Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.05.22. 17:18:41

ggbuffon írta:Én Thiago-t egyébként megpróbálnám egy sorral előrébb, a csatársor baloldalán..
az a baj, hogy lassú, olyan mintha totyorogna végig. nagyon technikás és 1v1ben általában veri is az emberét a középpályán, de a szélen az kellene inkább, hogy megtudja húzni az üres területekre, mint tello vagy neymar.

neki szerintem a xavi poszt kell, ott tetszik a legjobban a játéka. jobban védekezik, mint xavi, passzolni kábé ugyanolyan szinten tud, a labdaeladásokhoz meg rutin kell. busquetsnek is egy - másfélév kellett azthiszem, azóta meg a posztján az egyik legjobb.

egyébként, ha thiago silvat nem tudjuk megszerezni, hummels pedig ugye nem jön, akkor igazolnátok valakit, aki nem top szintű (marquinhos, mathieu) vagy akkor menjünk neki a piqué, puyol, mascherano, bartra négyessel?
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.05.22. 17:12:30

Én kötve hiszem,hogy bármely meccsen nem az lenne a védekezés alapja,hogy letámadunk...Meghogy kijebb engedjük az ellenfelet, KONTRÁZNI HAGYJUK...Áhhh...Ez azt bizonyítaná hogy Tito egy marha,és semmit nem ért a focihoz...Ez senki nem gondolhatja komolyan...Egész egyszerűn se fizikálisan se fejben nem volt eléggé egyben a csapat,hogy a letámadást a szokott szinten hozza...No meg a motiváltság hiánya...A Milan elleni 2. meccsen nem a taktika volt más,hanem csúsztak másztak a pályán,ezért sikerült megvalósítani a taktikát...Volt motiváció mert kakiban voltak,de ugyan akkor érezték hogy azért nem esélytelen az...Ezek a problémák mind abból adódtak,hogy Tito nem volt...Míg volt nyomokban sem voltak láthatóak ezek a jelek...Persze kaptunk gólakat,buta gólokat,akkor is képesek voltak szerencsétlenkedni a védők,de ha megnézzük kb 2 helyzetből katunk 2gólt,meg akkor pechhel mint az állat,plusz komlett védelem hiányában...Ellenben a szezon második felében akkor futottak át rajtunk amikor akartak...No ez azért különbség...És nem csak azért mert nagyobb csapatok voltak az ellenfelek...Botrány mikre voltunk "képesek" a bajnokságban kicsik ellen is,csakhát ott ugye mind1,mert ők kihagyják,mi meg úgyis többet rúgunk...

Az edző hiányában ez van,nem véletlen modta Tito hogy majd azt nézzék meg ha itt lesz végig...

Xavi meg mindíg ilyen volt ha megfigyeljük,hogy 3mat simogatott a labdán,aztán passzolt...Lassítja a játékot,felméri a területeket majd jött a gyilkos passz a beindulóknak...Node ehhez kellene több mozgás elől...Amihez meg motiváció,amihez meg edző...

Ez meg hogy álljunk fel 2 vkpvel...Igen megy a marha nagy para,hogy úristen sok gólt kaptunk nagycsapatoktól...Jajjj 7et a Bayerntől,jajjj a madridtól 3mat simán...Jajjj akkor bunkerozzunk...Rúgjuk fel az évek óta működő taktikánkat,mert ez már nem működik...Ez nem így van...De működik,csak sokkal magasabb szinten kéne játszani,úgy ahogy eddig...Ehhez kell egy rendes Alves,vagy vki helyette...Egy rendes csatár Messin kívül...Egy gyors mozgékony center...Egy edző egész szezonban...Ennyi...

