Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.09. 13:16:43

ja, igen, EG-t kihagytam, mehet ő is. hálistennek úgy néz ki 4-en is vannak előtte a sorban....
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.09. 12:07:16

davi10 írta:
2023.01.08. 18:09:01

Írogatták már, hogy volt már kapcsolatfelvétel, és kb. ilyen Gavi-szintű fizura számíthat talán, eggyel Pedri, Fati, stb. alatt.
Ha már télen jönne, akkor lehet pénzt csinálni Depay-ból januárban, valószínűleg vele nem hosszabbítanánk nyáron, meg elnézve az idei szezonját szerintem Ő is inkább lépne.
A kapcsolatfelvétel már régen megvolt és nagyon szimpatizál a Barcával (ez tényleg nem ilyen kamu, követi az instán, több meccset likeolt, nyilatkozott a klubról stb.). Több forgatókönyv is van, a BVB szeretne vele hosszabbítani, egyes források azt mondták, hogy az aláírási díjban nem tudnak megállapodni, a fizetésben nincsenek messze egymástól, de ezt ő cáfolta egy nyilatkozatban. A Dortund akár egy olyanba is belemenne, hogy még maradjon egy évet, aztán mehet ingyen. Ez talán a legjobb lehetne. Lewy addig még elég magas szinten játszhat, utána pedig átvehetné a kezdőben a helyét a német és tanulhatna tőle.
A lényeg az, hogy ha itt kötne ki az hatalmas dolog lehetne, egy 72 milliós Endricknél szerintem jobban járnánk Moukokoval, főleg ingyen és nem is egy zsákbamacska már a srác.

visca el barca írta:
2023.01.09. 06:40:57
játékosok akiktől nyáron szabadulnék minden áron: bellerin, busquets, sr, depay, raphinha, kessie, torres. egyik sem uti meg a mércét semmilyen szinten sem.
Bellerin 100%, hogy megy. Neki csak egy egyéves szerződése van, Depay is, ő csak meg akarja várni, hogy lejárjon, ezért télen sem lép, ahogy nyáron is emiatt nem akart lécelni, és Aubanak kellett helyette menni. Busquetsnek még mindig a távozás a legesélyesebb, ha marad is, fél évre kapna kontraktust fizetésfelezéssel. Gondolom ez az FFP miatt lenne. SR-rel nem terveznek hosszabbítani. A brazil és a spanyol kizárt, hogy lépnének, főleg, hogy Torres részleteivel még lógunk, a brazilt hoiba is lenne eladni.
Kessié lenne az, akiből relatíve sok pénzt tudnánk csinálni, mert alapvetően piacképes játékos, csak ki tudja ez a szezon mennyire fogja befolyásolni az árát és a jelentkezőket. Illetve gondolom az is befolyásoló tényező, hogy lesz-e érkező oda. Kanté nem nagyon akar hosszabbítani a Chelsea-vel, ha elmegy, akkor pedig csak mi lehetünk a célpont. 1-2 évig szerintem komoly erősítés lehet. Viszont eladási oldalról nagyon bénák vagyunk. Fillérekért tudunk csak túladni olyan játékosokon, akik viszonylag értékesek. A Rewal ha valamiben, akkor ebben sokkal erősebb nálunmk. Totál loser játékosokat tudnak eladni iszonyatos áron.

Nálam EG kérdőjel még. Ha tényleg sikerül hozni egy jobbhátvédet, ami a prioritás, nem tudom mennyire lesz szükség rá. Egyértelmű, hogy Araujo, Koundé, Christensen, Alonso előtte van két helyre. Valami középcsapatban akár kezdő is lehetne.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.09. 08:19:26

raphinhanak nem tudom mik a jo skilljei én még egyet se láttam. szogletet nem tud rúgni, az elso ember kifejeli a roviden, az inditasai olyanok hogy 10ből 1 talál embert, kapura teljesen veszélytelen. Lehet h jó jatékos (bar a vbn is nulla volt), de hogy itt semmit nem mutat az biztos.

Nyilvan nem lesz ennyi tavozo, depay biztos megy, esetleg kessie es ennyi. Bukfenc meg sr tuti marad.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.01.09. 07:32:59

visca el barca írta:
2023.01.09. 06:40:57
játékosok akiktől nyáron szabadulnék minden áron: bellerin, busquets, sr, depay, raphinha, kessie, torres. egyik sem uti meg a mércét semmilyen szinten sem.
Raphinhak adnék egy második szezont. Vannak kifejezetten jó skilljei is, amit nem használunk ki. Kezdoben nem, de rotacioban hasznos lehet. SR a középpályán jobb, mint bekkbe, de ott így is sokan vagyunk. A többivel egyetértek. Busquets-el a legnagyobb baj, hogy nem Xavi és Iniesta van mellette, ő arra a posztra, abban a szisztémaban jókor volt jo helyen, de amint mást kell játszani, másokkal, más taktikai felállásban már kevés. Lassú és körülményes. Egy jó inditasra, szerelésre jut 3 belegabalyodas, labdaeladas, toketlenkedes.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.09. 06:40:57

játékosok akiktől nyáron szabadulnék minden áron: bellerin, busquets, sr, depay, raphinha, kessie, torres. egyik sem uti meg a mércét semmilyen szinten sem.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.08. 19:03:34

