Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.27. 17:55:56

crixus írta:.
.
.
Nekem személy szerint elegem van Cesc Fabregás-ból, mert semmi olyat nem mutatott, amivel jobb lenne egy gyengén teljesítő, kiöregedett Xavi-nál.
.
.
.
Remélem nem baj, hogyha nem az egész irományod idéztem be, csak valamiért nem szeretek ilyen nagyokat meghagyni, úgy széthúzzák az oldalt vagy nem is tudom. De a válaszom igazából az egésznek szól, ha zavar hogy így van, akkor visszacsinálom eredetire.. :)

Na szóval. Az első részében azzal egyetértek, hogy Xavi helye a padon lenne alap esetben, már ebben a szezonban is ott lett volna a helye..

A középső részre meg nem is tudok/akarok igazából hosszasan reagálni a kiemelt mondatod miatt. Elfogadom, hogy nem szereted Cescet, de ha ezt komolyan is gondolod, akkor nehéz lenne meggyőzni bármiről is. A szezon végén is volt 2 meccs - egyik a Villarreal, a másik nem tudom már melyik, de X lett sajnos csak -, ahol lejött Xavi, bejött Cesc a helyére, és lényegesen dinamikusabb lett a támadójátékunk, még gólokat is szereztünk perceken belül. Ez tökéletesen jellemezte is az idei évben levő különbséget kettőjük közt szerintem. De mindegy, ezen összeveszni nem fogunk, úgyse tudjuk meggyőzni a másikat ahogy látom, meglátjuk majd a vezetőség hogy gondolja, aztán jövőre bízzunk a legjobbakban.. :)

u.i.: A távoli lövéses részre meg nem kötekedésből, csak emlékeztetőül:
Xavi tavaly, Xavi idén, Cesc tavaly, Cesc idén. Fabregas idei góljához szerencse is kellett, de a lövés már alapból gólt érdemelt. Csak azért linkelem, mert nem csak Ini tud lőni a 16-oson kívülről. Ráadásul ő sem lő túl sűrűn távolról, idén az Osasuna elleni bombája rémlik csak amit olyan messziről eresztett meg és gól is lett, de simán lehet, hogy elfelejtettem másik gólját - a Real ellen asszem már a 16-oson belül járt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.05.27. 18:13:43-kor.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.05.27. 17:51:17

Biztos vagyok benne, hogy Cesc-et nem fogjuk eladni és Alexist is csak akkor, ha jön egy világsztár előre, Agüero vagy Reus, aminek nincs sok esélye.

Amúgy nem úgy lenne értelme igazolni meg eladni, hogy meg beszélik az edzővel milyen kezdő 11 kellene, akiket az edző mond szépen megvenni (megpróbálni), ha nem sikerül mondani alternatívákat és amikor megvannak akkor a felesleges játékosokat meg eladni utána? Basszus ez egy Barcelona, az elmúlt 10 év legnagyobb klubja és előtte is mindig top 8as volt, ne mondja már senki, hogy nincsen fedezetük kiadni egy igazolási szezonban legalább 120 milliót úgy, hogy előtte alig igazoltunk (oké Neymar fekve nyolcas eurós igazolás volt).

Majd a végén az lesz, hogy eladjuk Cescet, Alexist, Tellot, Pedrot, Xavit, Maschot meg Alvest és nem tudunk majd igazolni és feltöltjük a keretet ilyen Fontás félékkel :lol:

Amúgy Bajner a Dortmund 2ből menne, na ő jöhetne mondjuk Messi helyére :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 17:33:21

fcjoc írta:sport és az md is lehozta hogy nem eladó AS, illetve nincs is átadólistán.. =D> helyes.. most az egyszer örülnék ha inkább Pedrobol csinálnának pénzt LE nyilatkozata ellenére (már hogy ha igaz hogy szeretné a csapatban tudni)..

Bár így lenne! Vigye a Juve Pedrot. Legyenek vele boldogok!
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.27. 17:25:04

Deptusac írta:
barca-miki94 írta:Itt egypáran nincsenek maguknál, még hogy ini cesc és xavi a világ legerősebb középpályája??? ez még viccneksem jó! itt ahogy látom még sokan nem hogy a focihoz nem értenek de még a sportágotsem értik sokan.. =D> =D> =D>
Ehhez a véleményhez is csatlakoznék! Vegyük már észre mennyire hiányzik a dinamika a középpályáról! Gólerős, célzott átlövésre is képes, kevesebb labdát elszóró középpályások kellenének. Melyikük is ilyen??
Ezzel a véleménnyel az általad említett dilettantizmust fordítottad meg.
Nem hiszem, hogy túl sok kp-t tudnál mondani ahol egy Busquets-Song-Iniesta-Cesc Xavi-Rafinha van 3 helyre.
Ini még mindig szorosan a legjobbak közé tartozik (ha nem a legjobb) Cesc pedig a képességeit tekintve szintén elit kategória. Azt pedig megnézném, hogy melyik csapat nem örülne ha egy Xavi lenne a cseréje, és akkor ott van még Rafinha. A Busquets-Song párosról ne is beszéljünk.
Szóval inkább gondolkozz mielőtt ilyen alpári stílusban nyilvánulsz meg.

