Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.23. 14:24:04

Peter írta:
2023.06.23. 11:35:39
Olvasgatom, hogy nem csak nálam nem tiszta a látás.
Szerintem ott van a kutya elásva, hogy lövésünk sincs arról, hogy Xavinak szakmai vonalon illetve a klubnak úgy általában milyen a jövőképe.
Szurkolói szemmel nézve voltak pozitív változások, de olyanok is voltak, ami ellentmond ezeknek a pozitív változásoknak.
Ebből számomra olyan eredő következik, ami ezek miatt nem kiszámítható és olyasmi következtetést vált ki belőlem, hogy a klubnál sem feltétlen tudatos az irány.
Olyan valahogy majd lesz, éljük túl.
Szóval a kézzel fogható "tudatosság" nekem annyiban sajnos kimerül, hogy a cél a tűzoltás és valami eredmény felmutatása. Hogy hogyan, kivel, mivel, milyen eszközökkel, az teljesen mindegy.
Erre viszont mindent lehet mondani, csak a valóban tudatos és következetes építkezést nem.
Ezt a kritikát most nem teljesen értem.
Milyen tudatosságot hiányolsz? Csökkentjük a bértömeget, a kiadásokat (BarcaTV), többnyire fiatalokat, vagy ingyen játékosokat hozunk, és idén egyelőre semmilyen gazdasági "lever"-ről nincs szó.

Azzal a jövőképpel, hogy építsünk versenyképes csapatot, és legyen gazdaságilag stabil a klub mi az ami most szembemegy?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.06.23. 14:20:29

Kessiet bevonni a Brozovic üzletbe? Ha adják Brozovicot és 20 misit. De inkább maradjon Kessie.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fernando 2023.06.23. 14:54:04-kor.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.23. 14:13:25

Deluigi írta:
2023.06.23. 13:13:03
penz nelkul nem is lehet, ez inkabb ilyen eljuk tul szakasz a barca eleteben
Ez így van, de sok a sallang, amit már illett volna levágni és ehhez még jöttek is sajnos hozzá. Ezeket megvédjük, miközben szakmailag nem igazán válnak be.
Tavaly látszott, hogy pénzből juthat is erre arra, mégis azt érezni, hogy a rövidtávú népszerűség előnyt élvez.
Olyasmit érzek, hogy a gazdasági helyzetre hivatkozás nem is jön olyan feltétlen rosszul.... :mrgreen:
A jó kifogás sosem rossz.
A zavarosban halászunk, mi baromi jók akarunk lenni, de ennek "rajtunk kívüli" akadályai vannak.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.06.23. 13:13:03

Peter írta:
2023.06.23. 11:35:39
Erre viszont mindent lehet mondani, csak a valóban tudatos és következetes építkezést nem.
penz nelkul nem is lehet, ez inkabb ilyen eljuk tul szakasz a barca eleteben
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.23. 11:35:39

Olvasgatom, hogy nem csak nálam nem tiszta a látás.
Szerintem ott van a kutya elásva, hogy lövésünk sincs arról, hogy Xavinak szakmai vonalon illetve a klubnak úgy általában milyen a jövőképe.
Szurkolói szemmel nézve voltak pozitív változások, de olyanok is voltak, ami ellentmond ezeknek a pozitív változásoknak.
Ebből számomra olyan eredő következik, ami ezek miatt nem kiszámítható és olyasmi következtetést vált ki belőlem, hogy a klubnál sem feltétlen tudatos az irány.
Olyan valahogy majd lesz, éljük túl.
Szóval a kézzel fogható "tudatosság" nekem annyiban sajnos kimerül, hogy a cél a tűzoltás és valami eredmény felmutatása. Hogy hogyan, kivel, mivel, milyen eszközökkel, az teljesen mindegy.
Erre viszont mindent lehet mondani, csak a valóban tudatos és következetes építkezést nem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.23. 11:32:00

Novembertől Raphinha hozta a legtöbb meccsünket támadásban, de még a sok kapott gól nélküli meccsünkben is vastagon benne volt jobbszélsőként is. De ha Dembélé nem eladható, Raphinha meg 80-ért minimum, ráadásul Xavi Dembélé-fanatikus, akkor sajna reálisnak tűnne a dolog vezéráldozatnak. Főleg, hogy azon a poszton emelkedik fel talán közben egy igazi csillag Yamal személyében.