Ez igaz, bár Moukoko-ra azért nagyon nem, az elmúlt másfél szezonban 90 percre levetítve átlagosan kb 1 gólpontja van, ami 16 és 17 évesen elég elmebeteg dolog.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.08. 18:49:50

korcs egy vilag ez. egyszezonos, kb 3 meccs/golpontos jatekosok mar heti 200k-s fizetesrol, több 10 milliós aláírási pénzről fantáziálnak, a klubok meg rájuk teszik a 80 millios árcimkét.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.08. 18:09:01

barca0417 írta:
2023.01.08. 18:00:30
Chino írta:
2023.01.08. 16:29:54
A Sport, a Bildre és a Sky Germany-re hivatkozva azt írja, hogy a héten eldől Moukoko sorsa a Dortmundnál. Most kerül sor az utolsó találkozóra a megújításról, ami a németek szerint elég ingatag mert messze állnak az álláspontok egymástól, ha pedig nem sikerül megkezdődnek a tárgyalások a Barcával akár egy ingyenes átigazolásról.
Remélem azért nem tudnak megegyezni, mert váltani akar, nem azért mert sok pénzt kér. Mert azt itt se fog kapni. De remélem jön, és beválik mint Lewa utódja. Pont jó korban van hozzá.
Írogatták már, hogy volt már kapcsolatfelvétel, és kb. ilyen Gavi-szintű fizura számíthat talán, eggyel Pedri, Fati, stb. alatt.
Ha már télen jönne, akkor lehet pénzt csinálni Depay-ból januárban, valószínűleg vele nem hosszabbítanánk nyáron, meg elnézve az idei szezonját szerintem Ő is inkább lépne.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2023.01.08. 18:00:30

Chino írta:
2023.01.08. 16:29:54
A Sport, a Bildre és a Sky Germany-re hivatkozva azt írja, hogy a héten eldől Moukoko sorsa a Dortmundnál. Most kerül sor az utolsó találkozóra a megújításról, ami a németek szerint elég ingatag mert messze állnak az álláspontok egymástól, ha pedig nem sikerül megkezdődnek a tárgyalások a Barcával akár egy ingyenes átigazolásról.
Remélem azért nem tudnak megegyezni, mert váltani akar, nem azért mert sok pénzt kér. Mert azt itt se fog kapni. De remélem jön, és beválik mint Lewa utódja. Pont jó korban van hozzá.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.08. 16:29:54

A Sport, a Bildre és a Sky Germany-re hivatkozva azt írja, hogy a héten eldől Moukoko sorsa a Dortmundnál. Most kerül sor az utolsó találkozóra a megújításról, ami a németek szerint elég ingatag mert messze állnak az álláspontok egymástól, ha pedig nem sikerül megkezdődnek a tárgyalások a Barcával akár egy ingyenes átigazolásról.
Forca Barca!!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.07. 12:32:09

Kovbal88 írta:
2023.01.06. 18:27:07

Kante-vel is mi az fene lett, láttam egy Chelsea-Real meccsen pár éve ott magasan a legjobb játékos volt. Azóta mondjuk két meccsen talán, de nem hozta már azt a szintet.
Dest előre játékban kimondottan jó volt, sebessége is megvan szóval érte kár, úgy néz ki amúgy, hogy Kunde lesz nálunk egy ideig a jobbhátvéd.
Talán a Spurs ellen (nem vagyok benne biztos, nem akarok hazudni) sérült meg elég komolyan a bajnokság legelején, és most van a felépülés utolsó szakaszában. Ezért sem kerrült szóba akkor amikor téli igazolásokat terveztek. Plusz csak öregszik már ő is ezért akar a Chelsea is csak 1+1 éves szerződést adni neki.

