Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.23. 14:53:38

Chino írta:
2023.07.22. 13:36:41
A jh poszt az egész futballvilágban talán a legkényesebb poszt.
Igazából van kb. 3, de nagyon maximum 4-5 játékos, aki egy felsőkategóriás/top csapat szintjét megüti.
Lenne egy általános jellegű megjegyzésem.
A mindenkori sportvezetés mindig azt a kommunikációt nyomja, orrba-szájba egész addig, amíg mindenki el nem hiszi, hogy amelyik poszton nem tud / akar / képes megfelelő összegért megfelelő minőségű játékossal erősíteni, ott megpróbálja elhitetni, hogy gyakorilatilag nincs lehetséges megoldás amúgy nem csak számunkra, hanem sehol.
Mondok példát:
- 94 körül lelépett Zubizarreta, onnantól 10-12 évig ment a szöveg, hogy nem mi vagyunk bénák, egyszerűen sehol nincs kapus, aki megszerezhető, jó stb. Volt olyan 5-6 év, hogy zsinórban hoztuk a szerencsétleneket olcsón, hátha bejön. Teljesség igény nélkül érkezett Hesp, Rüstü, Dutruel, Bonano, Enke stb (Valdes és később TS miatt ez megoldódott)
- Utána nem lehetett megoldani a védekező középpályás posztot: Petit, Rochemback, Albertini, Edmilson Davids, stb.
- Pár évre rá jhv "nem volt a piacon"
- Aztán épp középhátvéd
- Aztán támadó Messi mellé
és így tovább és így tovább.
2022-nyárig hallgattuk, hogy a balhátvéd poszton egyszerűen lehetetlen találni bárkit Alba helyett / mellett közben lett volna 20-30 játékos, akivel meg lehetett volna oldani, csak nem akartunk erre ennyit költeni.

De visszatérve a jhv posztra. Alves sem olcsón jött. Magyarán meg lehetett oldani, csak abban az évben kizárólag őrá költöttünk.

Most le vagyunk gatyásodva, elfogadnám, hogy nehéz jó játékosokat találni, Xavi is megjelölte, hogy először kell szűrő, talán egy 8-as, Lewa mellé valaki, utána jhv.
Mit csinálunk?
Elsőre aláírunk egy khv-et cserepadra (???) , majd egy 8-ast (szuper), veszünk egy támadót aranyáron, aki nem is tud jönni (???), utána már alsó polcról választjuk a szűrőt és kb pár euró marad megoldani a jhv posztot, ami szerintem 2017 óta megoldatlan probléma.

Persze a piac alakítja az aktivitásainkat, hosszú is még az átigazolási szezon, de top jhv már nem hinném, hogy érkezik.

Pedig szerintem Inigo + Roque árából / fizujából kijött volna az a top3-5 jhv játékos egyike, akit említesz. ÉS cserébe egy valószínű cserejátékos és egy nem is most érkező 18 éves támadó lett volna az "ára". Nem biztos, de azért 30+30 millióért és 13-15 milliós bérért azért lett volna remény.

Ezért gondolom folyamatosan, hogy gondosabban kellene bánni a pénzzel.
Legtöbbször azért van megoldása egy problémának.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.23. 12:32:05

Nagybarcelona írta:
2023.07.23. 10:19:30


Hát szerintem elèg nagy problèma, hogy a La Ligában regisztrálni sincs pènz a játèkosokat. Persze mindegyik regisztrálva lesz valahogy. Ha Bellinghamat ès a 2 èves Griezmann átigazolást nem nèzem
https://www.transfermarkt.com/statistik/saisontransfers
Loic Bade a 119. èrtèkű transzfer a nyáron a maga 12 milliójával, akièrt fizettek is, ès az említett 2 átigazolás után a legdrágább a ligában. Persze a nyár is hosszú, de szerintem vicc ami a La Ligában zajlik.
https://www.theguardian.com/football/ng ... any-france
Itt össze lehet hsonlítani az eddigi törtènèseket.
Egyelőre ott tartunk, hogy a Marseille "lerabolja' a La Ligát 🤣
Ez olyan, mint egy építkezés első hetében azon aggódni, hogy még nem rakhatod be az ágyad a hálószoba helyére.
Majd ha elindul a liga, és még mindig ez a helyzet, akkor lesz érdekes a történet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.23. 10:19:30

csababarca írta:
2023.07.22. 15:25:51
Nagybarcelona írta:
2023.07.22. 07:47:45
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... ter-new-p/
A La Liga 65 új igazolásából 7 van regisztrálva 👏🤣
klasszik kattintásvadász cikk, gyerekeknek.


a jhv. poszthoz kapcsolódva, nem tartom kizártnak, hogy az Robikának van fenntartva, valahol játszatni kell a csk-t is:D
Hát szerintem elèg nagy problèma, hogy a La Ligában regisztrálni sincs pènz a játèkosokat. Persze mindegyik regisztrálva lesz valahogy. Ha Bellinghamat ès a 2 èves Griezmann átigazolást nem nèzem
https://www.transfermarkt.com/statistik/saisontransfers
Loic Bade a 119. èrtèkű transzfer a nyáron a maga 12 milliójával, akièrt fizettek is, ès az említett 2 átigazolás után a legdrágább a ligában. Persze a nyár is hosszú, de szerintem vicc ami a La Ligában zajlik.
https://www.theguardian.com/football/ng ... any-france
Itt össze lehet hsonlítani az eddigi törtènèseket.
Egyelőre ott tartunk, hogy a Marseille "lerabolja' a La Ligát 🤣

Szerk: kimaradt Arda Guler

https://www.football-espana.net/2023/07 ... year-spell
Gustavo Maia a "nagy brazil tehetsègünk" a brazil másodosztályba igazolt. Elvileg ezzel 4,5 milliós fizetès szabadult fel.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.07.22. 19:06:57

úgyis belesérül az első lövésbe, nem számít
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.22. 18:42:18

csababarca írta:
2023.07.22. 15:25:51
a jhv. poszthoz kapcsolódva, nem tartom kizártnak, hogy az Robikának van fenntartva, valahol játszatni kell a csk-t is:D
a baj ezzel csak annyi, hogy égetnivaló boszorkányt megszégyenítő megérzéseid szoktak lenni..... #-o
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.22. 15:25:51