A felmerülő nevek nekem nagyon tetszenek, Brozovic nem is tudom mióta elit a posztján. És tényleg illene is ide. Annyira azért nem is öreg, Kessié cserével nagyon komoly lenne, hiába nagyon jó az elefánt, ha itt nincs posztja, ő is jól járna az olasz ligával. Szerintem legalább akkora igazolás lenne, mint Gündogan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.06.23. 11:28:51

fanbarca írta:
2023.06.23. 09:44:31
A Mundo meg néhány független újságíró szerint rárepültünk Brozovic-ra.

Az is opció, hogy Kessié-t is belevonjuk az üzletbe. Ez egy match made in heaven lenne számomra. Hasonló skill-jei vannak, mint Busquetsnek, de kicsit mobilisabb. Mögötte lehetne Nico vagy SR a váltóember s meg is vagyunk.
Igen ezt több helyen is lehet olvasni. Meg azt is hogy bevonnák Kessie-t is az üzletbe, máshol meg azt írják hogy Kessie csak pénzért mehet a csere nem játszik. De hamar lépnünk kell az ügyben mert a horvátnak van egy ajánlata az araboktól is, gondolom jobb fizetési ajánlattal.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.23. 10:59:21

Nekem a pletykák iránya azért azt mutatja, hogy Deconak némileg más elképzelései vannak, mint a Jordi-Alemany-Xavi vonalnak, legalábbis megjelentek olyan nevek, akik eddig nem nagyon hangsúlyosan. (Fresnada, Güler, Brozovic) Eddig inkább Zubimendi, Cancelo, BS, Amrabat, Neves. Nekem személy szerint az "újabb pletykaszintű jelöltek" sokkal jobban tetszenek, fiatalabbak (oké Brozovic nem), hajtósabbak, de mindenképp nagyobb perspektíva lehet mögöttük.
Aztán lehet olyat is beleképzelek, ami nincs és nem valós irányváltás, de reménykedem.

Raphinha vs Dembele témában én a franciát adnám el, csak a piacon senkinek nem kell még ingyen sem (ld. tavaly nyáron sem volt egyetlen ajánlata ingyen igazolhatóként sem), mert a sérülékenysége mindenkit elriaszt. Innentől pénz érte nem jönne, max a fizetése spórolható. Ha már új szerződést kell vele kötni, én biztos az éves bére felét ahhoz kötném, hogy a meccsek 60%-án rendelkezésre áll-e.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.23. 10:11:25

Ezzel én is így vagyok! Nem értem miért is fordul meg bárkinek a fejében Raphi eladása??? Melózik, asszisztokat ad, gólok is jöttek, az egyik legjobbunk volt. Voltak gyengébb meccsei, de szerintem első szezonjában egy elég jó teljesítményt lerakott a pályára. Persze ilyenkor jön az, hogy Dembelével mennyivel jobb volt a támadásunk.... mikor? Azon a kb. 15 meccsen? Mert a szezon felében rendszerint sérült, a másik felén meg a meccsek felén baromi jó, másik felén meg gyenge. Raphi lenyomta a szezont sérülés nélkül és nem kevés melóval a pályán. HA eladjuk (remélem NEM), akkor mi lesz? Veszünk a helyére valami közepes senkit, mert ugye pénz nincs, meg Dembelé mellé úgyse vennénk egy top szélsót és majd amikor Dembelé megsérül, mert hogy meg fog, akkor majd játszik ott Ferran Torres.... szép kilátások...
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2023.06.23. 09:54:19