Koundé a VB-n szerinem nem volt túl jó azon a poszton, de a jelenlegi keretben talán ő a legalkalmasabb. Dest szvsz nem volt egyáltalán rossz itt, legalábbis a jelenlegi csapatból talán a legjobb lehetne, és akkor legalább Koundé játszhatnana az igazi posztján.Az igazolások közül most ez az elsődleges Xavinak és a klubnak egyránt, aminek személy szerint nagyon örülök.
Remélem nyáron sikerül hozni Pavardot, vagy ha ő nem akkor jön Dalot.
Bár a Sport szerint Pedro Porro is képben, állítólag ajánlatot is kértünk a portugáloktól. Elsősorban a Spurs-szel tárrgyalnak de túl sokat kérnek érte.
A Kicker szerint viszont tegnap felvettük a kapcsolatot Pavard ügynökével a nyári igazolással kapcsolatban.
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.01.06. 18:27:07

Chino írta:
2023.01.06. 14:43:45
Kovbal88 írta:
2023.01.05. 19:22:06

Nem tudod véletlenül a kölcsönben lévő játékosokkal mi a helyzet? Senkit se hozunk/veszünk vissza nyáron?
Erre írtam egy bő választ, de kitöröltem véletlenül, újra pedig képtelen vagyok nekifutni.
A lényeg igazából annyi, hogy egyelőre nem sokat tudni erről a témáról, ez még az igazolási tervek után derül ki. Ami biztos, hogy Dest jön vissza, de azzal a lendülettel megy is tovább valahová, ahogy Collado és Trincao is.
Lenglet meglepően jól teljesít a Spursben, őt talán még el is lehetne adni, ha nem, szerintem 90 %, hogy ugyanúgy folytatja.
Abde sem hiszem hogy maradna ilyen konkurencia mellett, újra kölcsön lesz belőle.

Summa summarum előrébb nem leszünk a kölcsönjátékosokkal és pénzt se nagyon látunk belőlük, ugyanúgy süllyesztő mint eddig.

Nico lehet az egyedüli dilemma, de ő se hiszem, hogy maradna. Főleg, hogy érkezik valaki a kp-ra. Most újra felmerült Rúben Neves, ő nagyon szeretne hozzánk jönni és a Wolves is mindenképpen el akarja adni, mert nem hosszabbít és utoljára láthatnak pénzt, de Xavi valamiért nincs oda érte. Kantét fűzi a Chelsea, de nem nagyon akar maradni, főleg, hogy csak egy éves szerződést kínálnak neki. Ha vált, akkor szinte 100 %, hogy itt köt ki.
Busquets maradására is van esély, de ő csak fél évre maradhatna megfelezett fizuval, szóval ez is eléggé kérdéses.
Kante-vel is mi az fene lett, láttam egy Chelsea-Real meccsen pár éve ott magasan a legjobb játékos volt. Azóta mondjuk két meccsen talán, de nem hozta már azt a szintet.
Dest előre játékban kimondottan jó volt, sebessége is megvan szóval érte kár, úgy néz ki amúgy, hogy Kunde lesz nálunk egy ideig a jobbhátvéd.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.06. 14:43:45

Kovbal88 írta:
2023.01.05. 19:22:06

Nem tudod véletlenül a kölcsönben lévő játékosokkal mi a helyzet? Senkit se hozunk/veszünk vissza nyáron?
Erre írtam egy bő választ, de kitöröltem véletlenül, újra pedig képtelen vagyok nekifutni.
A lényeg igazából annyi, hogy egyelőre nem sokat tudni erről a témáról, ez még az igazolási tervek után derül ki. Ami biztos, hogy Dest jön vissza, de azzal a lendülettel megy is tovább valahová, ahogy Collado és Trincao is.
Lenglet meglepően jól teljesít a Spursben, őt talán még el is lehetne adni, ha nem, szerintem 90 %, hogy ugyanúgy folytatja.
Abde sem hiszem hogy maradna ilyen konkurencia mellett, újra kölcsön lesz belőle.

Summa summarum előrébb nem leszünk a kölcsönjátékosokkal és pénzt se nagyon látunk belőlük, ugyanúgy süllyesztő mint eddig.

Nico lehet az egyedüli dilemma, de ő se hiszem, hogy maradna. Főleg, hogy érkezik valaki a kp-ra. Most újra felmerült Rúben Neves, ő nagyon szeretne hozzánk jönni és a Wolves is mindenképpen el akarja adni, mert nem hosszabbít és utoljára láthatnak pénzt, de Xavi valamiért nincs oda érte. Kantét fűzi a Chelsea, de nem nagyon akar maradni, főleg, hogy csak egy éves szerződést kínálnak neki. Ha vált, akkor szinte 100 %, hogy itt köt ki.
Busquets maradására is van esély, de ő csak fél évre maradhatna megfelezett fizuval, szóval ez is eléggé kérdéses.
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.01.05. 19:22:06

Chino írta:
2023.01.05. 16:20:33
Mivel jó eséllyel Busi is lép valamit lépni kell a kp ügyében. Ott lennénk három tinivel, egy Kessiével meg egy De Jonggal. Ez így elég karcsú, főleg hogy Torre és Kessié távolról sem kezdő szintek. Arra nem lehet építeni, hogy Gavi és Pedri lehozza a szezont. Kanté ideiglenes kényszermegoldásnak ingyen jó lehet, mert nyáron nem hiszem, hogy sok pénzünk lesz. Jorginhoról és Tielemansról kicsit elhallgattak a hírek, akik még lejáró szerződésűek, de Rúben Nevesről sem hallani.
Most több média is Danilot rebesgeti a Palmeirasból, akit ismét úgy szerződtetnénk a Betis-szel mint Emersont anno. Sok nagyobb csapat csábítja, jókat mondanak róla, én csak most néztem meg néhány videot.
Arra azért kíváncsi vagyok hogy Xavi mennyire áll a szavának. Nemrég Torreval kapcsolatban azt nyilatkozta, hogy eddig óvatos volt vele de tavasztól már komolyabban számol vele.

