Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.14. 19:08:31

Szerintem a jó üzlet Haalandot, Darwin Nunezt vagy Julian Alvarezt 20 millió körül leigazolni. Mind a 3-at felajánlották nekünk, ennyièrt vittèk őket. (Megfigyelő vagy ügynök, Nunezt mèg Suarez is ajánlotta)
Egy brazil lutri gyerek a megye 2-es brazil bajnokságból 30 vagy 40 +31 millióèrt egy èv múlva óriási kockázat. Mi van ha lesèrül. Tudom, a brazil bajnokság az IFHS szerint a legjobb bajnokság. Nem èrtem hogy lehet, mikor területi meccseket is játszanak.
https://www.google.com/amp/s/amp.marca. ... b45ba.html
Haaland nem fèrt be a Barca stílusába 🤣🤣🤣
Akkor mutatkozott be a BL-ben, 6 meccs 8 góllal.
Majd ha a mi kutyánk kölyke mentalitás vèget èr a Barcánál, talán lesz minősègi edző nem Roberto lesz a csk, ès talán lesz vègre minősègi foci, ès visszatèrünk a Cruyffi alapokhoz.
https://www.google.com/amp/s/metro.co.u ... 26547/amp/
Xavi nyilatkozata, Auba mièrt nem illik a Barcába. Ahogy gondolomDepay sem. Bezzeg Ferran csak úgy passzol ide.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.07.14. 19:33:19-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.14. 16:38:47

Chino írta:
2023.07.14. 15:46:10
A Roque üzlet tökéletes volt. Nagyon jó játékos, jó áron, alacsony fizetéssel és jó fizetési kondícióval.
Hát a legkésőb Január + 35 + 10 misi után ez a mostani konstrukció már azért annyira nem hangzik tökéletesnek.

Közben a SPORT szerint felpörögtek a távozók, a már említett Lenglet, Kessie, Collado soron kívül Julian Araujo mehet a Las Palmasba, Nico-ért pedig a Betis mellett a Porto is bejelentkezett, a portugálok a BL miatt elvileg vonzóbb opciók. Mindkettő kölcsön lenne. Ezzel együtt Dest kaphat egy esélyt bizonyítani az USA - túrán.

Abde pedig ha minden igaz "lemond" a 2 hét szabadságáról, és hétfőn már edzésbe áll.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.14. 16:01:59

Chino írta:
2023.07.14. 15:46:10
Alvarez szerintem túl van tolva. A PL toronymagasan legjobb csapatában rúgott 31 meccsen 9 gólt 23 évesen centerként, ami távolról sem egetrengető, a BL-ben a 6 csoportmeccsen, amiből négyet végigjátszott 2 gól, de a korábbi években Dél-Amerikában sem hozott kimagasló számokat.
Az angol bajnokságban meccsenként 46 percet volt a pályán átlagosan, úgy szerezte azt a 9 gólt. Így azért mindjárt más a 9 gól. A BL-ben szintén meccsenként 46 perc átlagban, és úgy 3 gól 10 meccsen. FA kupában meccsenként átlagosan 78 percet töltött a pályán, 5 meccsen 3 gól. Ezek azért elég erős számok. Community Shield, 32 percet kapott, és betalált.

Argentin bajnokságban 2021-ben 35 meccsen 20 gól, 2022 tavaszán 17 meccsen 11 gól, a Libertadores kupában 8 meccsen 6 gól... Azért ezek elég kemény számok. Óriási hiba volt nem leigazolni, amikor lehetett.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.14. 15:46:10

tatesz1990 írta:
2023.07.14. 14:48:56
Szerintem Romeu sokkal inkább illik ide, mint mondjuk Kessié. Ha sikerülne olcsón (netán játékos csere keretében) megszerzni, akkor biztos fontos kiegészítő lehetne a szezonban. Én a középpályára még Alberto Moleirot szeretném, és ott akkor én már elégedett lennék.
A Roque üzlet nekem se tetszik. Ennyiért akkor már inkább Julián Álvárez.
A jobbhátvéd poszton pedig hagynám Koundét, de ha nagyon nem akar ott maradni, akkor mehet, és érkezzen Cancelo!
A Roque üzlet tökéletes volt. Nagyon jó játékos, jó áron, alacsony fizetéssel és jó fizetési kondícióval. Julian Alvarez szerintem túl van tolva. A PL toronymagasan legjobb csapatában rúgott 31 meccsen 9 gólt 23 évesen centerként, ami távolról sem egetrengető, a BL-ben a 6 csoportmeccsen, amiből négyet végigjátszott 2 gól, de a korábbi években Dél-Amerikában sem hozott kimagasló számokat.

