Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.31. 17:56:49

FCBsteve írta:
2023.08.31. 16:44:31
A játékosok világa egy PIAC...

Amikor Ansu szerződött, voltak JOBB ajánlatai, ami a befutó játékosaink szinte mindegyikére igaz (Araujo, Baldé, stb, most Yamal), olyan szerződést kellett kapnia, amire azt mondhatja "ok, nem annyi, mint a PL-ben, de összességében jó az ajánlat - elfogadom"...
Ha keveset kínál a klub a "jövő legnagyobb tehetségének" és elmegy, akkor???
Ezért szokott hónapokig tartani egy folyamat, van egy ajánlat és a Felek próbálnak olyan kompromisszumot kötni, ami mindkét fél számára ELŐNYÖS!

Ez a random leszólom x tíz ember munkáját, hogy is mondjam, talán a piaci ismeretek hiányából fakad?!? Vagy HR - kereslet/kínálat?!? Pl próbáltál már egy hiányszakmában egy jó szakembert megszerezni? Mert egy 2-3 évvel ezelőtti Fati-ra kb a fél világ figyelt oda...
Honnan kapott ő ennél jobb ajánlatot? Romokban volt a pályafutása, amikor az orra alá raktuk azt a szerződést. Egy lerobbant, állandóan sérült, szinte egyáltalán nem játszó játékos volt. Semmiféle 14 milliós kereslet nem volt érte. Tegnap ugyanezt beszéltük Ferrannal kapcsolatban. Semmi nem indokolta, hogy több mint háromszor annyit kapjon itt, mint Manchesterben. Semmiféle piac nem magyarázza ezt, csak a saját bénaságunk. Martinez, de Jong, hagy ne folytassam a sort.

A piacot legalább annyira ismerem, amennyire ismerem azt a maszlagot, amikor a rossz döntéseket a "piaccal" magyarázgatják.

Amíg meg a klubvezetés nem hozza nyilvánosságra a döntéseinek a részleteit, nyugodtan leszólhatjuk a munkájukat. Amíg van takargatnivalójuk, még a sajátjaik előtt is (főleg előttük, mert ők le is válthatják őket), addig semmiféle kritikát nem vehetnek zokon.

Egyébként lehet magyarázgatni a tényeket, de azok makacs dolgok. Az FFP-keretünk pedig telített, méghozzá úgy, hogy labdába sem rúgtunk a Bajnokok Ligájában. Valamit rosszul csinálunk. Még mindig. Már nem annyira rosszul, mint korábban, de van hova fejlődnie a vezetőségnek.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.31. 17:12:54

Fernando írta:
2023.08.31. 15:40:03
Cancelo vegul nem tartalmaz veteli opciot az FFP miatt, ezen ment a harc a Cityvel. Ez a szabalyok miatt jo, viszont ha fut egy jo szezont nem fix, hogy diszkontaron marad. (Romano)

Fati mar Angliaban, magangeppel.
Erre gondoltam èn is. A Liga megint megvág minket. Felix megy egy jó szezont az Atleti fog kèrni 100-at.
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... g-reasons/
Így ő nagy valószínűséggel egy szezonra jön. Vagy megfájdul a dereka, ha itt akar maradni :)

Gavit is be akarjuk illeszteni, mert Laportáèk tartanak tőle, hogy megint megtámadják a bíróság ítéletét...
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.31. 16:44:31

gránit írta:
2023.08.31. 15:17:53

Fatinak brutális, több mint 13 milliós éves fizetése van, ezt már bőven Laportáék kötötték. Ezt sem fogom bevédegetni, hogy hú de nem voltunk alkupozícióban, nem volt más választásunk, a játékos diktált stb. Ez is Laportáék túlméretezett megállapodásaihoz tartozik.
A játékosok világa egy PIAC...

Amikor Ansu szerződött, voltak JOBB ajánlatai, ami a befutó játékosaink szinte mindegyikére igaz (Araujo, Baldé, stb, most Yamal), olyan szerződést kellett kapnia, amire azt mondhatja "ok, nem annyi, mint a PL-ben, de összességében jó az ajánlat - elfogadom"...
Ha keveset kínál a klub a "jövő legnagyobb tehetségének" és elmegy, akkor???
Ezért szokott hónapokig tartani egy folyamat, van egy ajánlat és a Felek próbálnak olyan kompromisszumot kötni, ami mindkét fél számára ELŐNYÖS!