Moukoko ismét terítéken van. Szinte tényként kezelik, hogy két forgatókönyv lehetséges, vagy hosszabbít a Dortmunddal vagy jön ingyen hozzánk. Más csapat nem jön szóba, folyamatos kapcsolatot is tartunk fent vele. A játékpercek viszont bekavarnak a képletbe a sok csatárunk miatt, úgyhogy talán az a legesélyesebb, hogy egy Haalandhoz hasonló forgatókönyvet tesz le neki a BVB. Csak ő nem 70 millióért, hanem ingyen érkezhet. (Sport) Talán ez is lenne a legjobb.
Azért nem nézne ki rosszul, ha két év múlva mondjuk lenne egy Yamal-Dembélé-Moukoko-Fati-Lewy sorunk elől. Ezt nagyon adnám.

Laporta pedig a legújabb nyilatkozatában kijelentette, hogy De Jong nem eladó.

A jobb oldal még mindig kérdés. Még mindig Meunier tűnik legvalószínűbbnek, mert Dalottal kavar a MU, Pavard pedig ki tudja.
Kár hogy a Chelsea beintett Azpilicuetranak és nekünk is, hiába lenne ő is ingyen, nyáron már 34 lesz.
A legnagyobb bajunk nekünk mindig is az eladásokkal volt. Sosem tudtunk jól értékesíteni játékosokat. Ráadásul akitől lehetne szabadulni, mert nem számítunk rá vagy lejár a szerződése (Depay, Dest, Bellerin) vagy a mi kutyánk kölyke és ingyen engedjük el (SR, Busquets).
Sajnálom, hogy Kessié idén jött, őt be lehetne áldozni. Szerintem komolyabb összeget kaphatnánk érte és a fizetése is elég komoly, nem kellene Gavit még hivatalosan a B-ben tartani és hasonlók és egy korrekt pótlás is kijönne. A Spurs elég élénken érdeklődik iránta és ha tényleg hozzuk Kantét, neki nincs sok értelme.
Ha Busquets elmegy azért idén egy elég komoly bértömegtől szabadulnánk. Már a Piqué-Sr-Busi trió is nagy összeget emésztett fel és csatlakozik Depay, Dest, Bellerin. Kessiével pedig még egy nagy löket lehetne, dehát ő idén jött.
Nyilván Torres lenne a legideálisabb, de tudjuk vele mi a helyzet.
Na de kicsit elmentem FM-be.

Elnézést a hosszú hsz-ért, kösz ha elolvastad
Nem tudod véletlenül a kölcsönben lévő játékosokkal mi a helyzet? Senkit se hozunk/veszünk vissza nyáron?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.05. 16:20:33

Mivel jó eséllyel Busi is lép valamit lépni kell a kp ügyében. Ott lennénk három tinivel, egy Kessiével meg egy De Jonggal. Ez így elég karcsú, főleg hogy Torre és Kessié távolról sem kezdő szintek. Arra nem lehet építeni, hogy Gavi és Pedri lehozza a szezont. Kanté ideiglenes kényszermegoldásnak ingyen jó lehet, mert nyáron nem hiszem, hogy sok pénzünk lesz. Jorginhoról és Tielemansról kicsit elhallgattak a hírek, akik még lejáró szerződésűek, de Rúben Nevesről sem hallani.
Most több média is Danilot rebesgeti a Palmeirasból, akit ismét úgy szerződtetnénk a Betis-szel mint Emersont anno. Sok nagyobb csapat csábítja, jókat mondanak róla, én csak most néztem meg néhány videot.
Arra azért kíváncsi vagyok hogy Xavi mennyire áll a szavának. Nemrég Torreval kapcsolatban azt nyilatkozta, hogy eddig óvatos volt vele de tavasztól már komolyabban számol vele.