Deptusac

A legtöbb meccsen amikor Cesc beállt igenis hozott dinamikát a játékba. Direktebb lett a támadójáték és jöttek is azok a passzok amik anno Xavit jellemezték. Nem véletlen az a 19 assist csak a ligában, mellé pedig több gólt lőtt, mint Xavi és Ini együtt. Ha pedig megfigyelted próbálkoztak (főleg Ini) átlövéssel jó párszor, de szinte mindig blokkolták, mert olyan szinten betömörülnek a csapatok.
Ugyanúgy szenved a Real is ezek ellen a csapatok ellen, pedig ott Bale meg Cr szokott tüzelni.



Marquinhost én szívesen látnám, mert nagyon jó képességű védő, ráadásul gyors, ami nálunk sok éve hiánycikk. Puyol amikor már lassult tudta ellensúlyozni azzal, hogy kiváló érzéke volt a helyezkedéshez, de jelenleg minden középső védőnket körbepisálja egy gyors csatár. Ugyanakkor ha csak a brazil jön nem sokkal vagyunk beljebb, nem rá van elsősorban szükségünk. Ő inkább egy hosszútávú befektetés, illetve sokat érhet, ha jövőre kizárnak minket az átigazolási szezonból.
A Mangalas hírnek is örülök ha van igazságalapja. Már most is top 5-ös védőnek számít és még sok év van előtte. Daniloval egy pakkban nyugodtan jöhetne. Egy ideig nem kellene aggódni a hátsó alakzat miatt.
Forca Barca!!!!
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2173
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2014.05.27. 17:23:59

sport és az md is lehozta hogy nem eladó AS, illetve nincs is átadólistán.. =D> helyes.. most az egyszer örülnék ha inkább Pedrobol csinálnának pénzt LE nyilatkozata ellenére (már hogy ha igaz hogy szeretné a csapatban tudni)..
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.05.27. 17:16:01

Azért Fabregas esetében nem lehet arról beszélni, hogy agyon nyerte volna magát. 2011-ig az Arsenal játékosa volt, azt hadd ne részletezzem, hogy ot tmennyi mindent nyert... (bocs Game :D ) 2011 óta pedig mi sem tudtunk többet felmutatni egy bajnoki címnél, egy kupagyőzelemnél és két bohócértékű szuperkupánál. Tulajdonképpen ez a 4 trófea az, amit Fabregas pályafutása során elért, úgyhogy nem lehet szerintem arról beszélni, hogy nem lenne elég motivált. Más gond van nála szerintem, de hiba lenne eladni.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 17:11:05

crixus írta:
palesz77 írta: És te akkor tényleg Cescet adnád el Xavi helyett? Aki egy az, hogy vagy 5-6 évvel idősebb nála, kettő meg, hogy ő még az őszi meccseken se pörgött - ha már Fabregasnál felhoztad, hogy csak ősszel ment neki.

Komolyan kíváncsi lennék, hogy ti szerintetek Rakitc pl. képes lett volna a tavaszi Barcában hasonló teljesítményre, mint Sevillában? Meg Pogba és Vidal akkora császár lett volna amikor hamis9-est játszottak volna..? Vagy az ő kedvükért többet mozogtak volna be a támadóink?

Tényleg kell a megújulás, de első körben szerintem bőven elég, ha megváltoztatjuk a szerepeket csapaton belül, és emiatt valamennyit alakítunk is a játékon, felpörgetjük azt, és ami még fontosabb, LE rendet rak a fejekben! Olyan átigazolás politikával mint amit ti írtok itt, a Pep féle Barca létre se jöhetett volna, mert akkor Xavi simán röpült volna a 07/08-as szezon után. Fabregasnál tehetségesebb irányító nincs szerintem az egész piacon, csak ki kéne hozni belőle azt a formát, amit az Arsenalban mutatott, meg amit itt hozott a szezon elején - plusz a második felének a végén, meg még a téli hónapokban is.. Kapja meg a karmesteri posztot, irányítsa ő a csapatot Xavi helyett a fontos meccseken is, és ha egy teljes ilyen szezon - akár kettőt is adnék én neki - után jogosan kritizálható lesz a teljesítménye, akkor oké, azt mondom adjuk el. De így, hogy még nem is próbáltuk ki igazán olyan szerepben, amiért elvileg idehoztuk.. :roll:
Xavi-ról annyit, hogy jelen pillanatban az ő helye (normál esetben) a pad (lenne) a komolyabb meccseken. Tehát a kezdőbe kellene egy irányító/támadó középpályás. Nyilván Cesc még nem elégedne meg kevesebb játéklehetőséggel, márpedig a produkciója alapján kevés lenne a kezdőbe. Tehát ha a kezdőbe akarunk valakit hozni, akkor a kezdőből Fabregás fog kiszorulni, az ő távozása lenne ésszerűbb.

