Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.07.17. 19:20:16

StickyFingaz írta:Van egy olyan rossz előérzetem,hogy De Jong érkezésével Ernő nem Busit teszi parkolópályára hanem Arthurt.

Az meg nagyobb hülyeség lenne mint újabb támadókat venni ernesto haverunknak.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2019.07.17. 18:48:56

Van egy olyan rossz előérzetem,hogy De Jong érkezésével Ernő nem Busit teszi parkolópályára hanem Arthurt.
bence8
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.08.06. 12:03:17
Tartózkodási hely: gépnél

2019.07.17. 18:36:24

Érdekesen alakul eddig az átigazolási szezon.
Jelenleg a csapat akkor így néz ki:
MAtS/Neto
Semedo/Wague/(SR)
Pique/Lenglet/Umtiti/Todibo
Alba
Busi/De Jong/Athur/Rakitic/Coutinho/SR/Vidal/Alena
Messi/Suarez/Griezmann/Dembele/Malcom

Látszólag teljesen megvan a keret ha hozzuk Firpo-t, viszont a Neymar-os sztori kicsit bekavar.
Alapvetően szerintem nincs rá szükség és túl sok játékos/pénz áldozattal járna az idehozatala de vitathatatlan a kvalitása, illetve a marketing értéke. De ha nem túl sok pénz + Malcom, Rakitic,Coutinho feláldozásával(bevonás/eladás) el tudjuk hozni akkor szerintem nagyszerű igazolás lenne.
A keretre ránézve Griezmann érkezésével abszolút nincs rá szükség főleg nem Dembele feláldozásával. Ha érkezik csak úgy tudom elképzelni hogy mind Suarez mind Dembele elfogadja az abszolút csere szerepét. Umtiti-t pedig kár is lenne belevonni ebbe az üzletbe mert még egyrészt bizonyíthatja hogy visszatérhet a régi formájához, másrészt akkor megint vadászhatnánk védőt a nyáron aki már nem De Ligt lenne.

De Ligt-ről lecsúsztunk, de szerintem nem tragédia. Hátul megvagyunk és a Juve-ban mehet egy "tesztkört". Ha tényleg bebizonyítja ott hogy amolyan Maldini szerű tehetség akkor megéri elhozni 3 év múlva 150ért, ha pedig nem akkor addigra lesz még néhány tini aki közel ennyire be fog robbanni.

Középpálya kicsit tömött onnan Rakitic-et nem marasztalnám főleg azért mert akkor DeJong/Arthur/Alena/(Puig) biztosan megkapná az elegendő lehetőséget. Vidal szerintem fixen bizonyította hogy tökéletes 12. ember őt megtartanám.

Malcom távozna de ha így lenne akkor nem hoznék a helyére senkit mert oda be tud ugrani Coutinho. Neki adnék még egy esélyt. Első félévében senki nem kérdőjelezte meg aztán jött egy borzalmas év. Nem a tudásával van baj hanem fejben. Ha összeszedi magát akkor nagyon fontos lehet ő is.

Valverde-nek illetve a keretnek fel kell nőnie a feladathoz mert a mélység bőőven megvan a duplázáshoz.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.17. 17:43:12

MatyiG írta:Egy megfelelő rendszerben még mindig világklasszis teljesítményt tudna nyújtani szvsz, bár ez a rendszer nem Ernovel lesz, az is fix.
A sétálgatás-tökvakarás-belesz*rok mentalitás-alibizés nem rendszerfüggő.

Cáfoljon rám, de szerintem már nincs több a csávóban, felőlem akár pakolhatna is...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.17. 17:33:19

De, sok, csak felsoroltam, hogy közülük bárki ott lehet majd két-harom év múlva.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.07.17. 17:22:48

MatyiG írta:Ja, értem. A B-csapat még azért korai lenne szerintem 16 évesen, Juvenil A-ba már szerintem is mehetne. Jó lenne nem elkótyavetyélni, aztán mondjuk 2-3 év múlva már ilyen középpályánk lehetne Xavival a padon: Oriol Busi, FdJ, Arthur, Puig, Alená, Xavi Simons, SR, Busi(?)
8 középpályàs? Nem sok az egy picit..? :D

Mondjuk én alapból már a felsorolt nevekkel se értek egyet, de 8 ember 433-ba bazi sok, 442-höz meg ez a névsor alkalmatlan szerintem, max ha 2-en egy 442 féle gyémánt csúcsába játszanának.

