Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
ggbuffon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:23:36

2013.05.22. 23:01:03

szarvasember írta:Hallottam hogy ha mou a Chelsea-hez megy akkor első játékos akitől megszabadulna az David Luiz, lecsaphatnánk rá, mivel nagy szükség lenne egy stabil kh pique mellett, vagy esetleg kompany is szoba jöhetne..
David Luiz mint stabil középhátvéd? Én akárhányszor láttam Chelsea meccset, mindig hajmeresztő baromságokat művelt..igazi kele-kótya típus..aligha hiszem, h egy ilyen mentalitású emberke kellene a védelembe..
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.05.22. 22:42:55

ggbuffon írta:
egyébként meg az nettó baromság, h csak a szerencse hiányának, meg Vilanova hiányának köszönhető a sok bekapott gól..szívesen megnéznék egy statisztikát pl arról, h hányszor jutott el átlagban egy csapat a Barca kapuja elé a Pep és hányszor a Vilanova érában..

Amúgy Tito nyugodtan végignézte ahogy az Allianz-ban lemészárolták a csapatát, minden nemű változtatás nélkül, pedig a félidőben 0-1nél még nem volt veszve a meccs, illetve a továbbjutás...engem annyira azért nemgyőzött meg sajnálatos betegség ide vagy oda, h rá van szüksége ennek a csapatnak a megújuláshoz.
A sok bekapott gól,annak az erdeménye,hogy fejben nem volt együtt a csapat,illetve fizikális gondok is látszódtak...Ez pedig az edző hiányára vezethető vissza...közel nem baromság ez...A szerencsét meg azért írtam,mert a szezon első felében olyan gólokat kaptunk hogy megpattant 3szor szerencsétlenül,úgy kerül az ellenfél szempontjából jó helyre...Nem azt mondtam hogy amaitt van a sok bekapott gól az egséz szezonban,hanem hogy akkor többször pechünk is volt,a második felét énis szidtam...

És igen nem cserélt az Allianz arénában...Kérdem én mégis ki tudott volna a csapat akkori formájában hozzátenni...Senki...Ne ezért nem cserélt,mert ott volt a szétesett csapat,amin csak ronthatott volna ha behoz egy még rosszabb formában lévő játékost...Ennyi...

És én sem istenítem Titot,de jogtalan úgy támadni hogy itt sem volt...Ha vki kicsit is ért a focihoz tudja hogy ahhoz hogy egy csapat ki tudja hozni magából a maximumot,biztos háttér és nyugalom harmónia kell,nem egy segédedző,meg egy New Yorkban "haldokló" edző...Fejben voltunk kevesek azért volt a sok eladott labda,butaság...Azért amikor egy Iniesta,vagy Xavi,vagy akár Messi simán odapasszolja az ellenfélnek a labdát,az jelez vmit...És nem azt hogy ők kevesek úgy érzem...Pláne ha az egész csapat ezt művelei egy barca szinten,akkor fejben vannak problémák,nem taktikailag,nem hinném hogy az lenne a taktika hogy Alves rúgja oda 4 méterről Riberynek...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.05.22. 22:29:43

ab1daL írta:Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én már most unom ezeket a Neymaros híreket... És attól félek, hogy elhúzzuk az egészet augusztus elejéig...

Közben elvileg ter Stegen nem hajlandó mással tárgyalni sem, csak a Barca hívására vár. Valdés árából (~10 milka) ki is jönne. Nálam Courtois a favorit, de a némettel is teljesen elégedett lennék.
Én már tavaly untam őket, mikor jöttek a hírek az állítólagos előszerződésről, meg a kamunyilatkozatokról. Ha látom, hogy egy hír Neymar-ról szól, már el se olvasom, egyszerűen, amíg nem úgy kezdődik, hogy HIVATALOS, addig engem nem izgat.

