Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.30. 15:27:30

én megértem montoyát ha elmegy. látszik h tito még annyit sem játszatja a fiatalokat mint pep. alvesnek még lesz 3 jó éve, addig padozzon az évi 2 meccsért? utána meg ugyíis ráhoznak egy egy világklasszist.

21 éves, életerős fiatal, aki játszani akar.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.03.30. 15:02:56

Azért Montoya 21 évesen, első idényében, Dani Alvessel maga előtt nem tudom miért hisztizik, HA tényleg igaz. Egyértelmű, hogy a jövőben ő venné át majd a jobb bekk szerepét, de ne várja már, hogy az első profi idényében kiszorítja a világ jelenlegi legjobb jobbhátvédjét. Sajnos egyre többet hallani az ilyen pletykákról és nem tetszik, hogy a fiatalok már ilyen korán türelmetlenkednek.
Thiago-t pedig nem értem. Egy ilyen, klasszisokkal zsúfolt középpályán nem játszik keveset. Nem hiszem hogy a MU-ban stabil kezdő lenne, ahogy Montoya sem az Interben, akkor pedig nincs miről beszélni. Mindenki tudja, hogy Xaviban nincs túl sok idény kezdőként, így ő is többet fog játszani, fokozatosan kell beépíteni a fiatalokat. Láthattuk mi lett a sorsa azoknak, akik nagy tehetségek voltak, de nem várták ki a sorukat. GDS vagy Assulin például.
Amúgy egyszer már cáfolták ezt az Interes sztorit ha jól emlékszem.
Forca Barca!!!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.03.30. 14:57:20

Ez csak a szokásos presszionálás Mazinho apu részéről a vezetőség irányába.
Jól ismert figura már, próbálja a játékperceket srófolni.
Mit fog majd csinálni, ha Rafinha is a tűz közelébe kerül? :roll:
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.03.30. 14:28:47

Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.03.30. 12:35:59

visca el barca írta:ronaldinhora sok mindet lehet mondani, de azt h klasszikus balszélső azt nem... ha jol emlékszem ő a gremioban meg a psg-ben is középen játszott, csak itt került ki szélre.
És itt futotta élete legjobb szezonjait,azon a poszton,azért a teljesítményéért kapott aranybogyeszt,ott lett a világ legjobbja,10milliók kedvence,már a 2002-es VB-n is ott játszott,akkor miért ne mondhatnám rá?nem értem :D
Egyébként én a PSG-s korszakát csak videókon láttam,és az alapján ott is mindig szélről indult !
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.30. 12:35:10

ronaldinhora sok mindet lehet mondani, de azt h klasszikus balszélső azt nem... ha jol emlékszem ő a gremioban meg a psg-ben is középen játszott, csak itt került ki szélre.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
socio66

2013.03.30. 12:26:00

agüero szerintem túlértékelt játékos, legalábbis ahhoz képest, hogy minden nyáron slágernévnek számít valahol, engem eddig egyik idényében sem kápráztatott el.
mondjuk nem mondom, hogy nem illene ide, alacsony súlypontú, gyors, ügyes játékos, messi-vel jól megértenék egymást, de nálam ő maximum egy 25-30 milliós játékos, ésszerű fizetéssel.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.03.30. 12:04:57

csababarca írta:Hummelsért le kell rakni azt a 25 milliót,és kész. adtunk már gyengébb játékosokért is ennyit,vagy többet, nem hiszem,hogy pont most kéne fukarkodni. Ráadásul hosszútávú befektetés lenne a német, fizetési igénye se lehet óriási.
Neymart még mindig nem értem,miért akarjuk leigazolni, pl egy Agüero jobb opció lenne, szerintem legalábbis.
Agüero-t jobb játékosnak tartom,viszont ő inkább középcsatár poszton jó,és hajlamos 3-4 meccsre teljesen beleszürkülni a mezőnybe !
Ezzel szemben Neymar született szélső,R10 óta nem volt vérbeli balszélsője a csapatnak aki zavart tudott volna okozni az ellenfél védelmében,szerintem ő nagyon kellene ebbe a csapatba (pláne ha beváltja a benne rejlő potenciált)
Hummels-es résszel pedig teljesen egyetértek,meg is sasolom ma 15:30-tól,úgyis kivettem a Dortmundot single-be,úgyhogy ajánlom,hogy bizonyítson :D
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.03.30. 11:55:16

