Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.02.03. 22:19:57

recrea írta talán egyszer, hogy ha nálunk azért nem cserélni a félcsapatot a fórum egy-egy vereség után, hát ahogy látom de....Lehet rosszul emlékszem, s nem ő írta.
Maximum 3 igazolás kellene, kapus-védő és esetlegesen egy középpályás. Én pl örülnék, ha tudnánk csinálni valami olcsó üzletet, Adriano-Keita féle igazolásokra gondolok. Univerzális alázatos emberke, ő lehetne a plusz 1 középpályás. Kapusnak valószínű jön a német (egyébként Visca el barca jól írta Stegen-nel is lesznek majd gondok) hátvédnek meg kiderül, de abban is egyet értek, hogy attól még a védekezés csapatszintű dolog, s teljesen mindegy ki van hátul, ha el van csúszva a védekezés, maximum nagyobb százalékkal tud "bravúr" szerelést bemutatni egy jobb bekk, de itt akkor előlehet jönni a motiváltsággal, mert megvan ez Pique-Puyol-Bartra-Mascherano négyesben is. Keret frissítés, meg lélektanilag 2 igazolás jó lenne, de többre nincs szükség, csak mint írtam 1 bónusz emberke olcsón középpályára. Silva remek játékos, de 60-70 milliókat ne dobáljunk ki rá.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.03. 18:42:14

hank1ee írta:
Barcaman14 írta:Én ezt a Silva témát nem igazán értem. Sokan őt hoznák Xavi helyére, pedig abszolút nem egy stílus/kategória a két játékos. Silva jó lenne nekünk szélre(de oda jelenleg minek?) vagy esetleg Iniesta szerepkörében, de azt elvárni, hogy esetleg ő adná meg a stabilitást a csapatnak és ő lenne a mozgatórugó, úgy ahogy az elmúlt években Xavi fölösleges, mert az én meglátásom szerint legalábbis nem igazán az a poszt az ő erőssége. Az igazat megvallva túl sok Man.City meccset nem nézek, de azért láttam már jó párszor Silvát játszani és abszolút nem az jött le, hogy ő egy karmester típus. Gündogan sokkal inkább reális, ha már felmerül Xavi pótlása.
Xavi posztjához kis túlzással annyi köze van, mint Tellonak. Viszont támadó középpályásként előszeretettel húz ki mindkét szélre, vagy tör be a tizenhatoson belülre, képes gólokat szerezni, nagyon jól passzol, piszok jó labdatartásban és igen technikás. Nincs akkora zseni, mint Iniesta, de jelenleg több benne a lehetőség. Ami még fontos, hogy róla már tudjuk, hogy fekszik neki ez a stílus. Meg még jópár másik is. Gündogan ilyen szempontból kicsit zsákbamacska, bár neki is megvannak a képességei.
Xavi posztjára Silva nem megoldás. Ő inkább Iniesta/Neymar pozíciójában érzi jól magát, mint középen. Amellett nem az a karmester/irányító típus viszont hatalmas labdákat tud adni. Ellenben a City biztos hogy nem adja el és ő se hiszem, hogy annyira elvágyódna. Még ha így is lenne, olyan árat kérnek amiből stadiont építhetünk. :)
Gündogannak, ha képességeibt vesszük, abszolut helye lehetne és a stílusa is passzolna oda. Az már más dolog, hogy mennyire tudna beilleszkedni, és ez a versenyhelyzet Xavival és Cesc-szel hogyan végződne. Habár Cesc-t lehetne Inivel rotálni, ott sem elveszett, sőt, viszont félek, hogy így Rafinhanak kevés lehetősége maradna.
Forca Barca!!!!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.02.03. 18:15:18

