Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2011.07.18. 10:26:46

Stoichkov írta:
és inkább toporogjunk egy helyben és hozzuk fel a fiatalokat mint hogy 40 millákat költünk egy-egy játékosra!
Ez azért nem ilyen egyszerű, a tehetségek beépítése csak fokozatosan történhet és a túl korai mélyvíz egy tehetségnek többet árthat, mint használhat. Gondolom nem szeretnéd, ha ez a CSAPAT csak azért, mert sajnálunk 35mil. euro helyett 40mil. kifizetni valakiért (a számokba ne köss bele csak mondtam valamit), vagy valakikért lemaradna a trófeákról, akár egy példátlan sérüléshullám, akár tartós formahanyatlás miatt. Az ilyen esetekben a klasszisok, az egyéniségek azok, akik el tudnak dönteni mérkőzéseket, és minél több van belőlük a csapaton belül, annál nagyobb a valószínűsége annak, hogy valamelyik megvillan. Soha nem a "megy a szekér" periódussal van baj, hanem a "gödrökkel" és ilyenkor a fent említett klasszisok tudnak általában hozzátenni a nehéz időkhöz. A mostani Barcelona mindenki előtt jár és a jelen állapotot fenntartani csak MINŐSÉGI játékosokkal lehet, ez pedig sokba kerül, még akkor is, ha csak egy-két "darabot" kell vennünk belőlük!

Azt továbbra sem értem, hogy miért fáj egyeseknek, ha több milliót kifizetünk valakiért, olyan, mintha sajnálnák a pénzt, ami nem is az Övék!?
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2011.07.18. 10:25:18

Sanama írta:Itt csupán arról van szó,hogy 1 hónapja 30ért jöhetett volna. De a vezetőség meg akarta mutatni, hogy ők a fasagyerekek,és elhozzák olcsón. Ebből az lett,hogy 45nél járunk.
Meg arról, hogy miután bejelentkeztünk érte, és szó volt a 30 millió euróról, a City dobott egy telefont, hogy a mindenkori Barça-ajánlatra rádob plusz 10 milliót...

Rosell szemére egy dolgot nem lehet vetni: azt, hogy kétszeres-háromszoros áron vesz játékosokat. Minden mást igen, de a pénzügyekhez ért, és ebben igen alapos.
.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.18. 10:10:08

Stoichkov írta:Azért az nem semmi hirtelen mindenki mekkora közgazdász lesz itt ebben a topikban :)
komolyan azt hiszi bárki, hogy innen a neten keresztül jobban átlát egy-egy igazolási ügyet mint egy szakértő csapat akinek ott csak ez a feladata?

csak azért mert már egy hete ki akarod posztolni facebookra, hogy "yess megvan sanchez" nem fogják hamarabb megvenni, ha szakmailag az nem előnyös...

és inkább toporogjunk egy helyben és hozzuk fel a fiatalokat mint hogy 40 millákat költünk egy-egy játékosra!
Mondjuk ez bennem is sokszor felvetődik, de most az a helyzet, hogy ami a sajtóból lejön az az, hogy az összeg nem igazán változik, csak az idő megy.

Ami eddig tkp. nem is érdekelt, most is csak azért, mert mindenki elkezdi az előszezont, tehát innentől kezdve tényleg fontos lenne, hogy az alapozást együtt csinálják az új játékosok.
Sanama írta:Itt csupán arról van szó,hogy 1 hónapja 30ért jöhetett volna. De a vezetőség meg akarta mutatni, hogy ők a fasagyerekek,és elhozzák olcsón. Ebből az lett,hogy 45nél járunk.
Illetve ezt lehet olvasni a mindig hiteles és kikezdhetetlen katalán médiában.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.07.18. 09:42:33

Itt csupán arról van szó,hogy 1 hónapja 30ért jöhetett volna. De a vezetőség meg akarta mutatni, hogy ők a fasagyerekek,és elhozzák olcsón. Ebből az lett,hogy 45nél járunk.
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2011.07.18. 09:36:37

Fecooo írta:szerk: Stoichkov, az a nagy helyzet, h az esetemben ráhibáztál, ugyanis nem régen kaptam meg a közgazdász diplomámat :lol: :P
:D

na mindegy a körülmények nagyon kis részét ismerjük, ez a mondandóm lényege...
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.07.18. 09:31:40

nem csak, h rosell munkássága nem értékelhető (mert ugyan a klub a történelem során sose gyűjtött ennyi trófeát egy idény alatt, de ehhez nekik volt a legkevesebb közük...), de 1-2 hangzatos semmitmondó nyilatkozattól eltekintve Zubi se csinált semmit... nem pontosan tudom, mi egy sportigazgatónak a feladatköre, de ennél biztosan többet csinált elődje...

