Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.04.23. 16:55:10

neobarca írta:Mi ez az egyen profilkép szinte mindenkinél? :lol: Lemaradtam valamiről? :oops: 8)
Hát, aki csak az NBA topicot olvassa. :lol:

ON:

Egy védő mindenképp kellene. Méghozzá egy top védő, aki fiatal, ha már hosszútávra tervezünk. Thiago Silva jöhet szóba, de én kétlem, h a Milan őt elengedi.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.04.23. 16:40:30

sjd írta: Ugyanakkor azt még mindig tartom, hogy egy védő sem születik úgy, hogy nem tudja előrevágni a labdát, ez egyszerűen a taktika része, Hummelstől Ramosig mindenki így csinálná, ha a Barcában játszana. Szóval ezért idehozni direkt egy német/angol védőt....
Én elégedett lennék azzal is,ha elmagyaráznák a védőinknek,hogy nem kell mindent szépen megoldani,néha beleférnek a csúnya megoldások is.
Főleg ilyen csapatok,mint pl a real,akik ki tudják használni a hibákat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2012.04.23. 15:55:25

Mi ez az egyen profilkép szinte mindenkinél? :lol: Lemaradtam valamiről? :oops: 8)
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
kutatom
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.03.09. 16:28:34

2012.04.23. 15:26:55

Alba kell nekünk Silva nem meg egy 20-25 év közötti csatár.Silva felesleges Fontás Puyol Piqué,Mascreno mellé Inkább támadót.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.04.23. 15:25:39

Valóban párszor volt már, hogy azt mondtam, inkább rúgják el a fenébe, viszont a Bayern-Realon meg attól kaptam idegbajt, amikor Neuer már 10edszerre bikázta előre, ahelyett, hogy a tőle két méterre álló védőnek odagurította volna. Ez mindig az ellenféltől függ, és hogy mekkora nyomás alá helyeznek minket.

Ugyanakkor azt még mindig tartom, hogy egy védő sem születik úgy, hogy nem tudja előrevágni a labdát, ez egyszerűen a taktika része, Hummelstől Ramosig mindenki így csinálná, ha a Barcában játszana. Szóval ezért idehozni direkt egy német/angol védőt....
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.04.23. 15:13:01

Szerintem leírtam én is,hogy miért kérnék ilyet, sőt utána is leírta neked "visca".
tudom,hogy nem az a játékunk,nem is akarok kick and run taktikát.
De nagyon veszélyes amit hátul csinálnak a fiúk. amikor az 5ön cselezgetnek,meg passzolgatnak. Meg Puyol is ha belerúg a labdába egy egészségeset az első gólnál,akkor lehet egész máshogy alakul a meccs.
Nem azt mondtam,hogy csak így védekezzünk,de bizony néha megkívánja a helyzet.
és ezért kéne pont egy kissé más felfogású játékos is oda,aki nem teketóriázik.

De mondjuk,aki akarja,magyarázat nélkül is megérti,aki nem az meg nem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.04.23. 15:05:11

Llorente nem kell ide. Nem passzol. Ahogy sjd is mondta, Ibrahimovics-kategória. Magas, fejelni jól tudó játékos, de nem több. A Barça pedig inkább a talajon tartja a labdát, kevésszer ad be, inkább középen próbálkozik betörni a 16-osra. Ha nem Pep lenne jövőre az edző esetleg, akkor talán lehetne egy taktikai újítás. De Guardiolával nem hiszem, hogy 180 fokos fordulatot venne a taktikánk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.23. 15:04:08

sjd írta:Ugye tudod, hogy annak köszönhetjük a 75%os labdabirtoklást és az egész játékunkat, hogy nem csak vaktában bikázzuk ki a labdákat?

hát én nem tudom, de engem a szívbaj kerülget mikor a kaputól 2m-re nekiáll a védő labdástól forgolodni ugy hogy 3 csatár van rajta...

egyre inkább belesünk abba hibába h bele akarunk halni a szépségbe. és ha mindezt hátul tesszük, az baj.