Ez a random leszólom x tíz ember munkáját, hogy is mondjam, talán a piaci ismeretek hiányából fakad?!? Vagy HR - kereslet/kínálat?!? Pl próbáltál már egy hiányszakmában egy jó szakembert megszerezni? Mert egy 2-3 évvel ezelőtti Fati-ra kb a fél világ figyelt oda...
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.08.31. 15:40:03

Cancelo vegul nem tartalmaz veteli opciot az FFP miatt, ezen ment a harc a Cityvel. Ez a szabalyok miatt jo, viszont ha fut egy jo szezont nem fix, hogy diszkontaron marad. (Romano)

Fati mar Angliaban, magangeppel.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.31. 15:17:53

Nagybarcelona írta:
2023.08.31. 14:42:50
A hírek szerint a Liga elfogadta Laporta 20 milliós elnöki letètjèt, így lehet regisztrálni.
Fati most utazik angliába, a Brighton a fizetèse 80%-át fogja állni, ami elvileg 4,8 millió. Egy Brighton, egy csere játèkosèt. Az más kèrdès nekünk ez mièrt jó, de szerintem Xaviról már ismeritek a vèlemènyemet.
Amit Bartomeuról írtál, azzal egyetértek. Szerintem Laportáék is hoznak rossz döntéseket, de Bartomeuval nem említeném egy lapon. Ettől még nem fogom bevédeni azokat a Laportáék által meghozott egyezségeket, amikben szerintem több volt.

Roque janurában remélhetőleg jön, addig ki kell húzni elől. Kínos lenne, ha addig lesérülne Lewandowski vagy Torres. Jelenleg elég vékonyak vagyunk ott elől. Valahogy ki kell bírni a téli átigazolási időszakig. Most azt mondom, kockázatos lépés. Ha jönnek elől is a sérülések, akkor rossz. Remélhetőleg nyáron tudunk tőle szabadulni, és addig meggyőz valakit a teljesítményével.

Közben Füllkrug 15 millióért a Dortmundé. A nyár folyamán említettem, hogy őt elhoznám. Sokkal inkább, mint Felixet.

Fatinak brutális, több mint 13 milliós éves fizetése van, ezt már bőven Laportáék kötötték. Ezt sem fogom bevédegetni, hogy hú de nem voltunk alkupozícióban, nem volt más választásunk, a játékos diktált stb. Ez is Laportáék túlméretezett megállapodásaihoz tartozik. Nyáron jó lenne megszabadulni tőle, és akkor már olyan szintre megy le a bérkeretünk, hogy akár nagyobb neveket is tudunk szerezni. Bár azt nem tudjuk, hogy milyen csontvázak vannak a szekrényben, például a plusz juttatások. Ezeket a pártoló tagok elől is titkolják, csak azt látjuk, hogy megint elnöki letétre van szükség, miközben a bérkeretünk nem nagyobb, mint néhány riválisé, akik viszont velünk ellentétben 100 milliókért igazolgatnak.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.31. 14:42:50

Gránit: általában egyetèrtek veled, de ezt a fizetès/bevètel dolgot kicsit túltolod.
-Bartóèk hatalmas fizetèseket adtak. Linkeltem a gazdasági igazgató nyilatkozatát, a bevètelünk egy milliárd körül volt, a nettó profit egy zacskó mogyoró
Ebbe ne menjünk már bele, lassan lezárjuk, Neymartól kezdve Piquen ès Albán keresztül Messiig mindenki rèszese az elszabadult fizetèseknek
-itt vettèk át Laportáèk, mikor èrdekes módon fellèpett a La Liga FFP aminek addig hírèt se hallottuk a több száz milliós igazolások között ès 680 milliós bèrtömeg mellett. (Vèletlenül egybevág a CVC elutasításának idejèvel)
-Jelenleg a hírej szerint Cancelot nem engedik regisztrálni, mert szerepel egy vásárlási opció a szerződèsben Megint mi ez az agyrèm? Kèrdezem azokat, akik igazságosnak tartják a La Liga FFP-jèt? Egy 50 milliós játèkost leigazolhatnánk opcióban 25-èrt, akinek egy ève 70 volt az èrtèke. Felix dettó. Vèletlenül mennek egy jó èvet, ès felszökik az áruk az eredetire, aztán a klubjuk elküld minket a ... ès eladja 50-70 millióèrt, vagy viszik az arabok tripla fizetèsèrt.