Rakitic-et nem szeretném itt látni, mert nem tartom elég jónak, technikásnak. Egy Pogba vagy Vidal cserében, esetleg Touré visszahozásában látnék fantáziát. Nyilván kicsit finomítani kellene a taktikánkon, de nem kellene gyökeres változás.
Fabregás-nál pedig a tehetséget kár emlegetni, mert az semmit sem ér motiváció nélkül. Nekem személy szerint elegem van Cesc Fabregás-ból, mert semmi olyat nem mutatott, amivel jobb lenne egy gyengén teljesítő, kiöregedett Xavi-nál. Itt nem a posztjáról van szó, mert akkor ennyi erővel ezzel lehetne magyarázni a jobb statisztikáit. Arról van szó, hogy Fabregás lassú, fizikailag gyenge, átlövései a 0-val egyenlőek, dinamika, ütem abszolút nincs a játékában. Vannak jó meglátásai, de ez édes kevés ide. Legalább 2 év kellene ahhoz, hogy ő összeszedje magát, de jó lenne, ha ez a 2 év nem nálunk múlna el eredménytelenül. Mert ilyen hozzáállással nem fogja összeszedni magát. Ide egy lendületes, dinamikus, jó lövőtechnikával rendelkező középpályás kellene, akinek a lövéseiben van fantázia is. Nálunk ugyanis Iniesta-n kívül más tkp legalább az utóbbi két szezonban nem szerzett a 16-oson kívülről gólt. Pláne nem Xavi vagy Febregás. Pedig "papíron" ők is jól lőnek... csak sajnos a futballt nem papíron játsszák.

A 07/08-as kerethez képest nekünk most bőven nincs olyan jó keretünk, motiváltságban pedig abszolút nincs. Sok magát agyonnyert sztárocskából áll a jelenlegi Barca, akiknek legalább a felét el kellene zavarni egy jó szezonhoz... Az olyanokat pedig mint Neymar, Iniesta vagy Sánchez megtartani. Akik akarnak még focizni.

Az ember aki a szívemből szólt! :)
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.05.27. 16:56:15

palesz77 írta: És te akkor tényleg Cescet adnád el Xavi helyett? Aki egy az, hogy vagy 5-6 évvel idősebb nála, kettő meg, hogy ő még az őszi meccseken se pörgött - ha már Fabregasnál felhoztad, hogy csak ősszel ment neki.

Komolyan kíváncsi lennék, hogy ti szerintetek Rakitc pl. képes lett volna a tavaszi Barcában hasonló teljesítményre, mint Sevillában? Meg Pogba és Vidal akkora császár lett volna amikor hamis9-est játszottak volna..? Vagy az ő kedvükért többet mozogtak volna be a támadóink?

Tényleg kell a megújulás, de első körben szerintem bőven elég, ha megváltoztatjuk a szerepeket csapaton belül, és emiatt valamennyit alakítunk is a játékon, felpörgetjük azt, és ami még fontosabb, LE rendet rak a fejekben! Olyan átigazolás politikával mint amit ti írtok itt, a Pep féle Barca létre se jöhetett volna, mert akkor Xavi simán röpült volna a 07/08-as szezon után. Fabregasnál tehetségesebb irányító nincs szerintem az egész piacon, csak ki kéne hozni belőle azt a formát, amit az Arsenalban mutatott, meg amit itt hozott a szezon elején - plusz a második felének a végén, meg még a téli hónapokban is.. Kapja meg a karmesteri posztot, irányítsa ő a csapatot Xavi helyett a fontos meccseken is, és ha egy teljes ilyen szezon - akár kettőt is adnék én neki - után jogosan kritizálható lesz a teljesítménye, akkor oké, azt mondom adjuk el. De így, hogy még nem is próbáltuk ki igazán olyan szerepben, amiért elvileg idehoztuk.. :roll:
Xavi-ról annyit, hogy jelen pillanatban az ő helye (normál esetben) a pad (lenne) a komolyabb meccseken. Tehát a kezdőbe kellene egy irányító/támadó középpályás. Nyilván Cesc még nem elégedne meg kevesebb játéklehetőséggel, márpedig a produkciója alapján kevés lenne a kezdőbe. Tehát ha a kezdőbe akarunk valakit hozni, akkor a kezdőből Fabregás fog kiszorulni, az ő távozása lenne ésszerűbb.

Rakitic-et nem szeretném itt látni, mert nem tartom elég jónak, technikásnak. Egy Pogba vagy Vidal cserében, esetleg Touré visszahozásában látnék fantáziát. Nyilván kicsit finomítani kellene a taktikánkon, de nem kellene gyökeres változás.
Fabregás-nál pedig a tehetséget kár emlegetni, mert az semmit sem ér motiváció nélkül. Nekem személy szerint elegem van Cesc Fabregás-ból, mert semmi olyat nem mutatott, amivel jobb lenne egy gyengén teljesítő, kiöregedett Xavi-nál. Itt nem a posztjáról van szó, mert akkor ennyi erővel ezzel lehetne magyarázni a jobb statisztikáit. Arról van szó, hogy Fabregás lassú, fizikailag gyenge, átlövései a 0-val egyenlőek, dinamika, ütem abszolút nincs a játékában. Vannak jó meglátásai, de ez édes kevés ide. Legalább 2 év kellene ahhoz, hogy ő összeszedje magát, de jó lenne, ha ez a 2 év nem nálunk múlna el eredménytelenül. Mert ilyen hozzáállással nem fogja összeszedni magát. Ide egy lendületes, dinamikus, jó lövőtechnikával rendelkező középpályás kellene, akinek a lövéseiben van fantázia is. Nálunk ugyanis Iniesta-n kívül más tkp legalább az utóbbi két szezonban nem szerzett a 16-oson kívülről gólt. Pláne nem Xavi vagy Febregás. Pedig "papíron" ők is jól lőnek... csak sajnos a futballt nem papíron játsszák.

