Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Boixos1981
Barça B
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2014.03.15. 22:18:03

2014.07.14. 13:20:31

Feast4 írta:
Tobias88 írta: Mascherano-val a hírek szerint középpályán számol Luis Enrique, szóval a ballaszt kidobása után marad, 3 kapus, 6 védő, 6 középpályás és 5 támadó a keretben, ami 20 fő. Hírek szerint 22 fővel szeretne dolgozni az edző, ami alapján 2 játékos érkezése várható, remélhetőleg középső védők. Szerintem Alves cseréjére nem maradt pénz, így jövőre gondok lesznek főleg egy esetleges eltiltás esetén
Az a baj, hogy nem is tudok most mondani hirtelen olyan jobb szélső védőt akire azt mondanám na gyere te leszel a megoldás vagy 4-5 évre. Eléggé hiányposzt. Montoyában meg én nem bízok.

Azért egy de Sciglio-t vagy egy Danilo-t megnéznék ott a védelem jobboldalán.
Visca el Barca y visca Catalunya, llibertat Boixos Nois!!!
AndrisBarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2014.07.11. 14:36:28

2014.07.14. 13:04:25

Sajtóhírek szerint kinéztük magunknak Jan Verthongen-t.
-----------Liverpool--------------
-------------Barca---------------
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.14. 12:55:48

Nem tudom ez volt-e már, de visszaolvasva nem láttam. Zubiék elégedettek Alvessel, és alapjáraton nem tervezik eladni - reméljük csak annyira nem mint Fabregast és Alexist. Alves meg maradna, ha nem akarjuk eladni, és a nyaralása végeztével beszélni fog LE-vel a jövőjéről, aztán dönt.

Bojan is csatlakozott a többi játékosunkhoz az első napon az erőfelméréshez. Eközben a Stoke nagyon szeretné megszerezni - kölcsönbe -, de a Depor is beszáll érte a versenybe, remélik, hogy Cuenca érkezésével inkább őket választja - biztos sok pénzt fogunk érte kapni..

A PSG meg nem akarja eladni Marquinhost. A vezetőségük még csak meg sem tervezi hallgatni az ajánlatunkat, de azért mi még próbálkozni fogunk a hét elején..

Bartomeu pedig elmondta, hogy még (1-)2 igazolást terveznek a védelembe, de a távozóktól függően, még nőhet ez a szám. Eszerint pl ha Xavi megy, akkor lehet, hogy mégis igazolunk valakit a helyére.
Feast4 írta:Az a baj, hogy nem is tudok most mondani hirtelen olyan jobb szélső védőt akire azt mondanám na gyere te leszel a megoldás vagy 4-5 évre. Eléggé hiányposzt. Montoyában meg én nem bízok.
Jöhet Zabaleta, aztán Montoyával megoldják - vagy Rojo balra, és akkor a jobboson meg ott lesz az Adriano-Montoya duó! :mrgreen:
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.07.14. 12:45:02

Tobias88 írta: Mascherano-val a hírek szerint középpályán számol Luis Enrique, szóval a ballaszt kidobása után marad, 3 kapus, 6 védő, 6 középpályás és 5 támadó a keretben, ami 20 fő. Hírek szerint 22 fővel szeretne dolgozni az edző, ami alapján 2 játékos érkezése várható, remélhetőleg középső védők. Szerintem Alves cseréjére nem maradt pénz, így jövőre gondok lesznek főleg egy esetleges eltiltás esetén
Az a baj, hogy nem is tudok most mondani hirtelen olyan jobb szélső védőt akire azt mondanám na gyere te leszel a megoldás vagy 4-5 évre. Eléggé hiányposzt. Montoyában meg én nem bízok.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.14. 12:29:08