Raphina eladásával mit nyernénk? Tegyük fel elmegy 80 millióért, hurrá. 32 milliónk van pótolni. Semmi elérhető jobbszélső a piacon, kit hoztok ennyiért? Mit van itt annyira mindenki oda vele? Rendben volt az első szezonja, nem pofázik, dolgozik keményen, rengeteg asszisztot lerakott. Gólok számában nem volt a legerősebb, de nem mintha a világverő Lewandowski az lett volna. Sokan itt a ló f.n is megkeresnék a csomót, nem vagyunk abban a helyzetben, hogy Rapinhát elengedjük. Épp elég lesz kiszórni azt, aki nem kell, nem hogy az egyik legmelósabb srácot.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.06.23. 09:44:31

A Mundo meg néhány független újságíró szerint rárepültünk Brozovic-ra.

Az is opció, hogy Kessié-t is belevonjuk az üzletbe. Ez egy match made in heaven lenne számomra. Hasonló skill-jei vannak, mint Busquetsnek, de kicsit mobilisabb. Mögötte lehetne Nico vagy SR a váltóember s meg is vagyunk.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára fanbarca 2023.06.23. 10:21:03-kor.
més que un club
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.06.23. 09:38:56

Faramuci69 írta:
2023.06.23. 09:32:23

Mi miért nem tudunk eladni a saudiaknak? Számíthat hogy Xavi Quatarban volt? Szívesen eladnám jó pénzért Alonsot, Kessiet, Garciat, Torrest, Lenglet-t, de talán még Raphinha is. Nekünk inkább egy sorral hátrébb kellene egy hasonló profilú játékos, élő meg egy jól egy-egyező szélső. Kettő! Mindkét szélre.
Tényleg nem tudom, hogy néhányotoknak mi a baja Raphinával? Első éve itt, teljesen idegen stílus a korábbi cspataihoz képest. Mégis majdnem a minden mutatóban a legjobbunk volt idén.
Utálom szembe tenni Dembelével, de ha már mégis...akkor nézzük már meg az Ő első évét.....

Mindegy is.. Részemről a Brazil érinthetetlen, mert a top 3 ban van azok közül a játékosok közül, akik a belüket kihajtották a csapatért idén... 0, azaz 0 sérüléssel....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2023.06.23. 09:32:23

Most optimista vagyok. Alemany meggyőző. Szerintem meglesznek darabszámra. Nem is az érkezők aggasztanak, inkább a távozók. Persze vannak még lyukas posztok. Nem csak a kezdőbe.
Kellene egy pivot, jobbhatved, balszelso és egy kreatív kozeppalyas. Szerintem Kounde/Araujo megolfja 3 védős rendszerben, de 4-3-3-ban kevesek. Nem gondolnám, hogy feltétlenül Cancelo kellene nekünk, a személyisége nem meggyőző.
Ez a török srác elég ügyesnek tűnik. Ha a Madrid megszerzi a papnét, akkor nekuntid lépni, kell, de semmi eszement dolog nem fér bele. Leot nagyon sajnálom, ő nagyon kellett volna.
Mi miért nem tudunk eladni a saudiaknak? Számíthat hogy Xavi Quatarban volt? Szívesen eladnám jó pénzért Alonsot, Kessiet, Garciat, Torrest, Lenglet-t, de talán még Raphinha is. Nekünk inkább egy sorral hátrébb kellene egy hasonló profilú játékos, élő meg egy jól egy-egyező szélső. Kettő! Mindkét szélre.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.22. 17:44:30

Chino írta:
2023.06.22. 16:08:45
Kessié prémiumáról nem hallottam, de neki a fix rendkívül magas. Pedri szintjére kapott bért. (azt hiszem netto 6,5) Nem hiszem, hogy emellé még könnyű bónuszai lennének, max amit az egész csapat kap.
Szerintem nem magas Kessie bére.
Kb SeriaA top5 legjobb játékosaként érkezett, míg Pedri egy 20 év alatti iszonyú tehetséges srác (talán a világon is a legnagyobb ígéret), de még csak 1 olyan szezonja volt, ahol nem kellett 3-4 hónapig sérülésekkel bajlódnia.
Piaci körülmények közt szerintem Kessie bérezése alacsony, mert 25-26 évesen kb karrierje csúcsán kapta ezt a bért. (ne abból induljatok ki, hogy hogyan-mennyit játszott, mert az egyrészt már szakmai kérdés, másrészt utólag mindig okosabb az ember)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.22. 17:23:50