Nagybarcelona írta:
2023.07.22. 07:47:45
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... ter-new-p/
A La Liga 65 új igazolásából 7 van regisztrálva 👏🤣
klasszik kattintásvadász cikk, gyerekeknek.


a jhv. poszthoz kapcsolódva, nem tartom kizártnak, hogy az Robikának van fenntartva, valahol játszatni kell a csk-t is:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.22. 13:36:41

Troym írta:
2023.07.22. 00:27:05
@Chino Csak a jhv posztról volt szó, pl Lewát azért ne keverjük már ide.
Jhv posztra nem 30 ember jött, hanem 6 játékos fordult meg jhv poszton másfél év alatt, közülük némelyik itt volt Xavi érkezésekor, de a lényeg, ahogy a Peter is említette, hogy a probléma nincs megoldva.
Ha szeretnéd beszélhetünk a másik "24" transzferről is, ami szerintem 12 inkább.
Adama, FT, Alonso, Bellerin szerintem kapufa, Alves, Torre talán védhető, de nem a legjobban sikerült, Kessie közepes, Raphinha, Kounde jó Auba, Christensen, Lewa szerintem nagyon frankó. Mit mondjak még?
Gündo szerintem jó lesz, Inigo nem tudom, Romeu meg nem.
Nálam arányaiban ez nem 80% sikeresség, de mindenki értékelje ahogy szeretné.
Ezek szerint nem figyeltem eléggé, ebben az esetben elnézést.

Ugyanakkor továbbra is tartom, hogy ez így nem teljesen korrekt. A jh poszt az egész futballvilágban talán a legkényesebb poszt.
Igazából van kb. 3, de nagyon maximum 4-5 játékos, aki egy felsőkategóriás/top csapat szintjét megüti.
Jó példa a Real, akik már hosszú évek óta próbálják ezt a lyukat befoltozni és semmi nem sikerül, annak ellenére, hogy volt pénzük idejük. Vettek ilyen Odriozolát több mint 30 millió euroért, aki 5 év alatt játszott 25-30 meccset, csak ide-oda dobálják, senkinek sem kell még a keretükben sincs. Carvajal bőven kifújt, keresik is a helyettesét, de ilyen Lucas Vazquezig jutottak, miközben egyszer volt egy Hakimijük az utánpótlásukból, akit simán odaadtak a PSG-nek.
A Bayern már másfél éve dobná Pavardot, de még azok a csapatok sem veszik meg akiknek sima liba lenne. Cancelot is hagyták.
Mazraoui mellesleg a mi "ötletünk" volt először és is jönni akart, csak gazdasági/regisztrációs okok miatt nem tudott jönni.
De lehetne még sorolni itt csapatokat, a lényeg, hogy nekünk szinte 0 mozgástérrel kellett volna azt megoldani, amit számos nagycsapat rengeteg pénzzel és lehetőséggel sem tudott. Xavi leginkább Foythot, később Dalot leigazolását akarta, de előbbit csak kivásárlási áron adta volna a Villareal (azt hiszem 45-47, de majd valaki pontosít) és ő sem egy hatalmas játékos, inkább egy kicsivel az átlag fölött)
Mingu lehet, hogy gyors volt, de ha jelenleg azon a poszton ő lenne fogalmam sincs. Ő max. egy Celta szint, akármennyire szimpatikus.
Araujo jövőjéről semmit sem tudunk, nagyon maximum benyomások lehetnek itt, még a pletykák is egyszer ilyenek-másszor olyanok.
Bellerinről szerintem nagyon sokat beszéltünk, utolsó pillanatig keresgettünk, rá futotta, aki amúgy szerintem egyáltalán nem volt rossz ötlet. Képességeit tekintve top volt a posztján, a sajnálatos baleset megtörte kicsit a karrierjét, de a Betisben egész jó szezont futott, de itt katasztrófa, ahogy utána még a Sportingnak sem kellett.. Érdekes lenne visszaolvasni a véleményeket és jövőjét illető kívánságot is. Mellesleg ingyen jött, pénzért ment.
Alves nagyon jó ötlet volt, amennyiért hoztuk, amennyit keresett, ahogy játszott, ahogy játszatttuk, főleg.

Koundé top védő volt a ligában, egyértelműen Araujo párjának jött, hogy végre az a csapatrész rendben legyen, az már más tészta, hogy Christensen sztem az egész világ meglepetésére ezt hozta. Ráadásul a francia 3 védős rendszerben nagyon jó, és el kéne gondolkozni, hogy a válogatottban is ennyire hülyék lennének, hogy kiszorítja Pavard-ot.

Dest az, akivel kapcsolatban én sem értem Xavit (bár ki tudja mi volt a háttérben), mert szerintem egyáltalán nem teljesített rosszul képességben főleg rendben van, nem véletlen harcolt érte a Bayern velünk és csak a játékos döntése volt hogy ide került. És még akkor is rohadt fiatal volt, amikor odaadtuk a Milannak. Én azt hittem hogy simán kezdő lehet. De majd Bence elmondhatja a pontos okokat, hogy ennyire elhanyagolták.

De ha ennyire a közelmúltra hegyezzük ki, szerintem nem tisztességes. Elküldtük Emersont három meccs után és láttuk utána hogy teljestett. És ezt nem verhetjük Xavira, sőt Semedo is idevehető valamilyen szinten.
Azt akarom kihozni, ahogy a közvetlen Xavi előtti edzők nagyobbakat hibáztak, sokkal kedvezőbb lehetőségekkel.

És még bőven távol az átigazolási szezon vége, a posztra pedig keresünk embert. Ráadásul Araujoról semmit sem tudunk, aki nem edzői döntés miatt jár csak edzeni, 20 másodpercen múlott. Vissza se tudtuk volna adni kölcsönbe.