A németet meg ennyiért el kell hozni, ha még jönni is akar.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
szarvasember
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2013.05.22. 22:15:10

2013.05.22. 22:18:15

Hallottam hogy ha mou a Chelsea-hez megy akkor első játékos akitől megszabadulna az David Luiz, lecsaphatnánk rá, mivel nagy szükség lenne egy stabil kh pique mellett, vagy esetleg kompany is szoba jöhetne..
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.05.22. 22:16:36

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én már most unom ezeket a Neymaros híreket... És attól félek, hogy elhúzzuk az egészet augusztus elejéig...

Közben elvileg ter Stegen nem hajlandó mással tárgyalni sem, csak a Barca hívására vár. Valdés árából (~10 milka) ki is jönne. Nálam Courtois a favorit, de a némettel is teljesen elégedett lennék.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
franklin
Barça B
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010.09.20. 17:42:49
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

2013.05.22. 22:02:16

Neymar-ról ismételten.... a sport.es-ről.

http://www.sport.es/es/noticias/barca/s ... ar-2397496
ggbuffon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:23:36

2013.05.22. 20:02:30

Bestbarca írta:Én kötve hiszem,hogy bármely meccsen nem az lenne a védekezés alapja,hogy letámadunk...Meghogy kijebb engedjük az ellenfelet, KONTRÁZNI HAGYJUK...Áhhh...Ez azt bizonyítaná hogy Tito egy marha,és semmit nem ért a focihoz...Ez senki nem gondolhatja komolyan...Egész egyszerűn se fizikálisan se fejben nem volt eléggé egyben a csapat,hogy a letámadást a szokott szinten hozza...No meg a motiváltság hiánya...A Milan elleni 2. meccsen nem a taktika volt más,hanem csúsztak másztak a pályán,ezért sikerült megvalósítani a taktikát...Volt motiváció mert kakiban voltak,de ugyan akkor érezték hogy azért nem esélytelen az...Ezek a problémák mind abból adódtak,hogy Tito nem volt...Míg volt nyomokban sem voltak láthatóak ezek a jelek...Persze kaptunk gólakat,buta gólokat,akkor is képesek voltak szerencsétlenkedni a védők,de ha megnézzük kb 2 helyzetből katunk 2gólt,meg akkor pechhel mint az állat,plusz komlett védelem hiányában...Ellenben a szezon második felében akkor futottak át rajtunk amikor akartak...No ez azért különbség...És nem csak azért mert nagyobb csapatok voltak az ellenfelek...Botrány mikre voltunk "képesek" a bajnokságban kicsik ellen is,csakhát ott ugye mind1,mert ők kihagyják,mi meg úgyis többet rúgunk...

Az edző hiányában ez van,nem véletlen modta Tito hogy majd azt nézzék meg ha itt lesz végig...

...
Egy szóval se mondtam h Vilanova hülye a focihoz, egyszerűen csak nem vett figyelembe minden tényezőt, amikor úgydöntött, h kicsit változtat a csapat játékfelfogásán, ami a védekezést illeti..

egyébként meg az nettó baromság, h csak a szerencse hiányának, meg Vilanova hiányának köszönhető a sok bekapott gól..szívesen megnéznék egy statisztikát pl arról, h hányszor jutott el átlagban egy csapat a Barca kapuja elé a Pep és hányszor a Vilanova érában..

Amúgy Tito nyugodtan végignézte ahogy az Allianz-ban lemészárolták a csapatát, minden nemű változtatás nélkül, pedig a félidőben 0-1nél még nem volt veszve a meccs, illetve a továbbjutás...engem annyira azért nemgyőzött meg sajnálatos betegség ide vagy oda, h rá van szüksége ennek a csapatnak a megújuláshoz.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.05.22. 19:40:16

nzxtpo írta:Állítólag a Barca kész tenni egy 20 milliós ajánlatot Kompany-ért, én nem lennék szomorú ha végül ő jönne ide, de nálam TS a favorit.
Nekem róla egy dolog maradt meg, h CR hülyét csinált belőle mindkét meccsen. Nem azt mondom, kevés védő van, akiből nem. Úgyhogy nem ez alapján akarom megítélni, töredelmesen bevallom, h ennél több meccsét nem is láttam a szezonban.

