Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.14. 20:05:51

VEB, nem rossz ötlet, az lenne vele csak a baj, hogy Messi télen eligazolna, mert nem bírná, hogy Gomez több gólt rúg nála. :mrgreen:
Szóval lehet, hogy egyszerűbb lenne most nyáron eladni Messit a PSG-nek, az érte kapott pénzből pedig megvenni Gomez mellett Balotellit, Heskey-t vagy Torghellét. :lol:

OFF vége.
recrea írta:Egyébként német focista nálunk így hirtelen Schuster ugrik be, senki más, megmondom a tutit: szerintem nem is volt. :D
Én is pont ezen gondolkodtam, Schuster mellett csak Enke jutott eszembe.

Viszont a Wiki csodákra képes:
Emilio Walter (1928-1931) :lol:

Közben a SPORT szerint a Juve Alexis leigazolását tervezi a nyáron.
http://www.sport.es/es/noticias/barca/j ... is-2318335
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.02.14. 16:35:10

visca el barca írta:
Gareth Tello írta:(Már csak a csatársorba kéne egy német (Cacau :lol: ), és meg is vagyunk.) :mrgreen:
:lol:

én inkább gomezt favorizálnám, guardiolánál usem fog játszani, jöhetne messi mellé, ő ketten meglőnék az évi 120-140 gólt, más játékos nem is kellene a csapatba.

------ter stegen----

----messi--gomez---

ter stegen felrugná, ők meg belőnék :lol:
Nem rossz koncepció, tipikus olyan támadó mindkettő, hogy (ahogy mondani szokták) a tökéről is bepattan a labda.

Egyébként német focista nálunk így hirtelen Schuster ugrik be, senki más, megmondom a tutit: szerintem nem is volt. :D
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2013.02.14. 16:33:54

Ha már német támadó, akkor Müller vagy Schürrle.

Valdéshez: a legutóbbi (2009?) szerződéses mizériánál kerek perec megmondta, hogy vagy megkapja az általa elvárt masszív fizetésemelést vagy távozik. Kapott egy közel akkora emelést (9 helyett 7 millió), maradt.
Most kerek perec megmondta, hogy nem érdekli semmilyen ajánlat a Barça részéről, máshol is ki szeretné próbálni magát.

Tehát szerintem itt semmilyen taktikázás nem folyik, egyszerűen váltani akar.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.02.14. 16:24:39

Gareth Tello írta:(Már csak a csatársorba kéne egy német (Cacau :lol: ), és meg is vagyunk.) :mrgreen:
:lol:

én inkább gomezt favorizálnám, guardiolánál usem fog játszani, jöhetne messi mellé, ő ketten meglőnék az évi 120-140 gólt, más játékos nem is kellene a csapatba.

------ter stegen----

----messi--gomez---

ter stegen felrugná, ők meg belőnék :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.02.14. 16:16:51

Varatrix írta:
Véleményem szerint baromi felesleges túldramatizálni, és összesküvés elméleteket szőni vele kapcsolatban. Én korrekt dolognak látom a részéről hogy elmondta mit akar. A klub meg nem áll az útjába, mert nem pótolhatatlan.
Ez nem túldramatizálás, de emlékezünk már vissza hogy nem régen, úgyanezt egyszer már eljátszotta a managementel. :roll: De ettől fügetlenül természtesen neked is igazad lehet, mert lehetséges hogy ezt most tényleg komolyan gondolja VV. :)
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.14. 16:14:40

Ter Stegen nem lenne rossz vétel, fiatal, tehetséges a gyerek, ha fejben is rendben van, tökéletes választás.
Ezerszer inkább ő, mint Casilla, akinek ugyan vannak jó meccsei, de néha-néha azért igen nagyokat szerencsétlenkedik. Meg ő szerintem nem is Barça-szint.
Most úgy tűnik, ez a Ter Stegen-Guaita-Casilla hármas a legesélyesebb, innen pedig egyértelműen a német. (Mondjuk én Courtois-t is figyelném még.)

A védelembe már tavaly is szorgalmaztam Hummels érkezését, akkor sajnos nem jött össze az üzlet, de ha most meg tudjuk szerezni ésszerű áron, akkor ne habozzunk.
David Luiznak láttam néhány mérkőzését az idényben, ő nem annyira győzött meg, jó néhányszor elfeledkezik arról, hogy ő tulajdonképpen középhátvéd. :D Amúgy nyilván ő is a jobbak közé tartozik, de ha választanom kéne, hogy ő vagy Hummels, csakis a német.