Még egyszer Sorry, hogy nem figyeltem eléggé, ennek ellenére tartom, hogy nem egészen olyan fekete-fehérek ezek a dolgok ahogy leírtad.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.22. 07:47:45

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... ter-new-p/
A La Liga 65 új igazolásából 7 van regisztrálva 👏🤣
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.22. 00:43:02

Troym írta:
2023.07.22. 00:27:05
Adama, FT, Alonso, Bellerin szerintem kapufa, Alves, Torre talán védhető, de nem a legjobban sikerült, Kessie közepes, Raphinha, Kounde jó Auba, Christensen, Lewa szerintem nagyon frankó. Mit mondjak még?
Gündo szerintem jó lesz, Inigo nem tudom, Romeu meg nem.
Nálam arányaiban ez nem 80% sikeresség, de mindenki értékelje ahogy szeretné.
Nagyjából egyetértek a felsorolással, bár nem teljesen. FT kellett az ezüsthöz, jól játszott pár hónapig (szerintem akár hasznosabban, mint Auba, kb ugyanannyi gólpontot hozott sokkal több melóval), hozta a Citys-spanyol formáját, amíg össze nem omlott. Ezzel nem lehetett számolni. Illetve ha kekeckedni akarok Xaviékkal, akkor talán annyiban igen, hogy túltolta, mikor elkezdett baj lenni, illetve hogy nem a posztjára hozták, láthattuk, mennyivel jobb a jobboldalon, mennyivel jobban élvezi, ott még cselezni is mer és tud, okos megoldásokkal stb. Csak aztán Dembélé maradt, és jött Raphinha is. Most már totál felesleges, még akkor is, ha visszanyeré a formáját. Ha Dembélét végre átrakjuk balra, akkor még lehet itt jövője csereként, de tényleg csaka ha magára talál.
Azzal nem vitatkozok, hogy mai szemel, mai formájában nem ért ennyit, és már tök 0 a pali, de akkor szerintem simán védhető volt legerősebb spanyol góllövőként, fiatalon.

Traoré meg szerintem tökéletesen ugyanazt hozta stílusra és szintre, mint Dembélé, kb ugyanannyi asszisztja volt percre, ugyanazt is csinálták, elfutás plusz beadás, gólt meg egyik sem rúgott egy darabot sem, mindkettő kicsit buta a kapu előtt, és mindkettő elit cselező. És ha jól rémlik, 350.000 Eurót kapott fél év alatt., kb huszadannyit, mint a francia. Nálam ez a kitűnő kategória volt abban a helyzetben. Oké, Dembélét visszaengedtük és kiszorult, de ezt nem tudtuk előre, és amúgy sem árt Dembinek helyettes. Szerintem ő nagyon nagy húzás volt fél évre, tőlem maradhatott is volna amúgy cserének, élmény volt nézni néha, és a tökugyanolyan de issé mulya Dembélével szemben ő nagy Barca-fanatikus, imádott itt lenni és kitette a lelkét a pályára, nem sérült, és védekezett is.

Kessiét attól függ, honnan nézem, ha Xavitól, akkor borzasztó igazolás volt, ha Laportáéktól, akkor akár jó is lehetett volna, mert ők még Koeman alatt egyeztek meg vele, nyilván vkp posztra. Ahová végül került, úgy kb alulmúlta Alonsot is, és ezt sajna lehetett előre tudni, szóval ezt még az adott pillanatra sem tudom megvédeni, nálam ő így nem közepes igazolás, csak az húzza fel, hogy végre nyereséggel adunk el valakit. :D

Alonso az óriási gáz, Bellerin ilyen kicsit lényegtelen mellé volt, valaki kellett az utolsó pillanatban, jött ő, gyenge volt, de sokat nem vesztettünk vele. Állítólag egész jó volt a Betisben, párszázezer euróért ő is kis mellé volt. De szerintem nem sok meccset buktunk a jobbhátvéd poszt miatt, pláne, amikortól Raphinha kezdő lett, és védekezett Koundéval együtt, máshol voltak a bajok.

Én bízom Romeuban, de ezt majd kb télre lehet elkezdeni megítélni, simán lehet, hogy igazad lesz, de én egyszerűen úgy érzem, hogy most Busihoz képest stílusban előre fogunk vele lépni. Szintben nem feltétlen, de nekem szimpi lesz, ha itt is nyomja a hosszú indításait majd, és kicsit agresszívebb, energikusabb embert látok a pályán, mert nem tehetek róla, de az öreg tempójától, habitusától már a hideg kirázott a végén. Nem mintha Romeu lefutná Traorét, de ő legalább sprintel, és nem csak kocog.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.22. 00:27:05

Peter írta:
2023.07.21. 23:42:18
Chino írta:
2023.07.21. 22:59:37
Bocsi, de ilyen hozzászólások után nehéz komolyan venni Téged
Felsoroltál itt 6, általad gyengének vélt intézkedést, mint az utóbbi másfél év termése.
De a lényeg, hogy Te itt "összesítesz" 6 transzfert, miközben kb. 30 volt.
Voltak hibák, de kb 4/5-e vagy teljesen rendben vagy védhető.
Ha a tények felsorolása a kolléga komolyságát kérdőjelezi meg, akkor vajon, hogyan lehet minősíteni a klub szakmai döntéseit?
A kollégák a jhv posztról értekeztek és csak arról szólt a felsorolás. Ennek semmi köze a további 30 transzferhez, miközben a mai napig hiányzik ennek a posztnak a megoldása.
Szerintem ez sajnos éppen a szakmai oldalról nézve megalapozatlanságot sugall.
Köszönöm a reakciót, én nem értettem mit kell komolyan / nem komolyan venni rajtam? (Amúgy szerintem maximum mások véleményét és nem személyét kéne ilyen jelzőkkel illetni, de mindegy)

@Chino Csak a jhv posztról volt szó, pl Lewát azért ne keverjük már ide.
Jhv posztra nem 30 ember jött, hanem 6 játékos fordult meg jhv poszton másfél év alatt, közülük némelyik itt volt Xavi érkezésekor, de a lényeg, ahogy a Peter is említette, hogy a probléma nincs megoldva.
Ha szeretnéd beszélhetünk a másik "24" transzferről is, ami szerintem 12 inkább.
Adama, FT, Alonso, Bellerin szerintem kapufa, Alves, Torre talán védhető, de nem a legjobban sikerült, Kessie közepes, Raphinha, Kounde jó Auba, Christensen, Lewa szerintem nagyon frankó. Mit mondjak még?
Gündo szerintem jó lesz, Inigo nem tudom, Romeu meg nem.
Nálam arányaiban ez nem 80% sikeresség, de mindenki értékelje ahogy szeretné.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.21. 23:42:18

Chino írta:
2023.07.21. 22:59:37
Bocsi, de ilyen hozzászólások után nehéz komolyan venni Téged
Felsoroltál itt 6, általad gyengének vélt intézkedést, mint az utóbbi másfél év termése.
De a lényeg, hogy Te itt "összesítesz" 6 transzfert, miközben kb. 30 volt.
Voltak hibák, de kb 4/5-e vagy teljesen rendben vagy védhető.
Ha a tények felsorolása a kolléga komolyságát kérdőjelezi meg, akkor vajon, hogyan lehet minősíteni a klub szakmai döntéseit?
A kollégák a jhv posztról értekeztek és csak arról szólt a felsorolás. Ennek semmi köze a további 30 transzferhez, miközben a mai napig hiányzik ennek a posztnak a megoldása.
Szerintem ez sajnos éppen a szakmai oldalról nézve megalapozatlanságot sugall.

