Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.07. 10:28:43

shutterisland írta:
Thiago Silva: "Miért kellene kevesebbet keresnem azért, hogy a Barcelonában játszhassak? Nehéz volt kétszer is nemet mondanom nekik, mert kiskoromtól kezdve követem őket és szerettem volna ott játszani. Az élet azonban tele van nehéz döntésekkel ami néha az álmok ellen dolgoznak. Sokan azt mondják, hogy csak a pénz motivál de elfelejtik hogy van egy családom amit etetnem kell."
gyors matek.

silvanak 100 gyereke van, mindegyik 20 eurot elzabál naponta.
havi szinten ez 60.000 euróba fáj neki.
eközben a psg-ben nagyjából 1 millió eurót keres havonta.

:lol:
ez nagyon jó, pont ugyanerre gondoltam én is... :):):)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.09.07. 10:26:59

Chino írta:Ezen nem tudtam hogy sírjak-e vagy nevessek.

Thiago Silva: "Miért kellene kevesebbet keresnem azért, hogy a Barcelonában játszhassak? Nehéz volt kétszer is nemet mondanom nekik, mert kiskoromtól kezdve követem őket és szerettem volna ott játszani. Az élet azonban tele van nehéz döntésekkel ami néha az álmok ellen dolgoznak. Sokan azt mondják, hogy csak a pénz motivál de elfelejtik hogy van egy családom amit etetnem kell."
(mundodeportivo)
Inkább szánalmas. Ha ezt egy NB2-es labdarúgó mondja, akkor azt mondom oké. De ebben az esetben a világ egyik legjobban kereső játékosáról van szó. Szegénységi bizonyítvány.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.09.07. 00:20:09

Thiago Silva: "Miért kellene kevesebbet keresnem azért, hogy a Barcelonában játszhassak? Nehéz volt kétszer is nemet mondanom nekik, mert kiskoromtól kezdve követem őket és szerettem volna ott játszani. Az élet azonban tele van nehéz döntésekkel ami néha az álmok ellen dolgoznak. Sokan azt mondják, hogy csak a pénz motivál de elfelejtik hogy van egy családom amit etetnem kell."
gyors matek.

silvanak 100 gyereke van, mindegyik 20 eurot elzabál naponta.
havi szinten ez 60.000 euróba fáj neki.
eközben a psg-ben nagyjából 1 millió eurót keres havonta.

:lol:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.09.06. 23:59:23

legalább kimondja h pénzéhes :lol: remélem soha semmit nem fog nyerni azzal tetű okádék psgvel
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.06. 23:27:02

Ezen nem tudtam hogy sírjak-e vagy nevessek.

Thiago Silva: "Miért kellene kevesebbet keresnem azért, hogy a Barcelonában játszhassak? Nehéz volt kétszer is nemet mondanom nekik, mert kiskoromtól kezdve követem őket és szerettem volna ott játszani. Az élet azonban tele van nehéz döntésekkel ami néha az álmok ellen dolgoznak. Sokan azt mondják, hogy csak a pénz motivál de elfelejtik hogy van egy családom amit etetnem kell."
(mundodeportivo)
Forca Barca!!!!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.09.06. 17:28:18

Chino írta:
Bestbarca írta:
Viszont a második fele, miszerint Alexis/Pedro felesleg, mert megy a visszapassz stb. negatív, én nem értek egyet. Két olyan játékos mellett, mint Neymar és Messi, kifejezetten jó egy Alexis típusú emberke. A legtöbb csapat kontrára van berendezkedve ellenünk és egy labdavesztés halálos lehet. Emiatt kifejezetten hasznos, ráadásul, a chileinek egyre inkább veszélyesek a betörései, sok szabit harcol ki veszélyes helyekről és nem ismer elveszett labdát. Tello direktebb játékos, de jobban benne van a veszély, hogy lekontráznak minket.
Igen ez igaz...De nehezen beszi be a gyomrom,és sztem ezzel nem vagyok egyedül,hogy ha szembe találja magát a kapussal tök üresen akkor is mellé rúgja,vagy bele a kapusba...Ez érvényes mindkettőre Pedrora és Alexisre is...Amúgy okés hasznosak,de be kéne rúgni,mert mentek el ezen meccsek...És ez amúgy nylíván nem képesség beli probléma,hanem fejbeni...Ha ezt megoldja Tata akkot nagyon nagyot "erősödünk" velük...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.09.06. 17:10:24