Chino írta:
2023.06.22. 16:08:45
Aki ilyen szerepet töltött be, ilyen teljesítményt nyújtott nem hiszem, hogy annak a City bruttó 10-et ajánlana.
Nem feltétlen a jelenleg aktuális barcelonai szurkolói gondolatok, vágyak mentén működik a City....és ez nem hit kérdés, hanem teljesen más világ, más szempontok, más szemlélet....ahogy Andris írta, főleg a mondat azon része, hogy értenek ahhoz, amit csinálnak.
Andris írta:
2023.06.22. 15:05:32
mert megtehetik, és mert értenek is ahhoz, amit csinálnak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.22. 16:43:53

Fofana írta:
2023.06.22. 12:03:54
Gündogannak én is nagyon örülök. Ingyen volt, a Dortmundban védekező középpályás volt, talán duplaszűrős rendszerben, a City-ben hasonló stílusú csapatban Pedrihez hasonló szerepe volt és rutinos. Szóval anyagilag, tudásban is nagyon kellett és Busi és Pedri szerepére is viszonylag alkalmas lehet, bár nem lehet két játékos közé profiljukban egyenlőségjelet tenni. Arda Güler nekem is nagyon tetszik. Szerintem bence0330 lehet, hogy téved, a Transfermarkt jobbszél mellett inkább támadó középpályásnak, a Whoscored pedig MC, MR, AMC pozíciókra írja, bár a csereként ellátott posztok ebben nem szerepelnek. A támadó megmozdulások mellett a posztján egész jó védekező statjai is vannak a Whoscorednél. A szerződése 2025-ig tart és lehet, hogy jó a kapcsolatunk a Fener-rel, a klubjával, mert ingyen adtuk nekik tovább Emre Demirt. A török bajnokságból ennél sokkal jobban kiemelkedni nem lehet és ha sportszakmailag valamivel alattunk, anyagilag pedig felettünk álló klub megveszi, akkor öt évig esélytelenek lennénk rá. Ha anyagi gigász venné meg, akkor kapásból adná kölcsön egyel lejjebb lévő polcra.
Igen, ezért is írtam, hogy ha meg nyolcas poszt, akkor meg sokan vannak előtte, Pedri, Gündogan, és ha jön valaki hátrébb és nem döplaszűrőzünk, DJ, és szinte tuti, hogy Gavi is előtte marad. És ha ehhez hozzáteszem azt a kereken 0 fiatalt, aki elnyerte Xavi bizalmát az ittléte alatt (oké, Baldé háromnegyed év után, de azt vesszük, aki nála mutatkozott be/az ő ideje alatt érkezett, akkor 0), akkor nem tudom, mennyire lenne ez neki vonzó cél, hacsak nem valami atombarcás drukker. Plusz jelenleg szerintem amúgy sem feltétlenül lehet már sokkal több fiatalt beépíteni, nemzetközi szintre így is túl sokan vannak már.
Bár gondolom a B-be érkezne, de ott is eléggé meg lesz pecsételve a sorsa a jelenlegi helyzetben, plusz oda meg drága lenne. Szerintem ő a Milanban, eetleg Napoliban fog kikötni, valami olyan csapatban, ahol jó eséllyel legalább rotációs ember lehet. Szóval sem az ő, sem a mi részünkről nem látom egyelőre azt, miért érné meg 20 millióért idehozni, pedig tényleg nagyon ügyesnek tűnik.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.06.22. 16:08:45

Andris írta:
2023.06.22. 15:05:32

32 éves emberről beszélünk, akinek lejárt a szerződése. Egyáltalán nem biztos, hogy a citynél csak az ajánlott évek száma volt a gond, sőt. Simán lehet, hogy ugyanaz volt, mint elvileg nálunk Busival, hogy megtartották volna, de nem garantált kezdőként, és nem a korábbi magas fizetéssel. Hiába volt extra szezonja, a city bővelkedik játékosokban is (nem csak pénzben), és a menedzsmentet Txiki meg Guardiola csinálják (és ez nem akármilyen kombó). Nem adnak sztárfizetést egy számukra pótolható 32 évesnek, mert megtehetik, és mert értenek is ahhoz, amit csinálnak.

