazni is nehéz......eredendően már a gondolat vagy még azt megelőzően a gondolat gondolatának gondolata is hibás.....láttam én is az nso-t.....túl hosszú uborkaszezon alatt valakik elvesztették józan ítélőképességüket..... #-o
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2020.05.31. 18:01:17

NovaProspekt írta:
2020.05.31. 13:07:37
Arthur épphogy a rosszul keresők között van, úgyh ezért sem értem nagyon ezt a Pjanicsmániát, ha fizut akarunk felszabadítani. Pjanicsnak épphogy többet kellene jóval adnunk.
Én semmilyen formában nem értem hogy miért akarnak megszabadulni a braziltól.
Mi szól Pjanic mellett hogy ennyire ragaszkodnak hozzá.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.31. 15:13:44

NovaProspekt írta:
2020.05.31. 13:07:37
Arthur épphogy a rosszul keresők között van, úgyh ezért sem értem nagyon ezt a Pjanicsmániát, ha fizut akarunk felszabadítani. Pjanicsnak épphogy többet kellene jóval adnunk.
Az hagyján.. A legújabb pletyka hogy Fatit akarja a Juve cserébe Pjanicért.. Beb.szna..
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.05.31. 13:07:37

Arthur épphogy a rosszul keresők között van, úgyh ezért sem értem nagyon ezt a Pjanicsmániát, ha fizut akarunk felszabadítani. Pjanicsnak épphogy többet kellene jóval adnunk.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.05.31. 12:05:18

a Griezmann ügyhöz : nála különösen érezni-látni azt, hogy más játékra van 'beidegződve"!
ez kétszeresen sújtja, mert elveszítette azt az előnyt amit kapott a régi csapatában és elő jönnek a hiányosságai amiket ott elfedett a begyakorolt és működő szisztéma.
csak egy pl.: ő maga is nyilatkozta, hogy nem egy cselgép.... hát sajna látszik is.
nem tudom mennyire könnyű vagy nehéz ezt korrigálni, egyáltalán mit lát ebből az edző?!
egy más példa ami nekem szembetűnő és nem vele kapcsolatos: Semédo... a srác kiváló adottságú de hihetetlenül fegyelmezetlenül helyezkedik... (a posztja üres, miközben bent kolbászol középen) ilyesmit nem lehet észrevenni egy edzőnek? nem érdekli? vagy csak én látom ezt hibának?
Coutinho egymagában is rejtély, nem hiszem hogy nála könnyű megoldás létezik....
szerintem Dembélé a sérülései nélkül is hasonló cipőben jár messze van még a hatékony szinttől.
ezért nincsenek jó érzéseim, amikor egy csúcskategóriás csapathoz egy nevesincs edzőt izzadnak ki.... bár tévednék.
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2020.05.29. 19:20:24

recrea írta:
2020.05.28. 15:02:41
Sok csodálkozni való abban sincs, ha esetleg Arthur maradni akar, ugyan minek menne el fele annyi fizuért egy Juvéba? :)

Mennyit keres itt nettó 8-10 millió?
Emlékeim szerint Ronaldo is másfélszeresét kapja Torinóban, mint a Realnál és De Ligtet is végül azért nem sikerült megszerezni, mert ott éves szinten 15 millió eurót ajánlottak neki. Meglepően magas fizetéseket ad a Juventus is: Rabiot és Ramsey is megkap 8-8 millió eurót szezononként.

Lautaro Martínez esetében szerintem továbbra sem kérdés, hogy itt fog-e játszani a jövőben. Inkább az, hogy nagyon vagy elképesztően sikerül leigazolni.

A legújabb hírek szerint Coutinho a Bayernnél fejezné be a BL-t. Szerintem ha a Bundesliga befejezéséig nem sikerül neki új klubot találni, akkor nyugodtan vissza lehetne hívni, hogy itt fejezze be az európai kupát.

El tudnék képzelni egy olyan 4-3-3-at, amit az Ajaxnál is játszat Ten Hag. Azaz két védekező középpályás (ez nálunk adott Busquets és Frenkie) egy középső középpályás, aki előre játékban kiemelkedő, igazából ez az egyetlen kérdéses poszt, hogy Coutinho képes-e egy ilyen szerepkört játszani, mint amit Van De Beek is szokott, de ha nem akkor is remek lenne Vidal, illetve Arthur is megemlítette már a szezon elején, hogy nem okozna gondot számára feljebb játszani. A jobbszélső adott Leo személyében, aki az első számú, nem mélységi irányítója lenne a csapatnak, Ziyech is nagyszerűen hozta ezt a feladatot, pedig ő is rengeteg alkalommal húzódik be középre. Promes szerepkörét - aki néha-néha megjelenik középen is és a jobboldalon is, mégis elfér a pályán a marokkóival - szerintem Griezmann is el tudná ezt játszani, hiába ballábas, de egy Fati is remekelne itt, ha merik terhelni őt, illetve ott van Dembelé is ha... A középcsatár pozíció pedig ugyancsak adott Suárez illetve valószínűleg hamarosan Lautaro személyében. Valószínűleg nem lesz belőle semmi, de azért egy-egy mérkőzés erejéig megnézném, hogy működik.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.05.28. 18:57:27

MatyiG írta:
2020.05.28. 17:35:55
Messi - Griezmann - Fati
Suarez
Nyilván majd Grízes kedvéért Messi kiszorul a szélre, és a francia irányít. :D
Nem jelenti feltétlen azt hogy Griezmann irányít még ha a felállásból úgyis jön le. Messi úgy is belépne a játékba, csak azt próbáltam vázolni hogy talán így lehetne mindenkinek az erősség kiaknázni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.05.28. 17:35:55

Messi - Griezmann - Fati
Suarez
Nyilván majd Grízes kedvéért Messi kiszorul a szélre, és a francia irányít. :D
Válasz küldése