Chino írta: Cuenca is feljött, nem tudom egyáltalán hallott-e valaki róla és számomra bizonyította, hogy van benne tehetség, de nem foglalkoztunk vele. Szerintem sanszos hogy ha megkapta volna lehetőséget, egy kicsit több türelmet, már kiszorította volna Pedrot. de inkább ment kölcsönbe, ahonnan soha nem jönnek vissza. (rendben sérülése is volt, de ez nem változtat sokat)
Ezzel az eggyel tudok vitatkozni csak az egész hsz-ből, de szerintem nagyon is sokat számít, ha egy focista elszenved egy komoly sérülést. (Ráadásul ebben a korban komolyan befolyásolhatja a fejlődését is.)
Deisler, Hargreaves, Ronaldo (az igazi), és még lehetne sorolni a példákat, hogy mennyit változtatott egy vagy több sérülés egy pályafutáson. Szóval én azért nem bagatellizálnám el, hogy gyakorlatilag az egész tavalyi szezont partvonalon kívül töltötte.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.06. 16:54:00

Bestbarca írta:Igazából könnyen lehet hogy Tata volt a legnagyobb igazolásunk...Sajnos szegény Titonál kiújultak a bajok...ÉS hoztuk őt...Mindenki ki ez, mi ez...Nem tudom miért de vhogy van egy bizalmam felé...Egyszerűen az elképzelései - ami "kiszivárog",a nyilatkozatai...összeségében vhogy azt sugározza hogy nyugi megoldjuk...És ha belegondolunk:


...

A kerettel meg nagy baj nem volt,és nincs is...Hátul tényleg olyan szituba hoztuk védőinket hogy mindegy lett volna ki áll ott...Meg rendre sérült volt a fél védelem...Ezért voltunk ilyen trék...Ez nem védő igazolás kérdése...Egy rész szerencse,egy rész pihentetés kb...Az meg hogy ne hozzuk őket ilyen szituba meg edző kérdése...Taktika kérdése...De ezzel nem lesz baj...

Innentől elől voltak még gondok,az impotens csatárainkkal...Sok volt az hogy Villa és Pedro/Alexis is impotens,nem bírtuk el...Csak Messi nem elég...De ezt megoldottuk,Neymar egy zseni,már most látszik,ég és föld...Plusz én bízok Telloban...Sokal többre mennénk vele mint Pedro Alexissel...Ő tud gólt lőni...Lehet nem annyira okos futbalista,de berúgja...És elkél egy ilyen ember előre,sokkal inkább mint visszacsel,visszapassz király Pedro,meg kapust mellbe lövöm király Alexis...De sztem ha nem kapják magukat össze hosszabb távon, tuti Tata is lecseréli őket Tellora...De nyílván előszőr még a megszokott embereket játszatta,érthető...Viszont nem olyan embernek túnik aki egy egész szezonon keresztül végignézi hogy balf.szkodnak elől Pedroék...Szal össze kell kapniuk magukat,de sztem Tata össze tudja rakni őket fejben,mert a baj ott van,nyílván nem a képességekben...És itt elhet egy újabb nagy "igazolás"...Mertha végre Alexis úgy fog játszani mint ahogy tud,vagy Pedro úgy tolná mint 2011ben,vagy Tello elkapná a fonalat,az felérne egy 50millás igazolással...Majd kiderül,de sírni nem kell,minőségileg még mindíg magasan a miénk a legjobb keret...Visca el Barca!
A hsz-ed első felével egyetértek, bár még korainak tartom hosszútávú következtetéseket levonni, de úgy látom, jó úton járunk, főleg ahhoz képest, hogy hogyan került hozzánk. Ha úgy jött volna mint Ancelotti odaát, lehet, hogy erősebb lenne a keretünk, de ez már mind1.
Szóval én vele kapcsolatban bizakodó vagyok.