A hírek szerint a Liga elfogadta Laporta 20 milliós elnöki letètjèt, így lehet regisztrálni.
Fati most utazik angliába, a Brighton a fizetèse 80%-át fogja állni, ami elvileg 4,8 millió. Egy Brighton, egy csere játèkosèt. Az más kèrdès nekünk ez mièrt jó, de szerintem Xaviról már ismeritek a vèlemènyemet.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.31. 14:33:32

gránit írta:
2023.08.31. 13:24:16
Nem értek egyet, nem volt muszáj áron alul eladni. Ha nem kell, adjuk el, de úgy, hogy az nekünk jó legyen. De meddő a "vita", mert ugyanazt írod, amit én, csak szerinted ez pozitív, szerintem negatív. Mindketten azt mondjuk, áron alul mennek el, csak szerinted ez jó, szerintem meg nem.
menczel írta:
2023.08.31. 13:22:56
Ez egyszerűen nem igaz h senkinek nem kellett. Hazugság. Fogalmad sincs, ki kit keres meg átigazolás ügyben. Nem, a sajtónak sincs!
Ez nem igaz, szivárog ma már minden. A sajtó még azt is megírja, ami nincs, nemhogy azt, ami van. Ha lett volna érte komoly jelentkező, az folyt volna a csapból is.

Egyébként ha ennyire biztos vagy benne, hogy két kézzel kapkodtak érte, hagy kérdezzem meg, kinek kellett ő tavaly nyáron?
Szerintem van hely Deco csapatában, próbáld meg, aztán megoszthatod a gondolataidat velük...

Aztán, ha nem köt valami irdatlan titoktartási kötelezettség, itt a fórumon is elmondhatod a dolgok hátterét!
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.08.31. 13:36:54

ahogy elnézem, 10 év múlva is az az egy db meccs fogja meghatározni gavit, pedig azóta ugyanolyan semmilyen, fullátlag, tizenkettő egy tucat teljesítményt nyújt mint előtte, néha egy-egy szép labdaszerzéssel. Nyílván szó sincs róla, hogy eladjuk, (a katalánkártya) túl szép lenne 50+ milliót kapni egy ilyen kaliberű játékosért.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.31. 13:24:16

Nem értek egyet, nem volt muszáj áron alul eladni. Ha nem kell, adjuk el, de úgy, hogy az nekünk jó legyen. De meddő a "vita", mert ugyanazt írod, amit én, csak szerinted ez pozitív, szerintem negatív. Mindketten azt mondjuk, áron alul mennek el, csak szerinted ez jó, szerintem meg nem.
menczel írta:
2023.08.31. 13:22:56
Ez egyszerűen nem igaz h senkinek nem kellett. Hazugság. Fogalmad sincs, ki kit keres meg átigazolás ügyben. Nem, a sajtónak sincs!
Ez nem igaz, szivárog ma már minden. A sajtó még azt is megírja, ami nincs, nemhogy azt, ami van. Ha lett volna érte komoly jelentkező, az folyt volna a csapból is.

Egyébként ha ennyire biztos vagy benne, hogy két kézzel kapkodtak érte, hagy kérdezzem meg, kinek kellett ő tavaly nyáron?
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.08.31. 13:22:56

gránit írta:
2023.08.31. 10:41:21
Az csak a mi rögeszménk, hogy csak a játékos diktál. Dembelé tavaly nyáron senki másnak nem kellett. Ő nem volt semmilyen alkupozícióban. Ez egy rossz szerződés volt, áron alul ment el. Sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből a transzferből.
1. Ez egyszerűen nem igaz h senkinek nem kellett. Hazugság. Fogalmad sincs, ki kit keres meg átigazolás ügyben. Nem, a sajtónak sincs! Tippelgetnek és a nagy részéről fogalmuk sincs, hogy ki kit hív fel.
Előbb is leírtam, most is leírom és direkt eltúlzom, hogy még érthetőbb legyen a példa: ha 1 millió eurót kérne fizetésképpen a világ össze klubjának kéne. Érted?