A komolyság minősítése tekintetében idéznék az érintett kollégától is:
Troym írta:
2023.07.21. 13:28:11
Ennél tudatosabban kellene a pénzzel bánnia azoknak, akiknek nincs.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.21. 22:59:37

Troym írta:
2023.07.21. 12:43:56
Nagybarcelona írta:
2023.07.21. 12:35:53
Bence:
Csak a Jhv posztot nèzzük meg Xavi alatt.
Kihagytad Dani Alvest.

Összesítve:

Volt, van és lesz SR, aki szerintem nem LaLiga szintű jhv.

Ingyen elengedve: Mingu
Kölcsönadva: Dest sikertelen időszak, mert nem jó ide Xavi állítása szerint, most mégis lehet marad.
Jött ingyen Bellerin, 4 meccs után elengedtük fél évvel később.
Jött 4-5 millióért Araujo, úgy néz ki kölcsönadjuk egyetlen tétmeccs nélkül.
Jött D.Alves, az elején jó volt, utána gyengébb, de kb azt hozta ami várható.
Jött Kounde 50 millióért középhátvédnek és vészmegoldásként ő a kezdő jhv.

Ez másfél év termése. Sok tudatosságok nem vélek felfedezni az egész sort nézve.
Bocsi, de ilyen hozzászólások után nehéz komolyan venni Téged.
Felsoroltál itt 6, általad gyengének vélt intézkedést, mint az utóbbi másfél év termése. De ha ezeket nézzük, akkor is Araujoval nem tudunk mit csinálni. Hogy kaphatna, kaphatott volna tétmeccset? Másképp télen vagy nyáron mehetne. De az sem biztos, hogy megy, mert jött egy ilyen pletyka, amiből naponta van 37. Nem hiszem, hogy játszott volna az eddigi egyetlen meccsen, ahol lehetősége volt vagy vitte volna ki Xavi az USA-ba, ha el lenne döntve a jövője, inkább maradt volna itt és rendeznék hova menjen kölcsönbe/végleg.
Nem Bellerin volt a célpont az utolsó percben jött, amikor már senkit sem lehetett hozni, az "előélete" viszont nem volt rossz. Xavi nagyon akarta Foythot, de a VR 45 alatt nem adta volna, ment tárgyalás Dalotért, Pavardért (Meunier kölcsönben) A portugál végül hosszabbított, a francianak 6-7 millió netto a fizetése, plusz az ára. Mellesleg folyamatosan arról beszél Xavi, hogy a kp és jh jelenleg a legfontosabb. De akkor beszélhetnénk a Cancelo kölcsönről, ami minimum 2x feljön naponta.
Bellerint hoztuk ingyen majd eladtuk (igaz minimális pénzt nyertünk) a Sportingnak, ahol nem tudott megragadni, ingyen el is adták a Betisnek.

De a lényeg, hogy Te itt "összesítesz" 6 transzfert, miközben kb. 30 volt.
És lehetne még bőven írni a transzferekről. Voltak hibák, de kb 4/5-e vagy teljesen rendben vagy védhető.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.21. 21:25:24

FCBsteve írta:
2023.07.21. 14:23:41
Szerintem teljesen követhető a szándék (szinte) minden esetben, az eredményt meg könnyű kritizálni UTÓLAG!!!
És ha már kritika, utólag lehet/érdemes, de előre??? Hadd játsszon az illető pár meccset, utána lehet kritizálni, mennyire volt jó igazolás... ;)
Ez akkor állja meg a helyét, ha például a nem bevált igazolást vagy a nem megfelelő döntéseket vissza is lehetne csinálni. Az élet ugyanakkor nem erről szól, visszatekerni az időt sajnos nem lehet. Eső után pedig már késő a köpönyeg.
Induljunk ki abból, hogy a mindenkori barcelonai vezetés szándéka egy erős és sikeres labdarúgó csapat működtetése.
Tehát a szándék egészen biztosan követhető 2022 nyarán (is), de ugyanígy követhető volt akár 2017 vagy 2019 nyarán is.
A probléma nem is ezzel van, hanem az ennek érdékében hozott nem megfelelő döntések sorozatával.
A megfelelő döntések meghozatalához viszont előny az okos, felelős tervezés, megfelelő előrelátó képesség.
Ezek a klub aktuális vezetésén múlnak, szakmai és gazdasági vezetésén együtt.

A fórum csak játék, a szurkolásnak egy egyéni kifejezési formája szubjektív gondolatokkal.
Attól sem változik meg semmi a valóságban, hogy van aki döngetheti a mellét, hogy előre megmondta és van aki a csúnyát is szépnek látja....a pálya viszont sosem hazudik.... :wink:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.21. 21:24:52

Troym írta:
2023.07.21. 20:31:00
Döntsük már el, hogy
1. Kezdőbe, vagy cserének jött Romeu?
2. Nem azért hoztuk 31 évesen mert Barca-DNS-Masia meg minden és tudja a mozgásokat, helyezkedéseket, felállást, stb?

Szerintem akkor kell leigazolni egy játékost már felkészülés előtt, ha kezdőbe jön és tanulnia kell a rendszert.