A 07/08-as kerethez képest nekünk most bőven nincs olyan jó keretünk, motiváltságban pedig abszolút nincs. Sok magát agyonnyert sztárocskából áll a jelenlegi Barca, akiknek legalább a felét el kellene zavarni egy jó szezonhoz... Az olyanokat pedig mint Neymar, Iniesta vagy Sánchez megtartani. Akik akarnak még focizni.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.05.27. 16:39:01

Capon írta:Ez a Marquinhos gyerek szerintetek erősítést jelentene a csapat számára? 94-es születésű 20 éves kölök, nyugodsz szívvel beraknátok a csapatba?
Én szerintem soha sem láttam játszani és azon is nagyon el kéne gondolkoznom, hogy hallottam-e róla valaha.
És ő most középső védő vagy szélső?
Középső!

És válaszolva, őszintén gondolom, hogy ezt a védelmet alulmúlni nagyobb teljesítmény lenne, mintsem fordítva. Szóval igen, sokkal nyugodtabb lennék Marquinhossal, mint Maschal. Alvesre is rengeteg alternatívát el tudok képzelni, én örülök, hogy túl adunk rajta.

Piqué? Ő számomra a legnagyobb rejtély. Közönség kedvenc, (én is bírom) de a játéka kifogásolható.

Alba, Adriano kettős nekem a balon kifogástalan.

Biztos vagyok benne, hogy érkezik két belső védő, de nagyon remélem hogy nem Fontás lesz a második.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.05.27. 16:33:20

Ezek még mind csak hatalmas pletykák. Ezt csak a vezetőség és Enrique tudja, hogy ki kell, és ki nem. Emlékszem anno 2008ban Pep listáján ilyen nevek voltak, hogy Gomez, van Persie, Robinho,Ribery meg ilyen nevek voltak, még se lett belőlük semmi. Addig nem érdemes pálcáttörni senki felett, amíg nem lesz hivatalos.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.27. 16:27:29

Alexis kapcsán szerintem ez egy olyan nyilatkozat, hogy keveslik a pénzt, nem? :mrgreen:
Kép
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.27. 16:18:47

off:
Évekkel ezelőtt vergődtem,hogy Cáceres eladjuk-elpocsékoljuk- akkor lehurrogtak hogy minek ide.
hát már 2éve itt alapember lehetne és most Benaita féléket veszünk több tízmilióért
Thiago elment mert nem játszik,Iniestán kivűl bárhol kaphatott volna helyet.
Most beleesünk egy Fabregas eladásába...Alexiséba....Songéba....
nem is értem hogy miért igazolunk 20milliókért kispadra,hiszen idén igy se nyertünk,
Aki pedig azt mondja az ifiből nem lehet építkezni mert nincs seki akit fellehetne hozni arra azt tudom mondani hogy kb 20játékos van kapásból aki Barca nevelésű és most más "elit" klubokban játszik.Tehát szerintem a világon nekünk van a legrosszabb üzlet politikánk... ami képletesen erről szól:
Kinevelünk kiváló játékosokat,a világ egyik legjobb akadémiáján nem kis költségekkel,majd eladjuk aprópénzért vagy annyiért sem,Valencia,Inter,Arsenal,stb.
majd ha már olyan játékos lett hogy ér vagy 30-40-50 milliót vissza vesszük..

a felnőtt keret pedig erről szól..van egy kezdő(!) mellé igazolunk 20 milliókért(min) kispadra,és 1-2év után fillérekért eladjuk hogy vegyünk helyettük megint 20milláért cserejátékost,és igy tovább.
Nem keresnk pénzt senkin mert ugy adjuk tovább a játékosokat hogy ki van égve
Alexis-t pedig nem hiszem el hogy ha elakarjuk adni ( örűltség az egész ) akkor miért nem lehet fel "hype"-olni (szép magyarszó) a juventus megaarja venni,akkor miért nem kéretjük magunkat,hogy ő nagyon fontos meg megúgy,ezt olyan szépen csinálja a Porto,Arsenal,Chelsea, David Luíz elmegy 50millióért,ugy hogy nem játszik rendesen,mindenki tudja 1 éve hogy eligazol és 50 millió...
Alexis hasonló kalier a saját posztján évről évre javuló formában,és eladjuk 20-25 millióért.
egy Herrera pedig 40millióért kellhet el 1 év jó játék után ami igazábol semmivel nem jobb mint Fabregas játéka ahoz tudom ezt hasonlítani hogy Oleguer is kitűnne egy Siófokban mégse venne meg egy Bayern 20millióért

Marquinos-nak örülök nagyon
Benaita ha jóáron hozzuk max tizen pármilió akkor annak is fogok
de Song Alexis,Fabregas eladása nagyobb érvágás
a 3 játékost egy Liverpool 100milla felett adná el ,persze jelenleg a felét sem érik de Bale sem,ahogy David Luiz sem,Herrera,Laporte sem ér annyit amennyiért vesztegetik.