barca0417 írta:Amikor a Real tele volt aranylabdásokkal, a Barca meg egy csomó új játékossal akik nem világklasszisok voltak (még), akkor kinek volt erősebb kerete? Semmit sem jelent ezen a szinten már hogy papíron kinek van erősebb kerete.
A Mascherano-Iniesta-Rakitic-Busquets középpálya nem rossz egyáltalán. Rafinhával és Robertoval kiegészülve.
Ha tudnánk venni egy klasszis, meg egy megbízható védőt, máris semmi baj nem lenne a kerettel. Onnantól minden a hozzáálláson és Luis Enriquén múlna.
Ez igy van, de a Real abból az előnyből indul, hogy az ő csapatuk a szezon végére eléggé összeérett, nekik csak azt a vonalat kell továbbvinniük, erősíteniük, nálunk pedig elég komoly változások vannak folyamatban, ami egyrészt időt igényelhet, másrészt elmehet jó és rossz irányba egyaránt.
Nah, ez nekem új. Ahogy látom 15 millió euró ami ha azt vesszük nem sok, baráti ár
Főleg, hogy mi Matyiőért akarunk ennyit adni. #-o
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.07.14. 11:40:23

Nah, ez nekem új. Ahogy látom 15 millió euró ami ha azt vesszük nem sok, baráti ár
94:39 6 - 1
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.07.14. 11:23:47

Tobias88 írta:vagy esetleg Garay-t az Argentínoktól.
most vette meg a zenit
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.07.14. 11:18:09

Barcelona Kerete jelenleg:
Kapusok: Marc-André ter Stegen, Claudio Bravo, Jordi Masip
Védők: Gerard Piqué, Marc Bartra, Jordi Alba, Adriano, Dani Alves, Martín Montoya
Középpályások: Sergio Busquets, Javier Mascherano, Alex Song, Andrés Iniesta, Ivan Rakitic, Xavi, Sergi Roberto, Rafinha
Támadók: Ibrahim Afellay, Neymar , Cristian Tello, Pedro, Gerard Deulofeu, Bojan Krkic, Lionel Messi, Luis Suárez 

Valószínűsíthető távozók:
- Alex Song -> kétséges (Arsenal?)
- Xavi -> Amerika | Dubai
- Affelay -> szerződés bontás
- Tello -> Porto
- Krkic -> Stoke City

Mascherano-val a hírek szerint középpályán számol Luis Enrique, szóval a ballaszt kidobása után marad, 3 kapus, 6 védő, 6 középpályás és 5 támadó a keretben, ami 20 fő. Hírek szerint 22 fővel szeretne dolgozni az edző, ami alapján 2 játékos érkezése várható, remélhetőleg középső védők. Szerintem Alves cseréjére nem maradt pénz, így jövőre gondok lesznek főleg egy esetleges eltiltás esetén
94:39 6 - 1
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2014.07.14. 11:07:45

Amikor a Real tele volt aranylabdásokkal, a Barca meg egy csomó új játékossal akik nem világklasszisok voltak (még), akkor kinek volt erősebb kerete? Semmit sem jelent ezen a szinten már hogy papíron kinek van erősebb kerete.
A Mascherano-Iniesta-Rakitic-Busquets középpálya nem rossz egyáltalán. Rafinhával és Robertoval kiegészülve.
Ha tudnánk venni egy klasszis, meg egy megbízható védőt, máris semmi baj nem lenne a kerettel. Onnantól minden a hozzáálláson és Luis Enriquén múlna.
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.14. 10:47:17