Ezek jövőre ha jól látom minden teljesülni fog...Erre törekednek a klubbnál is...Csak Alves a kérdés...És oylan értelemben is hogy el kell adni vagy nem...Sztem elkéne,de közel nem vagyok benne 100%ig biztos azért...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.05.22. 17:01:04

ggbuffon írta:Én Thiago-t egyébként megpróbálnám egy sorral előrébb, a csatársor baloldalán..
Próbáltuk már, nem igazán jött be, mit ne mondjak... :roll:
ggbuffon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:23:36

2013.05.22. 16:48:44

Én Thiago-t egyébként megpróbálnám egy sorral előrébb, a csatársor baloldalán..
ggbuffon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:23:36

2013.05.22. 16:47:55

Bestbarca írta:A védelmünk nyílván a legnagyobb baj...Persze minden csapatnál így van,hogy kell egy biztos háttér,kevés gólt kapni,azt utána elől lehet akár rosszabbul is játszani,1-2gól akkor is esik...

Továbbá többen írták hogy taktikailag van itt gond,és akárki lesz hátul ha ez marad akkor mind1...Hát azért nem biztos hogy ez igaz...Tito sztem semmiben nem akart más taktikát játszani védekezés szempontjából mint Pep...Annyi hogy ezt a csapat nem tudta nagy meccseken megvalósítani...Hogy miért is...A Pep érában középpályán sosem adtunk el labdát,idén meg kis túlzással csak ott adtuk el...Pontosan ugyan ekkora bajban lett volan a világ összes nagycsapatának védelem,ha lendületből középpályáról rájuk zuhan 3-4 kalsszis csatár 1 az 1ben...Ezt nem lehet levédekezni...Szal a kulcs itt van hogy középályán ne adjuk el...Megoldás erre kb annyi,hogy formába legyenek a középpályások...Mert idén Xavi is nem egy labdát szórt el érthetetlenül...De Ini is,vagy akár Messi is ha onnan indult...És Xavinál ez nem a kor,ő kb mankóval is becsukott szemmel adna egy halál pontos 40méteres indítást...Nem volt meg a koncentráció,az erőnlét többször...Tito hiányzott,megzavarodott a csapat nélküle és ennyi...Nem kell ezt túldramatizálni,mikor kiderült nem lesz Tito az első gondolatom ez volt hogy edző nélkül ez lesz...Sajnos igaz lett a megérzésem...Jövőre itt lesz,illetve reméljük itt lesz...És akkor megint más...Ez a probléma tuti meg fog oldódni akárki is játszik...És akkor nagy meccseken nem 10-12 szitu lesz mikor ránkzuhannak Ronaldoék,hanem csak 2-3,amiből egyet Cr-ke tuti kivág a lelátóra,egyet fog Ter Stegen,1nél meg Pique fejében kikapcsol a waka-waka,azt megoldja... :D
hasonlítsd össze a Milan elleni első illetve második meccset, illetve az ott látott letámadást...azt most hagyjuk ki a képletből, h előrefele h játszottunk az első meccsen, bár azért van némi összefüggés..a második meccsen, amikor az egész csapat Messi-vel az élen rárombolt az ellenfélre, a Milan gyakorlatilag nem jött át a félpályán (Niang kontrája ugye mástészta, mert az benne van, h leindítanak bennünket, ahogy Guardiolánál is benne volt a pakliban) kaptak is egy laza 4est.. az idényre viszont inkább a Milan elleni első meccsen látott védekezés volt látható, nem is véletlen, h idén komoly rangadót szinte nem is nyertünk, gólt meg szinte minden meccsen kaptunk..

Nyílván Tito elképzelése az volt, hogy így oldja meg a Pep-team sorozatos buktatóját, amikor az ellenfelek 2védelmi vonallal gyakorlatilag körbebástyázták a kapujukat, mert így ha hagyják őket feljebb merészkedni, könnyebb gyors akciókat vezetni ellenük. Egyedül azzal nemszámolt, h a Puyol gyakorlatilag a szezon nagyrészét lábadozással tölti, Pique élete legrosszabb szezonját produkálja vezér híján, Busquets-nek nem a labdaszerzés az erőssége és Xavi is inkább 3at simogat a labdán, minthogy gyorsan játékba dobná..
Nyílván a kisebb csapatok ezt elvétve tudták csak kihasználni, illetve Messiék is könnyebben mattolták őket azzal h kinyíltak, a komolyabb csapatok viszont ezeket a ziccereket kőkeményen beverik..

