Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7404
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.07.10. 21:28:54

Nem vagyok túlságosan képben ez ügyben, de az opciós jogoknál kőbe van vésve, hogy csak a szerződésben feltüntetett összegért lehet elvinni vagy az csak a plafon és mindenképp el kell engedniük esetleg alkudozni, mint egy „sima" igazoláskor lehetséges?
Mert ha DM a jövőben sem fog rá számítani talán lehetne tárgyalni a Chelsae-vel.

Martinez esetében tényleg túlzó ez a 40 milla, de nem bírom elhinni, hogy a kivásárlási áron alul nem lehetne megszerezni, főleg ha ő is dobbantani akar. Tényleg sok problémát áthidalna az érkezése csak annyi a gond, hogy nem nagyon van értékesíthető/értékesítendő játékosunk akinek az eladásával nőhetne az átigazolási keret.
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.10. 21:19:50

miért olvasom mindenhol, hogy most nem csak védőt, de vkp-t is kell igazolni??? ha jön védő, akkor Masch mehet vissza az eredeti helyére. ha Masch hátul ragad, akkor a vásárolt védő, pl. egy 40 millás Martinez ücsörögni fog a padon Puyol-Piqué-Masch mögött!!! szal sztem elegendő egy jó védő, aki elviseli a padozást, mert a fenti hármat komoly meccsen nem fogja leültetni Tito!!!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2012.07.10. 19:38:30

http://barcanoticias.blog.hu/2012/07/10/romeu_a_b-terv

A sport.es is elkezdte olvasni a fórumunkat. :D
Már várható volt, hogy feldobják ezt a lehetőséget. :) Jöhetne nyugodtan, hasznát vennénk. Megint szép lenne, egy saját nevelés jó pénzért jönne vissza. Ebből már szokást csinálunk.... :roll:
més que un club
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.07.10. 12:03:24

Továbbra is csak 2 név van számomra a tarsolyban: Javi Martinez, Hummels. Ez így volt nyár elején is, most is és addig amíg nem igazolunk vkit. Fölösleges félmegoldásokban gondolkozni, mert arra tuti ráfázunk. Már most kiráz a hideg, ha arra kell gondolni, hogy mondjuk egy Jonathan dos Santosra kell bíznunk a labdaszerzést... Ugyanez igaz Sergi Robertora és ebben az Oriol Romeuban sem vagyok egyáltalán biztos. Az ára tényleg túlzó Javi Martineznek, mert sztem 30-nál többet nem ér, de vhogy meg kell szerezni, mert bármi történik Busival, vagy bárkivel a védelemben, aztán megint szépen nézünk ki. De ezekben az emlegetett francia sztárjelöltekben sem vagyok annyira biztos. Azért ha belegondolunk, hogy mondjuk megkapná Keita perceit és még jópárszor besegítene a védelembe, akkor sem állnánk egyáltalán rosszul. 1 szó, mint 100, olyan embert kell hozni, aki ha kell bírja a nyomást és lehet rá számítani. A fél megoldásokat meg felejtsük el, abból rosszul jövünk ki.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2012.07.10. 11:55:00

ab1daL írta:Na hát nem kellett sokat várni, ismét Capoue a SPORT címlapján, mint lehetséges Keita utód. Egyébként látta már valaki játszani a srácot? :D Mert én csak annyit tudok róla, hogy most már évek óta mindig elhangzik a neve a sajtóban mint lehetséges igazolás. Egyébként most arról írnak, hogy az Arsenal is szeretné megszerezni, velük kell harcolni, ha megakarjuk szerezni. Egyébként olcsó lenne, olyan 10 körül megszerezhető.
Ez így fog menni addig, ameddig igazolunk valakit. Minden nap más ember lesz címlapon. :D Nekem szinte mindegy ki jön, jöhet Martinez, Romeu vagy Capoue is. Csak jöjjön valaki, mert így azért elég kevesen vagyunk. Hummelsnek is örülnék, bár kötve hiszem, hogy ő itt kötne ki. :)
més que un club
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.07.10. 11:34:31

Na hát nem kellett sokat várni, ismét Capoue a SPORT címlapján, mint lehetséges Keita utód. Egyébként látta már valaki játszani a srácot? :D Mert én csak annyit tudok róla, hogy most már évek óta mindig elhangzik a neve a sajtóban mint lehetséges igazolás. Egyébként most arról írnak, hogy az Arsenal is szeretné megszerezni, velük kell harcolni, ha megakarjuk szerezni. Egyébként olcsó lenne, olyan 10 körül megszerezhető.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2012.07.10. 11:28:01

K900 írta:oké hogy ügyes, de 40-ért nagyon drága lenne.Ennyiért elehetne hozni pl.Lovrent és Tiotét egyben. :lol: És még maradna is meg pénze a klubnak, de nem ehelyett még adjuk el Affelayt és Adrianót is egyetlen játékosért. :wink:
Ezt honnan tudjuk, napi kapcsolatban vagy a Lyon vezetőivel és ők mondták? Érte ugyanúgy elkérnék a csillagos eget, mert jelenleg az egyik legpiacképesebb játékosuk, na meg ha Barca Real.... vásárol akkor alapjáraton is a csillagos ég az ár, hacsak nem lejár a szerződése vagy vannak kiskapuk benne. Szóval ne vegyünk arra mérget, hogy xy "ingyen" lenne, csak Martinez olyan drága.
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2012.07.10. 11:24:52

Masch-ot nem nagyon játszattuk a középpályán, Pep-nek nem tetszett ott, bár Tito lehet másképp gondolja. A lényeg, hogy védő szerintem mindenképp kell, ha Busquets helyettes talán nem annyira égető ha jöön egy védő, de a legoptimálisabb az lenne ha az a védő tudna vkp-t is játszani, mert igy biztosan jutna neki elég lehetőség is.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2012.07.10. 11:13:51

Tobias88 írta:Hummels középpályán és előre játékban nem annyira jó, mint Martinez. Védekezésben jobb, de nekünk jelenleg egy középső védő + védekező középpályás kell 1 személyben.
Az a 2 in 1 bőven lehet mondjuk Mascherano is... Nincs olyan sok meccs, amin Busquets-et pótolni kell, azokon pedig Mascherano csak lehoz egy Keita szintet, nem? :roll: Viszont akkor valami betonbiztos Hummels féle középhátvéd kell.

De inkább kampányolok továbbra is Romeu mellett. :P
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
K900
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.07.19. 19:10:29
Tartózkodási hely: "My heart is in Brazil, and the Nou Camp stadium".

2012.07.10. 10:51:25

Én nem értem hogy most miért ez a Martínez a "number 1", az oké hogy ügyes, de 40-ért nagyon drága lenne.Ennyiért elehetne hozni pl.Lovrent és Tiotét egyben. :lol: És még maradna is meg pénze a klubnak, de nem ehelyett még adjuk el Affelayt és Adrianót is egyetlen játékosért. :wink:
Horthy Gabi:"Madridban akkor szokták a legtöbb kávét főzni, hogyha a barcelona ott jár."
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2012.07.10. 10:46:47

Gareth Tello írta:
noname írta:Keita távozásával mindenképp Martinez lesz az első számú célpont, hiszen így már egy olyan játékosra lesz szükségünk, aki szükség esetén tud vkp-t játszani.
Remélem lezárjuk ezt az ügyet is minél hamarabb. Akit valszeg eladunk, így már 30+ áll rendelkezésre, ami elég Martinez megvételére.
Adriano: 14.000.000 €, Afellay: 10.000.000 €. (transfermarkt.de)
Ha az Athletic tényleg 40 millió körüli összeget akar érte (bár a transfermarkt szerint az értéke "csak" 22 millió), nem biztos, hogy Afellay eladásából lesz rá elég pénz, pláne, hogy nem hiszem, hogy őt tízért el tudnánk adni.
Bár ha van 30+, meg lehet oldani mindenféle opciókkal, Roselléket ismerve. (Trófeák esetén plusz zsé, barátságos meccsek Bilbaóban stb.)
Én továbbra is Hummelst preferálom, de Martíneznek is örülnék (Fiatal, tapasztalt, sokoldalú.)
Hummels középpályán és előre játékban nem annyira jó, mint Martinez. Védekezésben jobb, de nekünk jelenleg egy középső védő + védekező középpályás kell 1 személyben.

