Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.07.19. 18:08:43

Azert a Real nyugdijasai közt ott egy világklasszis Kroos és egy szintén világklasszis, aranylabdas Modric. Ráadásul ők sem fix kezdők már. Nem pedig egy Romeu.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
peton02
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2023.07.09. 10:50:19

2023.07.19. 17:08:54

Javi Miguel ( AS ): A Raphinha jelenleg nem eladó. Xavi 100%-ban számít a brazilra, magának a játékosnak pedig esze ágában sincs távozni.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.07.19. 16:49:34

Troym írta:
2023.07.19. 16:22:12
Akkor Xavi TV-n keresztül is "ügyes" manager, mert Trincao kb 3 edzésen, ha dolgozott vele együtt, egyetlen felkészülési meccsen sem látta, előtte meg hogy ki volt jó és béna Koeman alatt évekkel korábban nem releváns. Legalábbis nem győzik itt sokan ekézni pl Nicot, aki meg Koeman alatt ügyesebbnek tűnt mint Gavi, most sokan meg Sergi Samper szintjén emlegetik. Trincao emlékeim szerint mindenhol volt játszatva, csak saját posztján nem, mert Messi játszott ott.

De amúgy is döntsük már el és egységesen kezeljük.
Ha valaki béna valamelyik vezetőedző és taktika mellett, akkor mindig az, vagy lehet, hogy a vezetőedző/taktika számára nem megfelelő?

Én értem mit szeretne Fernando írni. Régóta mondom, hogy a csere balhátvéd, jobbszélső, anyámkínja miért kell, hogy 31 éves Romeu legyen pénzért, LoCelso, vagy a fenetudja ma épp ki a pletyka? Cserepadon meccsenként 5-20 percet használva fel lehetett volna építeni Torret, Nicot, Casadot, stb. Ha közülük egy beválik van egy 40-50 milliós középpályásunk, a többi eladható, ha játszanak 5-10-20 millióért, így van Romeu, akit 3 évig itt eszik a penész és 34 évesen is alig bírjuk kipaterolni ingyen.
Szerinted tényleg nem követi a stáb a Barca saját felnőtt játékosait, azoknak minden egyes lépését, akik éppen kölcsönben vannak? Komolyan azt hiszed, hogy Xavi megnézi 3 dekázását, majd legyint és kitessékeli a csávót?

Nico egy jó iparosnak tűnt, de semmi extra. Ez persze az én véleményem, de ezek szerint a szakmai stáb sem tartja fantasztikusnak, nem tudom, miért olyan nehéz ezt elképzelni. Szerintem inkább ti akarjátok túlhype-olni, ha meg itt lenne, akkor mindenki sírna, hogy kevés ide, miért nem küldté el, ilyen kerettel bajnokságot sem lehet nyerni! (tapasztalat)

Én is értem, miről beszéltek, csak szerintem egy idealisztikus álmodozás, és közben meg elfelejtitek azt, hogy rengeteg példa van erre is, amit hiányoltok. Pedri, Baldé, Gavi, valamint az aktuálos B-s tehetségek, friss igazolások. Hidd el, hogy nem hülyék dolgoznak a klubnál, ezeket a srácokat szétanalizálják, ötezer edzésen tudnak bizonyítani, csak mi ebből semmit nem látunk. Nyilván ők is hoznak rossz döntéseket, de mi innen a fotelből teljesen vakok vagyunk hozzájuk képest, az fix.

Ezt a srácot most bagóért hoztuk, nem lesz magas a fizetése, nem lesz nehéz kipaterolni, de ha itt marad, sem rokkanunk bele. Ezért nem tartom gáznak, főleg, hogy nyilván nem látta játszani kb. senki. Simán lehet, hogy hoz egy jó szintet 1-2 évre, amíg sikerül egyenesbe jönnükn, vagy kinevelnünk valakit, aki elit lesz vkp poszton. Mikor bezzeg a Real nyugdíjasai szállítják a BL-t, senkit nem zavar az életkor. :D
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.19. 16:22:12

Guille írta:
2023.07.19. 15:58:23
De, Trincao itt is rossz volt.

Raphinha pedig nem a padra jött, akkor még Dembi távozóban volt. Én sem dőltem volna a kardomba, ha más jön helyette, de mondjuk Trincao pont rettenet gyenge volt, ahányszor itt pályára került.

Nyilván nem ezt mondták neki, de valamiért nem tetszett Xavinak, ezért epizódszerepet kapott.
Akkor Xavi TV-n keresztül is "ügyes" manager, mert Trincao kb 3 edzésen, ha dolgozott vele együtt, egyetlen felkészülési meccsen sem látta, előtte meg hogy ki volt jó és béna Koeman alatt évekkel korábban nem releváns. Legalábbis nem győzik itt sokan ekézni pl Nicot, aki meg Koeman alatt ügyesebbnek tűnt mint Gavi, most sokan meg Sergi Samper szintjén emlegetik. Trincao emlékeim szerint mindenhol volt játszatva, csak saját posztján nem, mert Messi játszott ott.

De amúgy is döntsük már el és egységesen kezeljük.
Ha valaki béna valamelyik vezetőedző és taktika mellett, akkor mindig az, vagy lehet, hogy a vezetőedző/taktika számára nem megfelelő?

Én értem mit szeretne Fernando írni. Régóta mondom, hogy a csere balhátvéd, jobbszélső, anyámkínja miért kell, hogy 31 éves Romeu legyen pénzért, LoCelso, vagy a fenetudja ma épp ki a pletyka? Cserepadon meccsenként 5-20 percet használva fel lehetett volna építeni Torret, Nicot, Casadot, stb. Ha közülük egy beválik van egy 40-50 milliós középpályásunk, a többi eladható, ha játszanak 5-10-20 millióért, így van Romeu, akit 3 évig itt eszik a penész és 34 évesen is alig bírjuk kipaterolni ingyen.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.07.19. 15:58:23

Fernando írta:
2023.07.19. 15:22:04
Mintha szándékosan ertenetek félre smit írok.
Raphinha a padra jött 60-ert, alapvetoen Dembele alternatívajakent, erre Trincao is maradhatott volna ingyen. A loteri kutyát nem érdekli mi és ki kell a Wolvesnak, itt nem volt rossz egyáltalán.
Kessie ingyen jött, igen, valószínűleg az előzetes híres Xavi-féle telefonhivas alatt is el lett neki mondva, hogy posztja sincs itt, eleve csak idohuzo csere lesz, és amúgy is csak befekteteskent hozzuk.
De, Trincao itt is rossz volt.