Én továbbra is azt tartom, h amíg a védők és a középpályások a rendszerből adódóan többször kénytelenek 1-1ben védekezni, addig itt változás nem lesz, játszhat hátul akárki. Persze nyílván voltak katasztrófális egyéni teljesítmények hátul, amelyek hozzájárult, de a fő gond szerintem ott van ahol írtam. Erre pl egy jó megoldás lehet egy Busquets-Mascherano/Song kettős bevetése Iniesta mögött (Yaya Toure eladása még most is kinyitja a bizonyos bicskát Pep-pel szemben)

Ha Neymar érkezik, kulcskérdés, h mi volt belőle a hype és mit is tud igazából, mert egy ilyen Ronaldinho féle varázsló nagyon hiányzik a csapatból. Egyelőre annyit tudunk róla, h [auto_cenzúra] jól cselez, csak itt a védők nemfognak várni 5-10másodpercet h a tarajkirály kitalálja, h épp melyik trükkhöz van kedve.

Egyébként egy középcsatárt igazolni azért szerintem nemártana..

David Luiz leigazolása meg kb felérne az öngyilkossággal..elég egy marha a védelem közepén, nemértem minek mégegy..

Én vhogy így képzelném el a jövő évi csapatot(nagyon optimistán az igazolásokkal):

--------------------------Stegen-------------------------------
Alves---------Pique--------------------Th. Silva---------Alba

--------------------------Mascherano-------------------------

------------------Busquets--------------------------------------

--------------------------------------Iniesta-------------------

---------------------------Messi----------------------------------

Pedro------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------Neymar----
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.05.22. 15:19:55

No azért ne essünk át a ló túloldalára se...Nagy meccseken igenis Xavinak kell kezdeni jövőre is...Közel nem tett le annyit Thiago még az asztalra,hogy indokolja Xavi helyetti szerepeltetését...Nagy meccseken akárhányszor bejött Xavi helyett,eltűnt...Azért ez a Barcelona,itt 3 címért megyünk rendre,minimum...Nem lehet csak úgy bedobni vkit,hogy jó hát majd elválik...Pláne nem egy Xavi helyett,aki még mindíg mérföldekkel előtte jár...

Kisebb mecseken kellene többet játszani,ez hiba,tény...hogy belejöjjön,és akkor a nagy meccseken is többet mutatna ebben biztos vagyok...Viszont nehéz ügy,mert majdhogy nem minden meccs nagy meccs,mert pl egy bajnoksághoz majdnem minden meccset meg kell nyernünk,nem fér bele hibázás...Arról nem is beszélve,hogyha ő játszik Xavi helyett,és nem jól,és x-elünk vagy kikapunk,akkor pokolian szidnák Tito...A Thiago párti eurobarca fórumozók is...(énis az vagyok) Szal maradjunk a realitások mezején...Fiatal, várja ki a sorát...Ha elmegy az meg azért lesz,mert fizuban kb 2-3szor annyit ajánlanak neki mint most kap...Mutassa meg hogy ő itt szeretne játszani maradjon,várja ki a sorát...És bizonyítson,ne csak ígéret legyen...

Arról nem is beszélve,hogy mi akarunk Xavi utódot csinálni belőle,hogy meg legyen oldva a pótlása,de ő nem az...Sokkal inkább Ini posztja fekszik neki...Csakhogy ott van ugye egy Fabregas is,aki fiatal és mrá tapasztalt,és sok gyenge meccse volt idén,mint ahogy kb mindenkinek Messin kívül...De ő is gazdagon előtte jár...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3927
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.05.22. 15:11:36

visca el barca írta:arra aztán várhattok h tito majd jövőre többet játszatja thiagot. ha ő marad az edző, akkor a 40 éves xavit is előbb teszi a kezdőbe egy fontos meccsen

thiago

2011/12: 48 meccs/3172 perc
2012/13: 35 meccs/1873 perc

jövőre sem fog többet játszani ez tuti.
Ebben a dologban osztom a véleményed, sajnos! iIgaz jövőre VB lesz, ilyen eseményekre Xavit kímélni szokták, de Thiagonak már nem csak az kell, hogy egy Getafe, Granada stb. csapatok ellen legyen kezdő, hanem komoly tétmeccseken is.