Alonso0190 írta:
Tobias88 írta:Közben Madrid megvette Kroos-t Khedira helyére. Hát enyhén szólva nem örülök. Most először fordul elő jó pár év óta, hogy a Madrid középpályája erősebb mint a mienk:
Xabi Alonso, Modric, Di Maria, Kroos
vs
Busquets, Iniesta, Rakitic, Mascherano
Ha jól tudom akkor Di Maria nagy valószínűséggel PSG-be igazol.
Azért az erős kicsit túlzás... Xabi Alonso rég nem az igazi, akár csak Xavi. Modric és Rakitic is kb. egy szint, bár a VB-n Rakitic sokkal jobb volt. Di Maria szinte biztos, hogy elmegy, marad Kroos, aki valóban nagyon jó, de a Realban még 1 percet sem játszott.
Iniesta és Mascherano posztjukon az egyik legjobb, Busi valóban kakukktojás... A középpálya erősségét az fogja megadni, hogy LE a VB és a világ egyik legjobb vkp-ját játszatja, vagy a "mindíg eldőlök, esek-kelek" Busquetset, aki a VB-n is bizonyította, középszerű és körülményes játékos lett, szemben a mindíg csupa szív az egész meccset végig hajtó Javierrel!!!
Szóval egy ilyen összehasonlításban, posztonként összehasonlítva:
Xabi Alonso, Modric, Kroos vs.
Mascherano, Rakitic, Iniesta, nem erősebb a Real középpályája!!!
Tobias88 írta:Én ebben kételkedem. Madrid nem fogja eladni 2. legjobb játékosát. Vagy ha igen, jön James Rodrigez aki a VB alapján nem mondanám hogy gyengébb játékos. Szóval ugyan ott vagyunk. Amúgy ne felejtsd el Madridban ott van Isco is még, nálunk meg kb senki (Rafinha max)
Iscot meg ne vegyük ide, mert tehetséges, DE szinte semmit nem játszott, erre valóban ott van nekünk Rafinha. Szal semmivel nem leszünk gyengébbek!
Di Maria meg pont azért menne el, mert nem a posztján játszik (Bale miatt) és ha jönne hozzájuk James, akkor pont ua. a szitu lenne.... úgyhogy ettől nem félek.

Elől viszont Suarez vs. Benzema??? ill. Messi vs. Ronaldo már érdekesebb lesz, kinek milyen szezonja lesz?
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.07.14. 10:44:55

Én ebben kételkedem. Madrid nem fogja eladni 2. legjobb játékosát. Vagy ha igen, jön James Rodrigez aki a VB alapján nem mondanám hogy gyengébb játékos. Szóval ugyan ott vagyunk. Amúgy ne felejtsd el Madridban ott van Isco is még, nálunk meg kb senki (Rafinha max)

Szóval a Madridhoz képest jelenleg:
- Kapusposzton gyengébbek vagyunk a 2 új miatt akiknek erősen szokni kell, de itt idővel jobbak lehetünk (Ha a Madrid 2 év múlva nem veszi meg Courtoist)
- Védelemben jelenleg jóval gyengébbek vagyunk. Madridban mindenhol megvannak az emberek és a stabilitás (még pletyka sincs nagyon), nálunk meg középen nincsenek és Alves szélen borzalom + lejár a szerződése
- Középpályán hosszú évek óta gyengébbek vagyunk szerintem nem is kicsivel. Rakitic nem említhető egy lapon Kroos-al vagy Modriccal
- Csatársorban egálban vagyunk vagy jobbak, ez attól függ, hogy Messi mennyire fog egy normális alapozás után sétálgatni, de szerintem ennél jobb már sohasem lesz :cry:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Tobias88 2014.07.14. 10:53:04-kor.
94:39 6 - 1
Avatar
Alonso0190
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2012.08.24. 08:16:18

2014.07.14. 10:36:53

Tobias88 írta:Közben Madrid megvette Kroos-t Khedira helyére. Hát enyhén szólva nem örülök. Most először fordul elő jó pár év óta, hogy a Madrid középpályája erősebb mint a mienk:
Xabi Alonso, Modric, Di Maria, Kroos
vs
Busquets, Iniesta, Rakitic, Mascherano
Ha jól tudom akkor Di Maria nagy valószínűséggel PSG-be igazol.
"Inkább vagyok a nyolcadik helyen egy olyan csapattal, ahol ezer ember azt akarja, hogy a hetedik helyen végezzek, mint a harmadik helyen egy olyannal, amelyik a fordítottját akarja." - Fernando Alonso
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.07.14. 09:50:07