szerk: Stoichkov, az a nagy helyzet, h az esetemben ráhibáztál, ugyanis nem régen kaptam meg a közgazdász diplomámat :lol: :P
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19578
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.07.18. 09:29:59

csababarca írta:arról nem is beszélve,hogy 1-1 nagyobb igazolás kivételével,ilyenkorra kb már kész volt a keret. Talán Ibra nem volt itt még ilyenkor a közelmúltban.
De amit a mostani vezetés csinál,az amatőrség.
Ha kell Pepnek Sánchez,akkor tegyék le érte a 40et,annyiért biztos elengedik,és kész. mert itt bohóckodnak,ebből meg az jön le,hogy nem is annyira kell nekünk a chilei.
Engem ez jobban idegesít,mint a 2-3 éve tartó Cesc mizéria,mert ott az Arsenal nem akarja eladni,így persze,hogy nehéz.
De Sánchez eladásában benne lenne az Udinese is,csak itt szöszölünk velük.

csiga tempó.
Szerintem meg kettős a dolog, mert lehet abban is valami, hogy annyira nem akarjuk a chileit, időnk van még a felkészülésig, inkább gondolják át, valóban szükségünk van-e ilyen támadóra, ennyi pénzért stb!
És tényleg felesleges kapkodni, mert vannak rajta kívül is opciók, a Cesc ügy a kacifántosabb :lol:
Ha meg megvesszük x millióért, akkor lehet mondani, hogy Laportáék ugyanilyenek voltak, csak gyorsabbak, de addig ez nem igaz!Laporta pont hogy már igazolt volna eddigre 6 embert 450 millióért....

Az meg hogy mások már igazoltak, az totál lényegtelen!Meggyőződésem, hogy mikor a Real megvette Ronaldot, akkor Laporta is durrantani akart, lett belőle Ibra 3 ország GDP-jeként.... :twisted:

Továbbra is türelem szerint a legfontosabb, a felkészülés 2 hét múlva indul el igazán, addig le lehet zárni az ügyeket!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2011.07.18. 09:29:53

Fecooo írta:most őszintén: a mostani átigazolásért felelős staff értékelhető? egyelőre sokkal rosszabbul tárgyalnak...
csababarca írta:De jó lenne,ha végre kicsit belekezdene a vezetőség az igazolásokba,mert már minden csapat erősített,mi meg egy helyben toporgunk.

azért az nem semmi hirtelen mindenki mekkora közgazdász lesz itt ebben a topikban :)
komolyan azt hiszi bárki, hogy innen a neten keresztül jobban átlát egy-egy igazolási ügyet mint egy szakértő csapat akinek ott csak ez a feladata?

csak azért mert már egy hete ki akarod posztolni facebookra, hogy "yess megvan sanchez" nem fogják hamarabb megvenni, ha szakmailag az nem előnyös...

és inkább toporogjunk egy helyben és hozzuk fel a fiatalokat mint hogy 40 millákat költünk egy-egy játékosra!
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Stoichkov 2011.07.18. 09:34:09-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.18. 09:27:23

Fecooo írta:
csababarca írta:Nah így hogy Chila búcsúzott a Copától, kíváncsi vagyok mennyire indulnak be a tárgyalások. mert ugye eddig az volt,hogy majd a copa végén lehet hivatalos.
Remélem a héten lezárják,plusz eldöntik mi legyen Cescel.
De jó lenne,ha végre kicsit belekezdene a vezetőség az igazolásokba,mert már minden csapat erősített,mi meg egy helyben toporgunk.
hát jah... ahogy írta vki korábban:

amire a Laporta-teamnek elég volt pár nap, arra a mostaninak több hét kell... Txikit azért húzták le sokan, mert gyorsan tárgyalt, nem törődött a pénzzel, most őszintén: a mostani átigazolásért felelős staff értékelhető? egyelőre sokkal rosszabbul tárgyalnak...
Hát kb... Igazából Rossel eddig olyan hú de sok jót nem csinált. Laporta hagyott neki egy fantasztikusan működő csapatot. Asszem Villát is már Laporta megszerezte, amiért dicsérhető Rossel, az Mascherano leigazolása, ami tényleg nagy húzás. De e mellett, a mezszponzorral, és egypár nyilatkozatával sztem sok embernél verte ki a biztosítékot, és a klub eddigi megítélésének sem tett jót annyira a munkássága.
Aztán eddig ezen a nyáron is eléggé szerencsétlenkednek. Sanchezt is nyújtják, mint a rétest, a Fabregas ügyből meg kabaré lett. Persze minden jó, ha a vége jó, de én már nagyon kíváncsi leszek, végül is kik érkeznek, s mennyiért.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.07.18. 09:20:35

arról nem is beszélve,hogy 1-1 nagyobb igazolás kivételével,ilyenkorra kb már kész volt a keret. Talán Ibra nem volt itt még ilyenkor a közelmúltban.
De amit a mostani vezetés csinál,az amatőrség.
Ha kell Pepnek Sánchez,akkor tegyék le érte a 40et,annyiért biztos elengedik,és kész. mert itt bohóckodnak,ebből meg az jön le,hogy nem is annyira kell nekünk a chilei.
Engem ez jobban idegesít,mint a 2-3 éve tartó Cesc mizéria,mert ott az Arsenal nem akarja eladni,így persze,hogy nehéz.
De Sánchez eladásában benne lenne az Udinese is,csak itt szöszölünk velük.