A bruttó 10 alacsonynak tűnik, ha tippelnem kéne, akkor valszeg ugyanaz van mint Kessié meg pl Christensen esetében, hogy a relatív alacsony fix mellé nem párszázezres meg kizárólag kupanyertes flex részek azaz bónuszok kerülnek, hanem játékperc, meccsszám, általánosságban minimál kritériumokhoz kötött (nem bónusz típusú) függő részek, több milliós értékben / év.
Gündogannak az volt a baja a Cityvel, hogy csak egy éves szerződést kínáltak neki, ez tőle és Peptől származó információ. Erre tettek végül még rá egyet és "került veszélybe" az ide igazolása. Szerintem teljesen érthető. Abban a korban van, amikor az utolsó szerződését írja alá (kivéve ha aztán levezet valahol). 34 évesen már senkitől nem fog egy komolyabb ajánlatot kapni. Aki ilyen szerepet töltött be, ilyen teljesítményt nyújtott nem hiszem, hogy annak a City bruttó 10-et ajánlana.

Kessié prémiumáról nem hallottam, de neki a fix rendkívül magas. Pedri szintjére kapott bért. (azt hiszem netto 6,5) Nem hiszem, hogy emellé még könnyű bónuszai lennének, max amit az egész csapat kap.
De lehet, hogy csak nekem kerülte el a figyelmem.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.22. 15:05:32

Chino írta:
2023.06.22. 12:36:46
Úgy néz ki az eladások terén is elkezdődött egy komoly mozgolódás.
A Sport szerint a Spurs mindenképp szeretné, ha Lenglet maradna. A Barcanak 16 milliót foglal el a bértömegében, aminek eddig a felét fizették a kölcsönadás során. A Spurs belemenne abba, hogy még egy évre kölcsönveszik és a teljes bérét állják, de Laportáék inkább végleg szabadulnának tőle, viszont a magas fizetését és az átigazolási összeget egyszerre nem tudják állni az angolok. Most Lenglet-vel kell beszélni egy alacsonyabb fizetésről és akkor adnának egy 5 éves szerződést neki, de csak öt milliót tudnak érte fizetni, mindenesetre a klub 30-ig mindenképp le akarja zárni az ügyet.

Azt is megerősítették, hogy Umtiti a Lyonba tart és akár ingyen is hajlandó a klub átengedni nekik. Jelenleg a franciák és a játékos között a fizetéssel kapcsolatos tárgyalások folynak, de előbb le akarják zárni Lukeba eladását, akit 30 millióért visz a Lipcse.

Ha csak ez a két transzfer összejönne már komolyat lehetne előrelépni az új játékosok regisztrációjával kapcsolatban.

Az AS már tényként közölte, hogy Alemany elrepült Münchenbe és Gündogan aláírt a klubhoz három szezonra. Évi bruttó 10 milliós fizetésért és 500 milliós kivásárlási záradékkal. Ha igaz, én egy kicsit meglepődtem a béren, azt hittem legalább nettó 7 lesz előle. Nem tudom a Cityben mennyit keresett, de ennek biztosan a többszörösét. (bár nyilván kapott egy szép kis aláírási pénzt)
32 éves emberről beszélünk, akinek lejárt a szerződése. Egyáltalán nem biztos, hogy a citynél csak az ajánlott évek száma volt a gond, sőt. Simán lehet, hogy ugyanaz volt, mint elvileg nálunk Busival, hogy megtartották volna, de nem garantált kezdőként, és nem a korábbi magas fizetéssel. Hiába volt extra szezonja, a city bővelkedik játékosokban is (nem csak pénzben), és a menedzsmentet Txiki meg Guardiola csinálják (és ez nem akármilyen kombó). Nem adnak sztárfizetést egy számukra pótolható 32 évesnek, mert megtehetik, és mert értenek is ahhoz, amit csinálnak.