Nálam nem kérdés Hummels. Vagyis a kérdés: jön avagy sem?! De mondom megint: nem lepődnék meg, ha nem igazolnánk védőt, hiszen hosszabbítunk Adrianoval, Song is tud belső védőt játszani, Bartra is maximális bizalmat kap és Pique is fantasztikus formában játszotta le a szezont...Puyol pedig nem sérülékeny. :oops: :roll:
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.22. 19:40:12

blaugrana99 írta:http://www.sport.es/es/noticias/barca/b ... 17-2397344 nem igazolás de jó hír.
Mindenképp jó hír, mert egy olyan játékosról van szó, aki bár nem világklasszis, de kiegyensúlyozott, jó teljesítményre képes legalább két poszton (két szélső bekk posztján) és még legalább két helyen bevethető.

Röviden, tömören az igazolásokról:
megy: Valdes,Villa,Dos Santos, Abidal
jön: Neymar, kapus(lehetőleg ne Reina) , védő(lehetőleg Thiago Silva)

Ezen felül maximum Sánchez VAGY Pedro ki és helyette egy csatár (nem szélső) be. De ennek jelenleg nem látom reális esélyét. Legfeljebb, ha Sánchez-t lepasszolnánk a MU-nak(érdeklődés van/volt a hírek szerint) és elhoznánk Rooney-t. De tényleg nem nagy a valószínűsége sajnos.

Bármi mást teszünk: mást küldünk el mást igazolunk, az nálam hiba lesz. Méghozzá az Ibra/Csiga fajtából. Bár hozzáteszem Rosell még igazán nagyot nem fogott mellé az igazolásokkal.
Avatar
blaugrana99
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013.03.27. 18:51:20

2013.05.22. 19:29:28

Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2013.05.22. 19:07:47

Állítólag a Barca kész tenni egy 20 milliós ajánlatot Kompany-ért, én nem lennék szomorú ha végül ő jönne ide, de nálam TS a favorit.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2013.05.22. 18:41:47

szerintetek David Luiz jo megoldas lenne khv posztra?
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.05.22. 17:29:13

Tuti hogy lesz védő igazolás akárhogy is lesz...Ráfekszünk Thigo Silvára,azt ha nem akkor hozunk vki mást...A vezetőség lenyilatkozta hogy lesz védő igazolás...Amúgy meg még el sem kezdődött az átigazolási időszak,szal effektíve ráérünk...Bár jó lenne minél hamarabb letudni hogy legyen idejük beilleszkedni...De a vezetőség is így gondolkodik,nem véleten mászkálnak mindenfelé tárgyalni...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.05.22. 17:18:41

ggbuffon írta:Én Thiago-t egyébként megpróbálnám egy sorral előrébb, a csatársor baloldalán..
az a baj, hogy lassú, olyan mintha totyorogna végig. nagyon technikás és 1v1ben általában veri is az emberét a középpályán, de a szélen az kellene inkább, hogy megtudja húzni az üres területekre, mint tello vagy neymar.

neki szerintem a xavi poszt kell, ott tetszik a legjobban a játéka. jobban védekezik, mint xavi, passzolni kábé ugyanolyan szinten tud, a labdaeladásokhoz meg rutin kell. busquetsnek is egy - másfélév kellett azthiszem, azóta meg a posztján az egyik legjobb.

egyébként, ha thiago silvat nem tudjuk megszerezni, hummels pedig ugye nem jön, akkor igazolnátok valakit, aki nem top szintű (marquinhos, mathieu) vagy akkor menjünk neki a piqué, puyol, mascherano, bartra négyessel?
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.05.22. 17:12:30