Viszont, ha mégis többet fog játszani, akkor már ezt csak más színű mezben fogja tenni. :cry:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.22. 15:05:58

arra aztán várhattok h tito majd jövőre többet játszatja thiagot. ha ő marad az edző, akkor a 40 éves xavit is előbb teszi a kezdőbe egy fontos meccsen

thiago

2011/12: 48 meccs/3172 perc
2012/13: 35 meccs/1873 perc

jövőre sem fog többet játszani ez tuti.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
divadka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2006.02.24. 10:45:39

2013.05.22. 15:00:11

A Thiago ügyhöz: Thiago azért "nagy szám" ahogyan a labdához ér, ahogy felemelt fejjel vezeti és nem csak néz, hanem lát is a pályán, ráadásul igazán váratlan dolgokra is képes. Én emlékszem Iniestára és Xavira is ilyen idős korukban senki sem tartotta őket valami nagy számnak. Vannak posztok ( szvsz. ilyen az irányító középpályás is) ahol nem a "tinisztárok" szoktak világklasszis teljesítményt nyújtani, mert kell a rutin, hogy ne legyen annyi eladott labda + a korral az ember feje is "hűl" valamennyit ami ráfér Thiagora. 1 szó mint 100 itt ez a srác hatalmas tehetség, de ha nem adjuk meg neki az időt a bizonyításra akkor nem is fog tudni bizonyítani.
Ja és uraim, ez a Barcelona. Nem a real vagy a chelsea vagy stb. Nem úgy lett Xavink és Inink, hogy 20 éves korukban elengedtük őket és vettünk valami aktuális csillagot. Itt a Csapatot ÉPÍTENI szokták szokták.
MES QUE UN CLUB
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.05.22. 14:53:43

A védelmünk nyílván a legnagyobb baj...Persze minden csapatnál így van,hogy kell egy biztos háttér,kevés gólt kapni,azt utána elől lehet akár rosszabbul is játszani,1-2gól akkor is esik...

Azzal hogy lesz egy új kapusunk,nagyon remélem hogy Ter Stegen,már elve erősödünk e téren,mert a védelem végső mentsvára a kapus...Egy Chelseat hányszor mentett meg egy Petr Cech...A világon semmit nem nyertek volna az ő klasszis védései nélkül...És hát a mi Valdesünknek is sokat köszönhetünk,okés lepkézett eleget,de azok belefértek általában,de pl a 2006os Bl döntőt tuti elbukjuk nélküle...Henry egy az egyben vitte rá 3szor,3szor ő nyert...Ha bármelyi bemegy 2-0,és nem nyerünk...

Továbbá többen írták hogy taktikailag van itt gond,és akárki lesz hátul ha ez marad akkor mind1...Hát azért nem biztos hogy ez igaz...Tito sztem semmiben nem akart más taktikát játszani védekezés szempontjából mint Pep...Annyi hogy ezt a csapat nem tudta nagy meccseken megvalósítani...Hogy miért is...A Pep érában középpályán sosem adtunk el labdát,idén meg kis túlzással csak ott adtuk el...Pontosan ugyan ekkora bajban lett volan a világ összes nagycsapatának védelem,ha lendületből középpályáról rájuk zuhan 3-4 kalsszis csatár 1 az 1ben...Ezt nem lehet levédekezni...Szal a kulcs itt van hogy középályán ne adjuk el...Megoldás erre kb annyi,hogy formába legyenek a középpályások...Mert idén Xavi is nem egy labdát szórt el érthetetlenül...De Ini is,vagy akár Messi is ha onnan indult...És Xavinál ez nem a kor,ő kb mankóval is becsukott szemmel adna egy halál pontos 40méteres indítást...Nem volt meg a koncentráció,az erőnlét többször...Tito hiányzott,megzavarodott a csapat nélküle és ennyi...Nem kell ezt túldramatizálni,mikor kiderült nem lesz Tito az első gondolatom ez volt hogy edző nélkül ez lesz...Sajnos igaz lett a megérzésem...Jövőre itt lesz,illetve reméljük itt lesz...És akkor megint más...Ez a probléma tuti meg fog oldódni akárki is játszik...És akkor nagy meccseken nem 10-12 szitu lesz mikor ránkzuhannak Ronaldoék,hanem csak 2-3,amiből egyet Cr-ke tuti kivág a lelátóra,egyet fog Ter Stegen,1nél meg Pique fejében kikapcsol a waka-waka,azt megoldja... :D