A Romeu transzfert támogatók pont az ellenkezőjét állítják. Egyrészt, hogy úgyis cserepadra jön, másrészt meg úgy helyezkedik mint senki más, mindent ismer hogy játszunk, olyan mint Busi, stb. Ha ezek igazak, akkor meg ráértünk volna őt augusztusban megvenni, hátha kínálkozik addig egy jobb lehetőség.
Amúgy augusztus 15-én is lehet vásárolni, mindegyikőtök arra próbálta kihegyezni a mondandóját, hogy utolsó 1-2 nap irreális árak vannak. Tény.
Meg az is, hogy még 41 nap van az átigazolási időszakból.

Amúgy Kamada még mindig elérhető lenne. Kicsit más stílus, de lehet pont ő kéne, hogy többféle játékot is tudjunk játszani.
Szerintem egyik sem. Ha jól játszik, akkor kezdő lesz, ha nem, akkor csere.
Attól még, hogy tudja a rendszert, elég hülyén jönne ki, ha az első bajnoki meccsen megérkezne, nem ismer senkit, nem érzi még hol, merre mozognak a többiek, stb. Bele kell szokni. Az ő posztján ennek meg különösen nagy jelentősége van, érezni kell egymást, ez nem megy egyik napról a másikra, tökmindegy, hol nevelkedett.
Augusztus közepe már bajnokság.
Kamadát nagyon adnám, bár félek, hogy semelyik kvalitását nem tudná itt kamatoztatni. Neki nem éri meg idejönnie.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.07.21. 21:25:50-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.21. 20:31:00

Döntsük már el, hogy
1. Kezdőbe, vagy cserének jött Romeu?
2. Nem azért hoztuk 31 évesen mert Barca-DNS-Masia meg minden és tudja a mozgásokat, helyezkedéseket, felállást, stb?

Szerintem akkor kell leigazolni egy játékost már felkészülés előtt, ha kezdőbe jön és tanulnia kell a rendszert.

A Romeu transzfert támogatók pont az ellenkezőjét állítják. Egyrészt, hogy úgyis cserepadra jön, másrészt meg úgy helyezkedik mint senki más, mindent ismer hogy játszunk, olyan mint Busi, stb. Ha ezek igazak, akkor meg ráértünk volna őt augusztusban megvenni, hátha kínálkozik addig egy jobb lehetőség.
Amúgy augusztus 15-én is lehet vásárolni, mindegyikőtök arra próbálta kihegyezni a mondandóját, hogy utolsó 1-2 nap irreális árak vannak. Tény.
Meg az is, hogy még 41 nap van az átigazolási időszakból.

Amúgy Kamada még mindig elérhető lenne. Kicsit más stílus, de lehet pont ő kéne, hogy többféle játékot is tudjunk játszani.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.21. 18:45:22

Gránit logikai érvelésével az időpontokkal kb minden szinten egyetértek. Sokkal gázosabb lenne, ha augusztus végén beesne valaki (akkor amúgy azért szidná mindeni Laportáékat). Ha ez egy Kimmich, akkor persze más tészta, de arra gondolom semmi esély nem volt, így két közepes-jó játékos közül semmivel nem lettünk volna előrébb, ha később jön valaki, Romeu legalább tényleg be tud illeszkedni a csapatba. És akkor van egy majdnem kész keretünk utazásra. Plusz tényleg emelkednek az összegek, Nicoé meg esetleg csökkent volna, mert még mindig mi vagyunk kényszerben 1-2 évig.

Nekem a jobbszélső poszt a piacot és a lehetőségeinket figyelembe véve meg van oldva Koundé+Dest/Araujoval (utóbbi szimpibbnek tűnik, főleg, hogy Dest keverte a sz.rt a Milanban, nem tudni, ilyen tekintetben itt mit csinálna). A kp egyértelműen fejlődött tavaly óta, de még egy ember jó lenne a 8-as poziba, ez akár már egy Romeu szintű erősebb középszer is lehet, vagy egy Xavinak is tetsző Masiás, mert igencsak jó játékosaink vannak oda 2 helyre, inkább mélyíteni kéne már csak. És akkor Gündo-Pedri-DJ lenne az első választás a 2 nyolcas helyre, persze ha DJ épp hátul van, akkor ő nem. És Gavi/X minőségi rotáció lenne, akikhez Xavi is merne nyúlni végre. Kérdőjeles a balszélső poszt, hogy ott Torresékkel mi lesz, mert darabra ott megvagyunk, de minőségre csak akkor, ha feltámadnak, vagy ha Dembélé stabilan átkerül. És akkor 1 center kell, az lehetne egy ilyen Reál féle igazolás, vagy egy öreg játékos, ha jól látom, Guiu sajna nem utazik a kerettel, Masiából ezt nem fogjuk feltötleni.

Szóval egy csere centert és egy csere kp-st szeretnék még látni a nyáron, mármint a realitásokat figyelembe véve.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.21. 16:28:35

Troym írta:
2023.07.21. 13:28:11


Szerintem tény, hogy nem volt mindent kizáróan szükség arra, hogy már 07.21 előtt megvegyünk egy védekező középpályást, nyugodtan megvehettük volna Romeut augusztus végén azután, hogy látjuk az anyagi mozgásterünket és piaci lehetőségeinket, kizártunk ilyen-olyan okok miatt minden jobb játékost.
Nem igazán jó augusztus végéig várni, mert ahogy fogy az idő, úgy erősödik az eladó pozíciója a vevővel szemben. Az eladó tudja, hogy ketyeg az óra, és a vevőt szorítja az idő. Ha augusztus végén ott áll a vevő alternatíva nélkül, és játékost akar arra a posztra, az eladó könyörtelenül ki tudja használni a vevő szorult helyzetét. Augusztus végén nem 8 millió euró lett volna az ára. Akkor az eladó azt mondja, vagy fizettek, vagy nem lesz vkp-tok a szezonra.

Emellett fontos, hogy az alapozást a csapattal töltse, hogy minél többet eddzen együtt a többiekkel. Megy az amerikai túrára, lesz ideje összecsiszolódni, összeszokni a társakkal. Ezt így kell, nem a szezonnyitó előtt egy nappal hozni.