A bruttó 10 alacsonynak tűnik, ha tippelnem kéne, akkor valszeg ugyanaz van mint Kessié meg pl Christensen esetében, hogy a relatív alacsony fix mellé nem párszázezres meg kizárólag kupanyertes flex részek azaz bónuszok kerülnek, hanem játékperc, meccsszám, általánosságban minimál kritériumokhoz kötött (nem bónusz típusú) függő részek, több milliós értékben / év.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.06.22. 12:36:46

Úgy néz ki az eladások terén is elkezdődött egy komoly mozgolódás.
A Sport szerint a Spurs mindenképp szeretné, ha Lenglet maradna. A Barcanak 16 milliót foglal el a bértömegében, aminek eddig a felét fizették a kölcsönadás során. A Spurs belemenne abba, hogy még egy évre kölcsönveszik és a teljes bérét állják, de Laportáék inkább végleg szabadulnának tőle, viszont a magas fizetését és az átigazolási összeget egyszerre nem tudják állni az angolok. Most Lenglet-vel kell beszélni egy alacsonyabb fizetésről és akkor adnának egy 5 éves szerződést neki, de csak öt milliót tudnak érte fizetni, mindenesetre a klub 30-ig mindenképp le akarja zárni az ügyet.

Azt is megerősítették, hogy Umtiti a Lyonba tart és akár ingyen is hajlandó a klub átengedni nekik. Jelenleg a franciák és a játékos között a fizetéssel kapcsolatos tárgyalások folynak, de előbb le akarják zárni Lukeba eladását, akit 30 millióért visz a Lipcse.

Ha csak ez a két transzfer összejönne már komolyat lehetne előrelépni az új játékosok regisztrációjával kapcsolatban.

Az AS már tényként közölte, hogy Alemany elrepült Münchenbe és Gündogan aláírt a klubhoz három szezonra. Évi bruttó 10 milliós fizetésért és 500 milliós kivásárlási záradékkal. Ha igaz, én egy kicsit meglepődtem a béren, azt hittem legalább nettó 7 lesz előle. Nem tudom a Cityben mennyit keresett, de ennek biztosan a többszörösét. (bár nyilván kapott egy szép kis aláírási pénzt)
Forca Barca!!!!
Fofana
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2012.07.25. 14:18:13

2023.06.22. 12:03:54

Gündogannak én is nagyon örülök. Ingyen volt, a Dortmundban védekező középpályás volt, talán duplaszűrős rendszerben, a City-ben hasonló stílusú csapatban Pedrihez hasonló szerepe volt és rutinos. Szóval anyagilag, tudásban is nagyon kellett és Busi és Pedri szerepére is viszonylag alkalmas lehet, bár nem lehet két játékos közé profiljukban egyenlőségjelet tenni. Arda Güler nekem is nagyon tetszik. Szerintem bence0330 lehet, hogy téved, a Transfermarkt jobbszél mellett inkább támadó középpályásnak, a Whoscored pedig MC, MR, AMC pozíciókra írja, bár a csereként ellátott posztok ebben nem szerepelnek. A támadó megmozdulások mellett a posztján egész jó védekező statjai is vannak a Whoscorednél. A szerződése 2025-ig tart és lehet, hogy jó a kapcsolatunk a Fener-rel, a klubjával, mert ingyen adtuk nekik tovább Emre Demirt. A török bajnokságból ennél sokkal jobban kiemelkedni nem lehet és ha sportszakmailag valamivel alattunk, anyagilag pedig felettünk álló klub megveszi, akkor öt évig esélytelenek lennénk rá. Ha anyagi gigász venné meg, akkor kapásból adná kölcsön egyel lejjebb lévő polcra.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.22. 11:11:15