Én kötve hiszem,hogy bármely meccsen nem az lenne a védekezés alapja,hogy letámadunk...Meghogy kijebb engedjük az ellenfelet, KONTRÁZNI HAGYJUK...Áhhh...Ez azt bizonyítaná hogy Tito egy marha,és semmit nem ért a focihoz...Ez senki nem gondolhatja komolyan...Egész egyszerűn se fizikálisan se fejben nem volt eléggé egyben a csapat,hogy a letámadást a szokott szinten hozza...No meg a motiváltság hiánya...A Milan elleni 2. meccsen nem a taktika volt más,hanem csúsztak másztak a pályán,ezért sikerült megvalósítani a taktikát...Volt motiváció mert kakiban voltak,de ugyan akkor érezték hogy azért nem esélytelen az...Ezek a problémák mind abból adódtak,hogy Tito nem volt...Míg volt nyomokban sem voltak láthatóak ezek a jelek...Persze kaptunk gólakat,buta gólokat,akkor is képesek voltak szerencsétlenkedni a védők,de ha megnézzük kb 2 helyzetből katunk 2gólt,meg akkor pechhel mint az állat,plusz komlett védelem hiányában...Ellenben a szezon második felében akkor futottak át rajtunk amikor akartak...No ez azért különbség...És nem csak azért mert nagyobb csapatok voltak az ellenfelek...Botrány mikre voltunk "képesek" a bajnokságban kicsik ellen is,csakhát ott ugye mind1,mert ők kihagyják,mi meg úgyis többet rúgunk...

Az edző hiányában ez van,nem véletlen modta Tito hogy majd azt nézzék meg ha itt lesz végig...

Xavi meg mindíg ilyen volt ha megfigyeljük,hogy 3mat simogatott a labdán,aztán passzolt...Lassítja a játékot,felméri a területeket majd jött a gyilkos passz a beindulóknak...Node ehhez kellene több mozgás elől...Amihez meg motiváció,amihez meg edző...

Ez meg hogy álljunk fel 2 vkpvel...Igen megy a marha nagy para,hogy úristen sok gólt kaptunk nagycsapatoktól...Jajjj 7et a Bayerntől,jajjj a madridtól 3mat simán...Jajjj akkor bunkerozzunk...Rúgjuk fel az évek óta működő taktikánkat,mert ez már nem működik...Ez nem így van...De működik,csak sokkal magasabb szinten kéne játszani,úgy ahogy eddig...Ehhez kell egy rendes Alves,vagy vki helyette...Egy rendes csatár Messin kívül...Egy gyors mozgékony center...Egy edző egész szezonban...Ennyi...

Ezek jövőre ha jól látom minden teljesülni fog...Erre törekednek a klubbnál is...Csak Alves a kérdés...És oylan értelemben is hogy el kell adni vagy nem...Sztem elkéne,de közel nem vagyok benne 100%ig biztos azért...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.05.22. 17:01:04

ggbuffon írta:Én Thiago-t egyébként megpróbálnám egy sorral előrébb, a csatársor baloldalán..
Próbáltuk már, nem igazán jött be, mit ne mondjak... :roll:
ggbuffon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:23:36

2013.05.22. 16:48:44

Én Thiago-t egyébként megpróbálnám egy sorral előrébb, a csatársor baloldalán..
ggbuffon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:23:36

2013.05.22. 16:47:55

Bestbarca írta:A védelmünk nyílván a legnagyobb baj...Persze minden csapatnál így van,hogy kell egy biztos háttér,kevés gólt kapni,azt utána elől lehet akár rosszabbul is játszani,1-2gól akkor is esik...