Viszont a második fele, miszerint Alexis/Pedro felesleg, mert megy a visszapassz stb. negatív, én nem értek egyet. Két olyan játékos mellett, mint Neymar és Messi, kifejezetten jó egy Alexis típusú emberke. A legtöbb csapat kontrára van berendezkedve ellenünk és egy labdavesztés halálos lehet. Emiatt kifejezetten hasznos, ráadásul, a chileinek egyre inkább veszélyesek a betörései, sok szabit harcol ki veszélyes helyekről és nem ismer elveszett labdát. Tello direktebb játékos, de jobban benne van a veszély, hogy lekontráznak minket.

sjd-vel egyetértek, hogy eddig vagy szoros meccseket vagy rangadókat játszottunk (kivéve a levante, de az a szezon nyitómeccse volt) így teljesen érthető hogy nem nyüzsögtek a fiatalok a pályán. Az a gond, hogy az utánpótlásból a legtöbben azt várják, hogy felkerül valaki és már az első szezonban csodát művel. Már felsoroltam néhány példát, akik mostanában a csapat motorjai/voltak és nem az első szezonjukban robbantottak. Nem tudom ki gondolta, hogy Busi amikor felkerült egy év múlva a csapat alappillére lesz. JDS-t például a B-ben folyamatosan Thiagoval hasonlították össze és nem mindig a spanyol javára. Lehet, hogy most is így lesz, de türelem kell, ahogy Inihez vagy Xavihoz is kellett.

Én nem mondanám, hogy pl. Caceres egy nagy befürdés volt. Egyszerűen Pep nem számolt vele, nem is tudott kiteljesedni. A Bl-döntőben, amikor elég foghíjasak voltunk, inkább "vészmegoldást" alkalmazott, mint, hogy őt tegye be.
Cuenca is feljött, nem tudom egyáltalán hallott-e valaki róla és számomra bizonyította, hogy van benne tehetség, de nem foglalkoztunk vele. Szerintem sanszos hogy ha megkapta volna lehetőséget, egy kicsit több türelmet, már kiszorította volna Pedrot. de inkább ment kölcsönbe, ahonnan soha nem jönnek vissza. (rendben sérülése is volt, de ez nem változtat sokat) Most is csak azért jött vissza, mert nem tudtuk senkinek odaadni. De lehet, hogy Tata-nál ez változni fog.

neymart pedig nem Messivel kell összehasonlítani, főleg, hogy még most megy a beépítése és kicseszett fiatal. Jó, tudom a Bolha még csak 17 volt amikor satöbbi, satöbbi. Most érkezett Európába, én idén még biztos nem fogok róla komoly véleményt megfogalmazni. A köv. szezon lesz majd a vízválasztó. Egy Villa például teljesen más tészta.

Nem tudom ki lehet ez a három fiatal, én abban a portoi srácban is bizakodtam, bár a luzitánokat ismerve marha magas lenne az ára.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.09.06. 14:50:41

Gareth Tello írta:A Mundo Deportivo szerint Éder Álvarez Balanta, a River Plate 20 éves kolumbiai középhátvédje Tata egyik kiszemeltje, aki akár már januárban is érkezhet.
Az ilyen megoldások helyett én inkább játszatnám Bartát és Bagnackot. 8)
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.06. 14:47:06

A Mundo Deportivo szerint Éder Álvarez Balanta, a River Plate 20 éves kolumbiai középhátvédje Tata egyik kiszemeltje, aki akár már januárban is érkezhet.
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2013.09.06. 14:29:16

Elnézést, ha rossz helyre másolom. Emlékeztek még erre a hírre? :D

http://www.eurobarca.hu/index.php?menu=hir&id=13789
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.06. 14:26:09

sjd írta:Amúgy én fázom ettől a koncepciótól eléggé, azzal egyetértek, hogy hosszútávú megoldásra van szükség, de egyben olyan játékos kell, aki egyből meg tudja majd állni a helyét. Félek, hogy ebből megint valami Henrique/Caceres stílusú igazolás lesz.
Na ja, ez is benne van a pakliban.