A Dembelé dealben ennyi volt és kész. Hatalmas anyagi plusz, ráadásul hasznos tagja volt a bajnok csapatnak Lehetett volna centizgetni persze, aztán úgy járunk, mint Lengletvel, aki a nyakunkon marad mert pár milliót még ki akartunk hajtani a Tottanhemből érte.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.31. 13:13:04

gránit írta:
2023.08.31. 13:08:36
bence0330 írta:
2023.08.31. 13:03:59
Mi meg Nicot adtuk el többért, mint Borja. Pedig nem jobb játékos.

Nehogy már 50 misiért ne keljen el...
Nico kevesebbért kelt el, 8,5 millióért.

Én sem állnék szóba érdeklődőkkel 50 millió alatt fontos játékosokkal kapcsolatban, de Laportáék igen. Pont ezt nehezményezem. Gavit 50 millióért eladnám, de Laportáék ebből is csinálnának egy 12-25 milliós eladást.
Ja, már összefolyik a szemem a TM listán, tényleg összemostam Kessiével. De kb annyiért, az a lényeg, azon nem változtat.

Soha nem csinálnának belőle 12-25 milliós eladást, ez spekuláció. Laportáék még egyetlen játékost sem adtak el, akit nem volt muszáj. Ég és föld a két eset. Ha valakit muszáj eladnunk, az áron alul fog elkelni. Nézd meg bármely más csapat eladási részlegét. Én a Milanét követem, jó, 10-15-20 milliót érő játékosok mennek el ingyen, vagy 2-3-4 millióért hosszabb szerződéssel, mert létszám felettivé váltak, vagy mert muszáj eladniuk.
Egy City költségvetésű csapat félig-meddig kivétel, mindegy nekik, hogy ott porosodik-e meg valaki a padon, vagy nem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.31. 13:08:36

bence0330 írta:
2023.08.31. 13:03:59
Mi meg Nicot adtuk el többért, mint Borja. Pedig nem jobb játékos.

Nehogy már 50 misiért ne keljen el...
Nico kevesebbért kelt el, 8,5 millióért.

Én sem állnék szóba érdeklődőkkel 50 millió alatt fontos játékosokkal kapcsolatban, de Laportáék igen. Pont ezt nehezményezem. Gavit 50 millióért eladnám, de Laportáék ebből is csinálnának egy 12-25 milliós eladást.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.31. 13:03:59

gránit írta:
2023.08.31. 12:55:44
bence0330 írta:
2023.08.31. 12:46:47

Akkor hogy magyarázod az összes többi eladást madridi oldalról az elmúlt 2 évből, amióta Laportáékkal össze lehet hasonlítani? Semmi pénzt nem láttak senkiből. Azt mondtad, nem ismersz még egy ilyen klubot, mint mi, de Laportáék egyelőre sokkal jobban adnak el minden szinten, mint Case. MAgyarázkodást említhetsz, de attól még igaz, egyszerűen rosszabb helyzetben vagyunk.
Gavi értéke 90M a transferen. A Pool tavaly a hírek szerint nagyon intenzíven érdeklődött, nagyon komoly ajánlatokkal.
2 éve magasan vertek minket eladásokban. Ők egy no name Borja Mayoralt adtak el 10 millióért, mi Aubameyangot 12 millióért. Nem adnak el Laportáék jobban, mint a Madrid. Gavi 90 millió, viccnek is rossz. Senki nem fizetne érte a töredékéért se, de eladni sem tudnánk annyiért.
Mi meg Nicot adtuk el többért, mint Borja. Pedig nem jobb játékos.
É nsem azt mondtam, hogy 90-ért, vennék meg, de ennyi az "irányára". Az 50-60-ban kb biztos vagyok, de ezze legyütt abban is, hogy annyiért nem is engednénk el. Ha leveszed a szuperkupa óta tartó időszakot - amit teljes joggal tehetünk, posztidegen helyen végigtolni 18 évesen minden meccset totál elmebeteg dolog - és az előtte lévő részre fókuszálsz, akkor folyamatosan MOM közeli pontszámot kapott nálunk 17-8 évesen, és sokszor volt MOM a felnőtt spanyol válogatottban, és Golden Boy. Ebben a korban. Lehet mondani, hogy túl van hype-olva, és még valamennyire értem is, mire gondoltak (A GB listán én is inkább kb a 3. helyre tettem volna), de hogy ezeket nem lehet elvitatni tőle, az hótziher. most lett 19. Sokan ilyenkor kezdenek először perceket kapni, ő meg már nagyon durva dolgokat tett le az asztalra, szuperkupa-döntő MOM teljesítménnyel egy Madrid ellen, van EB-n, vagy NL elődöntőben (asszem, ebben nem vagyok már biztos) többek közt. Nehogy már 50 misiért ne keljen el...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.31. 12:55:44