Közben Madrid megvette Kroos-t Khedira helyére. Hát enyhén szólva nem örülök. Most először fordul elő jó pár év óta, hogy a Madrid középpályája erősebb mint a mienk:
Xabi Alonso, Modric, Di Maria, Kroos
vs
Busquets, Iniesta, Rakitic, Mascherano
----------------------------------
Amúgy most vége a VB-nek, lehet 15000 százalékkal középhátvédre vadászni. Remélem azért is vártak, mert Hummels-t akarják a Német csapatból, vagy esetleg Garay-t az Argentínoktól. Ha meg vennénk egy 2. védőt is, akkor az például lehetne Vrij a Hollandoktól. Annyira nem drága és kiváló teljesítményt nyújtott. Amúgy egy védő általában vagy gyors, vagy a fejpárbajokban jó, a kettő együtt nem szokott sikerülni csak néha (Puyol, akit 33 évesen is 20 millióra értékeltek). Ilyen védő aki fiatal jelenleg nincs, mert Marquinhos például nagyon gyors, de fejben gyenge.
----------------------------------
És Alves helyzete még mindig ott lebeg, amivel kezdeni kéne valamit. Akár az 1 éves hosszabbítás is elmenne, de inkább a csere lenne a legjobb. Ha a VB-re vártak, hogy majd kiszemelnek valakit, akkor két választás lehet: Zuniga és Debuchy. Debuchy megy az Arsenalba, Zuniga meg majdnem eltörte Neymar gerincét...
----------------------------------
Szóval az eddigi átigazolási politikánk borzalmas. Suarez ennyiért szerintem nevetséges, maradhatott volna Sanchez és abból a pénzből megvehettük volna Kroos-t, Hummels-t, lecserélhettük volna Alves-t. Nem jobb lenne? :)
94:39 6 - 1
Xavi001
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2008.05.28. 13:52:13
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.07.14. 09:49:04

A hírek szerint azis lehetséges, hogy kölcsönvesz valakit a Barcelona egy szezon erejéig. Nolito,Shaqiri,Iturbe,Mario Gomez,Taarabt,Calhanoglu,Depay,Bakkali,Fisher vagy Robinho is lehet befutó akár.
Kép
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2014.07.14. 09:35:19

Azért tegnap jól látszott h Hummelsnek sok erénye(fejjáték, labdakihozatal, szerelés, stb...) mellett valóban a gyorsaság az ami nem az erőssége....ahogy Piquenek sem ...De Vethongen sem egy villám ahogy T. SIlva sem.... ha így nézem kb. csak Miranda( Luiz mellett) az ki sebességben is ott van a szeren !
Nehéz ügy....rutinos is legyen. labdabiztos, magas és gyors de leginkább főnök !?!!?!Who ?
-
Zabaleta viszont több mint remek jobb hátvéd elsősorban védekezésben de elől is feltalálja magát....20 milláért (?) inkább ő mint Matyiő( bár szerintem ő azért messze nem olyan rossz mint ahogy sokan mondják)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
djtrack
Capitá del Barça
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2008.02.22. 10:20:09
Tartózkodási hely: csikszereda

2014.07.14. 09:15:50

holland 2 belső védő közül is jöhetne egyik nyugodtan Matyiő helyett. ez a Vlar gyerek jól tolta de a M Indi se lenne rossz.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.14. 09:07:00

StickyFingaz írta:
Nervo írta:A goal.com a mundora hívatkozva, megerősítette hogy felvettük a kapcsolatot Hummelssel és Vertonghennel. :D Reméljük LE és Zubiék komolyan érdeklődnek irántuk. :roll:
Verthongen tud játszai a szélen is,vagyis Őt Dani helyére akarják.Úúú mennyire adná egy Verthongen-Piké-Hummels-Alba négyes. :D De ebből úgyis egy Markinnyosz-Matyiő duó lesz szval nem élem bele magam...
Verthongen alapból közép hátvád és valóban tud vészmegoldásként szélen játszani, de nem a jobbon... A Verthongen-Piké-Hummels-Alba négyes én nem szeretném kipróbálni, mert finoman szólva is átjátszanák a gyorsabb támadók... Hummels nem rossz, de nem Piqué mellé!!! Piqué mellé egy Benatia féle jó értelemben vett állat kéne, aki gyors, jól helyezkedik! Hummels is jó, de Piquével együtt... Akkor lenne Hummels jó megoldás, ha nem Piqué a másik standard kezdő! Zabaleta mondjuk nem lenne hülyeség jobbra, jól tolta a VB-n...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.14. 00:24:24

albicelesteX írta:Azért a Vb-n látott teljesítmények után szerintem nyugtázhatjuk,hogy a szóba került támadók közül a legjobbat sikerült megszerezni!!!
Mondjuk azért Llorentét megnéztem volna mit alkot a VB-n.. :mrgreen:

