Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.05.14. 18:20:45

lehet, hogy a Barca _Neymar szappanopera véget is ér mielőtt valóban elkezdődött volna?! Német lapértesülés szerint már alá is írt a BayernM.-hez, 86M font.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.05.14. 18:20:36

Messa írta:
Rinku írta:Ibrahimovic, Villa, Sanchez után még mindig akarna itt pár sügér, aki idehozna egy klasszikus csatárt... Fogjuk már fel a büdös életbe, hogy Leo Messi a Barca csatára! A csapatnak szélsőre van szüksége és nem csatárra! SZÉLSŐRE!
Miszter, mondjál neveket a sok sügérnek, pl én is kíváncsi lennék miután a fél játékospiacot "leszerencsétlenezted", kit hoznál ide. Quaresmát? :lol:
Lovrencsics Gergő? Ha Egervárinak jó a válogatottba, akkor a Barcába is jó lesz :D :D

Amúgy meg: most, hogy Messi kidőlt, ki legyen a csatár? Ha már arról van szó, hogy nem kell csatár.
Poszi írta:
A Thiago Silva vs. Hummels sztorihoz még annyit, hogy szerintem is jobban járnánk Hummels-szel, mint ahogy azt előttem Hunter91 fórumtársam leírta. Nekem eleve az már nem szimpatikus, ha egy játékos annak ellenére, hogy hívja a Barca (mert ugye tavaly is már tár karokkal fogattuk volna), elmegy egy (valljuk be a Barcához képest noname) csapathoz, csak a pénz miatt. Mert nekem ez eléggé így jött le, hogy az miatt ment oda. Ki az az elvetemült hülye állat (már elnézést a kifejezésért), aki egy PSG-t választ egy Barca helyett?
Hozzáteszem, lehet rosszul látom, lehet más körülmények miatt történt így. Ez csak egy vélemény... ;)
Lehet, hogy ment a Többi Milan játékos után. Lehet, hogy ibra keze is benne van, hogy nem minket választott. Képzelem, hogy miket mondhatott
a csapatról.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vakmacska 2013.05.14. 18:24:40-kor.
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2013.05.14. 18:19:42

Csak én gondolom úgy, hogy ez a Neymar gyerkőc óriási nagy rizikó? Mindenki úgy várja, mint a Messiást, aztán egyáltalán nem biztos, hogy beválik majd, ha esetleg sikerül leigazolnunk! Persze erre lehetne mondani, hogy aki nem mer az nem nyer, de akkor is ez túl drága mulatság ahhoz, h kísérletezgessünk. Mert bármennyire is őrült a mai piac, 50 millát akkor sem ér, de szerintem még 30-at sem! Főleg ha azt nézzük, hogy jövőre lejár a szerződése! Ezek a hírek meg, hogy a Real 120 millkacsokit adna érte, vagy a Bayern 85-öt szerintem hatalmas nagy kacsák, ha meg nem akkor őrült mindkét klub vezetősége. Komolyan nem értem miért van ekkora felhajtás e kölök körül. Nehogy az legyen majd, mint anno Robinho-nál és a többi Pelé utódjának kikiáltott játékosnál, hogy ideérkezik az öreg kontinensre, mint nagy celeb meg Isten, azt majd jól besül... Persze ha netán idejön hozzánk remélem nem így lesz, és ez csak az én szerény véleményem,de nem tudom... :S
Bevallom nem is túl szimpatikus a srác, de ez változhat persze, ha meggyőz a jó játékával, normális viselkedésével...stb

A Thiago Silva vs. Hummels sztorihoz még annyit, hogy szerintem is jobban járnánk Hummels-szel, mint ahogy azt előttem Hunter91 fórumtársam leírta. Nekem eleve az már nem szimpatikus, ha egy játékos annak ellenére, hogy hívja a Barca (mert ugye tavaly is már tárt karokkal fogadtuk volna), elmegy egy (valljuk be a Barcához képest noname) csapathoz, csak a pénz miatt. Mert nekem ez eléggé így jött le, hogy az miatt ment oda. Ki az az elvetemült lüke állat [már elnézést a kifejezésért (szerkesztettem hogy szalonképesebb legyen)], aki egy PSG-t választ egy Barca helyett?
Hozzáteszem, lehet rosszul látom, lehet más körülmények miatt történt így. Ez csak egy vélemény... ;)
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Poszi 2013.05.15. 00:33:51-kor.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.05.14. 18:06:07