bence0330 írta:
2023.08.31. 12:46:47

Akkor hogy magyarázod az összes többi eladást madridi oldalról az elmúlt 2 évből, amióta Laportáékkal össze lehet hasonlítani? Semmi pénzt nem láttak senkiből. Azt mondtad, nem ismersz még egy ilyen klubot, mint mi, de Laportáék egyelőre sokkal jobban adnak el minden szinten, mint Case. MAgyarázkodást említhetsz, de attól még igaz, egyszerűen rosszabb helyzetben vagyunk.
Gavi értéke 90M a transferen. A Pool tavaly a hírek szerint nagyon intenzíven érdeklődött, nagyon komoly ajánlatokkal.
2 éve magasan vertek minket eladásokban. Ők egy no name Borja Mayoralt adtak el 10 millióért, mi Aubameyangot 12 millióért. Nem adnak el Laportáék jobban, mint a Madrid. Gavi 90 millió, viccnek is rossz. Senki nem fizetne érte a töredékéért se, de eladni sem tudnánk annyiért.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.31. 12:46:47

gránit írta:
2023.08.31. 12:23:15
bence0330 írta:
2023.08.31. 12:13:25
Mi eladhattunk volna az Ara-Pedri-Gavi párosból bárkit minimum annyiért. DJ-ot el is akartuk, csak ő nem akart menni, ezzel sokat nem tudunk kezdeni, nem Laportáék hibája. De az értékeinket mi alapvetően megtartottuk szerencsére. A Madrid elengedte 50 misiért a középpályájuk alapját, össze is omlott a kártyaváruk középen. Megérte? Ha mi eladjuk mondjuk Araujot 60-ért, de cserébe elbukjuk a bajnokságot, szerintem elég sokat lefaragott volna abból a bejövő pénzből.
Gaviért senki nem adna 70 milliót, ebben biztos lehetsz. Meg abban is, hogy bárkit a töredékéért adnánk el. Casemirót hülyeség volt eladniuk. De jó pénzért adták el. Mi egy Casemirót ehhez képest apróért adnánk el, max 35 millióért, aztán magyarázgatnánk, hogy milyen sok is az (+ nem volt más lehetőség, nem voltunk alkupozícióban, diktáltak nekünk stb).
Akkor hogy magyarázod az összes többi eladást madridi oldalról az elmúlt 2 évből, amióta Laportáékkal össze lehet hasonlítani? Semmi pénzt nem láttak senkiből. Azt mondtad, nem ismersz még egy ilyen klubot, mint mi, de Laportáék egyelőre sokkal jobban adnak el minden szinten, mint Case. MAgyarázkodást említhetsz, de attól még igaz, egyszerűen rosszabb helyzetben vagyunk. Ha "mi"
alatt a mindenkori arcát, vagy az elmúlt 10 év Barcáját érted, akkor ja, rosszul sáfárkodtunk. De ez olyan, mint egybevonni két egymást követő rezsimet egy ország politikájában, és egy kalap alá véve azt mondani, hogy rosszul csináljuk, mikor tök ellentétes irányokban mennek.
Gavi értéke 90M a transferen. A Pool tavaly a hírek szerint nagyon intenzíven érdeklődött, nagyon komoly ajánlatokkal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.08.31. 12:37:52