Raphinha pedig nem a padra jött, akkor még Dembi távozóban volt. Én sem dőltem volna a kardomba, ha más jön helyette, de mondjuk Trincao pont rettenet gyenge volt, ahányszor itt pályára került.

Nyilván nem ezt mondták neki, de valamiért nem tetszett Xavinak, ezért epizódszerepet kapott. Nyilván ha nem ingyen tudjuk megszerezni, nem igazoljuk le, viszont összességében nem lesz bukta legalább. Ő volt megszerezhető.

De egyik klub sem jósda, hogy mindenkiről előre tudják, hogy mennyire fog beválni, máshol is ugyanazek a körök mennek. Es az is vicc, hogy tök alap, hogy akiket elküldenek, azok iszonyatosan beváltak volna. Azért nem sok játékos tudok felsorolni, akit sajnáltam, hogy nem marasztaltunk itt.

És természetesen Xavi minden gondolata is világos, ő hív ide, ő küld el, ő akar mindenkit. Semmit nem tudunk erről, együnk őszintén, csak találgatni tudunk.
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2023.07.19. 15:57:44

31 év fölöttieket nem volna szabad igazolnunk
peton02
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2023.07.09. 10:50:19

2023.07.19. 15:24:06

Raphinha a Manchester City fő célpontja Riyad Mahrez helyére.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.07.19. 15:22:04

Chino írta:
2023.07.19. 13:26:10
Fernando írta:
2023.07.19. 13:03:42
Posztra igazoltunk tavaly? Kessienek posztja sincs nálunk, Alonso balszelre jött, középen játszott, Kounde középre jött, jobboson játszott, Raphinha jobbszelre jött, balon játszott sokáig (egyik se rá van szabva). Nyilván itt ismét elojon az a begyepesedett gondolkozas, hogy erőltetni kell a 4-3-3-at, mert azok vagyunk mi.

Alapvetően nem azzal van a bajom, hogy 30+-os játékosokat hoztunk, hanem, hogy olyan játékosokat sozunk kölcsönbe akik hasznos tagjai lehetnének a keretnek, ráadás fejlődési potenciállal. Nem most kezdődött ez. Szerintem Trincaot se kellett volna elengedni és akkor Deco se kellett volna, hogy nyélbe üsse ezt a fantasztikus üzletet Raphinhaval számunkra.
Kessié ingyen jött, cserének egy nagyon jó év után, semmit sem veszíthettünk vele, sőt csak nyerhetünk ha eladjuk. Szükség esetén mindig be lehetett vetni és láttuk, hogy nagyon kellett is. Nem kezdőjátékosnak érkezett, ahová mindenáron kellett játékos.
Raphinha nem a balon játszott, olyan volt, hogy mikor Dembélével voltak a pályán meccs közben egy időre 20-25 percre cseréltek. Ráadásul amikor leigazoltuk a francia már elment. Jobb lett volna Torrest nézni, főleg úgy lett volna két darab szélsőnk Fati és FT személyében.
Nagy üzlet lett volna kezdőként Trincaot nézni, aki egy Wolves-nak sem kellett, 23 évesen néhány milliót ad érte egy portugál 4. helyezett csapat, mert többért sehol se kellene. Ha ilyen játékosokra kellene alapozni a csapatot na, akkor lenne tényleg
Mintha szándékosan ertenetek félre smit írok.
Raphinha a padra jött 60-ert, alapvetoen Dembele alternatívajakent, erre Trincao is maradhatott volna ingyen. A loteri kutyát nem érdekli mi és ki kell a Wolvesnak, itt nem volt rossz egyáltalán.
Kessie ingyen jött, igen, valószínűleg az előzetes híres Xavi-féle telefonhivas alatt is el lett neki mondva, hogy posztja sincs itt, eleve csak idohuzo csere lesz, és amúgy is csak befekteteskent hozzuk.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
peton02
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2023.07.09. 10:50:19

2023.07.19. 15:20:53

Lluis Miguelsanz ( Sport ): Az Atlético érdeklődik Ferran Torres és Franck Kess iránt, és elképzelhető, hogy egy esetleges csereakcióba bekerülnek Felixert.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.07.19. 14:57:11

gránit írta:
2023.07.19. 01:46:10
Szerintem aki elmegy egy középcsapathoz, abba a szintbe fog belesimulni, és "elkallódik". Írom ezt idézőjelben, mert egy Celta Vigóban, Valenciában, Betis-ben, Gironában is nagyon nagy dolog játszani, a focisták 99%-a nem is álmodhat ezekről.
Ez szerintem egy nagyon lényeges gondolat. Ezek a klubok abszolút top klubok, az elit foci teteje. A világ (egyik) legerősebb bajnokságának a csapatai. Ezekben a klubokban is top klasszis játékosok vannak. Csak az emberek mércéje "kicsit" el van csúszva. Ahogy mondtad, a focisták 99+%-a a közelébe nem kerül ennek a szintnek/csapatoknak sem. Ha a La Ligában játszol, ott vagy a világ kb. 140 ezer profi játékosa közül a legjobb 400-ban. És ezen kívül még kb. 240 millióan játszanak valamilyen szinten, szervezett formában.

Nyilván, a City-hez képest sehol nincsen az Osasuna, pedig a világ labdarúgásában egy top elit klub.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.19. 13:26:10

Fernando írta:
2023.07.19. 13:03:42
Posztra igazoltunk tavaly? Kessienek posztja sincs nálunk, Alonso balszelre jött, középen játszott, Kounde középre jött, jobboson játszott, Raphinha jobbszelre jött, balon játszott sokáig (egyik se rá van szabva). Nyilván itt ismét elojon az a begyepesedett gondolkozas, hogy erőltetni kell a 4-3-3-at, mert azok vagyunk mi.

