Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.06.22. 19:22:26

Már csak Mathieu, Rojo és Higuain kéne, aztán irány a középszerűség.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.06.22. 19:17:30

miihii írta:
Inaktív? :shock:
Még csak június vége van, de vettünk 3 és visszahoztunk 2 srácot, azaz bejövő oldalon eddig 5 új emberünk van és hol van még a nyár vége? :wink:

Miért kellene rohannunk? Azért, mert a sajtó már összehozott minket kb 50 játékossal az elmúlt hónapokban és kötelező akkor legalább minden 10-et meg is venni azonnal? Vagy mert mindenki türelmetlen a fórumon és fölösleges kihasználni az átigazolási időszakot, az első két hétben muszáj leigazolni legalább 8 játékost, tökmindegy ki az?

Nem tudom miért kéne azonnal mindent, főleg úgy, h a játékosok nagy része épp a VB-re koncentrál, nem aktuális a tárgyalássorozat...
Abszolút egyetértek, ezt írtam múltkor én is, lassan járj tovább érsz.
Most mikor a VB-re figyel mindenki, pluszban nehezebb igazolni.

Mangala tényleg remek játékos, de 45 milliókat nem szabad érte adni. Vagy opciókat kell keresni, vagy más alternatívát.

Amúgy valamikor volt szó róla (pletyka szinten), hogy Marcos Rojo-t valami potom pénzért ellehetne hozni (5-10 millióra emlékszem). Adriano lehetne a szokásos univerzális játékos szerepkörben, aki adott esetben Montoya cseréje, de baloldal, belsővédő stb. Rojo meg Alba-val párban. Szerintem ez Alves dolgot is megoldhatná. Alves dologban azzal egyetértek, amit írt valaki, hogy csapatszinten kell megoldani a védekezést. Real elleni dolog felvetődött, ott Neymarnak is nagy szerepe volt DM "ámokfutásában", mert semmit nem segített Alvesnek. Alapvetően elmondható, hogy ők ketten még ha egy országból is származnak, de nagyon idegenül mozognak együtt.
Viszont Rojora visszatérve, jól teljesít, fiatal 5-10 millióért meg remek igazolás lehetne.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.22. 19:10:54

kristop írta:...alves azért volt világklasszis, mert nagyon jó védő és emellett elől egy isten volt...
Igazából sok dologban egyetértek ám veled, úgyhogy remélem nem kötekedésnek veszed ezeket az írásaim.. :D De az egész Cuadrado ügyben engem ez zavar, amit kiemeltem most nálad. Hogy a kolumbiai elől lehet, hogy kiemelkedő, de hátul meg nem. Egy 3-5-2-be tökéletes lenne a jobbosra, mert nem lenne annyi védekező feladata, de 4-3-3-ban nem lenne szerencsés őt játszatni jobbhátvédnek szerintem.. Még úgy se, hogy a "visszaérés gond" Rakitic érkezésével nagy eséllyel kicsit "halványodik", mert ő jobban fog védekezni Xavinál - sőt, Rafinha is -, így gondolom többször - és jobban - fognak területet fedezni a felfutó védő mögött. De ettől még az nem változik, hogy védekeznie ugyanúgy kéne. Én ezért vagyok vele szeptikus, és nem fogadnám kitörő lelkesedéssel, mert sokat bukhatunk azon, ha ismét átjáróház lesz a jobboldal.
Plusz Montoya akkor búcsút inthetne annak, hogy itt valaha hosszabb távon lehetőséget kap bizonyítani, pedig rászolgált már az évek alatt..
(A Di Marias dologhoz meg annyit, hogy a gólok előtt lehet, hogy pont nem hibázott Dani - bár az első előtt kiléphetett volna gyorsabban is, nem csak kocogva -, de a meccsen Mária akkor forgatta be, amikor akarta.. Csak a szerencsénken múlt, hogy nem kaptunk belőle többet, de erre meg alapozni nem lehet.. Vidi.)
Realboy94 írta:Viszont akkor Pique-t Mangalával nem lehet játszatni, vagyis, csak nyugodtan játszassátok. Pique megát sem tudja irányítani, nem hogy a védelmet, Mangala meg legakább magát tudja.
Szerintem pont jobb lenne vele, mint Hummels mellett, Mangala fizikálisan jobban illik Piquehez, jobban kiegészítik egymást. Ahogy hallottam a Francia is vezér alkat, úgyhogy egy idő után tudná vezényelni Piquet is - vagy Bartrát. [-o<

De ez a Mangalás hír honnan jött? Se 'Sport'-on, se 'Mundo'-n nem írnak róla, de felnéztem még 2 másik oldalra, és ott se láttam róla cikket.. Örülnék neki, de sajna sok esélyt nem látok rá.