Mi senkit nem tudunk eladni 70 millió euróért, ennek oka pedig a horribilis fizetések. Rajtunk kívül nincs az az ostoba vezetés, aki a 70 millió mellé 20-25 milliós bért ad. A játékos meg minden menne el a feléért?!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.31. 12:23:15

bence0330 írta:
2023.08.31. 12:13:25
Mi eladhattunk volna az Ara-Pedri-Gavi párosból bárkit minimum annyiért. DJ-ot el is akartuk, csak ő nem akart menni, ezzel sokat nem tudunk kezdeni, nem Laportáék hibája. De az értékeinket mi alapvetően megtartottuk szerencsére. A Madrid elengedte 50 misiért a középpályájuk alapját, össze is omlott a kártyaváruk középen. Megérte? Ha mi eladjuk mondjuk Araujot 60-ért, de cserébe elbukjuk a bajnokságot, szerintem elég sokat lefaragott volna abból a bejövő pénzből.
Gaviért senki nem adna 70 milliót, ebben biztos lehetsz. Meg abban is, hogy bárkit a töredékéért adnánk el. Casemirót hülyeség volt eladniuk. De jó pénzért adták el. Mi egy Casemirót ehhez képest apróért adnánk el, max 35 millióért, aztán magyarázgatnánk, hogy milyen sok is az (+ nem volt más lehetőség, nem voltunk alkupozícióban, diktáltak nekünk stb).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.31. 12:13:25

gránit írta:
2023.08.31. 12:06:45
bence0330 írta:
2023.08.31. 11:50:30
Ha akkor viszlát lett volna, buktunk volna sokmilliót.
Milyen sok milliót buktunk volna?

A Madrid most nem adott el nagy pénzekért, de általában nagyobb pénzekért ad el. Egy Moratát adtak el 70 millióért, Casemirót is. Egy Kovacicot kb 50 millióért adtak el, csak néhány, ami most így eszembe jutott. Általában hozzájuk képest aprópénzért adunk el.
Tudtommal 35-öt fogunk érte kapni, hacsak az ügynök nem tudja valahogy megkaparintani azt a 10-et. Ebből vonjuk le a Capology szerinti 16 millió bruttót, az 19 millió. Szerintem nagyon sok a mi helyzetünkben.

Ha végül csak 25-öt kapunk érte, akkor 9 milliót nyertünk vele. Mindezek mellé meg nyilván fél év egészen jó játékot, talán az ő eddigi legjobbját, szóval a teljes fizuját levonni ezért kicsit fals. A kerek 0-hoz képest a 9/19 millió plusz fél év jó játék azért elég nagy előrelépés.

Igen, tavaly eladta a Madrid Casemirot. Mi eladhattunk volna az Ara-Pedri-Gavi párosból bárkit minimum annyiért. DJ-ot el is akartuk, csak ő nem akart menni, ezzel sokat nem tudunk kezdeni, nem Laportáék hibája. De az értékeinket mi alapvetően megtartottuk szerencsére. A Madrid elengedte 50 misiért a középpályájuk alapját, össze is omlott a kártyaváruk középen. Megérte? Ha mi eladjuk mondjuk Araujot 60-ért, de cserébe elbukjuk a bajnokságot, szerintem elég sokat lefaragott volna abból a bejövő pénzből.
Blanco meg elment 4-ért, Alvesben egész jót ment, Milan radarján is ott volt, U21-es EB-n meg alapember volt. Mi ezeket a kalibereket is magasabb pénzért adtuk el.

És tényleg sokkal rosszabb örökölt helyzetben vagyunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.31. 12:06:45

bence0330 írta:
2023.08.31. 11:50:30
Ha akkor viszlát lett volna, buktunk volna sokmilliót.
Milyen sok milliót buktunk volna?

A Madrid most nem adott el nagy pénzekért, de általában nagyobb pénzekért ad el. Egy Moratát adtak el 70 millióért, Casemirót is. Egy Kovacicot kb 50 millióért adtak el, csak néhány, ami most így eszembe jutott. Általában hozzájuk képest aprópénzért adunk el.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.31. 11:50:30

gránit írta:
2023.08.31. 11:35:04
Én nem tudok más klubról, ami ilyen szinten aprópénzért szórja el a játékosait. Ha meg Dembelé nem akart volna hosszabbítani, akkor viszlát, még több keret szabadul fel 2022-2023-ra. Nem követtem végig a vitát, de azzal értek egyet, aki azt állította, hogy ez bukta volt.
Ha akkor viszlát lett volna, buktunk volna sokmilliót. Plusz Xavi nagyon akarta - én nem értem miért, ő tudja, de azért mégiscsak rajta állnak az igazolások nagyrészben.