Alapvetően nem azzal van a bajom, hogy 30+-os játékosokat hoztunk, hanem, hogy olyan játékosokat sozunk kölcsönbe akik hasznos tagjai lehetnének a keretnek, ráadás fejlődési potenciállal. Nem most kezdődött ez. Szerintem Trincaot se kellett volna elengedni és akkor Deco se kellett volna, hogy nyélbe üsse ezt a fantasztikus üzletet Raphinhaval számunkra.
Kessié ingyen jött, cserének egy nagyon jó év után, semmit sem veszíthettünk vele, sőt csak nyerhetünk ha eladjuk. Szükség esetén mindig be lehetett vetni és láttuk, hogy nagyon kellett is. Nem kezdőjátékosnak érkezett, ahová mindenáron kellett játékos.
Raphinha nem a balon játszott, olyan volt, hogy mikor Dembélével voltak a pályán meccs közben egy időre 20-25 percre cseréltek. Ráadásul amikor leigazoltuk a francia már elment. Jobb lett volna Torrest nézni, főleg úgy lett volna két darab szélsőnk Fati és FT személyében.
Nagy üzlet lett volna kezdőként Trincaot nézni, aki egy Wolves-nak sem kellett, 23 évesen néhány milliót ad érte egy portugál 4. helyezett csapat, mert többért sehol se kellene. Ha ilyen játékosokra kellene alapozni a csapatot na, akkor lenne tényleg temetnivaló.


Magnus írta:
2023.07.19. 12:23:40
Szerintem ott a gond, hogy 15 éve laporta elkezdte, majd később rosell a csúcsra járatták azt a hazugságot, hogy a barcelonai akadémiáról világklasszisok esnek ki. Mindezt három valóban világklasszis játékosra alapozták akik a masiából jöttek.
Ezért kell mindenáron a labdatartós 433-at nyomatni és limitálni a játékosokat akik ide illenek. Ennek az eredménye ez a 30 valahány éves gyerek akit most vettek.
Ameddig ez a belterjes “apám egyben a bátyám” felfogás nem változik addig nem lesz a csapat versenyképes. Ennek a hatásait rövidtávon is érezzük és a besztlíg egyre növekvő pénzügyi előnyével hosszútávon ez a modell fenntarthatlan.
Legkevésbé sem hiszem és nincs is alapja, hogy Laportáék a Masiaból akarnak csapatot építeni.
Akik fel lettek hozva Gavi, Fati, Balde (Yamal) és megragadtak(jó eséllyel megragadhatnak) azok meg is ütik a szintet. Korábbról is voltak ilyenek, mint Araujo akit a B-ből hoztunk. Azok közül akik tavaly még itt voltak, mint Alba, Piqué, SR, Busquets túl voltak a zeniten, ezt Xaviék is belátták (Laporta sem szólt bele) nem lettek szent tehenek, padra kerültek és már el is hagyták a klubot (SR kivételével, aki egy évre kapott még időt) saját nevelések ide vagy oda. Egyedül Busquets volt aki megkapta a rendszeres lehetőséget, de ő is lépett.
Akiről Xaviék úgy látják hogy nem elég, nem is erőltetik, max. próbálgatják néhány hónapig.
Forca Barca!!!!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.07.19. 13:03:42

Posztra igazoltunk tavaly? Kessienek posztja sincs nálunk, Alonso balszelre jött, középen játszott, Kounde középre jött, jobboson játszott, Raphinha jobbszelre jött, balon játszott sokáig (egyik se rá van szabva). Nyilván itt ismét elojon az a begyepesedett gondolkozas, hogy erőltetni kell a 4-3-3-at, mert azok vagyunk mi.

Alapvetően nem azzal van a bajom, hogy 30+-os játékosokat hoztunk, hanem, hogy olyan játékosokat sozunk kölcsönbe akik hasznos tagjai lehetnének a keretnek, ráadás fejlődési potenciállal. Nem most kezdődött ez. Szerintem Trincaot se kellett volna elengedni és akkor Deco se kellett volna, hogy nyélbe üsse ezt a fantasztikus üzletet Raphinhaval számunkra. Nem a brazillal van bajom, kitűnő a hozzaallasa, egyszer már kifejtettem, hogy csatár mögött és nem a szélen még szintet is tudna lépni, itt alapvetően ezzel a tendenciaval van bajom.

Arra már pár hónapja reagáltam, hogy mennyire önámítas az, hogy idén megnyertuk a bajnokságot. Abszolút nem lekicsinyitve az érdemeinket kizartnak tartom, hogy jövőre is elég lenne az idei produkció.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.07.19. 12:23:40

Szerintem ott a gond, hogy 15 éve laporta elkezdte, majd később rosell a csúcsra járatták azt a hazugságot, hogy a barcelonai akadémiáról világklasszisok esnek ki. Mindezt három valóban világklasszis játékosra alapozták akik a masiából jöttek.
Ezért kell mindenáron a labdatartós 433-at nyomatni és limitálni a játékosokat akik ide illenek. Ennek az eredménye ez a 30 valahány éves gyerek akit most vettek.
Ameddig ez a belterjes “apám egyben a bátyám” felfogás nem változik addig nem lesz a csapat versenyképes. Ennek a hatásait rövidtávon is érezzük és a besztlíg egyre növekvő pénzügyi előnyével hosszútávon ez a modell fenntarthatlan.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.19. 12:22:35

Fernando írta:
2023.07.19. 11:59:52
A kolcsonokkel pedig az a bajom, hogy nem tudnék olyan játékost mondani az elmúlt 20 évből akit kolcsonok után sikeresen epitettunk be hozzánk. Én a teher alatt nő a pálma híve vagyok. Ki tudja pl Pedri hol tartana most, ha egyből tovabbpasszoljuk őt is, mert Koeman nem bízik benne.
A kölcsönökkel szerintem sem fejlődnek a játékosok. Olyan csapatokhoz kerülnek, amelyek teljesen más futballt játszanak, és sokkal alacsonyabb szinten. Nem nagyon van onnan már visszaút, ha valaki egyszer beleragadt a középszerűségbe. Ezek a kölcsönök inkább száműzetések, aztán pár millióért veszik meg őket a kiscsapatok. Aki számít, azt megtartják. Xaviról meg Iniestáról szokás mondani, hogy sehol nem voltak még abban a korban, amiben a jelenlegi fiataljaink vannak. Mert nem is kell és nem is lehet minden fiatalt a kezdőbe dobni. Xavi is, Iniesta is évekig cserejétákosok voltak. Addig is a csapattal edzettek, a Barcelona játékrendszerében játszottak. Többet ért ez, mintha elmentek volna kölcsönbe. Apránként fejlődtek, és addig is minőségi cserék, tartalékok álltak a csapat rendelkezésére. Torrénak szerintem annyi. Kár érte. Ha Kessié is megy, nagyon kevesen lesznek ott a középpálya belsejére.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.19. 12:17:03

