Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.13. 19:20:14

gránit írta:
2023.06.13. 13:32:44
Piqué visszavonulása szerintem az egyik legjobb dolog, amit történhetett velünk. Feltolt védekezésnél ő már régóta több volt, mint életveszély. Amíg ő a csapatban volt, garantáltan megszórtak minket minden komolyabb nemzetközi meccsen. Az ő távozása az egyik feltétele volt annak, hogy a csapat komolyabb célokért küzdhessen a jövőben.

A kreativitás hiánya nagyon nagy gond. A City győzelmének nagyon nem örülök, de Gündogan így a triplázás után, megvan neki a BL is, nagyobb eséllyel jöhet talán. Kimmich-ben reménykedek, főleg, hogy Tuchelnek kell Raphinha. Egy cserében benne lennék, végre egyszer nem minket húznának le, ráadásul nem csak mi erősödnénk, hanem az egyik legnagyobb mumusunkat gyengíthetnénk egyszerre. A padunk így is sovány lenne, de ez van, tíz embert nem fogunk tudni igazolni.

Az egycsatáros felállást szerintem el kellene felejteni. Lewandowski remek őszt produkált, de már kezd visszaesni, ami az ő korában természetes. Erre fel kell készülni. Egy gólvágó kellene. A Madrid egy évvel elodázta az újjáépítést, de ebből a következő szezonban nem tudunk megélni. Nem biztos, hogy jövőre is meg tudjuk nyerni a Ligát ilyen kevés góllal. Meccsenként nem lőttünk két gólt átlagban. Ez nagyon kevés a céljainkhoz képest. Csatár mindenképp kellene.

Ha Fabricio Díaz jön, akár 4-2-3-1 is lehet, bár ez az egy szem csatár miatt nekem nem tetszene, vele lehet, hogy ebben gondolkodunk, mellette de Jonggal, bár reményeim szerint Kimmich-hel.
Lehet szídni Piquét és Busit(én is szoktam), de valójában a probléma nem csak velük van/volt, hanem a helyzettel hogy ők a legjobb alternatívák.
Nem túlzás hogy Piquén konkrétan a BL továbbjutás elment, mégis összedrótozva is ő volt a legjobb alternatíva, Inter ellen így álltunk ki: Alonso-Piqué-Garcia-Roberto, amivel max egy Kupában egy harmadosztályú csapat ellen lenne szabad, eközben a City padján meg Laporte kaliber ül, ég és föld a különbség

Már nagyon rég megkellett volna oldani a pótlásokat, ehhezképest Busi utód nélkül távozik, Albánál pedig hatalmas szerencse hogy a sokáig távozásra ítélt Baldé ennyire berobbant.

Elöl fogalmam sincs hogy rakunk ki majd egy épkézláb sort amelyik a kapura is veszélyes tud lenni a jelenlegi felhozatal formájában



Ez a Roque ügy nagyon hirtelen jött :shock: :shock:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.13. 15:17:09

Araújónak és Christensennek nincs rotációja, ez baj, mert le szoktak sérülgetni. Meg egyébként is kellene. Utánuk nagy a szakadék. Oda mindenképp kell még ember. Todibót nagy hülyeség volt elpazarolni. Inigo nem tudom, mennyire egészséges, régóta sérülésekkel küszködik. De Jong fizetése horror. Az utóbbi időkben voltak szép indításai, de sosem tudtam igazán megbékélni vele. Mindig lassú és körülményes volt ahhoz, amit játszani szeretnénk, és ahhoz sem volt jó sosem, hogy az erősebb ellenfelek ellen stabilitást adjon. Mivel kilóra sem nagyon vagyunk meg, cserének mindenképp megtartanám (egyébként sincs esze ágában sem távozni, ennyi pénzt sehol máshol nem kapna, voltak rá jelentkezők korábban is, ő persze maradt, még úgy is, hogy közellenség lett Barcelonában, és edzés után a dühös szurkolók elől kellett menekülnie), kezdőnek Gündogan és Kimmich óriási lenne. Most nagyon kevesen vagyunk a középpályára, valamennyit segít, hogy Torre úgy tűnik, jó vétel volt, a Kobe ellen nagyon tetszett a játéka, még ha csak egy sörmeccs is volt. Minimum egy csatár meg elengedhetetlen, furcsa, hogy Nicolas Jacksonról pont azóta nem látni a pletykákat, amióta brutálisan belelendült tavasszal.
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2023.06.13. 14:54:29

gránit írta:
2023.06.13. 13:32:44
Piqué visszavonulása szerintem az egyik legjobb dolog, amit történhetett velünk. Feltolt védekezésnél ő már régóta több volt, mint életveszély. Amíg ő a csapatban volt, garantáltan megszórtak minket minden komolyabb nemzetközi meccsen. Az ő távozása az egyik feltétele volt annak, hogy a csapat komolyabb célokért küzdhessen a jövőben.

A kreativitás hiánya nagyon nagy gond. A City győzelmének nagyon nem örülök, de Gündogan így a triplázás után, megvan neki a BL is, nagyobb eséllyel jöhet talán. Kimmich-ben reménykedek, főleg, hogy Tuchelnek kell Raphinha. Egy cserében benne lennék, végre egyszer nem minket húznának le, ráadásul nem csak mi erősödnénk, hanem az egyik legnagyobb mumusunkat gyengíthetnénk egyszerre. A padunk így is sovány lenne, de ez van, tíz embert nem fogunk tudni igazolni.

Az egycsatáros felállást szerintem el kellene felejteni. Lewandowski remek őszt produkált, de már kezd visszaesni, ami az ő korában természetes. Erre fel kell készülni. Egy gólvágó kellene. A Madrid egy évvel elodázta az újjáépítést, de ebből a következő szezonban nem tudunk megélni. Nem biztos, hogy jövőre is meg tudjuk nyerni a Ligát ilyen kevés góllal. Meccsenként nem lőttünk két gólt átlagban. Ez nagyon kevés a céljainkhoz képest. Csatár mindenképp kellene.

Ha Fabricio Díaz jön, akár 4-2-3-1 is lehet, bár ez az egy szem csatár miatt nekem nem tetszene, vele lehet, hogy ebben gondolkodunk, mellette de Jonggal, bár reményeim szerint Kimmich-hel.
Nem az volt soha sem a kérdés, hogy mennyire jók az öregek, hanem, hogyan pótoljuk őket. Araujo, Chris, Kounde pótolta Piquet, de sokat voltak sérültek. Pique még fél lábbal is jobb mint Alonso vagy EG.

Sajnos ha tehetnénk, el kellene adni valahogy de Jongot. Az érte remélt összeg és a megspórolható fizetése jóval a jelenlegi Barca szint felett van. Magyarul túl drága nekünk. Ettől még baromira hiányozna. Kellene minőségi pótlás, lehetőleg olcsón. Amíg nem rendeződünk, minden évben rá kell repülni az ingyen érkezőkre, ami elég macerás a csapatépítés szempontjából. Világsztárra nem futja, így azokat ki kell nevelnünk, lásd Pedri, Araujo, Balde, Gavi esetleg Fati. Raphinha elcserélésével, beáldozásával egyetértek. Igazából számomra aki érinthetetlen az Pedri, Gavi, Araujo, Balde, Chris, TS és jelenleg Lewa és Dembele (persze értük is van az az összeg).

Az eredménykényszer nagyon nehézzé teszi a nyugodt építkezést, de számomra elsődleges az anyagi stabilitás. Elvinni a béreket, kisöpörni a sleppet, beáldozni egy-két drágább játékost, még hozni szponzort, felhozni fiatalokat és találni kellően motivált és olcsó játékost. Ezért is nagyon sajnálom Leot, ő baromi jó lett volna :)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.13. 13:32:44

Piqué visszavonulása szerintem az egyik legjobb dolog, amit történhetett velünk. Feltolt védekezésnél ő már régóta több volt, mint életveszély. Amíg ő a csapatban volt, garantáltan megszórtak minket minden komolyabb nemzetközi meccsen. Az ő távozása az egyik feltétele volt annak, hogy a csapat komolyabb célokért küzdhessen a jövőben.