Moukoko ismét terítéken van. Szinte tényként kezelik, hogy két forgatókönyv lehetséges, vagy hosszabbít a Dortmunddal vagy jön ingyen hozzánk. Más csapat nem jön szóba, folyamatos kapcsolatot is tartunk fent vele. A játékpercek viszont bekavarnak a képletbe a sok csatárunk miatt, úgyhogy talán az a legesélyesebb, hogy egy Haalandhoz hasonló forgatókönyvet tesz le neki a BVB. Csak ő nem 70 millióért, hanem ingyen érkezhet. (Sport) Talán ez is lenne a legjobb.
Azért nem nézne ki rosszul, ha két év múlva mondjuk lenne egy Yamal-Dembélé-Moukoko-Fati-Lewy sorunk elől. Ezt nagyon adnám.

Laporta pedig a legújabb nyilatkozatában kijelentette, hogy De Jong nem eladó.

A jobb oldal még mindig kérdés. Még mindig Meunier tűnik legvalószínűbbnek, mert Dalottal kavar a MU, Pavard pedig ki tudja.
Kár hogy a Chelsea beintett Azpilicuetranak és nekünk is, hiába lenne ő is ingyen, nyáron már 34 lesz.
A legnagyobb bajunk nekünk mindig is az eladásokkal volt. Sosem tudtunk jól értékesíteni játékosokat. Ráadásul akitől lehetne szabadulni, mert nem számítunk rá vagy lejár a szerződése (Depay, Dest, Bellerin) vagy a mi kutyánk kölyke és ingyen engedjük el (SR, Busquets).
Sajnálom, hogy Kessié idén jött, őt be lehetne áldozni. Szerintem komolyabb összeget kaphatnánk érte és a fizetése is elég komoly, nem kellene Gavit még hivatalosan a B-ben tartani és hasonlók és egy korrekt pótlás is kijönne. A Spurs elég élénken érdeklődik iránta és ha tényleg hozzuk Kantét, neki nincs sok értelme.
Ha Busquets elmegy azért idén egy elég komoly bértömegtől szabadulnánk. Már a Piqué-Sr-Busi trió is nagy összeget emésztett fel és csatlakozik Depay, Dest, Bellerin. Kessiével pedig még egy nagy löket lehetne, dehát ő idén jött.
Nyilván Torres lenne a legideálisabb, de tudjuk vele mi a helyzet.
Na de kicsit elmentem FM-be.

Elnézést a hosszú hsz-ért, kösz ha elolvastad
Forca Barca!!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.03. 16:58:48

Troym írta:
2023.01.03. 14:39:15
More than half of Barça Atletic's squad will be out of contract this year. Ilias Akhomach, Álex Valle and Víctor Barberá are some of the players.

Plusz még nincs regisztrálva a nagy csapatban Gavi, Pena, Balde, próbálnak hosszabbítani Yamallal.
Remélem valamennyiük prioritás SR, Alonso és Busi szerződése előtt. Ha nem tudják megtartani a tehetséges fiatalokat, onnantól kezdve sok jóra nem számíthatunk.
Gavival megvan a megállapodás, ő is maradni akart, a bérben is megállaodtak, egyedül hivataalos procedúra miatt nem kapott még felnőtt mezszámot. Baldeval szintén van megállapodás.
Yamallal már szintén felvette a kapcsolatot a vezetőségf és a napokban le is nyilatkozta, hogy semmiképp nem akar váltani, ráadásul már rendszeresen a felnőttekkel edz, szóval ő is számíthat valamire. Plusz nem egy Dembélé-féle mnagere van, hanem ha jól tudom őt is De la Pena képviseli, akivel azért könnyebb megállapodni.
Nem hiszem, hogy nagyon félni kellene attól, hogy a fiatalok elszállingóznak, az eddigi tendencia sem ezt tükrözi. Akit bánhatunk szerintem utoljára Thiago volt, de ő se a pénz miatt ment, hanem egy Xavi-Ini duó volt a konkurenciája és Peppel mehetett a Bayernbe. Esetleg még Xavi Simons, de róla is korai még beszélni, plusz nem is tudtunk volna vele hosszabbítani.

Andris írta:
2023.01.03. 10:47:31
jclayton írta:
2023.01.03. 10:33:23
A dilemmának az a feloldása, hogy a Barcelona idén elvileg sem a jövő csapatát építi, hanem a jelenét. Lewandowski (34 év/45 millió) egy kiugró példa és tényleg csak 1-2 évre jelent megoldást, de Raphinha, Ferrán, Koundé szintén elvileg a kezdőbe, vagy kezdőközelbe jöttek, sokat fizettek értük. Illetve Ferrán esetén fognak.