Adriano-t meg ne adják már el, ő a 2. számú jobb és balhátvédünk, igazi nagy baromság lenne az eladása...
94:39 6 - 1
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.07.10. 10:45:06

Jds és Roberto csak lehetőség, ezt írja a hivatalos honlap. Szerintem akkor jönnek majd ők szóba, ha valamilyen úton módon nem találunk megfelelő embert oda.

After the Malian left FC Barcelona after four years at the club, Tito Vilanova will need to find a replacement. Young Jonathan dos Santos and Sergi Roberto are two good options if he wants to find the solution locally.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7404
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.07.10. 10:33:04

Én ezt a „házon belüli" megoldást nem igazán preferálom. Persze szeretem, ha minél több saját nevelésű játékos erősíti a csapatot, de azért túlzásba se kell esni. Egy Thiago-ról azért nyilván lehetett sejteni, hogy megállja a helyét, de mondjuk Sergi Roberto-t nem hiszem, hogy profi szerződéssel egyből be kéne dobni a mély vízbe. Ennél még azt is jobb ötletnek tartom, ha marad a 3 középső védő Masch Piqué és Puyol személyében középre hoznánk vagy egy pótló játékost, mint Romeu (akiből még kezdő szintű is lehet vagy esetenként felozni S R.-t vagy Dos Santost a B-ből. Persze ez mind fikció, de ha Martinez árát 28-30 millára le tudnánk csökkenteni (ha ő akarja akkor nem is lehetetlen) szívesen elnézegetném itt.

Amin viszont csodálkozom, hogy Muniain távozása még nem került terítékre, mert velünk biztos összeboronálták volna.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.10. 10:22:52

messideco írta:A Barca facebook oldala most írta ki, h JDs és/vagy Sergio Roberto fogja pótolni Keitát.
Erre kíváncsi leszek, bár Sergi Roberto tudomásom szerint támadó középpályás, Jonathan az, aki tud vékápét is játszani. (De lehet, hogy rosszul tudom.)
Nem tudom, lenne-e értelme Sergit is felhozni, ha ott van JdS, nem valószínű, hogy sok játéklehetőséget kapna, akkor meg már jobb az ő szempontjából, ha a B-ben marad, ott kulcsember, ergo rendszeresen játszhat.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2012.07.10. 10:05:39

messideco írta:A Barca facebook oldala most írta ki, h JDs és/vagy Sergio Roberto fogja pótolni Keitát.
Ez érdekes lépés, bár beválhat. Emlékeim szerint Sergio Roberto ha játszott, nem nagyon lógott ki, JdS pedig remélem, hogy nem jut a bátyja sorsára, csak tanult belőle.

Csak rá ne fázzunk erre a "Megoldjuk házon belül" témára. Nyugodtam lettem volna egy tapasztalt játékossal arra a posztra, de ott van Mascherano, így végülis érthető a rizikózás.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2012.07.10. 10:04:04

Akkor is kell még khv. illetve nem baj ha az a khv. tud vkp-t is játszani, mert a nagy meccsekre mindkettő kevés lenne egyelőre ha történik valami Busquets-el.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.07.10. 10:00:34

A Barca facebook oldala most írta ki, h JDs és/vagy Sergio Roberto fogja pótolni Keitát.
"And my heart will leave you never."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.10. 09:24:38

noname írta:Keita távozásával mindenképp Martinez lesz az első számú célpont, hiszen így már egy olyan játékosra lesz szükségünk, aki szükség esetén tud vkp-t játszani.
Remélem lezárjuk ezt az ügyet is minél hamarabb. Akit valszeg eladunk, így már 30+ áll rendelkezésre, ami elég Martinez megvételére.
Adriano: 14.000.000 €, Afellay: 10.000.000 €. (transfermarkt.de)
Ha az Athletic tényleg 40 millió körüli összeget akar érte (bár a transfermarkt szerint az értéke "csak" 22 millió), nem biztos, hogy Afellay eladásából lesz rá elég pénz, pláne, hogy nem hiszem, hogy őt tízért el tudnánk adni.
Bár ha van 30+, meg lehet oldani mindenféle opciókkal, Roselléket ismerve. (Trófeák esetén plusz zsé, barátságos meccsek Bilbaóban stb.)
Én továbbra is Hummelst preferálom, de Martíneznek is örülnék (Fiatal, tapasztalt, sokoldalú.)
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2012.07.10. 09:15:50

Akkor még nem nyilvánitotta ki a távozási szándékát. Ettől függetlenül nem vagyok benne biztos, hogy a végösszeg (bónuszokkal vagy esetleges részlet fizetéssel) nem fogja valamilyen formában elérni a 40 millát, ha végül idekerül.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.07.10. 09:00:39

noname írta:Keita távozásával mindenképp Martinez lesz az első számú célpont, hiszen így már egy olyan játékosra lesz szükségünk, aki szükség esetén tud vkp-t játszani.
Remélem lezárjuk ezt az ügyet is minél hamarabb. Akit valszeg eladunk, így már 30+ áll rendelkezésre, ami elég Martinez megvételére.
a realtól még 40et akartak,bár opciókkal biztosan megoldható.
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2012.07.10. 09:00:36

sura írta:A jó ajánlat pénzből áll, ugyanakkor biztos kezdőséget egy jó, de nem világverő csapatban. Képtelenek vagytok felfogni, hogy a játékos ember, nem pedig fanatikus szurkoló.
Na és te képtelen vagy felfogni, hogy vannak játékosok akik a címeket és az esetlegesen kevesebb játéklehetőséget előtérbe helyezik a több pénznél és játéklehetőségnél de "kisebb csapatnál" és kevesebb pénznél?

Keita is már régen elmehetett volna oda ahol többet játszik és akár többet is keres, de mégis itt maradt. Afellay szintén maradni és bizonyitani akar......

Alves ugyan kezdőember, de ő is elmehetett volna a PSG-hez ahol jóval többet keresne de mégsem akart. Hogy van ez, lehet mégsem csak a pénz dominál? Nem kell válaszolni, majd kiderül, ha el akar menni akkor úgyis elengedjük, ha meg mégsem akkor remélem nem eröltetjük az eladását.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2012.07.10. 08:50:52

Keita távozásával mindenképp Martinez lesz az első számú célpont, hiszen így már egy olyan játékosra lesz szükségünk, aki szükség esetén tud vkp-t játszani.
Remélem lezárjuk ezt az ügyet is minél hamarabb. Akit valszeg eladunk, így már 30+ áll rendelkezésre, ami elég Martinez megvételére.
A Fifa egy szégyen
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.07.10. 08:33:04

A jó ajánlat pénzből áll, ugyanakkor biztos kezdőséget egy jó, de nem világverő csapatban. Képtelenek vagytok felfogni, hogy a játékos ember, nem pedig fanatikus szurkoló.
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2012.07.10. 06:59:41

sura írta:
Ha kap egy jó ajánlatot, ugyan miért ne akarna mindenáron elmenni?
Nem mindenkinek a pénz a legfontosabb.

Egyébként azért is okozna komoly problémát az ő távozása, mert Alba végig focizza a nyarat (EB, olimpia), ha utána pihenás nélkül kezdi az idényt akkor annak komoly forma hanyatlás vagy akár sérülés is lehet a következménye. A másik lehetőség pedig, hogy az olimpia után kap pár hét pihenőt, de akkor kihagyja a két szuperkupát a Real ellen ahol nem lenne túl jó ötlet Muniesa kezdetése, ahogy Puyol bal szélen való eröltetése sem.
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.07.10. 06:31:19

[quote="Attika 25"]Adriano-t nem kellene eladni ha nem akar mindenképpen menni. Szükség lesz még rá, Puyol nem fog tudni ott rohangálni már ha Alba-val történik valami. Muniesa-ban szintén nem látok annyit egyelőre, Abidal meg....... Butaság lenne Adriano eladása SZERINTEM.[/quote]

Ha kap egy jó ajánlatot, ugyan miért ne akarna mindenáron elmenni?
Válasz küldése