A kreativitás hiánya nagyon nagy gond. A City győzelmének nagyon nem örülök, de Gündogan így a triplázás után, megvan neki a BL is, nagyobb eséllyel jöhet talán. Kimmich-ben reménykedek, főleg, hogy Tuchelnek kell Raphinha. Egy cserében benne lennék, végre egyszer nem minket húznának le, ráadásul nem csak mi erősödnénk, hanem az egyik legnagyobb mumusunkat gyengíthetnénk egyszerre. A padunk így is sovány lenne, de ez van, tíz embert nem fogunk tudni igazolni.

Az egycsatáros felállást szerintem el kellene felejteni. Lewandowski remek őszt produkált, de már kezd visszaesni, ami az ő korában természetes. Erre fel kell készülni. Egy gólvágó kellene. A Madrid egy évvel elodázta az újjáépítést, de ebből a következő szezonban nem tudunk megélni. Nem biztos, hogy jövőre is meg tudjuk nyerni a Ligát ilyen kevés góllal. Meccsenként nem lőttünk két gólt átlagban. Ez nagyon kevés a céljainkhoz képest. Csatár mindenképp kellene.

Ha Fabricio Díaz jön, akár 4-2-3-1 is lehet, bár ez az egy szem csatár miatt nekem nem tetszene, vele lehet, hogy ebben gondolkodunk, mellette de Jonggal, bár reményeim szerint Kimmich-hel.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.13. 13:08:39

Jorge Mendes: “Ansu wants to stay. He has scored 3 goals in his last games. He is one of the best young players in the world. One day he will win the Ballon d'Or”

Remélem is, hogy marad. FT és Carrasco elég limitált még hozzá képest is.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.13. 13:01:32

Andris írta:
2023.06.13. 10:45:48
Xavinak sztem igen is igaza van, a legtöbb játékos fél kezét adná a Barca mezért. Más kérdés, hogy ez még igaz pár klubra.
Amúgy nem sokra, szvsz, de azért még van egy pár. Meg azt sem jelenti ez, hogy nincsenek kivételek.
Véleményem szerint a mai Barcának az elsődleges célja az kellene legyen, hogy ezt "a projekt"-et hitelesen vonzóvá tegye elsősorban szakmailag. A többi jönni fog magától, de egy projektet meggyőzően el kell indítani.
Láttuk a meccseinket, vissza lehet olvasgatni az élőket.
A kiszemelt labdarúgók nem úgy tekintenek a meccseinkre, hogy " xy hiányzott....a bíró ha befújta volna....miért ő kezdett....vagy éppen ki és hol keresi az önbizalmát stb stb...."
Meggyőző a projekt vagy sem?
Annyi pénz azért még jelenleg így vagy úgy, de van, hogy erre a válasz határozott "igen" legyen.

Előrelépés nem attól lesz, ha mi Barca szurkolók népszerűsítjük a valóság néhány pillanatnyi rózsaszín árnyalatát. A pályán meggyőzően kell vonzóvá tenni magunkat.
Ha ezt majd határozottan látja egy Kimmich vagy Bernardo Silva is, nos onnantól lesz újra érdekes a forgatókönyv.
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2023.06.13. 12:17:46

Lehet csak pesszimista vagyok, de nagyon nem tetszik az irány. Laportáék (Alemany, Xavi) legalább a sleppet jól takarítják eddig. Persze a kölcsönből visszatérőktől jó lenne megszabadulni, talán egyedül Nico maradhatna, esetleg Abde, de őt inkább eladnám egy megfelelő ajánlat esetében. Sajnos azt nem látom, ki fizetne érte számottevő összeget. Umtitit, Destet még mindig nem sikerült elpasszolnunk.

Eddig szignifikánsan gyengültünk. Évközben elment Pique, Depay, most Busi és Alba is. A három öreg hatalmas veszteség, az ő tapasztalatuk szerintem nagy érték volt, Busi esetében meg a helyettesítés sem megoldott még. Az csak egy dolog, hogy a BL csoportkörből hogy jutunk tovább, ott még velük sem ment, de Busi szerepe elég komoly a bajnoki címben, ami jövőre sokkal bizonytalanabb lesz, főleg úgy, hogy a real is rátesz egy lapáttal. Ha megszerzik Mbappét, akkor félelmetes csapatuk lesz a fehéreknek (akarom mondani a feketéknek). Rüdiger, Alaba, Militao, Tsua, Camavinga, Bellingham, Rodrigo, Mbappe, Vinicius. Náluk jön Bellingham, felröppen Alphonso Davis neve, és lehet érkezik Mbappe. Sajnos a szakadék óriási.

Lehet hátul stabilak voltunk, de a focink elég unalmas fos, Kounde nem igazi jobbhátvéd, az a posztunk nagyon lyukas. A pivot keresése is elég nehézkes. Amrabat valóban nem egy labdazsonglör, ott én is inkább Nicora szavaznék, persze nem én vagyok a szakértő.

Kessie esetében egyértelmű lenne az eladás, bár vannak akik inkább a padon ülnek. Remélem nem sétáltunk megint bele egy ilyen csapdába. Elől már nehezebb. Igen Torrest jó lenne eladni, de nincs egy árva ajánlat sem. Fati esetében max kölcsön, lehet már nem tér vissza soha sem, de ő valamikor még tudott focizni. Elől nagyon hiányzik a kreativitás. Se a középpályán, se a csatársorban nincs ilyen játékosunk, az egy Pedrin kívül. Szóval, nem szeretnék drága pénzért közepes focistákat itt látni, mert olcsók, de létszámban sem vagyunk meg. Már a tavasszal sem tudtunk megfelelően cserélni, a padról beszállva nem volt senki aki változtatni tudott volna az összképen. Idén nincs plusz zseton, Messi sem jött vissza (nagy bánatomra), így marad a kukázás. Iniego és Gündogan racionális választás lenne. Kérdés a török idejön-e? Ha jön Inigo, akkor EG-t elpasszoljuk? Kötve hiszem.

Mikorra várhatók az első bejelentések?
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2023.06.13. 11:21:55

Nagybarcelona írta:
2023.06.13. 08:15:25
Állítólag közöltèk Mendessel, hogy Xavi semmiképpen nem számít Nevesre.
"En la cumbre con Mendes, el futuro director deportivo del Barça, Deco, y el director de fútbol, Mateu Alemany, explicaron que Neves era atractivo siempre que el club no abonase cantidad alguna" - vagyis addig vonzó alternatíva, amíg nem kell érte fizetni (pl bevonva az Ansu Fati dealbe).
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.13. 10:45:48

Én nem adnék ezekre a nyilatkozatokra semmit. Ezek persze kézzelfoghatóbb dolgok, mint bármelyik twitter huszár hányadékai, szóval nem vonom kétségbe a jelentősségüket. DE, azt mindig vegyétek figyelembe, hogy a nyilvánosság előtt muszáj bizonyos korlátok közt maradni a főszereplőknek.
A mellékelt példán: aki a Bayern játékosa, az nem fog a Barcáról nyilatkozni, amíg nincs a Bayern és a saját ügynöke asztalán is hivatalos ajánlat érte. Egyszerűen nem teheti meg. Márpedig jelenleg még tuti nincsenek ilyenek. Ettől a szándékok, a háttérmunka, és a megfontolások még szó szerint akármik lehetnek, és annak az ellenkezői is.

Xavinak sztem igen is igaza van, a legtöbb játékos fél kezét adná a Barca mezért. Más kérdés, hogy ez még igaz pár klubra.
Amúgy nem sokra, szvsz, de azért még van egy pár. Meg azt sem jelenti ez, hogy nincsenek kivételek.

Én egyáltalán nem erőltetném a középpályás posztot, dolgozzunk azzal, ami maradt. Plusz Nico, hogy legyen némi izom is még, és az ifisták, hogy legyen kispad. Kessiét szerintem kár megtartani, most még lehet jó értéken túladni rajta. Kb mindenki előrébb lenne nálam a sorban, még a 16 éves ifisták is, ha játékperceket kell allokálni.
Nem azért nem igazolnék kp-t, mert nem lenne fontos, vagy ne lennének jó kp-k, de Gündogant leszámítva sztem nincs számunkra elérhető, kielégítő minőségű kp a piacon. Padra se.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.13. 08:15:25

Közben a hírek.
Xavi Sportnak tett nyilatkozata szerint jövőre a BL cím begyűjtèse a cèl, vagy legalább harcolni èrte.
https://barcauniversal.com/xavi-reveals ... objective/

Guardiola szeretnè meggyőzni Gündogant a maradásról.

Mendessel nagy tárgyalás zajlott, Balde, Yamal hosszabbításáról, Fati ès Nico Gonzalez helyzetèről ès Nevesről.
Állítólag közöltèk Mendessel, hogy Xavi semmiképpen nem számít Nevesre.
Kimmich nyilatkozatát írtátok, èn tegnap Zubimendièt. Jelen felállás szerint Amrabat maradt egyedül a kosárban a BL cím elhódításáèrt vívott harcra :)
Off:
Mbappe írásban èrtesítette a PSG-t, hogy nem hosszabbítja meg jövőre lejáró szerződését, így a PSG ha pènzt akar látni, idèn meghallgatja az ajánlatokat Mbappeèrt.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.06.13. 07:59:39

baas11 írta:
2023.06.13. 07:00:44
Közben a válogatott meccs utan Kimmich is reagált wake up Xavi kijelentéseire ( ide minden jatekos jönni akar )es a pletykákra ( nyomást gyakorol a bayernre )

“It was difficult not to come across it [the rumors]. Generally, I’m not too invested in the rumors,” he said.

“I still have, as everyone knows, two years left on my contract and we have big plans [for those two years] at Bayern.” BILD

Mindenki a Barcaban akar játszani kiveve :-)

Messi
Zubimendi
Kimmich

Xavi, wake up , ne bohóckodj mar !
Inkább maradj csendben nem kell mindenről véleményt osztani ?
Mondjuk ez sokkal inkább óvatoskodó nyilatkozat, mint Zubimendié.
"Két év van hátra a szerződések, nagy tervek stb". Nem mondta, hogy "A Bayern az életem klubja, nem fogok eligazolni." Mondhatta volna.
més que un club
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.06.13. 07:00:44

Közben a válogatott meccs utan Kimmich is reagált wake up Xavi kijelentéseire ( ide minden jatekos jönni akar )es a pletykákra ( nyomást gyakorol a bayernre )

“It was difficult not to come across it [the rumors]. Generally, I’m not too invested in the rumors,” he said.

“I still have, as everyone knows, two years left on my contract and we have big plans [for those two years] at Bayern.” BILD

Mindenki a Barcaban akar játszani kiveve :-)

Messi
Zubimendi
Kimmich

Xavi, wake up , ne bohóckodj mar !
Inkább maradj csendben nem kell mindenről véleményt osztani ?
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.06.13. 03:06:20

bence0330 írta:
2023.06.12. 23:31:22
La Masia1 írta:
2023.06.12. 23:15:36
Riad nagyon durván egylábas játékos, a jobb lábára csak támaszkodni tud, nemzetközi top szinten ez iszonyatos hátrány. A tegnapi meccsen az első félidőben a Real kifejezetten rá építette a letámadásokat azon az oldalon, ezt kihasználva. És ez egy 3. osztályú meccs volt.
Vannak az akadémián fiatalabb védők azon a poszton, akik már most 3x technikásabbak, mint ő.
Ez oké - bár a bal lába viszont szerintem kifejezetten ügyes. Araujo ugyan szintet lépett ilyen értelemben idén, de már tavaly is messze a legjobb védőnk volt, pedig hát egy favágó volt az ember. Garcia is marha technikás, és sokra megyünk vele.

De azt elhiszem, hogy jobban képben vagy, mint én, szóval alapvetően nem akarok vitázni. :D De azért pár teljes meccset láttam tőle (a mostani visszavágót pont nem), és mindig meggyőző volt, amit csinált.
Garcia valóban rejtély, még nagyobb mint Ferran Torres. Azért nem sokan játszanak védőt 18 évesen a PL-ben/City-ben...nem értem hogyan nem tudott egy Pique-Busquets-De Jong hármassal jól játszani.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.12. 23:31:22

La Masia1 írta:
2023.06.12. 23:15:36
Riad nagyon durván egylábas játékos, a jobb lábára csak támaszkodni tud, nemzetközi top szinten ez iszonyatos hátrány. A tegnapi meccsen az első félidőben a Real kifejezetten rá építette a letámadásokat azon az oldalon, ezt kihasználva. És ez egy 3. osztályú meccs volt.
Vannak az akadémián fiatalabb védők azon a poszton, akik már most 3x technikásabbak, mint ő.
Ez oké - bár a bal lába viszont szerintem kifejezetten ügyes. Araujo ugyan szintet lépett ilyen értelemben idén, de már tavaly is messze a legjobb védőnk volt, pedig hát egy favágó volt az ember. Garcia is marha technikás, és sokra megyünk vele.

De azt elhiszem, hogy jobban képben vagy, mint én, szóval alapvetően nem akarok vitázni. :D De azért pár teljes meccset láttam tőle (a mostani visszavágót pont nem), és mindig meggyőző volt, amit csinált.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.06.12. 23:15:36

bence0330 írta:
2023.06.12. 22:43:29
Nekem alapvetően nagyon tetszenek ezek az 5 milliós igazolások. Már felsorolták lejjebb, kik jöttek ennyiért, a legjobb játékosaink kerültek ki közülük. Ebbe bele van kalkulálva néhány bukta, és az teljesen rendben is van. Közben kell pár ingyen megszerezhető, meg 1-2 nagyobb húzónév akár jó pénzért. Szerintem ezt az egészet 1-2-3 éve elég jól csináljuk, még ha nyilvánvalóan nem is tökéletesen. Nekem tetszik az irány. Persze közben ez az SR-Alonso féle vonal nagyon nem, de szerintem ez inkább Xavi, mint a vezetőség.

Nekem Riad miatt fáj a szívem a Fayé ügy miatt, főleg, hogy ballábas, és Xavi mindenáron azt keresi, szóval simán lenne nálunk helye. De hacsak nem az a terv, hogy őt felhozzuk, és a helyére igazoltunk a B-be, akkor neki nálunk befellegzett. Pedig már most bőven EG szintje felett van.
Riad nagyon durván egylábas játékos, a jobb lábára csak támaszkodni tud, nemzetközi top szinten ez iszonyatos hátrány. A tegnapi meccsen az első félidőben a Real kifejezetten rá építette a letámadásokat azon az oldalon, ezt kihasználva. És ez egy 3. osztályú meccs volt.
Vannak az akadémián fiatalabb védők azon a poszton, akik már most 3x technikásabbak, mint ő.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.12. 22:43:29

Nekem alapvetően nagyon tetszenek ezek az 5 milliós igazolások. Már felsorolták lejjebb, kik jöttek ennyiért, a legjobb játékosaink kerültek ki közülük. Ebbe bele van kalkulálva néhány bukta, és az teljesen rendben is van. Közben kell pár ingyen megszerezhető, meg 1-2 nagyobb húzónév akár jó pénzért. Szerintem ezt az egészet 1-2-3 éve elég jól csináljuk, még ha nyilvánvalóan nem is tökéletesen. Nekem tetszik az irány. Persze közben ez az SR-Alonso féle vonal nagyon nem, de szerintem ez inkább Xavi, mint a vezetőség.

Nekem Riad miatt fáj a szívem a Fayé ügy miatt, főleg, hogy ballábas, és Xavi mindenáron azt keresi, szóval simán lenne nálunk helye. De hacsak nem az a terv, hogy őt felhozzuk, és a helyére igazoltunk a B-be, akkor neki nálunk befellegzett. Pedig már most bőven EG szintje felett van.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2023.06.12. 22:07:32

Imádom, ahogy minden pletykát készpénznek vesztek, és úgy csináltok mintha mind hivatalos közlemény lenne a klub vagy Xavi részéről, de legalább egy sör mellett személyesen számolna be Alemany vagy Xavi a konkrét célokról. :D

Fogalmatok sincs róla hogy mik a tervek, kiket akarunk megvenni és mennyiből, maradjunk annyiban.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.06.12. 19:36:40

baas11 írta:
2023.06.12. 19:32:30
Most akkor mennyi “pénzünk” is van ? :-)

Mert Xavi céljai es a target (sajtó)nevek meg a sajtó büdzsé valahogy nekem nem all ossze ?!

Remelem azert nem a Bayern “ wake up Xavi “ fanoknak lesz keserű igaza :)
Nagyon jó kérdés, a gond, hogy láthatólag a vezetőség sem tudja, és ez a nagyobb baj.
Vagy tudják pontosan, de akkor meg össze-vissza beszélnek.
Ami azért biztató, hogy Alemany tavaly is kihozta a maxot a semmiből.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.06.12. 19:35:03

Nagybarcelona írta:
2023.06.12. 18:07:58

Ez a sok pènz pl. most hiányzik, mikor ilyen közèpszerű Amrabatokat hajtunk Busquets helyère.
Így van, aztán egy év múlva meg pitizünk, hogy legyen kedves fizetéscsökkentésbe belemenni, mert már a szertárost sem tudjuk fizetni. És amúgy meg játszik 6 meccsen a szezonban.
Amrabat a "fapados De Jong"; ha ilyen pénzért/fizetésért jönne, akkor akár jó is lehetne, de nyilván nem ez a helyzet. És megint ez az "ütközünk, csúszunk-mászunk" profil :?
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.06.12. 19:32:30

Most akkor mennyi “pénzünk” is van ? :-)

Mert Xavi céljai es a target (sajtó)nevek meg a sajtó büdzsé valahogy nekem nem all ossze ?!

Remelem azert nem a Bayern “ wake up Xavi “ fanoknak lesz keserű igaza :)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.06.12. 19:19:24

Troym írta:
2023.06.12. 17:35:52

Szerintem inkább vegyünk 0-3-5, max10 milliókért tehetségesnek tűnő noname játékosokat, mint szem előtt lévő, emiatt túlárazott Destet. (Na szerintem őt nem scout, hanem Koeman gondolta ide jónak)
És még Torre-val sem sikerül semmit kezdeni, pedig ő még bele is illene a rendszerbe...
Jött Jutgla, igen, csak közben elment a saját nevelés Carles Perez, aki biztos nem volt rosszabb csatár.
A végtelenségig lehetne sorolni.

SENKIT nem kellene hozni 0-10 milliós összegért, mert nagyjából kizárt, hogy (érdemben) jobb legyen, mint az akadémián lévő gyerek. Nagyon-nagyon kevés a kivétel ebben a kérdésben.
Vagy hozol nagyon(!) ügyesen =D> egy Lewandowskit, Abumeyangot, Depayt ingyen/nagyon olcsón, vagy fizetsz egy még mindig észszerű összeget a "tutiért", aki pl. egy 50-60 milliós Zubimendi lenne. Vagy ahogy Ferran Torres lett volna...
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.12. 18:07:58

Troym írta:
2023.06.12. 17:35:52

Néhány srác lehet nem jött be, de még rajtunk is pénzt kerestünk. Volt néhány flop, azokat azért ismeritek, mert ennek a csapatnak a híreit követitek. Ha mondjuk Benfica, Dortmund, stb híreket követnétek, ott is vannak mellényúlások.
A rendszer mellette megtalálta Pedrit, Araujot, Araujo Jr-t, Torret.

Szerintem inkább vegyünk 0-3-5, max10 milliókért tehetségesnek tűnő noname játékosokat, mint szem előtt lévő, emiatt túlárazott Destet. (Na szerintem őt nem scout, hanem Koeman gondolta ide jónak)
Van igazság abban, amit írsz. A megfigyelő rendszer nem rossz. Így figyeltem fel a Barcával kapcsolatos hírekből az akkor mèg "olcsó" Dembele, Haaland, Enzo Fernandes, Julian Alvarez stb. játèkosokra. Ebből jött Dembele egy èvvel kèsőbb, már a Dortmundból 100 millióèrt.

Az átigauolásokèrt felelős pl. Abidal, Valverde edző úr kiválasztásait Bartó mester irányításával, láthattuk, ahogy azt is, mire vitte Halilovic, Wague, Douglas, Maia, Matheus Pereira, Matheus Fernandes fejenkènt 5+ millióèrt èrkező fiatal tehetsègek.

Ramon Planesről, Araujorol, Pedriről, Jutglaról, Abdèról már írtam. Planest kellett volna megbecsülni.

Ez a sok pènz pl. most hiányzik, mikor ilyen közèpszerű Amrabatokat hajtunk Busquets helyère. Faye 5 millióját tegyèk hozzá, hátha kijön belőle egy jobb játèkos, ami nem lenne nehèz, de ez megint edző függő, mint az a sok mellèfogás az utóbbi èvekből, mert Haaland pl. nem volt Barca DNS, Ferran pedig többet èrt, mint Julian Alvrez. 40 millióval.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.12. 17:35:52

Pont hogy sokan fordítva gondolkodtok.

A scout rendszerünk jó, az utánpótlás játékosok fejlesztése nem az.
Pár példa:
- Scout megtalálta Tobidot 1m euróért idehoztuk, nem tudtak az edzők mit kezdeni vele, eladjuk 8,5millióért, most 40-50 millió közötti összeget ér. Szerintem a scout jól látta, hogy ügyes kölyök, az edzők meg nem tudtak vele mit kezdeni.
- Scout találta Abdet, nem adtunk neki lehetőséget, ahogy nézem a híreket lehet a "világklasszis" Carrasco miatt nem is fogunk.
- Hoztuk Minát 12-ért, a világot nem váltotta meg, nem volt rossz, eladtuk 30 millióért.
- Jutgla 22 évesen az Espanyol B-ből jött, még rajta is kerestünk 5 milliót.
- Megvettük Marlon 5 millióért, nem volt egy nagy eresztés, még őt is eladtuk 10-ért.
- Scout találta Waguet, arról ne tehessen már, hogy kettétört a karrierje egy horrorsérülés miatt.

Néhány srác lehet nem jött be, de még rajtunk is pénzt kerestünk. Volt néhány flop, azokat azért ismeritek, mert ennek a csapatnak a híreit követitek. Ha mondjuk Benfica, Dortmund, stb híreket követnétek, ott is vannak mellényúlások.
A rendszer mellette megtalálta Pedrit, Araujot, Araujo Jr-t, Torret.

Szerintem inkább vegyünk 0-3-5, max10 milliókért tehetségesnek tűnő noname játékosokat, mint szem előtt lévő, emiatt túlárazott Destet. (Na szerintem őt nem scout, hanem Koeman gondolta ide jónak)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.06.12. 16:01:52

gránit írta:
2023.06.12. 15:44:18

Vele állítólag már megállapodtunk, kb 10 millió euróért. Valószínűleg vannak már megállapodások a háttérben, de nem jelentik be őket, amíg nincsenek regisztrálva. Martinezt a hírek szerint még kárpótoljuk is anyagilag, ha nem tudjuk regisztrálni, és emiatt esik el egy másik dealtől.

https://www.forbes.com/sites/tomsanders ... c32f2c590f

https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... uguay.html
Ugyanez, VICC, ha igaz. Persze a szenegáli gyerek 5 milliója után "ingyen" lenne...

Pablo Torre került 5 millióba a spanyol(!) 2-ből! Aki non-stop szem előtt volt, és látszott rajta, hogy teljesen Barca-profil...és ahhoz képest persze nem játszott sokkal többet, mint én...
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.12. 15:44:18

Nagybarcelona írta:
2023.06.12. 15:21:32
Most látom, a velünk is szóba hozott Fabricio Diaz akit lejebb említettem az Uruguayi válogatottal megnyerte az U20-as VB-t. Ő volt a csapatkapitány. Sokkal cèlravezetőbb lenne szerintem rá költeni azt az 5 milliót, már idèn is játszhatna a felnőtteknèl. Gondolom ő lesz a következő több tízmilliós Uruguayi igazolás pár èv múlva. Honfitársát Ugartet elvileg 60 millióèrt most viszi a PSG.
Vele állítólag már megállapodtunk, kb 10 millió euróért. Valószínűleg vannak már megállapodások a háttérben, de nem jelentik be őket, amíg nincsenek regisztrálva. Martinezt a hírek szerint még kárpótoljuk is anyagilag, ha nem tudjuk regisztrálni, és emiatt esik el egy másik dealtől.

https://www.forbes.com/sites/tomsanders ... c32f2c590f

https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... uguay.html
Válasz küldése