Rinku írta:Ibrahimovic, Villa, Sanchez után még mindig akarna itt pár sügér, aki idehozna egy klasszikus csatárt... Fogjuk már fel a büdös életbe, hogy Leo Messi a Barca csatára! A csapatnak szélsőre van szüksége és nem csatárra! SZÉLSŐRE!
Miszter, mondjál neveket a sok sügérnek, pl én is kíváncsi lennék miután a fél játékospiacot "leszerencsétlenezted", kit hoznál ide. Quaresmát? :lol:
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
zsoltman
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2005.08.21. 17:52:56

2013.05.14. 18:03:01

Az Új United edző vinné Fabregas-t!
Vigye.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.05.14. 17:38:16

Gergely írta:Vegyük meg akkor Falcaot meg Neymart előre , hátra meg Hummels Silva párost!
Így mindenki jól lakik! :) akik egyiket oda a másikat ide rakosgatják!

Egyre jobban érzem előre 2, hátra egy ember fog érkezni!

Neymar kötelező lecke kell , hogy legyen!
Kell még egy igazi 9-es!
Hátra pedig a két említett védőből egy!

Aki pedig Messire azt mondja csatár az vagy hülye vagy nem ért a focihoz!
Szánalmas itt néhány megnyílvánulás!


Sziasztok!
Lenne durván egy 200 millió euró. Annyi talán az olajmágnások csapatainak sincs :wink:
Vagy csak ironizál a koma...
"And my heart will leave you never."
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.14. 17:10:35

Varatrix írta:
Laza írta:oké..villa szélső IS volt hiszen soldado volt az ék.(de nem vennék rá márget)
Soldado Villa pótlására érkezett. Villa center Silva, Mata, Vicente, Joaquín voltak szélsők melette. Villa cseréje pedig akkor már Pablo Hernandez volt.
értem nem tudtam..de ezt mondtam is...
a lényeg viszont változatlan:)
ha szélső kell miért cserélt messi villával?
Avatar
kova4
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2013.02.10. 11:14:12

2013.05.14. 17:09:53

zola8787 írta:
kova4 írta:Én inkább a fiatalok beépítésének örülnék, és sztem kapuson kívül nem is kéne venni senkit, sőt, inkább eladnám: Alvest, Pedrot, Villat.
...................... Ter Stegen....................
.Montoya......Bartra.......Piqué.......Jordi Alba

........................Busquets........................
................ Thiago.............Iniesta..........

......Alexis.............Messi...........Tello/Deu


Cserék: Pinto, Mash, Abidal, Song, Cesc, Xavi, Tello/Deu
És Puyolt pedig beraknám az edzői stábba, és akk lehet, hogy motivációs gondok se lennének
Te vagy az Wenger?

Szép, hogy fiatalok meg stb... de egy baromság, már bocs. fél csapat 20 éves...
Fiatal bartra, montoya, és deu. tello és bartra már bizonyítottak vmit, és különben sztem sokkal jobbat lehetne összehozni azokból a játékosokból, akik 14-5 éves koruk óta itt nevelkednek, ezt a focit játsszák, mint azokból, akiket leigazolunk 20-40-60 milláért, és életükbe nem játszottak még ilyen stílusú, rohadt jó technikai képességeket igénylő focit, hogy aztán 2-3 év múlva az általunk kifizetett pénz feléért, negyedéért eladjuk őket.
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2013.05.14. 16:46:38

Nem tudom, hogy a vezetőség miért favorizálja Thiago Silva-t, mikor olcsóbban hozzájuthatnánk Hummels-hez.