Fernando írta:
2023.07.19. 10:44:04
Itt nem az a lényeg, hogy ász vagy nem ász, hanem hogy itt van. Kit hoztunk eddig aki akkora ász? Egyedül Gundogan az akinek őszintén örülök. Elkuldtuk Torret, holott bőven kaphatna perceket nálunk is, elkuldjuk Nicot akinek balszerencsés volt a tavalyi valenciai kiteroje a sok sérülés miatt, de amikor játszott kulcsember volt. Itt van Abde aki vagy megy vagy marad, tavaly a kupa-dontos, bajnoki 7. csapat huzoembere volt. Mind mind fiatalok. Most kéne a jövőt építeni, végre nincsenek már szenttehenek, itt lenne a lehetőség. Erre eddig 3-at igazoltunk. Mindhárom játékos 30+-os, ráadásul ebből kettő minimum megkerdojelezheto igazolás. Már tavaly is egy koncepció nélküli ossze-vissza igazolgatas volt smit csináltunk, idén pedig ez hatvanyozottam igaz. Tavaly jött Kessie, oké ingyen volt, mindenki tudta, hogy nem való ide, jott Kounde akit ha közepén jatszatunk életveszélyes, szélén pedig erős közepes. 60 millió volt. Hoztuk Lewat, róla szinte mindenki tudta hogy jó lesz, nem is ez a probléma, hanem, hogy 50 millió volt és kb még 1 max 2 évig lesz meghatározó jatekosa a csapatnak. Egyedül Christensen vált be 100%-ig, akit ugye a padra hoztunk... Raphinha? 60 fölött volt ő is, annyi a szerencséje, hogy Dembele a posztrivalisa akiről szakosztaly van elnevezve a kórházban. Alonso, Bellerin no comment kategória. Nem mondom, hogy visszasirom Koemant, de ha kicsit simulekonyabb lett volna és ő is azonos feltételek mellett tudott volna csapatot építeni mint Xavi, lehet nem itt tartanánk. A fiatalokhoz értett.
Hát szerintem a tavalyi volt régóta az első év, amikor hiányposztokra érkeztek emberek. Évek óta életveszély volt a védelmünk, ami végre rendbe lett rakva. Középre kellett valaki, aki a gólokért tud felelni, jött 45 és nem 50 millióért Lewa, akiben 2 év magas szinten még benne van, de piacképes játékos sem volt a posztján. Aubanak volt egy aránylag jó fél éve, aki mellesleg korban is ott van a lengyellel. Hozott 17 meccsen egy 10/1-et, ami nem rossz, de nemzetközi szinten jóval gyengébb ellenfelek ellen bukott meg, ha már Lewát (szerintem jogtalanul) ilyenekkel vádoljuk. Ráadásul láttuk mi lett belőle a Chelsea-ben, így méginkább zsákbamacskának tűnik. De a piacon tényleg nem volt ár/értékben jobb játékos és már nincs Messink vagy egy jó Lajosunk, Griezmannunk aki hozhatta volna a gólokat.
Raphinha szintén védhető, sőt. Akkor nem volt Dembélénk sem, már gyakorlatilag távozott megnéztem volna mi ment volna, ha egy Torres kell, hogy a kezdőnk legyen. Nála egyedül az ára, ami kifogásolható, de a mai piacon egy ilyen kaliberű játékos, ennyiért egyáltalán nem kiugró, sőt. Plusz nem mondhatni rá, hogy a teljesítményét tekintve rossz igazolás volt. Ha továbbadjuk pedig ennél biztosan többért megy. Az ingyenes igazolásokról pedig szerintem nem kell beszélni.