(Már csak a csatársorba kéne egy német (Cacau :lol: ), és meg is vagyunk.) :mrgreen:
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.02.14. 16:13:10

Alcantara írta:"bár ez sem biztos"! :D
Igen, a legfelső és egyben első sorodat nem láttam, csak a többit. Így már korrekt :D

Továbbra is tartom magam, hogy a Courois, ter Stegen, de Gea hármasból jöhetne valaki. Nekik örülnék :D
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.02.14. 15:53:41

JOseppe írta:
recrea írta:
Amúgy a Valdes-féle távozási szándék furcsa nekem, nem veszem be, amit mond.
Van egy olyan érzésem, de persze csak feltételezve hogy csak azért dobta be ezt az egészet, mert ezáltal ismét zsarolni tudja majd Sandróékat a fizetés emeléssel.Valószinűleg lehet azt várja, hogy mindenki könyörögjön majd neki hogy maradjon. :? De remélem hogy nem lesz majd igazam. :roll: És remélhetőleg, majd a vezetőség is észhez tér (/tért) vele kapcsolatban. :wink:
Miért lehetetlen hogy egy kapus aki klub, és gyakorlatilag egyéni szinten is mindent megnyert amit lehetett, az új közegben akar élni, új kultúrákat akar megismerni? Miért kell elhordani? Egyenes volt, és időben szólt. Adott időt hogy tudják pótolni. Bejelenthette volna ezt év végén is, akkor megérteném hogy anyáznak néhányan. Kijelentette hogy elmegy, ez nem zsarolás. Vannak ilyen típusú emberek akik nem tudnak örökké egy helyen maradni. Ezt el kell fogadni. Amúgyis mindenki kritizálta. (Személy szerint semmi gondom nem volt vele.) Most itt a lehetőség hogy mégjobb embert szerezzünk erre a posztra.

Véleményem szerint baromi felesleges túldramatizálni, és összesküvés elméleteket szőni vele kapcsolatban. Én korrekt dolognak látom a részéről hogy elmondta mit akar. A klub meg nem áll az útjába, mert nem pótolhatatlan.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.02.14. 15:40:23

salas9 írta:
Alcantara írta:Nagyon jó vételnek tűnik
:?: :roll:

Szerintem várjunk még ezzel. Az is bizonytalan, hogy van/volt-e előzetes megállapodás a játékossal. Akkor jelenthetjük ki biztosra, hogy ha már bemutatják a szurkolóknak. Legalábbis én addig nem nagyon hiszek semmilyen lapnak :D
Csak a teljesség kedvéért: Az egész kommentemet olvasd, ne 4 szót ragadj ki ebből, mert ott az is írva van:"bár ez sem biztos"!
:D
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.02.14. 14:27:59

Jo lesz ez a Ter Stegen ! O az egyik kapus akit szivesen latnek itt. A masik Courtois.

Remelem, hogy igazak a hirek [-o<
KépKép
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2013.02.14. 13:58:59

Ter Stegen még talán igaz is, de az hogy Casilla nevét kb azért hozta fel a sajtó mert hátha valaki Casillasnak olvassa, az már nevetséges :?
94:39 6 - 1
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.02.14. 13:44:45

recrea írta:
Amúgy a Valdes-féle távozási szándék furcsa nekem, nem veszem be, amit mond.
Van egy olyan érzésem, de persze csak feltételezve hogy csak azért dobta be ezt az egészet, mert ezáltal ismét zsarolni tudja majd Sandróékat a fizetés emeléssel.Valószinűleg lehet azt várja, hogy mindenki könyörögjön majd neki hogy maradjon. :? De remélem hogy nem lesz majd igazam. :roll: És remélhetőleg, majd a vezetőség is észhez tér (/tért) vele kapcsolatban. :wink:
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.02.14. 13:39:22

jobban örülnék én is egy fiatal tehetségnek mint ilyen kiko casilla féle noname embereknek, akiről a futball világ 99%nak fogalma sincs h kicsoda...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.02.14. 13:36:40

Alcantara írta:Végre egy megnyugtató hír a kapusposztról, bár ez sem biztos egyenlőre.

Szerintem ügyes a gyerek, nagy jövő előtt áll. Nagyon jók a fizikai paraméterei, ráadásul korához képest már jól helytáll a Bundesligában.
Nagyon jó vételnek tűnik, évekre megoldhatja kapusposzton a gondjainkat.
Adom, és most már túl sok a pletyka róla.
Ráadásul múltkor mellére szorította Messi tizijét... :D

Amúgy a Valdes-féle távozási szándék furcsa nekem, nem veszem be, amit mond.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.02.14. 13:33:51

Alcantara írta:Nagyon jó vételnek tűnik
:?: :roll:

Szerintem várjunk még ezzel. Az is bizonytalan, hogy van/volt-e előzetes megállapodás a játékossal. Akkor jelenthetjük ki biztosra, hogy ha már bemutatják a szurkolóknak. Legalábbis én addig nem nagyon hiszek semmilyen lapnak :D
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.02.14. 13:18:12

Végre egy megnyugtató hír a kapusposztról, bár ez sem biztos egyenlőre.

Szerintem ügyes a gyerek, nagy jövő előtt áll. Nagyon jók a fizikai paraméterei, ráadásul korához képest már jól helytáll a Bundesligában.
Nagyon jó vételnek tűnik, évekre megoldhatja kapusposzton a gondjainkat.
barcapowa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2008.07.27. 13:56:19
Tartózkodási hely: Otthon!
Kapcsolat:

2013.02.14. 11:14:26

http://www.hatharom.hu/article/170117-n ... -barcelona
Ez a hir,ha nem kacsa akkor en leszek a legboldogabb ember a vilagon! O az en szemembe a legjobb V.V. utodjaul.
Visçค Єℓ Bคrçค Visçค Єℓ кคтคℓuภyค!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.02.14. 10:29:32

Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.02.14. 10:16:15

Barcaman14 írta:...
+1
Szerintem is első sorban a védelmüönket kellene megerősíteni, és erre a célra Hummels nagyon jó megoldás lenne. Tito is gondolkozik rajta.
http://www.sport.es/es/noticias/barca/t ... ls-2318072

A kapus poszton most ter Stegen van az "első helyen". Ügyes gyerek, én örülnék neki is. Nálam ter Stege, Courtoi-s és De Gea van az első háromban. Jó lenne közülük egyik jönne. A németek szerint van/volt egy előzetes megállapodás ter Stegen és a Barcelona között, de a klub ezt tagadta.
http://www.sport.es/es/noticias/barca/c ... te-2318025

A támadók közül Villa 90%, hogy távozni fog. Szeretne ott lenni a 2014-es VB-n és ehhez játszania kell. A Barcelona minimum 20 milliót kér a csatárért. Nem tudom, hogy Wenger ennyit kiadna-e érte vagy sem.
http://www.mundodeportivo.com/20130214/ ... 99554.html
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.02.14. 09:10:28

Ha már középső védő én mindenképp Hummels mellett teszem le a voksom. Rendkívül intelligens játékos, tökéletesen bele illene a csapatba. Viszont rendesen bele kell nyúlni a zsebbe, ha meg akarjuk szerezni. A keret simán van olyan jó szerintem, hogy ne kelljen nyáron 70-80 milliót fölöslegesen költeni. De ha már lesz egy érkező, akkor azt mondom, hogy Hummels-re kéne áldozni, mert a védelem jobban igényli az erősítést, mint a támadósor, ahova Neymart akarjuk hozni 30-40 millióért. :roll:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
shawn
Jugador del Barça
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2010.04.04. 22:24:03

2013.02.13. 19:58:22

kurdt írta:
David Luizt sokkal kevesebbszer láttam játszani, mint a két említett fazont, úgyhogy róla nem tudok érdemben nyilatkozni. Valamiért az rémlik vele kapcsolatban, hogy nagyon jók a becsúszásai...de lehet h keverem valakivel.
Én sokszor láttam és ő egyenesen a kapuig is sokszor elmegy :D sztem ezért is próbálta meg Benítez a középpályán is, elég jól támad és a szabadrúgásai se gyengék, de középhátvédnél mondjuk nem ezek a fő szempontok :D
Avatar
dekor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2006.12.02. 17:21:14