Játszon Bartra egyre többet,Montoya is,Rafinha,Tello stb.
amit eddig láttunk tőlük az egyértelmű kevés a Bl vagy bajnokság megnyeréséhez,na de 1évvel ezelőtt ha azt mondom Bartra biztosabb pont lesz mit Mascherano kinevettek,és most már többen is elgondolkodnának hogy ha egészséges mind kettő akkor Piqué-Mascherano vagy Piqué-Bartra védelemmel álljunk e fel.
Montoya is simán hozhatja az Alves szintet,Rafinha is a mostani Xavi-t ahogy Tello egy Pedro szintet.
fél évet kapnának megadva a lehetőséget ami nem azt mondom hogy lapkezdő minden meccsen,hanem hogy félév alatt 6-7-8 meccset végig játszhatnának ami még mindig nem sok ha megnézzük hogy BL-Kupa-Bajnokság alatt játszunk vagy 30 meccset.
persze igazolni kell jobb védőt,( ha nem Marquinos-al terveznek) -Piszczek?-
és ha elmegy Mascherano Song( :( ) Alexis ( :( ) akkor lehet kell még pár játékos.
főleg ha nem igazolhatunk egy darabig.de könyörgöm ha már eladni nem tudjuk a játékosainkat ne igazoljunk már 20milliókért kispadra...
( egyébként ha már középpálya igazolásról beszélünk és Reus,Herrera stb nevek futkossnak akkor inkább Koke legyen ha lehet)

Állítólag ( nem tudom volt e téma) de Mangalat tervezik leigazolni bár SAJNOS valószínűleg kacsa lesz de egy Marqiunos Mangala védőpáros igazolásátol elélveznék! :lol: http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd" target="_blank ... lt-2274287
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.05.27. 16:16:21

Egy "jó" hír!
Roma now ask 40M for centre back Mehdi Benatia (27), which is too much for Barcelona. He's likely to join Chelsea or Man City. [md]
Hasonló volt a történet 2012-ben Thiago Silva, 2013-ban pedig David Luiz átigazolásával kapcsolatban. Most szintén zenész.
Azért valami jó is legyen a mai napban!
Bartomeu (president): "Alexis is not for sale. He's part of our plans for next season. Juventus haven't been in touch, should ask his agent"
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.05.27. 16:14:17

Ez a Marquinhos gyerek szerintetek erősítést jelentene a csapat számára? 94-es születésű 20 éves kölök, nyugodsz szívvel beraknátok a csapatba?
Én szerintem soha sem láttam játszani és azon is nagyon el kéne gondolkoznom, hogy hallottam-e róla valaha.
És ő most középső védő vagy szélső?
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.05.27. 16:10:34

Nem kellett nagyon vissza olvasnom hogy lássam a középpályán megy a vita.
Már írtam, hogy a kapus és a védelem egyértelmű igazolást sürgető posztok, ahol lyukak vannak és be kell tömni. Középpálya és csatársor annyiban nehezebb dió, hogy itt létszámban elvileg megvagyunk, de minőségben nem! És őszintén megvallva én sem tudom mi lenne itt a megoldás, de kíváncsian várom mit tesz a vezetőség, mert szerintem a középpálya megerősítése, dinamikussá tétele legalább annyira fontos, mint a védelem megszilárdítása. Hiába is kapunk majd egy jobb védelemmel kevesebb gólt, attól nem lesz se gyorsabb, se gólra törőbb, se szebb a játékunk. És ez itt a baj! Szerintem Sanchez vagy Pedro is azért tűnhet gyengébbenk, mert jóval kevesebb a támadásunkban az átütő erő. Kevés a mélységi passz, ami ziccert hoz. Régen Xavi nagy király volt ebben. Ma már csak hátra vagy oldalra passzol. Nem mondom, hogy pl Pedro nem lenne gyenge, de jobban kitűnik, mert néhány éve még tömték labdákkal. Most felállunk, mint egy díszsereg a 16 elé a teljes csapattal és megy az unalmas körbepasszolás. Csak 2-3 éve nyomatták be a résekbe a labdákat, és helyzetek sokaságát dolgoztuk ki, ma meg csak körbe-körbe passzolgatunk. Tudom, hogy jobban kiismerték a játékunkat, de azért próbálkozni illene. És ez itt a fő baj, mert így jöhet előre, Reus, Aguero, Suarez vagy bárki...ebben a formában nem lesz egyikük sem világmegváltó, ha már egy Messi vagy Neymar sem az. És talán ezért fanyalgunk sokan Pedro és Sanchez sok gólja ellenére is gyenge játékuk miatt, mert a gólokon kívül nem nagyon maradt meg játékuk. De ugyanez igaz sajna idén Messire és Neymarra is.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.27. 15:49:22

Varatrix írta:
palesz77 írta:És te akkor tényleg Cescet adnád el Xavi helyett? Aki egy az, hogy vagy 5-6 évvel idősebb nála, kettő meg, hogy ő még az őszi meccseken se pörgött - ha már Fabregasnál felhoztad, hogy csak ősszel ment neki.
Miért adnánk el Xavit, már minimális igény sincs olyasmire, hogy egy ekkora legenda innen vonuljon vissza? :roll:

Még ha nem is lenne bérelt helye a kezdőbe, mert azt megérteném.
Kb 5 sorral alatta írtam, hogy nem adnék el senkit, maradna ez a névsor, csak megcserélném a szerepeket.. Ez csak annak szólt, hogy szerinte valakit mindenképp el kell adni kettejük közül, és az mindenképp Fabregas lenne.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 15:37:19

palesz77 írta: És te akkor tényleg Cescet adnád el Xavi helyett? Aki egy az, hogy vagy 5-6 évvel idősebb nála, kettő meg, hogy ő még az őszi meccseken se pörgött - ha már Fabregasnál felhoztad, hogy csak ősszel ment neki.

Komolyan kíváncsi lennék, hogy ti szerintetek Rakitc pl. képes lett volna a tavaszi Barcában hasonló teljesítményre, mint Sevillában? Meg Pogba és Vidal akkora császár lett volna amikor hamis9-est játszottak volna..? Vagy az ő kedvükért többet mozogtak volna be a támadóink?

Tényleg kell a megújulás, de első körben szerintem bőven elég, ha megváltoztatjuk a szerepeket csapaton belül, és emiatt valamennyit alakítunk is a játékon, felpörgetjük azt, és ami még fontosabb, LE rendet rak a fejekben! Olyan átigazolás politikával mint amit ti írtok itt, a Pep féle Barca létre se jöhetett volna, mert akkor Xavi simán röpült volna a 07/08-as szezon után. Fabregasnál tehetségesebb irányító nincs szerintem az egész piacon, csak ki kéne hozni belőle azt a formát, amit az Arsenalban mutatott, meg amit itt hozott a szezon elején - plusz a második felének a végén, meg még a téli hónapokban is.. Kapja meg a karmesteri posztot, irányítsa ő a csapatot Xavi helyett a fontos meccseken is, és ha egy teljes ilyen szezon - akár kettőt is adnék én neki - után jogosan kritizálható lesz a teljesítménye, akkor oké, azt mondom adjuk el.
Hagyjuk már ezt a nem ős az irányító hamis 9-es dolgot! Három éve van itt. Ezalatt nem egyszer volt kezdő irányító Xavi helyett és semmivel sem volt jobb.

És igen Xavi legalább letett valamit. Ha vállalja a kupázást meg a gyengébb csapatok elleni fellépést igenis megérdemli, hogy maradjon. A karmesteri pálcát tényleg el kell tőle már venni, de nem hiszem, hogy Fabregas ( aki számomra az egész szezon nemtörődöm hozzáállásának a példája) az akinek meg kell kapnia. De a sors igazoljon téged én lennék a legboldogabb!
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.05.27. 15:32:43

palesz77 írta:És te akkor tényleg Cescet adnád el Xavi helyett? Aki egy az, hogy vagy 5-6 évvel idősebb nála, kettő meg, hogy ő még az őszi meccseken se pörgött - ha már Fabregasnál felhoztad, hogy csak ősszel ment neki.
Miért adnánk el Xavit, már minimális igény sincs olyasmire, hogy egy ekkora legenda innen vonuljon vissza? :roll:

Még ha nem is lenne bérelt helye a kezdőbe, mert azt megérteném.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.05.27. 15:19:20

Deptusac írta: Ehhez a véleményhez is csatlakoznék! Vegyük már észre mennyire hiányzik a dinamika a középpályáról! Gólerős, célzott átlövésre is képes, kevesebb labdát elszóró középpályások kellenének. Melyikük is ilyen??
Kérlek világosíts fel, hogy kik ilyen középpályások jelenleg? Akik meg is ütnék a Barca szintjét, és mozdítható kategória.. De könyörgöm ilyen Vidal meg Pogba neveket ne említsünk, mert labdatartásban, meg "látásban" Iniék jobbak náluk, egyedül fizikálisan gyengébbek csak - de ebbe sokkal, ez tény. Átlövésekben Pogba tényleg nagyon jó, de a Xavi-Ini-Cesc hármastól is láthattunk nem egy hatalmas bombát az évek során, a lövőtechnika itt is megvan, csak valamiért itt senki nem lő távolról.. De ez kétlem, hogy a játékosok hibája lenne - hozzáteszem, idén sokat javultunk ebben, nem egy nagy bombagólt lőttünk az utóbbi szezonban. Nem a középpályásaink minőségével van a gond, hanem azzal, hogy nincsenek motiválva, nem pörögnek úgy mint régebben - igaz ez az egész csapatra is.

crixus írta:... Cesc-nek pedig nem ez az első ilyen éve. Ugyanolyan pökhendi, agyilag zokni játékos, mint Piqué barátja. Lehet egyiküket el kellene küldeni, hogy a másik észhez térjen. Piqué pedig most hosszabbított...
.
.
.
Ami viszont realitás az igazolások kapcsán: azt még a (hülye) vezetőség is látja, hogy a Cesc,Xavi, Pedro, Sánchez négyesből 2-nek távozni kell a megújuláshoz. Más kérdés, hogy Llorente-féle pótlék-emberekkel nem megyünk majd semmire. :roll:
És te akkor tényleg Cescet adnád el Xavi helyett? Aki egy az, hogy vagy 5-6 évvel idősebb nála, kettő meg, hogy ő még az őszi meccseken se pörgött - ha már Fabregasnál felhoztad, hogy csak ősszel ment neki.

Komolyan kíváncsi lennék, hogy ti szerintetek Rakitc pl. képes lett volna a tavaszi Barcában hasonló teljesítményre, mint Sevillában? Meg Pogba és Vidal akkora császár lett volna amikor hamis9-est játszottak volna..? Vagy az ő kedvükért többet mozogtak volna be a támadóink?