Továbbá az hogy Tito nem akarja Hummelst,nagyon is egyetértek...Sokan szidják emiatt,hát még hányan szidnák ha idejönne...Lassú,és fejben kevés néha...Ha Pique helyére kéne,okés adom,remek megoldás lenne...De Pique mellé kell egy stabil,magabiztos,gyors,fejben stabil ember...Nem véletlen alkottak azért Puyollal kb átjátszhatatlan párost...Neki ez kell hogy legyen mellette egy "Puyol",aki ösztönzi,leordítja a fejét,és a láb elé vetődik fejjel...No ez nem Hummels...Ez Thiago Silva...Amúgy meg ha Neymar kevesebb lesz mint gondoltuk eddig,akkor lesz rá pénz...Tegyük le a 45 misit,és kész...Azért a PSG most kérdéses csapat,Ancelotti megy,ki tudja ki jön a helyére...Igen sok jó játékosuk lesz,de mint csapat x-es...És Thiago Silva már nem fiatal azért,ő nyerni akar,pláne európia kupát,az meg nálnuk biztosabb az tuti...

Neymarral meg nagy gond nem lesz itt...Szélen jobban érzi magát mint középen,végre nem egy klasszikus center lesz szélen...Nem fog 40et rúgni,de ha odakerül nehezen tudom elképzelni hogy kihagyja...És ez már nagy előre lépés...Arról nem is beszélve hogy pofátlan,pimasz,és meg is vannak a képességei hogy az lehessen...Minden védő álma,úgy fogna fél tőle mint a túztől...Azért ő nem Pedro...

Thiagot meg sztem is nagy hiba lenne eladni,ha benő a feje lágya akkor világklasszis lesz,látni érezni a megmozdulásain...Egész egyszerűen játékidő kell neki...Amúgy nem hinném hogy el akarna menni,mi biztos nem akarjuk eladni,a faterja meg azért fenyegetőzik hogy többet játszon,nem egyszer láthattuk már ezt tőle...

Továbbá ha igazak a hírek,hogy a Monaco kacsingat Alves felé,ő meg vissza...Vigyék...Kapunk érte tőlük indokalatlanul sok pénzt...Vegyünk belőle a helyére egy tehetséges viszonylag fiatal játékost...És vagy ő kezdejn,vagy Montoya sztem kalsszis lehet 1-2éven belül a poszton ha játszatjuk,és már msot is tud annyit mint Alves,sőt...Igén a védelem legnagyobb hiabapontja ő volt,a beadásai már nevetségesek,és az összjátékban Messivel meg a többiekkel is megkopott...Ha most eladjuk jó pénzért sztem mindenki jól jár...


Amúgy meg sokat beszélünk Xavi pótlásáról...Sajnos nem lehet...Nincs olyan játékos a világon,aki egy csúcsformában lévő Xavit pótolni tudna...Nem csak most,nem is volt,sokáig nem is lesz...A már megkopott Xavit lehet,de középpályán mindenképp kevesebbek leszünk ezáltal mint voltunk az utóbbi kb 7-8 évben...Játszani kell amikor olyan állapotban van,mert 90%ban ő még most is jobb mint bárki aki a helyén lenne...Viszont kell mást is játszani helyette,ha kicsit sérült,fáradt...Nem bírja már úgy,és inkább hozzunk ki belőle 20-30 jó meccset,mint 50-60 közepeset...