Dest játéka nekem tetszett, ráadásul mindkét szélen bevethető. Két igazolás volt egyszerre. Ráadásul Baldénak nagyon kell a tartalék, mert Alonsóra nem lehet komolyabb meccseket bízni. Örülök, ha Dest visszakerül a csapatba, lesz rendes jobbbekk, aki a balszélen is bevethető, ha arra van szükség.
Troym írta:
2023.07.21. 13:28:11
Még nincs regisztrálva egyetlen megújított szerződés sem, de már 3 (4) játékos érkezett.
Emiatt még nem aggódok, a Real Madridnak is 17 játékosa van regisztrálva mindössze, az idei szerzeményeik sem. A pénzügyi tervünket elfogadták, amiben nyilvánvalóan benne volt Gündogan is, Inigo is, egy vkp is. Akinek a Liga nem engedné a regisztrációját, arról szólnak előre, ahogy az Felix esetében is megtörtént. A nyár folyamán lesz majd egy regisztrációs hullám, ezzel egyelőre nincs dolgunk.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.21. 15:18:50

FCBsteve írta:
2023.07.21. 14:23:41
Sokan elfelejtik, hogy NEM MAI SZEMMEL kéne értékelni az igazolás jogosságát... Mai szemmel azt lehet értékelni, hogy a játékos bevált-e, vagy sem...

J.Araujo-t egyértelműen Bellerin 2.0-nak igazoltuk, pénz nélkül - lehet, hogy beválik alapon. Biztosan nem úgy volt tervezve, hogy lemaradunk a papírmunkával.
Most meg más a helyzet, mai szemmel kell értékelni a folytatást.

Alonso Alba helyetteseként lett igazolva, 2 éves ÍGÉRETTEL. Aztán jött Balde, többit tudjuk. A klub volt olyan kegyes, hogy Alonso FFP miatt ideiglenesen egy évesre kötött szerződést meghosszabbította - sztem helyesen, tartsuk a szavunkat. Közben Alba ment, Alonso marad helyettes.

Bellerin egy nagyon olcsó próba volt, hátha bejön... Nem jött be...

Dest nem érti a taktikát, ez Xavi baja. Pont azt nem érti, amit itt sokan elvárnának tőle. Mit mondjak, elnézve őt, nem a játékintelligencia sugárzik róla... Az, hogy kint van USA-ban, sztem egyszerű marketing fogás az amcsi közönség miatt...

Szerintem teljesen követhető a szándék (szinte) minden esetben, az eredményt meg könnyű kritizálni UTÓLAG!!!

És ha már kritika, utólag lehet/érdemes, de előre??? Hadd játsszon az illető pár meccset, utána lehet kritizálni, mennyire volt jó igazolás... ;)
Pont ezeket írtam, erre úgy állítod be, mintha az ellentétét mondanám.

Destnek volt 50 meccse bizonyítani, ebből 15-20 Xavi alatt. Nem sikerült Xaxi szerint.
Elküldte, elfogadtam. Minek kezdjük elölről? Biztos nem szakmai okok miatt.

Araujo fél évet ült a lelátón. Pont én nem döntenék róla addig, amíg meccskörülmények közt nem lehetett párszor megnézni.

Alonsonál egyrészt nem az történt, amit írsz, mert mire jött Alonso szeptember 1-2 körül már látszott, hogy Balde jó, másrészt szerintem már akkor is sokan mondtuk, hogy felesleges.

De amúgy sem értem, ha előre mond valaki valamit a válasz miért károg, írja le előre XY-t, ha utólag akkor meg "könnyű okosnak lenni utólag"? Alonso akkor is, azóta is, most ökörségnek tűnik.

Az ígéretek meg úgy tűnik fontosak, amikor Alonso kapcsán kerül szóba, kevésbé ha JAraujo, Emerson Royal a másik fél. Gondolom ők nem azért jöttek, hogy fél évet üljenek a lelátón, vagy 2 hét alatt továbbadjuk őket.
De elfogadnám ezt is, oké ez nem jótékonysági intézmény, de akkor ha nem elég jó ide 1 év alatt valaki, ne kapjon új szerződést.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.07.21. 14:23:41

Troym írta:
2023.07.21. 11:58:24
Én kértem, hogy kapkodjunk? Te? Nem fért volna el a Galaxyban a srác még fél évet? A szakmai munkát dícséred, hát ez itt biztos nem állja meg a helyét.
Nem kéne minimum 2-3 barátságosmeccsen lehetőséget adni neki, mielőtt döntenek róla?

Nem az a bajom, hogy jöttek, ez akkor nem ment át neked.

Ilyen olyan szempontok alapján Alonso és Bellerin, ami sehogy nem védhető, a többi srác érkezésében anno volt ráció.

Az a baj, hogy gyengék nem is akarjuk eladni őket Alonso is marad, gondolom Eric is , Ferran is, Dest is mert a kutyának nem kell. Sehol nem olvasni olyasmit, hogy annyira árulnánk Ericet, vagy Alonsot, vagy Ferrant. Olyanokat írnak, hogy jó lenne, ha menne, de kb ennyi.
Innentől ne mutogassunk már visszafelé. Másrészt téged idézve "Akkor most (ha valóban így van) már ne is korrigáljuk, hanem tartsuk meg örökre?"
Ők mennyi esély után küldhetőek el?

Dest nálam azért kiugró probléma, mert mindenhol volt hír, hogy kap még egy esélyt meccseken bizonyítani valamit, na Araujo egyet sem kapott, holott tavaly Dest kapcsán Xavi döntött az elküldése mellett, pedig ő volt az egyedüli jobbhátvédünk, lenyilatkozta balra-jobbra mennyire nem felel mehg az elvárásainak. Végleg elküldte, csak senki nem akart fizetni, ezért lett kölcsön. Akkor most ő mitől olyan remek ötlet, ha a sose látott Araujo közben jött pénzért?
Anno nem értettem Xavi döntését, de pont hogy elfogadtam utána, hogy szakmailag nem illik ide. Akkor most mégis ideillik?
Ha meg azért tartjuk meg Destet és küldjük el Araujot, mert előbbi senkinek nem kell, utóbbi fizuját meg megspóroljuk, teljesítménytől függetlenül, akkor meg ne a szakmai, hanem maximum a pénzügyesek munkáját dícsérjük.
Sokan elfelejtik, hogy NEM MAI SZEMMEL kéne értékelni az igazolás jogosságát... Mai szemmel azt lehet értékelni, hogy a játékos bevált-e, vagy sem...