De Gea? Nem tudom. Jó kapus, hatalmas bravúrokra képes, de én azt láttam már többször is, hogy bizonytalan a magas labdáknál... Igazából nekünk meg pont az a leggyengébb pontunk a védekezésben... s ha ehhez 1 olyan kapus jön aki nem a magabiztos lehúzásairól híres, akkor az lehet baj lenne.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.03.30. 11:54:45

Gareth Tello írta:
Mezner2 írta:Nagyon örülnék ha már Júniusban pont (aláírás) kerülne a szerződése végére,mert nem akarok még egy Cesc saga-t,nyár elején le kell zárni az összes igazolást a pí-be.
Neymar-Hummels-De Gea !
Az első 2-t szinte 100%-ra veszem,De Gea-ról még hír sem volt,így ő az én kívánságom csak :D hátha bejön !
Igen, én is így gondolom, elég volt már a sagákból, nem akarom még egy egész nyáron a lehetséges igazolásainkon idegelni magam. :D
Neymar egyre valószínűbbnek tűnik, Hummelsnél azért túlzásnak érzem a 100%-ot, ott van még a Bayern is (nevelőklub+Pep...), szóval nem lesz könnyű, de az mindenképpen jó előjel, hogy már most elkezdtük a tárgyalásokat.
És maradt a kapus, nálam továbbra is Courtois és Ter Stegen a favorit, de De Geának is örülnék, bár nem hiszem, hogy otthagyná a vörösöket.
Szerintem a Valdes-De Gea cserével mind2 fél jól járhatna,persze ezek csak szurkolói fikciók,de nekem fixa ideám,hogy Valdes nagyon jó kapus,és új impulzusokkal még képes egy utolsó nagy dobásra !
De Gea meg szerintem nem lenne ellene,hogy hazatérjen Spanyolországba,azonfelül még mindig pofátlanul fiatal a srác !
Anno még az előző Valdes szerződéshosszabítási mizériánál nem felmerült a vörösök neve is a lehetséges kérők között???
Persze szerintem pont a kora miatt is,még rá is kéne fizetnünk,de sztem ez még beleférne a költségvetésbe
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.03.30. 11:54:41

Hummelsért le kell rakni azt a 25 milliót,és kész. adtunk már gyengébb játékosokért is ennyit,vagy többet, nem hiszem,hogy pont most kéne fukarkodni. Ráadásul hosszútávú befektetés lenne a német, fizetési igénye se lehet óriási.
Neymart még mindig nem értem,miért akarjuk leigazolni, pl egy Agüero jobb opció lenne, szerintem legalábbis.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.30. 11:47:55

Mezner2 írta:Nagyon örülnék ha már Júniusban pont (aláírás) kerülne a szerződése végére,mert nem akarok még egy Cesc saga-t,nyár elején le kell zárni az összes igazolást a pí-be.
Neymar-Hummels-De Gea !
Az első 2-t szinte 100%-ra veszem,De Gea-ról még hír sem volt,így ő az én kívánságom csak :D hátha bejön !
Igen, én is így gondolom, elég volt már a sagákból, nem akarom még egy egész nyáron a lehetséges igazolásainkon idegelni magam. :D
Neymar egyre valószínűbbnek tűnik, Hummelsnél azért túlzásnak érzem a 100%-ot, ott van még a Bayern is (nevelőklub+Pep...), szóval nem lesz könnyű, de az mindenképpen jó előjel, hogy már most elkezdtük a tárgyalásokat.
És maradt a kapus, nálam továbbra is Courtois és Ter Stegen a favorit, de De Geának is örülnék, bár nem hiszem, hogy otthagyná a vörösöket.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.03.30. 11:29:24