tedd a szívedre a kezed és valld be, hányszor volt olyan, hogy hátul szerencsetlenkedünk és Te is azt mondod magadban, rugd már el onnan a csába...

persze nem arról van szó h minden labdát ész nélkül rúgjunk fel a nihilbe, de néha olyat is kell. attol még lehet 99%-os labdabirtoklás is...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.04.23. 14:57:24

Barcaman1993 írta:Ha csatárt veszünk, akkor én inkább gondolnék Llorrentére, vagy Muniainra, mint a bohóc Neymarra, vagy a csillagászati árú Van Persire. Esetleg Torres, ha belelendülne vmi véletlen folytán. :D Más nem jutott az eszembe. Illetve 1 mégis. Adrián Lopez az Atleticoból. Nagyon jól nyomja a srác és nagyon fiatal mellé. A gond, hogy ő is valószínűleg drága lenne, de nem hinném, hogy Neymar kategória.
Llorrente Ibra kategória, Muniain meg nem tudom, hogy jobb-e akárcsak Afellaynál is
Torrest meg inkább hagyjuk, nála még Pedro is gyakrabban lőtt gólt idén szvsz
csababarca írta: Thiago Silva jó lenne, de én az utóbbi meccseken lévő védelmi teszetoszaság végett kínomban már egy angol védőt is elnéznék,vagy németet(Hummels),aki nem gondolkozik a 16on belül,hanem szépen belebikázik a labdába egyet,és takarít.
:shock: :shock: :shock:
Ugye tudod, hogy annak köszönhetjük a 75%os labdabirtoklást és az egész játékunkat, hogy nem csak vaktában bikázzuk ki a labdákat?
Amikor meg el kell rúgni, azt Puyol/Pique is megteszi, ez nem játékos, hanem játékfelfogás kérdése (gondolom Manchesterben még Pique is bőszen vagdosta ki a labdákat)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.23. 14:55:07

Sanama írta:Én is leginkább 2 védőt hoznék.
Alba meg T.Silva. Nem mondom hogy olcsó lenne,de erre szükség van.
Nevetséges,hogy a védelemben lassan már senki sem a posztján játszik,mert nem lehet megoldani.

Csatár nem kell, Villa vissza fog térni, Pedro ennél már csak jobb lehet,Afellay is ott lesz.

Középpályára sem kell szerintem senki.
Bal oldalra még eszembe jutott Filipe Luiz neve. Ugye mielőtt Maxwell jött volna, akkor volt téma, de egész jól nyomja a srác. Vagy a Malagából Monreal. Hát ki tudja. Középre jóval nagyobb a választék, balra nem igazán. Esetleg Bastos?
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.23. 14:49:40

Én is leginkább 2 védőt hoznék.
Alba meg T.Silva. Nem mondom hogy olcsó lenne,de erre szükség van.
Nevetséges,hogy a védelemben lassan már senki sem a posztján játszik,mert nem lehet megoldani.

Csatár nem kell, Villa vissza fog térni, Pedro ennél már csak jobb lehet,Afellay is ott lesz.

Középpályára sem kell szerintem senki.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.04.23. 14:39:15

Védő kell, én kettőt is hoznék,középre meg baloldalra is.
Középen kevesen vagyunk,Puyol-Piqué. Mascheranonak meg nem az a posztja,bár fantasztikusan teljesít ott, a lehetőségekhez képest.
Adriano pedig védekezni nem tud,de támadásba tud sokat hozzátenni.
Viszont az utóbbi időben figyeltem Albat,engem nem győzött meg. bár lehet csak rossz periódusban kaptam el.
Thiago Silva jó lenne, de én az utóbbi meccseken lévő védelmi teszetoszaság végett kínomban már egy angol védőt is elnéznék,vagy németet(Hummels),aki nem gondolkozik a 16on belül,hanem szépen belebikázik a labdába egyet,és takarít.

Középpálya megvan,oda ember nem kell.
Csatársor is,Villával szerintem rendben van,nem létszükség oda igazolni.
Van Persie remek csatár, de nálunk nem tudom mennyire lenne használható.
Szóval ha ide jön valaki,akkor jön,ha nem akkor sincs semmi gond.