Nézd meg a Reál eladásait az elmúlt két évből, köröket verünk rájuk. Pedig ők még jobb anyagi helyzetben vannak. Nem tudom, hogy őket köti-e valamennyire az ffp, de épp ezen okok miatt talán a legjobb összehasonlítási alap, mégiscsak egy ligában játszunk, ha a PL-ben lennénk, nem kéne ilyen kényszeresen eladnunk, mert lazábbak a szabályok.

A Reál idén besöpört izmos 4 milliót a Blanco-Benzema-Asensio-Hazard-Mariano kvintettért. 4 milliót. Mi egy hasonló kaliberű névsorért tartunk 100 millió környékén. Talán a mi névsorunk kicsit erősebb, de ha csak a kicsiket nézzük, akkor is erősebbek vagyunk eladási oldalon. Pedig hangsúlyozom, sokkal rosszabb alkuhelyzetben vagyunk, mint ők. Akkor a Reálban is mindenki hülye, meg Barcelonában is? A világ talán két legnagyobb brandjében? Kétlem. Ez a LL ffp szabályozásai és nívóesése, meg nálunk nyilván a Barto-éra is, amit nem vetnék a jelenlegiek szemére.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.08.31. 11:42:33

Andris írta:
2023.08.31. 07:59:36
Sracok, elnezve a tamadoink teljesitmenyet, mentalis allapotat, stb, amiota elment Messi, szerintem halal mindegy kb h ki jon ide. Rosszabb nem nagyon lehet.

Jobb viszont igen, sose lehet tudni ki valik be nagyon. Ha Felix jon, akkor o jon, ketsegkivul nagyon jo kepessegei vannak. Vagy bevalik vagy nem.

Egyetlen dolog a fontos: ne koltsunk penzt. Ha Fati elmegy, helyette csak olyasvalakit hozzunk, akinek kevesebb a fizetese, es nincs vetelara. Ez elsosorban kolcsom deal nyilvan.
Emiatt kellene mindenképpen kivenni a kötelező vételi opciót Cancelo szerződéséből, mert az nyomja az FFP-t, Fati távozásával viszont ez megoldódhat, ha a City köti az ebet a karóhoz. Az együttes spanyol média biztosra veszi az érkezését, ami Felix ide vagy oda, nagyon fontos lenne, talán az egész idei átigazolási szezon legnagyobb "hala". JF kölcsön csak hab lenne a tortán. Itt azért sok múlik majd a fizetéseken.

Cseri írta:
2023.08.31. 07:43:42
FCBsteve írta:
2023.08.31. 06:24:04
Felix jó ideje úgy játszott, hogy nem volt jóban az edzőjével... Biztos nem volt jó hatással teljesítményére!
És még itt sincs... 😉
Korábban arról lehetett olvasni,hogy Xavi támadó középpályását szeretne inkább,főleg,úgy hogy Pedri is kidőlt, ki tudja mennyi időre. Le Celsoról cikkeztek. Felix emlékeim szerint nem az,ez inkább tűnik Laporta húzásának.
Közben közel a megállapodás egy 20 éves,középhátvéd sráccal,Mamadou Fall-al,aki a b-be kerülne.
Ha tkp-ról lenne szó, a kupában vagy kisebb ellenfelek ellen idén Darvichot is meg lehetne próbálni. Xavi nagyon kedveli, már szinte kezdettől fogva a nagyokkal edz és kp létére nagyon gólerős. Még ugyan most lesz csak 17, de egy elég ösztönös játékos, aki jól lát a pályán és támadja is a kaput. Aki követte az U 17-es VB-t láthatta, (6 meccsen 2 gól, 4 assist)
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.31. 11:35:04