Simons meg szerintem nyugodtan kezdjen a B-ben, aztán télen úgyis megy az A-ba. Nico is verte a hisztit, hogy Juvenil A-ba kezdhessen, aztán a B-ben szezont kezdő Ilaix edz most mégis a Barca B-vel. De a mai hírek szerint nem is követeli ezt amúgy Xavi.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.17. 15:16:23

Egy megfelelő rendszerben még mindig világklasszis teljesítményt tudna nyújtani szvsz, bár ez a rendszer nem Ernovel lesz, az is fix. Nála egy Vidal jobban tud érvényesülni a középpályán.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.07.17. 14:53:52

MatyiG írta:
Igen, Ő mindenképp... :D
Most lett 31. 33-34 évesen még szerintem nem fog visszavonulni/USA-ba igazolni.
Pedig már most ráférne (a csapatra meg pláne) a váltás.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.17. 14:08:42

Igen, Ő mindenképp... :D
Most lett 31. 33-34 évesen még szerintem nem fog visszavonulni/USA-ba igazolni.

Todibóra szerintem leginkább védőként számítanak, főleg így, hogy De Ligt nem jött.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.17. 13:19:44

MatyiG írta:2-3 év múlva már ilyen középpályánk lehetne Xavival a padon: Oriol Busi, FdJ, Arthur, Puig, Alená, Xavi Simons, SR, Busi(?)
Igen, Ő mindenképp... :D

A kis Busi ahogy olvasgattam kicsit leeresztett (ebben gondolom nagy szerep volt a sérülésének), SR-hoz sem ragaszkodnék. Viszont Todibo-t nem tudom hol akarják majd használni igaz csak 1 meccsen, de engem vkp-ként is meggyőzött. Eléggé rápörögtem a FDJ-Arthur-Puig sorra, remélem még idén látunk ebből valamit.

A Juvenil A szerintem nem is kérdés, de tényleg nem kell tutujgatni, a szezon vége felé (ha rászolgál) mehetne a B-be, legalább lenne ott is saját nevelés...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.17. 13:05:23

Ja, értem. A B-csapat még azért korai lenne szerintem 16 évesen, Juvenil A-ba már szerintem is mehetne. Jó lenne nem elkótyavetyélni, aztán mondjuk 2-3 év múlva már ilyen középpályánk lehetne Xavival a padon: Oriol Busi, FdJ, Arthur, Puig, Alená, Xavi Simons, SR, Busi(?)
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.07.17. 12:52:00

MatyiG írta:
Szeretnek, ha a srac egy szinttel feljebb jatszana jovore mar az elso meccstol.
Ez alatt pontosan mit értesz? Pénz/poszt/korosztályos csapat?
Juvenil A a B helyett.

Feltehetően egyébként télen felemelnék oda, de én örülnék, ha minél gyorsabban lépkedne, nem kell ennyire tutujgatni a fiatalokat.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.17. 12:38:42

Ha jól tudom eddig a Juvenil B-be volt a srác, valószínűleg ezt már úgy érzik, hogy kinőtte.
Amúgy szintén a Mundo írta, hogy nem kizárt, hogy a B-csapatban kapna már lehetőséget, gondolom biztosra akarnak menni, hogy tényleg játszani fog.

Ha tényleg akkora spíler a srác, akkor nem nagy elvárás egy Juvenil A, vagy egy B-s "beugrós" szerep 16 évesen.

Nem tudom mennyire a pénz diktál, én lemaradtam ott, hogy Spanyolországban 18 év alatt nem lehet profi szerződést kötni, Angliában pl. meg már 16 éves kortól lehet. Aztán higy ez még mindig így van-e az jó kérdés, de én nem tudok változásról.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.17. 12:22:54

Szeretnek, ha a srac egy szinttel feljebb jatszana jovore mar az elso meccstol.
Ez alatt pontosan mit értesz? Pénz/poszt/korosztályos csapat?
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.07.17. 11:16:19

Latszolag nem Raiola, hanem Simons apja pattog a szerzodes korul. Szeretnek, ha a srac egy szinttel feljebb jatszana jovore mar az elso meccstol.

Persze lehet, hogy a diszno is benne van, de ugy tunik tenyleg sportszakmai okokbol reklamalnak.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.17. 10:41:01

Nem hibáztatom De Ligt-et sportszakmai és anyagi szempontból is szerintem most jobb döntést hoztak.

Nem akar 4. számú védő lenni. Mi annyival tudtuk csábítani, hogy mi vagyunk a Barcelona meg itt játszik Messi meg a legjobb haverja. Az olasz bajnokság pont egy szinttel van feljebb, mint a holland, 19 évesen bőven jó lesz neki ott.
Azt tudtuk, hogy Raiola-val nem lesz könnyű, nem is bánom, hogy ekkora fizuért nem adtuk be a derekunkat, majd talán 3 év múlva, mert tényleg kelleni fog hátra egy vezér.

Barto-t se kell hibáztatni azért, mert ez most nem jött össze, az viszont megint nevetséges, hogy február óta mondogatja, hogy Ő bizony aztán tudja, hogy hol fog jövőre játszani, és nem hiszem, hogy a Juvéra gondolt...