Bob_Marley írta:
2023.06.21. 22:46:24
Arda Guler neve ismerősen csenghet sokaknak, sokat szerepelt mostanában a sajtóban, felroppent érdeklődünk utána,nem lenne rossz.
Most is nagyon szép gólt lőtt a török nagyválogatottban. Óriási tehetség, de a verseny is óriási érte, a hírek szerint a PSG, Dortmund, Benfica, Napoli, illetve legerősebben a Milan érdeklődik, jó eséllyel ott köt ki. Szűk 20 misi körül lesz, de szerintem nálunk ő kicsit felesleges lenne, ő amolyan 10-es vagy jobbszélső, előbbi posztunk nincs, vagy ha a nyolcas posztot vesszük annak, akkor Pedrivel és Gündogannal megvagyunk annyira, hogy legalábbis pénzt ne adjunk már ki erre jelen helyzetben, utóbbi meg túl van töltve már most 4 eredetileg jobbszélső játékossal, köztük ráadásul fiatal tehetséggel is (Raphinha, Dembélé, Torres, Yamal).

Úgyhogy legalábbis nálam az ő igazolása most pénzért felesleges lenne. De lehet, hogy csak addig érdeklődtünk, míg nem volt biztos a Gündogan transzfer.

Culinho: én épp ezért nem követtem egyáltalán ezeket a pletykákat, mindenki mond mindent, tavaly is mindenki mondott mindent, és senkinek fogalma sincs a valós pénzügyi/ffp helyzetről még megközelítőleg sem, nemhogy azon tanakodni, hogy mndjuk 150 vagy 175 misivel kéne csökkenteni a bérkeretet... Vagyis x %-nak lehet, hogy pontosak a hírei, de azt meg honnan tudod, hogy pont az az igaz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.22. 10:42:37

Nagyon nagy fogásnak tartom Gündit, ingyen világklasszis játékost bezsákolni mindig nagy dolog.
A Citys karriert kimaxolta, de ha nem jön közbe sérülés, 2 év tuti van benne top szinten.
Rivaldo-A Legnagyobb.
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2023.06.22. 07:55:34

Én is nagyon örülök Gündogannak és remélem nem lesz több igazolás a középpályára, játszon szűrőt FDJ és kapjon esélyt Torre, de van egy kérdésem: mi az hogy a Liga jóváhagyta a német-török regisztrációját? Én nem tudok egyetlen távozóról sem, volt annyi szabad bértömeg? Nem tudom milyen fizuért jön, biztos alacsonyabb, mint amit Messinek akartunk volna adni, de az argentínhoz nem volt elég motgástér távozók nélkül.
Azért kérdem mert hetekig Gündogan kapcsán is arról volt szó a spanyol sajtóban, hogy először a távozók. Van valakinek erről infója?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.21. 22:55:59

Mindenképp előrelépés Gündogan érkezése, akkor is, ha kiugró szezonja volt és idén betölti már a 33. évét
Az oly sokszor hiányzó kreativitáshoz bízzunk benne, hogy csak hozzátehet, ezáltal az eddig halovány középpálya előre játékban szintet léphet.
Azért nem bírom megállni, hogy ne tegyem szóvá, hogy lassan az "örökös tűzóltók" díjra esélyesként pályázhatnánk.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.06.21. 22:46:24

Gundogan jó igazolás ingyen. Nem szeretem a németeket,de tud segíteni,okos futballból jön,nem lesz gondja itt sem.

Zubimendi 60ert sok,akkor Amrabat egyáltalán nem téves opció. Vb-n is kiemelkedő volt. Nagyon magas hatékonyságú a kp-n ami elengedhetetlen,jól passzol. Zubimendi jobb megoldás lenne,mert spanyol és azok mindig könnyebben illeszkednek be, de ár értéket tekintve a marokkói jó megoldas nálam. Nevesnek örülök nem jön és remélem Cancelot se igazoljuk le. Második csapat dobja ki, borzasztó haszontalan a játéka.

Arda Guler neve ismerősen csenghet sokaknak, sokat szerepelt mostanában a sajtóban, felroppent érdeklődünk utána,nem lenne rossz.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése