Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.05.22. 14:49:41

sörvirsli írta:Valaki indokolja már meg,hogy mi olyan nagy szám ebben a Thiagóban?
Ehhez a kérdéshez csak halkan megjegyzem, 22 évesen láttam Xavit játszani a Barcelonában. Igaz, hogy több lehetőséget kapott már akkor, de abban a csapatban könnyebb volt a kezdőbe kerülni.
Nem volt komplexebb játékos, mint Thiago. Más kérdés, hogy pár év múlva óriásit "robbantott" a játékával.

Szerintem is kevés a játéklehetőség számára, abban a korban van, amikor szezonokat kellene stabil kezdőként játszania. Ennyi játékkal egyszerűen nem tud tovább fejlődni megfelelő ütemben. Ráadásul azt a terhet cipeli, hogy Xavi v. Iniesta szerepkörét kell (kellene) átvennie.

Amennyiben a klub valóban elengedi máshová, a kérdésedre meg fogod kapni (sajnos) a megfelelő választ a játéka alapján.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.05.22. 14:43:44

visca el barca írta:egyébként nekem is ugyanaz a véleményem mint sörvirslinek, csak egy kicsit árnyaltabban. tudjuk h sörvirsli az indulatok embere, én kevésbé :lol:
Nekem nem egészen. Lehet, hogy nektek lesz igazatok, és tényleg nem lesz igazán klasszis soha, de legalább kapjon annyi játéklehetőséget, hogy erről megtudjunk győződni. Mert amennyit eddig játszott a felnőtt csapatban, az szvsz nem elég a megítéléséhez, de nekem nekem néhány megmozdulásából az jött le, hogy komoly potenciál lehet benne.

Chino! A hsz-t nagyrészével abszolút egyet értek, kivéve a végével. Szerintem igenis játszhatna többet! Azét már a tavalyi, és a tavalyelőtti szezonban is voltak egész jó meccsei a nagyoknál, szóval nem értem, hogy miért nincs bedobva a mély vízbe, szerintem itt lenne az idő rá. Főleg, hogy Xavi és Fabregas nem futottak éppen jó szezont.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.22. 14:42:07

Mondjuk mert egy rohadt technikás játékos, aki nagyon jól lát a pályán, képes gyilkos passzokra, bevállalja az 1vs1-eket (nagytöbbségében sikeresen) és még iszonyat fiatal, hatalmas jövő előtt állhat. Akár Init akár Xavit pótolhatja. Utóbbit pedig muszáj lesz, mert sajnos már kifelé kezd lógni a csapatból, és nem egyértelmű hogy Cesc képes lenne rá.

A hátránya, hogy relatíve sok labdát ad el és még nincs kellő rutinja, de ez a kettő szorosan összefügg. Ha eddig megkapta a lehetőséget nem sokszor vallott kudarcot.
Ami leginkább tetszik benne az a mozgása. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem kísértetiesen hasonlít Ronaldinhora. (ezt nem tudásban értem)

Sokan felróják, hogy nem olyan mint Xavi így nem képes őt pótolni. Szerintem ez hülyeség, a stílusa más, nem egy Xavi-klón, attól a posztján kiemelkedőt alkothat a jövőben. Az utóbbi idők talán legtehetségesebb saját nevelése a klubnak.
Viszont én nem hiszem hogy kevés játéklehetőséget kapott volna. Igaz egy kicsit lehetett volna többet a pályán, de ez volt gyakorlatilag az első éve a nagyoknál. A jövő szezonban kell majd jobban előtérbe helyezni.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.22. 14:34:35

egyébként nekem is ugyanaz a véleményem mint sörvirslinek, csak egy kicsit árnyaltabban. tudjuk h sörvirsli az indulatok embere, én kevésbé :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.22. 14:26:31

sörvirsli írta:
Valaki indokolja már meg,hogy mi olyan nagy szám ebben a Thiagóban?
Sokak úgy pánikolnak itt mintha a klub Messit vagy Iniestát akarná eladni!
Tehetséges és elég technikás ez kétségtelen,meg az is,hogy kaphatott volna több lehetőséget is.
De amikor kapott akkor is elég sok labdát elszórt, nem emlékszem,hogy bármely meccsen is különösebben kiemelkedőt nyújtott.