Nálam még mindig Vertonghen lenne a nyerő, csak Levy-t ismerve túl mélyen kellene a pénztárcájába nyúlnunk a belgáért, legalábbis annyira mélyen, hogy Rosell azt mondaná, hogy inkább egy olcsóbb megoldást keresünk.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.09.06. 14:07:03

visca el barca írta:kiváncsi vagyok ki az a 3 titkos fiatal :lol: az egyik remélem masi :lol:
Masi idén nyáron igazolt a Ternana-hoz, szóval nem minket választott :cry: :mrgreen:

Amúgy én fázom ettől a koncepciótól eléggé, azzal egyetértek, hogy hosszútávú megoldásra van szükség, de egyben olyan játékos kell, aki egyből meg tudja majd állni a helyét. Félek, hogy ebből megint valami Henrique/Caceres stílusú igazolás lesz.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.09.06. 14:03:37

Barcaman1993 írta:
recrea írta: Ha már mes que un club... :roll:
Sztem ezt ne keverjük bele. Ennek történelmi okai vannak, ennek semmi köze az utánpótláshoz.
Mindenkinek a szuverén dolga, h mi fér bele ebbe a "szlogen"-be.

Szerinted nincs összefüggésben az akkori történelem a jelenlegi utánpótlással? Nem lehet, h katalán fiatal játékosok gyűjtőhelye a Barca? Nem lehet, h ez dönti el, h az apuka melyik edzésre viszi le a gyereket: a miénkre vagy az Espanyoléra?
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.09.06. 13:43:05

recrea írta: Ha már mes que un club... :roll:
Sztem ezt ne keverjük bele. Ennek történelmi okai vannak, ennek semmi köze az utánpótláshoz.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.09.06. 13:37:24

kiváncsi vagyok ki az a 3 titkos fiatal :lol: az egyik remélem masi :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.09.06. 13:25:02

sjd írta:
visca el barca írta:shutterrel annyiban egyet értek, hogy ez a mostani jds, cuenca, sergi roberto vonal tényleg gyengébb. és hiába mondja itt sjd, h ezt honnan tudjuk ha nem játszanak... sem guardiola, sem, tito, sem tata nem merte őket játszatni, ez csak jelent valamit.
Magyarul inkább Tito nem merte játszatni őket, és ebből vontok le következtetéseket. Azért visszagondolva arra, hogy pl. nem volt olyan gyenge csapat a bajnokságban, hogy ne Alves játsszon jobbhátvédet még fél lábbal is, nem biztos, hogy ez a jó kiindulási alap.
Szerintem is, Tito erőltette ugyanazt a 11-13 kifacsart játékost az egész szezonban, nem cserélte le, ha rosszul játszottak, nem ültette kispadra, ment az alibi, az erőltetés, még az utolsó fordulókban is. Dos Santost soha nem cserélte volna be az utolsó 10 percre ki-ki meccsen a Vale ellen, tágra is nyílt a szemem múltkor.

Abban is biztos vagyok, h "idegen" edzőnél nem lett volna ennyi saját nevelés kipróbálva(!). Nem azt mondom, h sok alapjátékos lett, de sokan megkapták a lehetőséget valamilyen szinten, Bojan, Jeffren, Cuenca, Pique, Pedro, Fabregas, Tello, D. Santosék, Thiago, Busquets. Ők vagy nálunk, vagy Európa jó csapataiban játszanak, tisztességes fizetésért, tehetséghez és beletett munkához mérten bizonyos karriert futva.

Nem csak attól sikeres egy utánpótlás nevelés, h Iniestát meg Xavit nevel ki, hanem, h adott esetben a Barcán kívül alternatívát, "életet" ad fiatalembereknek, egy olyan Európában, ahol válság meg 10-30 %-os munkanélküliség van. Ha már mes que un club... :roll:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.09.06. 12:45:03

visca el barca írta:shutterrel annyiban egyet értek, hogy ez a mostani jds, cuenca, sergi roberto vonal tényleg gyengébb. és hiába mondja itt sjd, h ezt honnan tudjuk ha nem játszanak... sem guardiola, sem, tito, sem tata nem merte őket játszatni, ez csak jelent valamit.
Guadiolánál 2010 januárjában, azaz több, mint 3 éve kezdő volt Jonathan dos Santos.
2012 feburárjában, másfél éve kezdő volt Sergi Roberto. (És most nem tét nélküli sörmeccsekről van szó.)
Bartra szintén 2010-ben debütált Guardiolánál, csereként beállva az Atletico ellen. (Mondjuk Jeffrent váltotta jobbhátvédként :D ) Cuenca egyenesen alapkezdő lett nála 2011 őszén.
Tatának meg van mennyi, 5 tétmeccse idáig a Barcában? Amiből 4 db rangadó volt?
De ő már pályára küldte JdS-t egy szoros meccsen a Valencia ellen.