Hummels amúgy a mai napon szerintem elég halovány volt, nem egyszer játszották át, meg az a melléfejelés is.. Vertonghen se volt túl meggyőző azokon a meccseken amiket láttam.. Lehet Mathieuvel jobban járnánk. :mrgreen:
Na de komolyra fordítva a szót, most, hogy vége a VB-nek, kíváncsi vagyok, hogy lesz-e védőigazolás már mondjuk a jövő héten. Elvileg minden le van zsírozva ugye, csak a torna végét várták Bartoék, hát kíváncsi leszek. Meg arra is, hogy ki(k) fog(nak) jönni..
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2014.07.13. 23:54:35

Azért a Vb-n látott teljesítmények után szerintem nyugtázhatjuk,hogy a szóba került támadók közül a legjobbat sikerült megszerezni!!!
Kép
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.07.13. 17:11:12

LE miért hívta be az edzőközpontba Tellot és Afellayt ?
Mondjuk az utóbbit megértem , mert Aff. ra még csak ajánlat sem érkezett , vagyis én nem olvastam róla , viszont Tello nem megegyezett a Portoval ?
Adrian távozott az AtM-ból a Portohoz , ennek lehet valami köze hozzá ?
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2014.07.13. 14:53:30

Vertonghen tud a szélen játszani, az igaz, de nem a jobbon, hanem a balon, és azért középen jobb.
Egyébként ha a Citytől elhoznánk Zabaletát akkor Montoyával megoldanák a jobb oldalt. Alves akkor mehetne, és olyan jhv lenne aki tud védekezni. Nem hiszem hogy a City nagyon ragaszkodna hozzá Sagna érkezése után.
Középre Hummels kéne leginkább.
Xavi is eldönthetné hogy mit akar, és Songról is jó lenne tudni hogy marad e. Másoknál egyértelműbb a helyzet.
Kép
Avatar
MOF
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.06.21. 22:08:55

2014.07.13. 14:28:08

Valencia defender Jeremy Mathieu (30) didn't train this morning. A deal on his transfer to Barcelona could be close. [superdeporte]

Ennek biztos sokan fognak örülni itt :mrgreen: A valenciai sportnapilap szerint Mathieu azért nem edzett ma reggel, mert közel a megegyezés a két klub között.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2014.07.13. 14:17:43

Nervo írta:A goal.com a mundora hívatkozva, megerősítette hogy felvettük a kapcsolatot Hummelssel és Vertonghennel. :D Reméljük LE és Zubiék komolyan érdeklődnek irántuk. :roll:
Verthongen tud játszai a szélen is,vagyis Őt Dani helyére akarják.Úúú mennyire adná egy Verthongen-Piké-Hummels-Alba négyes. :D De ebből úgyis egy Markinnyosz-Matyiő duó lesz szval nem élem bele magam...
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.07.13. 14:14:50

A goal.com a mundora hívatkozva, megerősítette hogy felvettük a kapcsolatot Hummelssel és Vertonghennel. :D Reméljük LE és Zubiék komolyan érdeklődnek irántuk. :roll:
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.13. 13:48:06

És persze azt se felejtsük el, hogy Song eladó és állítólag 25 millió eurót kér a Barça...
Nem tudom, én 5-t sem adnék érte, nemhogy 25-öt. Meg ott van ugye a bundabotrány, bár úgy néz ki, szokás szerint el lesz tusolva, nem mernek mélyre ásni az ilyen ügyekben, ki tudja mennyi [auto_cenzúra] jönne a felszínre.
Válasz küldése
cron