Tényleg kell a megújulás, de első körben szerintem bőven elég, ha megváltoztatjuk a szerepeket csapaton belül, és emiatt valamennyit alakítunk is a játékon, felpörgetjük azt, és ami még fontosabb, LE rendet rak a fejekben! Olyan átigazolás politikával mint amit ti írtok itt, a Pep féle Barca létre se jöhetett volna, mert akkor Xavi simán röpült volna a 07/08-as szezon után. Fabregasnál tehetségesebb irányító nincs szerintem az egész piacon, csak ki kéne hozni belőle azt a formát, amit az Arsenalban mutatott, meg amit itt hozott a szezon elején - plusz a második felének a végén, meg még a téli hónapokban is.. Kapja meg a karmesteri posztot, irányítsa ő a csapatot Xavi helyett a fontos meccseken is, és ha egy teljes ilyen szezon - akár kettőt is adnék én neki - után jogosan kritizálható lesz a teljesítménye, akkor oké, azt mondom adjuk el. De így, hogy még nem is próbáltuk ki igazán olyan szerepben, amiért elvileg idehoztuk.. :roll:

u.i.: Piquet is nagy divat szidni, de a 2014-es naptári évben már szinte végig jól játszott, és a legmegbízhatóbb volt a védelemben. Amíg pocsékul tolta én is savaztam, de észre kéne azt is venni, amikor feljavul valaki, nem csak a berögződött dolgokat ismételgetni, és elmenni a jó teljesítmények mellett..
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 15:09:16

Deptusac írta:
barca-miki94 írta:Itt egypáran nincsenek maguknál, még hogy ini cesc és xavi a világ legerősebb középpályája??? ez még viccneksem jó! itt ahogy látom még sokan nem hogy a focihoz nem értenek de még a sportágotsem értik sokan.. =D> =D> =D>
Ehhez a véleményhez is csatlakoznék! Vegyük már észre mennyire hiányzik a dinamika a középpályáról! Gólerős, célzott átlövésre is képes, kevesebb labdát elszóró középpályások kellenének. Melyikük is ilyen??
Talán Iniesta, de a lövések tőle is hiányoznak, pedig tud lőne. A Chelsea ennek a megmondhatója. (De rég volt de szép volt! :cry: ) De a többiek semmiképp sem. Eleve sose értettem, hogy ilyen lövőtechnikájú játékosok akik simán tudnának 30-ról gólt lőni miért nem lőnek. A játékunk középpályán kimerül meddő labdajáratásba az ellenfél 16-osa körül. Valamin változtatni kell. És önmagába egy csatár vagy egy szélső szerintem kevés lesz ehhez. Egy Pogba, vagy egy Gündogan esetleg Koke hozhatna új lendületet. De nem hiszem, hogy bármelyik is jönni fog.
Messithebest írta:
mess2009 írta: ne ábrándozzatok! soha senki nem fog Fabregasért 45-50 millát fizetni!
Persze hogy nem, mivel az Arsenalnak 25 millás visszavásárlási opciója van, amennyiben el akarjuk adni, vagy ha mégsem adjuk oda nekik akkor a vételár fele az ágyusoké.
Na ez meg a másik. Fabregason haszon nem lesz. ezt kár tagadni. 25-35 millió körül lehet a piaci ára. Ha ez feleződik még jobban járunk ha 25-ért visszamegy az Arsenálba. És megmondom nekem egyre inkább olyan mint valami fekete macska. Amióta idehoztuk az egész csapat olyan furi lett. Nem törődöm, unott. Először csak kis jelek voltak egy két embernél aztán egyre több egyre nagyobb bakik. Mig végül előállt a mostani helyzet. Mielőtt bárki azt mondaná, hogy az ő nyakába akarom varrni ez nem igaz csak olyan mintha áthoztuk volna az Arsenal balszerencséjét is vele együtt. :?: Igaz ez volt az első kupamentes év nagyon rég, de valahogy minden más volt az utolsó BL cím óta. A csapat jól lakott és Fabregas akitől szerintem azt várták, hogy új lendületet hoz a játékba Februártól mindig ő az egyik legunottabb arc a pályán.
Hamarabb kellett volna ezt az átszervezést elkezdeni nem két évente két játékossal hanem, ahogy alakultak a problémák nyáron igyekezni megoldani a lehető leghamarabb. De ezt se csinálták. Három éve várjuk Fabregas megtáltosodását de csak annyi történt, hogy a csapat körülötte leromlott. ( Hangsúlyozom ez nem az ő hibája hanem az edzőké a vezetőségé!) És most az egész totálisan középszerű és kiismert! Hogy reagáltunk a tavalyi Bayern elleni fiaskóra? Idehoztuk Neymart aki majd megváltja a világott. A Támadásunk semmivel nem lett erősebb ( Ez se Neymar hibája szerintem hanem edzői hiba! )de a védelem legalább teljesen lelakta magát és a többi csapatrész is szép aprajával totál visszaesett.
És azért az tudjuk ha az a 6-8 igazolás amit akarnak bekövetkezik jövőre nem leszünk valami jók. Ennyi új emberrel és ennyi távozóval ennek össze kell majd forrni. És az nem egy szezon. A Real a galaktikusok után 12 évig boldog boldogtalant idehozott míg ez a mai csapat összeállt. Jó lenne ha nem válnánk olyan játékostemetővé mint amilyenek ők voltak 3-4 éve még.
Kép
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2014.05.27. 14:53:46

mess2009 írta: ne ábrándozzatok! soha senki nem fog Fabregasért 45-50 millát fizetni!
Persze hogy nem, mivel az Arsenalnak 25 millás visszavásárlási opciója van, amennyiben el akarjuk adni, vagy ha mégsem adjuk oda nekik akkor a vételár fele az ágyusoké.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
barca-miki94
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014.05.25. 13:33:43

2014.05.27. 14:46:09

Figyeljetek! én szerintem 1. játékost igazolni kell a középpályára, mondjuk: Pogbát. Én nagyon szeretem az ő játékát.