A Mathieu dologhoz meg annyit, hogy 20-ért most vehetnénk meg tudtommal, mi pedig csak 10-et szánunk rá..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.06.22. 19:31:12-kor.
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2014.06.22. 19:05:40

barcafacan írta:Tényleg valami fejlövés okozza, hogy ennyire sajnálják a minőségi védőért a pénzt. Ez még a 70-80% -os labdabirtoklás hajszolásának idejéből maradhatott meg. Pedig ha megszorulunk, a középpályát és a támadósort belső erőforrásból is meg tudjuk oldani, a védelmet meg nem.
Itt az a baj hogy Mathieu-ér ki akarnak adni 20milliot #-o és az eddig bedobott nevek Mangala Benatia stb stb meg 50-60 lehet túlzás
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.06.22. 19:01:25

Mangaláért sok a pénz, nem marad Higu-ra. :D
Viccet félretéve Mangala kéne nekünk, nem lehetetlen elvinni Portóból, és hosszútávú megoldás.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2014.06.22. 19:00:29

Realboy94 írta:Viszont akkor Pique-t Mangalával nem lehet játszatni, vagyis, csak nyugodtan játszassátok. Pique megát sem tudja irányítani, nem hogy a védelmet, Mangala meg legakább magát tudja.
Miért ne lehetne Piquével együtt játszatni? Bal lábas bekk, gyors is, pont hogy Piqué mellé lenne tökéletes. Majd összeszoknak.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.06.22. 18:42:29

Tényleg valami fejlövés okozza, hogy ennyire sajnálják a minőségi védőért a pénzt. Ez még a 70-80% -os labdabirtoklás hajszolásának idejéből maradhatott meg. Pedig ha megszorulunk, a középpályát és a támadósort belső erőforrásból is meg tudjuk oldani, a védelmet meg nem.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2014.06.22. 18:35:35

Lionel85 írta:Hiába a nevek, örülne az ember már bárkinek aki védő, csak jöjjön... Hihetetlen mennyire inaktív a vezetőség, lehetőségek jönnek, majd mennek, sorra maradnak le a játékosokról (az elmúlt években Thiago Silváról, idén David Luizról), eddig csak középpályásokról, támadókról hallani, pedig a védelem megerősítése lenne a legfontosabb. A középpályáról is két távozó van, de csak Rakitic jött, nagyon vékony eddig a vezetőség teljesítménye az idei átigazolási szezonban is. Nagyot kéne már robbantani és végre megszerezni valakit - akár áron felül.
Inaktív? :shock:
Még csak június vége van, de vettünk 3 és visszahoztunk 2 srácot, azaz bejövő oldalon eddig 5 új emberünk van és hol van még a nyár vége? :wink:

Miért kellene rohannunk? Azért, mert a sajtó már összehozott minket kb 50 játékossal az elmúlt hónapokban és kötelező akkor legalább minden 10-et meg is venni azonnal? Vagy mert mindenki türelmetlen a fórumon és fölösleges kihasználni az átigazolási időszakot, az első két hétben muszáj leigazolni legalább 8 játékost, tökmindegy ki az?

Nem tudom miért kéne azonnal mindent, főleg úgy, h a játékosok nagy része épp a VB-re koncentrál, nem aktuális a tárgyalássorozat...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2014.06.22. 18:27:12

Viszont ami számomra aggasztóbb az az hogy a középpályán Xavi-Fabre ment és tartok tőle hogy a Rakitic-Rafinha páros az utánpótlás és ők kevesek lehetnek :(
Realboy94
Barça C
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:01:29

2014.06.22. 18:14:41

etooka9 írta:
Realboy94 írta: Viszont akkor Pique-t Mangalával nem lehet játszatni, vagyis, csak nyugodtan játszassátok. Pique megát sem tudja irányítani, nem hogy a védelmet, Mangala meg legakább magát tudja.
És Hummels sem annyira sérülékeny.
Azert nem szukseges erre a forumra regisztralnod, hogy a jatekosainkat ocsarold. Mintha Ramost a hollandok ellen nem futottak volna meg oda-vissza. off vege