Továbbá többen írták hogy taktikailag van itt gond,és akárki lesz hátul ha ez marad akkor mind1...Hát azért nem biztos hogy ez igaz...Tito sztem semmiben nem akart más taktikát játszani védekezés szempontjából mint Pep...Annyi hogy ezt a csapat nem tudta nagy meccseken megvalósítani...Hogy miért is...A Pep érában középpályán sosem adtunk el labdát,idén meg kis túlzással csak ott adtuk el...Pontosan ugyan ekkora bajban lett volan a világ összes nagycsapatának védelem,ha lendületből középpályáról rájuk zuhan 3-4 kalsszis csatár 1 az 1ben...Ezt nem lehet levédekezni...Szal a kulcs itt van hogy középályán ne adjuk el...Megoldás erre kb annyi,hogy formába legyenek a középpályások...Mert idén Xavi is nem egy labdát szórt el érthetetlenül...De Ini is,vagy akár Messi is ha onnan indult...És Xavinál ez nem a kor,ő kb mankóval is becsukott szemmel adna egy halál pontos 40méteres indítást...Nem volt meg a koncentráció,az erőnlét többször...Tito hiányzott,megzavarodott a csapat nélküle és ennyi...Nem kell ezt túldramatizálni,mikor kiderült nem lesz Tito az első gondolatom ez volt hogy edző nélkül ez lesz...Sajnos igaz lett a megérzésem...Jövőre itt lesz,illetve reméljük itt lesz...És akkor megint más...Ez a probléma tuti meg fog oldódni akárki is játszik...És akkor nagy meccseken nem 10-12 szitu lesz mikor ránkzuhannak Ronaldoék,hanem csak 2-3,amiből egyet Cr-ke tuti kivág a lelátóra,egyet fog Ter Stegen,1nél meg Pique fejében kikapcsol a waka-waka,azt megoldja... :D
hasonlítsd össze a Milan elleni első illetve második meccset, illetve az ott látott letámadást...azt most hagyjuk ki a képletből, h előrefele h játszottunk az első meccsen, bár azért van némi összefüggés..a második meccsen, amikor az egész csapat Messi-vel az élen rárombolt az ellenfélre, a Milan gyakorlatilag nem jött át a félpályán (Niang kontrája ugye mástészta, mert az benne van, h leindítanak bennünket, ahogy Guardiolánál is benne volt a pakliban) kaptak is egy laza 4est.. az idényre viszont inkább a Milan elleni első meccsen látott védekezés volt látható, nem is véletlen, h idén komoly rangadót szinte nem is nyertünk, gólt meg szinte minden meccsen kaptunk..

Nyílván Tito elképzelése az volt, hogy így oldja meg a Pep-team sorozatos buktatóját, amikor az ellenfelek 2védelmi vonallal gyakorlatilag körbebástyázták a kapujukat, mert így ha hagyják őket feljebb merészkedni, könnyebb gyors akciókat vezetni ellenük. Egyedül azzal nemszámolt, h a Puyol gyakorlatilag a szezon nagyrészét lábadozással tölti, Pique élete legrosszabb szezonját produkálja vezér híján, Busquets-nek nem a labdaszerzés az erőssége és Xavi is inkább 3at simogat a labdán, minthogy gyorsan játékba dobná..
Nyílván a kisebb csapatok ezt elvétve tudták csak kihasználni, illetve Messiék is könnyebben mattolták őket azzal h kinyíltak, a komolyabb csapatok viszont ezeket a ziccereket kőkeményen beverik..

Én továbbra is azt tartom, h amíg a védők és a középpályások a rendszerből adódóan többször kénytelenek 1-1ben védekezni, addig itt változás nem lesz, játszhat hátul akárki. Persze nyílván voltak katasztrófális egyéni teljesítmények hátul, amelyek hozzájárult, de a fő gond szerintem ott van ahol írtam. Erre pl egy jó megoldás lehet egy Busquets-Mascherano/Song kettős bevetése Iniesta mögött (Yaya Toure eladása még most is kinyitja a bizonyos bicskát Pep-pel szemben)

Ha Neymar érkezik, kulcskérdés, h mi volt belőle a hype és mit is tud igazából, mert egy ilyen Ronaldinho féle varázsló nagyon hiányzik a csapatból. Egyelőre annyit tudunk róla, h [auto_cenzúra] jól cselez, csak itt a védők nemfognak várni 5-10másodpercet h a tarajkirály kitalálja, h épp melyik trükkhöz van kedve.

Egyébként egy középcsatárt igazolni azért szerintem nemártana..

David Luiz leigazolása meg kb felérne az öngyilkossággal..elég egy marha a védelem közepén, nemértem minek mégegy..