Deptusac írta:
barca-miki94 írta:Itt egypáran nincsenek maguknál, még hogy ini cesc és xavi a világ legerősebb középpályája??? ez még viccneksem jó! itt ahogy látom még sokan nem hogy a focihoz nem értenek de még a sportágotsem értik sokan.. =D> =D> =D>
Ehhez a véleményhez is csatlakoznék! Vegyük már észre mennyire hiányzik a dinamika a középpályáról! Gólerős, célzott átlövésre is képes, kevesebb labdát elszóró középpályások kellenének. Melyikük is ilyen??
Deptusac
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2013.08.25. 11:23:14

2014.05.27. 14:40:03

barca-miki94 írta:Itt egypáran nincsenek maguknál, még hogy ini cesc és xavi a világ legerősebb középpályája??? ez még viccneksem jó! itt ahogy látom még sokan nem hogy a focihoz nem értenek de még a sportágotsem értik sokan.. =D> =D> =D>
Ehhez a véleményhez is csatlakoznék! Vegyük már észre mennyire hiányzik a dinamika a középpályáról! Gólerős, célzott átlövésre is képes, kevesebb labdát elszóró középpályások kellenének. Melyikük is ilyen??
barca-miki94
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014.05.25. 13:33:43

2014.05.27. 14:28:39

Itt egypáran nincsenek maguknál, még hogy ini cesc és xavi a világ legerősebb középpályája??? ez még viccneksem jó! itt ahogy látom még sokan nem hogy a focihoz nem értenek de még a sportágotsem értik sokan.. =D> =D> =D>
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.05.27. 14:26:29

DaVeR írta: Tehát ha csak a számokat nézzük Sanchez és Pedro nem rosszabb mint egy Neymar és egy Fabregas klaszissal jobb statot ért el mint Ini vagy Xavi.. De azért adjuk el Fabregast persze.. =/
Többet kellet volna játszaniuk?
Elche, Granada, Valladolid, Levante, Atletico. Fabregás pl. mindegyik meccsen kezdő volt, mégsem volt képes lendíteni a csapaton. Pedig ezeken a meccseken nem a védelem volt a fő probléma... Pedig érdekes módon mind a négy kis csapatot kitömtük az ősszel (Atletico külön kategória). És Fabregás azon a 4 "őszi" meccsen is kezdett. Akkor most hogy is van ez? Talán nem gömbölyű a labda és nem gólra játszották a tavaszi meccseket? Egyértelműen hozzáállásbeli problémáról van szó. Ami valószínűleg edzéseken is megfigyelhető lett volna, aminek köszönhetően fizikálisan is voltak problémák a tavasszal. Cesc-nek pedig nem ez az első ilyen éve. Ugyanolyan pökhendi, agyilag zokni játékos, mint Piqué barátja. Lehet egyiküket el kellene küldeni, hogy a másik észhez térjen. Piqué pedig most hosszabbított...

Pedro és Sánchez más téma, náluk a meccseken inkább lehetett látni az akaratot és a küzdést, főleg Sáncheznél, ami miatt kicsit elszomorító, hogy őt fogják elküldeni nagy valószínűséggel.
Én az idei teljesítményük miatt egyiküket sem venném elő. Sőt. Az viszont egyértelmű, hogy képességeket tekintve nem nekik kellene a nagy meccseken a hátukra venni a csapatot. Ők mindketten stabil kiegészítőemberek, melósok, akik teljességgel alárendelik magukat a csapatnak. A "sztárságra" ott lenne Messi és Neymar, akiket viszont annál inkább elő kellene venni ha a teljesítményről, motivációról van szó. Neymarnak igaz, hogy csak ez volt az első éve és ráadásul sokat is támadták, ez kicsit (nem teljesen) mentesítheti. Ellenben Messi tavaszi teljesítménye inkább adhat okot arra, hogy el lehetett volna gondolkodni az eladásán. Persze ez még az első ilyen idénye volt, ahol látványosan nem érdekelték a meccsek és látványosan tett a csapat eredményeire. Simán befoghatta volna CR-t a góllövőlistán és lendíthetett volna a csapaton, ha 100%-ot nyújt a fentebb Cesc kapcsán már pedzegetett találkozók legalább felén. Számomra elég unszimpatikussá vált játékos lett Messi, mert egyre inkább tűnik nagyképűnek, aki csak kap, kap, de ha teljesítményről van szó, inkább sétálgat... egy az egyben másolja R10 2006/07-es "teljesítményét". A következő szezonban kiderül, hogy akar-e még a legjobb maradni vagy elég volt ennyi, de ennek a tavasznak a tükrében én ugyanolyan sikeres VB-t kívánok neki, mint amilyen sikeres volt R10 2006-ban. :roll:

Ami viszont realitás az igazolások kapcsán: azt még a (hülye) vezetőség is látja, hogy a Cesc,Xavi, Pedro, Sánchez négyesből 2-nek távozni kell a megújuláshoz. Más kérdés, hogy Llorente-féle pótlék-emberekkel nem megyünk majd semmire. :roll:
Válasz küldése