Neymar apuci robbantott állítólag a fia szerződés hosszabbítási tárgyalásán,és elmondta,hogy a kis Neymar Junior nyáron elhagyja a klubot,és tul.képpen már mindenben megegyezett velünk!

http://www.intereconomia.com/noticias-/ ... a-20130329

Nagyon örülnék ha már Júniusban pont (aláírás) kerülne a szerződése végére,mert nem akarok még egy Cesc saga-t,nyár elején le kell zárni az összes igazolást a pí-be.
Neymar-Hummels-De Gea !
Az első 2-t szinte 100%-ra veszem,De Gea-ról még hír sem volt,így ő az én kívánságom csak :D hátha bejön !
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2013.03.27. 10:45:10

Gareth Tello írta:
salas9 írta:A mundodeportivo egy újabb nevet dobott be. Most az ukrán Yaroslav Rakitsky az akiről pletykálnak. Szerintem ez a téma elég komolytalan, de viccnek jópofa. Az új Chygrinskiy lehetne :lol: (mundodeportivo)
Szerintem Csigrinszkij után Zubiék rá sem néznek egy kelet-európai játékosra sem, pláne, ha védő az illető. :lol:
Ez is egy vicc, lehet, hogy azért dobták be az ő nevét, mert gólt rúgott nekünk anno az 5-1- alkalmával. :D

És ha már most ilyen nevekkel dobálózik a média, mi lesz itt az uborkaszezonban?! Pepe? Gyepes? Vagy visszahozzuk Thuram papát? :lol:
Aki látta a török-magyart, az tudja,hogy nekünk nem kellhet más csak a tökéletesen beszálló szombathelyi Guzmics :D :twisted: Fiatal, tehetséges, labdaügyes, mi kell még. Viccet félretéve (de ezzel nem Guzmicsot bántottam, lehozta tegnap a szintet) én is elsősorban Hummelst támogatnám, nekünk nem elég, hogy valaki kemény és jó védő legyen, a mi védelmünkben egyrészről tisztán, kevés szabálytalansággal játszó játékos kell, másrészről labdaügyes, jól passzoló. A már beérett középső védők közül szerintem erre ő a legalkalmasabb, de nyilván a játékosmegfigyelők nem pihennek, lehet mi is találunk valami fiatal és nem feltétlen saját nevelésű kincset...
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.03.27. 10:09:30

A német lapok szerint Barcelona igazgatója Raul Sanllehi "megbízatást kapott", hogy kezdje meg a tárgyalásokat Dortmundban Mats Hummels leigazolásáról. A játékost egyébként Pep Guardiola is szívesen látná jövőre Münchenben. (sport.es)

Hummels: "Nem foglalkozok semmivel, csak arra koncentrálok, hogy minél előbb visszatérhessek a pályára."

A játékos édesapja: "Mats jól érzi magát Dortmundban. Én nem tárgyaltam a Barcelonával, ez csak szóbeszéd. Minden játékos szívesen játszana egy európai élklubba, legyen az a Barcelona, Real Madrid vagy a Manchester United, de ez nem jelenti azt, hogy mindenképp el akarna igazolni!"
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2013.03.26. 17:20:55

"ezért nem támogatom Abidal visszajövetelét, holott minden tisztelem a számomra látott legjobb balbekknek (pedig Robi Carlost is láttam focizni)."
Én még élénken emlékszem egy bizonyos Paolo Maldinire :oops:
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.03.26. 16:46:58