Romeu pedig 10 szezont lehozott a PL-ben, lehet, hogy Barca-nevelés, de szerintem inkább egy tipikus vkp típus, mint Busquets-klón. Másrészt nem tudom hányan látták 2-3 meccsnél többen, hogy csuklóból leírják. És azt sem hiszem, hogy ő lenne a végleges megoldás, csak egyszerűen pénzszűkében vagyunk, de még nagyobb probléma, hogy a bértömeg miatt nem tudunk komoly játékost igazolni. Nem véletlenül akarnak csak egy kétéves (plusz egy opció) szerződést adni neki. Jövő nyáron, ha nagyobb lesz a mozgástér már lehet stabil kezdő után nézelődni.

Az elkövetkező egy hétben jó eséllyel döntés születik Lenglet, Collado és Kessié sorsáról. A spanyol és angol média szerint felgyorsultak a tárgyalások a francia jövőjével kapcsolatban. Eddig inkább állóháború volt, Laportáék ragaszkodtak a 15 milliós árhoz, de ahogy közeledik az amerikai túra úgy lesz egyre sürgősebb, ezért valószínűleg engedni fognak valamennyit, mert a bruttó 18 milliós bér beilleszthetetlen, mindenképp szabadulni kell tőle. Colladonak Görög -és Spanyolországból vannak ajánlatai, de a Porto tűnik legvalószínűbbnek, szinte biztos, hogy ingyen távozik.
Kessié most érkezett vissza Barcelonába, úgyhogy itt is számolni lehet előrelépéssel. A szaúdi mellett hivatalosan is bejelentkezett a Juve. A játékpercek miatt elvileg komolyan gondolkozik a váltáson.
Ha sikerülne gyorsan túladni rajtuk, akár Roque is jöhetne már idén.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.14. 15:25:54

Cseri írta:
2023.07.14. 13:04:27
Kamadát adnám, talán Bence többet tud,hogy miért nem ment végül a Milanba. Az utóbbi napokban felmerült Thiagonál is jobban örülnék neki,egyrészt "ingyen"lenne, másrészt az Ázsiai piacra is hatást tudna gyakorolni a klub. Thiago emlékeim szerint elég sérülékeny is.
Betelt ott a nem EU-s kvóta, egy ilyen hely maradt, és oda nagyon Chukwuezét akarják, az a poszt a legnagyobb lyuk.
Én ha japánt sajnálnám ide hozni, kb konkrétan ellentéte a Barcelona filozófiájának amit játszik.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2023.07.14. 14:48:56

Szerintem Romeu sokkal inkább illik ide, mint mondjuk Kessié. Ha sikerülne olcsón (netán játékos csere keretében) megszerzni, akkor biztos fontos kiegészítő lehetne a szezonban. Én a középpályára még Alberto Moleirot szeretném, és ott akkor én már elégedett lennék.
A Roque üzlet nekem se tetszik. Ennyiért akkor már inkább Julián Álvárez.
A jobbhátvéd poszton pedig hagynám Koundét, de ha nagyon nem akar ott maradni, akkor mehet, és érkezzen Cancelo!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.14. 13:12:02

Deluigi írta:
2023.07.14. 12:59:19
Cuadrado nem Barcelona szint

tavaly tobb Juve meccset is megneztem, hatalmas bakikat kovet el, nem er vissza idoben, meg ilyenek

Alves is sokat bakizott, de meg hozza kepest is gyenge
Jelenleg Dest a csere jhv, szerintem nála jobb, mert ő még pályára se került.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.14. 13:04:27

Kamadát adnám, talán Bence többet tud,hogy miért nem ment végül a Milanba. Az utóbbi napokban felmerült Thiagonál is jobban örülnék neki,egyrészt "ingyen"lenne, másrészt az Ázsiai piacra is hatást tudna gyakorolni a klub. Thiago emlékeim szerint elég sérülékeny is.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.07.14. 12:59:19

Cuadrado nem Barcelona szint

tavaly tobb Juve meccset is megneztem, hatalmas bakikat kovet el, nem er vissza idoben, meg ilyenek

Alves is sokat bakizott, de meg hozza kepest is gyenge
Fofana
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2012.07.25. 14:18:13