Barcaman14 írta:Én ezt a Silva témát nem igazán értem. Sokan őt hoznák Xavi helyére, pedig abszolút nem egy stílus/kategória a két játékos. Silva jó lenne nekünk szélre(de oda jelenleg minek?) vagy esetleg Iniesta szerepkörében, de azt elvárni, hogy esetleg ő adná meg a stabilitást a csapatnak és ő lenne a mozgatórugó, úgy ahogy az elmúlt években Xavi fölösleges, mert az én meglátásom szerint legalábbis nem igazán az a poszt az ő erőssége. Az igazat megvallva túl sok Man.City meccset nem nézek, de azért láttam már jó párszor Silvát játszani és abszolút nem az jött le, hogy ő egy karmester típus. Gündogan sokkal inkább reális, ha már felmerül Xavi pótlása.
Xavi posztjához kis túlzással annyi köze van, mint Tellonak. Viszont támadó középpályásként előszeretettel húz ki mindkét szélre, vagy tör be a tizenhatoson belülre, képes gólokat szerezni, nagyon jól passzol, piszok jó labdatartásban és igen technikás. Nincs akkora zseni, mint Iniesta, de jelenleg több benne a lehetőség. Ami még fontos, hogy róla már tudjuk, hogy fekszik neki ez a stílus. Meg még jópár másik is. Gündogan ilyen szempontból kicsit zsákbamacska, bár neki is megvannak a képességei.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.03. 18:14:35

sahin is mekkora sztárnak volt kikiáltva, aztán láttuk mi lett belőle. gündogan dettó ue. lesz... de nálunk ilyen buszkecc, ide tökéletes, de betennéd egy mencseszterbe/milanba, csak pislogna..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.02.03. 18:04:41

JOseppe írta:Silva szerintem nagyon drága, az ő árából már két kpt is lehetne hozni. Az egyik ilyen lehetne pl. Gündogan. A másik én nálam a Draxler,Ander Herrera, Rafinha hármasból jöhetne.De ez már off.A védelem és a kapus poszt a legfontosabb a nyáron. [-o<
Drága vagy nem drága de legalább tudod mit vásárolsz. :wink:

Nekem nagyon kettős érzéseim vannak ezzel a Gündogan gyerekkel, és nagyobb általánosságban a drotmundos nevekkel, és becsípődésekkel. A Borussia ugyanaz mint az Atletico (csak azért példa mert sokkal jobban ismerem őket), egyénileg kevés nemzetközileg jó játékos, ezerszer több munka, és csapatként erősebbek, megfűszerezve egy olyan edzővel aki nagyon ért a fiaihoz, de Simeone és Klopp esetében sem vagyok biztos hogy jól bánna egy top csapattal. Nem biztos persze de nekem Gündogan is ez a kategóriának tűnik, hogy kiszakítva a megfelelő kontekszusból el fog szürkülni mint Sahin.

Silván szerintem meg nem kell mit megmagyarázni, hogy mennyire illeszkedne a csapatba hiszen láthatjuk válogatott címszóval .
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.03. 17:51:53

Én ezt a Silva témát nem igazán értem. Sokan őt hoznák Xavi helyére, pedig abszolút nem egy stílus/kategória a két játékos. Silva jó lenne nekünk szélre(de oda jelenleg minek?) vagy esetleg Iniesta szerepkörében, de azt elvárni, hogy esetleg ő adná meg a stabilitást a csapatnak és ő lenne a mozgatórugó, úgy ahogy az elmúlt években Xavi fölösleges, mert az én meglátásom szerint legalábbis nem igazán az a poszt az ő erőssége. Az igazat megvallva túl sok Man.City meccset nem nézek, de azért láttam már jó párszor Silvát játszani és abszolút nem az jött le, hogy ő egy karmester típus. Gündogan sokkal inkább reális, ha már felmerül Xavi pótlása.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.03. 17:40:52

csababarca írta:Hummels,Verthongen akik így eszembe jutnak,esetleg David Luiz. Mangalat nem láttam játszani még,róla nem tudok nyilatkozni.
[grammarnazi]Vertonghen[/grammarnazi]

Mangaláról én sem tudok túl sokat, de az előtte felsorolt három játékos bármelyikével kiegyeznék. [-o< Mondjuk Hummelsről már egy jó ideje nem pletykálnak. (No nem mintha ez olyan sokat jelentene. :D )
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.03. 17:38:19

visca el barca írta:és szted ki lesz a megfelelő középső védőnek?
Ezt nem tudom,nem lehet megmondani. De nem ártana olyan,akinek ez a posztja.
Mozdíthaó középhátvéd,aki hasznos is kevés van.
Hummels,Verthongen akik így eszembe jutnak,esetleg David Luiz. Mangalat nem láttam játszani még,róla nem tudok nyilatkozni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.03. 17:35:54

és szted ki lesz a megfelelő középső védőnek?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.03. 17:16:24

visca el barca írta:
JOseppe írta:Visca!!Ha jól emlékszem akkor te voltál az egyik köztünk, aki a legélesebben kritizálta ezt a Masct féle védelmet.Azt mondtad hogy Mascal csak foltozgatva van a védelem, hiszen ő neki nem ez a posztja.Azóta mi történt??? :lol:
és? írtam én akár egy szóval is h elégedett vagyok velük?

mindig is mondtam h itt a csapat szintű védekezéssel van a legnagyobb baj, nem azzal h piqué olyan mint a csuklósbusz. Talán anno Csabának is leírtam, hogy fog ő még nagyot nézni, ha majd leigazoljuk a hiperszuper vertonghen/kompany/hummels akárkit.

Mondtad igen,én meg mondtam,hogy igaz,de nagyobb az esélye elmagyarázni a védekezési szituációkat egy jobb képességű embernek.
Piqué amikor Puyollal volt párban,akkor egész jó volt, ennél mindenképp mint amit utóbbi másfél évben nyújt.
Maschról meg eleve felesleges beszélni,mert kényszermegoldás, igazából nem tehet róla,hogy nem tudja mi a dolga egy középhátvédnek egyes helyzetekben.

Egyébként ezért írtam mindig minimum 1 védő,és egy robotoló,ám de technikás kp érkezését,mert tudom,hogy egy védő most se tudna segíteni önmagában,tudna,de nem olyan mértékben.
Több összetevős a dolog, hozzájárulna a védekezés helyreállításához,ha Messi többet futkorászna zavarni elől,pl...ez is hozzá tartozik.

Meglátjuk a nyarat, kapus jön, bár az mindegy végülis, kell egy kezdő középső védő mindenképp. Xavival a középpályás védekezés nem fog működni,már nem bír annyit, szóval oda hosszú távra be kell tenni Fabregast,meg a kis Alcantara gyereket,és mehet. Elől megvagyunk,csak komolyabb hozzáállás kéne.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.03. 17:15:34

Az, hogy a védelmük (középső) jobb nem kérdés, sőt a legtöbb európai élcsapatnak szintén veretesebb. (bár Piqué kezdett magára találni, de úgy tűnik csak hirtelen fellángolás volt) Ezzel mindenki egyetért senki nem vitatja, emiatt senki nem vitázik. Muszáj oda egy ember ez nyáron majdnem meg is lett és ez a klubnál is világos, mert már télen is tapogatóztak. Oda több, mint valószínű érkezni is fog valaki. Jobb hátvéd pozícióba pedig jelenleg nincs Alvesnél jobb jelenleg, aki megszerezhető. Ez a poszt a legvékonyabb most a futball világban. Bőven örülhetünk Alvesnek és Adrianonak (Montoya kéérdőjel).
A középpálya már neccesebb dolog. Ott van Iniesta, Xavi, Cesc és ha minden igaz jön Rafinha. Sokan nem hisznek benne, de ő lehet az a kölcsönjátékos aki normálisan visszatérhet. Nagyon nagy előny, hogy folyamatosan játszik. Mindig ez volt a baj, hogy akik elmentek epizódszereplők, de a kis brazil nem ilyen. Szórja a gólpasszokat, gólokat is lő. Egyre rutinosabb lesz, ami elngedhetetlen. Ezért lehet ő itt meghatározó.
Hogy SR-rel mi lesz az kérdés. Ezt úgy vélem egyelőre nem szükséges mindenáron(!!!) bolygatni. Azért ők hárman még mindig kezdőszintűek, Xavi még kérdéses, de nem tudom mennyire tenne jót ide érkeznie valakinek. Ráadásul itt sincs olyan széles piac minőségi játékosokból. Márpedig, ha hozunk valakit annak nem egy tehetséges fiatalnak kell lenni, hanem kész játékosnak. És akkor ott van Rafinha, aki hétről-hétre kezdőként bizonyít a Celtaban. Nem kizárt, hogy lekörözi a bátyót is.
A kp az ahová talán elkél az erősítés, de ha jövőre Cesc Xavi elé kerül egy Busquets-Ini-Fabregas kezdő mellett a padon egy Song-Xavi-Rafinha (SR) se tűnik rossznak.

A támadósor pedig az amin nem szabadna változtatni. Neymar-Messi-Alexis-Pedro (Deu). Hogy utóbbi kettő gólképtelen? Mindkettő veri a Real kirobbanthatatlan középcsatárát. De hozhatunk egy centert. Csak nem sokat változtatna a dolgon. Ugyanúgy megfőne középen. Ha behúzzák a falat ugyanúgy három-négy ember lógna rajta. Érdekes Messit mindenki száműzné onnan. Visszagondolva a sérüléséig jöttek a gólok. Vezette a góllövőlistát. Visszatért, lejátszott két meccset, még ne temessük. Az, hogy sétál vissza. Még Pep alatt is szinte mindig ezt csinálta. De sokszor jól is jött, mert ha sikerült labdát szerezni volt kit indítani, nem egy gólt szereztünk így. Cr se futkározik vissza, sőt, inkább megy a rinya ha elveszti a labdát. (és ez nem elfogultság, a madridistáknak sem tetszik) Persze nem jönne rosszul néha, ha be tudna jönni egy tipikus középcsatár, de ki vállalna ilyen epizódszerepet, aki megfelelő képességekkel rendelkezik. Falcao, Suarez? Kétlem.

A taktikát pedig nem lehet csak úgy egyszerre megváltoztatni. Ez nem így megy. Azért látszik már sok újítás Tito Barcájához képest. Érdemes visszanézni, hány kontrát vezettünk az első félidőben a Valencia ellen. A labdaszerzés is hatékonyabb. A szélsők is többet indulnak befelé mint korábban. Apróságok, de ezzel kell elkezdeni. Az, hogy folytatódik-e és szélesebb lesz-e a repertoár? Fogalmam sincs. De azzal, hogy veszünk 5 játékost a kezdőbe adunk a sz@rnak egy pofont. Nagyon sok hiba van ami kiküszöbölésre vár és kell az újítás, ahogy minden csapatnak, de ezt nem lehet egyik napról a másikra.

Az, hogy a Real mennyire hajt és milyen jól játszik? Meg milyen kerete van? Tegnap aki nézte a Bilbao meccset az láthatta. Oszd el mi meccsünket kettővel. Pedig kell annál több motiváció, hogy beelőzheti az ősi riválist és maga mögé száműzi a harmadik helyre? Nem hiszem.
A cserék pedig. Alonso helyére be tud hozni egy Illarramendit, akit nem lebecsülve, de nem minőségi helyettes Alonso helyére, aki szintén már mankóval jár. Di Maria, aki több labdát veszít, mint a tavalyi Alexis és Pedro együttvéve. Morata? Isco tényleg minőség, de nincs helye a csapatban. Nem tudják kiaknázni a tudását, így többnyire marad a pad.