Gareth Tello írta:
salas9 írta:A mundodeportivo egy újabb nevet dobott be. Most az ukrán Yaroslav Rakitsky az akiről pletykálnak. Szerintem ez a téma elég komolytalan, de viccnek jópofa. Az új Chygrinskiy lehetne :lol: (mundodeportivo)
Szerintem Csigrinszkij után Zubiék rá sem néznek egy kelet-európai játékosra sem, pláne, ha védő az illető. :lol:
Ez is egy vicc, lehet, hogy azért dobták be az ő nevét, mert gólt rúgott nekünk anno az 5-1- alkalmával. :D

És ha már most ilyen nevekkel dobálózik a média, mi lesz itt az uborkaszezonban?! Pepe? Gyepes? Vagy visszahozzuk Thuram papát? :lol:
Thuram "papa" 41 évesen is lehozná azt a szintet, amit idén a védelem produkál :D Sajna eü problémák miatt visszavonult, jajj de sajnáltam, de az egészség mindenek előtt, ezért nem támogatom Abidal visszajövetelét, holott minden tisztelem a számomra látott legjobb balbekknek (pedig Robi Carlost is láttam focizni).

Jöjjön 1 kapus (ne fiatal, max Bogdán XD), 1 klasszis védő (ne Oleguer :D), kp-ra nem kell senki és előre se, bár Neymar úgyis itt fog kikötni, akkor viszont Tellonak mennie kell.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.26. 14:56:42

salas9 írta:A mundodeportivo egy újabb nevet dobott be. Most az ukrán Yaroslav Rakitsky az akiről pletykálnak. Szerintem ez a téma elég komolytalan, de viccnek jópofa. Az új Chygrinskiy lehetne :lol: (mundodeportivo)
Szerintem Csigrinszkij után Zubiék rá sem néznek egy kelet-európai játékosra sem, pláne, ha védő az illető. :lol:
Ez is egy vicc, lehet, hogy azért dobták be az ő nevét, mert gólt rúgott nekünk anno az 5-1- alkalmával. :D

És ha már most ilyen nevekkel dobálózik a média, mi lesz itt az uborkaszezonban?! Pepe? Gyepes? Vagy visszahozzuk Thuram papát? :lol:
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.03.26. 09:25:43

A mundodeportivo egy újabb nevet dobott be. Most az ukrán Yaroslav Rakitsky az akiről pletykálnak. Szerintem ez a téma elég komolytalan, de viccnek jópofa. Az új Chygrinskiy lehetne :lol: (mundodeportivo)
Kép
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.03.25. 19:22:17

S.Agüero írta:Barcelona have decided that Barca B Players: Rafinha, Deulofeu and Sergi Roberto will be in the first team for the next season #fcbarcelona
Ennél nagyobb marhaságot elképzelni sem tudok. Elég, ha visszanézzük az idei szezont is. Öt ígéretes fiatal került fel az első keretbe:
Tello érthető, kellett a csatár, tavaly sem teljesített rosszul, igaz, hogy nem egy Messi kaliber, de nem is alapembernek hoztuk fel. Játszott 25 meccsen eddig, 10szer volt kezdő és 1115 percet töltött a pályán. Őt megérte felhozni, kiegészítő embernek jó.
Montoya. Szintúgy megérte felhozni, Alves mögé tökéletes kiegészítőember, aki idővel alapemberré is válhat. 17 meccs, 10 kezdő tagság és 1129 perc.
Itt meg kellett volna húzni a határt.

Bartra. Összesen 8 meccs jutott neki, 2szer volt csak kezdő és 393 percet töltött a pályán. Ennyit is csak azért, mert a szezon elején volt, hogy mindhárom belső védőnk harcképtelen volt. Ezért felesleges volt felhozni.
Muniesa. A sérülése miatt egy percet sem töltött a felnőtteknél a pályán, vissza is került a B-be miután felépült. Valószínűleg így járt jobban, mert így legalább néha pályára is léphet. Felesleges volt felhozni, jó döntés volt a visszaküldése.
Dos Santos. 4-szer lépett pályára, abból 3-szor B kategóriás csapatok ellen a kupában. Összesen így is csak 134 percet töltött a pályán. Ez két meccsnek sem felel meg. Minek hoztuk fel? :roll:
Hasonló kategória Fontás is, aki Abidal "helyére" kapott tagságot az első keretbe, azért, hogy annyi percet se tölthessen a pályán, mint amikor még a B-ből hozták fel egy-egy meccsre.