Magyarul inkább Tito nem merte játszatni őket, és ebből vontok le következtetéseket. Azért visszagondolva arra, hogy pl. nem volt olyan gyenge csapat a bajnokságban, hogy ne Alves játsszon jobbhátvédet még fél lábbal is, nem biztos, hogy ez a jó kiindulási alap.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.09.06. 12:38:53

Szerintem az aranycsapatban, a 70-es holland csapatban, az akkori Bayernben, illetve a 80-as évek végi Milanban volt ilyen generáció összesen a történelemben "összenőve", úgyhogy senki ne csodálkozzon majd a csapat gyengébb szereplése vagy a nagyobb összegű átigazolások miatt.

Csak óvatosan szapuljuk a Real igazolásait, viszonylag okosan is csinálják, fiatal, spanyol(os), formálható játékosok megvételével.

Amíg Messi megy, a szekér is menni fog, a folytatásra én is kíváncsi vagyok, de pl Neymar tehetsége bőven elmarad az argentinétól, és itt nem a driblire meg a labdakezelésre gondolok, hanem arra az ösztönös zseni tulajdonságra, amivel mindig betalàl, mindig nála marad a labda, ahogyan hirtelen dönt a kapu előtt, ahogy centiről centire tologatja a korongot, amit szerintem csak Puskás és Maradona csinált rajta kívül, ezért nem lehetett tőlük sem elvenni a zsugát, olyan szűken birtokolják azt.

Ezt Neymarban én nem látom, és jelenleg senkiben, úgyhogy lesz majd itt kísérletezgetés az igazolásokkal Messi után.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.09.06. 12:25:20

nekem ez a "sajtó-spekuláció" amolyan bizonyítvány magyarázásnak tűnik.én tényleg jóindulatúan fogom fel ezt a dolgot(mit is tehetnék Barca szurkolóként?) nem tudták megoldani!! (mármint a védő igazolást)de ebből senki nem tud kibillenteni. természetesen tudjuk, látjuk, hogy nem könnyű.... ez csak mentség.Tata rotációjához: azért azt látni kell, ogy ez a dolog most már a szezon darálójában kényszerpálya! fiatal védőket figyelünk? miért nem is játszik akkor Bartra? Adrianó alkalmasint jobb mint Alba de az ő rotálásuk is inkább kényszeres mint valami tervszerű elgondolás. a Tello- Alexis -Pedro hármas a leterheltség alapján rotálódik? hogy lesz ebből akkor egy (összeszokott) legerősebb "tridente"? talán a Ces-Xavi váltó tűnik a leg természetesebbnek. a letámadásról már írtam, ma is tartom ahol lehet ott erdményes de egy komolyabb csapatnál semmire sem megyünk vele.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.09.06. 12:06:51

Úgy gondolom, hogy ezt az őszt még kibírjuk még, új védő nélkül.
Mivel szemmel láthatólag ismét visszajön az agresszív letámadójáték ezért a védelmünk szerintem kibírja, és az egy szem vkp-s játék is megengedhető lesz majd. Viszont egyetlen egy sérülés felboríthatja ezt az egészet a picccsába.
Legalább azt a problémát megoldottuk, hogy Neymar személyében igazoltunk egy olyan embert aki már legalább a nimbuszával levesz egy kis terhet Messiről.

Ami aggaszt az az, hogy ha télen igazolunk valakit akkor az illető biztosan nem játszhat majd a BL-ben mert a kiszemeltjeink olyan csapatokban nyomják akik szintén részt vesznek az idei kiírásban.

Vergini-nek nagyon örültem volna :cry:

szerk: azt nem hinném, hogy a csapatmenedzsment, meg az átigazolások töketlenek kezébe lenne.
Azért mégiscsak elhoztuk Neymart basszus. Szerintem jó okunk volt arra, hogy nem jött védő.
Meg eleve olyan embereket céloztunk meg akik nem nagyon tűnnek mozdíthatónak.
Mondjuk azt a két srácot a Portoból elhozhattuk volna.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.09.06. 10:55:21

shutterrel annyiban egyet értek, hogy ez a mostani jds, cuenca, sergi roberto vonal tényleg gyengébb. és hiába mondja itt sjd, h ezt honnan tudjuk ha nem játszanak... sem guardiola, sem, tito, sem tata nem merte őket játszatni, ez csak jelent valamit. oké tello-t simán be lehet dobni, mert az ővé nem kulcs poszt, ha ő gyengén játszik, az annyira nem vészes, de ha a kp-n, vagy a védelemben megy a szerencsétlenkedés az már baj. vmilyen szinten a la masia is gyengült ha már atleticos, meg santosos gyerekekre fizetünk előlelgeket. vagy épp a citynek... :D

sokszor írtam már h szép ez a házon belül oldjunk meg mindent, meg mes que un club, de ebbe fogunk belehalni.

én még tuléltem az idei átigazolási szezont, de jövőre ha rosell nem csap a lovak közé egy kurto/ter stegen + luiz/akárki pakkért akkor tényleg bajok lesznek. sergo robertot meg nyomatni kell ahogy csak lehet, aztán ha ő is nulla akkor kp is kell
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.09.06. 04:10:01

Én örülök neki, hogy nem hoztuk félmegoldásokat. Van 4 belső védőnk, s lehet variálgatni a csapatot még ezen felül is.
először is nagyon félő, hogy az 4 belső védő 3 lesz általánosságban, én puyolt komolyan már csak hatalmas kérdőjellel látom magam előtt, szerencsétlent teljesen gallyra vágják a sérülések, hogy a koráról ne is beszéljünk.

másodszor pedig leírod, hogy örülsz, hogy nem jött "félmegoldás" (gondolom ez alatt agger, kompany, vertonghen és hasonló arcokat említesz) az idézett rész végén meg beírod, hogy lehet variálni a csapatot a belső védőkön felül, ergo az már nem gond, ha a született balszélső adriano, vagy busquets szenved középhátvédként.
hát ez még a félmegoldástól is messze áll, ha elképzelsz például egy pique-busquets duót gyorsaságban, vagy egy mascherano-adriano kettőst magasságban.

továbbra sem vagyok pont a szűkösség miatt nyugodt.
ha alba kidől, ott van adriano, ha alves, akkor montoya/adriano, ha busi, akkor song, ha xavi, akkor cesc, ha messi vagy neymar, akkor pedro/alexis...viszont ha ne adj isten masch vagy pique esik ki hosszú időre, és csak bartrára lehet számítani, az nagyon meleg.
ez az a poszt, ahol számomra nincs meg a megnyugvást adó mélység.

mindegy, bízzunk benne, hogy a mascherano-pique duó végig tudja nagyjából nyomni a szezont, akkor talán nem lesznek gondok.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.09.06. 03:17:14

Igazából könnyen lehet hogy Tata volt a legnagyobb igazolásunk...Sajnos szegény Titonál kiújultak a bajok...ÉS hoztuk őt...Mindenki ki ez, mi ez...Nem tudom miért de vhogy van egy bizalmam felé...Egyszerűen az elképzelései - ami "kiszivárog",a nyilatkozatai...összeségében vhogy azt sugározza hogy nyugi megoldjuk...És ha belegondolunk:

-visszahozta a letámadást már fent
-sokkal jobban szűkítjük a területet védekezésnél,látszik mi lehet az elképzelése,és nagyon jónak tűnik
-bátran rotál,végre egy edző aki ezt rendesen megteszi...És nálunk azért lehet,kell,sok meccset tudunk hozni lazán egykét hiányzóval is,meg sok hasonló értékű játékos van,pl Xavi-Cesc,nem gyengébb egyik sem mint másik...Így végül frissebek lesznek az embereink mikor nagyon kell...
-Épít a fiatalokra,nálnuk ez kb aranyat érhet
-türelmes,nem kapkodik pl Neymar beépíteése
...

És pl amikor a 2.gólt kaptuk a Valencia ellen 2 percen belül,feltette a kezét a félhúzott szemöldökkel bámult idegesen..."ez mi a ... volt" kb ezt lehetett látni az arcán,tuti volt fejmosás rendesen...Szigorúbb karakteresebb mint Tito...ÉS ez hiányzott...Pep is eslő évben volt nagyon szigorú karakán,a végére túl jóba lett mindenkivel már visszább vett...Sztem ez is hiányzott a szigor,kell az ennyi sztárhoz,ilyen célokhoz...