Sőt Hummels nagyszerű erőnléttel rendelkezik, iszonyat jól fel van rá pakolva az izom, a válogatott alapembere. Jól fejel, jól passzol, jól játszik,(küzd, ami hiányzik a jelenlegi társaságból). Győzni akar! Szinte egész meccsen fut.

Mi kell még? Bár az ára egy esetleges BL cím miatt emelkedhet, de még mindig olcsóbb vétel lenne mint Thiago S.

Silva iszonyat drága. PSG nem is engedi el szerintem. Még aranyárba sem, amit Rosell papa nem fog kiperkálni.

Neymarral pedig nem kellene ide-oda táncolni. Le kell igazolni amint lehet! Nem akarok még egy Fábregas, Ibra szappanoperát.

Már az első hetekben el kellene hozni mindkettőt, hogy összeszokjanak a csapattal, a felkészülést ne hagyják ki. Annál rosszabb nincs, mikor az utolsó pillanatban beesik valaki egy a Barca filozófiáját nem követő klubból és a szezon első fele azzal megy el, hogy nézegetik hol-mit tud?

Itt az ideje belenyúlni a zsebekbe és vásárolni, ha jövőre kupákat akarunk.

Nálam kapus poszton alapból Ter Stegen a nyerő. Bundesligát mikor nézem, mindig felkapom a fejem, mikor hozzákerül a labda.

Ja és az igazolások mellé, egy szívós, nagyon kemény felkészülést szeretnék, hogy ne fogyjunk el a végére. Tavaly csak ment a lötyögés, hírverő meccsek, aztán egy kupa lett a vége. Holott nem kis nevek vannak a csapatban.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.05.14. 16:46:24

Laza írta:oké..villa szélső IS volt hiszen soldado volt az ék.(de nem vennék rá márget)
Soldado Villa pótlására érkezett. Villa center Silva, Mata, Vicente, Joaquín voltak szélsők melette. Villa cseréje pedig akkor már Pablo Hernandez volt.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Gergely
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2013.05.01. 10:29:18
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.05.14. 16:45:03

Vegyük meg akkor Falcaot meg Neymart előre , hátra meg Hummels Silva párost!
Így mindenki jól lakik! :) akik egyiket oda a másikat ide rakosgatják!

Egyre jobban érzem előre 2, hátra egy ember fog érkezni!

Neymar kötelező lecke kell , hogy legyen!
Kell még egy igazi 9-es!
Hátra pedig a két említett védőből egy!

Aki pedig Messire azt mondja csatár az vagy hülye vagy nem ért a focihoz!
Szánalmas itt néhány megnyílvánulás!


Sziasztok!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.14. 16:44:07

sjd írta: Ettől függetlenül góllövők tényleg kellenek, csak ez önmagában semmit nem fog megoldani.
Önmagában nyilván nem lenne megoldás, mert sem Neymar sem Rooney nem tudna jó szélsőjátékot lehozni. Ehhez az kellene, hogy Tito elfelejtse ezt a vonalszélsős megoldást és a három támadónk újra csatár lenne és azt is játszana.
Egyrészt hiába adogatunk be, ha középen nem egy Ibra, Falcao típusú játékos, hanem egy 170 cm-nél alacsonyabb ember várja a labdát. Ügyetlenebb védők, kisebb, szervezetlenebb csapatok ellen (ilyen bőven van a spanyol ligában) bejöhet, de a keményebb csapatok ellen eleve halott ötlet. Messi egyébként is szeret visszamenni labdákért , olyankor meg senki sincs középen ami eleve feleslegessé teszi a beadásokat, lelassul az akció, mire valakinek be lehetne lőni, ebből jön a sok visszapassz.
Másrészt pedig Alba és Alves egymaguk bejátszák a széleket, nem segít nekik, ha ott kolbászol mellettük még egy ember, aki nem fog megindulni befelé, csak labdára vár, hogy utána beadhasson, amit már pl. eleve Alves megtehetett volna. Magunkat hozzuk hátrányos helyzetbe. A védekezésünket Sánchez védekező stílusa elhanyagolható mértékben segíti, ha Alves fent ragad Sánchez nem lesz ott hátul a helyén.
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.14. 16:34:24