A védelem megerősítése a legsürgősebb, de legalábbis illene kicsit foglalkozni vele az edzőknek,mert a Rijkaard-érában látható fejetlenség uralkodott ott ezen a tavaszon.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.23. 14:29:23

Ha csatárt veszünk, akkor én inkább gondolnék Llorrentére, vagy Muniainra, mint a bohóc Neymarra, vagy a csillagászati árú Van Persire. Esetleg Torres, ha belelendülne vmi véletlen folytán. :D Más nem jutott az eszembe. Illetve 1 mégis. Adrián Lopez az Atleticoból. Nagyon jól nyomja a srác és nagyon fiatal mellé. A gond, hogy ő is valószínűleg drága lenne, de nem hinném, hogy Neymar kategória.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2012.04.22. 23:15:15

Egyszerű a képlet, Abiadalra ne számitsunk, tehát jön Alba vagy Thiago Silva. KP nem kell. Támadósorba jöjjön RVP vagy Neymar, őszintén mindegy, mondjuk Neymar hasznosabb lenne, Persie jobban befejező csatár.
Kép
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2012.04.22. 23:08:56

Szerintem jönni fog Neymar vagy RVP. KP nem kell, védő viszont annál inkább. Az Ibráért járó 12m hozzácsapódik az 50hez? Mintha azt is beleszámoltuk volna a tavaly nyári költségekbe. Ha jön vmelyik sztárcsatár, akkor nem fog beleférni TS is, hacsak nem adunk el mi is egyet(Villa/Pedro). Keitának maradnia kéne. Alba vagy Silva és Neymar vagy RVP kéne, ha ki tudjuk gazdálkodni. Ha nem tudunk BHV-et hozni, vagy nem jön fel Muniesa, akkor Adriano marad nyilván.

VV,Pinto
Alves,Montoya,Puyol,Piqué,Masch,Muniesa,Alba/Silva
Sergio,Xavi,Ini,Cesc,Thiago,Keita
Messi,Neymar/RVP,Villa/Pedro,Alex,Cucu, Tello

Érkezők: Silva/Alba és Neymar/RVP
Távozók: Affelay,Villa/Pedro,Fontás, Adriano

Kihagytam valakit?
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára SuperMessi 2012.04.22. 23:21:40-kor.
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2012.04.22. 22:28:46

Nem kell ide Neymar!! :roll: Van Persie nem rossz, csak sajna már 29 éves lesz augusztusban...de ha meg is kopna kicsit a sebessége, akkor se esne annyira vissza a teljesítménye, mint mondjuk Henry-nak, szvsz... :) Szerintem megérné, ha elérhető áron jönne...jobb szélen talán tudna valami maradandót alkotni, de ha nem, akkor Messi kihúzódhatna kicsit jobboldalra. Én Falcaot is elnézegetném...mondjuk ez inkább álom kategória. :D Igazából nem is létfontosságú csatárposztra igazolnunk. A védelembe nagyon kéne 1 középhátvéd, ráadásul a baloldal sem valami acélos. :roll: Javi Martinez jöhetne, de 40 millióért, T. Silva meg szintén álom kategória... :lol: Egyébként én kipróbálnám Thiagot közvetlenül, Messi és Sanchez mögött...egy próbát megér!! :D A bajnokságban már sajnos kísérletezhet Guardiola... :? :P
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2012.04.22. 21:55:28

Alexis Sanchez7 írta:Neymar nagyon kellene..
szerintem jobb mint a Cuenca,Tello,Pedro hármas bármelyike..
De ezt miből szűröd le? Attól, hogy Brazíliában ontja a gólokat ez még nem jelenti ezt, lásd Keirrison. Van Persie kellene, de nagyon, vagy ami annál is jobb lenne, Villát középcsatárnak Messit meg szélre, de sajnos Pep az edző és Messi dönt :(
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2012.04.22. 21:27:39