J.Araujo-t egyértelműen Bellerin 2.0-nak igazoltuk, pénz nélkül - lehet, hogy beválik alapon. Biztosan nem úgy volt tervezve, hogy lemaradunk a papírmunkával.
Most meg más a helyzet, mai szemmel kell értékelni a folytatást.

Alonso Alba helyetteseként lett igazolva, 2 éves ÍGÉRETTEL. Aztán jött Balde, többit tudjuk. A klub volt olyan kegyes, hogy Alonso FFP miatt ideiglenesen egy évesre kötött szerződést meghosszabbította - sztem helyesen, tartsuk a szavunkat. Közben Alba ment, Alonso marad helyettes.

Bellerin egy nagyon olcsó próba volt, hátha bejön... Nem jött be...

Dest nem érti a taktikát, ez Xavi baja. Pont azt nem érti, amit itt sokan elvárnának tőle. Mit mondjak, elnézve őt, nem a játékintelligencia sugárzik róla... Az, hogy kint van USA-ban, sztem egyszerű marketing fogás az amcsi közönség miatt...

Szerintem teljesen követhető a szándék (szinte) minden esetben, az eredményt meg könnyű kritizálni UTÓLAG!!!

És ha már kritika, utólag lehet/érdemes, de előre??? Hadd játsszon az illető pár meccset, utána lehet kritizálni, mennyire volt jó igazolás... ;)
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.07.21. 13:44:51

Troym írta:
2023.07.21. 13:28:11
Ennél tudatosabban kellene a pénzzel bánnia azoknak, akiknek nincs.
Senki nem tartott fegyvert a fejükhöz, hogy márpedig J. Araujonak 2023 januárban ide KELL jönnie.
HA viszont úgy döntünk, hogy minden kétséget kizáróan ő KELL, mert valami nagy tehetség, akkor adjunk már neki lehetőséget valóban bizonyítani. Kapkodtunk a vásárlással, most úgy néz ki a kiértékeléssel is, de nem tudom minek.
Ebben van igazság, de egyrészt még bizonyítat, másrészt, azért mert mi még nem láttuk a pályán, Xaviék már rengetegszer látták, mit tud. De mondom, ezt én sem védem túlságosan, viszont vannak ilyen esetek na. Bárcsak ez lett volna a klub legnagyobb hibája az elmúlt 10 évben.
Troym írta:
2023.07.21. 13:28:11
Nem tudtuk a legdrágábban szerződtetett Roquet most áthozni, mert FFP nem engedi, mert nem adtuk el először azokat, akik távozása esetén ezt meg lehetett volna oldani. Ugyanezen okból nem tudtunk garantálni szerződést és regisztrációt Messinek és Brozovicnak sem, így nem minket választottak.
Még nincs regisztrálva egyetlen megújított szerződés sem, de már 3 (4) játékos érkezett.

A másik serpenyőben természetesen jó hír Gündogan érkezés, vagy Umtiti, Griezmann távozása.
Roquet már többen megcáfolták, szóval ez is elég kétséges dolog.

A Messi-rész megint fikció, mert egyáltalán nem biztos, hogy úgy sikerült volna, meg ez nem is kívánságműsor, hogy 1 hét alatt eladok 10 embert, aztán jöhet Messi. Ennyi erővel Messi sem várta meg, hogy rendeződjünk, de szerintem a valóság inkább az, hogy mindkét fél bölcsen belátta, hogy nem kéne már erőltetni ezt a dolgot. Szerintem egyáltalán nem baj, hogy nem jött vissza, de ez saját vélemény.

A Brozovic-ügy részleteit sem tudjuk, lehet, hogy fizetési problémája volt, nem tudtunk megegyezni vele, bármi. Lehet, hogy mi nagyon akartuk, neki meg nem voltunk prioritás, nem tudni. Azért mivel az araboknál kötött ki, valószínűsíthetjük, hogy nem a szakmai projekt, hanem az anyagiak volt nála az első számú szempont. Persze, hogy nem voltunk így képben igazán.

Még nincs regisztrálva, de majd lesznek. Nem verseny. :)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.21. 13:40:23

Troym írta:
2023.07.21. 13:28:11
Szerintem tény, hogy nem volt mindent kizáróan szükség arra, hogy már 07.21 előtt megvegyünk egy védekező középpályást, nyugodtan megvehettük volna Romeut augusztus végén azután, hogy látjuk az anyagi mozgásterünket és piaci lehetőségeinket, kizártunk ilyen-olyan okok miatt minden jobb játékost.
Szerintem amúgy ez nem feltétlen baj. Az kiderült, hogy Zubimendi meg Kimmich esélytelen, Brozovic-al sem jött össze, így nem volt értelme augusztusig malmozni.
Lehet sok mindent a vezetőség nyakába varrni, de azért úgy néz ki idén se kell még Augusztus 31-én 23:59-kor izgulni, hogy milyen vészmegoldás jön az utolsó pillanatokban. Minnél hamarabb tud elkezdeni kész kerettel dolgozni Xavi, annál jobb. És a kész keretbe azokat értem, akikkel számol, az sokat nem nyom a latba, hogy Lenglet mikor talál új klubot.

Ez a Julian Araujo sztori meg tényleg vicc. Már ahogy idejött a semmiből lelátózni (miért nem lehetett visszaküldeni fél évre kölcsönbe?), aztán itt meg egyik héten meggyőzte Xavi-t a másik héten már fél lábbal kilóg a csapatból.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.21. 13:28:11

Guille írta:
2023.07.21. 12:50:47
Ennél tudatosabban kellene a pénzzel bánnia azoknak, akiknek nincs.
Senki nem tartott fegyvert a fejükhöz, hogy márpedig J. Araujonak 2023 januárban ide KELL jönnie.
HA viszont úgy döntünk, hogy minden kétséget kizáróan ő KELL, mert valami nagy tehetség, akkor adjunk már neki lehetőséget valóban bizonyítani. Kapkodtunk a vásárlással, most úgy néz ki a kiértékeléssel is, de nem tudom minek.

Ha meg a másik részre szeretnék reagálni mik a tények, mik fikciók:
Szerintem tény, hogy nem volt mindent kizáróan szükség arra, hogy már 07.21 előtt megvegyünk egy védekező középpályást, nyugodtan megvehettük volna Romeut augusztus végén azután, hogy látjuk az anyagi mozgásterünket és piaci lehetőségeinket, kizártunk ilyen-olyan okok miatt minden jobb játékost.