Hummels nem tartozik a gyors jatekosok koze, ezert kellene Pique melle egy olyan player, akinek megvan a kello gyorsasaga is, ez Mangala.
Én nem akarok senkivel összeveszni, de most Piquerol volt szó, és csak egy érv volt arra, hogy miért lenne jobb Hummels, de ha akarod dícsérem neked Iniestát estig is :)

De mondom nem akarok senkivel összeveszni.
Luka Modric, Gareth Bél,
Megverjük a Barcát még.
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2014.06.22. 18:14:22

Az ok hogy Mangala gyorsabb de a bvb-be Subotic se 1 villám és mégis ütős páros Hummelsel és az hogy gyors nem minden :!:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barca0000 2014.06.22. 18:14:58-kor.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.22. 18:10:20

barcalaci84 írta:hihetetlen számomra h ennyien kardoskodnak amelletth Messi-t el kéne adni... :D
nyilván sokkal gyengébb szezonja volt a korábbi évekhez képest...ahogy Iniestának Xavinak,Busi-nak is...Iniestáért is szép pénzt lehetne kapni, de még Busiért is ...:)
most ha a múltat nem vennénk figyelembe csak szimplán az elmúlt szezont, akkor is gyakorlatilag ő volt a legjobb a szezonban a csapatból, illetve kb az egyetlen veszély a tökettlen tiki-taka mellett...vakok között félszeműként is királynak lehet lenni...
Én nem szeretném ha eladnánk Messit, viszont van egy-két dolog, amit itt sokan félreértelmeznek. Lehet valakinek egy rossz szezonja, akit itt felsoroltál, Busi, Xavi, Ini (aki megjegyzem tavasszal talán az egyetlen játékosunk volt, aki mutatott is valamit), de az ő helyzetük kanyarba sincs Messiével.
Kijöhet úgy egy szezon, hogy semmi sem sikerül, visszaesik a forma, de Messivel nem ez történt, hanem egyszerűen, mintha nem is akart volna játszani. Ha látszott volna rajta, hogy próbálkozik, nyerni akar, akkor lehetne félresikerült szezonról beszélni, de ez már más. Hogy mi lehet a háttérben az rejtély. Nem feltétlenül azt várom, hogy szántsa fel a pályát, a két tizenhatos között fusson mint az őrült, szereljen, osztogasson gólokat lőjön, de egy minimális hajtást, küzdést elvárok. Ezzel szemenköpi a klubot, játékostársait és a szurkolókat egyaránt.
Ennek ellenére hiszek benne, hogy meg tud változni a játéka, LE jó hatással lesz rá és egy hasonló Leot láthatunk mint korábban.
Viszont, ha ez nem változik, szerintem szükséges lehet az eladása. És nem azért mert kapunk 500 milliót érte, hanem mert a csapatnak szüksége van erre. De ismétlem, egyelőre még hiba lenne megválni tőle, neki is meg kell adni az esélyt, amennyit tett értünk ez a minimum, de ehhez neki is változni kell.
Forca Barca!!!!
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2014.06.22. 18:03:00

Realboy94 írta: Viszont akkor Pique-t Mangalával nem lehet játszatni, vagyis, csak nyugodtan játszassátok. Pique megát sem tudja irányítani, nem hogy a védelmet, Mangala meg legakább magát tudja.
És Hummels sem annyira sérülékeny.
Azert nem szukseges erre a forumra regisztralnod, hogy a jatekosainkat ocsarold. Mintha Ramost a hollandok ellen nem futottak volna meg oda-vissza. off vege

Hummels nem tartozik a gyors jatekosok koze, ezert kellene Pique melle egy olyan player, akinek megvan a kello gyorsasaga is, ez Mangala.
Kép
Laza
Capitá del Barça
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2007.10.26. 21:44:21
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.22. 18:02:06

Hummels nagyon jó csak kellene valami kötszer szponzor annyit sérült...
Mangalaért ha őrültség a 45 millió akkor Matyiért a 20 az mi?
Vagy Bravóért 12millió?
ne vicceljenek már.. vonjanak bele az üzletbe egy Bojan,Tello-t meg Pedrót meg songot és mindjárt csak 20millió, egyébként ahogy a cikk is hozza, nincs olcsóbb védő,ilyen Matyikat,meg Verthongen,Vermalen,meg a brant tudja kikért a karakter is pazarlás a fórumokban,nem hogy az euro.