csiga tempó.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.18. 09:05:17

Fecooo írta: hát jah... ahogy írta vki korábban:

amire a Laporta-teamnek elég volt pár nap, arra a mostaninak több hét kell... Txikit azért húzták le sokan, mert gyorsan tárgyalt, nem törődött a pénzzel, most őszintén: a mostani átigazolásért felelős staff értékelhető? egyelőre sokkal rosszabbul tárgyalnak...
hát igen,kezdetben mennyit akartak sanchezért? 30at? most már a 40et is keveslik néha
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.07.18. 09:01:29

csababarca írta:Nah így hogy Chila búcsúzott a Copától, kíváncsi vagyok mennyire indulnak be a tárgyalások. mert ugye eddig az volt,hogy majd a copa végén lehet hivatalos.
Remélem a héten lezárják,plusz eldöntik mi legyen Cescel.
De jó lenne,ha végre kicsit belekezdene a vezetőség az igazolásokba,mert már minden csapat erősített,mi meg egy helyben toporgunk.
hát jah... ahogy írta vki korábban:

amire a Laporta-teamnek elég volt pár nap, arra a mostaninak több hét kell... Txikit azért húzták le sokan, mert gyorsan tárgyalt, nem törődött a pénzzel, most őszintén: a mostani átigazolásért felelős staff értékelhető? egyelőre sokkal rosszabbul tárgyalnak...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.07.18. 08:47:34

Nah így hogy Chila búcsúzott a Copától, kíváncsi vagyok mennyire indulnak be a tárgyalások. mert ugye eddig az volt,hogy majd a copa végén lehet hivatalos.
Remélem a héten lezárják,plusz eldöntik mi legyen Cescel.
De jó lenne,ha végre kicsit belekezdene a vezetőség az igazolásokba,mert már minden csapat erősített,mi meg egy helyben toporgunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.17. 18:02:26

sjd írta:Legyen kívánságod szerint (amúgy ha visszaolvasol, a téma amire reagáltam a vezetőség szerencsétlenkedéséről szólt, szóval nem igazán volt szó jó igazolásokról)
Idézet nem volt, így meg simán félreérthető, amit írtál. A kívánságom egyébként a többi edzőhöz kapcsolódott, de jó lesz ez is, ha már ennyit dolgoztál vele. :D
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.07.17. 18:00:07

sura írta:Miért akar egy szurkoló pénztárnoki fejjel gondolkodni és felülbírálni azokat, akik sokkal többet tudnak? Nem elég a bajnoki cím és a BL győzelem? Mi viszket?
Minek beszélgetünk/vitatkozuk? Valaki úgyis okosabb nálunk...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.17. 17:51:10

sura írta:Miért akar egy szurkoló pénztárnoki fejjel gondolkodni és felülbírálni azokat, akik sokkal többet tudnak? Nem elég a bajnoki cím és a BL győzelem? Mi viszket?
Ez az, amit én sem értek...
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2011.07.16. 21:57:54

Miért akar egy szurkoló pénztárnoki fejjel gondolkodni és felülbírálni azokat, akik sokkal többet tudnak? Nem elég a bajnoki cím és a BL győzelem? Mi viszket?
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.07.16. 21:37:00

barca99 írta: Olyan jól sikerült megnézni, hogy a rossz igazolásokról kiemeled, a jókat meg sem említed.
Legyen kívánságod szerint (amúgy ha visszaolvasol, a téma amire reagáltam a vezetőség szerencsétlenkedéséről szólt, szóval nem igazán volt szó jó igazolásokról)