Én vhogy így képzelném el a jövő évi csapatot(nagyon optimistán az igazolásokkal):

--------------------------Stegen-------------------------------
Alves---------Pique--------------------Th. Silva---------Alba

--------------------------Mascherano-------------------------

------------------Busquets--------------------------------------

--------------------------------------Iniesta-------------------

---------------------------Messi----------------------------------

Pedro------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------Neymar----
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.05.22. 15:19:55

No azért ne essünk át a ló túloldalára se...Nagy meccseken igenis Xavinak kell kezdeni jövőre is...Közel nem tett le annyit Thiago még az asztalra,hogy indokolja Xavi helyetti szerepeltetését...Nagy meccseken akárhányszor bejött Xavi helyett,eltűnt...Azért ez a Barcelona,itt 3 címért megyünk rendre,minimum...Nem lehet csak úgy bedobni vkit,hogy jó hát majd elválik...Pláne nem egy Xavi helyett,aki még mindíg mérföldekkel előtte jár...

Kisebb mecseken kellene többet játszani,ez hiba,tény...hogy belejöjjön,és akkor a nagy meccseken is többet mutatna ebben biztos vagyok...Viszont nehéz ügy,mert majdhogy nem minden meccs nagy meccs,mert pl egy bajnoksághoz majdnem minden meccset meg kell nyernünk,nem fér bele hibázás...Arról nem is beszélve,hogyha ő játszik Xavi helyett,és nem jól,és x-elünk vagy kikapunk,akkor pokolian szidnák Tito...A Thiago párti eurobarca fórumozók is...(énis az vagyok) Szal maradjunk a realitások mezején...Fiatal, várja ki a sorát...Ha elmegy az meg azért lesz,mert fizuban kb 2-3szor annyit ajánlanak neki mint most kap...Mutassa meg hogy ő itt szeretne játszani maradjon,várja ki a sorát...És bizonyítson,ne csak ígéret legyen...

Arról nem is beszélve,hogy mi akarunk Xavi utódot csinálni belőle,hogy meg legyen oldva a pótlása,de ő nem az...Sokkal inkább Ini posztja fekszik neki...Csakhogy ott van ugye egy Fabregas is,aki fiatal és mrá tapasztalt,és sok gyenge meccse volt idén,mint ahogy kb mindenkinek Messin kívül...De ő is gazdagon előtte jár...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.05.22. 15:11:36

visca el barca írta:arra aztán várhattok h tito majd jövőre többet játszatja thiagot. ha ő marad az edző, akkor a 40 éves xavit is előbb teszi a kezdőbe egy fontos meccsen

thiago

2011/12: 48 meccs/3172 perc
2012/13: 35 meccs/1873 perc

jövőre sem fog többet játszani ez tuti.
Ebben a dologban osztom a véleményed, sajnos! iIgaz jövőre VB lesz, ilyen eseményekre Xavit kímélni szokták, de Thiagonak már nem csak az kell, hogy egy Getafe, Granada stb. csapatok ellen legyen kezdő, hanem komoly tétmeccseken is.

Viszont, ha mégis többet fog játszani, akkor már ezt csak más színű mezben fogja tenni. :cry:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.22. 15:05:58

arra aztán várhattok h tito majd jövőre többet játszatja thiagot. ha ő marad az edző, akkor a 40 éves xavit is előbb teszi a kezdőbe egy fontos meccsen

thiago

2011/12: 48 meccs/3172 perc
2012/13: 35 meccs/1873 perc

jövőre sem fog többet játszani ez tuti.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
divadka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2006.02.24. 10:45:39

2013.05.22. 15:00:11

A Thiago ügyhöz: Thiago azért "nagy szám" ahogyan a labdához ér, ahogy felemelt fejjel vezeti és nem csak néz, hanem lát is a pályán, ráadásul igazán váratlan dolgokra is képes. Én emlékszem Iniestára és Xavira is ilyen idős korukban senki sem tartotta őket valami nagy számnak. Vannak posztok ( szvsz. ilyen az irányító középpályás is) ahol nem a "tinisztárok" szoktak világklasszis teljesítményt nyújtani, mert kell a rutin, hogy ne legyen annyi eladott labda + a korral az ember feje is "hűl" valamennyit ami ráfér Thiagora. 1 szó mint 100 itt ez a srác hatalmas tehetség, de ha nem adjuk meg neki az időt a bizonyításra akkor nem is fog tudni bizonyítani.
Ja és uraim, ez a Barcelona. Nem a real vagy a chelsea vagy stb. Nem úgy lett Xavink és Inink, hogy 20 éves korukban elengedtük őket és vettünk valami aktuális csillagot. Itt a Csapatot ÉPÍTENI szokták szokták.
MES QUE UN CLUB
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.05.22. 14:53:43