Cooh írta:
Rinku írta:Ibrahimovic, Villa, Sanchez után még mindig akarna itt pár sügér, aki idehozna egy klasszikus csatárt... Fogjuk már fel a büdös életbe, hogy Leo Messi a Barca csatára! A csapatnak szélsőre van szüksége és nem csatárra! SZÉLSŐRE! Rooney nem szélső. Ibra nem szélső. Villa nem szélső. Sanchez nem szélső. Pedro már nem szélső. Tello mindenes, de ő sem igazi szélső. A Barcának egy szélsőre van szüksége, mert a csapat jelenleg nem rendelkezik széljátékkal. Az utóbbi két évben rengeteg minden ezen úszott el, hogy senki nem volt, aki Messi mellett valóban labdába rúgott volna. Jobban mondva kapásból kettőre lenne szükség, mert Pedrot úgy penderíteném ki innen, hogy csak nézne, mint Bálám szamara... Semmi széljátékunk nincs, boldog-boldogtalan hülyére veszi az egész csapatot. Jelenleg a szélek kimerülnek 1-2 Alba felfutásban, meg Alves ívelésben. Kikben merül ki? Két hátvédben. Hátvédekben... És van, aki Rooney-t akarná, egy csatárt, hogy vagyonokért legyen megint valaki, aki alibizne, mint Villa, meg Sanchez, meg az összes többi kismókus. Hadd gratuláljak, az alábbi három képet melegen ajánlom:

http://static.comicvine.com/uploads/ori ... cepalm.jpg
http://bilder.hifi-forum.de/medium/3369 ... _56306.jpg
http://bellzor.shapemeup.se/files/2013/ ... 3kuyp3.png

...
Gratulálok az első mondatodhoz..elvileg spekulálni lehet, hogy ki lenne jó...Messi nem igazi csatár...akkor is jól játszott mikor szélen volt Alvessel karöltve.
oké..villa szélső IS volt hiszen soldado volt az ék.(de nem vennék rá márget)
Alexis az udinesébe csak szélen játszott,ahogyan most is a válogatottban.

ibrahimovic nem szélső.de mindig szélről indult de nem is ez a lényeg.
hanem ha valóban szélső kell és villa ék.
akkor messi aki ugye szélső volt miért lett ő az ék villa pedig szélső?
peró már nem szélső? akkor mi?ha szélső kell iniesta is játszhatna szélen...
középen xavi busqets és song(mert beszltünk anno milyen labdákat ad ha előrébb van tolva,de ott van thiago fabregas(akinek lehet jobban menne ha folyamatosan lehetőséget kapna)

nem gondolom hogy szélső kell hanem lendület a támaásainkba...
egy az egyellenipárharcok, nem pedig a 16oson 4564631szor körbepaszolni a labdát várva arra hogy lekontrázzanak.

mert mostanába ez van.
neymar érkezésével és ha alexis ilyen látványosan fejlődik a két szélén (de legalább az egyiken) emberfölényt alakítunk ki ...és ennyi kell...

ebben az évben sem a védelemmel volt a baj...hanem hogy lekontráztak...persze tényhogy nem voltunk hátul de alapjában véve kiváló játékosok játszottak hátul,ilyen szinten Messinek is tudnia kell mi a feladata hátul. tehát nem azzal volt a baj hogy mozgássérültek játszottak...
hanem hogy ha már nem össze szokott a a védelem akkor szoktassuk össze,és nem kell egy puyol-t vagy mascheranot 70%os állapotban játszatni azért mertaz orvosok engedélyezték ....
persze ettől független fontos egy védő leigazolása mert igy"CSAK" ennyit tudunk elérni ebben az évben VÉDŐ és EDZŐ nélkül...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.14. 16:31:48

visca el barca írta:
Rivaldo11 írta:Ha meg idézel, légyszi ne hagyd le a lényeget...
ne hagytam ki a lényeget. leirod h milyen rossz, beadni nem tud, csomó golt kaptunk rola, utána meg jön h a világ legjobbja.

nem irok jobb nevete, mert felesleges vita lenne róla ez amugy sem az a topic.
Azt írtam, hogy ezekkel a hibákkal együtt is a legjobb jobbhátvéd. Jelenleg nincs olyan játékos, akit ha idehoznánk, előrelépést jelentene vele szemben, és ez a lényeg. Talán esetleg Lahm, de Ő nem mozdítható.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.14. 16:27:31

Rivaldo11 írta:Ha meg idézel, légyszi ne hagyd le a lényeget...
ne hagytam ki a lényeget. leirod h milyen rossz, beadni nem tud, csomó golt kaptunk rola, utána meg jön h a világ legjobbja.

nem irok jobb nevete, mert felesleges vita lenne róla ez amugy sem az a topic.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.05.14. 16:21:06

Rivaldo11 írta:Olvasom itt a véleményeket, és igazából jókat mosolygok azokon, akik eladnák Alvest. Montoya ügyes játékos, saját nevelés, meg minden, de nincs Dani szintjén, és nem is lesz... Igen, tény, Alves sok hibával játszik. minden 10 beadása jut el emberhez , és igen, sok gólt kaptunk már róla, vagy a helyéről.
De még mindig poszja legjobbja a világon.
Kiváncsi vagyok egyébként, hogy kit hoznának Alves helyére a kritizálók.
A Neymar ügyet meg le kéne zárni ( mondjuk nálam Reus jobb, és inkább őt hoznám), unalmas lenne egész nyáron át olvasni az egymástól teljesen eltérő híreket-míg végre kiköt valahol.
Kellene egy B terv is előre.
Értelmetlen kijelenteni hogy Montoya nem lesz Alves szintjén. Más stílusban fociznak. Monoyánál kifizetődő lehet mjad egy-két meccsen hogy nem rohangál fel. Én személyszerint mindkettőt megtartanám, csak jól kell felismerni hogy melyiküknek kell pályán lennie, és nem kéne mindíg értelmetlenül Alvest nevezni a kezdőbe. Ő is kicsit túl van értékelve a kedvelői között. Baromi nagy hibákkal játszik a védekezésben, és ha megemeli a földről a labdát az többnyire katasztrófálisan sül el. Felkéne ismernie a hibáit, és akkor talán mérvadó lehetne hogy posztja egyik legjobbja. Egyenlőre nem gondolom hogy megkérdőjelezhetetlen, hogy tudnánk e jobb játékost hozni. A képességei megvannak hozzá, agyba fejlődhetne. Szerintem pl Rafael sokkal inteligensebb, és ki is fogja szorítani a válogatottból ha Alves nem fejlődik.

Mindemelett maradni fog, és meg is kell tartani. Ugyanakkor simán lehetne pótolni. Szerintem Rafel lesz az aki idővel Alves kijavított változata lesz. Mégha nem is nálunk játszik, és szerintem nem is fog.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.14. 16:20:17

Chino írta:Középhátvéd témában nagyon nagy csend van, ami nem tetszik, remélem ez csak vihar előtti csend és nemsokára jön az égzengés Silva személyében.
Valdes is eldönthetné végre mit akar, hogy időben tudjon a vezetőség lépni.
Bakker, mit akarsz így május közepén? :D
Idáig is csak azért nem volt csend, mert a spanyol lapok szorgosan dolgoztak a különböző pletykák fabrikálásán (Valdes ugyanez). Legalább egy hónapig még ne várjon senki itt arra, hogy új arcok mennek fel dekázgatni a Camp Nou gyepére.
Barcaman1993 írta: Szükség lenne egy Abidal-féle bal-, vagy akár jobbhátvédre. Az a probléma, hogy Alves és Alba is állandóan elrohangálnak, arról kapunk egy csomó gólt. Ráadásul ami nagyobb probléma, hogy a csapat továbbra is félelmetesen alacsony. Megszámolni is nehéz, hogy hány gólt kaptunk idén fejelésekből. Ráadásul láttuk azt is, hogy a fizikai hátrány milyen nehézségeket okozhat egy olyan csapat ellen, mint mondjuk a Bayern, vagy a Real, ahol teljesen elnyomtak minket. 170 centis játéksokkal sok sót nem fogunk enni a Bl-ben.
Ezzel én is így voltam, de be kellett látnom, h +1-2 ember ezt nem tudja megoldani, amikor a Bayern kollektíve van 190 fölött. A másik meg, h nem magas emberekre van szükség, hanem fejelni tudó emberekre, pl. Puyol sem egy égimeszelő, aztán mégis fejelt gólt már a németeknek, meg a Realnak is, ezzel szemben Busquets hozzá képest nagyon kevés fejpárbajt nyer meg.
connor írta: Láthattuk a Bayern, Chelsea vagy a Real ellen, hogy mit ért Sánchez védekezése vagy Pedro mezőnymunkája. Semmit. :roll:
A Chelsea ellen az egyik gólt annak köszönhetően lőttük, h Sanchez megszerezte a labdát a térfelükön, és a Bayern elleni meccs egyik legnagyobb problémája is az volt, hogy a csapatszintű letámadás nem működött (mondjuk mivel itt Messi egyre inkább konstans emberhátrány, egy darabig nem is fog). Ettől függetlenül góllövők tényleg kellenek, csak ez önmagában semmit nem fog megoldani.
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.14. 16:14:12

Reina-s dolgot próbálom értelmezni...hogy miért?!
én ter stegent vásárolnám ha lehetne.

de..

ha most nyáron megvesszük neymart,TS./hummels -t
az nem olcsó..valóban.de ha jövő nyárra vásárolnanának kapust és Reina lenne a cserekapusunk mert Pinto visszavonul akkor ezt az egy szezont kiborom a tv előtt úgy hogy röhögjek Reina potyáin...(nah jó ez durva volt)
de lényeg.
hogy ha ezt az egy évet Reinával a következőt pedig egy DeGea vagy Ter Stegennel kezdenénk akkor támogatom a szerződtetését.
hozzáteszem akkor,ha Neymar és TS vagy Hummels közül sikerül megszerezni az egyiket.

szerintetek a vezetőségnek is hasonló dolog jár a fejükben?
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.14. 16:12:25

Chino írta: Valdes is eldönthetné végre mit akar, hogy időben tudjon a vezetőség lépni.
http://translate.googleusercontent.com/ ... 2B5vQKpz7Q

Egyébként.
http://www.mundodeportivo.com/20130514/ ... 81227.html
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2013.05.14. 16:11:14

Rinku írta:Ibrahimovic, Villa, Sanchez után még mindig akarna itt pár sügér, aki idehozna egy klasszikus csatárt... Fogjuk már fel a büdös életbe, hogy Leo Messi a Barca csatára! A csapatnak szélsőre van szüksége és nem csatárra! SZÉLSŐRE! Rooney nem szélső. Ibra nem szélső. Villa nem szélső. Sanchez nem szélső. Pedro már nem szélső. Tello mindenes, de ő sem igazi szélső. A Barcának egy szélsőre van szüksége, mert a csapat jelenleg nem rendelkezik széljátékkal. Az utóbbi két évben rengeteg minden ezen úszott el, hogy senki nem volt, aki Messi mellett valóban labdába rúgott volna. Jobban mondva kapásból kettőre lenne szükség, mert Pedrot úgy penderíteném ki innen, hogy csak nézne, mint Bálám szamara... Semmi széljátékunk nincs, boldog-boldogtalan hülyére veszi az egész csapatot. Jelenleg a szélek kimerülnek 1-2 Alba felfutásban, meg Alves ívelésben. Kikben merül ki? Két hátvédben. Hátvédekben... És van, aki Rooney-t akarná, egy csatárt, hogy vagyonokért legyen megint valaki, aki alibizne, mint Villa, meg Sanchez, meg az összes többi kismókus. Hadd gratuláljak, az alábbi három képet melegen ajánlom:

http://static.comicvine.com/uploads/ori ... cepalm.jpg
http://bilder.hifi-forum.de/medium/3369 ... _56306.jpg
http://bellzor.shapemeup.se/files/2013/ ... 3kuyp3.png

...
Gratulálok az első mondatodhoz..elvileg spekulálni lehet, hogy ki lenne jó...Messi nem igazi csatár...akkor is jól játszott mikor szélen volt Alvessel karöltve.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.14. 16:09:12

Nekem úgy rémlik, ezekkel a 170 centis játékosokkal ettünk már meg elég sok sót az elmúlt pár évben...
Egy erőteljes, magas, de gyors középső védő mindenképp kell, a támadó szélső bekkek pedig alapkövetelmények manapság. Az ebből fakadó veszélyforrásokat ki lehet küszöbölni, ha van rá taktika.
Visca el barca: Lehet jobbat mondani, tessék.
Ha meg idézel, légyszi ne hagyd le a lényeget...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.14. 16:07:29

Rivaldo11 írta:jókat mosolygok azokon, akik eladnák Alvest
:arrow:
Rivaldo11 írta:Alves sok hibával játszik. minden 10 beadása jut el emberhez , és igen, sok gólt kaptunk már róla, vagy a helyéről
nah most akkor hogy van ez?

itt megint azt érzem h anno el volt könyvelve a világ legjobbjaként, aztán lehet akár milyen rossz, még mindig bele van égve az emberek tudatába, hogy milyen ő a legjobb. én továbbra is tartom, attól, hogy még mnidg látváyosan rohangál, az ő teljesítménye is egyre csak romlik.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.14. 16:06:34

A jelenlegi támadóink közül (Messit nem számítva, ő egy külön téma) Villan kívül mindenki szélső. Se Tello, se Pedro, se Alexis nem szélső. A gond annyi, hogy nem hatékonyak ami a góllövést illeti, és közel sem csatárok. Nehéz a posztjukat behatárolni. Habár az utóbbi időben Alexis és Tello egyre nagyobb veszélyt jelentenek a kapura, gólratörőbbek. Ha az egész szezonban így játszottak volna AS sem 7 gólnál járna. Neymartól azt lehet várni, hogy rendelkezik azokkal a tulajdonságokkal amik a szélen való játékra kellenek emellett bátran tör kapura. Villanak a bal oldal látványosan posztidegen. Tello is azért tűnik veszélyesebbnek, feltűnőbbnek mert nem középcsatár.

Középhátvéd témában nagyon nagy csend van, ami nem tetszik, remélem ez csak vihar előtti csend és nemsokára jön az égzengés Silva személyében.
Valdes is eldönthetné végre mit akar, hogy időben tudjon a vezetőség lépni.

Tud valaki valamilyen infot, hogy mennyi igaz abból, hogy az Arsenal megegyezett Higannyal, mert akkor Villa-nak az Atletico marad. Ez mondjuk könnyen elképzelhető, mert Falcao fél(?) lábbal már Monaco-ban van.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.14. 15:58:06

Rivaldo11 írta:Olvasom itt a véleményeket, és igazából jókat mosolygok azokon, akik eladnák Alvest. Montoya ügyes játékos, saját nevelés, meg minden, de nincs Dani szintjén, és nem is lesz... Igen, tény, Alves sok hibával játszik. minden 10 beadása jut el emberhez , és igen, sok gólt kaptunk már róla, vagy a helyéről.
De még mindig poszja legjobbja a világon.
Kiváncsi vagyok egyébként, hogy kit hoznának Alves helyére a kritizálók.
A Neymar ügyet meg le kéne zárni ( mondjuk nálam Reus jobb, és inkább őt hoznám), unalmas lenne egész nyáron át olvasni az egymástól teljesen eltérő híreket-míg végre kiköt valahol.
Kellene egy B terv is előre.
Szükség lenne egy Abidal-féle bal-, vagy akár jobbhátvédre. Az a probléma, hogy Alves és Alba is állandóan elrohangálnak, arról kapunk egy csomó gólt. Ráadásul ami nagyobb probléma, hogy a csapat továbbra is félelmetesen alacsony. Megszámolni is nehéz, hogy hány gólt kaptunk idén fejelésekből. Ráadásul láttuk azt is, hogy a fizikai hátrány milyen nehézségeket okozhat egy olyan csapat ellen, mint mondjuk a Bayern, vagy a Real, ahol teljesen elnyomtak minket. 170 centis játéksokkal sok sót nem fogunk enni a Bl-ben.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.14. 15:55:29

Rinku írta:Ibrahimovic, Villa, Sanchez után még mindig akarna itt pár sügér, aki idehozna egy klasszikus csatárt... Fogjuk már fel a büdös életbe, hogy Leo Messi a Barca csatára! A csapatnak szélsőre van szüksége és nem csatárra! SZÉLSŐRE! Rooney nem szélső. Ibra nem szélső. Villa nem szélső. Sanchez nem szélső. Pedro már nem szélső. Tello mindenes, de ő sem igazi szélső. A Barcának egy szélsőre van szüksége, mert a csapat jelenleg nem rendelkezik széljátékkal. Az utóbbi két évben rengeteg minden ezen úszott el, hogy senki nem volt, aki Messi mellett valóban labdába rúgott volna. Jobban mondva kapásból kettőre lenne szükség, mert Pedrot úgy penderíteném ki innen, hogy csak nézne, mint Bálám szamara... Semmi széljátékunk nincs, boldog-boldogtalan hülyére veszi az egész csapatot. Jelenleg a szélek kimerülnek 1-2 Alba felfutásban, meg Alves ívelésben. Kikben merül ki? Két hátvédben. Hátvédekben... És van, aki Rooney-t akarná, egy csatárt, hogy vagyonokért legyen megint valaki, aki alibizne, mint Villa, meg Sanchez, meg az összes többi kismókus.

...
:lol:
Ajánlom neked a mostani és a tavalyi szezon rangadóit újbóli vagy első megtekintésre.
Ha a Messi-függőségnek véget akarunk vetni, akkor igenis csatár kell. Akár kettő is. Felőlem Villa mellett mehetne Sánchez vagy Pedro is és akkor hozzuk ide Rooney-t és Neymart előre Messi mellé.
Egyébként is ahhoz képest, hogy "sügérezel" tájékozatlanabb vagy, mint egy általános iskolás. Neked Sánchez mióta nem szélső? Az is mi, hogy Pedro már nem szélső. Tegnap még az volt ,ma már nem? :lol:
Érdekes módon a legerősebb akkor volt a csapat, amikor csatárok játszottak elöl Messi mellett és nem szélsők vagy középpályások. Ez talán jelent valamit? :idea:

Ibrával a legnagyobb probléma az volt, hogy lassú volt a mi játékunkhoz. Ibra egy erőcsatár, aki technikailag sem kutyaütő, de pont a testi ereje, adottságai miatt lassú, kis kezdősebességgel (pl. Eto'o-hoz, Henry-hoz vagy Pedro-hoz viszonyítva). Vele ez volt a legfőbb probléma.
Ezzel szemben Rooney alacsonyabb, és igaz, hogy erőteljes játékos, de gyorsabb Ibra-nál.
Villa-t én nem tenném a félresikerült igazolások közé, mert az első szezonja kifejezetten jó volt, tavaly a fél szezont kihagyta, idén pedig úgy a 2. Messi mögött a góllövőlistán, hogy ő játszott a csatárok közül szinte a legkevesebbet. :wink:

Hihetetlenül örülnék neki, ha Valdes,Villa, Abidal, Sánchez/Pedro + fiatalok(Dos Santos és a kölcsönjátékosok) eladásával megtoldott 100 milliós büdzséből kijönne Rooney,Neymar, egy kh és egy kapus.
Végre megint olyan csapatunk lenne, amiben elöl mindhárom játékosra lehet számítani ha góllövésről van szó. Láthattuk a Bayern, Chelsea vagy a Real ellen, hogy mit ért Sánchez védekezése vagy Pedro mezőnymunkája. Semmit. :roll:
Válasz küldése