Ennek a csapatnak már most a legmagasabb szinten kellene játszania, mert az életkor tekintetében teljesen ideális a felállás: vannak tapasztalt veteránok (Lewandowski, Busquets, Alba, Alonso), legjobb korba lépett, elvileg sztárfocisták (ter Stegen, Koundé, de Jong, Dembélé, Raphinha, Araújo) és fejlődőképes fiatalok, akik gyakorlatilag már most sztárnak számítanak (Pedri, Gavi, Fati). Aztán a legalább vállalható BL-szereplés se jött, majd jövőre...
Egyetértek nagyjából. Két dolog:
Egyedül Koundéról, de róla pont el lehet hinni, hogy nagy jövő áll előtte, és amikor egészséges, kezdő is lesz.
"Ennek a csapatnak már most a legmagasabb szinten kellene játszania" - Ennek hajszálpontosan az ellenkezőjét gondolom, de amúgy erről már ezer oldalon keresztül elmélkedtünk korábban. Ez nem valami menedzser játék, hogy összeválogassunk X játékost, aztán attól hirtelen lesz egy jó csapatunk. Bővebben nem folytatnám, vissza lehet olvasni a Xavi topikot októberből, vagy akár augusztusból, ha valaki ezt még nem olvasta volna tőlem.
Detto ezt gondolom. Plusz ezek az emberek akik jöttek még alig játszottak pár hónapot nem kellene pálcát törni felettük. Ráadásul Lewy egyértelműen tökéletes igazolás eddig. Koundé szintén nem vallott szégyent pedig sérülések is hátráltatták. A többi igazolás ráadásul ingyenes és ott is akik játszottak elég korrektek eddig.
Raphinha a kakukktojás eddig, de nem ment le annyi meccs, hogy pálcát lehetne törni felette. Ha április-májusra sem mutat fejlődést az már sokatmondó.

Számos cssapatot meg lehet nézni. Ott a Pool. Eltapsolt egy vagyont az utóbbi két évben, de ami sikerük is volt, azt mindent a "régi csapat" hozott. A real is kiadott 80-at egy játékosért, de eddig náluk nem éri meg az árát. Majd később, mert fiatal... mehet ez a szöveg, de amikor itt megy egy tizenévesre már marhaságnak van kikiáltva. Ahogy Camavinga is elég flop. Hazardról ne is beszéljünk.
Chelsea kiadott 80-at Fofanaért, 65-öt Cucurellaért, a United 95 milliós Anthony-ja és 70 milliós Casemirója sem igazolja eddig, hogy megérték az árukat.
Szóval nem mondanám, hogy kicsit is rossz átigazolűási szezont csináltunk. És évek óta most igazoltunk csak posztokra. rendbetettük a védelmet. Középen rossz volt már nézni milyen bohózat megy. Most egy Araujo-Koundé-Christensen-(Alonso?)-EG sor már elég top. Az már más kérdés, hogy a jh kérdést nem tudtuk megoldani, de jelenleg is azon van a vezetőség a Dalot-Pavard-Meunier trióval.
A lényeg mindenesetre, hogy még nem nagyon lehet pálcát törni az új játékosok fölött, pláne nem idősek jöttek. Egy volt 30 fölött, ráadásul eddig bőven előzetes várakozások felett teljesít. A többiek max 27 évesek, még a padosok is. (na jó, Alonso 30 volt), a kezdőbe 24-25 évesen jöttek, nem hiszem hogy ez nem a jövő csapata lenne.


A Sport a következő kezdőt jósolja:
Pena-Bellerin-Araujo-EG-Balde-Busquets-Torre-Kessié-Fati-Depay-Torres

Szerintem ez teljesen korrekt lenne, sok dologba nem tudnék belekötni. Araujot felépíteni tökéletes egy ilyen meccs, EG meg hadd kapjon valami csontot, nagyobb meccsen nem hiszem, hogy fog.
Forca Barca!!!!
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2023.01.03. 15:19:46

Andris írta:
2023.01.03. 10:47:31
"Ennek a csapatnak már most a legmagasabb szinten kellene játszania" - Ennek hajszálpontosan az ellenkezőjét gondolom, de amúgy erről már ezer oldalon keresztül elmélkedtünk korábban. Ez nem valami menedzser játék, hogy összeválogassunk X játékost, aztán attól hirtelen lesz egy jó csapatunk. Bővebben nem folytatnám, vissza lehet olvasni a Xavi topikot októberből, vagy akár augusztusból, ha valaki ezt még nem olvasta volna tőlem.
Valóban volt erről már szó, úgyhogy én sem sokáig ragoznám, de egy megjegyzést muszáj. Az teljesen rendben van, ha egyes szurkolók a saját, szubjektív szempontjukból úgy látják, nincs nyomáskényszer. Még én sem hiszem azt, hogy az egyik pillanatról a másikra, belső csapatépítés nélkül össze lehet hozni egy olyan keretet, ami a legmagasabb célokért versenyez. Amit viszont a nyári nyilatkozatokból és lépésekből tudunk, hogy biztosan ez volt az elnökség deklarált Terve: minden piaci logika ellenére költeni és nagycsapatként viselkedni, hogy a Barcelona két nyomorúságos, keretkiüresedést hozó év után játékerőben, presztízsben visszatérjen a szűk európai elitbe, méghozzá azonnal. A BL-csoportkörös kiesés eldöntötte, hogy ez biztosan nem jön össze. Ettől még lehet, hogy két-három éves távlatban ez megtörténik (bár egyre inkább úgy tűnik, hogy Xavi fejlődése nem olyan gyorsasággal folyik, ahogy azt el lehetett volna várni), az alapok megvannak.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.03. 14:39:15

More than half of Barça Atletic's squad will be out of contract this year. Ilias Akhomach, Álex Valle and Víctor Barberá are some of the players.