Mangala a legjobb választás aki mozdítható...
Hummels nagyon drága,és sérülékeny is,ráadásul nem láttam még más poszton,ezzel szemben Marquinhos akár a jobbvédőt is lehozza ha nagyon "Enrique-féle autokorrektor: a muszáJ pontos J :)",Míg mangala akár Védekező középpályát simán elnyomja,de szerintem a gyorsasága miatt balvédő posztot is megkockáztatnám.
Cuadrado is 30+/ bár nem hiszem hogy védőnek jönne mert akkor mindegy ha Alexis S. jatsza
Hummels a duplája
Marquinhos ugyan csak 40-45milla
David Luiz 50 volt,
Benaita is 30+
Rakitic és Bravó is volt 30+
ha ennyire csövesek vagyunk minek adtuk el Fabregast?
Meg Miért nem Ochoa-t vettük ingyen...

de ugye sokan tudtuk/vártuk hogy ez lesz.... elverjük a pénzt Középszintű játékosokra védőnk meg Matyi lesz ugyan csak horribilis árért cserébe.

de nem tudom egyébként miért sokalja ezt az árat bárki,mert 10évre lehet egy jó belsővédőnk,fabregas-Rakitic ugyünkön pont kifutotta Bravo..
szóval jófórmán a klub még csak ter stegenre adott pénzt.
Xavi elmegy,Song,Alves,is meg a töltelék,ezekből már folyik be pénz,aminek több mint a felét jelentené a 45millának. főleg még ha Pedrót is elnyomnák 20+ért :D
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.06.22. 17:59:43

Hiába a nevek, örülne az ember már bárkinek aki védő, csak jöjjön... Hihetetlen mennyire inaktív a vezetőség, lehetőségek jönnek, majd mennek, sorra maradnak le a játékosokról (az elmúlt években Thiago Silváról, idén David Luizról), eddig csak középpályásokról, támadókról hallani, pedig a védelem megerősítése lenne a legfontosabb. A középpályáról is két távozó van, de csak Rakitic jött, nagyon vékony eddig a vezetőség teljesítménye az idei átigazolási szezonban is. Nagyot kéne már robbantani és végre megszerezni valakit - akár áron felül.
Kép
Kép
Kép
Realboy94
Barça C
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:01:29

2014.06.22. 17:49:02

barca0000 írta:Sziasztok ujj vagyok itt de szeretnék hozzászólni a témához! Nem tudom miért van itt mindenki eldőlve Mangalátol a válogatottba se kezd szerintem is hummels lenne a jobb rutinosabb is szerintem :?
Varane-t onnan nem lehet kinyomni, Sakho mondjuk eddig jó, és Koscielny is jó az Arsenalban.
De a Portoban nagyot játszik. De azt továbbra is tartom, hogy Hummels kéne nektek, de nem igazoljátok le pls.
Luka Modric, Gareth Bél,
Megverjük a Barcát még.
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2014.06.22. 17:41:20

Sziasztok ujj vagyok itt de szeretnék hozzászólni a témához! Nem tudom miért van itt mindenki eldőlve Mangalátol a válogatottba se kezd szerintem is hummels lenne a jobb rutinosabb is szerintem :?
Realboy94
Barça C
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:01:29

2014.06.22. 17:37:20

etooka9 írta:
Realboy94 írta:
Mangala is nagyon jó játékos, de szerintem nektek Hummels megérne simán 60-at. Rakiticet sajnálom, hogy leigazoltátok, mert jó kis játékos, és sajnos a kezdőtökben is megállja majd a helyét. De Cesc-et nagy hiba volt eladni: Rakitic-Cesc-Ini erős lenne. De a Ti bajotok. :D

Miért van alám az írva, hogy Barca C [-X [-X [-(
Hummels szerintem is a legnagyobb erosites lehetett volna a vedelmet illetoen, de serulekenysege miatt mar en is belattam, hogy jobb, ha nem igazoljuk le.