2013.02.13. 19:44:44

connor

Minek kell ennyire túlpörögni? Valószínű hogy a vezetőség tud olyanról amiről mi nem. Felesleges ezen agyalni... Nyárig nem lesz senki sem okosabb.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.02.13. 19:22:55

Az az érdekes, hogy már most, februárban is látszik, hogy milyen posztokon tartja a vezetőség (a média?) szükségesnek az erősítést: kapus,középhátvád, csatár. A kapust nem kell magyarázni, első számú menni akar, kell valaki a helyére. A csatárigazolás is egyszerűnek látszik: Villa megy, Neymar jön.
A védőkkel viszont bajban vagyok. Vegyük alapul, hogy összesen durván 60 meccsünk van egy szezonban, ha a kupában és a BL-ben is döntőig visszük.
A védelemből elvileg kulcsember nem távozik és Puyol "bácsival" is hosszú távra tervezünk. Így ott van Puyol,Pique,Mascherano és Bartra a jelenlegi keretben. Ne feledjük, hogy 2 posztról beszélünk. Olyan vészmegoldásokkal, mint Song vagy Adriano nem számolnék. 2 poszt, négy játékos. Ideálisnak tűnik, plusz ott van a többi fiatal (Muniesa,Fontás). A nagy kérdés, hogy a klub megbízik-e az utánpótlásában, azaz Bartra-ban és lehetőséget ad-e neki a jövőben, vagy hoz a helyére egy "sztárt". Valószínűleg balhere nem fog érkezni a csapathoz, mert Hummels és Luiz is elég jó teljesítményre képesek - és akkor finoman fogalmaztam. Ez persze felveti a kérdést, hogy mi lesz akkor az alapcsapat, ha a fiatalok repülnek és érkezik egy sztár? Puyol nem bír végig 60+ meccset az 100%, de 30 körül biztos fogja bírni az öreg. Ő a kapitány, az ikon, stb. Egy 20-30 milliós igazolás valószínűleg nem érné be 30 meccsel, tehát írjunk az érkező neve mellé 40 meccset, ahogy Piqué sem hiszem, hogy elviselne hosszabb padozást, ha egészséges, neki is jár 40 meccs. Ugyebár 60 meccsből indultunk ki, 2 posztról van szó, az 120 meccs és eddig már "elfogyott" 110 meccsünk. Így 10 meccs maradna Mascherano-nak? Szerintem keveslené. Jó, nyilván itt a sérüléseknek és eltiltásoknak is szerepe van, de előre sosem lehet tudni. Jelenleg jobb megoldás lenne Bartra-t "fejleszteni", mint igazolni 30 millióért valakit, még akkor is, ha Puyolban óriási kockázat van. Akármikor összeszedhet egy komoly sérülést és akkor bajban lehetünk.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2013.02.13. 19:22:13

Ebben a Hummels-Luiz-bárkimás vitában nem feltétlenül csak a játékos potenciálját érdemes figyelembe venni.
Hummelsről már nagyon régóta mondom, hogy nagyon hasonló a stílusa Piqué-éhez: amennyire én megfigyeltem, mindkettő az a fajta középhátvéd, aki sokat megy előre, időnként akár a félpályáig is elvezeti a labdát és csak utána passzol.
És ugyan ezt nem tudják ketten egyszerre csinálni, de ebből akkor sem tartom kifizetődőnek kettőt egyszerre a pályán tartani. Egymás cseréinek pedig fölösleges tartani őket...

David Luizt sokkal kevesebbszer láttam játszani, mint a két említett fazont, úgyhogy róla nem tudok érdemben nyilatkozni. Valamiért az rémlik vele kapcsolatban, hogy nagyon jók a becsúszásai...de lehet h keverem valakivel.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.02.13. 18:35:06

Varatrix írta:Én is Hummels! De erről a sajtó írt valamit, vagy csak a fórum egyöntetűen örülne a németnek. Mert én eddig róla nem olvastam semmit.
Nem, nem. Február elején a sport.es is írt róla, hogy még mindig figyeljük. Véleményem szerint ha kiadunk ennyi pénzt (20-30 között) egy védőért akkor inkább Hummels mint Luiz. Én több potenciált látok benne... http://www.sport.es/es/noticias/barca/h ... ca-2311861
Kép
Válasz küldése