Idén főleg a hiányposztok vannak előtérben. Jött a kp-ra egy jelenleg is klasszis játékos ingyen, a védelemből ment a korábbihoz képest Piqué, ha sikerül EG-től is szabadulna a klub, és érkezett szintén ingyen egy ezeknél klasszisokkal jobb ballábas védő. Emlékezzünk mihez vezetett, amikor az előbbi kettővel kellett kiállnunk például a BL-ben. Ehhez képest egy Araujo, Christensen, Koundé, IM,(plusz Alonso?) kvartettel nekivágni az idénynek klasszisokkal erősebb. Centernek, ami szintén hiányposzt szintén igazoltunk és az is nagyrészt az előző vezetőség hibája, hogy még őt sem regisztráljuk, pedig bőven csökkentettük a bérkeretet. Ahogy a vkp posztra is akartunk Kimmich, Brzovic stb.játékosokat, de az anyagi keretek miatt egyelőre ezek csak álmok. A lehetőségekből kifolyólag jött Romeu fillérekért, akiről fogalmunk sincs mit és mennyit fog játszani és nem egy Busi 2.0, ami miatt volt folyamatosan a háborgás. Sokkal inkább Nico az, aki azért egy gyengébb csapatban nem tudott eljutni a kezdő státuszig (az a hatalmas sérülés 1,5 hónapot tett ki), míg utóbbi egy középcsapat legjobbja volt, sokkal komolyabb (jórészt PL) tapasztalattal. Senki sem tudja hogyan, mennyit és miként fogja használni Xavi.
Torreval kapcsolatban egyetértek, bár mi csak néhány meccsen láttuk játszani, ezt se felejtsük el.
Az, hogy mennyi idősek az igazolások pedig egyáltalán nem vészes. Főleg annak figyelembe vételével, hogy a csapat en bloc mennyi idős, rengeteg fiatal van, kellenek rutinos, tapasztalt játékosok, főleg nemzetközi szinten számít.
Szóval az átigazoláspolitikával nem hiszem, hogy baj lenne, de fontos megjegyezni, hogy eléggé megvan kötve a kezünk. Nem úgy megy, mint Bartomeu alatt, hogy gondolunk egyet és leteszünk pl. Kimmichért zsebből 80-90 milliót aztán megyünk tovább mondjuk Wirtzért, aztán jön Cancelo stb. nettó 15-20 milliós fizetésekért. Ezt azért tartsuk már szem előtt.
Nagybarcelona írta:
2023.07.19. 07:34:06
https://sportsmarketing.hu/2017/03/10/k ... ball-liga/
Règi felmèrès, van változás, de szerintem a brazil nem lett jobb. Lassan az arabok is előzik ha így igazolgatnak.
PL, La Liga, Bundes, Seria A, Ligue One, Holland, Portugál, ès innen szubjektív vèlemèny, kinek melyik bajnokság. Szerintem a Championship is előrèbb van a pènzek miatt.
https://m4sport.hu/2017/01/05/brazilia- ... egmentoje/
https://www.transfermarkt.com/gabriel-j ... ler/363205
Díjai. Ha erre a szintre eljut Roque, Copa America győztes, Olimpiai bajnok, sokszoros válogatott, többszörös bajnok, akkor már igazolja az árát. Teljesen fölöslegesen próbálok èrvelni, hiszen a 32 èves Oriol Romeu èrdemeit is megpróbáljuk kiemelni, hogy mennyire jö igazolás lesz, ahogy a Barca közeli mèdia is teszi.
Legyen mind2 kellemes csalódás ès a csapat legjobbjai, Barca szurkolókènt ezt kívánom, de a realitás nem egèszen ezt mutatja. Láttam már sok beharangozott igazolást becsődölni szurkolásom alatt, így megpróbálok kicsit pesszimistán hozzáálni, hogy ne támasszak akkora elvárásokat, hiszen abból csak csalódás lehet. Irigylem egyesek optimizmusát.
Szerintem ami objektív az a La Liga, PL, Bundes, Serie A és esetleg a franciák. A portugál bajnokság színvonala semmivel nem magasabb a brazilnál, de még a holland sem feltétlenül.
Viszont összehasonlítani igazából nem lehet, mivel teljesen más tornákon vesznek részt. Ha teszem azt ez a két bajnokság, ilyen színvonalú csapatokkal,játékosokkal Ázsiában vagy az amerikaí földrészen lenne érdekelt semmibe lenne véve. Mert nemzetközi szinten kb. az Ajax, Porto és az utóbbi 2-3 évben a Benfica tud valamit felmutatni, bár az sem sok. Objektíven max a top 4-5 bajnoksággal nem lehet vitába szállni. Ezt szerintem pont a belinkelt cikk bizonyítja.
Ami a címeket illeti abban azt az olimpiai címet nyerő csapatot olyan emberek vitték, mint a 23 éves Marquinhos, vagy a 24 éves Neymar, GJ inkább Rafinha szintjén mozgott ott és Európába is ő 20 évesen jött, ahonnan két év után tovább is adták.
Roque 1,5-2 évvel fiatalabban a hátán vitte az U20-as csapatot és nemzetközi tornán azon 8-ból meccsen 7 meccsen amin érdemleges szerepet kapott 6 gólt lőtt. A felnőtt válogatottban is 1,5 évvel idősebben mutatkozott be.
Ezt csak azért írom mert ha adatokkal akarjuk alátámasztani, akkor VR jön ki szerintem jobban, de nem lehet igazán korrektül sem összehasonlítani, főleg, hogy a stílusuk is más. Azzal viszont tényleg egyetértek, hogy a jelenlegi, 26 éves Gabriel J. egyértelműen felette van a 18 éves brazilnak de 2-3 éven belül már közel sem biztos,hogy el lehet ezt mondani, még hosszabb távon, pedig nagy eséllyel fordulhat a kocka.
És Roque sem mentalitásban, sem játékában (jó értelemben) nem tartozik a tipikus brazil fiatal játékosok közé, úgyhogy máshogy kellene hozzáállni.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.19. 12:13:12

Faramuci69 írta:
2023.07.19. 11:09:36

Ebben van igazság, bár Suarez esetében azt látom, hogy miután elment, nagyon motivált lett, ez nem feltétlenül az Atletico érdeme.
Szerintem Lajos távozásakor top20 támadó volt még a világban kora ellenére, mi eladtuk talán pár millió euróért úgy, hogy még a fizetése egy részét is mi álltuk.
Fernando írta:
2023.07.19. 11:22:39
Abszolút egyetértek azzal, hogy a Mendes-féle ugynokok építik a csapatunkat, kiegeszulve egy szerintem alapjaraton is imposztor Laportaval. Deco és Mendes embereit kergetjuk, Laporta pedig asszisztal miközben gyakorlatilag a feknyomos alsonadragjaik nincsenek már csak zálogban a jatekosainknak a klub részéről.
Mendes szerintem jelen állapotban nagyobb hatással van a csapat építésére, mint Xavi. Hogy van az, hogy bármire szükség van sosem nézünk körbe, hanem jön ő és a csoda nagy ötletei?
Minek veszünk 60 millióért brazil csodagyereket, ha jön 1 héttel később a leszerepelt Mendes kedvenc?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.07.19. 11:59:52

Guille felreertetted amit írtam úgy látom.

Nem sírok vissza Koemant, ezt világosan le is írtam, de volt néhány olyan edzői skillje ami most nagyon is tudna kamatozni.

Nico pedig jól játszott abban a haldoklo Valenciaban, amikor épp nem volt sérült, láttam nem egy meccsuket tavaly. Sajnos az egész Valencia melyponton van jelenleg. Ott is fejetol bűzlik a hal, de Nico mindenképpen a jobbak között volt. Nem hiszem, hogy rosszabb lett volna itt, mint Romeu lesz, megha nem is egy az egyben ugyanaz a profil. Sokat elarul az ad hoc koncepcionkrol is is, hogy alapvetően Pjanic miatt távozott, mert Xavi számolt a bosnyakkal, akit utána eladtunk rá pár hétre.

A kolcsonokkel pedig az a bajom, hogy nem tudnék olyan játékost mondani az elmúlt 20 évből akit kolcsonok után sikeresen epitettunk be hozzánk. Én a teher alatt nő a pálma híve vagyok. Ki tudja pl Pedri hol tartana most, ha egyből tovabbpasszoljuk őt is, mert Koeman nem bízik benne.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.07.19. 11:30:59

Fernando írta:
2023.07.19. 10:44:04
Itt nem az a lényeg, hogy ász vagy nem ász, hanem hogy itt van. Kit hoztunk eddig aki akkora ász? Egyedül Gundogan az akinek őszintén örülök. Elkuldtuk Torret, holott bőven kaphatna perceket nálunk is, elkuldjuk Nicot akinek balszerencsés volt a tavalyi valenciai kiteroje a sok sérülés miatt, de amikor játszott kulcsember volt. Itt van Abde aki vagy megy vagy marad, tavaly a kupa-dontos, bajnoki 7. csapat huzoembere volt. Mind mind fiatalok. Most kéne a jövőt építeni, végre nincsenek már szenttehenek, itt lenne a lehetőség. Erre eddig 3-at igazoltunk. Mindhárom játékos 30+-os, ráadásul ebből kettő minimum megkerdojelezheto igazolás. Már tavaly is egy koncepció nélküli ossze-vissza igazolgatas volt smit csináltunk, idén pedig ez hatvanyozottam igaz. Tavaly jött Kessie, oké ingyen volt, mindenki tudta, hogy nem való ide, jott Kounde akit ha közepén jatszatunk életveszélyes, szélén pedig erős közepes. 60 millió volt. Hoztuk Lewat, róla szinte mindenki tudta hogy jó lesz, nem is ez a probléma, hanem, hogy 50 millió volt és kb még 1 max 2 évig lesz meghatározó jatekosa a csapatnak. Egyedül Christensen vált be 100%-ig, akit ugye a padra hoztunk... Raphinha? 60 fölött volt ő is, annyi a szerencséje, hogy Dembele a posztrivalisa akiről szakosztaly van elnevezve a kórházban. Alonso, Bellerin no comment kategória. Nem mondom, hogy visszasirom Koemant, de ha kicsit simulekonyabb lett volna és ő is azonos feltételek mellett tudott volna csapatot építeni mint Xavi, lehet nem itt tartanánk. A fiatalokhoz értett.

Félix pedig akkor lenne védhető, ha opcionk is lenne megvenni jövőre.

Szerk: a tavalyi erkezokhoz kiegesziteskepp még annyit, hogy nem hiszem, hogy minőségben is sokkal beljebb vagyunk Lewaval mint a kéznél lévő Aubaval lettünk volna. Nem emlékszem, hogy 1-1 bajnokin kívül valóban vezére lett volna a csapatnak a lengyel.
Torrét 1 év kölcsönbe küldjük a "fiókcsapatunkba". Amúgy benne én is látok fantáziát, de értem a dolgot, nem hiszem, hogy tragédia, hogy 1 szezont ott fejlődik és sokat játszik.
Ne haragudj, de Nico soha nem volt kulcsember sehol. Engem pl. egyáltalán nem győzött meg a srác, de simán benne van az is, hogy lehet rá számítani legalább egy kiegészítőember szinten, de azért ne idealizáljuk már csak azért, mert épp nincs nálunk. Mikor láttad játszani őt utoljára? A Valenciában sem alkotott maradandót és igen, szerencsétlen volt a sérülése, de pont ezért sem bíznám rá az egyik legfontosabb posztunkat. Azért azt a lehetőséget is hagyjuk meg, hogy a szakmai stáb nem hülye, és látja, ki mit tud letenni a pályára.

Érdekes, hogy mindenki Koemant magasztalja, mióta nincs itt, addig meg ő volt a világ legnagyobb kóklere. Az is fura, hogy Xavi senki szerint nem ért a fiatalokhoz, miközben Pedri rohadt jó lett alatta, szintet lépett. Baldét gond nélkül kezdővé tette Alba kárára, Gavi is stabil kezdő lett, most igazoltunk egy tini brazil csatárt. Abszolút jó a kormegoszlás a csapatban, de szerintem inkáb fiatalabb is a többség.

Igen, voltak gyenge igazolásaink, de tényleg azt várjuk, hogy csak tökéletes legyen és mindenki beválik? Ferran tényeg betli, Raphinha szerintem is drága volt (de megnéztem volna mit kezdünk tavaly, ha nincs pótlásunk Dembire), Lewa is, bár őt azért nagyon nem ekézném, mert szerintem eléggé bevált, koncepció meg bőven volt benne. Alonso tényleg felesleges volt, de akkor még ki gondolta volna, hogy Baldé 2 hónap alatt kirobbanthatatlan lesz? És bagóért jött.

Az idei igazolásokat is lehet fikázni, de igenis kellett egy belső védő (ingyen, nem a fiatalok helyett), kellett Busi helyére is pótlás, ha nem is top játékos, mert arra ugye nincs keret, szóval értem, hogy te mindenhova 20 éveseket pakolnál csak, de ez is túlzás, és igenis posztokra történtek az igazolások, ha nem is tetszenek a konkrét személyek.

Korántsem gondolom, hogy minden tökéletesen megy a klubnál, de néha csak tépem a hajamat, hogy sokan ennyire mindenben csak a negatívat látják, és bármit csinál a vezetőség vagy Xavi, az mind rossz. Akit hozunk, az tuti gyenge lesz, akit meg eladunk, az tuti istenkirály lett volna.

Szóval nekem tényleg ezzel a fekete-fehér látásmóddal van problémám, hogy nem lehet egyszerre nézni a pozitív és a negatív dolgokat, hanem valami vagy minden rossz vagy minden tökéletes.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.19. 11:26:31

Kövezzetek meg, de èn örülnèk Felixnek. Nem kedvelem a portugálokat, ès ő is az a nagykèpű stílust kèpviseli. Tehetsège viszont megvan ahhoz, hogy egy Bernardo Silva kaliberű játèkossá váljon. Tudom, elsődleges posztja az árnyèkèk/második számú támadó, de tkp-s ès bal szèlső poszton is elèg jól teljesít. Az Atleti stílusa nagyon nem fekszik neki, amit le is nyilatkozott, azután elment a szètesett, önmaga fociját kereső Chelseabe, ahol előre írva volt a bukta szerintem. Simeone pár hónapja már beajánlotta a Barcának. Szerintem egy kölcsön, vásárlási opcióval nem veszíthetünk, sőt akkor nyerhetnènk is az üzleten, ha Torres pedig az Atleticoba menne kölcsönbe. Az Atleticoval èn sem szívesen üzletelnèk, nagyon oda kell figyelni a szerződèsre :)
A hírek szerint règóta nyomon követjük Felixet, mert Laporta kedveli a játèkát. Szerintem a 433-ban bal szèlsőkènt közèpre húzódva, mikor Balde felfut, erőssège lehetne a csapatnak, a 4 kp-s rendszerben akár tkp-s (Gavi feladata lett volna bal szèlre kilèpve), ès Lewa mögött is kaphatna szerepet második számú támadókènt, ahogy Raphinha, csak èppen bal szèlről befelè húzódva. Ilyen transzfer más módon az idei nyáron szerintem nem lenne megoldható, ès lenne esèly arra is, hogy beváljon. Torrestől szerintem sokkal jobb játèkos. Persze az opcióban már most kiegyeznèk max 40-50 millióban, mert 80-100 milliót biztosan nem èrne mèg akkor sem, ha hozna 15-20 gólpontot.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.07.19. 11:22:39

Félig meddig kiegeszites az előző hozzaszolasomhoz, félig meddig pedig reagálás az alattam lévő kommentekhez.