Plusz még nincs regisztrálva a nagy csapatban Gavi, Pena, Balde, próbálnak hosszabbítani Yamallal.
Remélem valamennyiük prioritás SR, Alonso és Busi szerződése előtt. Ha nem tudják megtartani a tehetséges fiatalokat, onnantól kezdve sok jóra nem számíthatunk.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.03. 10:47:31

jclayton írta:
2023.01.03. 10:33:23
A dilemmának az a feloldása, hogy a Barcelona idén elvileg sem a jövő csapatát építi, hanem a jelenét. Lewandowski (34 év/45 millió) egy kiugró példa és tényleg csak 1-2 évre jelent megoldást, de Raphinha, Ferrán, Koundé szintén elvileg a kezdőbe, vagy kezdőközelbe jöttek, sokat fizettek értük. Illetve Ferrán esetén fognak.

Ennek a csapatnak már most a legmagasabb szinten kellene játszania, mert az életkor tekintetében teljesen ideális a felállás: vannak tapasztalt veteránok (Lewandowski, Busquets, Alba, Alonso), legjobb korba lépett, elvileg sztárfocisták (ter Stegen, Koundé, de Jong, Dembélé, Raphinha, Araújo) és fejlődőképes fiatalok, akik gyakorlatilag már most sztárnak számítanak (Pedri, Gavi, Fati). Aztán a legalább vállalható BL-szereplés se jött, majd jövőre...
Egyetértek nagyjából. Két dolog:
Egyedül Koundéról, de róla pont el lehet hinni, hogy nagy jövő áll előtte, és amikor egészséges, kezdő is lesz.
"Ennek a csapatnak már most a legmagasabb szinten kellene játszania" - Ennek hajszálpontosan az ellenkezőjét gondolom, de amúgy erről már ezer oldalon keresztül elmélkedtünk korábban. Ez nem valami menedzser játék, hogy összeválogassunk X játékost, aztán attól hirtelen lesz egy jó csapatunk. Bővebben nem folytatnám, vissza lehet olvasni a Xavi topikot októberből, vagy akár augusztusból, ha valaki ezt még nem olvasta volna tőlem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2023.01.03. 10:33:23

A dilemmának az a feloldása, hogy a Barcelona idén elvileg sem a jövő csapatát építi, hanem a jelenét. Lewandowski (34 év/45 millió) egy kiugró példa és tényleg csak 1-2 évre jelent megoldást, de Raphinha, Ferrán, Koundé szintén elvileg a kezdőbe, vagy kezdőközelbe jöttek, sokat fizettek értük. Illetve Ferrán esetén fognak.

Ennek a csapatnak már most a legmagasabb szinten kellene játszania, mert az életkor tekintetében teljesen ideális a felállás: vannak tapasztalt veteránok (Lewandowski, Busquets, Alba, Alonso), legjobb korba lépett, elvileg sztárfocisták (ter Stegen, Koundé, de Jong, Dembélé, Raphinha, Araújo) és fejlődőképes fiatalok, akik gyakorlatilag már most sztárnak számítanak (Pedri, Gavi, Fati). Aztán a legalább vállalható BL-szereplés se jött, majd jövőre...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.03. 10:31:34

Egyébként meg igaz az is, hogy tavaly nyáron is azok jöttek szóba, akiknek lejáró szerződésük volt.

Az más kérdés, hogy ezt Laportáék nagyvonalúan figyelmen kívül hagyták, és a klub tartalékaiból vásároltak három sztár(jelölte)t. Dupla vagy semmi, és nagyon nem jött be (eddig). Azt viszont elérték, hogy mostmár véletlen se hagy kiskaput majd a liga, és újraszabályozza a pénzügyi kereteket.

Btw, szerintem tök jogosan. A legtöbb szabály, ami kötötte a kezünket, pontosan arra van kitalálva, hogy a klubok ne tudjanak csődbe menni, minden határon túl felelőtlenül gazdálkodni. Oké, hogy ezeket Laportáék (vitatott) kényszerből kijátszották kiskapukkal, de aligha sértődhetünk meg, hogy most bezárják ezeket a kiskapukat.
Az alap szituáció az, hogy bőven milliárd euró feletti adóssága van egy klubnak, és ennek ellenére költött 200 milliót + (5 évnyi fizetések a szerződéseikben kb még 300-350 millió rövid és középtávon). Ez normális? Nem, nem normális. Felelőtlen? Igen, felelőtlen.