És hát igen nem véletlen a középső védő problémánk sem...Puyol egy legenda,Maldini kívül ekkora védőklasszist én nem láttam...Igazi katalán szívvel...És neki ez a legnagyobb erénye,hogy szívből akkor is fut,akkor is odaér,ha nem lehet...Ezt pótolni...Ne legyen igazam de sztem sokáig nem fogjuk tudni...Ettől lehetünk sikeresek,de ha "ő" lenne ott mindíg jobb lenne...Mármint ő pár évvel fiatalabban...Játszatni kell még,de már nem a nagy meccseken,és szintén mint Xavinál,csakha ép,és kevesebb meccsen...Tehermentesíteni kell mert az lesz mint idén,hogy kb mindíg sérült...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bestbarca 2013.05.22. 15:02:01-kor.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Laci7
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2010.08.30. 22:49:20
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

2013.05.22. 14:50:42

Ha azt nézzük, hogy Iniesta és Xavi 27-29 éves korukra érték el karrierjük csúcsát és tartják ott a mai napig, akkor Thiagonak van még bőven ideje. Xavi és Ini is így kezdte. Thiago egyértelműen legnagyobb reménységünk. Nagyon ledöbbennék, ha eladnánk. Technikai tudása és érzéke megvan a Barca játékához, ráadásul félteni se nagyon kell, mert szerintem van neki annyi öntudata (egója), hogy tudja, hogy neki itt a helye.
Max 150px magas lehet az aláírás kép!
100% Culé!
"Vannak akik azt hiszik a futball olyannyira fontos, úgyszólván élet-halálkérdése. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal több."
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3927
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.05.22. 14:49:41

sörvirsli írta:Valaki indokolja már meg,hogy mi olyan nagy szám ebben a Thiagóban?
Ehhez a kérdéshez csak halkan megjegyzem, 22 évesen láttam Xavit játszani a Barcelonában. Igaz, hogy több lehetőséget kapott már akkor, de abban a csapatban könnyebb volt a kezdőbe kerülni.
Nem volt komplexebb játékos, mint Thiago. Más kérdés, hogy pár év múlva óriásit "robbantott" a játékával.

Szerintem is kevés a játéklehetőség számára, abban a korban van, amikor szezonokat kellene stabil kezdőként játszania. Ennyi játékkal egyszerűen nem tud tovább fejlődni megfelelő ütemben. Ráadásul azt a terhet cipeli, hogy Xavi v. Iniesta szerepkörét kell (kellene) átvennie.

Amennyiben a klub valóban elengedi máshová, a kérdésedre meg fogod kapni (sajnos) a megfelelő választ a játéka alapján.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.05.22. 14:43:44

visca el barca írta:egyébként nekem is ugyanaz a véleményem mint sörvirslinek, csak egy kicsit árnyaltabban. tudjuk h sörvirsli az indulatok embere, én kevésbé :lol:
Nekem nem egészen. Lehet, hogy nektek lesz igazatok, és tényleg nem lesz igazán klasszis soha, de legalább kapjon annyi játéklehetőséget, hogy erről megtudjunk győződni. Mert amennyit eddig játszott a felnőtt csapatban, az szvsz nem elég a megítéléséhez, de nekem nekem néhány megmozdulásából az jött le, hogy komoly potenciál lehet benne.

Chino! A hsz-t nagyrészével abszolút egyet értek, kivéve a végével. Szerintem igenis játszhatna többet! Azét már a tavalyi, és a tavalyelőtti szezonban is voltak egész jó meccsei a nagyoknál, szóval nem értem, hogy miért nincs bedobva a mély vízbe, szerintem itt lenne az idő rá. Főleg, hogy Xavi és Fabregas nem futottak éppen jó szezont.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.22. 14:42:07

Mondjuk mert egy rohadt technikás játékos, aki nagyon jól lát a pályán, képes gyilkos passzokra, bevállalja az 1vs1-eket (nagytöbbségében sikeresen) és még iszonyat fiatal, hatalmas jövő előtt állhat. Akár Init akár Xavit pótolhatja. Utóbbit pedig muszáj lesz, mert sajnos már kifelé kezd lógni a csapatból, és nem egyértelmű hogy Cesc képes lenne rá.