Abszolút egyetértek azzal, hogy a Mendes-féle ugynokok építik a csapatunkat, kiegeszulve egy szerintem alapjaraton is imposztor Laportaval. Deco és Mendes embereit kergetjuk, Laporta pedig asszisztal miközben gyakorlatilag a feknyomos alsonadragjaik nincsenek már csak zálogban a jatekosainknak a klub részéről.

Régen volt egy hozzaszolasom ha jól rémlik, ami a mindenható elnokunkrol szólt, abban kifejtettem hogy miért is gondolom imposztornak Laportat. Én vastagon itt voltam már a csapat mellett 2003-ban is. Hatalmas nagy szerencséje volt, hogy Dinho ekkora isten volt. O vonzotta be a szurkolokat, nálam ő indította el azt a 10 éves dominanciat amit utána Messiek jarattak a csúcsra. Nálam még dereng, hogy Beckhammel kampanyolt, Dinho csak kapkodva jött miután az angolrol lecsusztunk.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.19. 11:18:40

Fernando írta:
2023.07.19. 10:44:04
Már tavaly is egy koncepció nélküli ossze-vissza igazolgatas volt smit csináltunk...


Nem mondom, hogy visszasirom Koemant, de ha kicsit simulekonyabb lett volna és ő is azonos feltételek mellett tudott volna csapatot építeni mint Xavi, lehet nem itt tartanánk. A fiatalokhoz értett.


Szerk2: jobban belegondolva nem igazán tudok hirtelen olyan igazolast mondani a Laporta-Xavi érából aki igazán bevalt, és most nem Lewara gondolok, ő bevalt, ezt már kifejtettem.

Posztra igazoltunk tavaly, relatíve fiatal, jó korú játékosokat. Azt csináltuk vele, hogy sok év után megnyertük a bajnokságot. Ha nem jön Chris meg Raphinha (aki majdnem annyi meccset döntött el, mint Lewy, és ki tudja, hány mínusz gólt jelentett hátul a top védekezése az 1-0-ás korszakban), akkor ez nem hiszem, hogy összejött volna.

Ebben egyetértek, Koeman sokkal jobban értett a fiatalokhoz, csapatot viszont csak leépíteni tudott kb. Xavi tud csapatot építeni, mert egy normális ember, de a fiatalokhoz tényleg nem ért/nem mer nyúlni.

Auba, Raphinha, Lewy, Christensen, posztidegen helyhez képest Koundé, még ha így tényleg túl is volt árazva. Meg most úgy tűnik, Fayé is be fog jönni, legalábbis áradoznak róla. Közben pl nem jött be Kessié (mondjuk sosem játszott a posztján), de őt nyereséggel adjuk el, amit kb sosem csináltunk. És sajna nem jött be Alonso, Bellerint most nem veszem ide, valaki kellett gyorsan, ingyen, kb semmit nem keresett. Garcia már náluk jött, de már előtte le volt vajazva, Depay ugyanez, aki alapvetően bevált (volna).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2023.07.19. 11:17:59

Fernando írta:
2023.07.19. 10:44:04
Guille írta:
2023.07.19. 10:14:52
Én sem vagyok oda Felixért, de egy jó árú kölcsönben nem érzek nagy buktalehetőséget. Azért mégiscsak egy ügyes gyerek, aki kreatív és jó támadásban, gólt is tud rúgni, ha kell.
Na ilyenből most nem sok van. Ha nem tudunk rendes 9-est igazolni/kölcsönvenni, akkor átmeneti megoldásnak én nem érzem akkora betlinek.

Persze kérdés, hogy miért dobnák át diszkontáron, de ez már legyen az ő bajuk.

Fernando: kit küldtünk el, aki akkora ász szerinted?
Itt nem az a lényeg, hogy ász vagy nem ász, hanem hogy itt van. Kit hoztunk eddig aki akkora ász? Egyedül Gundogan az akinek őszintén örülök. Elkuldtuk Torret, holott bőven kaphatna perceket nálunk is, elkuldjuk Nicot akinek balszerencsés volt a tavalyi valenciai kiteroje a sok sérülés miatt, de amikor játszott kulcsember volt. Itt van Abde aki vagy megy vagy marad, tavaly a kupa-dontos, bajnoki 7. csapat huzoembere volt. Mind mind fiatalok. Most kéne a jövőt építeni, végre nincsenek már szenttehenek, itt lenne a lehetőség. Erre eddig 3-at igazoltunk. Mindhárom játékos 30+-os, ráadásul ebből kettő minimum megkerdojelezheto igazolás. Már tavaly is egy koncepció nélküli ossze-vissza igazolgatas volt smit csináltunk, idén pedig ez hatvanyozottam igaz. Tavaly jött Kessie, oké ingyen volt, mindenki tudta, hogy nem való ide, jott Kounde akit ha közepén jatszatunk életveszélyes, szélén pedig erős közepes. 60 millió volt. Hoztuk Lewat, róla szinte mindenki tudta hogy jó lesz, nem is ez a probléma, hanem, hogy 50 millió volt és kb még 1 max 2 évig lesz meghatározó jatekosa a csapatnak. Egyedül Christensen vált be 100%-ig, akit ugye a padra hoztunk... Raphinha? 60 fölött volt ő is, annyi a szerencséje, hogy Dembele a posztrivalisa akiről szakosztaly van elnevezve a kórházban. Alonso, Bellerin no comment kategória. Nem mondom, hogy visszasirom Koemant, de ha kicsit simulekonyabb lett volna és ő is azonos feltételek mellett tudott volna csapatot építeni mint Xavi, lehet nem itt tartanánk. A fiatalokhoz értett.

Félix pedig akkor lenne védhető, ha opcionk is lenne megvenni jövőre.