Ami viszont nagyobb gond lehet, hogy a Mundo szerint ez a patkány Raiola pattog Xavi Simons szerződése körül és fenyegetőzik, hogy klubot váltanak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 542
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2019.07.17. 10:32:27

Nehogy bedőljetek már A Barto médiának, hogy de Ligt pénzéhes.
12 milliós fizu abszolút reális,
a Barcába azért nem jött szerintem mert nincs szakmai koncepció, nincs helye, nem preferáltak a fiatalok.
Ott meg kezdő lesz, egy komolyabb bajnokságban fejlődhet, a BL-ben meg bármi lehet.
Dembele mitől is érdemel több fizut? vagy Griezmann másfél, kétszer annyit? Amúgy De Jong is aszem 10et kap. Szerintem abszolút nem a pénz döntötte el.

Amit viszont nem értek, hogy Umtitit most miért akarjuk elpasszolni, ezekután?
Ha nincs De Ligt, akkor kell. Vagy bevonjuk a Neymar üzletbe 40 ért, és veszünk 35ért valami gagyi cserét?
Ja mondjuk kb. ez jellemző mostanában ránk sajnos.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.07.17. 09:43:23

De Light ügy a Barcelona szempontjából nem létezik. Azzal, hogy ő Raiolához ment, világos volt, hogy nagyon előnyös szerződést akar kötni - így is lett. Bartoék tartották életben a nem létező ügyet azzal, hogy állandóan nyomták a szöveget, noha ők tudhatták legjobban, hogy egy bizonyos fizetés fölé a belső rend felborítása nélkül úgyse mehetnek. És pont egy 19 éves volt cs.k. illeszthető be a Messi - Piqué-Busi - SR karélyba!
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.17. 08:52:39

Azt is nézzük, hogy azért inkább jönnék De Ligt helyében egy olyan helyre ahol nem egy umtiti, lanlet, pique hármas mellett kell bekerulnom a kezdobe. Ott szerintem kB ősztől stabil kezdő lehet. Itt pedig ki tudja?
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.07.17. 08:41:56

Nervo írta:Egyértelmű. A csapat nímbuszának rombolásért megfőleg. 8) Amikor már a legnagyobb holland tehetség sem a barcát választja, azért ki a hibás a szertáros. :? Inkább a pénzt választja, mint egy Valverde-bartó féle ámokfutást. Sajnos meg lehet érteni. :oops:
Sok mindenért felelős Barto, de néhányan nagyon magas lovon ültök, amikor megsértődtök, ha egy játékos nem minket választ. A Juventusban játszani ne legyen már szégyen! Még csak nem is a legjobb fizetéseket adják, mint a QSG. De Ligt egy másik projektet választott, nagyon jó csapat épül Torinóban. Ez van, különben meg jól látja a kolléga Frenkie már itt van, nem lehet minden a miénk!

Iszonyatosan lenéző ez a hozzáállás a többi csapattal szemben! Mindezt úgy, hogy még a nagy csapatok egy része is, a fél kezét is oda adná egy Griezmann Frenkie duóért.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.17. 00:58:52

40 millió helyett Malcom és talán még én is elgondolkodnek rajta.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.07.17. 00:29:25

MesQueUnClub írta: Cat Radio szerint Cou + Umtiti az ajánlat Neymarért, de így hogy a hollandról lecsúsztunk és más a posztra nincs képben szerintem eléggé kamu.

Majd a L'Equipe hozzátette hogy a következő ajánlat Cou + Rakitic + 40 millió lesz... bármennyire is nem a szívem csücske a brazil színészkirály és tartanám undorítónak a visszahozatalát, ha enged a fizujából kicsit akkor ez nem lenne egy rossz üzlet papíron.
Nervo írta: Egyértelmű. A csapat nímbuszának rombolásért megfőleg. 8) Amikor már a legnagyobb holland tehetség sem a barcát választja, azért ki a hibás a szertáros. :? Inkább a pénzt választja, mint egy Valverde-bartó féle ámokfutást. Sajnos meg lehet érteni. :oops:
Hiszen de Jong már itt van.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2019.07.17. 00:12:45

MatyiG írta:
Természetesen mindenért Barto a közvetlen hibás. :D
Egyértelmű. A csapat nímbuszának rombolásért megfőleg. 8) Amikor már a legnagyobb holland tehetség sem a barcát választja, azért ki a hibás a szertáros. :? Inkább a pénzt választja, mint egy Valverde-bartó féle ámokfutást. Sajnos meg lehet érteni. :oops:
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.07.17. 00:08:33

Természetesen mindenért Barto a közvetlen hibás. :D
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2019.07.17. 00:05:00

FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Válasz küldése