A kerettel meg nagy baj nem volt,és nincs is...Hátul tényleg olyan szituba hoztuk védőinket hogy mindegy lett volna ki áll ott...Meg rendre sérült volt a fél védelem...Ezért voltunk ilyen trék...Ez nem védő igazolás kérdése...Egy rész szerencse,egy rész pihentetés kb...Az meg hogy ne hozzuk őket ilyen szituba meg edző kérdése...Taktika kérdése...De ezzel nem lesz baj...

Innentől elől voltak még gondok,az impotens csatárainkkal...Sok volt az hogy Villa és Pedro/Alexis is impotens,nem bírtuk el...Csak Messi nem elég...De ezt megoldottuk,Neymar egy zseni,már most látszik,ég és föld...Plusz én bízok Telloban...Sokal többre mennénk vele mint Pedro Alexissel...Ő tud gólt lőni...Lehet nem annyira okos futbalista,de berúgja...És elkél egy ilyen ember előre,sokkal inkább mint visszacsel,visszapassz király Pedro,meg kapust mellbe lövöm király Alexis...De sztem ha nem kapják magukat össze hosszabb távon, tuti Tata is lecseréli őket Tellora...De nyílván előszőr még a megszokott embereket játszatta,érthető...Viszont nem olyan embernek túnik aki egy egész szezonon keresztül végignézi hogy balf.szkodnak elől Pedroék...Szal össze kell kapniuk magukat,de sztem Tata össze tudja rakni őket fejben,mert a baj ott van,nyílván nem a képességekben...És itt elhet egy újabb nagy "igazolás"...Mertha végre Alexis úgy fog játszani mint ahogy tud,vagy Pedro úgy tolná mint 2011ben,vagy Tello elkapná a fonalat,az felérne egy 50millás igazolással...Majd kiderül,de sírni nem kell,minőségileg még mindíg magasan a miénk a legjobb keret...Visca el Barca!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.09.06. 00:33:04

Chino írta: Luiz irányába is volt ajánlat, de Rossell-ék részéről nevetséges. Azt hiszem 22 milliót dobtunk fel. Ezt csuklóból visszautasítja bármely csapat, főleg a Chelsea. Agger szintén kijelentette, hogy esze ágában sem volt elhagyni a csapatát, Kompany meg, mint kiderült, kacsa volt.
Pontosan ezekről beszélek. Luiznál még egy épkézláb összeget sem sikerült letenni az asztalra, Kompanyt meg sem kereste a csapat, így persze hogy nem sikerült senkit leigazolni. Szóval erősnek éreznem azt, hogy a Barca akart, csak nem tudott igazolni. Ha igazán akarták volna, már itt lenne Luiz 40 millióért.
shutterisland írta: ugyanis én kezdem unni ezt a "megoldjuk házon belül" téma erőltetését, mikor lehet látni, hogy a mostaniak egy jóval gyengébb generáció (jds,cuenca,tello,roberto,fontás,stb.) mint ez a cesc,messi,busquets,pique féle vonal.
Ha JdS, Cuenca, Tello, Roberto megkapná, Fontás stb. megkapta volna azt a bizalmat, amit Messi, Cesc (az Arsenalban), Busquets, Pique (vegyük ide nyugodtan Pedrot is), akkor lehet, hogy nem gyengébb generációról beszélnénk. Szegény JdS összesen nem játszott 90 percet a tavalyi évadban, de messziről lehet látni, hogy nem üti meg a szintet? Bartra egész évben nem lépett pályára, erre berakják Ribery meg Gomez ellen, nagyjából ebből tudunk levonni következtetéseket... (Bár azokon meccseken a Piqué-Bartra párosból nem feltétlenül ő volt a gyengébb...)
Érteném, hogy milyen gyengébb generációról van szó, ha ezeket az embereket láttuk volna egyáltalán játszani. De a felsorolt embereknek 50 első osztályú meccs nincs a lábában összesen, így azért elég bátor dolog kijelenteni, hogy nem lesz belőlük semmi.
Válasz küldése