Nekem leginkább ez maradt meg belőle:

http://www.youtube.com/watch?v=M7cPZAndWdk

Van a középpályára is épp elég ember:Xavi,Ini,Busi,Song,Fabregas.
Ha adnak ért 25-30 misit akkor vigyék,az alatt úgy se nagyon adná el a klub.

LG:
Tudjuk, nem lőtt 19 évesen mesterhármast a Real Madridnak, így mennie kell.
:lol: A BDSRSTNT
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.05.22. 14:22:56

sörvirsli írta:Valaki indokolja már meg,hogy mi olyan nagy szám ebben a Thiagóban?
Sokak úgy pánikolnak itt mintha a klub Messit vagy Iniestát akarná eladni!
Tehetséges és elég technikás ez kétségtelen,meg az is,hogy kaphatott volna több lehetőséget is.
De amikor kapott akkor is elég sok labdát elszórt, nem emlékszem,hogy bármely meccsen is különösebben kiemelkedőt nyújtott.

Nekem leginkább ez maradt meg belőle: :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=M7cPZAndWdk

Van a középpályára is épp elég ember:Xavi,Ini,Busi,Song,Fabregas.
Ha adnak ért 25-30 misit akkor vigyék,az alatt úgy se nagyon adná el a klub.
Tudjuk, nem lőtt 19 évesen mesterhármast a Real Madridnak, így mennie kell. :roll:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.22. 14:21:46

House!

Arra céloztam, amit geridoss szépen le is írt utánam... Szóval a klubot meg lehet kerülni, de ahhoz kell egy hajlandóság a játékos részéről is, ami miatt szerintem Thiago esetében annyira nem kell félni.
Kép
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.05.22. 14:03:52

Valaki indokolja már meg,hogy mi olyan nagy szám ebben a Thiagóban?
Sokak úgy pánikolnak itt mintha a klub Messit vagy Iniestát akarná eladni!
Tehetséges és elég technikás ez kétségtelen,meg az is,hogy kaphatott volna több lehetőséget is.
De amikor kapott akkor is elég sok labdát elszórt, nem emlékszem,hogy bármely meccsen is különösebben kiemelkedőt nyújtott.

Nekem leginkább ez maradt meg belőle: :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=M7cPZAndWdk

Van a középpályára is épp elég ember:Xavi,Ini,Busi,Song,Fabregas.
Ha adnak ért 25-30 misit akkor vigyék,az alatt úgy se nagyon adná el a klub.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.05.22. 13:43:43

visca el barca írta:odaát olvastam

"Na, a MU és a Bayern készül lecsapni Thiagóra. Elvileg 90 milla a kivásárlási ára, de van benne egy záradék, hogy ha nem lép pályára bizonyos számú mérkőzésen, akkor csak 18 millió. És idén ez történt."

ilyenkor ugye azért a jatekosnak is van beleszolása? ergo ha ő nem akar elmenni mu-ba akkor hiába fizetik ki a lovettát...:roll:
Persze, hisz a szerződést a játékosnak kell aláírnia. Csak a klubjának nincs már ilyenkor beleszólása. De Thiago esetében én maximálisan megérteném, ha menni akarna, főleg, ha Pep valóban hívná a Bayernba. Méltatlanul eltékozoljuk a gyereket, pedig idén a többiek gyenge teljesítménye miatt indokolt lett volna őt játszatni. És jövőre sem hinném, hogy Tito olyan nagyon sok játéklehetőséget adna neki.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2013.05.22. 13:36:54

Ez az egész úgy működik, hogy ha egy klub megfizeti a játékos kivásárlási árát, akkor az eladó csapatnak kötelessége a vevőt TÁRGYALNI hagyni a játékossal. Ha a játékos nemet mond a vevő klubbnak, akkor hiába tesznekők le 300 millió eurót, meghiúsul a vásárlás.

Ugyanígy van akkor is, ha nincs kivásárlási ár rögzítve a játékos szerződésében, de mondjuk olyan hihetetlen csillagászati árat ajánlanak a játékosért, hogy a klub belemegy, hogy eladja a játékosát, viszont ha a játékos erre is nemet mond, akkor meghiúsul a vétel.

Mondok egy példát:

Ha Perez leteszi Messi kivásárlási árát, akkor sem Tito, sem Rosell nem akadályozhatja meg, hogy a vétel létrejöjjön. Csak Messi.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.22. 13:02:46

visca el barca írta:iilyenkor ugye azért a jatekosnak is van beleszolása? ergo ha ő nem akar elmenni mu-ba akkor hiába fizetik ki a lovettát...:roll:
Szerintem van, ha nem lenne, akkor Messi a Cityvel lett volna bajnok idén. :lol:
Önszántából meg nem hiszem, hogy elmegy az emberünk.
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.22. 12:57:48

visca el barca írta:ilyenkor ugye azért a jatekosnak is van beleszolása? ergo ha ő nem akar elmenni mu-ba akkor hiába fizetik ki a lovettát...:roll:
Szerintem van. A kivásárlási árnál, ha a vevő klub felmutatja azt az összeget, azzal az eladó klubot lehet kikerülni, legalábbis a Götze ügyből ezt a kövekeztetést lehetett levonni.

Nagyon remélem, hogy nem szúrjuk ezt el, mert akkor Vilanova közellenség lenne Barcelonában. Illetve nekem már ígyis kimondottan szúrja a szemem, hogy a 100 pontra hajt, és nem a fiatal tehetségeket játszatja inkább, Deulofeura például az egész Culé nép kíváncsi pár meccsen, szvsz.
MQuC írta:Miért, szerinted úgy van, hogy, ha a MU vagy bárki, akár mi is meg akarunk szerezni valakit, akkor, ha átutaltuk az összeget, azzal lakatot tettünk rá? :D És már pakolhat is és a csapata vezetősége csapkodja az asztalt? :lol:
Szerinted mit csinált a Dortmund, ahogy már mondtam, Götze esetében? A kivásárlási ár erre lett kitalálva a játékosoknak, hogy legyen menekülő út.
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.22. 12:03:19

Miért, szerinted úgy van, hogy, ha a MU vagy bárki, akár mi is meg akarunk szerezni valakit, akkor, ha átutaltuk az összeget, azzal lakatot tettünk rá? :D És már pakolhat is és a csapata vezetősége csapkodja az asztalt? :lol:
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.22. 11:59:54

odaát olvastam

"Na, a MU és a Bayern készül lecsapni Thiagóra. Elvileg 90 milla a kivásárlási ára, de van benne egy záradék, hogy ha nem lép pályára bizonyos számú mérkőzésen, akkor csak 18 millió. És idén ez történt."

ilyenkor ugye azért a jatekosnak is van beleszolása? ergo ha ő nem akar elmenni mu-ba akkor hiába fizetik ki a lovettát...:roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.05.22. 08:06:05

én már leírtam, hogy a védő posztra Hummels a legjobb, mert: nem ábránd mint T.Silva, van olyan jó játékos - szerintem. inkább abban az összefüggésben ér meg egy mondtot ismét, hogy Tito nem akarja?! na ez még egy igen határozott rossz-pont nálam ami Titót illeti, ez az ember az akit sajnos elsősorban cserélni kellene, ha a Barca újra a világ legjobbjaihoz akar tartozni, és ebben egyetlen górénak kellene a sarkára állniúgy hívják: S.Rosell.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.05.22. 08:04:17

Ha az átigazolási hírek negyedét elhiszi az ember, az már sok... Örülök, hogy körvonalazódik a Neymar-transzfer és már a felkészülési időszakban a csapattal lehet, sokat számítana szerintem a beilleszkedésén.
"And my heart will leave you never."
ggbuffon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:23:36

2013.05.22. 01:43:46

ki találta ki ezt a baromságot, h Thiago Silva öreg? Pont ideális korban van, 28éves, 4-5év lazán benne van, talán több is, attól függ milyenek a génjei..árban valóban sokba fájna és aligha hiszem h Párizsban azon agyalnának, h miképp lehetne túl adni rajta, ahogy Ancelotti-t is megpróbálják maradásra bírni

Én egyébként a védőkérdésről már korábban is írtam, h szerintem nem elsősorban személyfüggő, azaz szerintem addig édesmindegy kit hoznak, amíg a csapat szerkezete változatlan marad. Tito sokkal lazább formulát követ a pressing terén, ez idén rögtön fel is fedte h így bizony a védelem finoman szólva is sebezhető, hisz a középpályán Busquets nem klasszikus szűrő, az ellenfelet gyakorlatilag kiengedik a szorításból, Xaviéknak meg annyi esélyük van fizikai párharcokban mint nekem Mike Tyson ellen..ráadásul azzal h mind2 oldalon egy-egy gyaloggalopp rohangál brutális területek maradnak mögöttük, amit Busquets egyedül nemtud megoldani

Én Tito helyében inkább azon gondolkodnék, h Busquets legyen a Xavi utód, mert a képességei megvannak hozzá, mögé meg lehet rakni egy Mascherano-t (h miért akarnak belőle középső védőt csinálni, az számomra az évtized baromsága) Thiago szerintem max Iniesta posztján jöhetne számításba, de leginkább nincs is igazán posztja..Iniestát meg nem mostanában fogja kiszorítani.

Egyébként ha már érthetetlen módon megint Piquevel számolnak mint "alapkővel", mellé mindenképpen olyan játékos kell, aki vezérbika hátul.

Neymar: én nemigazán tartom sokra a srácot, egy valóságos médialufis celeb lett igazán kézzel fogható eredmények felmutatása nélkül..legalábbis én már nagyon sok brazil meg argentín csodagyerekre emlékszek, akik hasonló eredményekkel büszkélkedhettek, aztán mentek is vissza pár év múlva oda ahonnan jöttek..kérdés h lesz-e benne kellő alázat arra h tanuljon és fejlődjön..25-30M-nál többet egy jövőre lejáró szerződésű, európai tapasztalat nélküli játékosért nem szabad adni, akkor sem ha azt eredményezi, h elviszi más..
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.21. 22:43:08

Nem kicsit féltem a csapatot a nyártól. Bár Neymar érkezése egyre valószínűbb, de a fel-fel röppenő pletykák nagy része nem túl biztató.
1. A védőkérdés nem néz ki túl jól. Hummels elutasításával egy olyan üzlettől buktunk Tito miatt(?), aki hosszú távú megoldás lehetett volna hátra. Az nálam marhaság, hogy hasonló típusú védő, mint Piqué. Meg egyébként is miért nem lehetett volna pl. egy Mascherano-Hummels alapkezdőben gondolkodni? Tulajdonképpen ott tartunk, hogy rámegyünk egy kb. megszerezhetetlen kategóriába tartozó védőre (Silva) és ha nem sikerül akkor majd hozunk helyette pótléknak egy olyan pojácát, mint Csigrinszkij volt, akit a saját nevelésű védőink is simán felül tudnak múlni. Nálam pl. Marquinhos egy az egyben ez a kategória.
2. Thiago elküldése. A fejem fogom a falba verni, ha a vezetőség ezt meglépi. A legtehetségesebb játékosunk arra a feladatkörre, amit most első sorban Xavi tölt be. Főleg, ha azt az egyszezonos török-németet hozzák a helyére...
3. Valdes ingyenes elengedése. Kéri vagy nem kéri nem érdekel. Ugyanúgy ahogy Abidal esetében is a hosszabbítással kapcsolatban: nem egy jótékonysági alapítvány vagyunk. Ez ma már üzlet is nem csak sport. A tököm is tele van már azokkal, akik "més que un club"-ot harsognak minden kérdésben. Persze fontosak a gesztusok a játékosok, a szurkolók, a munkatársak irányában, de ez a szlogen nem arra lett kitalálva, hogy mindenkin a végletekig segítsünk. A profi futballhoz profi hozzáállás kell. Valdes tehát mehet, ha fizetnek érte - normális esetben.
Az meg, hogy Reina pótolná egy vicc.
4. Nyári program. Egyelőre már van 5 barátságos meccsünk a nyárra, plusz a Gamper. Ennél többet remélem nem terveznek a klubnál, mert ha a katalán szövetség kitalálja, hogy ugyanmár legyen megint katalán szuperkupa/kupa, akkor szinte képtelenség lesz normális alapozást végezni a csapattal, beépíteni az új embereket, amire rámehet a következő szezon. Azt is soknak találom, hogy utazunk Lengyelországba,Norvégiába, Németországba, Indiába és még keletebbre is. Ha már megyünk keletre turnézni nem lett volna elég egy országon belül maradni...
socio66

2013.05.21. 22:05:00

kevés meccsét látom, szóval az inkonzisztencia lehet hogy valóban jellemző rá, viszont jó felépítésű, és kiemelkedően technikás, ami elég ritka a piacon.
S.Agüero írta: Amúgy ha már c verzió, akkor nálam vagy Kompany játszik
maradjunk azért a realitás talaján, én is tudok írni olyan védőket, akik jobbak lennének, mint luiz mondjuk, csak nincs értelme, mert mozdíthatatlanok.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.05.21. 21:55:57

csabimo írta:
socio66 írta:david luiz végképp el lett vetve, mint opció?
nagyon lement az ázsiója a srácnak, pedig nálam egy 'c' verzióként odaférne a kívánságlistára.
Adom :) nem is volna nagy pénz.. kérdés ha Mou odamegy kell-e neki?.. szerintem igen.
Minimum 30, azok után, hogy pár éve vették 40 körüli összegért.
Amúgy ha már c verzió, akkor nálam vagy Kompany játszik, vagy Sakho. Ha meg nem jön senki, akkor is ott van Bartra, lehet beépíteni.
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2013.05.21. 21:46:30

socio66 írta:david luiz végképp el lett vetve, mint opció?
nagyon lement az ázsiója a srácnak, pedig nálam egy 'c' verzióként odaférne a kívánságlistára.
Adom :) nem is volna nagy pénz.. kérdés ha Mou odamegy kell-e neki?.. szerintem igen.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.05.21. 21:45:07

socio66 írta:david luiz végképp el lett vetve, mint opció?
nagyon lement az ázsiója a srácnak, pedig nálam egy 'c' verzióként odaférne a kívánságlistára.
Az a baj vele, hogy pont olyan, mint a jelenlegi védőink. Nagy átlagban jól teljesít, de meccsenként akad egy hibája, ami életveszélyes, igazából eléggé hullámzó a srác. Én nem tartom akkora játékosnak. Ilyen típusú, inkább támadásban erős védőből már van elég a csapatban.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
socio66

2013.05.21. 21:39:50

david luiz végképp el lett vetve, mint opció?
nagyon lement az ázsiója a srácnak, pedig nálam egy 'c' verzióként odaférne a kívánságlistára.
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2013.05.21. 21:37:01

davi10 írta:Ha igazak a pletykák örülök, hogy végül nálunk kötött ki, és ahogy nézem nem is került olyan sokba, maradt még pénz Hummelsre meg egy normális kapusra.
Hummels marad a Dortmundban sajnos!
Válasz küldése