Szerk: a tavalyi erkezokhoz kiegesziteskepp még annyit, hogy nem hiszem, hogy minőségben is sokkal beljebb vagyunk Lewaval mint a kéznél lévő Aubaval lettünk volna. Nem emlékszem, hogy 1-1 bajnokin kívül valóban vezére lett volna a csapatnak a lengyel.
[/quote

Lehet fájó, de ki kell mondani, a bajnoki címet Stégának és Lewanak köszönhetjük leginkább. Lewa első évében brutális számokat hozott össze, 30x évesen, csere nélkül, egy vadi új környezetben, ami messze több, mint egy szimpla klub váltás.
Abde esetébe azt látom, hogy piacképes, de ő nem igazán illik ide. Erre persze rácáfolhat, de kicsit több játékintelligencia kellene belé. Nem tudom mennyit javult a szélsőjátéka, de majd Xavi megnézi és eldönti. Azért nem mindegy, mennyiért vinnék el.
Kessié nem ugrotta meg a szintet. Lehet jó játékos, de nekem nagyon rendszer-idegennek tűnik.
Hagyd már Nicot és Torrét. Gondolod Xavi sík idióta? Azért látja őket nap mint nap, kapja a statisztikákat is.
Bellerin, Alonso nem váltak be sajnos.
Kounde erős közepest hozott, nagy dolog két poszton is teljesíteni.
Chris bevált.
Rsphinha első éve nem volt rossz, de tény, hogy egy-egyezésben nem látom benne az erőt. Ettől még sokat javulhat idén.
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2023.07.19. 11:09:36

Troym írta:
2023.07.19. 10:43:01
Könyörgöm ne boltoljunk már az Atleticoval, csak megszívni tudjuk

Griezmann -100 millió (2 évvel azután, hogy jött már újra ott szaladgált, mi meg legatyásodtunk)
Turan -40 millió
Suarezt odaadtuk aprópénzért bajnok és gólkirály lett
Villa szintén zenész

Félix meg azutáni szezonban érkezzen, hogy életében először eléri a 10 gólt.
Nálam előrébb lenne Trincao, akit most sóztunk el, de akármennyire fáj leírni még Ferran is. Ő legalább nem pökhendi. De bármelyik random 20 év alatti kölyköt hamarabb pályára tenném, mint Joaot.

Amúgy kitalálom: Ismét Mendes építi csapatunkat.
Ebben van igazság, bár Suarez esetében azt látom, hogy miután elment, nagyon motivált lett, ez nem feltétlenül az Atletico érdeme.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.07.19. 10:44:04

Guille írta:
2023.07.19. 10:14:52
Én sem vagyok oda Felixért, de egy jó árú kölcsönben nem érzek nagy buktalehetőséget. Azért mégiscsak egy ügyes gyerek, aki kreatív és jó támadásban, gólt is tud rúgni, ha kell.
Na ilyenből most nem sok van. Ha nem tudunk rendes 9-est igazolni/kölcsönvenni, akkor átmeneti megoldásnak én nem érzem akkora betlinek.

Persze kérdés, hogy miért dobnák át diszkontáron, de ez már legyen az ő bajuk.

Fernando: kit küldtünk el, aki akkora ász szerinted?
Itt nem az a lényeg, hogy ász vagy nem ász, hanem hogy itt van. Kit hoztunk eddig aki akkora ász? Egyedül Gundogan az akinek őszintén örülök. Elkuldtuk Torret, holott bőven kaphatna perceket nálunk is, elkuldjuk Nicot akinek balszerencsés volt a tavalyi valenciai kiteroje a sok sérülés miatt, de amikor játszott kulcsember volt. Itt van Abde aki vagy megy vagy marad, tavaly a kupa-dontos, bajnoki 7. csapat huzoembere volt. Mind mind fiatalok. Most kéne a jövőt építeni, végre nincsenek már szenttehenek, itt lenne a lehetőség. Erre eddig 3-at igazoltunk. Mindhárom játékos 30+-os, ráadásul ebből kettő minimum megkerdojelezheto igazolás. Már tavaly is egy koncepció nélküli ossze-vissza igazolgatas volt smit csináltunk, idén pedig ez hatvanyozottam igaz. Tavaly jött Kessie, oké ingyen volt, mindenki tudta, hogy nem való ide, jott Kounde akit ha közepén jatszatunk életveszélyes, szélén pedig erős közepes. 60 millió volt. Hoztuk Lewat, róla szinte mindenki tudta hogy jó lesz, nem is ez a probléma, hanem, hogy 50 millió volt és kb még 1 max 2 évig lesz meghatározó jatekosa a csapatnak. Egyedül Christensen vált be 100%-ig, akit ugye a padra hoztunk... Raphinha? 60 fölött volt ő is, annyi a szerencséje, hogy Dembele a posztrivalisa akiről szakosztaly van elnevezve a kórházban. Alonso, Bellerin no comment kategória. Nem mondom, hogy visszasirom Koemant, de ha kicsit simulekonyabb lett volna és ő is azonos feltételek mellett tudott volna csapatot építeni mint Xavi, lehet nem itt tartanánk. A fiatalokhoz értett.

Félix pedig akkor lenne védhető, ha opcionk is lenne megvenni jövőre.

Szerk: a tavalyi erkezokhoz kiegesziteskepp még annyit, hogy nem hiszem, hogy minőségben is sokkal beljebb vagyunk Lewaval mint a kéznél lévő Aubaval lettünk volna. Nem emlékszem, hogy 1-1 bajnokin kívül valóban vezére lett volna a csapatnak a lengyel.

Szerk2: jobban belegondolva nem igazán tudok hirtelen olyan igazolast mondani a Laporta-Xavi érából aki igazán bevalt, és most nem Lewara gondolok, ő bevalt, ezt már kifejtettem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fernando 2023.07.19. 11:10:24-kor.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.19. 10:43:01

Könyörgöm ne boltoljunk már az Atleticoval, csak megszívni tudjuk

Griezmann -100 millió (2 évvel azután, hogy jött már újra ott szaladgált, mi meg legatyásodtunk)
Turan -40 millió
Suarezt odaadtuk aprópénzért bajnok és gólkirály lett
Villa szintén zenész

Félix meg azutáni szezonban érkezzen, hogy életében először eléri a 10 gólt.
Nálam előrébb lenne Trincao, akit most sóztunk el, de akármennyire fáj leírni még Ferran is. Ő legalább nem pökhendi. De bármelyik random 20 év alatti kölyköt hamarabb pályára tenném, mint Joaot.

Amúgy kitalálom: Ismét Mendes építi csapatunkat.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése