Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.05.27. 10:32:33

Alves olyan sokat már nem ér -gyenge szezonok- és 31 éves. Már a PSG. nem tudja még egyszer jól eladni. Azon gondolkodom, ahogy távolodunk az idénytől egyre többen kezdik, hogy maradjon Pedro mert ha.... meg Alexis mert ha... és Montoya, Mascherano stb. Affelay ? Atya ég nem arról van szó, alapos frissiés kell ? Csak menjenek, kisérletezés már volt. Teljesen uj irányvonal kell éhes jáékosokkal. Tul sok a lehet meg a talán. Jó csapathoz jó képessékü játékosok és motivácio kell.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.05.27. 10:03:27

Most olvasom, hogy Marquinhos jönni fog. Sajnos én nem ismerem. Mennyire tapasztalt védő?
20 évesen gondolom annyira nem nagyon. Ér egyáltalán 35 millát?
És Alves csak 15-öt ér? Ezt azért nem veszem be. Lehet, hogy nem élete formáját hozta idén, de szerintem ér annyit, mint ez a tejfelesszájú.
Amúgy meg tényleg egy ilyen fiatal gyerek kell nekünk? Hisz ott van Bartra, meg Montoya. Jó, persze, tudom, nincs sok játékpercük, de talán LE fog adni nekik lehetőséget. És azért Bartra már nem egyszer bizonyította, hogy belőle klasszis védő is válhat, ha kap elég játékpercet.
Sajnos Montoyáról ez nem mondható el, lévén csak momentumai voltak.

Remélem Alexis maradni fog.
És amúgy ki tudja. Sokan szídják Pedrot, lehet, LE kihozza belőle megint azt a jó formát.
Amúgy szerintem ha Alves elmegy tényleg, akkor Alexisnek több levegő jut majd a jobb szélen.
Sajnos Alves nagyon megfojtotta Alexis játékát. Minek egy jobb szélső, ha a jobb hátvéd ellátja az ő feladatát? Ráadásul látványosan nem játszott össze Alexis-szel.
És amellett, hogy szélső szépen termelte idén a gólokat is!

A töltelék játékosok meg: ki tudja, hogy mit akar LE?
Lehet, hogy az elképzeléseibe majd még Affelay is bele fog férni. Tehetséges játékos ő, csak éppen ebben a csapatban nem volt neki hely Ini, Xavi. Fabre mellett.
Ráadásul most még sérült is volt. Cuenca meg szintén, szóval róluk most nehéz mit mondani.
Én LE helyében a felkészülési meccseken, ha van rá mód, őket játszatnám. Lássuk, hogy mit tudnak, ha meg piacra akarják őket dobni, akkor bemutató játéknak is jó.

Ha Song tényleg elmegy, akkor MAsch mindenképpen kelleni fog.
Csak kérdés, hogy egy állandó kezdő beéri majd a padozással. Bár szerintem inkább Song maradjon, számomra ő megbízhatóbb játékosnak tűnik.

Piqué sosem lesz vezér. Nincs meg hozzá az adottsága. Ő olyan, akit irányítani kell. Amióta nincs Puyol a pályán, azóta olyan a védelem, mint a csirkék, akik közé beszabadul a róka: fejetlenül rohangálnak össze-vissza.

Szerintem egy klasszis csatár sem ártana, ha lenne. Legalább az utánpótlásból fel kellene hozni valakit, hogy legyen.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 09:56:49

Leon írta:
Game90 írta:Sevilla midfielder Ivan Rakitic (26) is an option in case a midfielder leaves. He has a 40M buyout fee, but agreed he can leave for 25M [md]

New Barcelona coach Luis Enrique has decided that Barcelona winger Pedro (26) cannot be sold this summer. [sport]

Barcelona source: "Luis Enrique likes Marquinhos, but we won't do foolish things to sign him." [md]
New Barcelona coach Luis Enrique has decided that Barcelona winger Pedro (26) cannot be sold EVER! :mrgreen:

Gondoltam,hogy kedvenc Pedronk innen fog nyugdíjba menni!Ebben az esetben Alexis már el van adva a Juvénak 20 millióért! Így viszont úgy tűnik Luis Enrique is egy töketlen báb aki nem mer semmi hasznosat meghúzni,gratula! =D>
Bízom benne, hogy ez is még csak kacsa. De el kéne zavarni a rákba ez tény!
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.27. 09:35:07

Game90 írta:Sevilla midfielder Ivan Rakitic (26) is an option in case a midfielder leaves. He has a 40M buyout fee, but agreed he can leave for 25M [md]

New Barcelona coach Luis Enrique has decided that Barcelona winger Pedro (26) cannot be sold this summer. [sport]

Barcelona source: "Luis Enrique likes Marquinhos, but we won't do foolish things to sign him." [md]
New Barcelona coach Luis Enrique has decided that Barcelona winger Pedro (26) cannot be sold EVER! :mrgreen:

Gondoltam,hogy kedvenc Pedronk innen fog nyugdíjba menni!Ebben az esetben Alexis már el van adva a Juvénak 20 millióért! Így viszont úgy tűnik Luis Enrique is egy töketlen báb aki nem mer semmi hasznosat meghúzni,gratula! =D>
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 09:29:37

mess2009 írta:megnéztem a két legény összeállításait a YouTube-on és bár tudom ezek csalókák, azért néhány dolog biztosan jól lejön:
Marq.: kiváló a fizikai adottsága, erős és gyors miközben kellően magas, fiatal, jól bánik a labdával, látható néhány szép fejese is természetesen a taktikai érzéke és a helyezkedési képessége így nem ítélhető meg de amit láttam belőle - alkalmasnak tűnik.
ami talány: miért adják el?! ha ezzel nincsenek tisztában (a valós okkal!!) akkor kockázatos lehet. (mi nem az?!)
Benít.: alkatilag u.az mint a brazil, ami nekem feltűnt, hogy hasonló stílusú mint Marcelló, ördöngősen cselez és bátran megy előre! nekem ő is alkalmasnak tűnik.
Pique: és az ő "vezérsége", nos erre a posztra ugyanúgy be kell érni mint pl. kapitánynak. Pique a csapaton belüli helyzete alapján igenis alkalmas LEHET, ha erre predesztinálják - elsősorban - az edző és a körülmények. ő egy klub ikon, tapasztalt, a tehetsége és az adottsága is megvan egyedül a mentalitásán kell változtatni ez pedig ha ő is akarja megoldható
Pedro: ez talányos ügy ha marad, én gyanítom, hogy nem a teljesítménye okán történik, vagy L.E. is akarja, vagy rá erőlteti valaki.
Mascherano: remélem marad és a középpályán fog játszani.
Alexis: nálam Ő az abszolút jolly.. bármelyik variáció lehet jó is rossz is.

Legyen igazad de sajna én Piquébe nem látom azt a jövő nagy vezére dolgot. Ő mindig akkor volt jó, ha Puyol ott fedezte a hátát. Világklasszis teljesítményre képes, de nem látom, hogy fejbe érett lenne vagy egyáltalán érne. De az én véleményem. Benatia is ezért kellene. Mondjuk az éven nem sok meccsét láttam, de érettebbnek tartom mint őt.

Marquinhos és Benatia. Mind kettő jó vétel lenne. Az egyik a jövő nagy reménysége, a másik egy kiforrott játékos. Mascherano-t meg nem szabad eljátszani. Ha ő is és Song is megy a védekező kp igen komoly probléma lenne. A Busquets megsérül leshetünk akkor. És nem szabad azt sem elfelejteni sanszosan megbüntetnek minket jövő nyárra két év egy vkp-val nagyon sok!
Alexis... Na igen ha Pedro marad ő megy komolyan mondom idegrohamot kapok! :evil: Ennyi ész legyen már! Csupa szív erős, akaratos agilis. Csak azt nem hajlandó egyik edző se észre venni, hogy ő klasszikus vonalszélső nem visszahúzott csatár. Másrészt Neymarral jól láthatóan érzik egymást. Ha pedig mindkettő megy kell Reus! Egyértelmű, egy gyors pengés játékos kell szélre... Nagyon kíváncsi leszek.

A másik dolog ez a Sergi Roberto, Oier, dos Santos, Krkić, Tello, Song, Afellay, Cuenca pakk.Kilenc játékos akikre hát mit mondjak szavakat is nehéz találni. Felhalmozni ennyi felesleges pályára soha nem kerülő embert... Hihetetlen! Ezeket kiknek adjuk el? Song meg Tello ér valamit, de a többire vevőt találni se egyszerű.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.05.27. 09:06:45

megnéztem a két legény összeállításait a YouTube-on és bár tudom ezek csalókák, azért néhány dolog biztosan jól lejön:
Marq.: kiváló a fizikai adottsága, erős és gyors miközben kellően magas, fiatal, jól bánik a labdával, látható néhány szép fejese is természetesen a taktikai érzéke és a helyezkedési képessége így nem ítélhető meg de amit láttam belőle - alkalmasnak tűnik.
ami talány: miért adják el?! ha ezzel nincsenek tisztában (a valós okkal!!) akkor kockázatos lehet. (mi nem az?!)
Benít.: alkatilag u.az mint a brazil, ami nekem feltűnt, hogy hasonló stílusú mint Marcelló, ördöngősen cselez és bátran megy előre! nekem ő is alkalmasnak tűnik.
Pique: és az ő "vezérsége", nos erre a posztra ugyanúgy be kell érni mint pl. kapitánynak. Pique a csapaton belüli helyzete alapján igenis alkalmas LEHET, ha erre predesztinálják - elsősorban - az edző és a körülmények. ő egy klub ikon, tapasztalt, a tehetsége és az adottsága is megvan egyedül a mentalitásán kell változtatni ez pedig ha ő is akarja megoldható
Pedro: ez talányos ügy ha marad, én gyanítom, hogy nem a teljesítménye okán történik, vagy L.E. is akarja, vagy rá erőlteti valaki.
Mascherano: remélem marad és a középpályán fog játszani.
Alexis: nálam Ő az abszolút jolly.. bármelyik variáció lehet jó is rossz is.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.27. 08:11:22

Ez az amit egészen addig nem hiszek el ameddig meg nem történt: http://barcanoticias.blog.hu/2014/05/26 ... _a_psg-tol" target="_blank

Az érkezése viszont jó pár nagyon érdekes kérdést hordoz magában.
1. Tényleg jön? Mennyiért?
2. Középső védőnek? Oké! Támogatom. A Világ egyik legjobb középső védője lesz szerintem nem kell neki 3-4 év hozzá. De még nem vezér...
3. Benatia is jön? Mert az Mr. Shakirának és Bartranak komoly konkurencia lesz. Vagy ha nem jön Pique lesz a védelem esze? Mert akkor gáz van. Láttuk, hogy a védelem irányításában mekkora penge.
4. Szélre hozza? Mert nem klasszikus szélső védő bár még azzá válhat, elég gyors hozzá. De ha szélre jön Cuadrado jó eséllyel csak kacsa volt. ( adná az ég)
5. Viszont ha szélre hozza Montoya leves. Akkor lehet ő el akar húzni és nem lesz csere szélre?
6. Ha két védőt hoz, Masc így tuti nem kell hátra. Visszatennénk végre védekező középpályásnak ahol a helye van?
7. Akkor viszont így Song mehet amerre lát?
8. Vagy Masc megy a Napoliba?
9. Alevst tényleg bevonjuk az üzletbe? Ha Marquinhos érkezik?
10. Ha mindketten éreznek, hogy szűkíti a keretet? Mert hátúé így okoz némi tumultust.

Elég komplex kérdés ez. Mi lesz, hogy lesz mint lesz. Ha a héten elrendezik elég sok kérdés léezárul és elég sok új kérdés jön. Mindenesetre, ha egy Marquinhos Benatia igazolás megtörténik az már sanszosan L.E. keze munkája. És akkor talán jó úton haladnánk, hogy végre ne Zubi legyen az okos. Ha ez viszont így van az is elég hamar el fog dőlni, hogy mennyire is lát az átigazolási piacon.
Kép
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.05.27. 06:23:02

Game90 írta:Sevilla midfielder Ivan Rakitic (26) is an option in case a midfielder leaves. He has a 40M buyout fee, but agreed he can leave for 25M [md]

New Barcelona coach Luis Enrique has decided that Barcelona winger Pedro (26) cannot be sold this summer. [sport]

Barcelona source: "Luis Enrique likes Marquinhos, but we won't do foolish things to sign him." [md]

Tehát jobb megvárni a befejezett ügyeket. Egyébként ki tudja, hogy Pedrot nem akarja-e kipróbálni jobbhátvédben?
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.05.27. 04:55:57

Sevilla midfielder Ivan Rakitic (26) is an option in case a midfielder leaves. He has a 40M buyout fee, but agreed he can leave for 25M [md]

New Barcelona coach Luis Enrique has decided that Barcelona winger Pedro (26) cannot be sold this summer. [sport]

Barcelona source: "Luis Enrique likes Marquinhos, but we won't do foolish things to sign him." [md]
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.27. 02:52:27

Örülök a brazil érkezésének,azt gondolom ha Alves valóban el akar menni akkor korrekt áron megy el,mondjuk az igazság az hogy túl sok PSG meccset nem láttam de gondolom a VB-n láthatjuk.
igy csak arra tudok hivatkzni,hogy nem véletlen kezelik nagy tehetségként,ahogy az sem véletlen hogy csak ugy megválnának tőle.
szóval kétes érzelmeim vannak...

Hogy Piqué mellé vezér kell,azt én is igy látom de Marqiunos a kora miatt nem lehet?
arra célzok hogy ha 3-4-5 meccs után is remekül játszik akkor Piqué másodhegedűs marad(hat)

cserekapus poszton Caballero remek lenne,és szerintem folyamatosan kapna lehetőséget a kupában és a bajnokságban is, azon se lepődnék meg ha TerStegen jódarabig csere lenne hiszen Caballero csak ismeri a bajnokságot,a spanyol légkört.

jobbszélsó poszton csalódnék L.E.ben ha Nem Montoya lenne az elsőszámú,de mindenképp kell mellé igazolni egy alternatívát( Piszczek).Montoya 1-2meccs és felveszi a ritmust és jobb lesz mint alves (remélem)

az hogy legyen még Benita,vagy xy rutinos védő,azt csak akkor erőltetném ha Mascherano tuti elmegy,és ha Benita-Piqué-Marquinos védelemet terveznek az elég merész.
Benita egyébként kb azt a szintet hozza mint Mascherano (nálam)
Ha aprópénzért vagy belevonnánk Mascheranot akkor mindenképpen...de 20-30 milláért inkább ne.
egyébként Fontas is elég lenne nekem.

Alexis eladása röhelyejes,Főleg ha Reusal akarjuk pótolni.. nincs a két játékos kzt árban ekkora differencia és játékban sem
azt ne felejtsük el hogy Alexis-t láttuk hogy játszik ebben a játékrendszerben
ami átlag feletti volt eddig is,és ebben az idényben pedig már remek volt.
persze ezt ugy modom hogy ő itt nem húzóembernek jött és nem neki kell megváltani a világot,egyetlen gond az hogy az Udineseben parádézott itt pedig alárendelt szerepet játszik de azt szerintem tökéletesen.
Mindegy hogy mennyi golt rugot egy meccsen,hogy játszott,mennyit küzdött,mindegy volt mert a mindig benne volt a pakliban hogy a következő meccsen csere lesz,és ezt nagyon sajnálom főleg ugy hogy hogy Messi ugyan ez csak ő tuti kezdő.
és még se ciruszul hogy nem játszik( a médiában legalábbis)
Reus Kb 2x annyit kéne fizetni mint amennyiért eladjuk Alexist és Nem tudjuk hogy mit szólna ahoz ha padoznia kéne,vagy hogy nem ő a húzó emberek egyike( vagy csak az egyike lenne)
tökéletes ide Ibrahimovic példája,érdekes hogy minden csapatba világklasszis már már tényleg felér Messi szinthez mégis csak nálunk szenvedett.
Tehát azt gondolom Alexist eladni azért hogy jöhessen Reus és legyen mellé egy Pedrónk szerintem nem jó elképzelés.
Viszont Pedrót szivesebben elpasszolnám a Dortmundnak,és tennék még rá vagy 15 millát.

de továbra sem hiszem Reus lenne a megoldás,ha már tényleg igazolni kéne akkor Fred/Jó/Pellé/Giroud(!!!) látnám szivesen,de olyan érzésem van hogy Llorente lesz az érkező és bevonják Alexis üzletbe.
:((
Avatar
Aaron3991
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.08.25. 14:59:18

2014.05.27. 02:34:55

http://barniola.blog.nepsport.hu/archiv ... celonaban/" target="_blank

Erdemes elolvasni. En a 2. opciora tennem le a voksom. A jelolt pedig szerintem egyertelmu. Mondjuk Alvessel nem szamolnek a helyeben :D
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.05.26. 23:49:30

Semmiben sem lehetünk biztosak ebben az átigazolási időszakban (sem), amit viszont nagyon nem szeretnék látni az két dolog.
Az egyik az, hogy félmegoldásokkal próbálkozik a csapat, mint pl.: Cuadrado Alves helyett vagy Marquinhos Alves helyett a szélen, stb. Normális esetben Mascherano-nak sem lenne szabad középhátvédet játszania.
A másik: a Marquinhos-szal kapcsolatos hírek. Tulajdonképpen ezzel az igazolással Piqué kezébe tolnánk hátul az irányító pálcát, ami sem tavaly, sem idén nem működött, akár Masch, akár Bartra volt mellette. Piqué nem olyan kaliber, akiben ilyen szinten meg lehet bízni. A kezdőbe elmegy, de ha nem "főnök" van mellette, hanem társ, akkor megette a fene... érdekes, hogy addig működött jól a védelmünk, ameddig Puyol rendszeresen a pályán volt (2-3 évvel ez előtt). A probléma fő forrása is ez. Marquinhos nagy ígéret, jó játékos lesz belőle, már most is az, de jelenleg NEM RÁ VAN SZÜKSÉG (első sorban). Nekünk egy tapasztalt, "hátsó irányítóra" van szükségünk. Aki "rángatja" hátul a társakat, első sorban Piqué-t. A spanyol válogatott szerencsés, mert ott Ramos képes lesz erre. Nekünk viszont egy Verthongen/Kompany/Hummels/Subotic/Thiago Silva/stb. kaliberű vezérre lenne szükségünk. Benatia-t nem ismerem, nem tudom, ő mennyire illene a képbe. Az életkora alapján megfelelő lehet, de nem láttam idén annyit játszani, hogy ezt meg tudjam saccolni.
Őszintén szólva jobban örültem volna, ha mi szerezzük meg Vidic-et, Puyol helyére. Ő igazi vezér lett volna hátul, ráadásul olcsó megoldás is lett volna. Mellette Bartra-nak sem kellett volna félnie, hogy sosem kerül a kezdőbe.
Jelen pillanatban sajnos nincs olyan jó keretünk, mint 2008-09-ben volt, amikor "csak" ki kellett söpörni a nem elég motivált sztárokat és pár kiegészítő ember kellett csak. Idén több kellene és bele fogunk bukni hosszabb távon is, ha Marquinhos-okat és Cuadrado-kat, Llorentéket,stb. hozunk. Igenis itt lenne az ideje 1-2 komolyabb nevet is előhúzni a kalapból, mert jelenleg le vagyunk maradva az elittől (ha nem is sokkal).
Avatar
CsocseX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2014.04.17. 00:04:53
Tartózkodási hely: Braunschweig (Németország)

2014.05.26. 23:23:15

A whoscored szerint Marquinhos bevethető egyaránt centernek is és jobbosnak is. Gyengeségei közt csak egy pontot hoznak fel, ami pediglen nem más, mint a légpárbajok. Ha csökkenteni akarjuk esetleg már a szögletekből, pontrúgásokból bekapott góljaink számát, akkor ebben az esetben remélem Alves posztjára szánták, és Piqué mellé jön majd még egy jó stopper.
Força Barça!
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2014.05.26. 23:02:09

visca el barca írta: őszintén, mi ráció van abban h a psg megveszi a világ talán legnagyobb ígéretét, majd egy év múlva eladja? semmi. újságírói fantázia az egész. gondolom majd neki mennek két középső védővel a következő idényke. valószínű :D
Ne gondold, hogyha kell nem igazolnak meg valami klasszis vedot. :mrgreen:
Kép
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2014.05.26. 22:53:48

Initom írta:Montoya ;) Megérdemli a játéklehetőséget és a bizalmat a srác :D
+Adriano
Abszolút, de azért stabil kezdőnek nem tenném még akkor sem ha Marq nem vált be, Adriano meg inkább bal bekk.
visca el barca írta:100%-ig biztos vagyok benne h nem jön.

őszintén, mi ráció van abban h a psg megveszi a világ talán legnagyobb ígéretét, majd egy év múlva eladja? semmi. újságírói fantázia az egész. gondolom majd neki mennek két középső védővel a következő idényke. valószínű :D

amugy én is azt mondom felesleg két top védő középre. egy tapasztaltabb kellene és kész.
Az, hogy a PSG most vette meg a világ alighanem top5-ös hátvédjét nem kevés pénzért, és tavaly is inkább a 32 éves Alex játszott.

ja és az kimaradt hogy van der Wiellel sincsenek megelégedve, és nem is kezdő, szóval Alvesre is szükségük lenne.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.05.26. 22:40:32

hank1ee írta:
defender3 írta:cserekapus ki is legyen.
http://www.sunchannel.tv/home/objects/N ... 927254.jpg
Jó is lenne ha elfogadja, h csak a kupában játszik :D
Ha meg jön megint meg van oldva a cserekapus kérdés 5-7 évre
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2014.05.26. 22:37:34

Úgy gondolom kell 1 kezdő szintű védő (nálam továbbra is Laporte a favorit, Marquinhos-t nem láttam elégszer, Benatia-t szintén nem és félek kicsit a 27 évesen berobbanó játékosoktól), és mellé tökéletes megoldás Fontas. A srác tud focizni, és 4. számú védőnek tökéletes lenne. Nem esnék kétségbe ha kezdenie kellene pár meccset, pedig ahhoz 2 embernek kellene kidőlnie előle.
Puyol már 2 éve csak papíron volt a rotáció tagja, kár vele számolni.
Bartra-ban én sokat látok, szerintem könnyen kiforrhatja magát, tökéletes 3. védő lenne, aki játszhatna eleget, fejlődhetne és hajrá kiszorítani Piquét, vagy legalább tüzet gyújtani alá :)

Kell a mélység a keretbe, de egy középső védő poszton nem akarhatunk 3 atom kezdőt és mellette majd a könnyen jövőbeli kezdő spanyol válogatott hátvéd elkallódik. Ideális egyveleg kell tehetségből, tapasztalatból és stabilitásból.

A védekezésünk problémája nem csak a játékosok minőségéből fakad, ez csapatszintű probléma. Alapvetően kellene egy fizikálisabb középpálya, amiben Busi túl sokat sajnos nem segít, de ide nehéz vkp-t találni. Remélem Rafinha kicsit "keményít" a kp-n.

A nagy idegeskedések előtt pedig kicsit nyugodjunk le :) Alexis nem lett még eladva, nem ment még le a nyár igazolás nélkül. Ilyenkor minden 2. hírnek van egyáltalán valóságalapja (mondjuk az Alexis pletykának valószínűleg pont igen). Az valóban furcsa lenne ha Pedro maradna és Alexis lenne, inkább elképzelhetőnek tartom hogy akkor mindkettő megy, akkor viszont tuti jön egy támadó.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.05.26. 22:35:13

defender3 írta:cserekapus ki is legyen.
http://www.sunchannel.tv/home/objects/N ... 927254.jpg
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.05.26. 22:32:37

Azt azért remélem senki nem felejti el, h a kv kérdés mellett még ott van a másik nagyon égető kérdés, a cserekapus ki is legyen. Úgy kell igazolni, h nehogy úgy járjunk mint idén a Real vagyis, h a jobb kapus a csere és amikor komoly meccsre kerül a sor könnyebben betlizik, abban a sorozatban ahol játszik mivel nincs játékban (BL döntő). Sokak által remélt Reina ezért se lenne jó megoldás, mert ő is védeni akarna. Olyan kaliberü kapus kéne mint amilyen Pinto volt anno, középcsapatnál magasabbra nem vitte 32-33 éves nem zavarja ha nem játszik.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.05.26. 22:21:49

Én szinte kizártnak tartom, hogy Marquinhos és Benatia együtt érkezhetnek, vagy vagy szituáció a reális a vezetőség alapján főleg úgy, hogy Masche marad. Viszont ha megy Alves, akkor kell egy jobbhátvéd, mert Marquinhos se tud ott játszani.

Ha meg tényleg elmegy Sanchez és Pedro marad, akkor valakit kell vennünk. Remélem a vezetőség se gondolja komolyan, hogy Deulofeu bármire is jó lesz. Az Evertonban sem csinált semmit. Amúgy is Pedro-t kéne elpasszolni 20ért, Sanchez annál többet ér

Bár azzal, hogy nem gondolhatja komolyan a vezetőség, óvatosan kell bánni, hiszen Oleguer csak 3 évig volt stabil kezdő nálunk...
94:39 6 - 1
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.05.26. 22:18:11

visca el barca írta:100%-ig biztos vagyok benne h nem jön.

őszintén, mi ráció van abban h a psg megveszi a világ talán legnagyobb ígéretét, majd egy év múlva eladja? semmi. újságírói fantázia az egész. gondolom majd neki mennek két középső védővel a következő idényke. valószínű :D

amugy én is azt mondom felesleg két top védő középre. egy tapasztaltabb kellene és kész.
Jogos, kezdek kicsit meginogni a hitemben, de... :D Luizt megvették, Thiago Silvának pedig van még 2 jó éve legalább, így Marquinhos háttérbe szorulna egy kicsit, mert lehet, hogy nem akarnak vele jobb-bekket játszatni. Itt a Barcelonában sem lenne bérelt helye a kezdőben, de egy konstans jó teljesítménnyel bejátszhatná magát a csapatba, ha azt nézed. A Chelsea ellen, mikor kipotyogtak, még továbbjutásra állt a P$G, mikor becserélték. Aztán bukovári. Lehet, hogy bűnbak lett belőle, vagy tudom is én, szó mi szó, szerintem jönni fog most már. :)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.26. 22:10:08

100%-ig biztos vagyok benne h nem jön.

őszintén, mi ráció van abban h a psg megveszi a világ talán legnagyobb ígéretét, majd egy év múlva eladja? semmi. újságírói fantázia az egész. gondolom majd neki mennek két középső védővel a következő idényke. valószínű :D

amugy én is azt mondom felesleg két top védő középre. egy tapasztaltabb kellene és kész.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.26. 21:58:23

hank1ee írta:
Leon írta:elöl
OFF: végre valaki leírta helyesen :mrgreen: =D>
A Klub meg sok jó igazolást elől egyelőre! :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.05.26. 21:50:25

Ha Pedro ezt a nyarat is átvészeli, és marad, én nem tudom mit csinálok... :lol: De komolyan...mit kell még tennie, mennyit kell még szerencsétlenkednie, hogy kiderüljön mennyire kevés? Mondom ezt úgy, hogy az égegyadta világon semmi bajom vele, sőt...de elképesztő, hogy egy Alexis megy, és egy Pedro marad (?), miközben még a labdavezetéssel is meggyűlik a baja néha.
Remélem elöl is komoly változtatás lesz, mert így életképtelenek vagyunk, ez bebizonyosodott elég rendesen.
Amúgy a Marquinhos-Benatia csomagot már írnám is alá :)
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.05.26. 21:47:30

Leon írta:elöl
OFF: végre valaki leírta helyesen :mrgreen: =D>
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Válasz küldése