Én nem tudok más klubról, ami ilyen szinten aprópénzért szórja el a játékosait. Ha meg Dembelé nem akart volna hosszabbítani, akkor viszlát, még több keret szabadul fel 2022-2023-ra. Nem követtem végig a vitát, de azzal értek egyet, aki azt állította, hogy ez bukta volt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.31. 10:50:48

gránit írta:
2023.08.31. 10:41:21
Az csak a mi rögeszménk, hogy csak a játékos diktál. Dembelé tavaly nyáron senki másnak nem kellett. Ő nem volt semmilyen alkupozícióban. Ez egy rossz szerződés volt, áron alul ment el. Sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből a transzferből.
Nem "csak". De minél rosszabb az alkupozíciónk, annál jelentősebb százalékban. Mi fizetéscsökkentésre vettük rá, mert abban nekünk volt jobb a helyzetünk, akkor a PSG-nek még nem kellett, a Newcastle vitte volna még egyedül, de annál biztos szívesebben maradt itt Dembi. Az ő oldaláról meg ott volt az előnye, hogy pótolni ingyen nehezen tudtuk volna, illetve hogy Xavi nagyon akarta, de a legnagyobb, hogy nekünk bármi pénzt, amit láttunk belőle, főleg miután ingyen távozott, már jó volt, és csak ezért is megérte megtartani. Ezért tetethettek bele ilyen feltételeket, mert nekünk mindenáron kellett a lóvé, és sajnos Xavinak mindenáron kellett ő, ez utóbi szerintem hiba volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.31. 10:41:21

Az csak a mi rögeszménk, hogy csak a játékos diktál. Dembelé tavaly nyáron senki másnak nem kellett. Ő nem volt semmilyen alkupozícióban. Ez egy rossz szerződés volt, áron alul ment el. Sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből a transzferből.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.08.31. 10:08:34

Maxi írta:
2023.08.31. 07:25:52


Egyem meg a szíved! Írod, hogy akkor már itt volt Raphina, elmehetett volna. Tulajdonképpen szerinted jobb lett volna ha tavaly megy ingyen? Értem, ez így jó logika végülis.Tudod, ha nincs szerződése akkor nem a klub diktál, Xavi szerette volna, így valószínűleg közösen a klub és Dembeleek kiötlötték ezt, nem, nem voltam ott leirhatod mégegyszer ahogy azt is, hogy elhiszem amit a klub a tudtunkra hoz, DE Te sem voltál ott, illetve majd kérlek szólj, hogy mi az a hír amit el kell hinni és mi az amit nem! Amúgy meg csak a józan paraszti eszem alapján írom, hogy ezt írtak alá, és ez egy jó megoldás volt a részünkről egy sérülékeny,egy nálunk lejárT szerződésű, magas fizetésű jatekosnal!

Koszi menczel, valakinek átment mi szerettem volna…
Szerintem érzelmileg kicsit túltoltad ezt a vitát. Amit te írsz,az nem butaság, de kicsit végletes. A józan paraszti ész fontos, de azért kell más is egy űrhajóhoz.. végső soron az idő sok mindenről eldönti,hogy a múltban jól mentek-e a dolgok. Ha Dembele télen (akár ingyen) elmegy, ott volt csatárposzton Ferran,Lewa, Fati, Raphinha, csupa elvileg elit,válogatott támadó. Lehet még ki is hagytam valakit. Ki tudja, ha
Fati több lehetőséget kap a jobboson pedig Raphi,most nincs ez az egész szomorú helyzet. Xavit sokkolta Dembele elmenetele,még az előszezon is Dembiről szólt volna teljesen. Ha Dembele már tavasszal nem lett volna itt,akkor sokkal tisztább lett volna ez az átigazolási időszak, talán nyugodtabban lehetett volna építkezni,vagy rombolni.. Laporta,mint valami köztörvényes bűnöző, a sajtóban fenyegette a játékost, Xavi lenyugtatta a dolgokat, de nem véletlen lett ilyen ez a szerződés.
Engem kicsit zavart az,ahogy Xavi Dembelével kivételezett, nekem is szimpi srác volt, de ez sok volt,pláne,hogy az volt a valószínűbb,hogy nyáron el fog menni. Ezen csak Xavi lepődött meg.
Válaszolva a kérdésedre, így utólag szerintem jobb lett volna ingyen, fröcsögés nélkül elengedni(egy nagy adag fizetés felszabadulásával) és nyáron higgadtan lehetett volna erősíteni,ha egyáltalán kellett volna. És ha az lett volna a cél,hogy hosszabb távon maradjon Dembele,akkor ez igenis egy rossz szerződés volt így utólag.
Válasz küldése