Ebből csak azt akartam kihozni, hogy sok minden nincs rendben nálunk, de nehogy azt higgyük máshol minden happy és minden sorozatot adjunk már másnak. A ligára még talán mi vagyunk a legesélyesebbek, de legalábbis 50-50 százalék. Sajnos az Atma-ban nem hiszek, ha valakinek szűk a kerete az ők. :( Ez a Real és a barca közt dől el.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2014.02.03. 17:24:30-kor.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.03. 17:09:32

JOseppe írta:Visca!!Ha jól emlékszem akkor te voltál az egyik köztünk, aki a legélesebben kritizálta ezt a Masct féle védelmet.Azt mondtad hogy Mascal csak foltozgatva van a védelem, hiszen ő neki nem ez a posztja.Azóta mi történt??? :lol:
és? írtam én most akár egy szóval is h elégedett vagyok velük? csupán az idegesít amit előbb leírtam.

mindig is mondtam h itt a csapat szintű védekezéssel van a legnagyobb baj, nem azzal h piqué olyan mint a csuklósbusz. Talán anno Csabának is leírtam, hogy fog ő még nagyot nézni, ha majd leigazoljuk a hiperszuper vertonghen/kompany/hummels akárkit, mert ő is ember, ő is fog bakizni, hibátlan védő nincs.

ugyanaz mint valdes állandó fikázása. én sem kedvelem, de van itt pár ember aki olyan betegesen oltja h az egyszerűenb gusztustalan. gondoljátok, majd ter stegen nem fog bakizni? akkor meg majd lehet mondani, hogy bezzeg neuer milyen jó lett volna..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2014.02.03. 16:57:57

Visca!!Ha jól emlékszem akkor te voltál az egyik köztünk, aki a legélesebben kritizálta ezt a Masct féle védelmet.Azt mondtad hogy Mascal csak foltozgatva van a védelem, hiszen ő neki nem ez a posztja.Azóta mi történt??? :lol:
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.02.03. 16:49:06

JOseppe írta:
hank1ee írta:David Silva fantasztikus játékos, a posztján a világ egyik legjobbja. Nagyon örülnék neki, bár jó drága lenne.

Silva szerintem nagyon drága, az ő árából már két kpt is lehetne hozni. Az egyik ilyen lehetne pl. Gündogan. A másik én nálam a Draxler,Ander Herrera, Rafinha hármasból jöhetne.De ez már off.A védelem és a kapus poszt a legfontosabb a nyáron. [-o<
Csak azért nem Andert mondtam, mert ha igazak a hírek, 30 millát kér érte a Bilbao, a MU vitte volna nyáron, bár olyanokat írtak inkább, hogy egy csaló jelent meg Manchesterben, aki az ügynökének adta ki magát, és vagy 35 millát akart leakasztani. Nálam egyébként abszolút favorit, nagyon szeretem a játékát, de nem ennyi pénzért. Akkor már tényleg Rafinha jöjjön vissza tök ingyen, és vessük be.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2014.02.03. 16:45:38

csababarca írta:
visca el barca írta:ahogy érzitek :D felesleges köröket futunk.

Amit zola leírt 3-3 védő közül a mienk a minőségibb, akkor felesleges miről beszélni.
Ez a lényeg. Pepe akár milyen állat is a pályán, de sajnos jobban tud védekezni egy Masceránónál.Ramos is jobb mint Piqué, csak fejben jobb Gerard nála.Ez mind tiszta sor.Sajnos. :|
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.03. 16:41:35

visca el barca írta:ahogy érzitek :D felesleges köröket futunk.

Igen,mivel marha elfogult vagy a játékosainkkal,és nem a helyén kezeled őket.
Ne haragudj,de ha szerinted amit zola leírt 3-3 védő közül a mienk a minőségibb, akkor felesleges miről beszélni,mert ezt rajtad kívül senki nem látja így.

hank1ee írta: Ha a vezetőség is úgy gondolkodik, ahogy mi itt sokan, drága nyarunk lesz, az egyszer biztos.
nem drágább,mint a mostani,amikor egy darab emberért folyt el közel 90 milla.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2014.02.03. 16:40:28

hank1ee írta:David Silva fantasztikus játékos, a posztján a világ egyik legjobbja. Nagyon örülnék neki, bár jó drága lenne.

Silva szerintem nagyon drága, az ő árából már két kpt is lehetne hozni. Az egyik ilyen lehetne pl. Gündogan. A másik én nálam a Draxler,Ander Herrera, Rafinha hármasból jöhetne.De ez már off.A védelem és a kapus poszt a legfontosabb a nyáron. [-o<
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.02.03. 16:32:50

David Silva fantasztikus játékos, a posztján a világ egyik legjobbja. Nagyon örülnék neki, bár jó drága lenne. Egyedül akkor támogatnám helyette Gündogan megszerzését például, ha jóval kevesebb pénzért tudnánk leigazolni (10-15 m). Ebből a különbözetből megvan Ter Stegen és talán lehetne hozni egy minőségi középső középpályást apróért, esetleg Benatot a Bilbaoból, aki az előző két szezonban, de leginkább az előzőben járult hozzá jelentősen a Betis sikereihez, és aki nagyon keveset játszik az új csapatában. Silva helyett pedig lehetne próbálkozni Rafinhával, ők ketten stílusban nagyon hasonlók, nyáron meg úgyis visszajön a kis Alcantara.

Egyedül az a gond, hogy a még abszolút szükséges védőigazolás mellett nem ártana még egy csatár... Bár Dongou is megérdemelné a lehetőséget, hogy bizonyítson, csak még nagyon fiatal.

Ha a vezetőség is úgy gondolkodik, ahogy mi itt sokan, drága nyarunk lesz, az egyszer biztos.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Gergely
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2013.05.01. 10:29:18
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.02.03. 16:01:59

Teljesen felesleges köröket futunk! :D
Nem is kommentálok semmit inkább!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.03. 15:57:54

ahogy érzitek :D felesleges köröket futunk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.02.03. 15:23:38

visca el barca írta:
csababarca írta:De védelmük köröket ver a mienkre pl, főleg középen
a bajnokságban mi 16 ők 22 golt kaptak (07/08ban volt jobb védelmük, azota mi kevesebb golt kapunk)), bl-ben ugyanugy 5-öt, spanyol kupa meg nem érdekel, meg sem néztem, usem a legjobbak játszanak.
Kíváncsi lennék, hogy a Barcelona elfogadna-e egy Ramost, Varanet vagy Pepét, illetve a Real elfogadna-e egy Piquét, Puyolt vagy Mascheranot. Szerintem elég egyértelmű lenne, hogy kinek melyik csere kellene. Itt nem a konkrét emberekre gondolok, hanem hasonló tudású játékosokra. Felhozhatom Marcelot is, illetve az idegbeteg Albát. Erősebb a védelmük ez teljesen egyértelmű. Talán a jobb oldalunk ami erősebb ALVES személyében, aki lényegében nem tud védekezni... Szóval jöhetsz itt a statisztikákkal, amit mindig is rühelltem és csak az okoskodás miatt lehet szóba hozni, illetve a kommentároknak, hogy ne legyen meccs közben kínos csend.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.03. 15:21:51

visca el barca írta:
csababarca írta:Erre megint tök mindegy mit írok, úgyis belekötsz,de hát egészségedre:)
Számok azok egy dolog,önmagában semmit nem értek.
de Csaba jó ég áldjon meg ez nem válasz h uis belekötök. magyarázd el nekem h mivel jobbak védekezésben. a számok meg mi az h semmit nem érnek. aki kevesebb golt kap az a jobb. ennyi. lehet h egyénileg jobbak, meg kevesebb bohócgólt kapnak (kapnak ők is ne félj, csak lehet te nem látod)

az meg hogy bejön jesé és ugyanolyan mint a 100 millios bél, az legyen az ő bajuk, nem hinném ha nálunk sanchezt leváltja pedro, olyan marha nagy minoségi változás lenne. de irhattam volna egy xavi-fabregas történetet is, ott sem leszünk gyengébbek, sőt.

Most pont leírtad azt a két játékost,Pedrot és Fabregast,akire mondtam hogy ők minőségi cserék. :roll:

Nem tudom miben jobbak,valamiért nem látom azt,hogy ott félni kell ha az ellenfél 25 méteres körzetbe ér. Nálunk meg egy csapat odakerül a kapu közelébe,abból nagyobb részt gól-gólhelyzet van, és rettegni kell. És most a védekezésről beszélek.
A 3 középső védőjük meg messze jobb a mieinknél egyénileg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2014.02.03. 15:25:58-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.03. 15:16:36

csababarca írta:Erre megint tök mindegy mit írok, úgyis belekötsz,de hát egészségedre:)
Számok azok egy dolog,önmagában semmit nem értek.
de Csaba jó ég áldjon meg ez nem válasz h uis belekötök. magyarázd el nekem h mivel jobbak védekezésben. a számok meg mi az h semmit nem érnek. aki kevesebb golt kap az a jobb. ennyi. lehet h egyénileg jobbak, meg kevesebb bohócgólt kapnak (kapnak ők is ne félj, csak lehet te nem látod)

az meg hogy bejön jesé és ugyanolyan mint a 100 millios bél, az legyen az ő bajuk, nem hinném ha nálunk sanchezt leváltja pedro, olyan marha nagy minoségi változás lenne. de irhattam volna egy xavi-fabregas történetet is, ott sem leszünk gyengébbek, sőt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.03. 15:11:15

visca el barca írta:
csababarca írta:De védelmük köröket ver a mienkre pl, főleg középen
a bajnokságban mi 16 ők 22 golt kaptak (07/08ban volt jobb védelmük, azota mi kevesebb golt kapunk)), bl-ben ugyanugy 5-öt, spanyol kupa meg nem érdekel, meg sem néztem, usem a legjobbak játszanak.

akkor miben jobbak? megint egy olyan hulyeség amit semmivel nem tudsz alátámasztani csak mondod folyamatosan a magadét ugyanugy mint a real kispadja hu de erős történetedet. mégegszer megkérdezem. szted egy nacho, illaramendi, isco, jese, morata kispad erősebb mint egy adriano, fabregas, song, pedro, tello?

amugy meg leirtam már egy párszor, de most is leirom, visszaolvashatod nyugodtan a hozzászólásaidsat, mert mindig az van h mi milyen bénák vagyunk bezzeg a real madrid! és ezt minden áldott nap le kell írnod (utolag megjegyzem, szíved joga, csak ennek soha semmi alapja nincs. elmult 5 évben egy bajnoki, egy kupa és ennyi, én speciel egy dekát nem látnám h hu de fejlődnek)
Erre megint tök mindegy mit írok, úgyis belekötsz,de hát egészségedre:)
Számok azok egy dolog,önmagában semmit nem értek. ősszel kevés gólt kaptunk, mert csapatszinten jól védekeztünk. De legkevésbé múlott ez a védőkön,sokkal inkább mondjuk Busi plusz munkáján amit elvégzett.
Védelem nem egyenlő a védekezéssel.


Nem azt mondtam sose hogy jobbak,de berakod Jesét Di Maria helyett nem látszik meg. Vagy Iscot akárki helyett. Más a taktikájuk, mienk egy gépezet,mindenki akkor tud jó lenni, ha a másik is. Kivszed Busit berakod Songot akkor már gyengébbek vagyunk sokkal,és így tovább. a mi játékunk jobban megköveteli az összeszokottságot, és akkor tudunk jól játszani,ha a kp+támadósorban legalább 3-4 ember topon van.

De nem tépem a szám, ha szerinted tökéletes csapatunk van,és nem lehet rajta javítani,ha szerinted Xavi pótlásán nem kell elkezdeni gondolkozni,ha szerinted Piqué és Masch megoldás, akkor felesleges vitatkozni.

(és a továbbiakban ne állíts be olyannak,aki a realt isteníti,mert nem így van. nyáron-ősszel annyit írtam,hogy Iscoval jól jártak, neküönk is hasonló játékos kellett volna,ehelyett mi elengedtünk egyet,illetve Ronaldo aranylabdájára rámondtam hogy jogos, húú de nagy istenítés.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2014.02.03. 15:18:45-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Gergely
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2013.05.01. 10:29:18
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.02.03. 14:45:49

Néhány embernek lehet tényleg a MU vagy az Arsenal való.... miket élnének ott át...
Sok a csapatban a TABU de a vb után sok minden változni fog!
Válasz küldése