mes írta:Ma mentunk meccsre a csapatommal, a buszon dumalgattunk a focirol a tobbiekkel.
Tobbek kozt olyanok hangzottak el, miszerint nyartol RVP nalunk folytatja( ezert talalkozott a csapattal Londonban).
Valami hir errol ?
Nem ellenezném, de ha jönne akkor középre kell rakni és Messi szélre. Ha Messi a világ legeslegjobbja, akkor a szélen is annak kell lennie! Hiába ő a leghatékonyabb emberünk középen, de ha már lenne valaki aki beveri a beérkező labdákat, akkor valamilyen szinten pótolva lenne Messi csatárszerepe, és a Bolha játszhatna szabadon(nem mintha most máshogy játszana, de úgy ténylegesen szabadon), és húzogathatná a váratlanokat.
Neymar bennem hatalmas kérdőjel, ennek pontot tennék a végére. Szívesen látnám Geretbélt és Thiago Silvát + RvP, de mivel kétlem, hogy 2 védőt hozunk, ezért Silva és RvP. És szerintem ha nem is véglegesen, de sok meccsre feljön Dölöfü és még a nagyobb tehetségek.
Vamos!
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2012.04.22. 21:21:03

Ma mentunk meccsre a csapatommal, a buszon dumalgattunk a focirol a tobbiekkel.
Tobbek kozt olyanok hangzottak el, miszerint nyartol RVP nalunk folytatja( ezert talalkozott a csapattal Londonban).
Valami hir errol ?
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.04.22. 18:57:28

S.Agüero írta:Nem kell ide semmiféle keretújítás meg hasonló baromságok!
Jöjjön nyáron Alba, Thiago Silva és esetleg egy támadó! :wink:
Szerintem ezt keretújításnak hívják :D
Albáról én is hasonló véleménnyel vagyok, TS is jól cseng, de szerintem ellennénk nélküle. Persze ha kiderül végre, hogy Piqué hogy is áll.
Az általad is említett támadó, na az lenne nagyon jó. Vagy esetleg kipróbálni Villát az eredeti posztján végre már. Lehet, hogy az is felérne egy igazolással.
Alexis Sanchez7
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2012.02.17. 18:37:07

2012.04.22. 18:42:01

Neymar nagyon kellene..
szerintem jobb mint a Cuenca,Tello,Pedro hármas bármelyike..
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2012.04.22. 18:29:34

fcbarca0827 :

a lényeg nem az, hogy mit nyertünk az elmult években, mert az káprázat volt, de elmult. Elismerés, gratuláció, de már emlék. Mi jön -ez a kérdés. Villa kevés golt rugott- irod, hisz sérült. Akkor sem rugott eleget amikor nem volt az, és Affelay sem. Akiket felsoroltam azokat nem tényszerüen véded , hogy márpedig szuperek, hanem csak ugy álltaában. Nem lehet megcáfolni amit irtam, mármint tényszerüen - nincsen aki golt rugjon. Csak Messi. Majd egy év mulva irok neked, hogy kinek lett igaza. De örülnék,ha nem nekem. És végül nem a Reál elleni meccs miatt irtam a véleményem. Sajnos a 10 pont hátrány zömében lötyögésből jött össze, abszolut verhető ellenfelekkel szemben. Sokan kifogásolták - esetenként a kellő elszántságot.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Léfe 2012.04.22. 18:43:22-kor.
Fecó
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.04.22. 17:42:58

Nem kell ide semmiféle keretújítás meg hasonló baromságok!
Jöjjön nyáron Alba, Thiago Silva és esetleg egy támadó! :wink:
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2012.04.22. 17:25:53

Azért én ezt a Jordi Albát sem érezném feltétlen nagy fogásnak. Nem tudom kik nézegettek mostanában Valencia meccset, de engem nem győzött meg. Atletico ellen El-ben katasztrofális volt. Bajnokikon inkább meg fel sem tűnik. Bár kétségtelen, hogy az alapjai jók.

Szerintem Adriano hozza szintjét. Jelenleg!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Barcafan9
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2009.05.05. 20:34:08

2012.04.22. 17:24:04

Én nyáron hoznám Neymar-t!
Kép
Válasz küldése