A védelmünk nyílván a legnagyobb baj...Persze minden csapatnál így van,hogy kell egy biztos háttér,kevés gólt kapni,azt utána elől lehet akár rosszabbul is játszani,1-2gól akkor is esik...

Azzal hogy lesz egy új kapusunk,nagyon remélem hogy Ter Stegen,már elve erősödünk e téren,mert a védelem végső mentsvára a kapus...Egy Chelseat hányszor mentett meg egy Petr Cech...A világon semmit nem nyertek volna az ő klasszis védései nélkül...És hát a mi Valdesünknek is sokat köszönhetünk,okés lepkézett eleget,de azok belefértek általában,de pl a 2006os Bl döntőt tuti elbukjuk nélküle...Henry egy az egyben vitte rá 3szor,3szor ő nyert...Ha bármelyi bemegy 2-0,és nem nyerünk...

Továbbá többen írták hogy taktikailag van itt gond,és akárki lesz hátul ha ez marad akkor mind1...Hát azért nem biztos hogy ez igaz...Tito sztem semmiben nem akart más taktikát játszani védekezés szempontjából mint Pep...Annyi hogy ezt a csapat nem tudta nagy meccseken megvalósítani...Hogy miért is...A Pep érában középpályán sosem adtunk el labdát,idén meg kis túlzással csak ott adtuk el...Pontosan ugyan ekkora bajban lett volan a világ összes nagycsapatának védelem,ha lendületből középpályáról rájuk zuhan 3-4 kalsszis csatár 1 az 1ben...Ezt nem lehet levédekezni...Szal a kulcs itt van hogy középályán ne adjuk el...Megoldás erre kb annyi,hogy formába legyenek a középpályások...Mert idén Xavi is nem egy labdát szórt el érthetetlenül...De Ini is,vagy akár Messi is ha onnan indult...És Xavinál ez nem a kor,ő kb mankóval is becsukott szemmel adna egy halál pontos 40méteres indítást...Nem volt meg a koncentráció,az erőnlét többször...Tito hiányzott,megzavarodott a csapat nélküle és ennyi...Nem kell ezt túldramatizálni,mikor kiderült nem lesz Tito az első gondolatom ez volt hogy edző nélkül ez lesz...Sajnos igaz lett a megérzésem...Jövőre itt lesz,illetve reméljük itt lesz...És akkor megint más...Ez a probléma tuti meg fog oldódni akárki is játszik...És akkor nagy meccseken nem 10-12 szitu lesz mikor ránkzuhannak Ronaldoék,hanem csak 2-3,amiből egyet Cr-ke tuti kivág a lelátóra,egyet fog Ter Stegen,1nél meg Pique fejében kikapcsol a waka-waka,azt megoldja... :D

Továbbá az hogy Tito nem akarja Hummelst,nagyon is egyetértek...Sokan szidják emiatt,hát még hányan szidnák ha idejönne...Lassú,és fejben kevés néha...Ha Pique helyére kéne,okés adom,remek megoldás lenne...De Pique mellé kell egy stabil,magabiztos,gyors,fejben stabil ember...Nem véletlen alkottak azért Puyollal kb átjátszhatatlan párost...Neki ez kell hogy legyen mellette egy "Puyol",aki ösztönzi,leordítja a fejét,és a láb elé vetődik fejjel...No ez nem Hummels...Ez Thiago Silva...Amúgy meg ha Neymar kevesebb lesz mint gondoltuk eddig,akkor lesz rá pénz...Tegyük le a 45 misit,és kész...Azért a PSG most kérdéses csapat,Ancelotti megy,ki tudja ki jön a helyére...Igen sok jó játékosuk lesz,de mint csapat x-es...És Thiago Silva már nem fiatal azért,ő nyerni akar,pláne európia kupát,az meg nálnuk biztosabb az tuti...

Neymarral meg nagy gond nem lesz itt...Szélen jobban érzi magát mint középen,végre nem egy klasszikus center lesz szélen...Nem fog 40et rúgni,de ha odakerül nehezen tudom elképzelni hogy kihagyja...És ez már nagy előre lépés...Arról nem is beszélve hogy pofátlan,pimasz,és meg is vannak a képességei hogy az lehessen...Minden védő álma,úgy fogna fél tőle mint a túztől...Azért ő nem Pedro...

Thiagot meg sztem is nagy hiba lenne eladni,ha benő a feje lágya akkor világklasszis lesz,látni érezni a megmozdulásain...Egész egyszerűen játékidő kell neki...Amúgy nem hinném hogy el akarna menni,mi biztos nem akarjuk eladni,a faterja meg azért fenyegetőzik hogy többet játszon,nem egyszer láthattuk már ezt tőle...

Továbbá ha igazak a hírek,hogy a Monaco kacsingat Alves felé,ő meg vissza...Vigyék...Kapunk érte tőlük indokalatlanul sok pénzt...Vegyünk belőle a helyére egy tehetséges viszonylag fiatal játékost...És vagy ő kezdejn,vagy Montoya sztem kalsszis lehet 1-2éven belül a poszton ha játszatjuk,és már msot is tud annyit mint Alves,sőt...Igén a védelem legnagyobb hiabapontja ő volt,a beadásai már nevetségesek,és az összjátékban Messivel meg a többiekkel is megkopott...Ha most eladjuk jó pénzért sztem mindenki jól jár...


Amúgy meg sokat beszélünk Xavi pótlásáról...Sajnos nem lehet...Nincs olyan játékos a világon,aki egy csúcsformában lévő Xavit pótolni tudna...Nem csak most,nem is volt,sokáig nem is lesz...A már megkopott Xavit lehet,de középpályán mindenképp kevesebbek leszünk ezáltal mint voltunk az utóbbi kb 7-8 évben...Játszani kell amikor olyan állapotban van,mert 90%ban ő még most is jobb mint bárki aki a helyén lenne...Viszont kell mást is játszani helyette,ha kicsit sérült,fáradt...Nem bírja már úgy,és inkább hozzunk ki belőle 20-30 jó meccset,mint 50-60 közepeset...

És hát igen nem véletlen a középső védő problémánk sem...Puyol egy legenda,Maldini kívül ekkora védőklasszist én nem láttam...Igazi katalán szívvel...És neki ez a legnagyobb erénye,hogy szívből akkor is fut,akkor is odaér,ha nem lehet...Ezt pótolni...Ne legyen igazam de sztem sokáig nem fogjuk tudni...Ettől lehetünk sikeresek,de ha "ő" lenne ott mindíg jobb lenne...Mármint ő pár évvel fiatalabban...Játszatni kell még,de már nem a nagy meccseken,és szintén mint Xavinál,csakha ép,és kevesebb meccsen...Tehermentesíteni kell mert az lesz mint idén,hogy kb mindíg sérült...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bestbarca 2013.05.22. 15:02:01-kor.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Laci7
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2010.08.30. 22:49:20
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

2013.05.22. 14:50:42

Ha azt nézzük, hogy Iniesta és Xavi 27-29 éves korukra érték el karrierjük csúcsát és tartják ott a mai napig, akkor Thiagonak van még bőven ideje. Xavi és Ini is így kezdte. Thiago egyértelműen legnagyobb reménységünk. Nagyon ledöbbennék, ha eladnánk. Technikai tudása és érzéke megvan a Barca játékához, ráadásul félteni se nagyon kell, mert szerintem van neki annyi öntudata (egója), hogy tudja, hogy neki itt a helye.
Max 150px magas lehet az aláírás kép!
100% Culé!
"Vannak akik azt hiszik a futball olyannyira fontos, úgyszólván élet-halálkérdése. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal több."
Válasz küldése