2023.07.14. 11:56:08

Troym írta:
2023.07.13. 21:08:35
Kamada még mindig elvileg elérhető és ingyen lenne, Cuadrado szintén. Ha csak 1-1 éves szerződéseket ajánlanánk kb minden poszton fel lenne töltve a keret, 1 év múlva meg lehetne hozni klasszis tkp és jhv posztra embert. Nekem logikusabb lenne, mint kergetni olyan játékosokat, akik vagyonokba kerülnének, vagy nincs bennük potenciál, de még pénzt is kell fizetni értük. Sőt talán még Zaha is szabadügynök. Ez 3 olyan játékos, akik rotációba jók lehetnének.
Teljesen egyetértek. Mivel pénzügyi okokból nem tudunk igazolni hosszabb távra, ezért felesleges végső megoldáson gondolkodni. Szóba jöhetne ígéretes ifjú titánt hozni, aki még megfizethető. Ez max. Fresneda, ha pénzügyi fair play miatt a Chelsea mégsem tudná lenyúlni, akkor Andrey Santos, az ifjú uruguayi Diaz lehet. Mellesleg Arda Gülerhez már nem voltunk elég combosak és nem biztos, hogy bármelyikük a Barca szintet is meg tudja lépni. A fő célt jelentő posztokra hosszútávú megoldást jelentő, lejárt szerződésű minőségi játékos nincs, szerződésből kivásárolni ezen a szinten pedig senkit nem tudunk. Kamada rutinos, jó képességű, legfeljebb stílusidegen. Cuadrado "öreg", de rutinos és talán a posztját bármilyen stílusban tudja játszani. A kockázatok miatt mindegyiküket csak rövid távon lenne érdemes leigazolni. Ha sikerül anyagilag erőre kapni, akkor pedig lehet 1-2 év múlva hosszú távú megoldásokban gondolkodni. Güler nekem nagyon tetszett, de időnként úgyis fognak felbukkanni hasonló tehetségek. Simán lehet, hogy Pablo Torre jobban fog fejlődni, mint ő és nálam ott van még surranó pályán a Las Palmasnál Alberto Moleiro is.
peton02
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2023.07.09. 10:50:19

2023.07.13. 23:11:54

Barcelona a Manchester City középpályását, a 28 éves Bernardo Silvát szeretné leigazolni, de kiszemelt még a Tottenham 27 éves argentin középpályása, Giovani lo Celso is. (Mundo Deportivo)
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.13. 21:08:35

Kamada még mindig elvileg elérhető és ingyen lenne, Cuadrado szintén. Ha csak 1-1 éves szerződéseket ajánlanánk kb minden poszton fel lenne töltve a keret, 1 év múlva meg lehetne hozni klasszis tkp és jhv posztra embert. Nekem logikusabb lenne, mint kergetni olyan játékosokat, akik vagyonokba kerülnének, vagy nincs bennük potenciál, de még pénzt is kell fizetni értük. Sőt talán még Zaha is szabadügynök. Ez 3 olyan játékos, akik rotációba jók lehetnének.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.13. 17:00:37

Peter írta:
2023.07.13. 16:41:21
gránit írta:
2023.07.13. 16:07:52
Ferran Torres-t kivéve egész jól be is váltak.
Nem tudni, hogy mit hozhat még az átigazolási szezon, de rengeteg sebtől vérzik még az állomány.
Rengetegen vagyunk és óriási a minőségi szakadék a legjobbnak titulált kezdő 11 és az utána lévők között.
Torresen kívül még azért vannak furcsaságok.
A kispad közelében sem szabadna lenni egy valamennyire is önmagát az elitbe igyekvőnek tartó csapatnál Alonso, Roberto, Garcia típusú játékosoknak. Sem létszámban, sem a játékosok egyéni minőségében, sem játékos karakterben. Ezt csak fokozza még, hogy mentális zsákutca is ez a négyes.
Versenyképes kispad nélkül sok kínlódás várhat ránk.

Hát igen, sok játékosunk van, viszont nagyon kevés a komolyan számításba vehető. A bevethető játékosok köre nagyon is szűk. Baldénak nincs rendes cseréje a balszélen. Jhv még mindig nincs (Fresnedát rebesgették, itt az eurobarca hasábjain is). Vkp-t keresnek, mert az sincs. Igazi csatárból van egy, ő is háromszázhúsz éves, és semmi garancia nincs arra, hogy nem fog úgy kipukkadni, mint tavaly Benzema.