Vegre Mangalaval kapcsolatok hirek, csak azt nem ertem, hogy a vezetoseg min gondolkodik ennyit? A 45 millio eleg soknak tunhet elsore, viszont teljesen megerne, ahogy a cikkben is irtak tipikus 'levego ura' jatekos, labdaval sem ugyetlen. Remelem belatjak zubiek, hogy olcsobban klasszis vedot nem fogunk talalni es kicsengetik a franciaert kert osszeget.
Viszont akkor Pique-t Mangalával nem lehet játszatni, vagyis, csak nyugodtan játszassátok. Pique megát sem tudja irányítani, nem hogy a védelmet, Mangala meg legakább magát tudja.
És Hummels sem annyira sérülékeny.
Luka Modric, Gareth Bél,
Megverjük a Barcát még.
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2014.06.22. 17:30:29

Realboy94 írta:
Mangala is nagyon jó játékos, de szerintem nektek Hummels megérne simán 60-at. Rakiticet sajnálom, hogy leigazoltátok, mert jó kis játékos, és sajnos a kezdőtökben is megállja majd a helyét. De Cesc-et nagy hiba volt eladni: Rakitic-Cesc-Ini erős lenne. De a Ti bajotok. :D

Miért van alám az írva, hogy Barca C [-X [-X [-(
Hummels szerintem is a legnagyobb erosites lehetett volna a vedelmet illetoen, de serulekenysege miatt mar en is belattam, hogy jobb, ha nem igazoljuk le.

Vegre Mangalaval kapcsolatok hirek, csak azt nem ertem, hogy a vezetoseg min gondolkodik ennyit? A 45 millio eleg soknak tunhet elsore, viszont teljesen megerne, ahogy a cikkben is irtak tipikus 'levego ura' jatekos, labdaval sem ugyetlen. Remelem belatjak zubiek, hogy olcsobban klasszis vedot nem fogunk talalni es kicsengetik a franciaert kert osszeget.
Kép
Realboy94
Barça C
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:01:29

2014.06.22. 17:06:43

Nervo írta:Szerintem Mangala nagyon nagy igazolás lehetne. Elég lenne akár Tellót és 35 millát át utalni és meglehetne szerezni.Telló csak ér sztem 10 misit. :lol: De lehetne akár másokkat is belevonni a transzferbe.Egyszerűen nem hiszem el, hogy zubiék ennyire töketlenek lennének már bocsánat a kifejezésért. :cry: Végre lenne egy normális védőnk shakira úr mellett, így nem kellene folyamatosan ezeket a matyiős cikkeket olvasni. :mrgreen:
Mangala is nagyon jó játékos, de szerintem nektek Hummels megérne simán 60-at. Rakiticet sajnálom, hogy leigazoltátok, mert jó kis játékos, és sajnos a kezdőtökben is megállja majd a helyét. De Cesc-et nagy hiba volt eladni: Rakitic-Cesc-Ini erős lenne. De a Ti bajotok. :D

Miért van alám az írva, hogy Barca C [-X [-X [-(
Luka Modric, Gareth Bél,
Megverjük a Barcát még.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.06.22. 16:59:42

Szerintem Mangala nagyon nagy igazolás lehetne. Elég lenne akár Tellót és 35 millát át utalni és meglehetne szerezni.Telló csak ér sztem 10 misit. :lol: De lehetne akár másokkat is belevonni a transzferbe.Egyszerűen nem hiszem el, hogy zubiék ennyire töketlenek lennének már bocsánat a kifejezésért. :cry: Végre lenne egy normális védőnk shakira úr mellett, így nem kellene folyamatosan ezeket a matyiős cikkeket olvasni. :mrgreen:
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.06.22. 16:41:43

palesz77 írta:Miért adná be, ha olyan ember áll előtte, aki szereli..? Persze nem lehet 10-ből 10-szer elvenni tőle a labdát, de szerintem kicsit lebecsülöd a szélső bekkek "védekezőfeladatának" a fontosságát.
nem lebecsülöm, csak direkt megnéztem milyen gólokat kaptunk arról az oldalról a real ellen és most azzal tényleg nem tudsz mit kezdeni, hogy valaki kipasszolja oldalra di marianak, ő átveszi és egyből beíveli. igen, a jobboldalról kaptuk a gólt, de ettől nem lesz automatikusan alves hibája.
palesz77 írta:Alves is baromi jól védekezett anno - pl.: Alves vs Real Madrid (CR) -, ha nem ért volna vissza rendre, akkor nem lett volna klasszis csak azért, mert jól lép(ett) be a támadásokba.. Egy szélső védőnek elsősorban az a dolga, hogy megakassza az oldalán futó támadásokat, az, hogy a támadásokban is hasznos, az "csak" egy plusz tulajdonság..
nem azért védekezett jól soha, mert visszaért. alves azért volt világklasszis, mert nagyon jó védő és emellett elől egy isten volt. ez a visszaérés túl van misztifikálva. akkor se ért vissza, mert egyszerűen fizikailag képtelenség, a labda gyorsabb nálad, ha elől támad, akkor soha nem fogja beérni azt akit a félpályánál indítanak. mert lehetetlen. viszont volt legalább négy tüdeje, és egész meccsen fel-alá szaladgált. ettől még ugyanúgy nem ért vissza egy gyors kontránál, de a hetvenedik percben is képes volt pluszt adni a támadáshoz, majd ha olyan helyzet volt hátul védekezni és abból fordulni és megint menni előre. erre egyszerűen már kevés, és jelenleg csak egyetlen "jobbhátvéd múltú" arcot tudok, aki képes lehet erre, akiben van ennyi potenciál, és szerencsére úgy tűnik a vezetőségünk is utána megy :D

az meg, hogy mi a szélső védő feladata, az nem egy általános dolog és mindenkinek azt kell csinálnia. ez olyan mintha azt mondanád, hogy messi van középen elől, ezért neki a feladata a védők között állni és bepofozni a labdákat. vagy busquets a vkp, ezért neki makelelet kell játszania. alves posztja és feladata nálunk, amikor igazán ment az volt, hogy ő legyen a szélsőnk a szélső helyett. ha hátulról építkezünk, akkor jobbhátvéd posztról indul, de aztán ő lesz a szélső, a szélső pedig behúzódik és ezzel egyet több ember van elől. ennek minden előnyével és hátrányával együtt.

és szerintem az utolsó szöget vernénk a koporsónkba, ha nem alves stílusú játékossal pótolnánk alvest. lehet elől messi, neymar, suarez, reus bárki. ha nem tudunk területet csinálni nekik, ha nem tudunk minél több embert odajuttatni, akár játszótársnak, akár csak azért, hogy elvonják a figyelmet, akkor jön a meddő passzolgatás és az impotens támadójáték.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.06.22. 16:14:02

ami igazán kiakaszt, hogy száz milliókat dobálunk a csatárok megvételére, de a védelem megerősítésénél meg "csórók"... Komolyan mondom, nagyon fel tud szabni a vezetőség.
KépKép
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2014.06.22. 16:07:00

Teljesen egyetértek a főoldalon lévő Mangalás cikkel, talán még Pedro-t vagy Tello-t is bele lehetne vinni az üzletbe és akkor meg lenne oldva a védelmünk egy időre =D>
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2014.06.22. 15:35:09

Most nem azert de Alvesnek egyáltalán nem az a problémája h az ellenfél 16 satol nem ér vissza a sajatjahoz.....Hat onnan a jó isten se ér vissza , meg engem se érme utol :-)
-
Kerdes akkor ;1. mit keres ott elől ? Ez viszont egyértelműen edzői taktikai utasítás .....baj ott van ami mögötte marad ! Lásd pl. Juanfran....szinten be játssza az egész oldalt meg se kapnak ennyi gólt az oldalán es nem azert mert a jó öreg Jüan 3 s alatt futja a 100 t , hanem mert a helyen olyan játékosok zárnak vissza mint Koke vagy Miranda ehhez képest nálunk meg van az életében nem ütközött Xavi es a nagyanyám is megkerüli Pique ! Ez óriási különbség ....ezt Tatanak látnia kellett volna ....vagy akkor azt mondani h Dani fiam felpalya es nem tovább !Plane Reál szintű ellenfelek ellen......( anno Alves Xavi Messi jobboson nem sok balhátvéd ugrált es meg Cr re se nagyon tudott meglogni )
Ezért is örülök h LE szemmel láthatóan kozeppalyankat piszkálja ... ez kulcsfontosságú h az a 3(4) ember ott tökéletesen el tudja látni mind a támadó mind védekező szerepeket , mert jelenleg a Xavi Busquets Iniesta 3 ás ehhez ma mar kevés !
-
Szerintem Alvesnek igazából egy gyengéje van védekezésben ( mert 1 vs 1 , sebességben, technikában pl. meg mindig nagyon jó ) amikor a másik oldalról jönnek ívelesek a hosszúra , 10 ből jó ha 1 fejbarbajt tud megnyerni...dehát nőni mar ő sem fog !:)
-
En úgy látom most , h rághatjuk a dolgot de nem igazán van nála egyértelműen jobb jelenleg a piacon.....
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Válasz küldése