Korábban pedig jól működött a rendszerünk. Maximum 2 fiatal került fel és passz, volt még 1-2 olyan ember, aki "ingázott", de hivatalosan a B csapatba tartozott. Bőven elégvolt ez. Csak a Laporta és a Rosell érát tekintem át.
2003/04: Iniesta, Valdes
2004/05: Oleguer, Jorquera
2005/06: Messi, Damiá
2006/07: -
2007/08: Dos Santos, Bojan
2008/09: Busquets
2009/10: Pedro
2010/11: Jeffrén, Fontás
2011/12: Thiago, Cuenca
Az évenkénti két fiatal beépítése épp elég. Nem CSAK játékosnevelde vagyunk. Ha címeket is akarunk nyerni, igazolni is kell, nem lehet mindig minden posztra top kategóriás játékost nevelni. Még nekünk sem. Így tehát a létszámon felüli fiatalok nem kapják meg a kellő játéklehetőséget - nem is kaphatják - és egy idő után tovább állnak. Ez egyértelműen nem jó, mert így "születhetnek" az Piqué-k és Fabregás-ok. Ha viszont a létszámon felülieknek megadnák amit akarnak, pár éven belül az Arsenal sorsára jutna a csapatunk. Ennek az okát fentebb leírtam: nem lehet ipari mennyiségben világsztárokat kinevelni minden posztra.
Nagyon remélem, hogy nem igaz a fenti hír és Cuenca,Tello maradásától függően hozunk fel 1, maximum 2 játékost.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.25. 18:56:13

minek hozzák fel őket? olyan embert nem játszatnak titoék, aki előtt egy ember van a rangsorban... rafinha pl. ki helyett fog játszani?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.25. 18:22:12

S.Agüero írta:Barcelona have decided that Barca B Players: Rafinha, Deulofeu and Sergi Roberto will be in the first team for the next season #fcbarcelona
Rob mehet is kölcsönbe, abban meg csak reménykedni lehet, hogy a másik kettő minél többet játszik majd.
Így, ha jön még Neymar is, el tudom képzelni, hogy a csatáraink kb. felét eladjuk, és így fog kinézni a támadószekció:
- Messi
- Neymar
- Deulofeu
- Pedro
- Alexis/Villa/Cuenca/Tello négyes közül egy.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2013.03.25. 18:04:27

S.Agüero írta:Barcelona have decided that Barca B Players: Rafinha, Deulofeu and Sergi Roberto will be in the first team for the next season #fcbarcelona
Hoppá.

Robertot én sem értem ,szerintem ő távozni fog. Rafinha és Deulofeu pedig remélem lehetőséget kapnak majd.

Így valószínűsíthető, hogy Alexis,Villa,Cuenca, és Tello közül 2-en is távoznak. (Főleg ha érkezik Neymar)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.03.25. 18:02:26

S.Agüero írta:Barcelona have decided that Barca B Players: Rafinha, Deulofeu and Sergi Roberto will be in the first team for the next season #fcbarcelona
Alap esetben ennek örülnünk kéne. Sergi Roberto nem valószínű, hogy sok esélyt kap, Rafinhaban és Deulofeuben nagyon bízom.

Emellett a mundo és a sport is kirakott egy cikket miszerint 10 milliót előre kicsengettünk Neymarért, és összesen 45-be fog kerülni. Ha ez igaz, akkor Neymar már a nyáron jön. Lesz itt csatár, aki menni fog.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Válasz küldése