Szerk: capology adatait vettem alapul, ami nagyságrendileg legalább helyes lehet. Végül kb 290 millióra jött ki a 6 új igazolásunk bértömege a teljes szerződésükre nézve, szóval idén és a kövi pár évben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.01.03. 10:25:21

boma írta:
2023.01.03. 10:01:51
Cseri írta:
2022.12.28. 09:33:36
Napi morzsák: a la liga átigazolási szabályai miatt, szinte biztos, hogy nyáron is a lejáró szerződésű játékosok jöhetnek szóba erősítésként, közülük is az alábbi három:I. Martinez, N’Golo Kante, és Moukoko.
Nyáron is? Hát tavaly 4 darab 50+ milliós játékost igazoltatok. :D
Szövegértelmezés és némi logika…ahogy most télen, úgy nyáron is.
boma
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2022.09.23. 11:29:47

2023.01.03. 10:01:51

Cseri írta:
2022.12.28. 09:33:36
Napi morzsák: a la liga átigazolási szabályai miatt, szinte biztos, hogy nyáron is a lejáró szerződésű játékosok jöhetnek szóba erősítésként, közülük is az alábbi három:I. Martinez, N’Golo Kante, és Moukoko.
Nyáron is? Hát tavaly 4 darab 50+ milliós játékost igazoltatok. :D
1956 1957 1958 1959 1960 1966 1998 2000 2002 2014 2016 2017 2018 2022
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.02. 12:55:21

LG írta:
2022.12.30. 12:33:15
Maximálisan egyetértek. Elvileg a jövő csapatát akarjuk építeni, ehhez képest egy csomó 30 körüli, vagy a feletti játékost igazoltunk az elmúlt időszakban. Amivel az a baj, hogy ha még jól is telejesítenek, akkor is csak rövid távon segítenek. Van olyan eset, amikor nagyot tud dobni a csapaton 1-1 ilyen ember, pl. nálunk is Auba nagyon jól teljesített, Lewa is hozza a klasszisát. Az érem másik oldala, hogy áttörést így sem hoztak: EL-győzelem meg a BL-továbbjutás sem jött össze.
[/quote]

Szerintem egyáltalán nem igaz az első állítrásod. Az utóbbi két évben igazoltunk vagy 12-13 játékost (aminek közel fele ideiglenes volt), ezek közül a kezdőbe egyedül Lewa jött vagy ha szigorúak akarunk lenni akkor Aubameyang. Aguero hamar kiszállt, LDJ is 30 volt, de abszolut epizodista, Marcos Alonso is egyértelműen padra érkezett, a többség a 25 évet se érte el.
A jelenlegi kezdőből ha nagyjából egészséges a csapat, Busquets, MAtS, Lewy , és Alba 30 fölötti. Busquets távozóban, a kapusnál rendben a kora, Alba, Balde berobbanásával egyre kijjebb szorul, szóval az életkorral abszolút nincs baj. Ráadásul ezek közül is csak a lengyelt igazoltuk mostanában.
Az idei 7 igazolásból van egy csere 31 éves és egy kezdő 33.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.12.30. 12:33:15

grgly50 írta:
2022.12.29. 14:53:07
A Leesd- Cíty meccsen a riporter elejtett egy megjegyzést, hogy Gündogant a télen a Cíty eladná, s hogy a Barca vevő lenne rá.
Hááát, én nem tudom, de engem nem tud elkápráztatni a játéka. A mostani! Régebben sokkal jobb volt. Szerintem nem véletlenűl adna túl rajta jelenlegi klubja.
S a Barca felcsapott "játékos temetőnek"? Biztos, hogy a kukában kell turkálni állandóan?
Ezzel csak a probléma elodázását éri el. Élő példák vannak rá.
Nem vagyok az öregek ellen, de ha mennie kellet Messinek, Piquenek, stb., Busit is küldené már mindenki, akkor mi a csudának hoznak ide szinte majdnem olyan idős, más stílushoz szokott játékosokat, akikből már soha nem lesz BL-t nyerő Barca játékos.
Vagy rosszul látom?
Maximálisan egyetértek. Elvileg a jövő csapatát akarjuk építeni, ehhez képest egy csomó 30 körüli, vagy a feletti játékost igazoltunk az elmúlt időszakban. Amivel az a baj, hogy ha még jól is telejesítenek, akkor is csak rövid távon segítenek. Van olyan eset, amikor nagyot tud dobni a csapaton 1-1 ilyen ember, pl. nálunk is Auba nagyon jól teljesített, Lewa is hozza a klasszisát. Az érem másik oldala, hogy áttörést így sem hoztak: EL-győzelem meg a BL-továbbjutás sem jött össze.
Válasz küldése