Xaviról meg még annyit, hogy talán túlságosan ragaszkodik a 4-3-3-hoz, a jelenlegi keret nem erre a legalkalmasabb. Ha nem érkezik csatár a nyáron, akkor egy 3-2-4-1-et tudok elképzelni, Martinez, Christensen, Araújo, majd de Jong és az érkező vkp, előttük Balde, Pedri, Gündogan, Ráfinnyádembelé, és Lewandowski.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.13. 16:41:21

gránit írta:
2023.07.13. 16:07:52
Ferran Torres-t kivéve egész jól be is váltak.
Nem tudni, hogy mit hozhat még az átigazolási szezon, de rengeteg sebtől vérzik még az állomány.
Rengetegen vagyunk és óriási a minőségi szakadék a legjobbnak titulált kezdő 11 és az utána lévők között.
Torresen kívül még azért vannak furcsaságok.
A kispad közelében sem szabadna lenni egy valamennyire is önmagát az elitbe igyekvőnek tartó csapatnál Alonso, Roberto, Garcia típusú játékosoknak. Sem létszámban, sem a játékosok egyéni minőségében, sem játékos karakterben. Ezt csak fokozza még, hogy mentális zsákutca is ez a négyes.
Versenyképes kispad nélkül sok kínlódás várhat ránk.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.13. 15:21:09

messideco írta:
2023.07.13. 14:59:37
Szerintetek az igaz lehet, hogy J.Alvarez játékjogát 20 millió euróért felajánlotta az ügynöke, de a csapat elutasította, és helyette Fernan Torrest szerződtette? Miért ragaszkodtak annyira Torreshez, mit láttak annyira benne?
https://www.google.com/amp/s/www.besocc ... es-1212401
Mundo Deportivora hivatkozik. Anno olvastam rengeteg hírt a Barcával ès Alvarezzel kapcsolatban. Azután a cikket idèzve: "megèrkezett Xavi, ès ... szüksèg volt egy talizmánra"
(Eggyel lejjebbi kommentem Romeuról)
Szerintem Julian Alvarezre 40+31 millióèrt jelenleg is lenne esèly, de ismèt másra esett a választás. (Transfermarkt-on 40 szerepel Roque neve mellett)
A jelenlegi formában mèg nagyobb problèmának látom Roque leigazolását. Egy èv múlva èrkezik. Egy èv játèka után, ha nem válik be, Lewa 37 èves lesz. Mindezt akkor 40 millióèrt (változókat akkor gondolom nem kell kifizetni).
Kaikyt figyeltük sokáig, aki az "új Thiago Silva", az Almeria vitte ès nem fèr be a kezdőbe. Angelo Gabriel a másik figyeltünk, most viszi a Chelsea, szèlsőkènt 60+ meccsen van 3 gólja 7 gólpassza brazil bajnokságban. Andrey Santost vitte a Chelsea, most kèrdès mi lesz vele, visszakerült a Vascoba kölcsönbe, de a statok alapján gyenge volt. Reinier a 30 milliós árát amit fizetett a Reál levitte 2 millióra. Persze bármelyikükből lehet sztár, de óriási lutrik ezek a brazilok. Nem emlèkszem Vinicius ès Rodrygo előtt, Neymaron kívül mikor vált be brazil "csodagyerek".
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2023.07.13. 14:59:37

Szerintetek az igaz lehet, hogy J.Alvarez játékjogát 20 millió euróért felajánlotta az ügynöke, de a csapat elutasította, és helyette Fernan Torrest szerződtette? Miért ragaszkodtak annyira Torreshez, mit láttak annyira benne?
"And my heart will leave you never."
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.13. 14:05:29

Szerintem ez az Oriol Romeu tèma már megint Xavi ötlete. Írták is a Sporton, hogy nem èrtenek egyet a vezetők a tèmában. Egy közepesnèl kicsit jobb játèkos, előny, hogy Barca nevelès, így talán a taktikába jobban illene, mint egy "külsős". De 32 èves lassan, ès sehol nem nyújtott kiemelkedőt.
Ha Xavinak nem elèg jó a posztra De Jong, Kessie, Nico vagy esetenkènt Gündogan, akkor erre kellene fordítani a legnagyobb hangsúlyt, nem jhv-re, kp-ra (èn nem így látom, de ez van).
Akkor ott van a Betisben egy èves szerződèssel Guido Rodriguez. Pár ève figyeljük. Argentín válogatott, igaz nem a kezdőben.
La Liga szintjén kiemelkedő szerelèsekben ès labdaszerzèsben, 3 ève huzamosabb jól teljesít. Ezèrt is kezdtük elvileg figyelni (1-2 ève írtak róla), mert folyamatosan èlen szerepelt ezen 2 statisztikában. A Betissel jó a kapcsolat, Ramon Planes a sportigazgtó, aki nemrèg mèg Barcelonában dolgozott. Múltkor a Sport írt róla, hogy 5 játèkosunk is èrdekelnè őket. Gondolom Guidonak nagy előrelèpès lenne, a Betis mèg szeretne kapni valamit èrte.
https://www.whoscored.com/Players/30387 ... %C3%ADguez
Össze lehet hasonlítani Romeuval az oldalon. (Player comparison)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.13. 13:01:51

Troym írta:
2023.07.13. 12:44:34
Márpedig egyszerűen nem jó ide.
Nem véletlen nem kellett soha egy nagycsapatnak sem. Miért nem hívta be egyetlen kapitány sem a válogatottban, ha annyira kiváló? 10 milliós elengedési záradék van, mégse vitte el még egy Sociedad se. Nem arról beszélünk, hogy nem 40-szeres válogatott, "csak mondjuk 18", hanem, hogy soha nem volt a legjobb 25 spanyol játékos közt. Dani Olmo Zágrábból bekerült, volt aki Olaszországból, Németországból, stb.

Azt érzem, hogy szerecsenmosdatás az egész. Nincs pénz valami normális emberre, ő jut nekünk és próbálunk a nagy halom negatívum mellé találni érveket miért is lesz kiváló ide. Nem lesz. Nem szörnyű játékos kis LaLiga meccsekre, de BL-be kezdőnek tutira kevés.
Na én az első mondattal vitáznék, mert azt pont nem tudhatjuk, nem látunk a jövőbe. Lehet, hogy stílusra tökéletesen ideillik, és akkor máris sokkal nagyobb a relatív értéke itt. Mint ahogy Chris is egy közepes védőnek volt titulálva egész életében, itt meg klasszis szintet tol, és minden összeállításban ott van az eu top10-ben idén.
Amúgy persze, senki nem állítja, hogy ő valami rejtett világsztár, én is csak annyit mondtam, hogy előre emiatt nem temetném el. Mégiscsak elég okos emberek mondagatják róla, hogy mennyire jó játékos mostanság. Talán későn ért be :D Ki tudja. Amúgy meg nem érdekel, hányszoros spanyol válogatott, pláne egy kirakhatatlan Busival a keretben. Az sem érdekel, ha csak 1-2 éve lépett valami fura okból szintet, az érdekel, most milyen, és mennyire illik nálunk a képletbe. Most meg állítólag komoly 1-2 szezonon volt túl - sosem láttam, nem vitatkozom vagy értek egyet vele -, nekünk meg égetően kell vkp, relatíve olcsón. Nekem a videókon tetszi, amit láttam, persze ez nem jelent semmit.

És lehet, hogy csak egy korrekt csere lesz itt, nekem azzal sem lenne bajom, kell a rotáció. Ha nagyon nem jön be, jön valaki más, vagy majd oda lesz rakva DJ.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.13. 12:44:34

bence0330 írta:
2023.07.13. 09:58:16
Troym írta:
2023.07.13. 09:38:48
Továbbra is nagy hibának tűnik.
Én ezt nem látom problémának. A Masia valahogy olyan, hogy vagy korszakos zseni lesz egy játékosból, vagy egy büdös nagy semmi. És nem azért, mert akkor a különbség két tehetség közt, ez szerintem lehetetlen, hogy vagy zseniket, vagy bénákat nevelünk ki átmenet nélkül. Ez csak annyi, hogy ha az aktuális edző megbízik benne, és berakja a csapatba, akkor itt meg fogja találni a helyét, illeszkedni fog a csapatba, stb. Ha nem - és ez simán lehet tévedésből is, vagy mert épp ott van Busquets előtte, akitől nem férne be soha -, akkor valahol máshol lesz egy senki. Sőt, Romeu legalább nem egy teljes senki lett, mint a legtöbb Masiás, hanem egy közepes szint. Ha épp nincs itt Busi pl, és az akkori edzőnek - most nincs kedvem utánanézni, ki volt - épp berakta volna a csapatba, akkor lehet, hogy most 40-szeres válogatott lenne. Nálunk ez szerintem nűanszokon múlik a specifikus stílus miatt. A beválogatás a válogatottba eleve kb úgy történik, hogy legyen Barcás, és akkor jöhet. Plusz ott volt végig Busi, vagy épp Rodri, elég nehéz lehetett bekerülni. Xavi, Busi lehet hogy ennek az inverze, a büdös életben nem futottak volna be máshol harmadekkora karriert sem.

Azért nem véletlenül dicséri mindenki az elmúlt 1-2 szezonban. Szerintem itt közülünk amúgy senki nem látta eleget, hogy megítélje, persze lehet, hogy tévedek, és valaki Girona drukker, vagy nagyon követi a LL-át, és még a kis-középcsapatok vkp-it is árgus szemel figyeli.

Amúgy az egész mozgása és stílusa nagyon-nagyon hasonlít a videók alapján Neveshez, csak agresszívebben védekezik.
Márpedig egyszerűen nem jó ide.
Nem véletlen nem kellett soha egy nagycsapatnak sem. Miért nem hívta be egyetlen kapitány sem a válogatottban, ha annyira kiváló? 10 milliós elengedési záradék van, mégse vitte el még egy Sociedad se. Nem arról beszélünk, hogy nem 40-szeres válogatott, "csak mondjuk 18", hanem, hogy soha nem volt a legjobb 25 spanyol játékos közt. Dani Olmo Zágrábból bekerült, volt aki Olaszországból, Németországból, stb.

Azt érzem, hogy szerecsenmosdatás az egész. Nincs pénz valami normális emberre, ő jut nekünk és próbálunk a nagy halom negatívum mellé találni érveket miért is lesz kiváló ide. Nem lesz. Nem szörnyű játékos kis LaLiga meccsekre, de BL-be kezdőnek tutira kevés.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.13. 09:58:16

Troym írta:
2023.07.13. 09:38:48
Romeu sokadik csereként akár lehetne a keretben, de egyrészt kezdőnek jönne 31 évesen egy kiscsapatból, másrészt sose játszott nagycsapatban, életében nem látott még BL meccset, max a tvben és azt sem gondolom véletlennek, hogy 10+ év profi pályafutás alatt sosem volt válogatott. Pedig volt 4-5 szövetségi kapitány csak behívta volna valamelyik, ha valami rejtett zseni a posztján.
Továbbra is nagy hibának tűnik.
Én ezt nem látom problémának. A Masia valahogy olyan, hogy vagy korszakos zseni lesz egy játékosból, vagy egy büdös nagy semmi. És nem azért, mert akkor a különbség két tehetség közt, ez szerintem lehetetlen, hogy vagy zseniket, vagy bénákat nevelünk ki átmenet nélkül. Ez csak annyi, hogy ha az aktuális edző megbízik benne, és berakja a csapatba, akkor itt meg fogja találni a helyét, illeszkedni fog a csapatba, stb. Ha nem - és ez simán lehet tévedésből is, vagy mert épp ott van Busquets előtte, akitől nem férne be soha -, akkor valahol máshol lesz egy senki. Sőt, Romeu legalább nem egy teljes senki lett, mint a legtöbb Masiás, hanem egy közepes szint. Ha épp nincs itt Busi pl, és az akkori edzőnek - most nincs kedvem utánanézni, ki volt - épp berakta volna a csapatba, akkor lehet, hogy most 40-szeres válogatott lenne. Nálunk ez szerintem nűanszokon múlik a specifikus stílus miatt. A beválogatás a válogatottba eleve kb úgy történik, hogy legyen Barcás, és akkor jöhet. Plusz ott volt végig Busi, vagy épp Rodri, elég nehéz lehetett bekerülni. Xavi, Busi lehet hogy ennek az inverze, a büdös életben nem futottak volna be máshol harmadekkora karriert sem.

Azért nem véletlenül dicséri mindenki az elmúlt 1-2 szezonban. Szerintem itt közülünk amúgy senki nem látta eleget, hogy megítélje, persze lehet, hogy tévedek, és valaki Girona drukker, vagy nagyon követi a LL-át, és még a kis-középcsapatok vkp-it is árgus szemel figyeli.

Amúgy az egész mozgása és stílusa nagyon-nagyon hasonlít a videók alapján Neveshez, csak agresszívebben védekezik.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.13. 09:38:48

Romeu sokadik csereként akár lehetne a keretben, de egyrészt kezdőnek jönne 31 évesen egy kiscsapatból, másrészt sose játszott nagycsapatban, életében nem látott még BL meccset, max a tvben és azt sem gondolom véletlennek, hogy 10+ év profi pályafutás alatt sosem volt válogatott. Pedig volt 4-5 szövetségi kapitány csak behívta volna valamelyik, ha valami rejtett zseni a posztján.
Továbbra is nagy hibának tűnik.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.13. 09:34:39

Egy csomó La Masias van most Xavi előszezoni keretében. Akik szerinte nem válnak be, azokkal majd lesz valami. De akik igen, azoknak nem világos a jövője.Velük szemben ott van Xavi sablon kifogása, hogy nincs rutinjuk. Így aztán az első csapat kerete tele lesz rutinosokkal, ők meg nem férnek majd be. Perceket fognak kapni, ami semmire se jó? Pont a legjobbakat adják kölcsön, hogy rutint szerezzenek? Nálunk a kölcsön nem szokott beválni. Szóval nem világos, hogy mit szolgál a legjobb fiatalok szerepeltetése az előszezonban.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.07.13. 08:56:55

Hogy ne csak a negatív oldalát lássuk, itt egy érdekes cikk Romeu-ról:

Oriol Romeu to Barcelona makes perfect sense – he has all the tools to succeed
https://theathletic.com/4667274/2023/07 ... -transfer/
més que un club
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.07.13. 08:55:21

MessiNeymarSuarez írta:
2023.07.13. 08:10:09
Ha valami Xavi vesztét fogja hozni akkor az bizony a fafejűsége.

De úgy alapvetően is Guardiola-korszak mámor rabjai vagyunk már nagyon régóta, miközben pont azt felejtik el hogy Guardiola pont hogy minden évben változtat valamit még a sikeres csapaton is, ehhez képest mi azóta is "csak a 4-3-3 és a tiki-taka, lőni-kontrázni pedig csak a gyengék szoktak".

Eközben maga Guardiola lényegében korlátlan tőkével is eltért a 4-3-3-tól és a "legyen csak tikitaka" felfogástól, és pont egy 3-2-4-1-el és egy távoli lövéssel lett BL győztes.

Xavinak ezen kell idén változtatnia, megvannak az első komolyabb trófeák, ideje lenne nem a biztosra mennie mert látva a meccset sokszor az az érzése az embernek hogy ha a bitangerős City keret 1:1-ben átjönne akkor lenne egy ötlettelen, meccsenként 1000-ret oldalpasszolós BL nyolcaddöntős csapat, addig meg igazolhatunk bárkit.
Pep hany eve alakitja a csapatot? Plusz a korlatlan penzrol ne is beszeljunk.

Xavi bo egy eve igazgatja azt ami van, a jatekosok meg osszeszokoban vannak, mit valtoztasson meccsrol meccsre?

Majd ha lesz akikkel, tuti megteszi. Neki is fejlodnie kell...
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.13. 08:10:09

csababarca írta:
2023.07.12. 21:34:25
Xavi elég fafejű egyébként, ha ő beleszeretett Romeuba, akkor Nico fejre is állhatna, akkor se játszatná.
[/quote]

Ha valami Xavi vesztét fogja hozni akkor az bizony a fafejűsége.

De úgy alapvetően is Guardiola-korszak mámor rabjai vagyunk már nagyon régóta, miközben pont azt felejtik el hogy Guardiola pont hogy minden évben változtat valamit még a sikeres csapaton is, ehhez képest mi azóta is "csak a 4-3-3 és a tiki-taka, lőni-kontrázni pedig csak a gyengék szoktak".

Eközben maga Guardiola lényegében korlátlan tőkével is eltért a 4-3-3-tól és a "legyen csak tikitaka" felfogástól, és pont egy 3-2-4-1-el és egy távoli lövéssel lett BL győztes.

Xavinak ezen kell idén változtatnia, megvannak az első komolyabb trófeák, ideje lenne nem a biztosra mennie mert látva a meccset sokszor az az érzése az embernek hogy ha a bitangerős City keret 1:1-ben átjönne akkor lenne egy ötlettelen, meccsenként 1000-ret oldalpasszolós BL nyolcaddöntős csapat, addig meg igazolhatunk bárkit.
Válasz küldése