-Oleguer: az elküldése messze a legnagyobb erősítése a csapatnak, sőt, még pénzt is kaptunk érte
-Dani Alves: már akkor a PD legjobb jobbhátvédje volt, a Barcába pont illik egy ilyen támadó szellemű hátvéd, szóval kb. 0% rizikófaktor
-Keita: gyakorlatilag lényegtelen volt, hogy illik-e a játékba, ennek megfelelően nagyon befürdeni se lehetett volna vele (ráadásul ő is a PD-ből érkezett, szóval a bajnoksághoz hozzá volt szokva)
-Maxwell: a játéka szintén illik a csapathoz, a képességei alapján lehet inkább meglepetés az igazolás, de azt hiszem ennek megfelelően nem is alkotott olyan maradandót, mint Abidal
-Mascherano: posztján a világ egyik legjobbja, ennek megfelelően benne se volt nagy kockázat (max annyi, hogy minden második meccsét előbb fejezi be, mint a csapattársak), de Masch beilleszkedését nem Pep játékosmegfigyelői, hanem edzői zsenijének tulajdonítanám inkább
-Villa: PD szezonban még 15 gól alatt nem termelt, a BL-címvédés előbb lesz meg, minthogy ő ne ontsa a gólokat
-Pique: na ő egyszerűen zseniális húzás volt

Pedro, Busquets stb.: azért azt ne felejtsük el, hogy Guardiola a B csapattól érkezett, azaz elég komoly rálátása volt ezen emberek képességeire és fejlődésére

Mindenesetre azt nem mondanám, hogy Piquen kívül volt olyan ember (na jó, Oleguer), akivel olyan hatalmas üzletet csináltunk volna, akiért fizettünk, az kb. annyit ér most is

szerk.: Afellayról, Adrianoról még nem mondanék véleményt
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2011.07.16. 20:52:12

Messithebest írta:
Mikaos írta:(3-4-3?)

Abban szerintem Alvesnak nem lenne helye, Abidalt nem fogjuk kivágni kezdőből, Puyol és Piqué meg szerintem alap hogy kellenek.
Sztem 3-4-3-at (klasszikus söprögetővel) csak azok a csapatok játszanak, akiknek nem összeszokott a védelmük. A miénk az, tökéletes a 4 védő egyénileg és összhangban is. Mi amúgy is inkább 2-5-3-at játszunk, középpályán a szélső védőkkel. Többet kell rotálni a játékosokat, játsszon Affelay, Thiago, Fontas és - ha jön - AS és Cesc is, ne csak perceket, mint tavaly.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.16. 20:37:34

AndrésGerardHernandez írta:Tudja valaki, hogy védőkkel hogy állunk? Feljött ez a Fontas gyerek és ennyi? Puyi szerintem, szívem nagy bánatára már nem sokat lép pályára, tehát szépen lassan, de határozottan az ő pótlásáról is gondoskodni kellene. Ha Abidal húzódik be akkor az örök kérdés: bal hátvéd?
Lehet ilyentájt tudni bármit is biztosra, vagy mindenki csak a ködben kémlelődik mécsessel a kézben? Átállunk egy másik felállásra valóban?
A brazil gyerek, Neymar kell ide egyáltalán, vagy csak jótékonysági vagyont adományozunk igazolás címen egy dél amerikai egyesületnek?
Egyébként mibe, hogyha ez a Neymar gyerek Európába jön a secója úgy tűnik el mintha ott se lett volna, azaz a mókust elengedi a ragasztó és visszaszalad egy fára?
Erre a szezonra még meg van oldva a védőkérdés, és reménykedjünk, hogy Fontás beérik annyira, hogy jövőre átveheti Puyol örökét. Ennek ellenére egy középhátvédet mindenképp kell igazolni jövőre.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.07.16. 20:37:28

Nem tudom,bennem felmerül a kérdés,hogy kíváncsi e rá valaki?
Kép
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.07.16. 20:34:32

Tudja valaki, hogy védőkkel hogy állunk? Feljött ez a Fontas gyerek és ennyi? Puyi szerintem, szívem nagy bánatára már nem sokat lép pályára, tehát szépen lassan, de határozottan az ő pótlásáról is gondoskodni kellene. Ha Abidal húzódik be akkor az örök kérdés: bal hátvéd?
Lehet ilyentájt tudni bármit is biztosra, vagy mindenki csak a ködben kémlelődik mécsessel a kézben? Átállunk egy másik felállásra valóban?
A brazil gyerek, Neymar kell ide egyáltalán, vagy csak jótékonysági vagyont adományozunk igazolás címen egy dél amerikai egyesületnek?
Egyébként mibe, hogyha ez a Neymar gyerek Európába jön a secója úgy tűnik el mintha ott se lett volna, azaz a mókust elengedi a ragasztó és visszaszalad egy fára?
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.16. 20:34:00

albicelesteX írta:http://barcanoticias.blog.hu/2011/07/16 ... gas_ugyben

Jó dolgokat mond az öreg meg minden,de...
...De rohadtul igaza van.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.07.16. 20:32:01

http://barcanoticias.blog.hu/2011/07/16 ... gas_ugyben

Jó dolgokat mond az öreg meg minden,de...
Kép
Válasz küldése