A hátránya, hogy relatíve sok labdát ad el és még nincs kellő rutinja, de ez a kettő szorosan összefügg. Ha eddig megkapta a lehetőséget nem sokszor vallott kudarcot.
Ami leginkább tetszik benne az a mozgása. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem kísértetiesen hasonlít Ronaldinhora. (ezt nem tudásban értem)

Sokan felróják, hogy nem olyan mint Xavi így nem képes őt pótolni. Szerintem ez hülyeség, a stílusa más, nem egy Xavi-klón, attól a posztján kiemelkedőt alkothat a jövőben. Az utóbbi idők talán legtehetségesebb saját nevelése a klubnak.
Viszont én nem hiszem hogy kevés játéklehetőséget kapott volna. Igaz egy kicsit lehetett volna többet a pályán, de ez volt gyakorlatilag az első éve a nagyoknál. A jövő szezonban kell majd jobban előtérbe helyezni.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.22. 14:34:35

egyébként nekem is ugyanaz a véleményem mint sörvirslinek, csak egy kicsit árnyaltabban. tudjuk h sörvirsli az indulatok embere, én kevésbé :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.22. 14:26:31

sörvirsli írta:
Valaki indokolja már meg,hogy mi olyan nagy szám ebben a Thiagóban?
Sokak úgy pánikolnak itt mintha a klub Messit vagy Iniestát akarná eladni!
Tehetséges és elég technikás ez kétségtelen,meg az is,hogy kaphatott volna több lehetőséget is.
De amikor kapott akkor is elég sok labdát elszórt, nem emlékszem,hogy bármely meccsen is különösebben kiemelkedőt nyújtott.

Nekem leginkább ez maradt meg belőle:

http://www.youtube.com/watch?v=M7cPZAndWdk

Van a középpályára is épp elég ember:Xavi,Ini,Busi,Song,Fabregas.
Ha adnak ért 25-30 misit akkor vigyék,az alatt úgy se nagyon adná el a klub.

LG:
Tudjuk, nem lőtt 19 évesen mesterhármast a Real Madridnak, így mennie kell.
:lol: A BDSRSTNT
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.05.22. 14:22:56

sörvirsli írta:Valaki indokolja már meg,hogy mi olyan nagy szám ebben a Thiagóban?
Sokak úgy pánikolnak itt mintha a klub Messit vagy Iniestát akarná eladni!
Tehetséges és elég technikás ez kétségtelen,meg az is,hogy kaphatott volna több lehetőséget is.
De amikor kapott akkor is elég sok labdát elszórt, nem emlékszem,hogy bármely meccsen is különösebben kiemelkedőt nyújtott.

Nekem leginkább ez maradt meg belőle: :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=M7cPZAndWdk

Van a középpályára is épp elég ember:Xavi,Ini,Busi,Song,Fabregas.
Ha adnak ért 25-30 misit akkor vigyék,az alatt úgy se nagyon adná el a klub.
Tudjuk, nem lőtt 19 évesen mesterhármast a Real Madridnak, így mennie kell. :roll:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.22. 14:21:46

House!

Arra céloztam, amit geridoss szépen le is írt utánam... Szóval a klubot meg lehet kerülni, de ahhoz kell egy hajlandóság a játékos részéről is, ami miatt szerintem Thiago esetében annyira nem kell félni.
Kép
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.05.22. 14:03:52

Valaki indokolja már meg,hogy mi olyan nagy szám ebben a Thiagóban?
Sokak úgy pánikolnak itt mintha a klub Messit vagy Iniestát akarná eladni!
Tehetséges és elég technikás ez kétségtelen,meg az is,hogy kaphatott volna több lehetőséget is.
De amikor kapott akkor is elég sok labdát elszórt, nem emlékszem,hogy bármely meccsen is különösebben kiemelkedőt nyújtott.

Nekem leginkább ez maradt meg belőle: :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=M7cPZAndWdk

Van a középpályára is épp elég ember:Xavi,Ini,Busi,Song,Fabregas.
Ha adnak ért 25-30 misit akkor vigyék,az alatt úgy se nagyon adná el a klub.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.05.22. 13:43:43

visca el barca írta:odaát olvastam

"Na, a MU és a Bayern készül lecsapni Thiagóra. Elvileg 90 milla a kivásárlási ára, de van benne egy záradék, hogy ha nem lép pályára bizonyos számú mérkőzésen, akkor csak 18 millió. És idén ez történt."

ilyenkor ugye azért a jatekosnak is van beleszolása? ergo ha ő nem akar elmenni mu-ba akkor hiába fizetik ki a lovettát...:roll:
Persze, hisz a szerződést a játékosnak kell aláírnia. Csak a klubjának nincs már ilyenkor beleszólása. De Thiago esetében én maximálisan megérteném, ha menni akarna, főleg, ha Pep valóban hívná a Bayernba. Méltatlanul eltékozoljuk a gyereket, pedig idén a többiek gyenge teljesítménye miatt indokolt lett volna őt játszatni. És jövőre sem hinném, hogy Tito olyan nagyon sok játéklehetőséget adna neki.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2013.05.22. 13:36:54

Ez az egész úgy működik, hogy ha egy klub megfizeti a játékos kivásárlási árát, akkor az eladó csapatnak kötelessége a vevőt TÁRGYALNI hagyni a játékossal. Ha a játékos nemet mond a vevő klubbnak, akkor hiába tesznekők le 300 millió eurót, meghiúsul a vásárlás.

Ugyanígy van akkor is, ha nincs kivásárlási ár rögzítve a játékos szerződésében, de mondjuk olyan hihetetlen csillagászati árat ajánlanak a játékosért, hogy a klub belemegy, hogy eladja a játékosát, viszont ha a játékos erre is nemet mond, akkor meghiúsul a vétel.

Mondok egy példát:

Ha Perez leteszi Messi kivásárlási árát, akkor sem Tito, sem Rosell nem akadályozhatja meg, hogy a vétel létrejöjjön. Csak Messi.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.22. 13:02:46

visca el barca írta:iilyenkor ugye azért a jatekosnak is van beleszolása? ergo ha ő nem akar elmenni mu-ba akkor hiába fizetik ki a lovettát...:roll:
Szerintem van, ha nem lenne, akkor Messi a Cityvel lett volna bajnok idén. :lol:
Önszántából meg nem hiszem, hogy elmegy az emberünk.
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.22. 12:57:48

visca el barca írta:ilyenkor ugye azért a jatekosnak is van beleszolása? ergo ha ő nem akar elmenni mu-ba akkor hiába fizetik ki a lovettát...:roll:
Szerintem van. A kivásárlási árnál, ha a vevő klub felmutatja azt az összeget, azzal az eladó klubot lehet kikerülni, legalábbis a Götze ügyből ezt a kövekeztetést lehetett levonni.

Nagyon remélem, hogy nem szúrjuk ezt el, mert akkor Vilanova közellenség lenne Barcelonában. Illetve nekem már ígyis kimondottan szúrja a szemem, hogy a 100 pontra hajt, és nem a fiatal tehetségeket játszatja inkább, Deulofeura például az egész Culé nép kíváncsi pár meccsen, szvsz.
MQuC írta:Miért, szerinted úgy van, hogy, ha a MU vagy bárki, akár mi is meg akarunk szerezni valakit, akkor, ha átutaltuk az összeget, azzal lakatot tettünk rá? :D És már pakolhat is és a csapata vezetősége csapkodja az asztalt? :lol:
Szerinted mit csinált a Dortmund, ahogy már mondtam, Götze esetében? A kivásárlási ár erre lett kitalálva a játékosoknak, hogy legyen menekülő út.
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.22. 12:03:19

Miért, szerinted úgy van, hogy, ha a MU vagy bárki, akár mi is meg akarunk szerezni valakit, akkor, ha átutaltuk az összeget, azzal lakatot tettünk rá? :D És már pakolhat is és a csapata vezetősége csapkodja az asztalt? :lol:
Kép
Válasz küldése