Nem tudtuk a legdrágábban szerződtetett Roquet most áthozni, mert FFP nem engedi, mert nem adtuk el először azokat, akik távozása esetén ezt meg lehetett volna oldani. Ugyanezen okból nem tudtunk garantálni szerződést és regisztrációt Messinek és Brozovicnak sem, így nem minket választottak.
Még nincs regisztrálva egyetlen megújított szerződés sem, de már 3 (4) játékos érkezett.

A másik serpenyőben természetesen jó hír Gündogan érkezés, vagy Umtiti, Griezmann távozása.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.21. 12:55:12

Troym írta:
2023.07.21. 12:10:27
Apart from Nico, Porto are also interested in the signing of Julian Araujo. Xavi has been testing the right back in training, but has no plans to give him playing time this season. Barça count on him for the future, but are listening to offers

sport írja

A kölcsönjátékosoknak meg sokan hosszasan ecseteltétek, hogy gyakorlatilag lefőtt a kávé. Magyarán nagy eséllyel akkor neki is, Torrénak is.
Oké, de ez egy hír (akármennyire hiteles, alig, vagy nagyon), az meg a tuti valóság, hogy utazik. És az volt a kritikád, hogy legalább pár barátságos meccset kaphatna. Ha a hír viszonylag korrekt is lenne, akkor is kapni fog most pár meccset nyilván, mivel utazik, és így a hír is értékét vesztheti, ha meggyőzi Xavit. Baldé már fél lábbal a Getaféban volt asszem a Gamper előtt, maga a sportigazgató nyilatkozta le a túloldalon. De lehet nem a Getafe volt, már nem emlékszem.
Ha nem vitte volna el túrázni, hanem gyorsan lepasszoltuk volna, akkor én is köpködném rendesen. Így legalább az esélyt megkapja.

És igen, lehet, hogy lefőtt neki, de akkor legrosszabb esetben kaptunk érte 10 misit, ami alapvetően nem egy rossz pénz. És ennél csak jobban járhatunk, ha ott beválik, ha nem is ragad meg itt, akkor lehet, hogy el tudjuk majd adni 25-ért, csak egy példa. Persze kérdés, mennyivel magasabb a visszavásárlási opció, de 12-4 körüli összegnél magasabb nem lehet, az tuti.

Lenglet meg kb tuti, hogy megy szerintem, nagyon sötét vízionálásnak tartom azt, hogy a nyakunkon marad. Nem is érezte ő jól magát itt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.07.21. 12:50:47

Troym írta:
2023.07.21. 11:58:24
Én kértem, hogy kapkodjunk? Te? Nem fért volna el a Galaxyban a srác még fél évet? A szakmai munkát dícséred, hát ez itt biztos nem állja meg a helyét.
Nem kéne minimum 2-3 barátságosmeccsen lehetőséget adni neki, mielőtt döntenek róla?
Egyrészt nem dicsérem a szakmai munkát, csak a nagyon egyoldalú negatív kritikákat szeretném árnyalni. Ahogy mondtam már, korántsem gondolom, hogy mindent fantasztikusan csinálunk, de az ilyen "teljes katyvasz", "koncepciónélküliség" és "Xavi akarta és küldte el" dolgokat nem szeretem.
Amúgy ott nagyon benyaltuk a Chelsea szórakozását, ezért borultak a tervek, és anyagilag is nullán voltunk. Ezek nálam felmentő körülmények néhány rosszabb döntésre. A szakmai stábot pont azért tudom védeni, mert elfogadom, hogy a pénzügyi szempontok jelenleg sokszor előrébb vannak a klubnál.
Troym írta:
2023.07.21. 11:58:24
Az a baj, hogy gyengék nem is akarjuk eladni őket Alonso is marad, gondolom Eric is , Ferran is, Dest is mert a kutyának nem kell. Sehol nem olvasni olyasmit, hogy annyira árulnánk Ericet, vagy Alonsot, vagy Ferrant. Olyanokat írnak, hogy jó lenne, ha menne, de kb ennyi.
Innentől ne mutogassunk már visszafelé. Másrészt téged idézve "Akkor most (ha valóban így van) már ne is korrigáljuk, hanem tartsuk meg örökre?"
Ők mennyi esély után küldhetőek el?
Nehéz így vitázni, hogy július 21-én kész ténynek veszel dolgokat és azokból indulsz ki. Ezek a kérdések aktuálisak lesznek nyár végén, de most még tömény spekuláció szinte mindegyik. Eric eladásáról amúgy voltak hírek, de Ferrant is szóba hozták más klubokkal, a fórumon is volt róla szó.
Eric eladását szerintem mindenki támogatja itt, de Ferrant sem hiszem, hogy nagyon marasztalják. Hidd el, sok dolog lehet a háttérben, amiről nem tudunk, nem csak malmoznak a strandon az arcok.

Én is szeretek itt filozofálni és ötletelni adott igazolásokról, de ne kezeljük már tényként, ha épp a héten senki nem ír vkiről, vagy azt írják, hogy Xavi Ferrannal jár fagyizni.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.21. 12:43:56

Nagybarcelona írta:
2023.07.21. 12:35:53
Bence:
Csak a Jhv posztot nèzzük meg Xavi alatt.
Kihagytad Dani Alvest.

Összesítve:

Volt, van és lesz SR, aki szerintem nem LaLiga szintű jhv.

Ingyen elengedve: Mingu
Kölcsönadva: Dest sikertelen időszak, mert nem jó ide Xavi állítása szerint, most mégis lehet marad.
Jött ingyen Bellerin, 4 meccs után elengedtük fél évvel később.
Jött 4-5 millióért Araujo, úgy néz ki kölcsönadjuk egyetlen tétmeccs nélkül.
Jött D.Alves, az elején jó volt, utána gyengébb, de kb azt hozta ami várható.
Jött Kounde 50 millióért középhátvédnek és vészmegoldásként ő a kezdő jhv.

Ez másfél év termése. Sok tudatosságok nem vélek felfedezni az egész sort nézve.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2023.07.21. 12:56:06-kor.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése